Ziektenkostenregeling voor het Zeeuws gemeentepersoneel lijfje UITBREIDING BRONNENREEKS WATERWINGEBIED MIDDELBURG ONS GENOEGEN" VLISSINGEN BESTOND 65 JAAR VERBETERING ZEEWERING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 Augustus 1955 IN SAMENWERKING MET ZUID-HOLLAND Gemeenten kunnen deelnemen aan „Instituut Ziektekosten Ambtenaren" Het bestuur van de Afdeling Zeeland der Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft alle gemeenten in de provincie geadviseerd toe te treden tot een gemeenschappelijke regeling van de ziektekosten voor het gemeen* tepersoneel. Aanvankelijk meende men, dat dit niet mogelijk zou zijn, om dat het z.g. draagvlak voor Zeeland te klein zou zijn. Mede gezien de groter wordende belangstelling voor een dergelijke regeling heeft het afde lingsbestuur naar een oplossing gezocht in de vorm van samenwerking met een andere provincie. Deze werd verkregen met het „Instituut Ziekte kosten Ambtenaren" in Zuid-Holland. Een en ander blijkt uit een voorstel van B. en W. van Middelburg aan de raad. Dit college stelt voor toe te treden tot de „Gemeenschappelijke regeling ziektekostenverzekering ten behoeve van ambtenaren in dienst der gemeenten in Zeeland". Uit een bijgevoegd reglement blijkt, I in hun schrijven aan de raad, dat dat het I.Z.A. voor Zeeland in Mid- toetreding de Zeeuwse hoofdstad delburg zal worden gevestigd. De in- naar raming 20.000 zal kosten komsten van de op te richten instel ling bestaan hoofdzakelijk uit bijdra gen van de deelnemers en van de deelnemende gemeenten. Deze bij dragen, die jaarlijks bij de begroting van het instituut worden vastgesteld, belopen tot dusver 4% van de jaar wedden. Hiervan betalen de betrokken ambtenaar en de gemeente ieder de helft. De bijdrage geeft recht op uitke ringen voor genees- en heelkundige behandeling, tandheelkundige behan deling, specialistische behandeling, chirurgische hulp, verloskundige hulp voor echtgenote, bijzondere me dische verrichtingen, voorgeschreven geneesmiddelen, verpleging in zie kenhuis of sanatorium op advies van geneesheer, vervoer naar en/of van een ziekenhuis, sanatorium, polikli niek of specialist e.d. Onder genees middelen worden ook verstaan ver- bandstoffen, brillen, breukbanden, gebitten, kunstleden e.d. Vijf leden van het bestuur van dit instituut worden voor vier jaar geko zen tijdens de algemene vergadering der afdeling Zeeland V.N.G. op aan beveling van het bestuur van deze afdeling. Voor deze verkiezing worden de gemeenten in vijf groepen ver deeld naar het inwonertal. Elk der groepen kiest een lid, iedere gemeen te brengt één stem uit. De voorzitter wordt benoemd door het bestuur van de afdeling Zeeland M.N.G. In totaal zal het bestuur uit 11 le den bestaan. De overblijvende vijf plaatsen worden ingenomen door vertegenwoordigers van de landelijke organisaties van overheidspersoneel. Het bestuur zelf voegt nog een secre taris aan zijn college toe. B. en W. van Middelburg zeggen Jongeman verdronken bij IJzendijke Tijdens vissen onwel geworden Vrijdag is de 25-jarige heer J. W. Ryckaert uit Hoofdplaat in de zoge naamde Grote Put nabij Rodenhoek- gemeente IJzendijke door ver drinking om het leven gekomen. R. was daar gaan vissen en hoewel hij die avond Dij zijn moeder in IJzendij ke werd verwacht, werd hij niet voor de volgende morgen vermist. Zijn lijk werd later op de dag opgehaald. Het slachtoffer, dat aan toevallen leed, is vermoedelijk tijdens het vissen onwel geworden. jaar. Hierop kan echter in mindering worden gebracht 14.000, daar met de totstandkoming van de nieuwe re geling de z.g. Interimregcling Ziekte kosten komt te vervallen. Bijdrage verplicht Voorts merkte het college op, dat wanneer een gemeente tot toetreding besluit, haar ambtenaren met uit zondering van het politiepersoneel en het onderwijzend pei-Boneel en be houdens gewetensbezwaren ver plicht zijn aan het instituut bij te dragen. Voor hen vervallen dan ech ter de bijdragen voor ziekenfondsen, ziekenhuisverpleging, e.d. B. en W. wijzen er nog op, dat een dergelijke regeling reed6 in alle provincies buiten Zeeland be staat. Een groot deel van de be trokken gemeenten is hierbij aan- fesloten. Men mag aannemen, dat e regeling binnen niet al te lange tijd het merendeel der Nederland se gemeenten zal omvatten. Reeds thans is gebleken, dat het ontbreken van zulk een regeling moeilijkheden kan geven bij het ver vullen van vacatures. Het college acht het dan ook zeer wenselijk, dat Middelburg tot het instituut toe treedt. Tenslotte vestigen B. en W. er de aandacht op, dat er naar wordt ge streefd de regeling per 1 Januari a.s. in werking te doen treden. Een en ander behoeft niet in de Commissie Overleg te worden behandeld, omdat deze zaak reeds bestudeerd In het voor georganiseerd Overleg te worden behandeld, omdat deze zaak reeds be studeerd is in het Centraal Orgaan in zake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangele genheden. Opdracht voor Kon. Mij. „De Schelde" Bestelling van 24.600 ton Naur wy vernemen heeft dc N.V. Kon. My. „De Schelde" van de Ne derlandse Norness-scheepvaartmij. N.V. te Amsterdum, opdracht ont vangen voor de bouw van een 24.600 tons tailleer, die eind April 1958 op geleverd zal worden. De voortstuwing zal geschieden door een 8100 A.P.K. Schelde Sulzerdieselmntor met drukvulling, geschikt voor het ge bruik van zware olie. Raad van Texel naar Zeeland Op 1 en 2 September zal de raad van Texel een bezoek brengen aan Zeeland. Men zal o.a. Yerseke bezoe ken, een rondrit over Walcheren ma ken en voorts staat ook een bezoek aan Aardenburg op het programma. VERZOETINGSPROCES IN ORANJEZON B. en W. vragen de raad om crediet van 95.000 Het Middelburgse waterwingebied by Oranjezon heeft nog steeds te ly- den van de gevolgen der Februari- ramp en de verzoeting schrijdt slechts zeer langzaam voort. In ver band met de pessimistische verwach tingen te dien aanzien zijn besprekin gen gevoerd met het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening over een vergroting van de capaciteit door iet maken van nieuwe bronnen. B. en W. delen nu de raad mee, dat het moge lijk wordt geacht de in 1953 gemaak te puttenreeks met 10 a 15 nieuwe putten uit tc breiden, in de richting van Oostkapelle. De kosten van dit project met bijkomende werken zyn geraamd op 95.000, tot welk bedrag het college de raad een cre diet vraagt. De voorgenomen uitbrei ding moet de gemeente voorlopig zelf financieren. In hun schrijven merken B. en W. voorts op, dat 'het wegpompen van 't water uit het draineerkanaal naar zee, waarmee in Januari j.l. werd be- VAN TOT ZUURSTOFGEBREK. Met uitzondering van de laatste da gen is het in de afgelopen weken bij zonder warm en droog geweest. Deze droogte heeft niet nagelaten ook haar invloed uit te oefenen op de samen stelling van het water in de vaart van Sluis naar Brugge. Er ontstond een groot gebrek aan zuurstof, waar door zich een ongewoon verschijnsel voordeed. Vele vissen staken de kop pen boven water om op deze wijze aan wat zuurstof te komen, maar vele honderden vissen kwamen om en dreven aan de oppervlakte. Hoewel het weer voor de vissen iets verbeterd is, laat het zich toch aan zien, dat het aantal dode vissen nog aanzienlijk zal toenemen. GOUDEN ECHTPAREN. In de loop van deze week zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer F. de Block en mejuf frouw Van Waes voor de ambte naar van de burgerlijke stand stonden en elkaar het ja-woord TROOST De inwoners van een stad in Zee land de naam van deze plaats wil len wij uit beleefdheid niet noemen, doch slechts vermelden, dat er vol gens de provinciale almanak 21.805 mensen wonen worden maneblus sersgenoemd. Tot troost van deze 21.805 inwoners diene het volgende verhaal: Bij de brandweer te Brugge rinkel de de telefoon en de jiastoor van de Magdalenakerk meldde nerveus, dat er rook uit de kerktoren opsteeg. DU reet rukte de brandweer uit en moe dige pompiersbestormden de toren. Doch waar zij ook kwamen, nergens was een spoor van brand te bekennen. Totdat zij in en om de torenspits dui zenden muggen ontwaarden, die in dichte zwermen rondcirkelden om te genieten van een heerlijke zomer avond Géén maneblussers, maar muggen blussers. Een troostrijk verhaalnietwaar 21.805? If gaven. Dit feit zal in Sint Jan steen in familiekring feestelijk worden herdacht. Ook in Bruïnisse wordt een gouden huwelijksfeest gevierd en wel op 1 September a.s. De directe betrokkenen bij dit festijn zijn de heer G. A. Jumelet en mevrouw K. Jumelet-Van den Berge. VOOR DE STOELEN. Onlangs meldden wij, dat actieve lie den in Sint Annaland een oliebollen campagne op touw zetten ter finan ciering van de door de plaatselijke muziekvereniging aangekochte stoel tjes. Inmiddels is deze actie de revue gepasseerd en heeft men balans kun- en opmaken. De bollen zijn kennelijk grif van de hand gegaan, want er kwam een bedrag van 500 netto beschikbaar, hetgeen voldoende is om de „stoeltjespost" te dekken. HIJ STOPT ER MEE Hendrik van Diesen gaat er mee stoppen. Deze 77-jarige Bergenaar is in de loop der jaren een bekende fi guur geworden op Tholen en Sint- Philïpsland. Hendrik ..de Scharen slijper" heeft er nu vijfenzestig jaar opzitten sedert hij er op twaalfjarige leeftijd voor de eerste maal met de scharensliep op uit trok. Hij vindt het nu welletjes gonnen, wel belangrijk grotere wer king in het gebied veroorzaakte. Het zoutgehalte van het water is echter nog steeds te hoog. Uit de bepaling der cijfers, dié het aantal grammen keukenzout pér liter bóaemvocht aangeven, blijkt dat deze aan de ho ge kant zijn. Van een voldoende ver zoeting der bovenste grondlagen is dan ook geen sprake. De lage neerslagcijfers in 't voor jaar hadden een zeer .ongunstige invloed. Verwacht wordt, dat het gehele verzoetingsproces nog ver scheidene jaren in beslag zal ne men. De vergroting van de puttenreeks volgt vrijwel het tracé van de inder tijd ontworpen omlegging van het draineerkanaal. Ook door deze bron nen zal water aan de bovenste grond lagen worden onttrokken. Deze ont trekking kan worden beschouwd als een vervanging van genoemde om legging. Een en ander heeft bovendien het voordeel, dat reeds in de huidige om standigheden zoet water aan de put ten kan worden onttrokken. De maxi male opbrengst by een uitbreiding met 10 putten kan op 100 mS per uur worden gesteld. Het is een open vraag, zo betogen B. en W. verder, in hoeverre nog ge rekend mag worden op de opbrengst van de 30 oude pompputten. De put ten zijn geruime tijd belast geweest. Het zoutcijfer vertoont een belang rijke stijging. Met het onttrekken moet daardoor de uiterste voorzich tigheid worden betracht. Er wordt dan ook zoveel mogelijk water aan de nieuwe putten onttrokken om de oude te laten regeneren. Wanneer de genoemde uitbreiding tot stand komt zal verdere regeneratie speciaal in de wintermaanden mogelijk zijn. Hoog ijzergehalte Verder merken B. en W. op, dat 't ijzergehalte van het water uit de be staande nieuwe putten hoog is. Met een verdere stijging van het water uit de te maken putten moet reke ning worden gehouden. Een wijziging van de bestaande ontijzeringsinstal- latie is nodig. Deze materie is in stu die bij het Rijksinstituut. De uit te voeren wijziging zal, naar vei'wacht mag worden, niet kostbaar zijn. Een raming van de kosten kan nog niet worden gegeven. Sprekende over de schadevergoe ding zegt het college nog, dat de kosten van wijziging der ontijzerings- installatie in elk geval moeten wor den vergoed. De gehele kwestie der schadevergoeding vormt een object van onderhandeling met het Bureau Financiering Wederopbouw. Het is moeilijk hierop vooruit te lopen. De tot dusver gevoerde besprekingen stemmen tot tevredenheid. Middelburg's zwembad kreeg meer dan 55.000 bezoekers Het eerste seizoen in het nieuwe Middelburgse zwembad aan de Poc- lendaelesingel is een druk seizoen geweest, dat kan thans worden vast gesteld. Thans zijn ruim 90 zwem- dagen achter de rug. Een vrij -nauw keurige berekening deed zien, dat tot dusver reeds ruim 55.000 zwem- enthousiasten in die pei'iode de hek ken passeerden! Vooral de afgelo pen week kende het bad een grote drukte, uiteraard mede tengevolge van de hitte. Zo werden Maandag ongeveer 1300 bezoekers geteld, 'n dagrecord. Het behoeft geen betoog, dat dit enorme bezoek het personeel han den vol werk geeft. Behalve het toe zicht hebben badmeester en bad juffrouw ook de taak van het ge ven van zwemonderrieht op zich ge nomen. Gedurende dit seizoen wer den zodoende reeds meer dan 250 jeugdige bezoekers „zwemklaar" gemaakt. Deze belangstelling voor de zwemkunst is verheugend. Voor al wanneer men bedenkt, dat er nog een wachtlijst is, die dit seizoen niet meer kan worden afgewerkt. Deze lijst vermeldt ook weer een kleine '250 namen! Het is derhalve duidelijk, dat het bad in een behoefte voorziet. Op sommige dagen is het bijna te klein. Maar over het algemeen kan het de stroom goed opvangen. Bij som mige deskundigen leeft echter één wens ten aanzien van een te treffen voorziening: Zij zouden graag het bad van een zuiveringsinstallatie doen voorzien. Daardoor zou 't wa ter heldei'der worden dan tot dus ver het geval is. Men kan dan tot óp den bodem zien en dit zou het toezicht aanzienlijk gemakkelijker maken. Tevens wordt dan aan. lek theoretisch bestaand verdrin kingsgevaar een einde gemaakt. Film over „Vrederust" In opdracht van de stichting „Vrederust" wordt op het ogenblik door Koen Leman van Filmotone uit Breda een film vervaardigd van de inrichting Vrederust van de vereni ging tot Christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland. Een groot aantal opnamen is al gemaakt o.a. van de verschillende bedrijven, de paviljoens, van de jaar vergadering enz. Woensdag worden nog de opnamen gemaakt van de ter reinfeesten. Alles wordt in kleuren opgenomen en men hoopt in October de film gereed te hebben. Deze film zal in Zeeland worden vertoond voor de afdelingen. Geslaagden aannemerscursus Van de 15 candidaten, die hun op leiding ontvingen op de Aannemers cursus te Middelburg, uitgaande van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf slaagden 13 voor het schriftelijk ge deelte van het examen Vakdiloma Aannemer. Hun namen zijn: W. J. Antheunisse, Middelburg; D. J. Anemaet, Colijnsplaat; A. J. van Dale Cadzand; J. Dekker, Westkapelle; G. Geertse, Domburg; J. Fraanjê, Lewe- dorp; A. J. :de Groote, Cadzand; C. B. Kievit, Colijnsplaat; A. Kole. Vlissin- gen; W. v. Maldegem, O. en W. Sou burg; L. Maranus, Domburg; P. Non- nekes, Goes; G. v. Plasse. Kloetin- ge- 99 RECEPTIE EN CONCERT Tevoren had de heer Naerebout korte trekken de geschiedenis van het gezelschap gereleveerd, dat in de afgelopen jaren onder de diri- enten Baljeu, Govaarts en De tooij vele successen behaalde. Met dankbaarheid herinnerde spreker er Koninklijke onderscheiding voor de heer R. v. d. Plassche Te Vlissingen werd Zaterdag het 65-jarig bestaan gevierd van de Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen" met een drukbezochte receptie en een concert in „Britannia". Tydens deze receptie deelde de burgemees ter van Vlissingen, mr. B. Kolff, mede, dat bij Koninklijk Besluit de eremedaille in brons by de orde van Oranje Nassau was verleend aan de heer R. v. d. Plassche. De heer v. d. Plassche is reeds 60 jaar werkzaam als amateurmusicus, waarvan 45 jaar als lid van „Ons Genoegen", in wel ke vereniging hij saxofoon blaast. „Wij zullen proberen er nog enkele jaartjes by te pakken" zei de heer v. d. Plassche in zijn dankwoord en voorzitter Naerebout van „Ons Genoegen" noemde hem „het voorbeeld van dé verenigingsman, die nooit een repetitie of een concert overslaat". En dirigent Piet de Rooij tenslotte verklaarde de vele aanwezigen: „Hij blaast zijn partijtje nog magnifiek. Geen jongeman, die het hem kan ver beteren aan, dat de misère met de repetitie lokalen nu eindelijk achter de rug was en bracht daarvoor dank aan alle instanties, die daaraan medewerkten, o.a. de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". Sprekende over de plannen tot stichting van een jeugdcorps deed spreker een beroep op alleh me dewerking. Bui'gemeester Kolff wenste de ver eniging geluk met haar jubileum na mens het gemeentebestuur. „Zonder „Ons Genoegen" kunnen wy ons Vlis singen niet voorstellen." De burge meester zei, dat niet alleen Vlissin gen, maar geheel Zeeland trots kon zijn op het corps. Na de huldiging van de heer v. d. Plassche reikte de voorzitter van „Ons Genoegen" aan de heer J. Val kier de verenigingsmedallle uit in verband met zijn zilveren jubileum als muzikant. Tenslotte bracht hij dank aan de echtgenote van de leden, die aan het jubilerende corps een aantal nieu we instrumenten hadden aangeboden met een tambour-maitrestok. Hij zag in dit prachtige en waardevolle ge schenk een bewijs dat de saamhorig heid in het corps groot is. ANDERE SPREKERS. Het woord werd verder nog ge voerd door het ere-lid H. Frenks, die tevens hulde bracht aan de tegen woordige voorzitter, door de heer J. Marys, namens de Woningbouwvere niging „Gemeenschappelijk Belang", de heer A. W. Levering namens de V. C. Vlissingen en de lieer D. Hei boer namens de Vlissingse Speeltuin vereniging. Sommige sprekers deden hun woorden van een geschenk ver gezeld gaan. 's Avonds werd een concert gege ven in de geheel bezette grote zaal van „Britannia". Het concert werd in verhand met de onderscheiding van de heer v. d. Plassche geopend met het spelen van het Wilhelmus. Het gevarieerde programma stond op een uitstekend peil en de uitvoering bewees, dat „Ons Genoegen" ook mu zikaal tot grote prestaties in staat Tijdens de receptie, Zaterdagmiddag gehouden in Britanniate Vlissingen ter gelegenheid van het 65-jarig be staan der Koninklijke Harmonie „Ons Genoegenspeldde burgemeester mr Kolff 'de saxofonM R. v. d. Plassche de ere-medaille in brons O.N. op. Foto P.Z.C.) Aanbesteding industrieterrein In het stadhuis te Zierikzee werd Vrijdagmorgen het bouwrijp maken van het Zierikzees industrieterrein aanbesteed. Ingeschreven werd door W. Roest, Rotterdam 227.000; H. Stouten, Brouwershaven 226.900; Fa. Wandel, Nieuwerkerk 218.300; M. v. der Velde, Bruinisse 212.400; W. v. d. Berg en P. van Dongen, Bruinisse 211.870; T. Bakker, Rot terdam 211.500 en Fa. de Oude en de Jonge, Zierikzee 198.000. De gunning werd aangehouden. GEMEENTERAAD VLISSINGEN Plannen bij ministerie ingediend In de jongste vergadering van d< Vlissingse gemeenteraad heeft di heer J. P. Ventevogel (C.H.) bij d( rondvraag de slechte bestrating tei sprake gebracht van het wegdek bi de afvaartplaats van de pont Vlissin genBreskens. Ook de bestrating van de Badhuisstraat geeft nog aan leiding tot klachten. Wethouder M. A. van Popering (P. d. A.) zegte toe, dat de aandacht van de Rijkswaterstaat gevraagd zal worden voor de bestrating van het Veerplein. De kwestie Badhuisstraat ligt niet zo eenvoudig, omdat daar de onderliggende veenlaag moeilijkheden veroorzaakt. Er. wordt nog nagegaan, wat men aan het wegdek kan doen. De heer Ventevogel drong voor wat de Badhuisstraat betreft aan op het voorlopig wegwerken van de putten, ",e thans zijn ontstaan. De heer J. Koops (P.v.d.A.) bepleit te verbreding van het wegdek bij de afvaartplaats van de pont. Drie meter verbreding zou voldoen de zijn. Weth ook dit bij de Rijkswatersl brengen. Op een vraag van de heer C. J. Gil lissen Verschage (P.v.d.A.) betreffen de scholenbouw kon wethouder W. Poppe (A.R.) mededelen, dat het plan voor de nieuwe kleuterschool Maan dag gereed zal zijn en dat voor de bouw van een gymnastieklokaal het plan half September klaar zal zijn. De heer J. Marijs, (A.R.) had een klacht over plassen na regen voor het bus-wachtlokaal aan de Paul Krugerstraat. Ook informeerde hij naar de wense lijkheid van e*..± huurcommissie nu de nieuwe huurverhoging komt en hij noemde de behandeling, welke B. en W. hadden ondervonden bij de Schel- debekerzwemwedstrijd weinig elegant Het college was niet uitgenodigd hoe wel het gemeentebestuur allerlei faci liteiten verleende. Wethouder M. A. van Popering zegde toe, dat de plassenkwestie door Gemeentewerken zal worden behan deld. Burgemeester mr. B .Kolff ver klaarde, dat een commissie ingesteld zal worden voor het behandelen van klachten over woningonderhoud en dat hij de Scheldebekerzwemwedstrijd affaire zal onderzoeken. De heer E. G. Vader (K.V.P.) herinnerde aan de toezegging van B. en W. betreffende een bezoek aan het waterloopkundig laboratorium te Delft. Burgemeester mr. B. Kolff zeide contact te hebben opgenomen met prof. Thijsse te Delft. Het leek niet uitgesloten, dat het bezoek in het najaar gebracht kan worden en dat dan een Vlissings model in werking te zien zal zijn. DRANKWET De heer J. L. Verhagen (V.V.D.) vroeg of B. en W. al gevorderd wa ren met hun voorstel om enige wij ziging te brengen in het uitster- vingssysteem-Drankwetvergunnin- gen. Ook betreurde hij, dat het Ka merlid Stapelkamp in zijn vragen aan de regering over het niet ver strekken van industrlëel bouwvolu me aan Zeeland had vergeten Vlis singen en de Kanaalzöne van Oost- Zceuwsch-Vlaanderen tc noemen. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat men gezien de bouw van halve-pre- mie-woningen te Vlissingen aan de ze stad te weinig volume voor bouw- met-hele-premie zal toewijzen. Burgemeester mr. B. Kolff kon mededein, dat in de volgende raads vergadering een voorstel inzake de drankwet aan de orde zal komen. Wethouder M. A. van Popering meende, dat B .en W. de vragen van het kamerlid Stapelkamp niet onbe sproken kunnen laten. Overwogen zal worden een brief aan de minis ter te zenden. De burgemeester mr. B. Kolff lichtte in, dat de minister afwijzend staat tegenover beperking van het bouwvolume-hele-premie als er par ticulieren bouwen met halve pre mie. Nadat aan de heer W. J. Andries- sen (P.v.d.A.) nog was geantwoord, dat B. en W. zullen nagaan, wat er aan strand-schoonmaken gedaan dient te worden en ook dat zij zul len informeren naar het pachtbeheer van hadpaviljoen, werd de vergade ring gesloten. Waterleidingnet Zeeuwsch-Vlaanderen (Slot van pag 1) Opgemerkt mag verder nog worden, dat de stagnatie tengevolge van druk- vermindering, die tijdens de langduri- droogte-periode bij de watervoor ziening van Zeeuwsch-Vlaanderen op bepaalde uren van de dag optrad, niet het gevolg is geweest van zoals men ten onrechte vaak meent een te ge ringe perscapaciteit van het pompsta tion te Sint Jansteen, doch wel van het niet tijdig gereedkomen van de water toren te Terneuzen, waardoor tijdelijk hoog verbruik minder goed kon wor den opgevangen. Overigens wordt, ook hier nog een bijzondere voorziening toegepast. Een of tweemaal per dag, al naar gelang dit mogelijk is, wordt namelijk in Ter- neuzen een hoeveelheid van 120 ku bieke meter drinkwater uit Gent aan gevoerd, die daar in het buizennet der waterleidingmaatschappij of in enkele reservoirs van de watertoren aldaar, die reeds bedrijfsklaar is, worden ge pompt. Resumerend kan gezegd worden, dat, ondanks de grote moeilijkbeden, waar voor de waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" met haar be perkt waterwingebied zich tijdens de huidige droogte-periode geplaatst zag, zij met alle middelen en krachten, die haar ten dienste stonden,' de water voorziening in haar gebied zo vlot mo gelijk heeft doen verlopen, getuige ook het nu genomen initiatief. Een woord van lof, zowel aan de directie der mij als aan de verschillende diensten, die van een voortreffelijk teamwerk blijk hebben gegeven, is hier dan zeker op zijn plaats. Mijngas in Tholen Donderdag a.s. zal te Tholen wor den omgescnakeld van eigen kolen- gasproductie op mijngas. Dit zal ge schieden tijdens een kleine plechtig heid door ae burgemeester van Tho len, mr A. J. v. d. Hoeven. VANDAAG: Middelburg Electro: „Der Zigeunerbal ron", (alle leeftijden), 19 en 21,15 uur; Schouwburg: „Duel in the sun", (18 jaar), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—24 uur; Kunstzaaï Van Benthem en Jutting: expositie werken Honoré Daumier, 918 uur. Vlissingen Alhambra: „Zeven broeders zoeken zeven meisjes", (alle leeftij den), 19 en 21 uur; Luxor: „Gekruiste zwaarden", (14 jaar), 20 uur; Stede- hik museum: tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat". Goes Grand: „The true and the brave", (14 Jaar), 20 uur; Grote kerk: Zeeuw se tentoonstelling-Beeldende Kunsten, 10—12 en 13.30—17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2