REGLEMENT MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON GEHANDHAAFD WALCHEREN BEGROTING VAN KL0ETINGE VOOR 1956 VASTGESTELD AFSCHEID CH.M. PLASSCHAERT VAN TERNEUZENS PACHTKAMER DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1955 PRO VIN C'IALB ZEEUWSE ÜUURA.XT 5 RAAD KORTGENE Langdurige discussies Tijdens de Woensdagavond onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit gehouden raadsvergadering van de gemeente Kortgene kwam liet over bepaalde onderwerpen weer tot langdurige discussies. Het begon al bjj een der eerste agendapunten, waarbij mededeling werd gedaan dat B. en W. geen aanleiding vonden het reglement van maatschappelijk hulp betoon te wijzigen. Destijds werd na melijk uit de raad de suggestie, ge daan de raadsleden zelf te laten be slissen wie zij in het. bestuur benoemd willen hebben en zich niet voor een voldongen feit gesteld wilden zien, door hun goedkeuring te geven aan de benoeming van de op de voor dracht geplaatste personen. Zij von den deze houding niet juist en za gen zich gepasseerd. Na lang heen en weer gepraat werd gestemd en werd de mededeling van B. en W.. met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Een per 1 September 1954 aange gane kasgeldlening van 300.000 met de rijkspostspaarbank werd ge continueerd. De mogelijkheid bestaat echter dat deze belangrijk terugge bracht kan worden in verband met bepaalde afwikkelingen betrekicing hebbend op de rampschade. Ook het vaststellen van de slotwijziging der begroting 1954 vormde een langduri ge bron van bespreking. Het was het nd M. van de Weele (CHU), die de aandacht vestigde op de woningtoe standen in de gemeente. Hij wees in dit verband op de vele krotwoningen te Colijnsplaat en vroeg hiervoor een oplossing. De beste weg vond hij om maar te gaan bouwen, zodat geleide lijk de mensen uit de krotwoningen weg konden trekken. Dit zou dan eventueel kunnen geschieden met het bouwvolume, dat Kortgene nog over heeft. De voorzitter vond dit niet de Britse en Nederlandse pad vinders actief in Middelburg Volgend jaar „trainingsgronden" in Oranjebosch bjj Vrouwenpolder. De Nederlandse en Engelse pad vinders uit Folkestone die de ze week een eigen uitwisseling heb ben, werkten Woensdag een druk bezet programma af. 's Middags werd een padvindcrsspel gehouden waarbij de deelnemers ongeveer 60 in getal verschillende opdrach ten moesten uitvoeren. Deze op drachten bevatten o.a. het overste ken van de Arne, een niet gemakke lijke zaak. Dat bleek dan ook wel, want twee van de jongelui 't waren Britten liepen een flink nat pak op! Het eindpunt van deze tocht was gelegen in Arnemuiden. Daar ont vingen alle aankomenden eeri souve nir. 's Avonds werd aan een kamp vuur in het stadspark „Toorenvliedt" een verbroederingsfeest gevierd. De kampvuurrecreatie zoals dit in de padvindersbeweging wordt genoemd uitte zich in velerlei vormen. Zowel Nederlanders als Engelsen zetten hun beste beentje voor. Er werden vele liederen gezongen in de beide talen en diverse spelen werden uit gevoerd, alles op een zo primitief mogelijke wijze, zoals dit is voorge schreven. De deelnemende groepen kunnen op een geslaagde avond te rugzien. Er namen aan dit kampvuur drie groepen deel. Zoals gemeld, is vorige week Vrijdag tegelijk met de sports- lieden een contingent padvinders uit Folkestone in Middelburg aangeko men. Dinsdag kwam daar een groep van 38 leden bij uit Croydon, bij Londen. De trek van Engelse pad vinders naar Walcheren neemt toe. Ook voor de oorlog kwamen vele Britten naar het eiland. Van Middelburgse zijde gaat men dit thans stimuleren. Er zullen na melijk terreinen beschikbaar komen in het Oranjebosch bij Oranjezon onder de gemeente Vrouwenpolder. Zij worden speciaal bestemd als trainingsgronden en voor de ont vangst van buitenlanders. Men heeft het voornemen deze trainingsgron den in de voorzomer van 1956 in ge bruik te nemen. Westkapelle Concert en kampvuur Zaterdag 20 Augustus a.s. zal de Chr. Mondorgelclub „De Krekels" on der auspiciën van de V.V.V. Westka pelle in de muziektent aan de Markt een concert geven. Dit optreden be gint om 20 uur. Na afloop van het concert wordt op het strand een kampvuur ontstoken, waarbij „De Trekkers" kampeerliedjes zullen spe len. Veere Carillonconcert Zaterdag 20 Augustus a.s. zal de bei aardier van Middelburg, de heer Th. C. Ferwerda, op het carillon van de Veerse stadhuistoren een concert ge ven. 1-Iet programma' van dit evene ment, dat om 20 uur begint en onge veer één uur duurt, luidt als volgt: 1. Fantasie, Fleming: 2. Vijf volkslied jes; 3. Das veilchen, Mozart; 4. Sona tine, Clementi; 5. Vijf bekende liede ren uit „Kun je nog zingen, zing dan mee"; 6. Lied, aus Oberon, C. M. von Weber; 7. Die Forelle cn Wals, Schu bert; 8. a. Zandmannetje, Brahms, b. Boerendans, Siep; 9. Allegro, Burg- miiller. Officiële publicaties MIDDELBURG". DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door P. L. Amperse, wonende te Goes, domicilie kiezende te Middelburg, Vlissings Wagenplein no. 14, een verlof A is verzocht voor de beneden- localiit.elt van dat perceel. Binnen veertien dagen na heden kunnen te gen inwilliging van dat 'verzoek bij hun Coflege schriftelijke bezwaren worden in gediend. Middelburg, 16 Augustus 1955. juiste wee en wees er op dat men nog steeds rekening moet houden met het millioen uit Nieuw Zeeland. Wanneer dit af zou komen, zou er wat de wo ningbouw in de gemeente betreft veel veranderd kunnen worden. Wet houder P. Bom (PvdA) merkte op dat, zodra er reële mogelijkheden be staan, om te komen tot woningver beteringen in de gemeenten deze in derdaad zeer ernstig bekeken zullen worden. De heer J. A. Salomé, (Pvd A) informeerde nog naar de dem ping van de stinkende moddersloot door Kortgene. Hierop deelde de voorzitter mede, dat het bestuur, van de stadspolder geen bezwaar tegen het dempen van deze sloot heeft, maar dat de ingelanden nog een definitief besluit moeten nemen. Een plan en een begroting zijn reeds opgesteld en opgestuurd naar de daartoe bevoegde autoriteiten, die nog voor de winter goedkeuring hopen te verkrijgen. Bij de uitvoering van het plan zal het rijk een aanzienlijk per centage van de kosten voor zijn re kening nemen. |HIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1III!IIIIIIIIIIIIIIIIIII| 1 Zeventien ijsjes Tijdens de nogal ietwat „ver- hitte" discussies in de raads- vergadering van Kortgene op =j H deze warme zomeravond, kwam plotseling de gemeentebode W binnen met een grote witte trommel, waarmee hij resoluut H op de voorzitter afstapte. Plot- m seiing verstomden de gesprek- ken, keken de leden van alle H fracties verwachtingsvol toe en bogen zich turend voorover om §f ;och vooral goed te kunnen zien. wat de inhoud wel zou zijn. e| M Het bleken zeventien ijsjes "te zijn. Negen voor de raadsleden, jf H een voor de voorzitter twee voor de wethouders, een voor de gemeentebode en drie voor de correspondenten van Zeeuw- se bladen. Deze aangename verfrissing werd hogelijk ge- waardeerd en niet alleen door de pers, die hiervoor op deze plaats zijn welgemeende erken- H lelijkheid uitspreekt. Na het nuttifen der zeer welkome en H verfrissende consumptie vatte men de discussies weer op en M was de „verhitte" sfeer door dit „ijzige" intermezzo in rustige banen geleid, geheel passend bij de zwoele zomeravond. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Middelburg Teraardebestelling van de heer J. Allewijn Onder grote belangstelling werd Woensdagmiddag op de algemene be graafplaats in Middelburg het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer J. Allewijn, die Zondag plot seling overleed. In de aula sprak een zwager van de; overledene, die er op wees, dat het overlijden van de heer Allewijn de familie als een felle en plotselinge slag had getroffen. Namens de Hervormde kerkeraad sprak de assessor, ds E. Sneller, bij afwezigheid van de praeses, ds F. Don. Met een verwijzing naar ps. 23 verklaarde spreker, dat ouderling Allewijn niet slechts met de mond beleed, maar dat h\j sprak vanuit de gemeenschap met God. De heer C. van Sluys, notabel, sprak als vriend. Hij wees op de schok, die door de gemeente was ge gaan by het overlyden van de heer Allewijn. Oud-burgemeester J. van 't Hoff van St. Laurens voerden het woord als vertegenwoordiger van de Nederlandse Chr. Radio Vereniging en als voorzitter van de provinciale commissie van die vereniging. Hrj prees het vele werk, dat de overle dene, die lid van de Verenigingsraad was en van de oprichting af secre taris van de provinciale commissie, Ds M. van Empel uit Middelburg, oud-predikant, richtte tenslotte een persoonlyk woofrd tot de familie. Hij sprak een woord van dank voor de trouwe vriendschap, die hij talrijke jaren van de heer Allewijn mocht ondervinden. „Dat hij slechts vóór ging", aldus spreker, „zrj de gesla gen familieleden tot troost". Aan het fraf sprak tenslotte nog de oud-pre ikant, ds P. J. F. van Voorst Va der uit Middelburg. Nadat de oudste zoon van de overledene een dank woord had gesproken sloot ds Van Voorst Vader de plechtigheid met ge bed. Bejaarden maakten reisje i ?5na t^° Middelburgse bejaarden hebben Dinsdag genoten tijdens een bustocht, die was georganiseerd door de ontspanningscommissie. Met twee bussen vertrok men naar Breda, waar by het Liesbosch koffie werd ge bruikt. Vla Breda werd naar Rotter dam gereden, waar men eerst de war me maaltyd gebruikte. Na het eten trok het gezelschap naar de Diergaar de Blydorp, die terdege werd bezich tigd. Het volgende programmapunt was de thee, waarna de Lijnbaan, het bekende winkelcentrum werd bezich tigd. Nadat men nog een toertje langs de havens had gemaakt, werd de te rugtocht aangevangen. In Bergen op Zoom was er nog een kort oponthoud, waarna men in zeer goede stemming Middelburg bereikte. De tocht kan als uiterst geslaagd worden beschouwd, mede dankzij de medewerking van de buschauffeurs, die onderweg uitleg gaven van bezienswaardigheden. Wedvlucht „Zeelandia" De Middelburgse Postduivenver eniging „Zeelandia" hield vanuit St. Denis een wedvlucht. De tien eerste prijzen gingen naar: 1 en 6 P. van Sabben; 2 J. de Buck; 3 L. van Geel; 4 M. Jaspers ;5 en 8 J. P. Da- vidse ;7 M. Jungblut en Co.; 9 en 10 J. de Bree. Concert op miniatuur Zaterdag 20 Augustus a.s. zal de Fanfare „Euterpe" uit Heinkenszand onder leiding van de dirigent, de heer Jac. den Toonder concerteren op „Miniatuur Walcheren" in Middel burg. Dit optreden begint om 20 uur. Het programma luidt: 1. B.B. and C. F., mars, J. Ord. Hume; 2. Thetis, ouverture, Jul Watelle; 3. Hochzeit der Winden, wals, J, Hall, arr.' F, Jakma; 4. Een draaiers jongen, fan tasie, H. Alink; 5. Semper Fidelis, mars, J. Pli. Sousa. Pauze, 6. The ?rairie flower, mars, J. Ord. Hume; De beide blinden van Toledo, ou verture, E. Mehul, arr. G. Mol; 8. Paix liberté cortege, A. Delhaye; 9. Noces D.o.r., suite in 5 delen, A. Delhaye; 10. Finale. Vooraf maakt het corps een wan deling door de stad. Er wordt om 19.30 uur van de Markt vertrokken. De route luidt: Markt-Vlasmarkt- Krommc Weele-Seisbrug-Heren- gracht-Volderijlaagte-Klein Vlaande- ren-Nöordplein-Noordpoortstraat- Molenwater-Miniatuur Walcheren. Na afloop van het concert volgt een openluchtbal. Sint Laurens In Maassluis benoemd De heer J. van Wouwe, ambtenaar ter secretarie van St. Laurens, werd benoemd tot adjunct-commies bij de afdeling Algemene Zaken op de ge meentesecretarie van Maassluis. Vlissingen Concert „Ons Genoegen" Zaterdag 20 Augustus geeft de Koninklijke Harmonie „Ons Genoe gen" haar 8ste concert in het Bella- mypark te Vlissingen. Onder leiding van de heer Piet de Rooy zal met medewerking van de Signaalafdeling een gevarieerd programma ten ge hore worden gebracht. Gevonden voorwerpen De volgende voorwerpen werden aan het politiebureau te Vlissingen als gevonden gedeponeei-d: kop van rijwielbei, boelcenkaft, diver se sleutels, enige portemonnaies met inhoud, badtas, ceintuur van jast da mestasje, kindermutsje, windjack, sportbroekje, broekriem, handschoe nen, damesvest, enige rijwielen en autopeds; damesportemonnaie, kin- derring, handdoek, armband, dames- potlood-slijper, zandschep- je, zwembroek met handdoek, bril, pa- rapluiehoes, short, actetas, rozen krans, twee stropdassen, herdershond, broche, buikband, muntbiljet, ball point, oorbel, wit beertje, damesover- gooier, medaille. Oost- en West-Souburg Concert Zaterdagavond a.s. zal de fanfare vereniging „Ons Genoegen" te Ka- pelle een uitwisselingsconcert ver zorgen in de muziektent te Souburg, Het ten gehore te brengen pro gramma ziet er als volgt uit: 1. B.B. en C.F.. march, Ord Hume; 2. Unga- rische Lustspiel, ouverture, Kéler Béla; 3. Selection uit Schuberts Ro- samunde, Fr. Jakma Sr; 4. Door zand en heide, mars, Alb. Kappert; 5. L'Arlesienne de Bizet. J. E. Strau- wen; 6. Labour and Love, Poème Symph., Fletcher; 7. Champion, mars, Ord Hume; 8. Finale. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Moordrecht: J. van Leeuwen te Witmarsum; te Terneu- zen, toez.: A. P. Nauta te Eikerzee. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zijldijk: G. de Ruyter, cand. tc Tjuchem. Aangenomen naar Dokkum: H. Hogennuis te Ommen. GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.). Bedankt voor Houston (Canada): H. Scholte te Nieuw-Leusden. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Steenwyk: T. Brienen, cand. te Werkendam. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: L. C. YpesDe Jongh, z.; P. Joosse—Suurmond, d.; E. Westerweele— Van Caveren, d.; A. Dirven—Van der Graaf, d.; G. G. Schuurmans—Koning, d.; M. de Visser—Gideonse, z.: S. Siwalette— Süanno, z,: J. van Iwaarden—Schoe, d.; J. den Exter—Den Hollander, z.; P. Wa genaar—Riemens, z.\ N. van LoonDe Witte, z.; A. Jansen van Galen—Hibels, z. Ondertrouwd: C. J. M. Lameijn, 24 j. en M, J. D. van Leeuwen, 18 j.; M. Sanderse. 29 j. en F. J. van den Bergen, 24 j.; A. A. Bos, 25 j. en A. W. B. Pagter. 26 j.; G. R. Pattiruhu, 31 j. en C. C. Nortier, 20 j.; A. J. van der Welle, 22 j. en C. Boogaard. 18 j.; D. Julianus. 28 j. en N. Koppejan, 22 j. Getrouwd: H. van der Wal, 25 j. en P. Schuijt, 22 j.; J. Dubois, 27 j. en E, Baas, 22 i. Overleden: J. van Sluijs, 77 j., geh. met P. Marijs: L. Cornelisse, 74 j., wedn. M. P. Cornelisse; J. H. Hamer, 68 j., geh. met W. J. de Bruijn; E. J. Brans, 77 j.( wed. H. B. Wijtman; J. W. de Oude, 72 j., geh. m. L. W. Davidse. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: M. M. VerhageVan der Meer, z.; M. SchijndelSteketee, z.; M. Overweel —Den Engelsman, z.; P. de Jong—Over- gauw, z.; S. van Eijkeren—Lobbezoo, z.; P. M. M. Nieuwdorp—Moor, z.; M. J. v. d. Horst— Groenewegeftt, H.; N. v. Sorgte Harthoorn, d.; N. Kasse—Eckhardt, z. Ondertrouwd: J. J. Versprille, 28 j. en M. M. van Dijk, 27 j. Getrouwd: P. Roedema, 23 j. en P. W. Caljouw, 19 j.; F. J. Venrooij, 32 j. en P. van Boekhout, 28 j.; J. W. Hendrikse, 24 j. en J. L. van de Schelde. 22 j.; A. C. Houtekamer, 49 J. en C. M. van der Est, 47 j.; M. A. Andoetoe, 29 j. en S. S. Kiemeney, 20 j.: E. F. de Jong, 23 j. en J. C. Dourleln, 21 j.; J. Janse, 24 j. en L. S. W. van Soe- len, 26 j.; M. C. van Flierenburg, 34 j. en L. D. de Grave, 22 j.; H. M. de Bruijn, 41 j. en J. van Sorge, 40 j.; A. Arendse, 28 j. en P. Koppejan, 29 j.; L. F. Kuijs, 25 j. en T. Aïidela, 19 j. Overleden: W. Ovaa, 90 j., weduwnaar van J. Willemse. Marktberichten VISMIJN VEERE 17 Aug. Export garnalen aanvoer 2375, prijs oer kg 135279. Schar 372, 4753. Bót 77, 3947. Schol 80, 43—52. Middel tong 177, 208—354. Rog 48, 31—37. Onge sorteerde vis 6. 4355. Poon 11, 2124. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM De A.V.M. eiercommissie heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf Vrij dag 19 Augustus als volgt vastgesteld. Prijsklasse I 0.20&, prijsklasse II 0.19!i, prijsklasse III 0.IBV2. prijsklasse IV 0.17&. RAAD KWAM BIJEEN Waardering voor gemeentebeleid De gemeenteraad van Kloetinge, die Woensdagavond onder voorzit terschap van burgemeester mr N. H. Baron Schimmelpennlnck van der Oye bijeen kwam, heeft waarschijn lijk als eerste Zeeuwse gemeente de gemeentebegroting voor 1956 vast gesteld. Op deze begroting heeft men voor de gewone dieiist zowel voor de inkomsten ais de uitgaven 321.308. geraamd. Voor de kapïtaaldienst is et bedrag van de inkomsten ge steld op 1.649.989.01 en de uitga ven op 1.125.107. Namens de finan ciële commissie sprak de lieer R. Buitenhuis (AR) zijn erkentelijkheid uit voor de vroege toezending. Spre ker merkte nog op, dat voor het sluitend maken van de begroting verscheidene punten zoals de kosten van onderhoud van straten, wegen en voetpaden sober gehouden zijn. Voor de post onvoorzien is 1819.32 uit getrokken. Hoewel de AR-fractie niet in B. en W. van Kloetinge vertegenwoordigd is had de heer Buitenhuis veel lof voor de prestaties van het dagelijks bestuur, speciaal voor wat zy doet om de gemeente uit de financiële moeilijkheden te helpen, waarin Kloe tinge nu reeds jaren verkeert. Ook de heer J. Leijs (PvdA) richtte waar derende woorden tot B. cn W. en noemde tevens de bij hem levende wensen voor de komende periode zoal3 verbetering van het kerkplein met het inpassen van de muziektent het herstel van de Lewestraat en het spoedig aanleggen van nieuwe water leidingsbuizen terwijl hij dok de aan dacht vestigde op het feit, dat het gemeentehuis te klein is en onvol doende gemeubileerd. Het raadslid D. Koster (CH) getuigde van zijn lof voor het gemeentebeleid. Spreker meende, dat ook de secretarie goed werkt, hoewel er eerder sprake van een onderbezetting is dan van een te veel aan personeelsleden. Ook achtte hij de beloning voor ae prestaties van de wethouders aan de karige kant. De voorzitter voegde hieraan toe, dat in dit laatste geval een ver hoging van de beloning van bovenaf zal moeten komen en ook hij hoopte op verbetering. de raadsleden J. Q. C. Lenshoek (WD) en J. van Lïere (CH) ge waagde ook van hun waardering voor het gevoerde gemeentebeleid. Op een vraag van de heer J. Leijs deelde wethouder D. Schipper (Pvd A) nog mede, dat het gemeentebe stuur aandacht heeft voor de speel- glaats voor kleuters. De heer M. .eijnhoudt (CH) kon nog medede len dat de benoeming van een ge meente-geneesheer voor 1 Januari 1956 verwacht mag worden. AGENDA De overige agendapunten gingen snel onder de hamer door. Accoord werd gegaan met de voorstellen van B. en w. afwijzend te beschikken op aanvragen om subsidie van de „Stich ting Militaire Tehuizen van het Hu manistisch Thuisfront" te Amster dam, de „Johannastchting" te Arn hem en de „Bond tegen het schenden door het kloeken van Gods Heilige naam" te 's Gravenhage. Wanneer cle financiële toestand van de gemeente verbeterd is, zullen deze en voordien gedane subsidie aanvragen nader worden bekeken. Met ingang van 1 Januari 1956 zal voor onbepaalde tyd deelgenomen worden in de verwaar- borgingsregeling der Frauderisico Onderlinge van Gemeenten voor een bedrag van 10.000. Deze verzekering geldt voor de algemene dienst van de gemeente en de geldmiddelen van het Burgelijk Armbestuur. De raad besloot eervol ontslag te verlenen aan de heer J. M. Traas als lid van de Commissie tot wering van school verzuim en aan de heer A. v. d. Velde als gemeentewerkman, die volgende maand met pensioen gaat. Tot ge meentewerkman in vaste dienst werd met algemene stemmen benoemd de heer G. Proos uit :s Heer Abtskerke. Het voorstel om de huren van verscheidene woningwetwoningen in de Tervatenseweg en de Prins Bern- hardstraat met ingang van 4 Sep tember met vyf procent te verhogen, werd aangenomen. De huren van ver scheidene andere woningwetwonin gen werden ongewijzigd vastgesteld. Bij de aanbieding van de gemeente rekening 1954 bleek voor cle gewone dienst een nadelig saldo van 6320,60 en bij de kapitaaldienst een nadelig saldo van 70946.12. By de rondvraag vestigde de heer J. Ley's er de aandacht op, dat in de Prins Bernhavdstraat sommige huizen zeer onordelijk worden be woond en wel in die mate, dat het gevaar van onderwoning aanwezig is. De voorzitter antwoordde hierop," dat deze kwestie nader zal worden bezien. Nadat de heer R. Buitenhuis nog had geïnformeerd naar een rapport om trent de activiteiten van de brand weer werd de vergadering besloten. MET EERVOL ONTSLAG Bijzondere zitting in kantongerecht Tydcns een buitengewone zitting van de Terneuzensc pachtkamer in het kantongerecht aldaar werd Woensdagmiddag afscheid genomen van het lid van de pachtkamer, de heer Oh. RL Plasschaert tc Sint Jan steen, aan wie op diens verzoek, we gens het bereiken van de 70-jarige leeftyd, eervol ontslag werd verleend. Aanwezig waren daarbij onder meer de leden en plaatsvervangende leden van de pachtkamer, de plaatsvervan gende kantonrechters, de griffier van de pachtkamer, de heer W. V. P. Gal- le, de oud-griffier en thans kanton rechter te Terneuzen mr H. van den Belt en familileden van de heer Plasschaert. De kantonrechter en voorzitter van de pachtkamer te Terneuzen, mr P. H, C. C. M. van Meerwijk, schet ste in een toespraak de verdiensten van het scheidende lid, die gedurende zeventien jaren, eerst als plaatsver- VEILÏNG MIDDELBURG 17 Aug. Fruit en aardappelen: Tomaten A 44—55. B 40—53, C 35—44. Frankentha- lers I 207—211, H 163. Perziken per stuk 337. Bramen per doos 1928. Appelen: Perzikrode zomerappel A 49 56, B 43—47, C 37. I 37—46, II 33-43, K 2643. E. Viet. I 22—25, II 12—18. K 11— 24. Yellow transp. II 40, K 22—57. Pruimen: Czarpruim I 72—80, II 61— 63. Ontario I 70—86. Washington I 63—97, H 55. E. Laxton I 23—25. Netmeloener. 30—85. Suiker- en ananas meloenen 78120. Aardappelen: Eerstelingen, bonken 13.00 —14.00. grote 11.0013.00. Bintjes, bonken 10.0014.30, grote 11.0013.00. Aanvoer aardappelen 20.000 kg. Groenten: bloemkool A 13—34, B 9—23, Sla per stuk A 39, B 37, komkommers A 10—19, B 8—17. C 8—12. sav. kool 5—8, rode kool 47, postelein 1122, boskroten 26, bospeen 823, snijbonen 1340. an dijvie 6—19. prei 29—33, augurken A 91— 105, B 5536, C 22—51, D 14—29. Dubb. princ. 27—30. Aanvoer 6000 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 17 Aug. Industrie- en Exportveiling. Bramen 61.00—61.10. Perzikappel A 40.15 —40.95, BC 28.80—32.60, I gr. 33.70—34.00, I 26.90, II 18.80, K 22.60—24.90. Early Vict. I gr. 22.35—22.90, I 17.90—19.30, H 10.85— 11.30, K 12.30—13.10. Pree. de Trevoux A 66.70. B 68.70, A verpakt 80, B 74. Dubb. pr. bonen 31.30, afw. 20.00 en doordraai II 25.90 28.00. Perziken 35. Frambozen in kr. per doos 4189, II 4550. Bramen in kr. per doos I 1726, II 1423. Zure Morellen n 55—81. Tomaten A 52—58, C 45—47. Wit te bessen 18 per doos. Pruimen: Ontario I 6088, II 2955. Czar I 64—85, 1130—57. R. Cl. d'Ouillin I 41—60, II 2435. Laxton II 15—30. Monsieur Ha- tive I 4549, II 27—38. Belle de Louvain I 63, II 21. UtUlity I 42—58, II 24. BI. Wijn pruim H 17. Kouwelijnen 913. Prince- pruimen 6. Tohenaarspruimen 69. Appelen en peren: Yellow transp. A 46 I gr. 45. I 31—45. II 22-30. K 33-43, f 15— 22. Perzikappel I 28—41, n 14—15, K 22—26, f 7—16. Early Vict. K 7—15, f 5—7. Beauty of Bath I 40. II 15. Melba I gr. 49. I 41, H 11. Oomskinderenpeer A 7072, B 8065, I 50—56, II 39—42, K 40—45, f 20—39, Bruine herenpeer I 17. Nrd. Holl. Suikerpeer I 19 —21, II 11—16. K 16—17, f 8—12. Pree. de Trevoux K 30—39. Aardappelen bonken 14,1 6—9, II 6. Groenten: Kropsla 11, bloemkool 9 25, sav. kool 4!':6. rabarber 11, kom kommers 918, augurken 95100, 11 24, uien 79. stek 3(è, rode kool 4',&, Snijbonen 2345, trospr. bonen 4145, kroten 4)a 2V2, andijvie 612,bospeen 26. VEILING KRABBENDIJKE 17 Aug. Export- en blokveiling. Perzikrode zomerappel AA 47, A 37.10— 37.20, B 31.00. BC 26—28.20, C 20, 1 grof 31.10—31.60, I fijn 23.90, tweetjes 14. Early Vict. I grof 13. I fijn 16. tweetjes 11. Pree. de Trev. A 69, B 65. Dubb. princ. bonen 2 25.80. Gewone veiling: Perzikrode zomerappel los 6—19, verpakt 30—41. Early Vict. 5— 10. Ontario 13—74. Washington 1342. Czar pruim 718. Bramen 1719 per doosje. VEILING TERNEUZEN 17 Aug. Per 100 stuks in centen: sla 3 690. Per stuk in centen: bloemkool AH 36 42. BH 162-9. groene komkommers A 1516, B 14, C 12. witte komkommers A 16, B 1415, C 811, meloenen II 35—69. Per bos In centen: peen H 720. kroten 8 10, uien 10. Per kg in centen: Eerstelin gen, bonken 15, I 9.5011.12. Bintjes, bon ken 16—16.70, I 10.40—14, II 4—6. Eigen heimers I 1112.20. stoksnij bonen II 35— 43, princ. bonen 2033, wagenaars 1519, prohkbonen 25. Per kg in-centen: kroten 4.55, sav. kool 5 9, prei 40. rabarber 512. spinazie II 15—20, tomaten A 34—45, B 34, C 24—35, LL 25. Pruimen: Czarpruimen I 72—83, n 6062, fabr. 3615. Ontario fabr. 61—74. Wash ington I 80, fabr. 57—68. Overige soorten pruimen 939. Appelen: Zerey Vict, huish. I 18—24. Perzikrode zomerappel huish. grof 43— 50.10, huish. I 40—41, huish. [J 29—38, keu ken 34—38. fabr. 22—31. Yellow transp. A 60—63, BC 47—51, huish. I 41—46, huish. n 35, keuken 3040, fabr. 726. Appelen val 20. Peren: Oomskinderen keuken 34. fabr. 29—30. Bruine herenpeer. huish. I 19—31. huish. II 10—14, keuken 39—23, fabr. 4—17. Overige soorten peren 1520. Bramen per doos 29. Druiven 2.10—2.47. VEILING ST. ANNALAND 17 Aug. Eigenheimers, gewone 10.40— 10.55, bonken 10.48, drlel. 6.63 Bintjes, ge wone 11.29—11.51, bonken 12.82, driel. 4.61. Aanvoer 110 ton. I vangend en daarna als gewoon lid in de pachtkamer zitting had. Hy prees diens grote kennis van zaken 1 en bracht dank voor de vele vriend schap en de goede samenwerking, die men steeds van de zijde van de heer Plasschaert, die in volle kracht en waardigheid vertrekt, heeft on dervonden. Namens de kantonrechter- plaatsvervangers en namens de raadslieden, niet kantonrechtcr- plaatsvervangers, spraken respectie velijk de heren mr G. Tichelman en mr C. C. Wabeke woorden van gro te erkentelijkheid tot het scheidende lid. De heer Plasschaert zelf tenslot te bracht de verschillende sprekers en in het byzonder de kantonrechter, mr P. H. C. C. M. van Meerwijk, de leden van de pachtkamer, de griffier en de oud-grlffler dank voor de steeds ondervonden samenwerking. Hij sprak de hoop uit dat de goede ver standhouding die thans in de pacht kamer bestaat in lengte van dagen behouden zal mogen blijven. Dehnert niet in vorm bij tennis-kamoioenschappen Dehnert, die niet in vorm is, heeft In de derde romle van het lieren enkel spel van de Nederlandse tenniskam pioenschappen veel moeite gehad om van Hans van der Weg tc winnen. De eerste set nam de meeste tijd in beslag. Niet minder dan 24 games had Dehnert nodig om deze in zijn voordeel te beëindigen en in de twee de set moesten 14 games de beslis sing brengen. Riet 1-6 verloor hij de derde, doch in de vierde en laatste set vertoonde Hans van der Weg te kenen van vermoeidheid. Met 6-8 won Dehnert deze en do partij. Van de partij in het dubbelspel tus sen Lodeizen-Van Meegeren en dc jeugdige Biesheuvel-Hughan heeft 'men veel verwacht. Bicsheuvel be gon in de eerste set goed, doch toen raakte hy de kluts enigszins kwijt Vele ballen belandden in het net en de punten moesten nu van de gerou tineerde speler Hughan komen. In de derde en laatste set kwam er een opleving in het spel van beide par tyen. De spanning, die tot nu toe had ontbroken, kwam er in. De betere combinatie Lodeizen-Van Meegeren liet echter niets aan het toeval over en met 6-4, 6-2. 7-5 plaatsten laatst genoemden zich in de kwart eind- stryden. Begin van afdelingsvoetbal De voetbalcompetitie van de K.N. V.B. afdeling Zeeland zal voor het Zaterdagmidaagvoetbal en het junio- renvoetbal beginnen op Zaterdag 3 September. De Zondagcompetitie van de afde ling Zeeland begint op Zondag 4 Sep tember 1955. Lizzie Christensen zwom over de Grote Belt Het 19-.jarige Deense zwemstertje Lizzie Christiansen is er In geslaagd de Grote Belt over te zwemmen. Zjj startte Woensdagmorgen om 5 uur van Seeland en bereikte in de middag uren, 11 uur later, de kust van Fu- enen. De Grote Belt Is 25 km breed, maar Lizzie Christiansen heeft door de sterke stroming een veel grotere af stand moeten afleggen. Zij is de der de Deense zwemster die in deze tocht is geslaagd. Vijfkamp Kon. Marechaussee Te Schoondyke werd Woensdag een vijfkamp gehouden voor leden van de Koninklijke Marechaussee in de eer ste divisie, de uitslag hiervan is als volgt: 1. District Bergen op Zoom 111 punten: 2. District Breda 97 pun ten; 3. District Terneuzen 54 punten. De gedetailleerde uitslag van deze wedstryden zal in een volgend num mer worden vermeld. Naar Marathon-wedstrijd De heer J. van de Voorde uit Yer- seke zal op 27 Augustus deelnemen aan de vijfde internationale mara thon te Enschede. Officiële publicaties OPKOMST HERHALINGSOFFEINGEN Ten behoeve van de militairen, die op 19 Aug. 1955 voor herhalingsoefeningen onder de wapens komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde mili tairen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaats ver trekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De militairen, die, in ver band met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge bun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 0659 uur. De militairen uit het Zuiden en Zuid-Westen des iand% met bestemming Mill of Ede moeten reizen met een der volgende trei nen: Roosendaal v. 03.20. Breda v. 03.41, Tilburg v. 09.02, 's-Hertogenoosch v. 09.24, Nijmegen a. 09.53. 2. Nijmegen v. 1051, Boxmeer a. 10.36. 3. Maastricht v. 07.47, Sittard v. 03.10, Roermond v. 08.3:, Beifeld 1850, Venlo v. 09.01, Blerick v. 09.06, Venray v. 09.28, Boxmeer a. 09.39, Nijme gen v. 10.07, Arnhem v. 10.30. Ede-Wage- ningen a. 10.46. De militairen van ae rich ting Roosendaal, met bestemming Ede moeten te Nijmegen overstappen op da treinen van de normale dienstregeling. 19 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOCG EN LAAG WATER U.+N.A.P. Ü.+NA.P. •N.A.P. O—N.A.P. 2.37 2.47 3.06 2.61 4.00 2.70 4.20 1.72 4.30 1.99 14.50 2.45 15.24 2.59 16.10 2.64 16.33 1.52 16.49 1.78 9.03 1.97 2.10 10.14 9.85 10.03 2.27 1.40 21.38 2.35 22.11 2.4S 22.46 2.65 22.04 1.78 22.26 2.08

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3