Adenauer gaat op 9 Sept. naar de Sowjet-hoofdstad MIDDELBURG EN FOLKESTONE BESLOTEN STEDENONTMOETING JNieuw getuigenis van de beeldhouwkunst ONZE KLEINTJES PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1955 MET STAF VAN HONDERD MAN Russen aanvaarden voorwaarden voor de besprekingen De Sowjet-Unie is accoord gegaan met het voorstel van dr. Adenauer om de Russisch-Duitse onderhandelingen op 9 September in Moskou te laten be- ginnen.Zij heeft ook laten weten, dat zij geen belemmering ziet voor een uit wisseling van gedachten over het vraagstuk van de Duitse eenheid en andere internationale problemen, die beide landen raken. Dat de Russen de Duitse verlangens niet uit de weg zijn gegaan heeft in Bonn voldoening gewekt. Dit neemt evenwel niet weg, dat de stemming der Duitsers ten aanzien der te verwachten resultaten nog zeer somber is. Met name voor een oplossing van het probleem der verdeling van Duits land ziet men geen grote kansen dagen. De tekst van de Russische antwoord nota van Vrijdag heeft deze toch al zo laag gespannen verwachtingen nog een extra somber accent gegeven door er op te wijzen, dat de Russische hou ding ten aanzien van dit probleem be kend geacht kan worden. Inmiddels lopen nu de Westduitse voorbereidingen voor de reis op volle toeren. Volgende week wordt een week van intensief politiek overleg. Dr. Adenauer zal Maandag in zijn Zwit serse vacantieverblijf overleg plegen met zijn naaste medewerkers. Dr. Krekeier heeft uit Washington de boodschap van minister Dulles meege bracht, waarin nog eens de Ameri kaanse inzichten over het rechtstreekse Russisch- Duitse overleg zijn neerge legd. De parlementaire leiders zijn voor het einde van de volgende week bij eengeroepen om door minister Von Doraier speelde weer gelijk tegen sterke Rus Vrijdagavond zijn in het interzonaal- tournooi te Gothenburg de partijen voor de vierde ronde gespeeld. De uitslagen luidden: Donner (Nederland) Iiivitsky (Rus land) é—ié. Petrosian (Rusland) Geiler (Rusland) ié. Szabo (Hon garije) Bronstein (Rusland) lé—ié. Keres (Rusland) Spasskv (Rusland) 10. Guimard (Argent.) Pilnik (Ar gent.) Vzié. Filip (Tsj. SI.) Bisguier (V.S.) Vzié. Stahlberg (Zweden) Medina (Ven.) ié—1/,z. Unzicker (West- Did.) Rabar (Z. SI.) 'A—ié. Sliwa (Polen) Pachmnan (Tsj. SI.) ié—ié. Na de vierde ronde luidt de stand: 1. Iiivitsky (Rusland) 3 punten uit 4 partijen). 2/3. Fuderer (Z. SI.) en Pan- no (Arg.) ieder 2ié punt -j- 1 afgebr. partij (4). 4. Bronstein (Rusland) 2la punt (3). 5. Geiler (Rusland) 2Va punt (4). 6. Keres (Rusland) 2 punten (3). 7/8/9. Spassky (Rusland), Rabar (Z. Slavië) en Szabo (Hong.) ieder 2 pun ten (4). 10/11, Medina (Venezuela) en Filip (Z. SI.) ieder ié punt -f 1 afgebr. partij (4). 12/13. Petrosian (Rusland) en Pachman (Tsj. SI.) ieder lié punt. 14. Donner (Ned.) lié (4). 15/16. Pilnik (Arg.) en Najdorf (Arg.) ieder 1 punt en 1 afgebr. partij (3). 17. Stahlberg (Zweden) 1 punt (2). 18/19/20.Bisguier (V.S.), Guimard (Arg), en Unzicker W.-Dld.) 1 punt (4). 21 Sliwa (Polen ia punt (4). ■5fr De Spaanse zwemmer Jaime Cortazar is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te zwemmen. Hij startte te Tarifa en kwam in Iunta B'ergantin aan cïe Noord Afrikaanse kust aan. na 8 uur en 24 min. in het water te hebben gelegen. Brentano te worden ingelicht. Daarna wil Adenauer zelf ook nog met deze heren overleggen. Een massale Duitse delegatie is in tussen al bezig de koffers te pakken. Adenauer zal twaalf van zijn beste diplomaten meenemen en daarnaast een staf van honderd ambtenaren en technici, die het eerste diplomatie ke kanaal tussen Moskou en Bonn zul len moeten graven. Russen wonnen in vrolijke wedstrijd van Amerika Leden van de Russische en Ameri kaanse ambassades in Den Haag heb ben Vrijdag een spannend partijtje volleybal laten zien in sportpark „te Werve" in Rijswijk. Tegenover het luidruchtige enthousiasme van de Amerikanen, stelden de bewoners van de Sowjet-Unie zoveel kalme koelbloedigheid, dat het een 2-1-Rus- sische overwinning werd. Het was tussen deze tegenstanders ondertus sen een enerzijds zeer sportieve, an derzijds zeer vrolijke wedstrijd. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Besoyen: J. van Vliet te Zetten-Andelst. Aangenomen naar Oost -en West- Grastdijk c.a.: M. J. v. d. Ende te Middelbert. Aangenomen het beroep van de Generale Synode als pred. voor buitengewone werkzaamheden L. Mons te Emmen. GEREF. KERKEN ART. 31. Beroepen te Driesum E. R. Post- ma te Blokzijl. NA UITERST GESLAAGDE „VERBROEDERINGSPERIODE" Drukbezochte Farewell-Nightwas sfeervol festijn De stedenontmoeting MiddelburgFolkestone is weer ten einde. Van morgen vertrekken de Engelsen per bus naar Ostende om dan per boot naar hun land over te steken. Ruim een week drukte hun aanwezigheid een stempel op de Zeeuwse hoofdstad. De meningen over deze afgelopen „ver broederingsperiodes" zijn niet verdeeld. Allerwegen oordeelt men, dat ook deze sport- en culturele uitwisseling uiterst geslaagd is. Een feit is dan ook, dat vele banden nauwer zijn aangehaald en dat nieuwe zijn gesmeed. De Britten laten niets dan vriendschap achter. Dit kwam ook nadrukkelijk tot uiting tijdens de Vrijdagavond in een gevuld Schuttershof gehouden „Fare- well-Night", die een sfeervol festijn werd. Hoogtepunten waren de danspa- rencompetitie om de Grote Prijs van Zeeland en de uitreiking van de prij zen, om liet bezit waarvan de sportlieden van beide nationaliteiten hebben gestreden. Voordat men deze hoogtepunten kon beleven bood het programma en kele attractieve onderdelen: Er was allereerst een hernieuwd optreden van Trade Noon's „White Bonnets", die de liefhebbers weer in verrukking brachten met doedelzakklanken en enkele Schotse dansen. Ook op het gebied van cabaret bleken de meisjes thuis: Zij gaven een enthousiaste en bijzonder gewaarde „floorshow" weg en toonden daarbij hun veelzijldigheid. Nieuw voor Zeeland was het vol gende onderdeel: een dansparen-com petitie om „De Grote Prijs van Zee land". die beschikbaar was gesteld door de Commissaris der Koningin. Daartoe bonden vijf Nederlandse oe- roepsdansparen en één Belgisch kop pel de stry'd aan. Deze deelneemsters en deelnemers hebben stuk voor stuk een reputatie verworven, een wed strijd dus met een zeer sterke bezet ting. Een aandachtig toekijkend publiek genoot dan ook van dit dansen, zoals men het in Zeeland nog zelden zag. Sierlijk zweefden deze paren over de vloer, een lust voor het oog waren hun bewegingen. Onder leiding van de heer W. J. Molin die ook de an dere onderdelen leidde werd een opgave afgewerkt, die bestond uit vier onderdelen, namelijk tango, fox trot, Engelse wals en quick step. Lag er voor de leek weinig ver schil in de prestaties der paren, de uit een drietal deskundigen bestaande jury zag scherp toe en riep tenslotte het echtpaar H. Heezik-Hartman tot winnaar uit. Na deze competitie gaf het echtpaar Molin, dat de Europese titel veroverde, een demonstratie later gevolgd door meerdere die een stormachtig applaus ontlokte. Prijsuitreiking Tegen middernacht geschiedde de prijsuitreiking. Hierbij sprak' aller eerst burgemeester mr. ar. N. Bolké- Stein. Spreker betoogde, dat de rela tie tussen beide steden na de afgelo pen week weer hechter zijn geworden. „Wij zïj.i allen v. icncicn", zei hij. Mr. Bolkestein vertrouwde, dat de volgen de uitwisseling weer meer Middelbur gers naar Folkestone zal brengen. Het is een zeer prettige week ge weest", aldus de burgemeester, die daarop de winnaarstrofee, de „rose Bowl overhandigde aan de heer D. A. II11ijs.se, voorzitter van de sport- adviesconunissie, als vertegenwoordi ger van sportlievend Middelburg, dat ait keer de uitwisseling won. De ver liezersbeker ging naar de heer A. J. S. Clark, de Engelse collega van de heer Huijs.se. Dé beker voor de hen- gelwedstrijd werd aan de IMiddelburg- se leider, de heer A. J. W. Matthijs- sen overgereikt. Hierna sprak burgemeester T. L. E. Frenks van Folkestone een kort woord, waarin hij blijk gaf het Ne der: ds enigszins te beheersen. Hy dankte ondermeer voor de warme ontvangst die zijn mensen hebben ge noten en voor de ondervonden vriend- Fenny ten Bosch en Nel Hermsen zijn kampioen Van Meegeren en Van Dalsum in finale De kampioen in het dames dubbel spel van de nationale tenniskampioen schappen zijn bekend. Het zijn Fenny ten Bosch en Nel van der Storm- Hermsen. En daar is ook eigenlijk alles mee gezegd. Want de eindstrijd tussen dit paar en Francine Ferir- mej. F. Fikenseher is kleurloos ge weest, Zo levendig als het spel van laatstgenoemden in de lialve finale was, zo sloom en zonder enige dasli was het thans. Het leek alsof zij aan de grond waren vastgenageld, en wat Francine Ferir ook probeerde, alles mislukte. Vele ballen kwamen bene den tegen het net terecht, en ook bij mej. Fikenseher wilde het niet vlot ten. In Dehnert heeft Van Meegeren in de halve finale van het heren enkelspel geen sterke tegenstan der gehad. Weliswaar liet Dehnert een enkele maal iets goed zien, dat aan zyn spel voordat hy uit vorm raakte, deed herinneren, doch in gevaar hegft hij de con stant spelende Van Meegeren geen moment gebracht. Met 6-4, 6-2, 6-0 won laatstgenoemde de partij. In de finale zal hij Van Dalsum ont moeten, die op een andere baan Karamoy een nederlaag bezorgde. Ook Karamoy was een zwakke tegenstander, hoewel hij zeker meer weerstand dan Dehnert bood. Een wat pittiger spel werd in de kwart eindstrijden van het gemengd dubbelspel gedemonstreerd. Nu was mej. Fikenseher, die met Tontjes een paar vormde, beter op dreef. Met 2-6, 6-4, 6-4 versloegen zij mevrouw Koopmans en Wiegers. Met Francine Ferir, die met Karamoy op de baan verscheen ging het nu ook beter. Met 6-3, 6-0 werd het duel tegen mej. Van Grinsven en Van Gasselt ge wonnen. Even leek het er op, dat Fnney ten Bosch en Van Datëum uitgeschakeld zouden worden door mevrouw Thung en Saarbcrg. De eerste set werd met 6-4 door laatstgenoemd paar gewon nen, doch daarna werd het al spoedig duidelijk, dat aan Fenny ten Bosch en Van Dalsum de overwinning niet zou ontgaan. Met 6-2, 6-3 brachten zij de laatste twee sets op hun naam en daarmede plaatsen zy zich in de hal ve finales. schap. Burgemeester Frenks besloot met de uitroep „Lang leve uw Ko ningin". De heer Hurjsse sprak nog een slotwoord. De heer Molin maakte daarop de uitslag van de danscompetitie bekend. Deze luidt: 1. echtpaar Heezik-Hart man, ets plus medaille van de Com missaris der Koningin; 2. echtpaar Cremers-Cortyzer, Kampioenen van België, beker van de gemeente Mid delburg; 3. de heer H. Wuls en me juffrouw R. Tetteroo; 4. en 5. echt- aar Praamsra en mejuffrouw A. Jtouthamer en de heer T. van Wor- dragen; 6. mejuffrouw Gesthuizen en de heer D. Huisman. Rest te vermelden, dat tussen de onderdelen door en na afloop van de prijsuitreiking gedanst werd op de muziek van het „Clavioline kwintet". Ook werden nog enkele demonstraties gegeven. (Slot van" pag. 7) Zoals met alle dingen moest ook hier een begin worder gemaakt. De eerste tentoonstelling bevatte over wegend Belgische inzendingen; er volgden enkele kleinere exposities en het vaste bezit werd geleidelijk aan verder opgebouwd. (De twee belang rijkste werken van de baanbrekende Italiaanse kunstenaar Martini kan men in Middelheim vinden!) In 3953 werd een indrukwekkend resultaat verkregen met de tweede Biennale, waarin vooral de Italiaanse beeld houwkunst in het middelpunt stond. Dit jaar op de derde Biennale dus volgde een overzicht van de Franse beeldhouwkunst: van Degas en Rodin af tot de jongeren uit onze tijd. Kleinere selecties uit andere Euro pe' landen waarby Nederland op zeer bescheiden schaal is vertegen woordigd completeren dit geheel, dat met de vaste Kern een zeer boei ende expositie werd. Waar België zelf beschikt over beeldhouwers van formaat is het niet verwonderlyk, dat ook aan hen een ruime plaats werd gegeven. Een an der aspect is voorts, dat men hier ook werk vindt van schilders, die als beeldhouwers zyn opgetreden. Een overzicht in vogelvlucht doet al dadelijk bij de ingang opmerken, dat de entrée in Arnhem fraaier is. Men wordt in Sonsbeek als het ware onmiddellijk geconfronteerd met de tentoongestelde werken. Maar even van de ingang af naar links gaande, wacht de bezoeker de verrassing van enorme goed onderhouden gazons en daar prijken de werken van meesters als Rodm, Meunier, Puvrez, Moore, Leplae, Germaine Richier, Maillol, Bourdelle, Couturier, Manzu, Zadki- ne, Laurens om ze in bonte volgorde op te noemen. Engelse sportlieden Zondag in Zondagavond zullen de Engelse sportlieden, die Vlissingen bezoeken in het kader van de sportuitwisse- ling met Scarborough, in de Schelde- stad arriveren. Tijdens een officiële ontvangst door de burgemeester van "Vlissingen mr B. Kolff en de con tactorganisatie zullen de Engelse gasten in het „Scheldekwartier" ken nis maken met hun gastheren en gast vrouwen. Voor Maandag staan er nog geen sportwedstrijden op het programma. De Engelse gasten zullen op die dag namelijk eerst Walcheren verkennen tijdens een rondrit per bus over dit eiland. Dinsdagavond zijn er op de sintelbaan aan de Baskenburgweg athletiekwedstryden, terwijl er om acht uur in het „Scheldekwartier" ta feltenniswedstrijden gehouden zullen worden. Het Vlissingse zwembad zal Donderdagavond de plaats zijn van zwemwedstrijden tussen Scarborough en Vlissingen. Zaterdagavond is er een voetbalwedstrijd te beleven tus sen Scarborough en Zeeland Sport en Zondagochtend komen de tennislief- hebbers aan bod tijdens wedstrijden op de banen aan de burgemeester Van Woelderenlaan. Maandag 29 Augus tus is er tenslotte een afscheidsavond in het „Scheldekwartier". HOOG EN LAAG WATER 21 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 22 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. ü.-t-N.A-P. U.—N.AJP. U.—N.A.P. 4.01 2.39 16.13 2.30 10.18 1.91 22.52 2.25 4.29 2.53 16.45 2.44 10.50 2.03 23.24 2.37 5.17 2.64 17.20 2.52 11.26 2.21 23.59 2.55 5.37 1.60 17.45 1.42 10.48 1.44 23.20 1.80 5.49 1.84 18.04 1.67 11.23 1.66 23.45 2.06 4.40 2.24 16.52 2.18 10.56 1.85 23.28 2.14 5.09 2.38 17.24 2.33 11.27 1.97 23.59 2.26 5.50 2.50 17.54 2.42 12.01 2.15 6.12 1.54 18.19 1.39 11.25 1.41 23.57 1.74 6.25 1.78 18.39 1.63 12.00 1.62 Hier komt een werk van Rik Wou ter als „Het zotte geweld" in de heer lijke omgeving van deze gazons, om ringd door zwaar geboomte, met een fleurige pergola, uitnemend tot zyn recht. Hier ziet men van de Zweed Stig Blomberg de bekoorlijke fantasie „Lo- Eende kinderen", van Henri Moore et suggestieve „Koning en Konin gin", voorts „De Zaaier' van Meu nier, de bekende figuur van De Bal zac, zoals Rodin hem zag, het aan grijpende werk van Germainne Richier („Mantis"), de scheppingen van Mail lol („Zomer". „Harmonie", „De ge ketende actie van Bourdelle („He racles Boogschutter® en torso van „De Kracht"). Goed gevonden ter afwisseling wer ken van Couturier („Lopend Meis je"), Rossi („De Kat"), Arp, de be kende Fenix van Zadkine, die voorts vertegenwoordigd is met een tuin beeld. Ook is er de beroemde „Pro feet" van Gargollo, „Océanie" van Laurens, „Baadster" van Lipchitz. Een overdaad, waaruit zich slechts enkele werken laten noemen. In de lanen kan men weer op aparte whze genieten van de verrassende aanblik van de werken van de Italianen en Denen. Een monumentaal werk als „Heropstanding" van de Fransman Bernard Mougin komt juist in deze wat verwilderde en ongecultiveerde omgeving tot volle uitdrukkings kracht. Wèl een tegenstelling weer met de koele, grote gazons Aan het einde van de lanen treft men het ultra-moderne paviljoen met daarvoor een groots werk van de Zweed Carl Miller „Pegasus" en de fraaie symboliek van Oscar Jespers „België aan het werk". In dit paviljoen, ofschoon niet zo'n eenheid en zeker niet zo af als het werkstuk van architect Rietveld op Sonsbeek 1955, is gezorgd voor een contrasterende werking teneinde de opzet van de confrontatie beter mo gelijk te maken. Niettemin kan dit leiden tot het wonderlijke effect, dat „Het Hert" van Pompon in de onmid dellijke omgeving is geplaatst van „Het altaarkruis" van de Duitser Ewald 3Iatare. In dit paviljoen vindt men Bour delle naast Chana Orloff, Arnold d'Altri, René Smits, Max Bill, e.a. Geestig en vlijmscherp is de verge lijking in het vrouwenportret in ver schillend elevensstadia „Jeannette" van Henri Matisse; dan weer ziet men Lipchitz met verder Rodin of an dere tegenstellingen, maar alles in eigen waarde en betekenis gelaten. De verleiding zij weerstaan een be schrijving te geven van de aparte ex positie in de O angerie met werken van Gonzales, Matisse, Gargallo, Ed gar Degas, Epstein, Despiau, Martini, Georges Braque, Fèrnand Leger, Kathe Kollwitz, Renoir e.a. Hier een rustige, koele omgeving waar men gaarne toeft om de veelzijdige indruk ken in 'zich op te nemen. En buiten wachten de gazons vóór het restaurant en de vijver. Dadr be schouwt men het werk van Bourdelle, Rodin, Renoir; dóar vindt men Wou ters, Arp, Manzu, Kreitz (zijn „Zit tende Vrouw" besprenkeld met regen druppels. rustend in het frisse natte gras), Marini, Permeke, Puvrez, Le plae, Moore. Tussen al deze levens grote beelden waggelden de ganzen en rekten de zwanen zich behaaglijk uit op het gazon: waar vindt men een dergelijk décor? Nederland was vertegenwoordigd door Mari Andriessen (Bomslacht- offer van de groep in Enschede, Man voor het vuurpeloton), V. P. S. Esser, met zijn „Hercules en Antae- sus". Hildo Krop met „Drang naar het leven" en „De schilder Opsomer". Afgezien van Mari Andriessen komen wij met Hildo Krop niet bepaald sterk naar voren. Een zo algemeen overzicht geeft nog slechts een beperkte indruk van wat deze overdaad aan beeldhouw kunst biedt. Middelheim-Antwerpen is met deze derde Biennale wel op uitzonderlijke wijze voor de dag ge treden! 23 ct. per regel met een minimum van f 1.max. 8 re gels. „Brieven of adres Bureau v. d. Blad" 25 cent meer Giro No. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Te koop: z.g.a.n. herenrijwiel. 22 inch, f 75. Prima herenrijwiel, met lamp. f 35. M. HINTSEN. Poortugalstr. 24. Souburg. Te koop: Volkswagen, i.g.st.; Chevrolet de Luxe '49, zwart, mooie wagen; Vauxhall '47, zui nig wagentje, f 750. C. BRUIN- OOGE, Koudenhoek 38. Vliss. Te koop: i.g.st.z. Puch motorrij wiel. 250 cc. 13.000 km gelopen, Verk. Quakkelaarstr 122, Vliss. Te koop: Shetl. ponny, hengst veulen en bakfiets. W. BOM- MELJÉ, Zuidb^tr. 6, Koudeker- Te kooD: boeken cursus M.B.A. J. PIETERSE, Veerseweg 35. Middelburg. Te koop, uit voorraad, betonnen meterputten voor aansluiting waterleiding. Noordweg 1, Serooskerke (W.) telef. 241. Te koop: 1-pers. ledikant met spiraal, f 25; 1-pers. opklapbed met omb.. 55; 1-pers. Eng. ledi kant met 3-delg. bed. f 35. Br. no. 1023. Bur. P.Z.C.. M'burg. Te koop: gr. viag met stok, f 12.50; 2-pers. spiraal, f 1250: metalen 'wringer, f 17.50 en z.g.a. n. wit emaille keukenfornuis, f 45. Br. no. 1024. Bur. P.Z.C., Middelburg. Te koop: een kotter, 100 pk Kromhout. Breed 5.10. lang 19 meter. Br. bij: P. HAMERS, Kei zer Wilhelmstraat 17, IJmulden TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevr.: i.pr.stjs. Volks wagen. niet ouder dan '51. Br. no. 938, Bur. P.Z.C., M'burg. Te koop gevr.: lange lederen jas of te ruilen tegen pr. wollen tweed of wollen gabardine jas. Keur uit 100. Uit te zoeken in bekende heren kledingzaak te Middelburg. Opgave van prijs, kleur, koop of ruil no. 1027, Bur. P.Z.C., Middelburg. Muntenverzamelaar vraagt zil veren of gouden munten te koop. Br. no. 955. Bur. P.Z.C., Middelburg. Auto's zonder chauffeur 4- en 6-persoons wagens. A. NIJSSE. telef. 3221 (K 1100) Te Werfstr. 12, 's Heer Hendrikskinderen. Wist U dat wij het aangewezen adres zijn in Vlissingen voor het huren van allerlei serviesgoed. Feestgebouw „Concordia". Vlis- singen. Wij verhuren ook lange feestta fels en tafels en stoelen. Feest gebouw „Concordia", Vlissingen Ook hebben wij kamers be schikbaar voor het verstrekken van logies. Feestgebouw „Con cordia", Palingstr 25. Vliss. Voor het houden van bruiloften, partijtjes, vergaderingen en re petities van verenigingen, heb ben wij zalen in verschillend formaat. Feestgeb „Concordia". Vlissingen. Zomerhuisjes te huur bij strand Zouteiande, geheel ingericht Vrij na 27 Augustus, tegen ver laagde prij3. C. JONKER, Zon nebloemstraat 17, Goes. tel'. 3104. TE HUUR GEVRAAGD Te huur gevraagd: in October, gemeub. zit- en slaapkamer met keuken. Br. met prijsopg. no. 1026, Bur. P.Z.C., Middelburg. KOST EN INWONING Gep. heer zoekt inwoning m. of z. huisel. verk, als alleen inw. bij dame of juffr. alleen. Br. lett. A 33, Bur. P.Z.C., Vliss. Gevraagd, tegen Sept. a.s. te Middelburg: net kosthuis, voor studerend meisje (van Maandag tot Vrijdag). Adres: Pieter Pau- lusstraat 32. Axel. PERSONEEL Voor de echtgen. van mijn over leden vriendin, terst. nette huis houdster gevraagd, leeft, tot 45 jr. Gezin best, uit vader m. 4 kind., resp. 8, 10, 13 en 15 jr., N. H. of G. G.. Kind geen be zwaar. Efr. lett. H 37, Bur. P.Z. C., Vlissingen. Timmer- en meubelfabriek „DE TOEKOMST", Grijpskerke (Z.), teief. K 1189206, vraagt perso neel. Bijverdienste, Gratis inlichtin gen „DANDY", Postbus 36, Dordrecht. Net meisje gevraagd, boven 18 jr. voor buffetwerkzaamheden en telefoonbediening, eventueel intern. Grand hotel, Rotterdam. Terneuzen. Nette jongen of meisje gevraagd voor het schoonhouden der bioscoop-theaters, eventueel intern. Luxor-theater, Terneu- P.IEDT ZICH AAN Bijverdienste gevraagd. Alle werkzaamheden worden aange nomen. Br. onder lett. B 34, Bur. P.Z.C.. Vlissingen. B.z.a. jonge man, 24 jr., v.g.g.v. in bez. van diploma's en rijbew. B.E. Zoekt werk in de handel, onversch. wat. Br. no. 1022, Bur. P.Z.C., Middelburg. Voor uw rijbewijs naar: Auto rijschool „SUCCES". Nieuwstr. 108 (boven Bischoff), tel. 2141, 2008, Vlissingen. Autorijschool „FAVORIET", M. B. DE BLIECK, Pres. Roose- veltlaan 56, telefoon 380, Vlis singen. Lid A.N.W.B. Zoekt U een oprechtgemeende kennismaking en kunt U maar niet slagen? Wendt U dan toch tot de 10 samenw. huwelijksbe middelingskantoren. Alle stan den en leeft. Talloze dankbet.. ter inz. Beursstr. 7 b. Vlissingen. Geopend dag. van 28. Desge wenst huisbezoek. Autorijschool „ALL-ROUND" Lest met Opel' Rekord (stuur- versnelling) en Morris Minor (grondversn.) Beide systemen lichtingen erk. instr. BJB.N. J. C. KOETSENRUYTER. telef. 680, Bonedijkestr. 160, Vliss. Alle gegevens worden U ver strekt door de hoofd-adm. Post bus 6037, A'dam, of door het ontvangkantoor te Vlissingen, Beursstraat 7 bv. Geopend dag. van 2—8. Desgewenst huisbezoek U kent mij toch? Autorijschool HENDERIKSE, Instructeur met jarenlange ervaring. Lam- brechtstr. 7, Middelburg, Tel. 3077. EEN KLEINTJE KOST SLECHTS EEN GULDEN Heer in 't verkeer? Bij JASPER- SE in de leer! Specialisten in autorijles, motorrijles en ver- keerscursus. Autorijschool JAS- PERSE. erk. en gedipl.. door de F.N.O.P., Vlïssingsestr. 1, Koude- kerke, Tel. K 1185-343. DIVERSEN Wilt U rustig en gezellig zitten, bezoekt onze bar met onze ge- gerenommeerde prijzen. Beleefd aanbevelend, JACK VERHOE VEN, „Concordia" Vlissingen. ONTSPANNING Het grootste succes der kermis te Goes zijn de aan elkaar geb. tweeling-varkentjes uit Krui- nmgen, een Siamese tweeling onder de varkens. Standpl. naast de apentent. Kindjeblij zegt ta, ta, ta, 't heeft een PLASTIC-BROEKJE S.G.A. le Vlissingse Begrafenis Onder neming „Dienstbetoon" ver zorgt alle begrafenissen. P. DEN HOLLANDER. Kasteelstr 44 B. Vlissingen, telef. 426. Bezoekt op de kermis te Goes in Klein Artïs de vliegende hon dten, tropische vogels en het wondervarkentje van Kruinin- gen. Standplaats naast de Apen- tent. Verzinken van emmers, teilen en stomers. Binnen één week retour. Fa. LE COQ ZN., telef. 2020, Goes. Bezoekt het Rotterd Apenthea- ter op de kermis te Goes Standplaats t.o. HoteJ „De Ko renbeurs" Apart geklede bruidjes kochten de bruidszijde in „SCHRIJ- VER'S Stoffenhuis", Goes. De speciaalzaak voor bruidszijde, Opril Markt, tel. 2751. bij de Kade. Oud en jong lacht zich tranen in onze tent vol apen. Groot lachsucces. Het Rotterd. Apen- theater Vraagt inlichtingen over de „Spaarklok" bij P H. GEERS, Assurantiebedrijf. Veerse Sin gel 276, Middelburg, telef. 3159. KENNISMAKING Wenst U kennismaking? Goede vriend(inn)en vindt U bij de Alg. Correspondentiecl. Vraagt gr. inl. Postbus Z.W. 6057, Rot terdam. Nieuwe kofferschrijfmachine zonder één cent vooruitbetaling, ca. f 3. per week, le betaling na 6 weken. Br. letter A 37, Bur. P.Z.C., Vlissingen. J.m., 35 jr., vakarb. z. ser. k. m. met net eenv. meisje of wed. (1 k. g. bezw.), g. kar. Geheimh. verz. Br. lett. Z 32, Bur. P.Z.C., Vlissingen, Plasticlakken voor binnen en buiten, voor schepen en auto's. Verschillende merken. JO MAES, St. Jacobsstr. 15. Vliss. Heden overleed in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht onze lieve Man en Vader CHARLES VADER op de leeftijd van 49 jaar. P. VADER-MEIJERS LOES CHARLOTTE ELS. Vlissingen, 19 Augustus 1955. Ravesteynplein 20. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 22 Augustus, des namiddags 1 uur vanaf Ravesteynplein 20. Liever geen bezoek. G. A. van Bockel, arts, O- en W. Souburg, Maandag geen spreekuur en Dinsdag alleen 's avonds van 7 tot 8 uur. GRAND THEATER GOES 0 Door omstandigheden kan Zondagmiddag 3 uur de film: „DE SLAG AAN DE BLOEDRIVIER" niet vertoond worden. I11 üe plaats daarvan wordt vertoond de film: „THERE'S NO BUSINESS LIKE SHOWBUSINESS" VAN DE VELDE Uw drukker In diplomatenfamilie zonder kinderen (ook Nederlands sprekend) Nieuwe Park laan, Den Haag, worden ge vraagd half November bekwaam keukenmeisje en tweede meisje van goede getuigen voor zien. Brieven no. 1020, Bur. P.Z.C., Middelburg. Aanbesteding. Ondergetekende zal namens het gemeentebestuur van Nieuwerkerk trachten aan te besteden: het bouwen van een openbare lagere school met gymnastieklokaal te Nieuwerkerk. De aanbesteding zal worden gehouden overeen komstig het aanbestedings reglement W.B. op Dinsdag 6 September te 14 uur, in café „De Meebaal". Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar ten kantore van Architectenbureau Irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft b.i., Kleine Kade 43 te Goes, tegen betaling van 30.per stel, of zullen na ontvangst van een post wissel van 30.25, worden toegezonden. Restitutie voor ongeschonden exempla ren van bestek en tekenin gen uiterlyk 3 dagen na de aanbesteding, 15.per stel. Architectenbureau Irs. ROTHUIZEN en 't HOOFT. R. SORGEDRAGER, Coosje Buskenstraat 59, Vlissingen, is verhuisd naar BAKKERSDORPLAAN 15, telefoon 2203K 1184. Per 5 September a.s. voor heer alleen tijdelijk pension gevraagd te Middelburg of Vlissingen. 5 dagen per week. Goede stand, telefoon, warm en koud water. Brie ven nr. 1025, Bur. P.Z.C., Middelburg. Thans de volledige collectie Kroon tapijten in de maat 2 x 3 m voorhanden. E.T.E.R.N.A., het onver woestbare haar-velours van De Kroon, in aparte bloem- dessins en effen tinten. Haarvelours karpetten 200/280 98.—. Wilton tapijten 200/300 89, 98, 145 tot 185. Haarvelours, Wilton en Holtap karpetten, ook in de maten 220/330. Holtap vloerkleden 190/270 24.90. Wollen Holtap kle den 200/280 49, 55, 65, 72.50, 89, 98 en 105. Zoomloze, zowel als zon- en lichtechte Holtaps in alle maten en pryzen, ook deur kleedjes vanaf 3.50 p. st. Salonkleedjes 24.50 tot 85. Slaapkamerkleedjes m. lichte ondergrond 3.95. Wollen slaapkamerkleedjes aan 2 zijden eender 8.75 tot 19.50. MeubelniagazUn E. J. Sinke de Graag Klokstraat 7, tel. 2527, Goes Door geheel Zeeland alles franco huls.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8