JIMMY BROWN als politie-chef Oude Proever WENNEKER NEDERLAAG SCARBOROUGH TIJDENS ZWEMWEDSTRIJDEN EEN FELLE „STRIJD" WOEDT BOVEN WESTERSCHELDE BUSDIENST BIERVLIET-HOEK DOOR DE BRAAKMANPOLDER? Nederlandse vinding brengt omwenteling in geluidsweergave Amsterdamse Beurs PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1955. „ZEEHONDEN" WONNEN: 30—17 Vlissingse water polo-spelers ook superieur 41 De enthousiaste kreten, die de sportlieden uit Scarborough Donderdag avond tijdens de zwemwedstrijden tussen de Engelse bezoekers en de Vlis singse zwemmers over liet water van het zwembad in de Sclieldestad lieten schallen, hebben de verdedigers van de Zeeuwse kleuren niet verhinderd een duidelyke overwinning te behalen. De Vlissingse „Zeehonden" waren op vrijwel alle nummers superieur en slechts op een tweetal nummers konden de Britten doordringen tot de beste plaatsen. By de individuele wedstrijden was het alleen de krachtige D. Groves, die als eerste kon aantikken, de tweede Engelse overwinning werd een feit tydens het nummer 3 x 50 meter estafette heren. Niet alleen op de baannummers toonden de Vlissingers zich vrijwel on betwist de sterksten. Ook de waterpo- lo-match tussen beide steden resul teerde in een Zeeuwse zege. Aanvan kelijk leek het er tijdens deze wed strijd op, dat de Engelsen zich niet zo gemakkelijk met een nederlaag zou den laten afschepen, want al spoedig, nadat Vlissingen de leiding had geno men, moest keeper Arendsnorst ae bal uit de netten grabbelen, waarmee de stand weer 11 was. Daarna kon de Vlissingse keeper echter alle schoten weren en daar de „Zeehond"-aanval nog driemaal een treffer wist te plaat sen, werd het tenslotte een 41 over winning voor de Scheldestedellngen. Daarmee brachten de Vlissingers hun totaal-score op dertig punten, ter wijl de Britten slechts zeventien pun ten konden vergaren. UITSLAGEN. De uitslagen van de zwemwedstrij den luiden: 50 meter vrije slag dames: 1. Rïen v. d. Berg; 2. Ellie Pleyte; 3. Ann Bruce; 4. Diana Feall, 100 meter vrije slag heren: 1. Simon Ventevogel; 2. D. Groves: 3. M. Abrams (Sc.); 4. Bertus Kögeler (VI.). 50 meter rug slag heren: 1. Flip Sluiter (VI.) 2. Nico Zandee (VI.)3. J. Eves (Sc.); 4. Robson (Sc.). 50 meter rugslag da mes: 1. Yvonne Schout (VI.)2. N. Bruce (Sc.); 3. Rinie Visser (VI.); 4. Pauline Coleman (Sc.). 100 meter schoolslag heren: 1. D. Groves (Sc.); 2. J. Sinke (VI.); 3. J. Dekker (VI.); 4. J. Eves (Sc.). 3 x 50 meter estafet te dames: 1. Vlissingen; 2. Scarbo rough. 3 x 50 meter estafette heren: 1. Scarborough; 2. Vlissingen. 5 x 50 meter vrije slag lieren: 1. Scarbo- róugh; 2. Vlissingen. 5 x 50 meter vrfle slag heren: 1. Vlissingen; 2, Scarborough, Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 25 te Antwerpen. Akkrumdijk 23 van Vera Cruz. Alwaki 24 van Port Said. Almdijk 24 te Antwerpen. Amsteldyk 25 te Rotterdam. Arendskerk 25 te Aden. Axelcfük 23 van Curacao. Bail van Monokwari. Banka 24 van Semarang. Beninkust 23 te Luanda. Delft 23 te Amsterdam. Dongedijk 23 van Cristobal. Kota Baroe 24 van Colombo. Loppersum 23 van La Coulette. Laurenskerk p. 23 Aden. Leopoldskerk 25 te Port Said. Mariekerk 23 te Madras. Mataram 24 te Basra. Meerkerk 24 van Suez. Meliskerk 23 te Aden. Merwede 24 te Londen. Noordam 28 4 uur te Hoek van Holland verwacht. Sibajak 25 te Halifax. Sliedrecht 23 van Kaapstad. Telresias 24 te Surabaia. Tegelberg 23 van Mauritius. Utrecht 23 te Minikoi. Willemstad 24 van Aruba. Willem Ruys 25 van Tj. Priok. Weltevreden 23 te Semarang. Luchtverdedigingsoefening „Loco" in volle gang. Slot van pag. 1 Vyfhonderd vliegtuigen, Amerikaanse, Belgische en landse, bommenwerpers en Britse, Neder- jagers nu al dagen lang formatieaanvallen op het Belgische en twee dagen op het Nederlandse grondgebied. De luchtdoelartillerie van beide landen is daartoe in staat van uiterste paraatheid gebracht: de radarschermen draaien rusteloos en in de piotkamers, waar de po sitie van de aanvallers aan de hand van de radarmededelingen nauwkeurig op het bord wordt uitgezet, verhoogt de spanning de AANVRAAG VAN DE Z.V.T.M. Commissie-Van Breen zal hieromtrent beslissen. De Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij (Z.V.T.M.) heeft ver gunning aangevraagd voor een bus dienst door de Braakmanpolder, zo blijkt uit de thans bij de Rijksver keersinspectie in Middelburg ter visie liggende verzoeken om wijziging en verlenging van de vergunningen der Zeeuwse busondernemingen. Zoals ge meld, zal d.8 Commissie Vergunningen Personenvervoer, de z.g. commissie- Van Breen, deze verzoeken beoordelen tijdens een vergadering in het Mid delburgse Schuttershof op Woensdag 38 September a.s. De Z.V.T.M. vx-aagt om aanwijzing van het traject BiervlietIJzendijke 'Hoek ,als onderdeel van een dienst BreskensTerneuzen. Zulk een lijn zal uiteraard een veel kortere rijtijd betekenen dan via de huidige trajec ten. Daar nog niet prcies bekend is hoe het wegennet in de Braakman- polder wordt, ig de verlangde dienst op een bijgevoegd kaartje slechts schematisch aangegeven. Dezelfde maatschappij verzoekt ook de dienst IJzendijkeVeldzicht (grens) te laten vervallen, omdat op deze lijn het vervoer minimaal is. Wanneer een dienst door de Braakman zal worden toegestaan, vraagt de Z.V.T.M. nog met in gang van de datum, waarop de exploitatie begint, de lijn Hoek-Phi- lippine te latên vervallen .Het locale vervoer tussen beide plaatsen, zo wordt in de toelichting opgemerkt, is nog slechts van weinig betekenis. Andere wijzigingen. Onder de gevraagde wijzigingen be vindt zich ook een verzoek van de Stoomtram Walcheren zoals reeds gemeld ,om een doorverbinding met Noord-Beveland. Gevraagd wordt de volgende trajecten aan te wyzen: VeereGapingeVi'ouwenpolder en VrouwenpolderKamperland. De A. M.Z. verzoekt voorts een wijziging in de vorm van opname va.n het traject Nissenieuwe provinciale weg 's-GravenpolderÖvezande in haar dienst. (Advertentie.) De fa. J. C. Krijger uit Goes die- zoals bekend een verbinding Kat- se Veer over de aan te leggen dam naar Kats vraagt, heeft ook een ver- zoek ingediend om de lijn Goes— 's-Heer HenidlrikskinderenWol- phaartsdijkse veer weer te mogen ex ploiteren. Tot 1 October 1953 had de ze firma op dit traject een dienst, daarna nam de A.M.Z. deze vergun ning over. Rest te vermelden, dat zich onder de aangevraagde verlengingen ook die van de busdienst Sluiskil—Breda bevindt, die de Z.V.T.M. en de B.B.A. gezamenlijk exploiteren. zomerse warmte van deze Augus tusdagen tot een broeikastempera- tuur. Maar op de honderden uitkijkpos ten van de Luchtwachtdienst, het korps, dat in Nederland uit enige duizenden vrijwilligers bestaat, mag men eerst recht van uiterste con centratie spreken. De negen nationa le groepen, die over het gehele land verdeeld zijn en met hun waarnemin gen onmisbare details omtrent de vliegrichting der formaties verstrek ken aan de Control Reporting Cen tres van de luchtdoelartillerie, krij gen thans een unieke kans om te to nen, wat zij in de practyk waard zijn. De eerste resultaten schenken bevrediging; men kan nog niet op de conclusies van deze vrij grote lucht- verdedigingsmanoeuvres vooruitlo pen, doch op het gemeenschappelijk hoofdkwartier van de 69e Group in Deurne is men reeds tevreden over het vei'loop. En terwyl vele Zeeuwen op het strand van de zon genieten, staan de mannen van de Luwa langs de oe vers van de Schelde op wacht om plotseling „aanvallende" vliegtuigen met hun stukken onder vuur te nemen. Vier dagen lang turen zij naar de lucht of luisteren gespannen naar ltet gekraak in de koptelefoon van de ontvanger. Deze oefening, die het uiterste van de manschappen vergt, moet hen voorbereiden op een taak, die wij hopelijk nooit moeten uitvoeren, nl. er voor zorgen, dat de geallieerde schepen in oorlogstijd ongehinderd Antwerpen kunnen hereiken. Twee Finnen een man en een vrouw zijn op beschuldiging ven spionnage voor een „ongenoemde buitenlandse mo gendheid" gearresteerd, zo is Woensdag door de politie van Helsinki medegedeeld. Totaal nieuw radiogeluid nu werkelijkheid *n Opzienbare vinding van de ERRES-fabrieken zal binnenkort een geheel nieuw geluid in de buiskamers doen klinken. Het nieuwe ERRES KY 557 HFS radiotoestel dat met deze vinding is uitgerust heeft inderdaad een geluidsweergave, die niet van het echte, natuurlijke geluid verschilt. Zo echt, zo ruimtelijk, dat de naam „Erres Absolute Ruimtelijke Weergave" wel bijzonder goed gekozen is. Erres Ruimtelijke Weergave eerste schrede Het heeft lang geduurd, voordat het tijd perk van het nieuwe geluid ingeluid kon worden, en het is helemaal niet verba zingwekkend, dat het juist Erres is, die na lang researchwerk het publiek met dit geluld doet kennismaken. Ruimtelijke weergave, ruim 2 jaar gele den in de beroemde ..stiltekamer" van de ERRES fabrieken ontwikkeld, was de éérste stap op weg naar het „Nieuwe Geluid". Het betekende meer dan een verbetering; het was een totale vernieu wing en het sloeg dan ook op daverende wijze in. Geen wonder, want wij kunnen gerust zeggen, dat er aan de radio sinds 1035 weinig veranderd is. De technici vol stonden er mee de bestaande weergave te perfectionneren door verbeteringen aan buizen, door nieuwe electro-dynamische luidsprekers, door betere acoustiek van de kasten e.d. De voor de luisteraar pret tige, maar niet onmisbare kathodestraal- afstemindicator kwam (het groene oog), de timbreregeling deed zijn intrede. Klei ne veranderingen dus, die nuttig geweest zijn in de ontwikkeling van de kwaliteit. Toen kwam de F.M.-zendtechniek, die ge heel nieuwe eisen stelde aan het radio toestel. En Erres slaagde erin in het bijzonder bij de ontvangst van F.M.-zen- ders „Ruimtelijke Weergave" tot wer kelijkheid te maken. De muziek-van-de- toekomst openbaarde zich langzamerhand in de huiskamers.... Maar hoe verbluffend deze stap ook was, toch beseften de geluidstechnici, dat ze er nog niet waren. Ook voor A.M.-ont- vangst ging men zoeken naar verbeterde weergave. Het principe van High Fidelity deed zijn intrede Er kwamen 2 'soms zelfs 3 luid sprekers in één kast. De hoge en lage tonen werden door middel van twee toonkanalen en twee luidsprekers ge splitst weergegeven. Twee eindlampen werden ingebouwd en inderdaad: het geluid werd beter. Maar Absolute Ruimtelijke Weergave was het niet, want alle geluid (alle hoge en alle lage tonen) kwam uit één richting, uit één kast. De technici van ERRES von den nu de mogelijkheid het geluid van meer kanten te laten komen. Zij con strueerden nl. naast de twee luidsprekers in het toestel een derde luidspreker erbuiten. Wanneer men echter zonder meer een losse luidspreker aansluit, komt wèl het geluid van twee kanten en klinkt het wat voller, maar „Ruimtelijk" is het niet. Iedere luidspreker geeft dan immers het gehele toongamma, van hoog tot laag. weer. ERRES deed het dan ook anders. Bij hun vinding geeft van de luidsprekers in het toestel de één de lage tonen en de andere een gedeelte (25 van de hoge tonen. De losse luidspreker reproduceert alleen hoge tonen en wel de resterende 75 °/t. Oplossing gevonden Die splitsing van de hoge tonen bleek de oplossing te zijn. Natuurlijk is de uitvoe ring niet zo eenvoudig als hier geschetst. Het is gemakkelijk te zeggen: de splitsing van de hoge tonen bleek de op lossing te zijn". De schakeling, die hier voor zorgt, is het speciale geheim van ERRES en zij heeft hier dan ook onmid dellijk octrooi op aangevraagd. Dank zij die speciale schakeling is nu eindelijk de welhaast volmaakt-natuur- lijke geluidsreproductie werkelijkheid ge worden. Nu hoort men de muziek even ruimtelijk als in de concertzaal. Nu hoort men de ijle fluittoon helder tegenover de celli; nu komen de solisten „los" van het begeleidende orkest. En bij een hoorspel is het alsof de vertolkers bij U in de kamer staan. Een nieuwe triomf voor de ERRES-technici. Jaarbeurs heeft de primeur Op de komende Jaarbeurs in Utrecht zal de nieuwe Erres radio met „Absolute Ruimtelijke Weergave" worden gepresen teerd. Dirèct daarna is het toestel bij de handel verkrijgbaar. Wij kunnen U zeker adviseren daar naar dit nieuwe geluld te gaan horen. En wanneer U van plan bent een radio aan te schaffen, denk dan aan de Erres KY 557 HFS met „Absolute Ruimtelijke Weergave". Dan bent U „bij" op radiogebied ja zelfs jaren voor. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Sommelsdijk: G. Treu- e te Ederveen; te Eist (Bet.)J. W. Schipper te Vroomshoop. Aangeno men naar .Makkinga-Elsloo: H. J. Bos, cand. te Heemstede. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zwagerveen: K. Feen- stra te Klundert. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Aangenomen naar Den Helder: J. F. Wijnhoud te Haarlemmermeer (Oostzijde). BAPTISTEN GEMEENTEN. Drietal te Deventer: J. de Jong te Emmererfscheiderveen, R. Reiling te Rotterdam-Z. en C. v. Wier te Hoo- gezand. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Doorn: W. Baay te Alphen a. d. Ryn. 4. Jimmy en Piet Potlood wandelden samen langzaam in de tuin op en neer. „Het is een héél probleem voor mij'", zei Jimmy, „maar nu jij er zo vast van overtuigd bent, dat ik hel moet doen, geloof ik toch maar, dat ik de burgemeester vanavond eens opbel om een afspraak te maken". Plet Potlood klopte Jimmy op zijn schouder. „Zo mag ik het horen, Jim", zei hij. ,,'t Is de kans van je leven en die twee karweitjes die Je daar hebt op te knappennou ja, die inbrekersbende kunnen ze ge rust aan Je over laten. Ik geef ze een maand en dan zit het hele stelletje achter de tralies en wat dat verkeers probleem betreftje smiit wat huizen tegen de vlakte, je dempt een stelletje grachten en je graaft een paar tunnels en dat zaakje is ook gepiept", Jimmy keek Piet Potlood even van terzijde aan. „Ik moet jou maar mee nemen", zei hij. „Jij weet op alles raad. Maar kom laten we naar binnen gaan. Miebet zal de koffietafel wel klaar hebben. Ik zal haar en Jackie ook maar op de hoogte bren gen van hetgeen ons boven 't hoofd hangt. Die zijn alle bei zo vreselijk nieuwsgierig, dat ze mij het geheim het liefst met behulp van een revolver zouden willen afper sen". Jimmy en Piet traden de woonkamer binnen en in derdaad stond de koffietafel gedekt. „Ik wou de heren net komen roepen", zei Miebet zoetsappig. „Eigenlijk durfde ik niet goed, want het gesprek leek me bizonder belangrijk en ik was bang, dat ik zou storen". „Schenk er's in, B'et", zei Jimmy op een opgewekte toon. „Nu ga je wat horen wat je nog nooit hebt gehoord". Oóóóh", riep Miebet, „wat word ik vreseijk zenuwachtigI" 24 Aug. 2, Aug. Nederland 1955 (3%) 100% 100% Nederland 1951 (3%) 103 103 Nederland 1947 (3%) 3 100% 100% Nederland 1937 3 99% 99% Dollari'qning 1947 3 pet. 99% 99% Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 3 101% 101% Nederland N.W.S, 2% 80 80 Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 99% 99% Nat. Handelsbank 173% 173% Ned. Handelmij. 245 244 A.K.U. 358% 359% Bergh's en Jurgens 308 Calvé-Delft 320 324 Kon. Ned. Hoogovens 344% 350 Unilever 477 483% Ned. Kabelfabrlek 331 334 Philips 473% 488% Wilton-Feijenoord 282% 285 Kon. Petroleum Mij. 639 641 Amsterdam Rubber 149% 149% Holland Amerika Lijn 231 231% Kon. Pake t va art 1963/4 197% Rotterdamse Lloyd 194 193 Ned. Scheepvaart Unie 206% 206% Stv. Mij. Nederland 210% 209% H.V.A. 164% 166% Deli Mij. 174% 176% Bank van Ned. Gem. 4% 108% 108 Centrale Suiker 224% 225 Kon. Mij. De Schelde N.B 248 247 Baltimore-Ohio 51% Missouri K.T. 20 19% New York Central 49% 49 Pennsylvania 29/8 29% Anaconda 78 79>/a Bethlehem Steel 149% 151 General Motors 131% 130 Intern. Nickel 82% 83% Kennecott 124% 125 Republic Steel 45% 46% U.S. Steel 107% 100 North American Cy. 28% Shell Union 61% 61% Tide Water 31 31 AKU 3% 102% Van Berkels'Pa tent 128% 127 ANP-CBS BEURSINDICES. 23/8 24/8 25/8 Intern, concerns 281.96 287.27 290.97 Industrie 171.81 172.19 172.95 Scheepvaart 165.25 167.84 168.03 Banken 155.09 155.24 154.33 Ind. fondsen 170.72 172.93 173.60 Algemeen 221.58 224.67 226.62 PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 142% 141% Breda 1954 1133% 113% Eindhoven 1954 110% 110% FEUILLETON Justin, persoonlijk buiten dit scha- duwgebiea, waardeerde de manier, waarop Dorinda haar nieuwe en moeilyke rol speelde. Zij was nu gast vrouw, maar behoefde daar aller minst trots op te zijn. Toch vervulde zij haar taak kalm en eenvoudig als een jong meisje, dat plotseling voor een oudere moet invallen. Zy betoon de zich uiterst vriendelijk jegens miss Masterman, met haar sombere ver wrongen gezicht en mrs Tote, die nog meer dan anders op een muis leek de ogen had uitgeschreid. Miss Masterman had niets te zeg gen. Ze werd ten volle in beslag ge nomen door het wachten op bericht naar aanleiding van de door haar verzonden brief. Al haar verstand, al haar gevoel, haar gehele wezen wachten met spanning op het ogen blik, dat zij bevrijd zou zijn van de last, die zjj in deze vreselijke maan den had gedragen. Van alle aanwe zigen dacht alleen zij niet in de eer ste plaats aan'het drama, dat zich met Gregory Porlock had afgespeeld. In Mftr gedachten was geen plaats voor iets anders dan voor de bevrij ding, waarnaar zij hunkerde. Vermoedelijk was miss Silver de enige, die de maaltijd eer had aan gedaan. Zij hield van lekker eten en door PATRICIA WENTWORTH zelfs een moord in dit huis kon de uitstekende kookkunst van mrs Rod ger niet geheel op het tweede plan dringen. Toen de dames naar de sa lon gingen, hervatte zij haar brei werk. Het bleekrose kindertruitje, dat nu de voltooiing nabij was, wekte enige belangstelling bij mrs Tote. Voor zij het zelf wist, vertelde zij haar gemoedelijke kleine buurvrouw alles omtrent Allie en Allie's baby en hoe zij, mrs Tote, hoopte, dat er nóg een zou komen. „Niet te gauw, want daar houd ik niet van, maar ook niet te laat, want als de kinde ren jaren verschillen, zoals je tegen woordig veel ziet, hebben ze geen gezelschap aan elkaar. Dan is ieder van hen eigenlijk enig kind en ten slotte heeft een kind gezelschap no dig en niet één of twee groteren, die het onder de duim houden. Een kind moet andere kinderen hebben, waar het mee kan stoeien, vechten en op trekken. Ik zelf heb er maar één ge had tenminste maar één, dat bleef leven, maar ik weet wat kinderen toekomt". Nadat miss Silver haar instem ming met dit betoog had doen blij ken, praatten ze heel gezellig over een breisteek. Miss Masterman nam de krant op. Ze las er niet in, maar als je een krant in de hand houdt, laten de mensen je met rust en ze wenste met rust te worden gelaten. Moira Lane kwam van de haard vandaan, keek even naar Dorinda en zei: „Laten we eens praten". Ze lachte even. In 's hemelsnaam, laat ons menselijk zijn. Ik verdenk jou niet en ik hoop, dat jij rny niet ver denkt, maar als je het wèl doet, zeg het dan. Laat ons ginds op die sofa g"aan zitten en niet zo beleefd-afwij- zend doen. Wie denk jij, dat het ge daan heeft? Ik durf wel te zeggen, dat de moordenaar, wie hij ook was, buitengewoon goed werk deed. Greg was een schoft. Als hij ie oom was, weet je dat waarschijnlijk even goed als ik". Dorinda keek in de beweeglijke blauwe ogen, die wel schenen te dan sen. Het was eèn uitdagende dans. Ze dacht aan Morgiana, die danste voor de aanvoerder van de Veertig Rovers en plotseling een dolk in zijn borst stak. Een gevoel van afschuw be ving haar en dat gevoel klonk in haar stem, toen zij antwoordde: „Hij was eigenlijk niet mijn oom, maar de man van mijn tante". Moira lachte luid. „Wat doet het er toe, wat hij was? Het was een schurk. En je zit boor devol vooroordelen. Je zou je veel prettiger voelen als je die liet schie ten. Waar dacht je daareven aan toen je me aankeek, alsof je my op een moord betrapt had?" Het gevoel van afschuw ver dween, maar Dorinda kwam er rond voor uit: „Aan Morgiana en de hoofdman van de Veertig Rovers, uit de „Dui- zend-en-één-Nacht", toen ze hem neerstak". Moira stak een sigaret aan. Haar hand bleef zo stevig als een rots. De lucifersvlam greep eerst het papier en kroop toen in de bruine tabaks vezels. Ze wierp de lucifer in het vuur en trok aan de sigaret tot de top gloeiend was. Eerst daarna keek ze Dorinda vol belangstelling aan. „Ik geloof heus, dat je verstandig bent,- want ik kan mezelf zo voorstel len. Ze danste, nietwaar? Tot zoiets zou je kunnen komen, geloof ik! Na- tuurlyk moet je beginnen, iemand te haten, maar hoe fel myn haat ook zou zyn, ik zou hem toch niet in koe len bloede kunnen neersteken: jy wèl De gedachte alleen doet me ril len. Maarmet opzwepende mu ziek en een dans, die sneller en snel ler gaatZe was bleek geworden en hield op. Haastig antwoordde Dorinda: „Je zei, dat ik verstandig was, maar ik beweer, dat ik een stommeling ben. Het is idioot zo te praten en dat had je uit jezelf moeten begrypen". Moira blies een klein rookwolkje uit, terwijl haar fyne wenkbrauwen omhoog gingen. Enigszins lusteloos vroeg ze: „Ga je het de politie vertellen?" (Wordt vervolgd). *A*WW\AA/WV\*\iV*VS*AAA Amsterdamse wisselmarkt Contante prijzen. AMSTERDAM, 25 Aug. Londen 10.58%—10.59%, New York 3.82%— 3.83%, Montreal 3.88%—3.88%, Pa rijs 1.0875—1.0895, Brussel 7.61%— 7.62%, Frankfurt 90.52—90.62, 25ü- rich 87.0987.19, Ziirich (vr. francs) 89.30—89.40, Stockholm 73.60—73.70, Kopenhagen 54.70—54.80, Oslo 52.92 —53,02, Milaan 60.9361.03, Argen tijnse verrekeningsdollar 3,76%— 3.77%, Japanse verrekeningsdollar 3.78%3.79%, Turkse verrekenings dollar 3.79%—3.80%. Enschede 1054 Den Haag 1952 I Den Haag 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 (Advertentie) ZEER OUDE GENEVER Wielerkampioenschappen te Rome Valpartij van Nederlandse amateurploeg. (Van een speciale A.N.P.- verslaggever.) De Nederlandse amateur-ploeg is er op de lange weg van 's Hertogenbosch, waar Maandagmorgen de start plaats vond met een. drietal auto's van Ger- rït Schulte, van Hendrik Muller en van Gerrit Peters, naar Rome niet zon der kleerscheuren afgekomen. Tijdens een trainingsrit van Lugano naar de Zwitsers-Italiaanse grensplaats Chiasso, werden de 6 Nederlandse jon gens met Schulte erbij door een pas serende bus tegen de kant van de smalle weg gedrukt. De Rotterdammer Verhoef kwam ten val en 4e rest tui melde over hem heen, baas Schulte eveneens. Het liet zich aanvankelijk niet zo gunstig aanzien. Piet van de Brekel had een wonde aan het achter hoofd opgelopen, Verhoef was gebles seerd aan de elleboog, Van Steenselen had schaafwonden. Trouwens, niemand was er heelhuids afgekomen en Gerrit Schulte liep een elleboog- en een enkel blessure op. Met een auto werd het zevental naar een ziekenhuis, dat vlak in de buurt was, gebracht, waar ieder een verbonden en bepleisterd werd. De wonde van Van de Brekel moest op twee plaatsen worden gehecht. Dank zij de voortreffelijke medische verzor ging kon de ploeg spoedig weer ver trekken. Vandaag wil Schulte met zijn pupil len het circuit van Frascati 'verken- Goes speelt tegen H.V.V. Nu, zoals gemeld, het eerste elftal van H.B.S. verhinderd is om naar Goes te komen, zal de voetbalvereniging „Goes" thans op Zondag 4 September e.s. ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan, een jubileumwedstrijd spelen tegen H.V.V. Zoals bekend, behoort deze Haagse club tot een der oudste i ons land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4