Zeeuwse elftal sloeg voetbalmoe Zaterdagteam reeds vóór rust De versnellingshandel vraagt Uw aandacht WEDSTRIJDEN BIJ OPENING VAN SPORTPARK „BANNINK" SPORTLIEDEN UIT SCARBOROUGH ARRIVEERDEN IN VLISSINGEN ATHLETIEKSUCCESSEN BIJ WEDSTRIJDEN IN ROTTERDAM 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 „ZWEETDUEL" ZONDER VEEL HOOGTEPUNTEN IN GOES Verdiende zege in weinig spannende strijd door Sandrini en Eeman (2-1) HET ZEEUWSE K.N.V.B.-elftal heeft Zaterdag in Goes het Nederlands Zaterdagelftal in een duel zonder veel hoogtepunten met 21 verslagen. De drie doelpunten werden alle in de eerste helft gemaakt. Linksbuiten De Priester van Zwart-Wit '28 zorgde in de 19e minuut voor een 10 voor sprong van de Zaterdagspelers, De verrassende gelijkmaker produ ceerde Sandrini (Tcrneuzen), de Zeeuwse rechtsbuiten in de 28e minuut. Vlak voor rust scoorde midvoor Eeman (Hansweertse Boys) het tweede Zeeuwse doelpunt, dat de strijd besliste. Een te gering aantal kijkers nauwelijks 1000 zag in de tweede helft dus geen doelpunten meer. Met recht kon in deze wedstrijd van „zweetvoetbal" worden gesproken. Beide ploegen hebben het niet gemakkelijk gehad in de brandende zon. Na de rust zakte het tempo beduidend doordat de spelers vermoeid raakten. De zege van het na, veel moeilijkheden Vlissingen kon geen spelers afstaan samengestelde Zeeuwse team kan niet verrassend worden genoemd. Daarvoor waren dé Zaterdagspelers kennelijk te zeer „voetbalmoe". Voor de thee was de Zeeuwse voorsprong geflatteerd, maar daarna werd de 21 stand door de krachtsverhoudingen gerechtvaardigd. De temperatuur drukte dus duide lijk zijn stempel op dit duel, dat niet te lang in de herinnering behoeft te blijven. Slechts op schaarse wijze werden de toeschouwers met span nende strijd bedeeld. Het Zeeuwse elftal komt er nog het best af. De ploeg in zijn geheel kon de om standigheden in aanmerking geno men een voldoende halen. Van de voorhoede, die niet veel samenhang vertoonde, verdienen de hardwerkende Jansen en San drini, Terneuzen en Moens, Goes, te worden genoemd. Eeman was hier de zwakke stee. Na rust ver wisselde hij met Jonkman (Axel) van plaats, hetgeen een lichte ver betering betekende. Struiwigh (Vlissingen) en Vogel (Middel burg) speelden in de soms wat aarzelende middenlinie een goede partij. De geroutineerde backs Wijs (Goes) en Carol (Mid delburg) deden vaak voortreffe lijk werk en doelman Zwartepoor- te was in goede vorm. De Zaterdagploeg kan minder te vreden zijn. De voorhoede, waarin Kerkdijk (Sparta), Bout (Huizen) en De Priester als individuelen uitblon ken, liet zich te weinig als één geheel gelden. In de matige middenlinie was Molema, linkshalf (Ter Leede) nog wel de beste speler. Van het backstel bleek Wilhelm (SNL) het meest doortastend. Doelman Schouten bleek voldoende voor zijn taak berekend. Technisch waren de bezoekers de Zeeuwen wel de baas, maar enthou siasme ontbrak. Initiatief der gasten. Het Zaterdagelftal nam in de eer ste minuten het initiatief. De eerste aanval liep dood. Uit de tweede re sulteerde een schot van de water- vlugge linksbuiten De Priester.' Zwartepoorte had er geen moeite mee en toen kwamen de Zeeuwen aan de beurt. In de 4e minuut stond midvoor Eeman voor Schouten, wiens aanwe zigheid een te grote hinderpaal was. Sandrini uiterst snel op de rech tervleugel leverde doelman Schou ten twee minuten later een fraaie kopbal, evenmin zonder resultaat. Het spel golfde heen en weer. Bei de doelen werden beurtelings bena derd. Na 8 minuten schoot de gevaar lijke Kerkdijk over Zwartepoorte's heiligdom. Een viertal minuten latei- kwamen de gastheren met een ge vaarlijke doorbraak. Sandrini onder nam een fraaie run, maar bij het overnemen kwam Jansen ten val. Langzamerhand kregen de gasten een overwicht en het wachten was op een doelpunt. Dat kwam eerst in de 19e minuut. Het was De Priester, die Zwarte poorte sloeg uit een voorzet, die Bergwerf ieverde.De keeper trof geen blaam, maar rechtsback Wijs ging niet vrijuit (01). De Zeeuwen lanceerden een terug stoot, zij drongen sterk op. Zo kon liet gebeuren^ dat Wijs in de 21e mi nuut van vrij" dichtbij op doel schoot! Doelman Schouten redde fraai en vervolgens drongen de Blauw-witten weer sterk op. Uit een van de ge vaarlijke aanvallen, die volgden, schoot Molema in de 27e minuut in Zwartepoorte's veilige handen, Een tweede doelpunt voor de bezoekers leek nabij. Onverwachts echter gebeurde iets heel anders. De rood-wltten braken door de linies van de Zaterdagploeg. En voordat men goed besefte wat er aan de hand was, kwam de stand op 11. Dat kwam omdat Sandrini af gemeten op de goede plaats stond om een voortreffelijke voorzet van Moens op het hoofd te nemen. De Terneu- zenaar behoefde slechts te knikken en Schouten deed er niets meer aan (11). Dat was in de 28e minuut. In de volgende periode werd van beide kanten telkenmale geprobeerd de score op te voeren. Molema-was het bijna gelukt en van Zeeuwse zij de was Sandrini enkele malen ge vaarlijk. Tal van keurige aanvallen zette het Zaterdagteam op, doch suc ces bleef uit. In de 36e minuut viel de linksback der bezoekers, Krijgs man, uit. Duijst volgde hem op. Kort daarop ontworstelden de Zeeuwen zich weer wat aan de zware druk. Eeman schoot in de 40e minuut over doel, na goed aangeven van Sandrini. Slechts enkele seconden voor rust revancheerde Eeman zich keurig. Hard en beheerst schoot hij de bal toen langs de duikende Schouten. Bij de totstandkoming van dit doelpunt dient ook Jonkman te worden ge noemd. die het leer fraai naar voren werkte. Een en ander leverde de Zeeuwen een 2I voorsprong op. De tweede helft deed enkele wijzi- flngen in het Zeeuwse elftal zien. eman bekleedde nu de functie van rechtshalf, Jonkman wa3 rechtsbin nen en Jansen stond midvoor. In de 4e minuut deed Struiwigh van zich spreken. Een hard schot van deze Vlissinger suisde over de lat. Het Zaterdagteam deed pogingen tot een tegenoffensief. De Priester schoot vlak naast Zwartepoorte's doel en een schot van Kerkdijk onderging hetzelfde lot. En in de 6e minuut kwam Bergwerf te laat om toe te slaan, zodat de onafwendbaar schij nende gelijkmaker niet werd geboren. Licht overwicht. Na een kwartier bezaten de gast heren een licht overwicht. Zij slaag den er niet in hieruit winst te putten. Een keihard schot van Jansen be landde tegen de paal en bij een vol gende poging kogelde Sandrini het leer naast het doel. Het nog vrij hoge tempo van de eerste helft kon in de tweede periode niet worden gehand haafd. De vermoeidheid deed zich gelden Geruime tijd kreeg het publiek weinig strijd te zien. Slechts Zwarte poorte bevestigde zijn reputatie door een goede save bij een schot van Bergwerf. Intussen werd in het Za terdagteam een wijziging gebracht: Kerkdijk ging rechtsbinnen spelen, Bout rechtsbuiten en Bergwerf kwam naar binnen op de linkervleugel. Na de 30e minuut kwam er weer wat meer spanning in. Jonkman blunderde grandioos. Hij had voor een goal kunnen zorgen, maar schoot naast, terwijl doelman Schouten reeds was geslagen! Slechts één mi nuut later ketste een kogel van Jan sen tegen de lat, waarmee een twee de iraaie kans om zeep was ge bracht. Tot tweemaal toe had Bout geen succes tijdens een daarop vol gend offensief van de gasten. De Zeeuwen hadden hun antwoord klaar. Maar productief was dit niet. Moens leverde een fraaie kopbal, maar over de lat heen. Een onderne ming van Jansen gaf evenmin reden tot juichen. In de 36e minuut gaf Kerkdijk Zwartepoorte zwaar werk uit een voorzet van Bout. De Goesse- naar werkte het leer weg, maar niet ver genoeg. Even later kwam Bout terug, maar zijn schot kwam nu te gen de lat. Het einde naderde en serieuze po gingen werden ondernomen om de Zaterdagploeg althans een gelijkspel te geven. Bout en Kerkdijk werkten nauw samen, maar ook hieruit werd niets goeds geboren. Moens maakte het aan.de andere kant Schouten las tig o.a. met een moeilijk te beoorde len schuiver. Niets bleek echter doorslaggevend genoeg om wijziging in de stand te brengen. Drie minuten voor het einde moest de Zeeuwse midvoor. Jansen nog uitvallen. Zij nog vermeld, dat spelers en officials tevoren in het Goesse stad huis waren ontvangen, waar zij door burgemeester mr. W. C. ten Kate werden toegesproken. De burgemees ter was ook bij de wedstrijd aanwe zig. Voor de match en tijdens' de rust blies „Euphonia" met pittige klanken er „de moed in", hetgeen met deze temperatuur ook een krachttoer was! 11 Juist door de extra kracht die Esso Extra aan Uw motor geeft, bent U geneigd niet terug te schakelen als dat nodig is. U hoort immers geen „gepingel" meer? Pas op! De benzine maakt dit wel moge lijk, maar zo'n methode van rijden schaadt de motor en U verspilt brandstof. Dat is zonde. Juist met Esso Extra rijdt een goed auto mobilist economischer en profiteert boven dien van de fellere acceleratie. Vergis U niet in de keuze van benzine De topkwaliteit is ESSO EXTRA. Vertrouw op de wereldreputatie van De Walter Reed zwemclub uit Washing ton heeft het wereldrecord op de 4 100 yards wisselslag estafette dames verbe terd door een tijd van 4 min. 30.5 sec. te laten afcïrukken. Sedert 10 April van dit jaar had de ploeg van deze club het we reldrecord reeds op haar naam staan met 4 min. 33,5 sec. Doelman Schouten vanhet Neder lands Zaterdagvoetbaleïftal maakt hier een einde aan een serieuze poging van de Zeeuwse K.N.V.B.-ploeg om zijn doel te doorboren. Dergelijke mo menten waren overigens vrij schaars in deze wedstrijd, die Zaterdag in Goes werd gespeeld. (Foto P.Z.C.) RENESSE WON VOETBALSERIE IN ZIERIKZEE Athletiek en korfbal. Ter gelegenheid van de opening van het sportpark „Bannink" in Zierikzee werden Zaterdagmiddag in deze nieuwe sportaccommodatie at letiekwedstrijden gehouden, waar voor van (1e zijde der Schouwen- Duivelandse athleten grote belang stelling bestond. Ook was er een goede korfbalwedstryd te zien, tus sen Swlft en het S.K.D.B.-twaalftal. Het atliletiekevenement werd gehou den onder leiding van een commis sie, bestaande uit de heren ir. J. Knaap, G. A. v. d. Tholen, L. J. Korstanje, H. Ensing, H. Krygt en J. J. Dogger. De uitslagen luidden: 80 m dames (3 series)1 B. v. d. Weijde (Marathon, Vlissingen) 11,5 sec.; 2 C. Bolijn (Schouwen-Duive- land) 11,5 sec.; 3 A. Weeland (Ma rathon) 11,6 sec.; 4 J. v. d. Stolpe (Schouwen-Duiveland); 5 R. Nieu wersteeg (Marathon) 11,9 sec. 100 m heren (4 series)1 H. Luit- wieler (Marathon) 12 sec.; 2 J. Fruijtier (Marathon) 12 sec.; 3. M. Sinke (Hellas Goes) 12,3 sec.; 4 H. Berman (Zierikzee) 12,5 sec.; 5 L. de Vries (Zierikzee) 13 sec. Hoogspringen heren: 1 H. Faas- sen (tijdelijk Eikerzee) 1.60 m; 2 H. van schelven (Marathon) 1,60 m; 3. H. Ribbens (Zierikzee) 1,60 m; 4 H. DLuitwiewe Waoöda! Lt(ijjdllelaijd Luitwieler (Marathon) 1,55 m; 5 S. Goettsch (Zierikzee) 1,50 m; 6 H. de Rijke (Marathon) 1.50 m; 7 L. Frenks (Engeland) 1,45 m; 8 G. Verseput (Zierikzee) 1,45 m; 9 J. Ribbens (Zierikzee) 1,35 m. Verspringen dames: 1 B. v. d. Weijde (Marathon) 4,77 m; 2 C. Bo lijn (Schouwen-Duitveland) 4,64 m; 3 B. Wijsman (Zierikzee) 4.49 m; 4 N, Labruyère (Marathon) 4,30 m; 5 R. Nieuwersteeg (idem) 4,16 m; 6 B. v. d. Houten (Zierikzee) 4,05 m; 7 Mgrt. v. d. Straaten (Zierik zee 4,04 m; 8 A. Weeland (Mara thon) 9 T. Westerhof, Nieuwer- kerk; 10 W. Schiesbeek. 800 m heren, 13 deelnemers:: 1 H. Cujé (EMM) 2 min. 2,9 sec.; 2 N. Sinke (Hellas) 2 min. 5,5 sec.; 3 J. Mondeel (EMM) 2 min. 14,3 sec.; 4 L de Smit (Marathon) 2 min. 18,7 sec. Hoogspringen dames: 1 B. v. d. Weijde (Marathon) 1,45 m; 2 N. Labruyère (Marathon) 1,40 m; 3 M. v. d. Straaten, (Zierikzee) 1,35 m; 4 J. Dalebout (Schouwen-Dui veland) 1,35 m; 5 B. Wysman (Zie rikzee) 1,25 m; 6 B. v. d. Houten (Zierikzee) 1,25 m; 7 P. Gratadour St Hilaire 1,20 m; 8 J. Bourdais St. Hilaire 1,20 m. Kogelstoten heren: 1 Masolijn, 9,96 m; 2 H. v. Schelven (Mara thon) 9,25 m; 3 H. Luitwieler (Ma rathon) 8,94 m; 4 C. P. v. d. Wer- ve (Zierikzee) 8,56 m; 5 H. Faas- sen tijd. (Eikerzee) 7,76 m. Kogelstoten dames: 1 B. v. d. Weij de (Marathon) 10,88 m; 2 J! v. d. Stolpe, (Ouwefkerk) 9,52 m; 3 N. Labruyère (Marathon) 9,23 m; 4 T. Westerhof (Nieuwerkerk) 7,24 m. Vèrspringen heren: 1 H. de Rijke (Marathon) 5,81 m; 2 H. Luitwieler (idem) 5.48 m; 3 H. v. Schelven (idem) 5,31 m; 4 J. Fruijtier (idem) 5,25 m; 5 L. Blokp'oel (Hellas) 5,21 m; 6 C. P. v. d. Werve (Zierikzee) 5,19 m; 7 P. de Ruijter (Burgh) 4,72 m; 8 S. Hillèbrand (Schouwen- Duiveland) 4.51 m. Estafette 4 maal '80 m dames: 1 Marathon, Vlissingen (dames v. d. Weijde, Labruyère, Nieuwersteeg en Weeland) 49,8 sec.; 2 Zierikzees Ly ceum 53 sec. Estafette 4 maal 100 m heren: 1 Marathon, Vlissingen (Luitwieler, Fruijtier, De Rijke en Roelse) 51,5 sec.; 2 Hellas-EMM-combihatie 52,2 sec.; 3 Zierikzee 57,2 sec. Na de athletiekwedstnjden werd een korfbalwedstrijd gespeeld tussen, de vertegenwoordigende twaalftal len van Schouwen-Duiveland en de Zeeuwse le klasser Swift uit Middel burg. De gasten verschenen met 2 in vallers en werden bovendien nog ge handicapt, dooardat een hunner aan- valsspelers kort na het begin bij een Harris uitgeschakeld voor wereldkampioenschappen. Ongelukkige val in Kopenhagen. De wereldkampioen professionals sprint, de Brit Reginald Harris, is tijdens de training op de baan van het Ordrup-stadion te Kopenhagen komen te vallen en heeft een sleutel been ontwricht. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch nadat een dokter hem had onderzocht, mocht hij het hospitaal weer verlaten, Zijn verwonding is echter van dien aard, dat hij tenminste gedurende enkele weken niet in wedstrijden kan uit komen. Dit houdt in, dat hij op de wereldkampioenschappen op de baan, zijn titel niet kan verdedigen. botsing zijn duim brak en uitviel. De uitslag was 64 in het voordeel van de Middelburgers. De doelpunten voor het S.D.K.B.- twaalftal werden gescoord door H. Geluk, mej. Dalebout, H. Geluk en A. Hage. Voor Swift scoorden mevr. Wisse, Jan de Leeuw, H. Brugge- man, Jan Wisse, Truus van Dalen en mevr. v. Bergen. Na afloop reikte notaris P. Hee- ring als voorzitter van „Kunst en Eer" de prijzen, bestaande uit me dailles uit aan de winnaressen en winnaars van de atletiekwedstrij den. Hij dankte allen, die aan het welslagen van dezea middag hadden medegewerkt. Zondag werd voor het eerst in het nieuwe sportpark gevoetbald. Zierikzee hield er serie-wedstrijden, die een verrassende overwinning werden voor Renesse. De ploeg uit de Westhoek klopte Steenbergen overtouigend en speelde gelijk tegen Burgh en Zierikzee. De uitslagen luidden: BurghRe- nesse 1-1, ZierikzeeSteenbergen 02, ZierikzeeRenesse 00, Steen bergenBurgh 01; Renesse Steenbergen 52; ZierikzeeBurgh 10. Na afloop reikte de voorzitter van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer", de heer P. Heering, de prijzen uit Renesse kreeg de wisselbeker en een lauwertak, voor Burgh dat als tweede eindigde, was er ook een lau wertak, terwijl. Zierikzee en Steen bergen medailles ontvingen. Voetballers van „Middelburg" namen deel aan zevenkamp. Winnaar kopte bal 163 keerl Een zeventigtal leden van de Mid delburgse Voetbal- en Athletiek Ver eniging „Middelburg" heeft Zondag deelgenomen aan een „zevenkamp op het gemeentelijk sportterrein. Dit evenement, dat in de Zeeuwse sport wereld weer iets nieuws betekende, was op touw gezet door de geheel op nieuwe leest geschoeide contact commissie „Groen Wit". Winnaar werd de eerste elftal-, ook Zeeuws elftalspeler, Anton Vogel met grote voorsprong op zyii concurrenten. Bij zondere vermelding verdient, dat Vo gel bij bet onderdeel koppen de bal niet minder dan 163 maal op het hoofd liet kaatsen. De zevenkamp bestond uit de num mers 4 meter baldribbelen, doelschie- ten, 80 meter hardlopen, ingooien, paalsehieten, koppen en verspringen, een zeer gevarieerd menu dus. Onder grote belangstelling werd 's morgens aan de afwerking van dit programma begonnen en eerst tegen de avond waren de wedstrijden afgelopen. Het geheel kan zeer geslaagd worden ge noemd. De contactcommissie is dan ook van plan dit evenement tot een jaarlijks terugkerende gebeurtenis te doen worden. Zij beoogt er mee, le denbinding, ook tijdens het gesloten seizoen. De prestaties waren over het alge meen goed en er werd met groot ani mo deelgenomen. Het nummer bal dribbelen was voor A. Carol, die de afstand in 18,8 sec. aflegde. Doelman Van de Vreede won misschien be taamt het een keeper zo liet doel- schieten. met 31 treffers. L. Gillissen liep de 80 meter het snelst, 10.2 sec. F. H. van der Kop bracht de verste ingooi 23,95 meter op zijn naam en het paalsehieten was voor Wiertz met 5 treffers. Vogel won dus het koppen, zoals gemeld. terwijl C-oenewege eerste werd by vèrsprin gen met 5,55 meter. De totaal uitslag luidde: 1. A. Vo gel 289,25 pt.;. 2. J. W. Goossen, 242.25 pt.; 3. L. Gillissen. 240,50 pt.; 4. F. J. Schouten, 236,75 pt.; 5. A. Carol, 234,75 pt.: 6. J. R. de Bruin, 224,25 pt.; 7. C. Houtepen, 218,75 pt.; 8. C. Zwigtman, 216.50 pt.; 9. A. Jon- gepier, 213,50 pt.; 10. J. de Groot, 212,50 pt. De prijsuitreiking geschied de tijdens een gezellig samenzijn in de Schouwburg. Voor nummer één was er een wisselbeker en voorts waren er in totaal een vijftigtal prijzen. Rest te vermelden, dat in de loop van de dag een veteranenvoetbalwed- strijd werd gespeeld tussen „Oud- Middelburg" en „De Oude Schoen". De leeftijden van deze spelers varieer den van 40 tot 66 jaar. Oud-Middel burg won met 21. NA REIS VAN TWINTIG UUR Zwemmersvoetballerstennissersathleten en tafeltennissers brengen tien-daags bezoek. Wel een beetje vermoeid na een reis, die niet minder dan twintig uur in beslag nam, zijn Zondagavond de sportlieden uit de Engelse stad Scar borough omstreeks zes uur in de Scheldestad gearriveerd voor een tien daags bezoek in het kader van de sportuitwisseling met Vlissingen. Nadat de gasten hun uitgebreide bagage hoog opgestapeld hadden in de hal van het Scheldekwartier, kregen zij al gauw gelegenheid in de grote zaal van dit gebouw achter een kleintje koffie wat te, bekomen van de vermoeienis sen. Reeds Zaterdagavond omstreeks tien uur waren de Eftgelse gasten uit hun woonplaats per bus vertrokken naar Dover, waar zij Zondagochtend om tien uur aankwamen en een half uur later op de hoot naar Oostende stapten. Tegen twee uur bereikte het gezelschap deze Belgische strand plaats en gedeeltelijk per tram, gedeeltelyk per bus kwam men tenslotte in Breskens, waar de Engelsen onf kwart over vijf de provinciale veerboot betraden. Daar deze langdurige reis uiteraard vermoeiend was voor het gezelschap, werd de officiële ontvangst in het Scheldekwartier kort gehou den en konden de Engelse gasten spoedig met hun gastvrouwen en gasthe ren huiswaarts trekken. Burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen begroette de Britten met een sympathiek welkomstwoord. Daarbij herinnerde hij de aanwezigen er aan, dat dit reeds de vierde maal is, dat de sportlieden uit Scarborough een bezoek aan Vlissingen brengen. Spreker noemde dit een belangrijke bijdrage in het streven een betere ver standhouding tussen de volkeren te verkrygen. voor Vlissingen en Scar borough was dit niet moeilijk, want deze steden, die beide aan de zee lig gen, hebben veel eigenschappen ge meen. De burgemeester besloot met te zeggen, dat de Vlissingers, die een bezoek aan Scarborough gebracht hadden, steeds onder de indruk waren geweest van de gulle gastvrijheid der Engelsen en dat de Vlissingse gasthe ren en -vrouwen deze gastvrijheid ook aan de Britse bezoekers zullen trach ten te geven. In humoristische be woordingen gaf mr. B. Kolff tenslotte de wens te kennen, dat Vlissingen in deze ontmoeting zou zegevieren. Namens de Engelse sportlieden sprak de heer Don Kynman. Hij moest helaas vertellen, dat enkele goede krachten thuis hadden moe ten blijven in verband met drukke werkzaamheden. Niettemin hoopte hy, dat Scarborough het tot winst zou weten te brengen. Na deze toespraken volgde een hartelijke begroeting tussen de Engelse gasten en de Vlissingse gastheren. Veel zwemmers. De Engelsen, die met 57 sportlieden naar Vlissingen zijn gekomen, hebben vooral een uitgebreide zwemgroep meegebracht. Niet minder dan 22 zwemsters en zwemmers maken na melijk deal uit van deze groep. Verder zyn er tennissers, voetballers, athle ten en tafeltennissers. Met name in de tennissers en de tafeltennissers heb ben de Engelse bezoekers sterke troe- Bilius Zeeuws kampioen 5000 meter. De actieve leden van de Vlissingse vereniging „Marathon" hebben Zon dag deelgenomen aan atletiekwed strijden, die in Rotterdam door de Rotterdamse athletiek-commissic werden gehouden. De successen voor deze Zeeuwse deelnemers waren weer veie. By de 4 maal 80 meter meisjes veroverde „Marathon" de eerste Bij de heren werd B. de Rijke met e. sprong van 12.26 meter eerste op het nummer hinkslapsproug en by het nummer vèrspringen heven klas seerde hij zich met 5,51 meter op de vierde plaats. Bea van der Weijde nam ook een eerste plaats voor haar rekening en wel op het nummer ko- felstoten dames D, met een worp van ,50 meter, waardoor zij naar de C.- klasse promoveerde. Deze athlete had overigens een uitgebreid programma af te werken, want ook kwam zij uit op het nummer kogelstoten meisjes A' (vierde met worp van 10.33 meter), vèrspringen meisjes A (vierde met 'n sprong van 4.10 meter) en hoogsprin gen meisjes A (vierde met sprong van 1.30 meter). H. Luitwieler lever de bij de junioren A een verdienstelij ke prestatie door de 110 meter horden af te leggen in 16,5 sec. Dezelfde ju- nioor werd op het nummer, vèrsprin gen vijfde en op het nummer 100 me ter zesde. Op de 80 meter meisjes A werd T. Rosseel vijfde en bij het ver springen bereikte zij met een sprong van 4.95,5 meter de tweede plaats. Aan het nummer 5000 meter lieren namen Bilius en Staf Dobbeloere deel. Daarbij gingen deze twee athleten uitmaken wie van hen zich Zeeuws kampioen op dit nummer mocht nor men. In precies 16 minuien plaatste Bilius zich op de vierde plaats., terwijl Van Espen zegevierde in Ronde van Rilland. Zaterdag werd in Rilland onder grote belangstelling van het publiek de Ronde van Rilland verreden. Niet alleen waren er velen, die het ver loop van de wedstrijd volgden, maar ook werden er vele premies beschik- uaar gesteld. Na een spannende race, waaraan door 51 renners werd deelgenomen ging J. van Espen uit Axel als eerste over de eindstreep, De ronde werddoor in totaal 25 renners, waaronder enkele Belgen, uitgereden. De uitslag luidt als volgt: 1 J. A. van Espen (Axel), 2 P. van Hees (Hoogerheide), 3 Theo de Koster (Yerseke), 4 A. Bustrouws (ïerse- ke), 5 J. Griep (Hansweert), 6 J. Jochems (Bergen op Zoom)), 7 J. C. van Espen (Axel), 8 P. Zwijdweg (Schore), 9 M. Koster (Rilland), 10 J. Lobbers (Rilland), 11 J. Kouman (Rilland). Iu de Ronde van Rilland voor ge wone fietsen kwam bfi de junioren Max Hirdes als overwinnaar uit de strijd. De uitslag van deze course luidt: 1 Max Hirdes, 2 Piet Koster, Staf Dobbelaere zevende werd. Bilius 3 Piet Lobbezwo, 4 J. Nieuwenhuijse, werd dus Zeeuws kampioen. 1 allen uit Rilland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6