KAPPIE EN DE OERMUZIEK S. Brouwer won Koninginnebeker in ringrijderij V.V. V-Middelburg BOSCH WALCHEREN FILM TOUR-DE-FRANCE 1955 OPENLUCHTTHEATER IN PARK „TOORENVUEDT" INGESPEELD Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 JAARLIJKS EVENEMENT BEANTWOORDE AAN DOEL Commissaris der Koningin over de conflicten in ringrijderswereld Op het Middelburgse Molenwater schalden Donderdag weer de kreten van de in de stoere Walcherse klederdracht gestoken ringrijders, die deel namen aan de jaarlijkse wedstrijd van de V.V.V.-Middelburg. In dit evene ment staan, zoals bekend fraaie bekers en een aantal waardevolle prijzen op het spel. Om het bezit daarvan is dan ook fel gestreden. Stoffel Brouwer uit Oostkapelle verwierf uiteindelijk de grote trofee, de beker van Koningin Juliana, terwijl J. Allaart uit Serooskerke de eerste prijs behaalde. Deze prijzen werden uitgereikt door de Commissaris der Koningin, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot. Sprekende over de moeilijkheden, die in de ringrijdérs- wereld zijn ontstaan met betrekking tot de organisatie van deze wedstrijd, zei jhr. De Casembroot, dat hij deze niet als een rechter had onderzocht Hij be treurde het echter, dat hier de gevolgen van de conflicten zichtbaar worden in de vorm van geringe deelneming aan de strijd om de bekers, die geschon ken zijn door de Koningin en de prinses. „Desondanks heb ik geen seconde geaarzeld om deze bekers uit te reiken", besloot jhr. De Casembroot. Ook mr. P. C. Adriaanse, die even eens sprak brj deze prijsuitreiking bij het overhandigen van de door hem zelf beschikbaar gestelde beker betreurde de moeilijkheden. Spr. die reeds jaren één van de organisatoren van deze wedstrijd is, zei, dat het hem niet duidelijk was waarom zij zijn ontstaan. „Het past mij echter niet om thans hierop in te gaan", zo zeide hij. Overigens vond mr. Adriaanse, dat ook nu de ringrijderij weer aan haar doel, het trekken van vreemdelingen, heeft beantwoord. Hij richtte dan ook woorden van dank aan het adres van de 21 deelnemers en van allen, die aan de organisatie meewerkten. Hij betreurde, dat ook thans geen der be kers definitief in het bezit van de rij ders konden komen. Ditmaal werd op één baan gereden, die voor de Schouwburg was uitge zet. Voor het publiek, dat reeds vroeg in de morgen in grote getale langs de touwen stond, was de strijd daardoor zeer overzichtelijk. De toeschouwers hebben zich zeer goed vermaakt met het altijd weer boeiende schouwspel, dat het rijden van de boerenzonen op hun ongezadelde paarden oplevert. 's Morgens werd in 21 beurten de voorwedstrijd gereden. Een groot deel van de rijders leverde goede prestaties. Dit uitte zich in het resul taat van de Serooskerkenaar J. Al laart, die het hoogste aantal ringen stak. namelijk niet minder dan 19. De middaguren brachten eerst de „echte" strijd, waarbij het er op aan kwam geen ring te missen. Wie dit wel deed, kon zich als uitgeschakeld beschouwen. Zowel de kamp om de bekers in acht beurten als die om de prijzen ook 8 beurten, bood grote 'spanning. Wat de bekers be treft was die spanning spoedig voor bij, Want Stoffel Brouwer bleek alle anderen met 7 van de 8 ringen de baas. De koninginnebeker was voor hem, maar om het bezit van de an dere 5 trofeëen moest nog geruime tijd nagekampt worden. Stoffel Brouwer maakte ook een goéde kans op de eerste prijs. Na de hiervoor gereden acht beurten (Advertentie) WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplelcken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorhmiddel van f. 3.35 bespaart U veel ellende Weg van Middelburg naar Köudekerke vandaag open Vandaag, Vrijdag, om half negen zal de provinciale weg Köudekerke —Middelburg weer in zijn geheel voor het verkeer worden openge steld. Deze met name ook voor het toeristisch verkeer belangrijke ver binding van de Zeeuwse hoofdstad met de kustplaatsen was van 1 April j.l. af wegens werkzaamheden voor het verkeer gesloten. De weg is nu grotendeels verbreed, waartoe het fietspad hier en daar moest wor den verlegd. Ook dit pad is thans iets breder. Oorspronkelijk lag het in de be doeling ,dat deze werken op 30 Juni voltooid zouden zijn. Er ontstond echter vertraging door stagnatie in de aanvoer van stenen. Vorig jaar reeds is het deel van de weg gele gen tussen Middelburg en Ter Hoo- ge belangrijk verbeterd, zodat van vandaag af het geheel weer aan ho gere eisen kan voldoen. Verhoging Zeedijk aaiibesteed Het bestuur van de Waterkering van de calamiteuze polders „Oost-Be veland", en „Wilhelmina" heeft Don derdagmorgen in café Van Sabben te Wilhelminadorp aanbesteed het ver hogen van de zeedijk van de Wilhel- minapolder ter weerszijden van de buitenhaven van Goes met een gewa- pend-betonmuur. Dit onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. De inschrijvers wa ren: L. J. Dekker, Vlissingen 46.900, W. v. d. Berg, Bruinisse 45.750, K. Lucasse, Walsoorden 45.400, J. M. Dekker, Brouwersha ven 45.000, L. van Popering, Brui- msse 43.950, fa. A. Otte en Zn., Nieuwdorp 41.300, N.V. Wegen bouwbedrijf J. de Kroon, Rhenen, 40.777, L. v. d. Klippe, Vlissingen 40.600, L. Zwartepoorte, Kloetinge 39.800, P. de Regt, Terneuzen 37.900, J. Haringman, Goes 36.000. Behoudens goedkeuring van G. S. werd het werk aan de laagste in schrijver gegund. ook de beurten van 's morgens en van de bekerstrijd telden mee had hjj 30 ringen. Maar ook de beide Al- laarts uit Serooskerke verzamelden dit totaal. Een enerverende nakamp moest tenslotte utmaken hoe de eer ste drie prijzen te verdelen waren. De volgorde werd tenslotte: J. Al laart, W. C. Allaart en St. Brouwer. Rest te vermelden, dat met name de toeristische belangstelling voor dit evenement groot was. Ook zal de ringrijderij voor de televisie komen. Een vertegenwoordiger van een Ame rikaanse maatschappij maakte daar toe vele opnamen. Uitslagen. De resultaten van dit ringrijdersfestijn luidden Versiering: 1 W. C. Maljaars Jzn. Oost kapelle, 2 C. A. Polderdijk, Nieuwland, 3 St. Brouwer, Oostkapelle, 4 W. de Voogd, Domburg, 5 F. Dekker, Oostkapelle, 6 C. Provoost, Domburg, 7 A. Dingemanse, Zou- telande. De jury, die de versierde paar den beoordeelde, betond uit de dames M. Sandberg tot Essenburg-Hiebendaal, Du- mon Tak, Nieuwenhuis en AdriaanseDe Klerk. Wedstrijd. Om de bekers: 1 St. Brouwer, Oostkapelle, beker H.M. de Koningin, 7 r. 2 A. Dingemanse, Zoutelande, beker Prin ses Wilhelmina. 6 r. (na kampen). 4 Z. Francke, Oostkapelle, beker mr. P. C. Ad riaanse, 6 r. (na kampen). 5 P. Brouwer, Aagtekerke, beker wijlen Jacq. Frank, 5 r. (na kampen). 6 J. Allaart, Serooskerke, beker Jac. Clarijs, 5 r. (na kampen). Om de prijzen: 1 J. Allaart, Serooskerke, 30 ringen (na kampen). 2 W. C. Allaart, Serooskerke, 30 r. (na kampen). 3 St. Brou wer, Oostkapelle, 30 r. (na kampen). 4 W. de Voogd, Domburg, 26 r. 5 P. Brouwer, Domburg, 25 r. 6 A. Lampert, Biggekerke, 22 r. 7 J. Vos, 21 r., Zoutelande. 8 S. Meij- ers, Serooskerke, 20 r. 9 Z. Francke, Oost kapelle, 20 r. 10 F. Dekker, Domburg, 18 r. 11 C. A, Polderdijk, Nieuwland, 18 r. 12 P. Dingemanse, Zoutelande, 15 r. 15 P. Lampert Pzn., Biggekerke, 15 r. 16 C. Pro voost, Zoutelande, 14 r. 17 W. Duvekot, Vrouwenpolder, 13 r. 18 B. Meijers, Se rooskerke, 13 r. 10 A. Provoost, Zoute lande, 12 r. 20 M. Louwerse, Serooskerke 10 r. 21 W. C. Maljaars Pzn, Oostkapelle 4 ringen. Middelburg Padvinders hielden instuif In het clubgebouw van de Berdenis van Berlekomgroep hielden de Middel burgse padvinders en hun collega's uit Folkestone Donderdag een instuif- avond. Daarbij kon ieder doen, waar hij lust toe had. O.a. werd er gedaan aan tafeltennis, vogelpiek, „jakard- draaien". Voorts werden denkspelen beoefend en waren er attracties als buksschieten en busgooien. Tussen de onderdelen door werd ook zorggedragen voor de versterking van de inwendige mens. De avond werd bij zonder druk bezocht. Ruim 60 padvin ders van beide nationaliteiten vulden de twee zalen, die beschikbaar waren, geheel. De instuif kan als zeer ge slaagd worden beschouwd- Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn in lichtingen te verkrijgen over de vol gende in het tijdvak van 9 tot 17 Aüg-. gevonden voorwerpen: portemon- naie's met en zonder inhoud, porte- feuille's met inh., brillen en zonne bril!., damespolshorloges, handdoeken en zwembroeken., broches, vracht brief. pop, armbandje, wit rijwiel pompje gummi strandemmer, bank biljet van f 10, koppeling van auto, ï'olfilm, nummerbewijzen motorrijtuig geruit jasje met inh., gummilaars, zw. baret m. kaart van Zeeland, ring m. steen, pl. ceintuur, witte dames herenjas. strandtas m. inh., strand- schop, étui van camera, gekleurd kinderhalsbandje, pyamabroek, zeem leren badtas, muntbiljet, regencape, ijzeren gewicht, bl. trui m. trai ningsbroek. Officiële publicaties VLISSINGEN. SLUITEN BADEN IN VERBAND MET DE TE HOUDEN SCHELDEBEKERZWEMWEDSTRIJD. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de baden aan de bad plaats der gemeente op Zaterdag 20 Augustus 1955 van 15.15 uur af tot na af loop ven de Scheldebekerzwemwedstrijd gesloten zullen zijn, terwijl na eerstge noemd tijdstip geen der baders(sters) zich meer in het water of op het badstrand mag bevinden. Het badstrand zal worden gereserveerd voor hen. die het verloop van de wedstrijd vanaf het strand zullen gadeslaan. De toegangsprijs, inclusief het recht van gebruik van een strandstoel (voorzover beschikbaar) gedurende de wedstrijd is vastgesteld op f 0.40 per persoon, Vlissingen, 18 Augustus 1955. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag 26 Augustus 1955 des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de gemeen teraad zal worden gehouden. Hedenavond fe DOMBURG op het recreatieterrein Aanvang 9 uur. Voorverkoop en plaatsbespre king aan de zaal van 121 uur. Prijs per plaats: 1 (belasting inbegrepen). WWWWN^WVN'VVVVNAA^VV Vlissingen Naar de speeltuin. De buurtvereniging „Bonedrjke en Omstreken" te Vlissingen, organi seerde voor de kinderen een uitstap je. De reis ging ditmaal naar Z. Vlaanderen, waar de speeltuin te Hulst werd bezocht. Aanbesteding stratenplan „Linker-Reduit". 1 September' a.s. zal het nieuwe stra tenplan voor de bebouwing van het voormalige fort „Linker-Reduit" te Vlissingen aanbesteed worden. Zoals bekend, zal een geheel nieuwe woon wijk, bestaande uit flatwoningen, ver rijzen. De eerste materialen zijn hier voor reeds aangevoerd. Auto kantelde Op de weg Sint-Maartensdijk-Scher- penisse kwam Donderdagmiddag een vrachtwagen van de fa L. uit Den Haag door het wegzakken in de berm te kantelen. De auto, die zwaar bela den was met aardappelen zakte schuin van de wegkant cn bleef met de voorwielen in de hoogte hangen. De bestuurder kon zich bijtijds in veiligheid stellen. Met een andere wagen werden de" kisten aardappelen verder getransporteerd en kon men met .het wegslepen van de veronge lukte auto beginnen. Marktberichten VISMIJN VEERE 18 Aug. Export garnalen aanvoer 2507, prijs per kg 73—272. Schar 187, 52—57 Bot 113. 47—69. Schol 9, 45. Middel tong 218—354. Rog 14, 28—29, Poon 2, 17. Ongesorteerde vis 3, 96. Reeds meer dan 50 Jaar Bougie voor Ifedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn HUWEMMEÜWtG 415 - AMSTilOAM-W-m. M21I (7 LUNOO Stremming van scheepvaart in Middensluis Terneuzen. Van de zijde van de rijkswaterstaat, directie Zeeland, .wordt bekend ge maakt, dat ten behoeve van de uit voering van onderhoudswerkzaamhe den aan de deuren van de Oostsluis te Terneuzen de vaart door die sluis volledig zal zyn gestremd op Maan dag 29 Augustus en Dinsdag 30 Augustus 1955, telkens van 8 tot 16 uur. Schepen, die reglementair gebruik moeten maken van de Oostsluis, zul len wordt geschut door de Midden- sluis, tervvhi schepen, die reglemen tair gebruik moeten maken van de Middensluis, zullen worden geschut door de Westsluis. Jongens stalen oud metaal. Tegen een drietal jongens, die zich aan diefstal van oude metalen had den schuldig gemaakt, werd dezer dagen door de Terneuzense gemeente politie proces verbaal opgemaakt. Een der veelbelovende knapen, was zowel betrokken bij diefstal van ko per van een bij de scheepswerf lig gend vaartuig, als bij de ontvreem ding van lood van een bg de haven gelegen loods. Bij beide gelegenhe den werd hij door een kameraad bij gestaan. Toen de jongens na de dief stal van het koper, waarbij zij zwem mend de vlucht namen, konden wor den achterhaald, gaven zij valse na men op. Het verhandelen van het ge stolen lood werd hen echter nood lottig, want de knaap, die bij beide diefstallen betrokken was, werd daarbij herkend. Motorrijwiel tegen betonnen paal Tengevolge van slippen geraakte Donderdagavond een door CT L. uit Oost- en West-Souburg bestuurd mo torrijwiel op de rijksweg nabij de zo genaamde Sasse poort te Terneuzen uit de bocht. Het motorrijwiel botste daarbij op een betonnen paal en werd zeer zwaar beschadigd. De bestuurder kwam met de. schrik vrij. Examen De heer P. van Eijzeren te Bors- sele behaalde het diploma vakbe kwaamheid smederij. EEN GESLAAGDE AVOND Eerste publieke voorstelling werd gegeven door „De Horstspelers" uit Driebergen. Donderdagavond is te Middelburg het openluchttheater in het park „Too- renvliedt" officieel geopend met een eerste publieke bespeling, waarvoor „De Horstspelers" uit Driebergen waren overgekomen. Deze opvoering, die werd gehouden onder auspiciën van de Hervormde Jeugdraad te Middel burg en de Provinciale Commissie voor Cultureel Werk van de Hervormde Kerk in Zeeland, werd een groot succes en bewees welk een prachtige gele genheid voor openluchtspelen hier is gecreëerd. Honderden bezoekers volg den in stille aandacht „Judas" van Hubert Gisnoux, dat een boeiende ver tolking kreeg. En slechts één wens leefde er bij het talrijke publiek na af loop: n.l. dat men volgende zomer vele van dit soort avonden in dit unieke theater zal kunnen bijwonen Na een welkomstwoord door ds. E. Sneller, Nederlands-Hervormd predi kant van Middelburg, sprak burge meester mr. dr. N. Éolkestein 'n kor te rede uit. Hij wees er op, dat hier voor het eerst sorake was van een pu blieke voorstelling in het openlucht theater en zei verheugd te zijn, dat juist deze voorstelling werd georga niseerd door twee instellingen, die annex zijn met.de Hervormde Kerk. Immers wanneer de gemeente zich met cultuur bemoeit, dan raakt men het geestelijke in de mens, waardoor Loos alarm.... Grote ontsteltenis heerste Donder dagavond op het politiebureau te Zie- rikzee na de melding, dat brand uit gebroken was in de Christelijke Ge reformeerde Kerk, midden in een smalle dichtbevolkte straat gebouwd. De brandweer rukte onmiddellijk met groot materiaal uit, terwijl het gehe le politiekorps werd opgeroepen om te trachten erger te voorkomen. Van zelfsprekend spoedde zich op het si- renegeloei ook een groot aantal Zie- rikzeeënaars naar de kerk, waar men al spoedig werd gerustgesteld door enkele arbeiders, die in de kerk met een preparaat houtworm aan het ver dreven waren en waarvan de rook de Zierikzeese brandweerautoriteiten ac tief had gemaakt. Een activiteit ove rigens, die door het Zierikzeese pu bliek, ondanks het valse alarm, op hoge prijs gesteld wordt. Stremming van de scheepvaart in de Oostsluis van Terneuzen. Van de zjjde van de Rijkswater staat, directie Zeeland wordt bekend gemaakt, dat ten behoeve van de uit voering van onderhoudswerkzaamhe den aan de deuren van de Middensluis te Terneuzen de scheepvaart door die sluis volledig zal zijn gestremd op Vrijdag 26 Augustus en Zatredag 27 Augustus 1955, telkens van 5 uur tot 12.30 uur of zoveel korter als moge lijk of langer dan nodig zal blijken te zijn. Gedurende deze stremming zal de scheepvaart als volgt worden gere geld: Alle binnenschepen met een lengte van ten hoogste 55 m en een breedte van ten hoogste 7.50 m schut ten door'de Oostsluis, uitgezonderd vaartuigen geladen met licht ont vlambare of licht ontplofbare lading en niet ontgaste vaatruigen. Laatst genoemde vaartuigen en alle overige vaartuigen schutten door de West- sluis. Binnenschepen bestemd voor de Wes_riuis moeten in de Westbuiten haven meren op de eerste 4 meerstoe- len gerekend van het buitensluishoofd van de sluis. Boven de sluis moeten binnenschepen meren langs de weste- lr~ kanaaloever op een afstand van tenminste 400 m ten Zuiden van de sluis. Aagtekerk 17 v. Marseille n. Duinkerken. Abbekerk 16 te Hamburg. Albireo 17 te Rotterdam. Alphard 16 te Santos. AUvaki 16 400 m. Z.O. v. Guardefui. Alamak 16 te Karachi. Aichiba 17 te Antwerpen. Almdijk 17 te Rotterdam. Appingedijk 18 te New York. Averdijk 16 700 m. W. v. Land's End. Alphacca 16 187 m. N.O. v. fortaleza. Annenkerk 15 te Kobe. Boissevain 16 Biijdendijk 16 41 m. Z.W. v. Bishop's Rock. Beninkust 18 te Matach. Blommersdijk 17 te Aden. Delf shaven 16 105 m. N.O. v Finisterre. Dongedijk 17 v. Bermuda. Eos 18 p. Gibraltar n. Rotterdam. - - Amsterdam 16 p. Algiers. Gaasterkerk 16 te Singapore. Haulërwijk 16 450 N.O. v. Finisterre. Helicon 16 n. Kingston. Indrapoera 17 te Surabaia. Ivoorkust 17 te Takoradl. Kalydon 17 220 m. N.W, v. Kaap Leeuwin Krebsia 16 730 m. N.O. v. Turk's ell. Kota Baroe 18 p. Sabang. Katelysia 16 p. Bizerta. Koratia 16 410 m. W. v. Goa Kellia 16 35 m. W. v. Pointe de Gaile, Langkoeas 17 v. Rotterdam n. Djeddah. Larenberg 16 60 m. W. v. Monrovia. Laurenskerk 17 te Port Said, Liberty Bell 16 570 m. N.O. v. Bermuda. Maas 17 te Kiuluk. Maasdam 16 270 m. Z.O. v. Kaap Race. Maashaven 16 160 m. N.W. v. Tenerife. Maetsuyker 16 480 m. Z. v. Straat Soenda. Macoma 16 v. Lagos n. Curagao. Meerkerk 17 p. Gibraltar. Mellskerk 16 150 m. Z.W. v. Kreta. Oldenbarnevedt J. v„ 17 p. Bizerta. Oranje 18 te Amsterdam. Oranjefontein 16 540 m. O. v. St. Helena. Pendrecht 16 170 m. N.O. v. Kaap Hatteras. Polydorus 16 le Djakarta. Peperkust 17 p. Las Palmas. Perna 16 n. Trinidad. Pr. Ph. Willem 16 170 m. W. v. Valentia (Ierl.) Rotula 17 90 m. Z.W. v. Sabang. Rijndam 16 v. Port Elizabeth. SIbajak 17 v. Le Havre n. Halifax. Sarangan 17 p. Ouessant n. Rotterdam. Schouten 16 te Dar es Salaam Schiedijk 16 480 m. N.W. v. Key West. Sliedrecht 16 180 m. N.O. v. Mozambique. Ternate 16 te Port Said. Telreisias 16 v. Tegal te Makassar. Tjiluwah 16 te Singapore. Van Spilbergen 16 276 m. Z.W. v. kaap St. Vincent. Willem Ruys 18 te Tj. Prlok. Weltevreden 18 te Surabaia. Zuiderkruis 18 te Southampton. 23. „Luister eens. meneer de opperfakir", zei Kappie, „ik houd van klare taal. Dus zeg me ronduit, wat je met al je mooie praatjes bedoelt. Moet ik er uit begrijpen, dat je ons een kopje kleiner wilt maken, als wij naar het Slangenmoeras gaan?" „Uw begripsvermogen grenst aan het wonderbaar lijke," antwoordde de opper fakir. „Hoewel het ver van mij ligt, om een zoete vriend als gij te dreigen, gebiedt de genegenheid, die ik voor U koester, mij nochtans om U op de gevaren van Uw voor nemen te wijzen en...." „Praat er nu maar niet langer omheen!" viel Kap pie hem ongeduldig in de rede. „Je dreigt me en laat ik je nu maar meteen zeg gen. dat ik me er niets van aantrek. Ik zal de lading halen, die ik wil of dat nu een koftjalk met sper- ciebonen is, of een la ding bamboestengels voor fiuitjer"' zei hij. „Wij zullen U een plaats wijzen, waar ge in stilte en rust kunt mediteren." Dit was niets anders dan een bloemrijk bevel om Kappie en de maestro in de cel te werpen, zoals on ze vrienden moesten ervaren; En intussen wachiie men op ce Kraan vergeefs op hun terugkomst. Ongerust keken de Maat. de Meester en Okkl uit. Uur na uur verstreek, maar niemand kwam opdagen. van bepaalde zijden wel eens bezwa ren tege deze bemoeiingen worden gehoord. Maar hier is dus reeds de eerste maal sprake van medewerking van kerkelijke organisaties. De burgemeester sprak tenslotte de hoop uit, dat deze opvoering een begin van een traditie zou blijken te zijn. DE OPVOERING. Ondanks provisorische voorzienin gen zitplaatsen, verlichting enz. werd deze opvoering een groot suc ces, niet alleen door he' spel van de acteurs, maar ook door de sfeervolle entourage van en de uitmuntende ver staanbaarheid Sn dit intieme open luchttheater. Van Hella Haasse werd opgevoerd het vrolijke spel „Hoe de schout zich zelf aan de schandpaal bracht" en na de pauze het spel „Judas" van de Franse schrijver Hubert Gignoux. In dit v/at statische stuk worat Judas voorgesteld als een gewoon mens, die echter op het beslissende moment van zijn leven zijn trots en gevoel voor eigenwaarde niet kan overwin nen. Met een minimum aan decor werd de levensgang van deze apostel, die Christus verried, tot uitdrukking febracht. De. duivel en Judas, waren e twee figuren rond wie het spel was opgebouwd, maar die tenslotte niet het belangrijkste bleken: Christus was de onzichtbare medespelende en werd tenslotte overwinnaar. Onder regie van Ben Albach werd dit spel over het algemeen uitstekend vertolkt, waarbij met name een woord van lof op zijn plaats is voor de voortreffelijke keuze van de bijbe horende muziek. Mede daardoor was er eenheid in tekst, handeling en klank, die tenslotte leidde tot een grote climax. Een prachtige avond! Nage.-omen advertenties De familie Vos geeft kennis van het overlij den van hun Broeder, Behuwdbroeöer en Oom, PIETER VOS, op de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam, L. VOS- Breskens, 18 Aug. '55. De Hullustraat 16. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Zuster, Behuwa-zuster en Tante, HENDRIKA BAAS in den ouderdom van ruim 74 jaar. Namens de familie, TH. BAAS Middelburg, 18 Augustus 1955. Huize „De Paauwe" De begrafenis zal plaats hebben Maandag 22 Augustus op de Al- femene Begraafplaats e Kapelle. Vertrek 12 uur Julianastraat 14. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en nog smartelijk lijden onze geliefde Vader en Behuwdvader JAN JOOS MESÜ. weduwnaar van NEELTJE WISSE in de ouderdom van 75 jaar. Sterke de Heere ons in dit zware verlies. Nieuw- en Sint Joostland: T MESU. A. J. MESU— KLAP JASP. MESU. Nieu.v- en Sint Joostland, 18 Augustus. Derde Weg 3. De begrafenis zal plaats hebben op Zater dag 20 Augustus a.s. om 13 uur op de Alge mene Begraafplaats. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild. vanaf: Maandag 22 Augustus: Zigeunerin, mits voldoende gekleurd. Codlin Keswick, 60 m.m. en op. Précoce de Trévoux, alle maten. Clapp's Favourite, 60 m.m. en op. Dondeiaag 25 Augustus: Mank's Codlin, 60 m.m. en op. Duchesse d'Oldenburg. Het verdient aanbeveling om de H. n van de Précoce de Trévoux in tweeën ge sorteerd aan te voeren, n.l. II 45- -50 m.m. en II 50—55 m.m. De maat 5055 mm. komt dan voor export in aanmerking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7