a nip Ondernemingsraad bij deVitrite Works is geïnstalleerd hl/- DE WINKELSLUITING TIJDENS HET VREEMDELINGENSEIZOEN VAN Zeeuwse Almanak tot ^ijye TE SOUBURG ERNSTIG GEVAL VAN GASVERGIFTIGING Kilo's slanker BonKorets Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1955. ALS EERSTE IN DE ZEEUWSE INDUSTRIE Directeur Hesselink: „Orgaan van de onderneming vóór de onderneming" Als eerste van de Zeeuwse industriële ondernemingen heeft thans de N.V. The Vitrite Works in Middelburg een ondernemingsraad. Deze nieuwe raad werd Vrijdagmiddag geïnstalleerd tijdens een bijeenkomst in de cantine van het, bedrijf. De bijeenkomst werd bijgewoond door de commissarissen der Vitrite, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en mr. A. J. van der Weel, de ver tegenwoordiger van het Middelburgse gemeentebestuur, wethouder A. J. Berenpas, de oud-directeur van hot bedrijf, ir. H. C. Ghijsen, de leden van de oude Personeelsraad en van de nieuwe ondernemingsraad. De directeur, de heer B. A. Hesselink. die krachtens de wet voorzitter van de raad is, sprak een uitvoerige installatierede uit. De uit 13 leden bestaande onderne mingsraad, waarin acht groepen van het personeel zpn vertegenwoordigd, zal reeds volgende maand aan het werk gaan. De heer Hesselink richtte zich In zijn installatierede tot de leden van de thans opgeheven personeelsraad, die op 30 Juni 1948 zgn werkzaamheden begon. Het nu verstreken tijdperk kenschetste spr. als 7 jaren van goe de samenwerking, waarin een goed begrip voor de moeilijkheden bestond, met name ook in de opbouwtijd vlak na de oorlog. Sprekende over de nieu we ondernemingsraad merkte de heer Hesselink op, dat enkele moeilijkhe den de totstandkoming hebben ver traagd. In 1950 werd de betrokken wet aangenomen en eerst nu kan de raad in werking treden. „Ik zou deze raad willen noemen een orgaan van de onderneming vóór de onderneming", zo betoogde de Vi- trite-direeteur, die vervolgens op merkte, dat de leiding van het bedrijf de ondernemingsraad met sympathie begroet. Dc ervaring leert, dat alleen succes wordt bereikt wanneer alle be- drijfsgenoten eendrachtig samenwer ken in het belang van hun bedrijf. Spr. zag de ondernemingsraad dan ook als een uiting van de moderne ontwikkeling der menselijke verhou dingen in de industrie. „Wij moeten vertrouwen in elkaar hebben aldus de heer Hesselink. Over de taak van de nieuwe instel ling merkte spr. op, dat deze een be langrijke uitbreiding te zien geeft in vergelijking tot de oude Personeels raad. De ondernemingsraad heeft niet meer uitsluitend een sociale taak, maar hij kan zijn bemoeiingen uit strekken' tot alle terreinen van het bedrijf. De raad heeft medezeggenschap, dat betekent mede-adviseren, maar niet mede-beslissen, zei de direc teur voorts. Hij hoopte, dat er zo weinig mogelijk gestemd zal be hoeven te worden, maar dat steeds de raad als één geheel de directie van advies zal dienen. De heer Hesselink onderstreepte nog, dat de raad er in de eerste plaats is voor het bedrijf en pas in de twee de plaats voor de afdelingen van dit bedrijf. Hij zei te hopen, dat dit be- Advertentie). Van der WERFF HÜBRECHT Indonesische Specialisten sinds 1899 BeursberIchtno143ls verschenen Hol!. Constructie. ginsel in stand gehouden zal worden. „F ondernemingsraad moet geen col lege ter behandeling van klachten worden", zo zei spr. Daarvoor en voor andere taken kunnen commissies uit de raad worden gevormd". Na deze woorden verklaarde de héér Hesse link de ondernemingsraad voor geïn stalleerd. Namens het college van commissa rissen der N.V. sprak jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Commissaris der Ko ningin, er zijn blijdschap over uit, dat de ondernemingsraad tot stand is ge komen. Hij zei niet te kunnen nalaten ook als lid van het provinciaal bestuur op te merken, dat het prettig was de ze installatie als eerste in Zeeland mee te maken. Jhr. De Casembroot merkte op, dat de personeelsraad wel gezien mag worden als de wegbereider van het nieuwe college. „Ik ben bjj het in zien van het reglement speciaal ge troffen door de bepaling, 'dat zo min mogelijk moet worden gestemd", al dus spr. „Zo doen wij het ook in Gede puteerde Staten. Het is beter te trach ten elkaar te overtuigen". Jhr. De Casembroot zei er zeker van to zijn. dat de raad een zegenrijke arbeid zal kunnen verrichten. H\j wenste de leden geluk met hun benoe ming en drukte hen nog op het hart niet met het reglement in de zak ter vergadering te komen om te tonen wat hun rechten zijn. „Want dan is het mis", zei spr. De oud-directeur ir. H. C. Ghijsen merkte vervolgens in een korte toe spraak op, dat het hem veel genoegen deed de totstandkoming van dit or gaan te kunnen meemaken. De voor zitter van de Personeelsraad, de heer P. Meliefste gaf daarop een korte his torische schets. Ongeveer 40 jaar ge leden was er geen sprake van overleg tussen werkgevers en werknemers. besprekingen tussen de di- i vakbondsbestuurders. La ter traden deze partijen in schriftelijk contact en nog later ontstond de z.g. fabriekscommissie, die besprekingen hield met de directie. Het succes was gering en de ontstemming van de werknemers over een en ander groot. Als gevolg daarvan kende de Vitri te in 1928 bijna een staking. Toen in de oorlog de vakbonden waren verbo den kreeg de commissie weer nauwer contact met de directie. Ook dit werd echter verboden. Onmiddellijk na de bevrijding diende zich een kleine commissie als vertegenwoordigers van de werknemers aan ,.bij de directie. Toen kwam er weer 'nauw hverleg en spr. noemde dit het begin van gezondere verhoudingen. Volgens de heer Meliefste hangt het slagen van de ondernemingsraad af van drie factoren. Zo moeten de leden zich goed voorbereiden op de te be handelen problemen. Zij zullen zich voor studie e.d. grote opofferingen j moeten getroosten, want er wordt veel van hen gevraagd.En tenslotte zal een werkverdeïini worden, zodafiig, aat' door commissies worden behandeld. gemaakt moeten it kléinere zaken Verdere sprekers De vice-voorzitter van de Perso neelsraad, de heer J. Westerweel, die niet in de nieuwe raad zal zitten, sprak hierna een kort woord. Hg dankte de directie en de collega's voor de prettige samenwerking. Ook de heer H. Vermeule, lid van de Perso neelsraad, die zich niet voor de nieu we raad beschikbaar had gesteld, toonde zich erkentelijk voor de onder vonden samenwerking. Namens de Chr. en R.K. Metaalbe werkersbonden, die met een gecombi neerde lnst aan .de ondernemings raadsverkiezingen deelnamen, sprak de districtsbestuurder van de C.M.B., de heer J. Lodder. Deze verheugde zich, dat juist dit bedrijf als eerste een ondernemingsraad heeft gekregen. De heer J. W. Martijn, districtsbe stuurder van de Algemene Nederland se Metaalbedrijfs Bond, sprak zijn blijdschap uit over de samenwerking, die er in het verleden is geweest. Hij merkte op, dat de vakorganisaties zich moeilijk kunnen voorstellen hoe leden van de ondernemingsraad hun werk goed kunnen doen zonder zich te doen voorlichten van vakbondszijde. Ten slotte betoogde hg, dat de tot stand- gekomen medezeggenschap voor de werknemers nog niet het laatste woord betekent. Uit naam van het Middelburgse ge meentebestuur sprak wethouder A. J. Berenpas. Deze uitte de blijdschap an zjjn college, dat een Middelburgs bedrjjf thans in het bezit van een on dernemingsraad is. De heer Hesselink beantwoordde tenslotte de sprekers. GEMEENTERAAD VLISS1NGEN Geen vermakelijkheidsbelasting voor voetbalwedstrijden? In de Vrydag gehouden vergadering van de Vlissingse gemeenteraad heeft de heer M. J. van Poelje (P.v.d.A.) bjj de rondvraag een pleidooi geleverd voor langer open blijven na zes uur des avonds van Winkels g'edurende' het vreemdelingenseizoen. Hij dacht daarbij ook aan bepaalde andere winkéls dan die aan de boulevards. Ook vroeg! de heer Van Poelje aandacht van B. en W. voor het oprichten van een kampeercentrum bijvoorbeeld op een ter rein nabjj het Noliebos. Tenslotte adviseerde hjj B, en W. de afschaffing te overwegen van de vermakelijkheidsbelasting 20 op recettes van voetbalwedstrijden in competitieverband. Nu de clubs te Vlissingen amateur- clubs zijn gebleven zitten ze op zware lasten. Burgemeester mr. B. Kolff zegde toe, dat wat de ontheffing van de winkelsluiting betreft een nota voor de raad zal worden opgesteld, maai de w'inkelsluiteingswet laat niet veel ifoin GEVOLG VAN DE WARMTE De hittegolfperiode, die nu is ver streken, heeft voor de vis en met na me voor de paling in sommige Zeeuw se wateren, onaangename gevolgen opgeleverd Door het verminderde gehalte aan zuurstof in afgesloten en ten dele afgesloten water is veel aal gedood. Zo wordt gemeld, dat in de kreek bij Westkapelle de paling als het ware „voor het opscheppen" ligt op enkele plaatsen. Ook in het Kanaal door Walcheren werd dit verschijnsel geconstateerd. De vissen vertonen rode plekken, sommige zijn nog enigs zins levend. De paling, waaraan deze symptomen zijn te bemerken, is ech ter niet geschikt voor consumptie. De badgasten iri Vrouwenpolder heb ben zich uitstekend geamuseerd met een grote lampionoptocht. Men zag een bonte verscheidenheid van groe pen zoals zigeuners, scharenslijpers, cowboy's (zelfs te paard), dagjes mensen, landelijke bevolking in zeer oude klederdrachten, schoorsteenve gers enz., terwijl zelfs de bruidjes niet ontbraken. Het muziekcorps E.M.M. uit Se- rooskerke zorgde voor de muzikale begeleiding op de tocht van de school naar de duinen. De jury keurde de groepen en het geheel gaf een vroly- lte drukte op het dorp. TELEFOON. Bij één onzer collega's logeert thans liet U-jarig zoontje van een vriend, die weg is van het speelgoedtelefoon tje van de zoon des huizes. Hele dagen draait hij aan de schijf en voert hij lange gesprekken. ,&u ga ik doen als pappa", kon digde hij gisteren aan. Hij liet het te lefoontje bellen, maar nam de hoorn niet op. Verveeld klonk zijn stem: „laat maar bellen, mains, het is toch die maar Maar het bittere van dit verhaal is, dat hij in plaats van die puntjes d'e naam van onze beminde collega noemde EREHAAG Grote belangstelling was er te Axel voor het huwelijk van de directrice van de landbouwhuishoudschool, mej. M. Zweedflk en de heer G. Koole. De leerlingen der verschillende cursus sen vormden getooid met witte kookmutsen een erehaag voor het ;emeentehuis. De kerkelijke plechtig- leid werd geleid door vicaris S. den Blaauwen. VOOR DE KINDEREN De dertig kinderen uit vluchtelin genkampen in Duitsland hebben een prettige dag beleefd, dank zij de gastvrijheid op Bruinisse en Ooster- land. Met twee vaartuigen, de Bru 28 van schipper A Kik en de Bru 38 van de firma St. en Jac. Kik werd een tocht gemaakt over de Zeeuwse stromen. Aan het strand van Seha- rendijke werd verpoosd voor een wan deling naar het Koepeltje en voor al lerlei spelen. De tocht stond onder leiding van ds Radstake en zyn echt genote en een aantal Oosterlandse .elpers. SLOPJE GESLOTEN Het slopje, dat de Langestraat met de Westelijke Achterweg te Sint Annaland verbindt is thans definitief gesloten. Vooral door de sloping van het pand A 11 was het gevaarlijk om hier te passeren. Tussen beide straten is thans geen verbinding meer. mogelijkheden. De stichting van een kampeercentrum bleek enkele jaren geleden niet nodig doch zal nuge zien de veranderde omstandigheden opnieuw bestudeerd worden. Wat de vermakelijkheidsbelasting voor voetbalclubs betreft, zegde wet houder W. Poppe overweging toe. Het is echter een ingrijpende zaak met vele consequenties. Bij de aanvang van de raadszitting informeerde mevr. C. H. L. Stiphout- Naerebout (P. v. "d. A.) dit naar aanleiding van het jaarverslag Dienst Sociale Zaken naar de melkver- strekking op de scholen. Wethouder J. Post (P. v. d. A.) wees op de ge ringe belangstelling daarvoor. Er zal worden nagegaan of het in Zeeland nog noodzakelijk is de melkverstrek- king op de scholen van gemeentewe ge te stimuleren. Benoemingen Als bestuursleden van de stichting Sportbelangen Vlissingen werden her kozen de heren J. Post, H. B. J. Knoop, M. J. van Poelje en J. P. Ventevogel. Benoemd werden tot leden van de commissie voor georganiseerd over leg de heren H. B. J. Knoop, J. Ma rijs en J. van Wagtendonk. Nadat de heer J. Margs (A.R.) fewezen had op de geringe taak van e beide adviescommissies Woon- ruimtewet 1947 werd toch tot benoe ming van leden in deze beide com missies overgegaan. Wethouder M. J. van Popering (P. v. d. A.) achtte 't voortbestaan van de commissies nog nodig. Als lid van het algemeen bestuur der stichting Internaat de Ruijter- school te Vlissingen werd benoemd mr. J. L. Nieuwenhuis en als tijdelijk lerares nuttige handwerken industrie- en huishoudschool mevr. G. B. Lute- Akkerman. Aan de heer J. R. Rem werd eervol ontslag verleend als leraar nijverheidsavondschool. Een reeks grondtransacties werd zonder Patiënt mishandelde controlerend arts De 36-jarige monteur J. K. uit Kloe- tinge, die reeds enkele weken ziek was en nog geen uitkering had gekregen, meende blijkbaar de controlerend arts G. daarvoor aansprakelijk te moeten stellen. De man beging althans de domheid om Maandag j.l. en Vrijdag althans nogmaals, de dokter te molesteren en mishandelen, waardoor deze verschil lende verwondingen opliep. De Goesse politie heeft daarom K. aangehouden en ingesloten. De man zal ter bescliik- king van de Justitie worden gesteld. hoofdelijke stemming goedgekeurd evenals voorstellen voor aanschaffing en verbetering van meubilair enz. in enige openbare en bijzondere scholen. Het crediet voor de gemeentelijke deelname aan de tentoonstelling E 55 werd bepaald op 3350,nadat de heer J. P. Ventevogel (C.H.) er op gewezen had, dat cfe plaats van Zeeland op de E 55 slecht was. Goedgekeurd werd de uitbreiding van het opslagterrein voor compost aan de Baskenburgweg en het ver breden van de afrit Boulevard De RuijterBeursplein door het maken van een voetpad naast de afrit. Wethouder van Popering zegde toe, dat nog nagegaan zal worden of dit voetpad eventueel bijzonder ver hoogd of door paaltjes afgescheiden zal worden. Plan Oost Een crediet werd toegestaan voor de aanleg van straten en riolering in Plan Oost, waar 276 halve-pre- miewoningen zullen verrijzen. Goedgekeurd werd de verkoop van gronden op het Linkerkroon werk, aan de N.V. Scheldestad en voorts van gronden aan het Pensioenfonds van het Scheldepersoneel en aan de Zuidnederlandse Bouw. en Handels combinatie. Medewerking zal verleend worden aan de Ver. tot Bev. van Chr. On derwijs voor de bouw van een zes- klassige school met vaklokaal op een terrein tussen de Watergang en de Irislaan. Een subsidieverhoging werd toegekend aan de Bond van Buurt verenigingen in verband met 10-Mei- viering. Rondvraag Bij de rondvraag besprak de heer C. J. Gillissen Verschage (P. v. d. A.) het opnieuw leggen van de trot toirs aan de Boulevard Bankert. tegels worden gelegd in.het Opinie-onderzoek wees uit: steeds meer supporters voor Champ Clark de Luxe 1.40. HET knakje in blik. Ook de sigaren van 16, 19, 22 en 25 cent in blikverpakking, worden steeds meer gevraagd. Vraag daarom uw winkelier V DE LUXE VOOR ZEELAND: FIRMA J. J. LAGAAY - GOES. Nieuwbouw van Middelburgs Gasthuis in October klaar Ingebruikneming in November Naar wij vernemen zal begin Oc tober de nieuwbouw van het Middel burgse Gasthuis gereedkomen. Zoals bekend bestaat het nieuwe deel van dit ziekenhuis uit twee vleugels, die aan de achterzijde zijn opgetrokken. De ingebruikneming van het geheel zal waarschijnlijk in de loop van No vember geschieden. De gereedkoming in October be treft de zg. ruwbouw. Hiermee is men de laatste maanden goed gevorderd. Op verschillende plaatsen wordt thans de laatste hand gelegd aan werk zaamheden al schilderen en bekleden. Voorts dienen nog enkele „accessoi res" te worden aangebracht. Hier en daar is men reeds begonnen met het schoonmaken van het grote gebouw. Na deze voltooiing rest nog het aanbrengen van tal van installaties, die bij de werking nodig zijn en het inrichten van de vertrekken. Hiermee zal minstens één maand zqn ge moeid. Het tijdstip, waarop men kan beginnen hangt af van de gereedko ming der ruwbouw. Dat de ingebruik neming in November zal volgen, Is dan ook geenszins zeker. Men hoopt hier op wel, maar het kan ook nog tot December duren. De bouw van de vleugels zal dan ruim twee jaar hebben geduurd. Offi cieel begonen de werkzaamheden op 11 November 1953, toen een dochter tje van burgemeester mr dr N. Bol- kestein van Middelburg de eerste steen legde. Als de uitbreiding een feit is zal de beddencapaciteit van het Gasthuis ongeveer 200 bedragen. Officiële opening Goesse jachthaven Met de bouw van een nieuwe jacht haven te Goes is men thans geheel ge reed gekomen. Op Zaterdag 3 Septem- be zal de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, de jachthaven officieel openen, waarna in bet clubhuis van de Watersportvereniging „De Werf" wordt gerecipieerd. zand, zodat gevaar voor uitspoe ling bestaat, wethouder M. A. van Popering deelde mede, dat het ge meentebestuur al meermalen bjj wa terstaat heeft aangedrongen op het maken van een gesloten wegdek; Het plan voor de verbetering van de zee wering te .Vlissingen opgemaakt door de Próv. Waterstaat is thans ingezonden bij het ministerie van waterstaat. Zodra de minister zijn goedkeuring aan het plan heeft ge hecht, zal overleg met het gemeen tebestuur worden gepleegd, aldus de heer Van Popering. Nog verscheidene sprekers voer den bg de rondvraag het woord. Een verslag daarvan zal in de Prov. Zeeuwse Courant van Maandag a.s. worden opgenomen. Gassiang was losgeschoten. Te Souburg heeft zich in de nacht van Donderdag op Vrijdag een ernstig geval van gasvergiftiging voorgedaan. Drie bewoners van een pand aan de Kromwegesingel waren zodanig be dwelmd, dat men lien met behulp van zuurstofapparaten moest bijbrengen. Het gas was de woning ingestroomd doordat het gaskraantje bij een gasstel niet was gesloten en de verbindïngs- slang was losgeschoten. Het huis werd bewoond door het echtpaar K., waarvan de man elders werkt en niet thuis was. Wel waren twee logé's aanwezig. Mevrouw K. en haar gasten waren omstreeks 11 uur met melk meer mans naar bed gegaan, doch reeds korte tijd daarna kreeg zij last van rillingen. Zij schonk daaraan verder geen aandacht en moet daarop het bewustzijn verlo ren hebben. De beide logé's hadden het raam van de logeerkamer openge zet en merkten enige tijd na het naar bed gaan een vreemde geur, waarop zij het raam nog verder openze'tten. Doch dit. bleek niet voldoende, want ook de beide gasten verloren het bewustzijn. 's Morgens viel het een buurman op, dat niemand in het huis was opgestaan en hij stelde een onderzoek in. Hij trof mevr. K. en de beide logé's be wusteloos aan en waarschuwde on middellijk medische hulp. De toestand van mevrouw K. liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, maar na onderzoek bleek overbrenging naar een zieken huis niet noodzakelijk. Proefbedrijf Scheldemonden Zoals bekend, is op het Proefbe drijf Scheldemonden te Bruinisse, evenals vorige jaren een gedeelte af gezonderd, aat speciaal bestemd is voor het nemen van proeven op het gebied van de uienteelt. Omdat dit Proefbedrijf in 't Zuidhollandse en Zeeuwse uiengebied ligt, worden hier onder adspiciën van „Wageningen" allerlei rassen geteeld en geselecteerd. Thans vertoont dit bedrijf op uiengebied zoveel wetenswaardighe den, dat de uienkwekers uit geheel Nederland volgende week enkele da gen worden uitgenodigd, om de ver schillende selecties te komen bezich tigen. Iedere uienselecteur kan dan zien hoe zijn eigen ras zich tegenover dat van zijn concurrent of collega gehouden heeft. Ook zijn vele buiten landse rassen aanwezig. Oud-directeur veiling Krabbendijke overleden ti zijn woonplaats Zaltbommel is Donderdagavond op 54-jarige leeftyd overleden de heer H. Schipper, direc teur van de veiling te Zaltbommel. De heer Schipper werd op 6 December 1900 te Oud Beierland geboren en be gon zijn loopbaan als kantoorbediende aan de veiling te Barendrecht. Vervol gens werd hij boekhouder aan de vei ling te Zaltbommel en in Mei 1943 werd de heer Schipper tot directeur van de veilingsvereniging „Krabben dijke en Omstreken" benoemd. In de ze functie bleef hij in Krabbendijke werkzaam tot 1 December 1949, waarop hij benoemd werd tot direc teur van de veiling te Zaltbommel. De teraardebestelling zal Maandag middag in Zaltbommel geschieden. Duizendste bezoeker voor Zeeuwse Tentoonstelling Ook in Goes blijkt er een goede belangstelling voor de Zeeuwse Ten toonstelling van Beeldende Kunsten te bestaan, die zoals bekend in de Grote Kerk wordt gehouden. Vrij dagmiddag mocht men namelijk de duizendste bezoeker noteren in de persoon van de heer P. J. W. van den Dries, hoofd van de R.K. jon gensschool te Goes. De heer Van den Dries werd als attentie een boeken- bon overhandigd. Tijdens een Vrijdagavond gehouden vergadering van de Hervormde Kerk voogdij te Goes werd het voorstel van de Stichting „De Zeeuwse Kunste naarskring" om de tentoonstelling in Goes te verlengen, goedgekeurd. De tentoonstelling blijft zodoende geo pend tot en met Vrijdag 9 Septem ber. In verband met de reeds vroeg invallende duisternis komen de avondopenstellingsuren op Dinsdag en Donderdag te vervallen. Door deze verlengde openstelling hoopt, men' de leerlingen van verscheidene scholen de gelegenheid te bieden ih' school verband een bezoek aan de tentoon stelling te brengen. Terreinopname „Breede Watering" In aanvulling op ons artikel over de momenteel onderhanden zijnde ter reinopname van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke", zij nog medegedeeld, dat de kosten voor deze tereinopname niet geheel door het Rijk worden betaald. Ook het Waterschap zelf draagt een bepaald percentage in deze kosten bij. Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaals voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u Is een ander mens, Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, t. 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES VANDAAG. Vlissingen Al'hambra: „Zeven broers zoeken zeven meisjes" (aile leeftijden) 19 en 21 uur. Luxor: „Gekruiste zwaar den" (14 jaar) 19 en 21 uur. Stedelijk museum: Tentoonstelling „Vier eeu wen markiezaat". Muziektent Bella- mypark: Laatste zomeravondconcert accordeonver. „Crescendo" 20 uur. Middelburg Electro: „Der Zigeuner- baifen, (a.l.), 19 en 21.15 uur. Schouw burg: „Duel in the sun" (18 j.). 20 u. Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 924 uur, Concert „Oefening Baart Kunst (Hoofdplaat), 19.30—20.30 uur, waarna dansen op draaiorgelmuziek. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, Goes Grand: „The true and the brave" (14 jaar) 19 en 21 uur, Grote kerk: Zeeuwse tentoonstelling Beeldende Kunsten, 1012 en 13.30—17 uur. Vrouwenpolder Terrein „Oranjezon" bij uitspanning: Concours hlppique. Aan- van 13.30 uur. Wemeldinge Muziektent Dorpsstraat: Concert „Excelsior", uit Kloetinge. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19, 21 uur. Luxor: als vandaag. 15, 17 en 19 uur. Middelburg Electro als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur. Schouwourg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Molenwater: als vandaag, 9—24 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2