„Breede Watering" had in 1954-'55 voor 50.433 stormvloedschade :mn met melk meer mans „GRONDKORTÏNG" IN STRIJD MET DE WET VAN tot olijfje Zeeuwse 4!nmnak UITSPRAAK OVER AANVARING MET DE „PRINS HENDRIK" JONGEN OVERLEED NA DRONK UIT FLES ZWAAR VERGIF N.V v h GEBR POLAK VLISSINGEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1955 JAARVERSLAG VERSCHENEN Eind April was herstel voor driekwart klaar Het dienstjaar 19541955 is voor het Waterschap „De Breede Watering be westen ïerseke" niet gunstig geweest, aldus het achtenzevcntigste jaar verslag, dat dezer dagen verscheen. Onheilen aan oevers en dijken kwamen gelukkig niet veel voor, maar de schade aan steenglooiingen, veroorzaakt door stormvloeden was zeer belangrijk. Vooral de storm van Zondag 16 Januari 1955 heeft danig aan de glooiingen huisgehouden. In totaal werden hierbij 4405 vierkante meter Vilvoordse glooiingen en 54 vierkante meter Muralt- glooiingen uitgeslagen. Bij de storm vlak voor de Kerstdagen werden ook vele vierkante meters glooiing uitgeslagen terwijl hierbij ook 45 kubieke meter grond verloren ging. Het herstel van de schade van de storm op 15 Januari werd aanvankelijk begroot op 18.245,—. Bij de werkzaamheden bleek echter dat een groot kwantum van dc Vilvoordse steen niet meer ge schikt was om herzet te worden zodat ongeveer 900 vierkante meter glooiing vervangen moest worden. Langs de Westerschelde beperkte zich de schade tot het uitslaan van enkele stenen. De totaalbegroting van de schade door de stormvloeden bedroeg 50.433,—, terwijl in de begroting voor het dienstjaar 19541955 slechts 6000,was opgenomen... Eind April van dit jaar was het herstel reeds voor drie vierde deel klaar. REGENVAL De hoeveelheid neerslag in dit dienst jaar opgenomen kwam aanzienlijk bo- i het gemiddelde van de laatste ze ventig jaar en bedroeg aanmerkelijk meer dan in 1953—1954. Ook het aantal regendagen was groter. Het meeste wa ter viel in Juli en September 1954 ter wijl April 1955 de droogste maand bleek te zijn. De grootste hoeveelheid water in één etmaal werd waargeno men bij het gemaal te Kattendijke. Op 20 Juni 1954 werd daar namelijk een regenval van 35 mm geconstateerd. Zeeuwse ruiters houden hun provinciale titel wedstrijden Zoals bekend, zullen op Zaterdag 27 Augustus de provinciale ruiter- kampioenschappen gehouden worden in Oranjezon. Het is de tweede ach tereenvolgende maal, dat de lande lijke ruiters van Zeeland op deze E laats hun jaarlijks evenement zullen eleven. Het terrein ter plaatse is hiervoor dan ook zeer geschikt, ter wijl tevens de ruitersport op Walche ren zich steeds meer verbreidt. Zo zijn er op dit eiland reeds 2 bloeiende verenigingen en wordt gewerkt aan de oprichting van een derde. In dit concours hïppique, dat om 13.30 uur begint, wordt ook het pro vinciaal kampioenschap voor dres suur en springen verreden. De win naars zullen de Zeeuwse eer dienen hoog te houden op de landelijke kam pioenschappen, die half September in Utrecht worden gehouden. De namen van de deelnemers voorspellen, dat er spannende strijd zal worden geleverd, voorts zijn er verschillende attracties, zodat het programma de nodige af wisseling zal Dieden. Over de oeverpeilingen kan momen teel nog geen vergelijking met de toe stand van het vorige dienstjaar wor den gemaakt, daar men hiermede nog niet geheel is klaargekomen. De grote hoeveelheid neerslag in 1954 kwam ver boven het gemiddelde en daarom wa ren de gemalen vele uren in bedrijf. Abnormale hoge binnenwaterstanden kwamen echter slechts enkele dagen in de wintermaanden voor. Met behulp van machines werd we derom een behoorlijk aantal watergan gen gedolven. Het zuiveren van water afvoerkanalen moest als gevolg van de vele werkzaamheden aan de zee wering worden onderbroken en is niet volledig uitgevoerd. De belangrijkste werken, die in het dienstjaar 1954 1955 tot stand kwamen zijn: het in or de brengen van de weg over het door de Februariramp beschadigde dijkge- deelte te Kattendijke, het in eigen be heer vernieuwen van enkele glooiings vakken onder Kattendijke en Schore, het maken van een gewapend beton- muur op de zeedijk te Kattendijke, het verbeteren van wegen over ongeveer 25 km lengte en het delven van een ongeveer 2600 meter lang gedeelte van de Nieuwe Leiding. De schuldenlast van het Waterschap bedroeg per 30 April 1955 947.500, en de rekening over 19541955 sluit met een overschot van 107.245,47. HERSTEL FEBRUARIRAMPSCHADE Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat heeft voor enkele restanten betreffende het definitief herstel van de Fêbruarirampschade nog een ren teloos voorschot van 30.000,toege kend. Daarvan werd voor het in orde brengen van de weg over de zeedijk te Kattendijke o.a. uitgegeven 17.367,47. Het totaal van de uitgaven voor her stellingswerkzaamheden gedurende het dienstjaar bedroeg 950.089,27, waar van 8001,02 de kosten voor het Water schap zijn. Het havenplateau werd van een nieuwe teerslijtlaag voorzien, waar mee ruim vierhonderd gulden gemoeid was. In dit haventje arriveerden 35 schepen. Verscheept werden bijna vier millioen klio suikerbieten en gelost werd 500.715 kg pulp en 124 ton bouw materialen. POLDERWATERSTANDEN In de eerste vier maanden van het verslagjaar en in Maart en April 1955 gaven de peilschalen overal standen beneden het zomerpeil aan. In Septem ber, October en November werden bij het gemaal Kattendijke ondanks vrij grote regenval nog steeds mincijfers waargenomen terwijl op andere plaat sen in het Waterschap enige dagen pluscijfers werden genoteerd. De hoog ste standen kwamen aanmerkelijk bo ven de topcijfers van verleden jaar De laagste standen, wat betreft het ge bied ten Westen van het Kanaal door Zuid-Beveland, kwamen vrijwel over een met die van het voorgaande jaar. Slot van pag. 1 velingswet Walcheren, dat deze in het leven is geroepen om de opzettelijk toegebrachte schade op bijzondere wijze goed te maken". Het resultaat is naar mr Terwoerts opinie niet in overeenstemming met. de bedoeling van de wetgever. Hij voerde 'hierbij aan;: dat er reeds' ja renlang in de landbouw een hoog conjunctuur is. „Dezehoogconjunc tuur is", zo zei pleiter, „voor de wal- cherse boeren langs de deur gegaan. In deze periode heeft Walcheren geworsteld om met moeite het hoofd boven water te houden door de ge volgen van het zout en door de cul tuur-technische werken. De schade vergoeding, die door de Herverkave lingscommissie is uitgekeerd, is vaak nog geen tiende deel van de werkelijk geleden schade in deze jaren". Schrijnend vond mr. Terwoert het, dat de bedoeling van de wetgever NIEUWE GRONDEN. Op het land van het ingepolderde dijkwater te Sirjansland wordt weer hard gewerkt om de nieuw verkregen gronden bruikbaar te malcen voor de landbouw. Vroeger dan men oor spronkelijk had gedacht, heeft men met de werkzaamheden een aanvang gemaakt. Het ligt in de bedoeling nog dit jaar koolzaad in de grond te brengen/ Over grote oppervlakten is reeds geploegd en er zijn greppels getrokken voor de ontwatering. Of schoon de kans op een normale kool- zaadoogst niet groot geacht wordt, is het zeker inhet belang van de grond zo. spoedig mogelijk de uitzaai te verzorgen. OLIEBOLLEN. Een berichtje uit Sint-Annland ver plaatst ons enigszins in de sfeer rond de jaarwisseling. De leden van de muziekvereniging „Accelerando" zijn momenteel namelijk druk bezig met het verzamelen van ingrediënten, die verwerkt zullen worden in oliebollen. Deze oliebollen zullen worden ver kocht om de aangekochte stoeltjes der vereniging te financieren. Bij de ze wat merkwaardige collecte van gaven in natura aanvaarden de col lectanten echter ook met genoegen geldelijke bijdi'agen. MAALTIJD De „invasie", welke in Middelburg vanuit Folkestone is gepleegd brengt naast organisatieproblemen ook klei ne.huiselijke vraagstukjes met zich. Dat, ondervond een huisvrouw, die een in haar woning ondergebrachte Brit se sportsman naar haar beste weten een smakelijke maaltijd voorzette. Wat boterhammen met thee, een slaatje en een fles sla-saus om naar smaak uit te putten. Dit laatste deed de Brit dan ook, zij het op een naar Hollandse begrip pen wat ongewone wijze. Hij goot de saus namelijk bij z'n thee. Toen de heer des huizes, naderhand informeerde of het nogal gesmaakt had, antwoordde de. Brit bevestigend. Hij had echter één bedenking: „Die room hoef ik niet meer in m'n thee", zo sprak hij REDDINGBOEI. „Veiligheid voor alles" meent het gemeentebestuur van Zonnemaire, weshalve de raad besloot over te gaan tot het aanschaffen van een reddingboei. In de haven van Zonne maire wordt namelijk druk gezwom men en men wil niet volkomen on voorbereid tegen'over moeilijkheden komen te staan. De boei krijgt een Slaats in het pakhuis van de gebr. e Rijke op het Havenplateau. SCHADE DOOR HONDEN. Het wil ook in Zonnemaire wel eens voorkomen, dat loslopende honden schade toebrengen aan de schapen- en wildstand. Daar om wijst het gemeentebestuur er nog eens met klem op, dat het verboden is windhonden en an dere honden, die in staat zijn wild in te lopen en op te vangen, buiten de bebouwde kom los te laten lopen. Op de naleving van dit voorschrift zal streng worden gelet. GECOMPLICEERD. In de Noordstraat te Brouwersha ven ontstond Donderdagmorgen een wat gecompliceerde botsing. Een vrachtauto, bestuurd door de heer De V., ramde de melkwagen van de heer Ter P. Deze reed tegen een fiets, die op zijn beurt een grote winkelruit verbrijzelde. Er waren geen persoon lijke ongelukken. niet is gerealiseerd, wanneer men de positie van de ,Walcherse boeren ver gelijkt met die van de boeren, die door de Februariramp zijn getroffen. Deze categorie landbouwers heeft volledig geprofiteerd van de ho.og- coMunc,tyur..in cte jgren 19.^5.,tot. 1954. De. uitkeringen, dié zij 'hébben ont vangen Voor herstel van schade aam roerend en onroerend g'oê.d1 zijn veel ruimer dan die, welke de Walchena- ren kregen. Schrijnend is dit ver schil waar het bij Walcheren juist te doen was, iets extra's te doen tot vergoeding van de oorlogsschade", aldus spr. Het is in strijd met de bedoeling van de wetgever om de Walcherse boeren ophieuw 1;e treffen met deze aftrek van 5,7 procent. Mr Terwoert merkte op, dat de wet in speciale ge vallen een uitzondering toelaat. Dan mag de toedeling 5 kleiner zijn dan de inbreng. Deze bepaling geeft de Herverkavelingscommissie de be voegdheid maximaal 5 te korten.' Dit. mag echter niet als algemene re gel worden toegepast. Een korting van 5,7 procent overschrijdt boven dien dit maximum. Om 855 ha Hij verzocht de1 Raad van Beroep inoverleg met de Herverkavelings commissie een rekening en verant woording op te stellen- en belangheb benden in de gelegenheid te stellen daartegen bezwaren kenbaar te ma ken. Volgens mr. Terwoert gaat het hier om een oppervlakte van 855 ha, d.i,. 5.7 van het geïnundeerde gebied ter grootte van 15.000 ha. „Waar ge middeld voor sanering een hoeveel heid grond nodig is van 4 tot 5 ha per saneergeval, hadden van deze opper vlakte alleen ongeveer 200 bedrijven gesaneerd kunnen zijn", zei pleiter. In dit verband merkte mr. Ter woert nog op-, dat uit een der versla gen van de Herverkavelingscommis sie is gebleken, dat 227 bedrijven zouden worden gesaneerd, waarvoor een oppervlakte van 958 ha nodig zou zijn. Dit waren althans de streef getallen. Bij zijn mening, dat een derge lijke aftrek niet geoorloofd is, steun de mr. Terwoert op een vonnis van de rechtbank in Arnhem van 29 April 1948. Dit vonnis werd uitgesproken aan de hand van de Ruilverkavelings- wet 1938. De hier betrokken artikelen van de Herverkavelingswet luidden echter vrijwel gelijk aan die van de Ruilverkavelingswet, aldus de me ning van mr. Terwoert. Ter zitting was aanwezig namens de Herverkavelingscommissie ir. W. A. van der Werff. Deze antwoordde zeer in het kort op het betoog van Tijdens de afscheidsavond van de ste- denontmoeting Middelburg. Folkesto ne werden ook de diverse prijzen uit gereikt. De fraaiste van deze is de Rose Bowl", die telkenjare in handen komt van de stad, die in de sporteve nementen de meeste punten verzamelt Dit jaar won Middelburg deze grote wisselbeker. Als voorzitter van de sportadviescommissie mocht de heer D. A. Huysse (rechts) de trofee in ontvangst nemen. Rechts zijn Engelse collega, de heer A. J. S. Clark, dié voordat hij naar Folkestone terugging nog even de „Rose Bowl" moest bekijken. (Foto P.Z.C.) Botsing op de Markt Een Belgische dame, de 48-jarige mej. M. C. J. J. C. M., die met haar auto op de Middelburgse Marlet ach teruit reed om het parkeerterrein te verlaten, stuurde daarbij enigszins ongelukkig. Haar voertuig raakte de auto van de 29-jarïge mej. J. S. uit Goes, die vlakbij stond geparkeerd. De auto van de vreemdelinge werd licht beschadigd. De chauffeuse kreeg een proces-verbaal. „DRIJVENDE KIST" WAS EEN BOOT Onvoldoende aandacht voor radarinstallatie De commissie Binnenvaartrampen- wet heeft een onderzoek ingesteld naar de aanvaring tussen de veerboot „Prins Hendrik" en het vissersvaartuig „D 2", die plaats had tijdens dichte mist tus sen Kruiningcn en Perkpolder, op 7 December 1954. De conclusie der com missie was, dat de veerboot te snel voer en dat er onvoldoende aandacht besteed is 3an dc radarinstallatie, waardoor een aanvaring met het vis sersvaartuig niet meer te voorkomen was. Dc schipper van de „D 2" had mistseinen gegeven met de mondmist- hoorn, inplaats van de raistfluit te ge bruiken, zoals gebruikelijk is. De com missie is tot de slotsom gekomen, dat kapitein F. D. van de „Prins Hendrik" schuldig is aan de aanvaring. Schipper R. E. V. P. van de „D 2" ontving een correctie wegens het onvoldoende ge ven van mistseinen. Om tien voor half negen vertrok op 7 December 1954 de veerboot uit de ha ven van Perkpolder naar Kruiningen. In de omgeving van het Zuidergat kwam echter een dichte mist opzetten, zodat het radarscherm werd bijgezet. mr. Terwoert, door o.a. op te mer ken, dat in deze zaak ook de gemid delde waarde vah de grond een rol speelt. Zijn antwoord droeg echter slechts een voorlopig karakter. De commissie zal de mening, die in de pleitnota is neergelegd bestu deren en schriftelijk repliceren. On dertussen zullen ook de leden van de Raad van Beroep de nota aan een nadere studie onderwerpen. De Raad vergaderde in het Middelburgse stad- suis onder voorzitterschahp van prof. mr. C. H. F. Polak. ij monument commando's in Vlissingen. Door Folkestone's burgemeester namens groep Britse sportlieden. Vrijdagmiddag om vier uur heeft burgemeester T. L. E. Franks van Folkestone namens de sportslieden uit zijn stad een krans gelegd bij het monument tij de Oranjemolen in 'Vlis singen. „In grateful remembrance of the officers and men of the 4th Com mando", staat op het lint van deze krans. De kranslegging werd ver richt tijdens een korte plechtigheid, die werd bijgewoond door vrijwél alle „Folkestonians", hun officials en de leden van de Middelburgse sportad viescommissie. Van de zijde van het Vlissingse gemeentebestuur waren aanwezig de wethouders M. A. van Popering en J. Post en de gemeente secretaris, de heer A. de Beijl. Bij de aanvang van de plechtigheid trokken de autoriteiten, voorafge gaan door „The White Bonnets", welk korps voor doedelzakmuziek zorgde, naar het commandomonument. Daar aangekomen stelden zich de padvin ders uit Middelburg en Folkestone rond het beeld van de aanvallende commando op. Geflankeerd door de heren A. J. S. Clark, wethouder en voorzitter van de Folkestone sporteommissie en E. Hudsmith, secretaris van die com missie, trad burgemeester Franks daarna naar voren voor het leggen ,van de krans. Vervolgens werden enkele ogen blikken stilte in acht genomen, Waar op één der padvinders „The Last Post" op padvinderswijze blies. Zoals bij de Engelsen gewoonlijk zeg de hierna de heer Hudsmith enkele regels uit een gedicht, ter herinne ring aan de gevallenen. Hiermee werd de korte plechtigheid besloten. De kranslegging geschiedde tijdens een tocht, die de gasten van Middel burg maakten over Walcheren. Van Middelburg werd naar Domburg ge reden, waar een kort oponthoud was, evenals in Westkapelle. Over Zoute- lande, Biggekerke en Koudekerke, re den de bussen naar Vlissingen. Na de kranslegging dronk het gezelschap thee in „Britannia". Tot slot werd de stad bezichtigd. Henk Stam voor de radio De directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool, Henk Stam, zal Maan dagmiddag een pianoconcert geven voor de A.V.R.Ó. Het programma vermeldt het laatste werk van Schu mann (opus 133) „Gesange der Frühe", alsmede enkele moderne werken: drie preludes van Joseph Jongen, een praeludium en fuga van Stans en de tweede Sonatine van de concertgever zelf. Het concert wordt uitgezonden van twee tot half drie over Hilversum I. DODELIJK ONGEVAL TE SCHORE Reeds na half uur trad de dood in De vijftienjarige jongen K. Lock, uit Maasdam, die logeerde bij de fa milie V. te Schore, is Vrijdagmiddag aldaar overleden, een half uur nadat hij wat had gedronken uit een fles zwaar vergif, dat gebruikt wordt bij het besproeien van fruitbomen. Hoe wel dc jongen onmiddellijk nadat hij NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Nederland] Zuivelbure een slok genomen had het vergif weer uitspuwde, toen hij de vieze smaak proefde, had hij reeds voldoende inge slikt om de dood te doen intreden. De jongen, die bij de werkzaamhe den in de boomgaard aanwezig was, trof in het in deze boomgaard staande schuurtje een fles aan, waarop geen aanduiding van de inhoud voorkwam. Waarschijnlijk uit nieuwsgierigheid heeft hij er toen een slok uit genomen. Hij proefde de vieze smaak, waarop hij onmiddellijk de vloeistof weer uit spuwde en vertelde, wat hij gedaan had. Hij liep nog naar het huis van de familie V., doch een half uur later reeds moest dokter Nieuwenhuijse, die inmiddels was gealarmeerd, de dood constateren. Vermeld zij nog, dat de fles Paration bevatte, waarvan enige druppels reeds voldoende zijn om een volwassen mens binnen enkele minuten te doden. Aanrijding bij Walsoorden Vrijdagmiddag zijn op de weg van Perkpolder naar Wal -.oorden een vrachtauto en een volkswagen-be stelwagen mét elkaar in botsing ge komen. De vrachtauto ramde de be stelauto aan de achterzijde. De be stuurder van de laatste wagen, die uit Hilversum afkomstig was, werd met een lichte hersenschudding naar het Ziekenhuis te Hulst overgebracht. Hij bekwam tevens een lichte wond aan het hoofd. Beide wagens liepen enige schade op. Behalve de lichtboei S.v.W.Z.G., ont dekte de kapitein op het radarscherm op een halve mijl afstand een klein stipje, dat hij echter voor een op het water drijvende kist hield. De snelheid van de veerboot werd gereduceerd tot een derde van de hoogste snelheid, waardoor het schip 60 m nodig heeft om geheel tot stilstand te komen. Het zicht was ongeveer 30 meter. Op de veerboot stonden buiten drie uitkijken opgesteld, n.l. één aan stuur boordzijde van het voorschip en twee aan elke zijde van de stuurhut. Toen de kapitein een misthoorn hoorde, rea liseerde hij zich, dat de drijvende kist een vaartuig was. Beide schroeven werden op langzaam achteruit gezet, maar toen één der uitkijken een schip recht vooruit ontdekte, werden beide schroeven op volle kracht achteruit ge zet, terwijl tevens drie stoten op de sirene gegeven werden. De „Prins Hendrik" trachtte door stuurboord-roer te geven een aan varing te voorkomen, doch door de geringe vaarsnelheid luisterde het schip niet voldoende naar het roer. De tegenligger, de „Madeleine", kwam terecht onder de bakboord zijde van het overhangende voor schip van de „Prins Hendrik" en werd ernstig beschadigd. Voor en tijdens de aanvaring had de kapitein van de veerboot de ringen, die op het radarscherm kunnen wor den bijgezet en dienen om de afstan den nauwkeuriger te bepalen, niet ge bruikt. MATIGE VAART. Naar de kapitein mededeelde, werd de vaart van de „Prins Hendrik" ver minderd tot zes mijl per uur, toen het zicht niet meer dan 30 meter was. Deze snelheid is te groot bij dichte mist, terwijl een vaart van zes mijl (11 km) geen matige vaart is, hetgeen bewezen werd door de aard van de schade. Aangenomen mag worden, dat: de vaart van de „Madeleine" vermin-; derd werd door het vrijzetten van de- schroef, bij het horen van het mistsein van de „Prins Hendrik". Charles Vader overleden In het Academisch Ziekenhuis te Utrecht is Vrijdag de heer Charle3 Vader overleden. In de dertiger ja ren verwierf de heer Vader in de Zeeuwse sportkringen grote Lekend-. heid door zijn uitstekend voetbalspel, dat hij liet zien in het eerste elftal van de vereniging „Vlissingen". Ook speelde hij enkele keren in het Zeeuw se elftal. Nadat hij een streep onder zijn voetbalcarrière had gezet, gaf de heer Vader toch nog zijn krachten aan „Vlissingen" door in het bestuur, van deze vereniging zitting te nemen. In dit bestuur vervulde hij onder -, meer enige tijd de functie van pen- ningmeester. Examen Voor het. diploma Vakbekwaam heid Smederijbedrijven slaagden in Amsterdam de heren A. C. Bouwens, Middelburg en J. Dominicus, Nieuw- en St Joosland, beide leerlingen van de Technische School in Middelburg. Voor het diploma Vakbekwaamheid Smederijbedrijven slaagden in Am sterdam W. C. Leenpoel, Kamper land en P. van Eijzeren, Borssele, beiden leerlingen van. de Technische School in Middelburg. het adres voor ijzerwaren, gereedschappen enz. VANDAAG. Middelburg Electro: „Marchancfes d'il- lusions", (18 jr.). 19 en 21.15 uur; Schouwburg: ,,'t Zit in de lucht", (a. 1.), 20 uur; Mplenwater: „Miniatuur Walcheren", 924 uur Concert „Euterpe" (Heinkenszand), 20 uur; Kunstzaal' Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 9 —18 uur; Graanbeurs Dam: Postzegel ruilbeurs „Philatelica", 1417 uur. Vlissingen Alhambra: „A star is born", (14 jr.), 19 en 21,30 uur; Luxor: „Pas opval niet", (a. 1.), 19 en 21 uur; Muziektent Bellamypark: Concert door de Koninklijke Harmonie „Ons Genoe gen", 20 uur. Goes Grand: '„There's no business like show-business", (a. 1.), 19 en 21- u.; Grote Kerk: Zeeuwse tentoonstelling Beeldende Kunsten, 1012 en 1-3.30—17 MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur; Molenwater: als vandaag, 9—24 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21,30 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „There's no business like like show-business, (a.l.) 15, 19 en 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2