Prinses Beatrix Iaat de jager „Limburg" te water Waarom geen woningen naar Zeeland? OUD-GOESSENAAR BENOEMD OP INTERNATIONALE POST IS VEERE EEN MARKIEZAAT, JA OF NEEN VIER MAANDEN GEVANGENIS VOOR „MAN IN HET BEIGE PAK' Agenda 2 PROVINCI'ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1955 OFFICIEEL BEZOEK AAN MARINE Maandag 5 September te Vlissingen Maandag- 5 September aanstaande zal H.K.H. Prinses Beatrix des mid dags om twaalf uur op de werf van de Kon. Mij. „De Schelde" op het Eiland te Vlissingen de onderzeebootjager „Limburg" te water laten. De prinses wordt op haar tocht naar en in Vlissingen vergezeld door haar vader, Prins Bernhard. De Koninklijke personen begeven zich des morgens per auto van het pa leis te Soestdijk naar het vliegveld Soesterberg' en vandaar per vliegtuig naar Woensdrecht. Van Woensdrecht wordt de reis verder per auto naar Vlissingen gemaakt. Aan de provinci ale grens zal de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zich bij het gezelschap Kruiser „De Zeven Provinciën" te Vlissingen Hi-. Ms. kruiser „De Zeven Provin ciën" zal, zoals reeds werd gemeld, Vrijdag a.s. te Vlissingen arriveren voor een driedaags bezoek. Het schip zal te 15 uur ligplaats kiezen a~~ Handelskade in de buitenhaven. Zaterdagmiddag te twaalf uur is er aan boord een informele lunch, waaraan zullen deelnemen de com mandant maritieme middelen Zee land, kapt. t. zee N. W. Sluyter, de directeur Loodswezen, kapt. t. zee C. ter Poorten, de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, de militaire commandant Zeeland, luit. kol. A. Kornet en de directeur van de N.V. Haven van Vlissingen, de heer F. P. C. Mijs. Zaterdagmiddag van 13.30 uur tot 16 uur. Zondagochtend van 10 uur tot 11.30 uur en Zondagmiddag- van 16 tot 18 uur zal er voor het publiek gelegenheid bestaan de krui ser te bezichtigen. Maandagmiddag te 16 uur zal de kruiser uit Vlissin gen vertrekken. Frans kaartjesdrama Grote ontsteltenis heerste er Woensdagmorgen bij het groep je Franse jongens en meisjes, dat thans in Zierikzee verblijft, toen men bemerkte dat het bun deltje kaartjes voor de terug reis verdwenen was. Daar het hier om een waarde van 880 gulden ging, werden jassen, ltof- ters en tassen nagezocht, maar de biljetten bleven onvindbaar. Eindelijk kwam men tot de conclusie dat de leidster bij aan komst in Roosendaal bij de uit- gangscontróle een bosje kaart jes had afgegeven, zonder eerst de bovenhelft eraf te scheuren en mee te nemen. De stille hoop, dat de service van de Nederlandse Spoorwe gen perfect zou zijn, bleek ge- f rond, want tijdens een tele- oontje met het Roosendaalse plaatskaartenbureau bleek dat 10 Augustus een onthutste con- troleur 16 kaartjes had gedepo neerd, die nog geldig bleken. De vele tranen, die. op de warme zomermorgen de enige neerslag vormden, waren spoe dig verdroogd en gerustgesteld werd de vacantie voortgezet... voegen en aan de gemeentelijke grens van Vlissingen worden prins en prin ses verwelkomd door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolfr. Op de „Heemskerck" Voor de eerste maal zal de prin ses daarna een officieel bezoek aan de Koninklijke Marine bren gen, wanneer zij gedurende onge veer een half uür aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" in de Eerste Binnenhaven verblijft. De Kon. Marinierskapel zal op de kade bij de „Heemskerck" opge steld staan. Van het schip begeven prins en prinses zich vervolgens naar het hoofdkantoor van de Kon. Mij. „De Schelde" en daarna door de stad naar Het Eiland, waar de „Limburg" wordt tewatergelaten. Na de tewaterlating- brengen de vorstelijke personen nog een kort bezoek aan de werf, waarna het gezelschap naar Soestdijk terug keert. Het gedetailleerde programma van dit bezoek zullen wij morgen publice ren. Braderie in Kloetinge Voor drumband van „Excelsior" De Kloetingse fanfare „Excelsior", die in Januari van dit jaar geheel nieu we instrumenten in gebruik heeft ge nomen, gaat nu uitbreiden met een di'umband. Om geld bijeen te krijgen voor de trommels, zal dit actieve mu ziekkorps, waarschijnlijk in samenwer king met de Kloetingse Middenstand, op 8, 9 en 10 September een feèstelijke braderie organiseren. Voor deze spe ciale gelegenheid zal tijdens de brade rie de toren van Kloetinge 's avonds in het licht van schijnwerpers worden gezet, terwijl op het met feestverlich ting getooide Marktveld verscheidene kraampjes met diverse attracties, zo als het Rad van Avontuur en de Kop van Jut worden opgeslagen. Donderdagavond 8 September wor den de braderie-feestelijkheden ge opend met een voetbalwedstrijd tussen leden van het gemeentepersoneel en een elftal van de Middenstand. De fan fare „Excelsior" zal deze sptjrtontmoe- ting die op het Kloetingse sportveld wordt gehouden, muzikaal omlijsten. Verscheidene zusterverenigingen van „Excelsior" zullen ook hun medewer king geven om de braderie te doen slagen. Donderdagsavonds is het de harmonie „Hosanna" uit Goes, die voor de muzikale opluistering zal zorgen. Vrijdagavond komt „Ons Genoegen" uit Kapelle en Zaterdag 10 September zal de muziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" uit Wemeldinge een concert verzorgen. Aan deze instru mentenactie is ook nog een loterij ver bonden. M'fte tanden fbfgge odeur Met de n/euwe Cb/gatef Nieuwe heerlijke smaak! Erg lekker oök' vooï kinderen Nieuw actief schuim! Houdt Uw mond fris en gezond Nieuwe lage prijs! 'Na kan iedereen zich Colgate veroorloven. .Colgate-de meest verkochte tandpasta tej* wereld Oefening „Loco" begonnen De laatste twee dagen is er in de lucht boven Zeeland grote bedrijvig heid: de luchtmachtoeiening „Loco" is thans volop aan de gang, zodat men allerlei typen vliegtuigen zowel over dag als 's nachts met grote snelheden hoort „overrazen". Niet alleen in de lucht, maar ook op de „grond" zijn vele activiteiten merk baar. Zo zijn er in verschillende plaat sen in Zeeland eenheden van de lucht doelartillerie opgesteld. Uiteraard brengt ook dit de nodige drukte met zich mee, o.a. door het transport enz. van militairen. De naam van de oefe ning heeft niets met het Latijnse woord „loco" te maken, maar is een samentrekking van het Engelse „low countries", lage landen. EERVOLLE PROMOTIE P. Groenendijk adjunct secretaris-generaal I.R.U. Naar wij vernemen zal de oud-Goes- senaar, de heer P. Groenedijk, hoofd van het Secretariaat van de Neder landse Internationale Wegvervoer Organisatie (N.I.W.O.) binnenkort naar Genève vertrekken, waar hij is benoemd tot Adjunct-Secretaris-Ge neraal van de International Road- transport Union (I.R.U.) De I.R.U. is de Europese toporga- nisatie voor het wegvervoer, zowel het beroepsgoederenvervoer, het ei- pnvervoer als het personenvervoer. SVegvervoersorganisaties van 19 Eu ropese landen zijn bij de I.R.U. aan gesloten. De benoeming van een Ne derlander op deze internationale post, wordt in geïnteresseerde kringen van bijzondere betekenis geacht. De heer' Groenendijk werd op 31 October 1923 te Goes geboren, be zocht aldaar de R.H.B.S., waarvan hij in 1942 het einddiploma 5-jarige cur sus behaalde. Sinds 1946 is hij reeds in dienst bij de N.I.W.O. te 's-Gravenhage. In 1947 werd hij benoemd tot N.I.W.O.- vertegenwoordiger voor Tsjecho-Slo- wakije met standplaats Praag. Einde 1948 keerde hij terug naar 's-Graven- VAN W TOT eZijpe JONAS KOMT Jonas komt naar Vlissingen en Middelburg. Wie Jonas is? De groot ste wereldreiziger aller tijden de prae-historie buiten beschouwing gelaten. Jonas is de kolossale wal vis, die door een Noorse onderneming de gehele wereld doorgesjold wordt om voor het publiek te kijk te lig gen op een enorme treiler, die op zichzelf ook alweer een bijzonder heid is, want het is de grootste van Europa, zo beweert men, met een lengte van 24 meter. Jonas, die zonder visserslatijn twintig meter lang is en „slechts" 58 ton weegt, zal Vrijdag a.s. „ligplaats" kiezen op de Nieuwe Markt te Vlissingen en Zaterdag en Zondag op de Markt te Middelburg. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat dit indrukwekkende zoogdier werd geprepareerd met 7000 liter formaline. Jonas werd op 11 September 1953 gevangen bij Trond- heim in Noorwegen. LETTERACTIE. De leden van de Koninklijke Ne derlandse Middenstands Bond, afde ling 's Gravenpolder organiseren in het tijdvak van 1 tot 10 September aanstaande een zogenaamde letter- actie. Deze geheel nieuwe actie zal tal van verrassingen brengen. Er NOG EENMAAL: WARM Mag hier nog éénmaal de aandacht worden gevraagd voor de warmte Dank u. Gistermiddag namelijk wan delden wij door Goes, waar op de Grote Markt een bejaard man van de zon stond te genieten. Hg zag ons het gelaat, afwissen en schudde wijsgerig het hoofd: mensen stellen zich tegenwoordig aan", zei hij kras, „ze kunnen niet veel meer hebben En zonder op een weerwoord te wachten betoogde hijzeer beslist: „Zo'n beetje zon is toch niet de moeite ■waard zeker. Neen, man, dan móest-je in negentien-elf komen. Dat was toen nog eens een hitte Daarop wandelde h\j weg. Maar in het voorbijgaan wierp hij een taxeren de blik op ons om daarop geringschat tend uit te roepen: „Maar dat heb jij niet meegemaakt1" worden ruim 25.000 letters uitgege ven, waarvan men dan op bijzon dere wijze een van te voren be kend gemaakte zin moet vormen. Vooral de kinderen zullen hieraan plezier beleven, want er is een speuractie aan verbonden, die langs ruim twintig winkelétalages zal voe ren. PAARD OP HOL. Dinsdagmorgen reed de zoon van de heer L. G. te Sint-Annaland met paard en wagen, geladen met veilingkisten naar de fioenderweg. Daai'bij raakten de leidsels ver ward in de staart van het paard. Toen G. deze wilde losmaken, schrok het paard zó, dat het aan de haal ging. G. kwam daarbij te vallen en moest worden onder- zocht door dokter Van Es. Paard en wagen kwamen op de Hoen- derweg tot stilstand en won der boven wonder er was geen materiële seha,de. LAST VAN WARMTE. Velen hebben in de afgelopen da gen last van de warmte gehad. Ook de mosselexport. Met de thans heer sende temperaturen is het namelijk riskant om mosselen per vrachtauto over lange afstanden te vervoeren. Een gevolg daarvan was, dat de ver zending terugliep tot ongeve,er een vijfde van de hoeveelheid, die in de voorafgaande weken naar het bui tenland ging. hage, waar hij spoedig secretaris van de directeur werd en thans reeds enige jaren hoofd van het secretari aat is. In diverse vervoerscommissjes van de Internationale Kamer van Koop handel in Nederland en te Parijs, van het Bureau International des Containers te Parijs en van het In land Transport Gómnjittèë te Genève had de heei» Groenendijk zitting. Destijds genoot hij ook bekendheid in Zeeuwse sportkringen als athieet en handballer. Hij was o.m. lid van de Goesse Athletiek en Handbalvere niging „Hellas".- Vaartocht Moordrecht" Donderdag 1 September a.s. zal het turbinetankschip „Moox-drecht", dat op de werf van de Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen, in opdracht van de N.V. Phs. van Ommeren te Rotter dam, gebouwd wordt, een vaartocht maken. Het schip vertrekt om half elf van de Buitenhaven en zal ongeveer om vijf uur te Vlaardingen afmeren. De stadsbeiaardier van Delft en Lei- den, Rien Ritter, bespeelde gister avond het carillon van de Vlissingse St, Jacobstoren. Het programma be vatte werken van PurceïlMozart, Pleyel, Viotta, De Klerk, Brahms enz. De heer Ritter behaalde in 19Jf9 het einddiploma van de Mechelse Beiaard school en bezit voorts de staatsdiplo- ma's orgel en piano. Oudheidkundig Symposion Voor het oudheidkundig symposion, dat op 28 en 29 September in de trouw zaal van het Zierikzee's stadhuis ge houden zal worden en waarbij de plan nen voor het oudheidkundig bodem onderzoek op Schouwen-Duiveland ter sprake zullen komen, hebben zich 40 genodigden bereid verklaard de be sprekingen bij te wonen. Verwacht worden o.m. de Commissaris van de Koningin in Zeeland, de burgemees ters van Bruinisse, Zonnemaire, Nieu- werkerk, Dreischor, Brouwershaven, Renesse, Ouwerkerk en Zierikzee, mr. R. Hopke, referendaris bij het minis terie van O. K. en W., alsmede ambte naren van Heidemaatschappij, Herver kaveling en Centrale Dienst Noord- Zeeland. EEN HISTORISCHE DISCUSSIE „Ja!",, zegt burgemeester Den Beer Poortugael De burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael schrijft ons: Uit uw verslag over tie opening der tentoonstelling Vier Eeuwen Mar kizaat te Vlissingen zou men kunnen concluderen dat ik Vlissing's archiva ris mr. W. D. de Bruine iieb toege geven, dat in feite het Markiezaat niet meer bestaat. Ik stel er daarom prijs op door mid del van uw blad mijn visie erop in het kort weer te geven, daar ik het bij de officiële opening niet de plaats vond om er toen verder op in te gaan en in een soort van debat te treden. Toegegeven moet worden, dat vol gens de stichtingsbrief Veere samen met Vlissingen,' westkapelle, Dom burg en nog meer heerlijkheden op Walcheren samen altijd een ondeel baar geheel zouden hebben moeten blijven en dat reeds 10 jaar na de totstandkoming, bp ontstentenis van erfgenamen, die het Markiezaat wil den aanvaarden, dit laatste bij per celen werd verkocht, in strijd dus met de vastgelegde bedoeling. Maar om daaruit de conclusie trekken- dat hiermède en hierdoor het Markiezaat Veere is opgehouden te bestaan, gaat mij niet één doch 390 Max-kiezaatsstappen te ver. Het staat immers onomstotelijk vast dat Koning Philips, die ingevol ge acte van decreet van 24 Decern- ier 1566 van die percelen o.a. het pex-ceel Veei-e bij eerste verkoop ver wierf, zelf in een octrooi door hem aan Veere verleend spreekt van „nostre joyeuse entx-ée" als Markies van Veere, al heeft hg daar zelf in persoon niet bij aanwezig kunnen zijn. Toegegeven zal dus moeten wor den, dat men, g'eziën deze uitlating Vragen van A.R.- kamerlid Het Tweede-Kamerlid Stapelkamp (A.R.) heeft aan de minister van we deropbouw en volkshuisvesting de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Uit het persbericht, vanwege het ministerie uitgegeven dd. 17 Augustus jl., moet worden opgemaakt, dat Zee land als enige provincie geen extra- woningcontingent zal worden toege wezen voor bijzondere industriële ont wikkeling. Weet de minister, dat evenwel in be- Koperdraaddieven kregen 5 en 3 maanden onvoorwaardelijk De arrondissements-rechtbank ii Middelburg heeft Woensdagmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 28-jarige chauffeur M. H. uit Den Bosch. Verdachte, die bekend werd onder de naam „de man in het beige pak" werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van vier maanden met af trek van voorarrest. Na het onder gaan van deze straf zal hij ter be- sclxikking worden gesteld. Zoals be kend, stal H. uit een Vlissingse wo ning f 1700, nadat hij daarin was bin nengekomen, doordat de bewoonster in een onbewaakt ogenblik de deur openliet. Advertentie Toen de vi'ouw des huizes hem bg haar terugkomst aantrof, speldde hij haar een verhaaltje op de mouw. In Middelburg heeft H. geprobeerd bij drie adressen hetzelfde te onderne men, maar dit gelukte hem niet. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, had ter zitting van 12 Augustus j.l. 8 maanden met aftrek en lei-beschikkingstelling geëist. Ook werd vonnis gewezen inzake de diefstal van 1000 kg koperdraad in Terneuzen, die de woonwagenbewo ners A. M. en G. O., achtereenvolgens 29 en 22 jaar oud, hadden gepleegd. Zij werden betrapt, toen zy de buit in Bergen op Zoom, waar zij het draad hadden verborgen, gingen -----Hiervan zijn voor M. 5 maanden voorwaadelijk met een proeftijd van 2 jaar en voor O 3 maan den voorwaardelijk. Beiden worden onder toezicht gesteld van de R. K. Reclasseringsvereniging. De officier had tegen beiden 8 maanden met af trek, waarvan 4 voorwaardelijk ge- eist. Tenslotte werden veroordeeld de 28- jarige koopman W. H. uit Sprang- Capelle en de 36-jarige schoenmaker P. van B. uit Den Bosch. Hun was tenlaste gelegd, dat zij in Hulst een fiets hadden ontvreemd. Op dit ver voermiddel waren zij naar Deventer gereden, waar het karretje tegen hor loges was ingex-uild. Het vonnis tegen H. luidde 3 maanden met aftrek van voorarrest. Van B. zag zich veroor deeld tot 6 maanden met aftrek, waar van 3 maanden voorwaardelijk, een proeftijd van 2 jaar en ondertoezicht stelling van de R.K. Reclasserings vereniging. paalde plaatsen in deze provincie, met name in de gemeente Goes, niet alleen de woningnood zeer groot is, maar dat daar ook ernstige moeilijkheden zijn in de industriële sector, zodat bedrij ven, die daar sinds jaren gevestigd zij, vanwege het ontbreken van woon gelegenheid voor hun personeel naar andere gemeenten en andere provin cies dreigen te worden verplaatst? 2. Meent de minister ook niet, dat dit gevaar zo enigszins mogelijk, moet worden voorkomen, en wil hij nog eens nagaan of uit het restant van 98 woningen, dat er nog is in de beschik bare reserve, aan Zeeland, respectieve lijk aan de gemeente Goes, een aantal woningen kan worden toegewezen? Man viel van 20 m hoogte Tijdens het afslopen van de bekis ting aan de binnenzijde van de in Terneuzen in aanbouw zijnde water- toi-en is Woensdagmiddag de 36-ja- rige A. C. V. uit Terneuzen van een hoogte van ongeveer twintig meter met de stelling, waarop hij zich be vond, naar beneden gestort. V., die na zijn val bij kennis bleef, had vele ontvellingen opgelopen en klaagde over pijn in zijn rug. Hij werd in het Julianaziekenhuis opge nomen. Peulvruchtencentrum komt op 10 September in gebruik Naar wij vernemen wordt er thans naar gestreefd het Peulvruchtencen trum voor Zuid-West Nèderland op Zatex-dag 10 September in gebruik te nemen. Zoals bekend, is dit centrum thans in aanbouw op het Middelburg se grootindustrieterrein aan de Kle- verskerkseweg. De opslag van de te bewerken producten zal reeds op Maandag 5 September beginnen. Wanneer de officiële ingebruikne ming zal geschieden staat nog niet vast. De bouw van het centrum begon in April. Thans is de fa. S. A. Versluijs uit Middelburg, die dit werk op zich nam, hiermee in een vergevorderd stadium gekomen. Men is bezig het gebouw geheel water- en winddicht te maken. Dit werk komt volgende week gereed, zodat dan de bouw grotendeels zal zijn voltooid. Daarna rest o.a. nog het opstellen van de diverse installaties, die het centrum zal bevatten. Volgende week zullen de benodigde machines worden verscheept, zodat men deze in de loop van die- week in Middelburg ver wacht. Daarna wordt onmiddellgk met de opstelling begonnen. 1 van de souverein aan vvien toch uit sluitend het recht toekwam zodanige rangonderscheiding te maken of te verlenen, zal moeten erkennen, dat in deze zijn voorstelling van zaken het Markiezaat van Veere zy het dan in zijn sterk ingekrompen toe stand heeft voortbestaan, ook na die eerste verkoop. Voorts schrgft de deurwaarder Van der Beke, die het beslag voor de 2de verkoop van Veere heeft ge legd, in een verslag van zijn bemoei ingen aan de curator Van Dorp d.d. 28 Sept. 1580, da.t hij bij zijn bezoek aan Veere „deselve stadt ende Mar- quisaat metter Polder, Sandyclc en 't Casteel van Zandenburch metter ancleven van dien gesaisisteert heeft". Men zal toch moeilijk kunnen aannemen, dat een rechterlijk amb tenaar beslag op iets heeft gelegd, dat niet bestaat. Aangezien Prins Willem I de Zwij ger) bij koop d.d. 29 Juni 1581 dat gene heeft verkregen waarop bg ge noemd saisissemexït beslag is gelegd, •is hg dus ook Markies van Veere geworden en reeds op 20 Januari 1582 sluit hij als Marckgrave van der Vere met de magistraat zgner nieuw verworven stad het contract tot vaststelling hunner wederzijdse verplichtingen. Hoe Prins Willem I en zijn opvol gers Maurits, Frederik Hendrik, Willem II, Willem III en later nog Willem IV en Willem V als Markie zen van Veere zijn beëdigd, ingehul digd en opgetreden, kari men in de boeken hierover naslaan. Toen na de Franse revolutie onze staatsinstelling totaal is veranderd en van beëdiging en inhuldiging geen sprake meer was, iieeft Koning Wil lem I by decreet te Londen genomen de lange reeks van historische px-ae- dieaten weder tot zich genomen, waaronder meer die van markies van Veere en Vlissingen, welk praedi- caat Hare Majesteit Koningin Julia-' na nog heeft dis een der vele enz. enz. In ieder geval staat Veere sterk wat zijn markiezaat betreft, daar uit gangspunt was de verheffing in 1555 van Max. van Bourgondië tot Mar kies en zijn stad en Heerlijkheid van Veere tot een Markiezaat waar o.m. Vlissingen aan werd toegevoegd of aangehecht, een en ander volgens de verheffende giftbrief van Karei V op de tentoonstelling in de Franse taal aanwezig. Resumerende kan men m.i. dus spreken van een voortbestaan en thans nög bestaand sterk ingekrom pen Markiezaat Veere, dat 400 jaar geleden (21 October 1555) een groot Markiezaat werd en 10 jaar na zijn totstandkoming alleen als Markie zaat overbleef. Met de lieer archivaris van Vlissin gen, mr. W. D. de Bruine ben ik het echter eens dat men hierin verschil van mening kan hebben. Dit is dus zuiver en alleen myn visie op het ge heel gestaafd door de zeer door mij gewaardeerde inlichtingen die ik hierover mocht ontvangen van de ge meente-archivaris van "Veere, mr. L. E. de Brakke, welke ik gedeeltelijk in dit betoog heb overgenomen. I. F. den Beer Poortugael, Burgemeester van Veere. IAdvertentie Bevrijd V vasi die snerpende pijn! Doof dat zuurbranden op de maag. Met Rennies! Overtollig maagzuur veroorzaakt die snerpende zuurbrand. De een wordt er onpasselijk van, de ander heeft het gevoel van maag tot keel in brand te staan. Rennies helpen altijd ieder een. In geval van-„nood" laat U één of twee Rennies op de tong smelten. Direct is ieder spoor van brand of pijn verdwenen. Zo bent U met Ren- i afdoende tegen zuurbrand bevei ligd. VANDAAG. Middelburg Electro: „Good Sam", (14 jr.), 19 en 21.15; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 9—24 uur; Kunst zaal Van Benthem en Jutting: Exposi tie werken Honoré Daumier, 9—18 uur; Nieuwe Kérk: Orgelconcert Jaap Hil- len, Breda, 20 uur; Molenwater: Con cert Middelburgs Muziekkorps. 20 uur, Vlissingen Alhambra: „Casablanca" (18 jaar) 19 en 21 uur; kindex-voorstelling „Donald Duck en Micky Mouse knap pen het op" 14.30 uur; Luxor: „Om het goud der Inca's (14 jaar) 20 uur. Stedelijk museum: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat"'. Goes Grand: „Het venster" (18 jaar), 20 uur. Grote kerk: Zeeuwse tentoon stelling Beeldende Kunsten 10—12, 13.30—17 en 18—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2