Klanken uit de aether BEWOGEN W1K-EII JIMMY BROWN opent een rijschool INDELING VAN DE ZEEUWSE VOETBALCLUBS NU BEKEND Amsterdamse 'Beurs BRANDENDE KWESTIES Bronco en Brandaris VAN R00N WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 VOORSEIZOEN 1955-1956 Vele nieuwe tegenstanders uit Noord-Brabant De competitie-indeling voor het sei zoen 1955-1956 van de sectie amateur voetbal district Zuid, waarin alle Zeeuwse verenigingen uitkomen, is thans door de KNVB bekendgemaakt. Door de ingrijpend gewijzigde situa tie van de gehele voetbalstructuur zijn er ditmaal "vele nog onbekende clubs uit Brabant tegenstanders van de Zeeuwse verenigingen in de di verse klasse geworden. Vooral in de eerste klasse komt Vlissingen tegen over een groot aantal „nieuwe ge zichten" te staan. In de 2e klasse, waar van Zeeuwse zijde Middelburg, Goes, Axel en Hulst acte de presen ce zullen geven, is het slechts het Oosterhoutse W.V.O., dat voor het eerst met het voetbal in Zeeland zal kennismaken. In de 3e klasse C, waarin Zierikzeë als enige club uit deze provincie, moet kampen, komt ditmaal het Til- burgse Gudok voor ouderen niet geheel onbekend uit. Ook Veerse Boys uit Raamsdonkveer mag hier een vreemde eend in de bijt worden genoemd. De 3e klasse D brengt als enige nieuwigheid de terugkeer van Odio en de opname van Steen. Burgh is de enige Zeeuwse club in 4 G, waar verder alle namen bekend in de oren klinken, behalve die van van het uit de afdeling gekomen Devo uit Bos- senhoofd. Hansweertse Boys, dat uit de afdeling promoveerde, neemt in 4 H de plaats in van EMM, dat met De Zeeuwen tot Zeeland Sport fuseerde. In de reserve 2e klasse tenslotte, is de situatie noodgedwongen zó ge worden, dat Middelburg 2 door de misschien voorlopige opheffing van de reserve le klasse weer bq zijn oude tegenstanders is onderge bracht, waarmee dus van de hoofd stedelingen twee elftallen in één af deling spelen. Een niet bepaald pret- Op één „been" kun je niet lopen! Er zijn meer van die zaken, die je dubbel moet hebben. Moeder onder vindt dat bijv. bij de was. Ze heeft de dubbele waskracht vanOmo nodig om haar 2 grote wensen te vervullen: ten eerste dat het goed witter wordt dan ooit - en ten tweede, dat tegelijk de vlekken er spoorloos uitzijn. Met een ander wasmiddel bereikt ze meestal maar één van de twee. Hoe waar is het gezegde: èn zuiver wit èn vlekkeloos, dat's Omo-schoon. Het moderne Omo bezit het geheim van de z.g. dubbele waskracht. Alleen Omo geeft U een resultaatdat U spontaan doet opmerkenOmo voor de schoonste was van mijn leven. 0.257. B tige toestand! Ook Goes 2, kampioen van vorig seizoen, bleef dus in deze klasse. De namen De volledige indeling ziet er als volgt uit: le klas: Alliance (Roosendaal)Al- mania (Broek-Sittard)Brabantia (Eindhoven)Kimbria (Maastricht) Mauri ts (Lutterade)Roermond; Schqndel; Sportclub Emma Tree beek); TSC; Vlissingen; VSV '34 (Valkenswaard) en VVH '16 (Heer len). 2e klas: Axel, DESK (Kaatsheuvel); Dongen, Goes, Hulst, Internos (Et- ten) Middelburg; MOC '39 (Bergen op Zoom); RAC (Reyen); Rood Wit (Willebrord)Roosendaal en WVO (Oosterhout). 3e klasse C: BSC DHV; Gudok; He ro; RKC; De Schutters; Veerse Boys VES '34; Virtus; WSC en Zie- rikzee. 3e klas D: Biervliet; Corn Boys; Hontenisse; Me to; Nieuw Borgvliet; Odio; RCS; RKFC; Steen; Terneuzen Zeelandia en Zeeland Sport. 4e klas G: Burgh; Devo; Grenswach ters; Halsteren; HSC '28; Kaaise Boys; NSV; RSV; SC Gastel en Steenbergen. 4e klas H: Aardenburg; Breskens; Clinge; Hansweertse Boys; Hoofd plaat; Yerseke; Koewacht; Luctor; Oostburg; Ria W en Sluiskil. Reserve 2e klas: Axel 2; Breskehs 2; Corn Boys 2; Goes 2; Hontenisse 2; Middelburg 2; Middelburg 3; RCS 2; Terneuzen 2; Vlissingen 2; Zee landia 2 en Zeeland Sport 2. Tweeduizend bezoekers H De film over de Tour de Fran- I s ce 1955, die in Zeeland door de ii Provinciale Zeeuwse Courant vertoond wordt, heeft in deze s provincie reeds meer dan twee- duizend toeschouwers getrok- ken, zodat de vertoning onge- twijfeld een succes genoemd kan worden. Nög deze week zal H deze rolprent in Zeeuwse plaat- sen worden vertoond en wel: ee Woensdag in Kruiningen, Vrq- dag in Domburg en Zaterdag in Kortgene. Sportverenigingen uit plaat- sen, die tot nog toe niet op het programma van de vertoning zijn geplaatst, kunnen de film voor eigen publiek en op eigen s kosten vertonen. Daartoe die- tien zij zich deze week nog te wenden tot de directie van de P.Z.C., Walstraat 58-60, Vlis- singen. Immuunlimnmin Henny Quentemeyer bokst niet meer De Nederlandse kampioen in het zwaargewicht der beroepsboksers, Hcnnie Quentemeyer, heeft besloten zijn boksloopbaan te beëindigen. Quen temeyer, die na de laatste wereldoorlog eenmaal als amateur de Europese titel in het halfzwaargewicht behaalde, heeft bijna twee jaar geleden zijn her- optreden in de Nederlandse boksring gevierd. Hij was enkele jaren in Au stralië geweest en had daar ook als beroepsbokser in de ring gestaan. Het vorig jaar behaalde hij het Ne derlands zwaargewichtkampioenschap door een overwinning op Baby de Voogd. Op 12 September a.s. bij de opening van het boksseïzoen in Amsterdam met internationale wedstrijden, te organi seren door promotor Termeulen, zal Quentemeyer afscheid nemen van de sport en het publiek. Hij komt die. avond wel in de riitg maar niet meer als bokser. Het ligt in het voornemen hem dan op passende wijze té huldigen. DONDERDAG 18 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 402 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVR O: 8.0Ó Nws. 8.15 Gram. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9,40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10,50 V. d. kleuters. 11.00 Omr. orlc. 11.45 Tijdschriftenoverz. 12.00 Zang en or gel. 12.25 „In 't spionnetje". 12,30 Land en tuinb. meded', 12.35 Russische muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.08 „Va- canitie", hoorsp. 14.30 Mezzo-sopr. en pla no. 15.00 Rep. 15.15 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Metropole Ork. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regerihgsuitz.Nederland en de we reld: „Tentoonstelling van hedendaagse Nederlandse schilderkunst in Spanje en Egypte", door Mr. J. F. M. J. Jansen, Hoofd' bureau beeldende kunst van het Ministerie van O., K. en W. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 Lichte muz. 19,20 „Amerika's misdaad no. 1", caius. 19.35 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Strijkkwint. 20.55 „Transatlan tisch avontuur", hoorsp. 22.10 Lichte muz. 22.40 Sportprofblemen. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11:00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 V. d. vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Lunc'hconc. (12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33—12.! Wij van het land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Promenade ork. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Clavecimbel en viool. 17. V. d'. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.05 Pianomuz. 18.30 Voordr. 18.45 Leger des Heils-kwartier. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.35 Idem 20.00 Radiokrant. 20.20 Amus. muz. 21.00 „Sight seeing achter het IJzeren Gordijn", caus. 21.20 Pianorecital. 21.55 Gram. 22.00 Tijd- schriftenkron. 22,10 Orgel'conc. 22.35 Gram. 22,45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPRO GRAMMA. VPRO: 20.15 Avondopening. 20.20 Act. en weerber. 20,35 Filmrep. 20.43 „Zo zien zij ons", documentaire. 20.55 Zang en pia no. 21.10 Pauze. 21.15—21.45 Jazzmuz. Bondsbestuur K.N.V.B. Na een schriftelijke stemming zijn de resterende drie leden voor het bondsbestuur van de KNVB gekozen. Het zijn de heren J. J. Egberts (Arn hem) 21 stemmen, G. R. Plooyer (Zaandam), 15 stemmen en H. Val- kema (Leeuwarden) 21 stemmen. De heer E. A. Wijdicks (Breda) was reeds bij enkele candidaatsstelling gekozen. Het bestuur, dat thans compleet is bestaat dus uit de volgende heren: ir H. F. Hopster (Den Bosch), bondsvoortzitter, A. II. Martens (Den Haag), H. P. Hoolboom (De Klomp), E. M. Joosten (Gcleen), G. Kruyver (Zaandam), A. L. M. Schroe- der (Breda), F. Remmers (Zwolle) en de bovengenoemde vier leden. Vlissings' elftal tegen sterke Bromley-ploeg Het Vlissings elftal, dat Zaterdag middag in Engeland tegen Bromley F C uitkomt, staat voor een zware opgave, want de Engelsen hebben dit seizoen een bijzonder sterke ploeg, die getraind wordt door Jimmy Brown, de voormalige middenvoor, die bij het Vlissingse publiek geen onbekende is. Zes spelers kwamen al eerder tegen Vlissingen uit. Het zijn rechtsback Rawle, rechtshalf R. Sheen, spil L. Wager, rechtsbuiten R. Hill, midden voor D. Studley en linksbinnen R. Dunmall. De overige spelers zijn doel man W. Lloyd, -linksback D. Chantrey, linkshalf L. Locke, rechtsbinnen A. Ault en linksbuiten B. Kinsey. Rechtshalf Sheen speelde voor Kent, spil Wager speelde vier jaar geleden in het Engelse amateurelftal tegen Nederland en linkshalf Locke kwam drie maal voor het Schotse amateur elftal uit. Ook rechtsbuiten' Hill speel de voor Kent en rechtsbinnen Ault werd eerder gekozen voor het Engel se amateurelftal, terwijl middenvoor Studley de huidige middenvoor is van het Engelse amateurteam. De Roo triomfeerde in ronde van Stampersgat De Zeeuwse amateur-wielrenner De Roo heeft Maandag in Stampers gat een fraaie overwinning op zijn naam geschreven. Hij won in deze Ïilaats namelijk een wielerkoers over ïonderd kilometer. In de eindspurt moest hij het opnemen tegen een achttal renners. Zijn slotrush was echter zo sterk, dat geen der con currenten hem kon bedreigen, Jac. Looyen uit Steenbergen werd tweede. De tijd van de winnaar was 2 uur 57 minuten. De ronde voor nieuwelingen, die eveneens in Stampersgat werd ge houden, leverde een overwinning op voor de snelle Suickerbuijck uit Nis pen. De Zeeuwse favoriet Verstraete uit Eede klasseerde zich als derde. „Walcheren" won van Tilburgse handbalsters Zondag speelde het eerste dames elftal van de handbalvereniging „Walcheren" uit Vlissingen een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste elftal van „Broekhoven" uit Tilburg. Al spoedig bleek, dat de Vlissingse speelsters meer in hun mars hadden dan hun tegenstanders. Erg productief was dit betere spel echter niet, want bij het ingaan van de rust hadden de Scheldestedelin- gen zich pas een 10 voorsprong weten te verwerven. Tijdens de tweede helft deed de Vlissingse voor hoede het wat beter en vonden de Walcheren-dames nog tweemaal het net, zodat de eindstand 30 werd. Dank zij het uitstekende werk van de Tilburgse keepster bleef het bij deze cijfers. 81. Jimmy, die net- meneer Kuuntje zo'n klap had ver kocht. dat deze bewusteloos was, hoorde Klaas Klepsteel plotseling schreeuwen: Jimmy, ze gaat er vandoor!" Jimmy keek met een ruk om en zag de freule met gro te stappen weghollen. „Dat zal me niet gebeuren", bromde Jimmy. „Let op Kuuntje", riep hij, „ik ga haar wel even terughalen". En meteen begon hij de freule te achtervolgen. De juffrouw had een voorsprong van mis schien honderd meter, maar die slonk zienderogen, want als het op hardlopen aankwam, deed' Jimmy nog altijd graag mee. „Blijf maar staan, juffer Knuf", x-lep hij, „voordat je me venplicht je in je nekvel te grijpen!" In derdaad gaf de freule aan dit commando gevolg. Haar ogen fonkelden van boosheid. „Hoe dui-f je mij met jij en. jou aan te spreken:" riep ze buiten zich zeif van woe de. „Dat zal ik je doen inpeperen. Van die hele auto rijschool van jou blijft geen spaan heel'. Reken daar maar op. Ik, ben niet voor niets a'e dochter van de burgemees ter". Terwijl de freule zo stond te razen, was Jimmy op haar toegelopen. „Wat doe je", snauwde hij haar toe. „Loop je gewillig mee naar de auto of 'moet ik je er heen slepen?" Toon de freule dit hoorde, werd zij nog nijdiger. „Ik iaat me liever aan m'n haren voorttrekken", schreeuwde zij, „dan dat ik zoetsappig met jou meega Jimmy haalde even onverschillig zijn schouders op „Net zoals je wil'," gromde hij. ,Je treft het niet want mijn ge- d'uld is volledig uitgeput FEUILLETON „Ze schenen ook öp de hoogte met het ingrijpen va.n miss Silver. De jongste gaf een soort knipoogje toen ik vertelde, hoe zij tegen de directeur van dat ellendige warenhuis was op getreden.. Hij zei iets dat klonk als: „juist wat voor haar", maar de hoofd inspecteur deed nogal stijf ep ver klaarde plechtig dat miss Silver zéér gezien was op Scotland Yard! O, Jus tin, ik wilde, dat ze hier was!" „Waarom?" Nogmaals stokte haar adem even. Toen; ,,'t Zijn de Oakley's Justin; ik ben bang om hen. Je weet toch wat ze uitliep, toen ze zag, dat hij dood was? Ze noemde hem Glen. Dus moet ze hem gekend hebben voor hij Gre gory Porlock heette, maar niemand vermoedde, dat zij hem vroeger al kende. Daar ligt iets griezeligs in. Ze doet niets dan schreien en mr. Oalcley zet maar aldoor een begra- fenisgezielit. Er moet iets wezen, waarvoor ze allebei geweldig bang zijn. Zij is bang om het hem te ver tellen en hij is bang om het haar te vragen, 't Is akelig". „Ik vind het niet prettig, dat jij daar bent", merkte Justin op. „O, dat is het niet. Ik vind het zo treurig voor hen... zelfs als..." door PATRICIA WENT WORTH „Wat wil je daarmee zeggen, Do- rinda?" - Haar antwoord was nauwelijks hoorbaar: „Het beangstigt me". De vreesaanjagende gedachte hing als 't ware in de lucht, in de duister nis. Een wanhopige hand, die een wanhopige steek toebracht. Mis schien de hand van eèn vrouw misschien die van een man Even huiverend besloot ze: „Hij was iemand, die er om vroeg ver moord te worden". HOOFDSTUK XXVI. „Wilt U miss Moira ontvangen, my lady?" Lady Pemberley had in bed ont beten en las nu de krant. Ze ant woordde wat verwonderd: „Miss Moira? Ze is erg vroeg. Ja, natuurlijk zal ik haar ontvangen. Neem het blad mee en verzoek haar, hier te komen". De krant lag met de voorzijde naar het licht gekeerd en een vette „kop" trok de aandacht: „Moord jn een landhuis. De gasten onder- yraagd". Toen de deur openging en Moira binnentrad ,was dit het twee de dat zij zag. Maar het eerste was 't gezicht van Sibylla Pemberley, bleek en tamelijk streng onder het dikke loodgrijze haar, gekapt op een aan de 18e eeeuw herinnerende manier. Alles in de kamer was heel goed en heel eenvoudiggeen snuisterijen, geen heldere kleuren. Boven de schoorsteenmantel hing een donker olieverf-portret van wij len Lord Pemberley, met daaronder een tak witte camelia's. Op het bed lag een purperkleurige sprei, door Moira oneerbiedig de katafalk ge noemd. Lady Pemberley droeg een kanten muts met pui-peren linten, terwijl een fijne Shetlandse shawl over een nachtjapon van dunne voi le hing. Moira kende dit alles van buiten en het geheel was niet anders dan ze had verwacht. Haar eerste blik was gericht op Lady Pember- ley's gelaat, waarop echter niets te lezen stond en haar tweede op de krant, met des te meer belangwek kende aanwijzingen. Om te begin nen: het was niet de soort krant, die nicht Sibylla placht te lezen. Vette „koppen" en „plaatjes" vielen niet bijzonder in haar smaak. Dus had Dawson, de kamenier, blijkbaar dit nieuwsblad speciaal hierheen ge bracht en als dit zo was, betekende het niet alleen, dat de moord erin vermeld werd, maar ook, dat miss Moira Lane's naam was genoemd. „Onder de aanwezigen werd miss Moira Lane opgemerkt". Zo'n mede deling kwam bijna dagelijks in een of andër blad voor. Daar kon men gerust van op aan. „De bekoorlijke miss Moira Lane"... „Lord Blank en miss Moira Lane te Epsom". „The Duke of Dash, Lady Asterisk en miss Moira Lane op liet jachtter rein"Miss Moira Lane en mr. Justin Leigh"... Maar 't klonk min der goed in een moordverhaal„Miss Moira Lane bij het gerechtelijk on derzoek inzake de moord op Grego ry Porlock". Ze trad op het bed toe, raakte met haar ietwat verhit gezioht een dun ne, oude wang aan en richtte zich weer op. „Goede morgen, nicht Sibylla". „Je bent erg vroeg, Moira". „Ik moch* meerijden. Justin bracht me hier. Hij haalt papieren van zijn kantoor. We moeten tegen een uur of één terug zijn. Alles staat Zeker wel in de kranten?" Een paar fijne donkere wenk brauwen gingen omhoog. Er was geen andere gelijkenis tussen de jonge en de oude vrouw, maar bei den hadden die fijn gebogen wenk brauwen. Bij Lady Pemberley maakten ze een strenge indruk. Haar ogen waren grijs, niet blauw zoals die van Moira. Nu kunnen grijze ogen of heel zacht of heel streng zijn. In het tamelijk asceti sche gezicht had de strengheid de overhand. Eindelijk sprak ze; Donner verloor in interzonaal tournooi. speeld in de tweede roni terzonaal schaaktournooi te Gothen burg luiden: Guimard (Argentinië) Bisguier (V.S.) Szabo (Hon garije)Geiler (Rusland) Stahlberg (Zweden)Pachman (Tsj. Slowakije) niet gespeeld wegens ziek te van de Zweed. De partij uit dc eerste ronde tus sen Medina (Venezuela) en Guimard (Argentinië) werd na bestudering van de afgebroken stelling Gui mard stond materieel achter door de Argentijn opgegeven. De partij BisguierNajdorf uit de eerste ronde, welke Maandag na veer tig zetten werd afgebroken, is zon der verder spelen door Bisquier opge geven. De verdere uitslagen van de partij en, in de tweede ronde gespeeld, lui den: Najdorf (Argentinië)Panno (Argentinië) afgebroken: Fuderer (Zuid-Slavië)Medina (Venezuela) 1o; Filip (Tsjechoslowakije)Ra- bar 'Zuid-Slavië) Unzicker (West-Duitsland)—Bronstein (Rus land) 0—1; Slivva (Polen)— Ilivitskv (Rusland) 01; Petrosian (Rusland) Keres (Rusland) Pilnik was vrij. Nationale tenniskampioen schappen Alle geplaatste spelers hebben zich in de wedstrijden om de Nederlandse tenniskampioenschappen weten te handhaven. In de tweede ronde van het damesenkelspel deed zich een ver rassing voor. Mevr. T. Lubbers bracht Fredie Marinkelle een Nederlaag toe. De cijfers waren 68, 61, 62. In te genstelling tot voorafgaande jaren heeft de K.N.L.T.B. besloten een anT der systeem bij deze wedstrijden toe te passen. Om de hardheid van de spe lers op te voeren is men reeds in plaats van in de kwartfinales in de tweede ronde van het heren enkelspel begonnen met het spelen om de best of five. Biesheuvel, die o.a. in het team voor de wedstrijden om de Galeabeker werd gekozen, heeft vier uur op de baan gestaan om Timmers te verslaan. Niet minder dan vijf sets 36, 108, 6—3, 4—6, 64 had hij hiervoor nodig. (Advertentie) Véél lekkerder koffie door beveiligd aroma Door bijzondere melange, spe ciale wijze van branden en luxe carton-verpakking heeft koffie van De Spar beveiligd aroma. Dus altijd heerlijk verse koffie. En dan 4 pakken KOFFIE per jaar gratis Van de 40 pakken koffie die U (gemiddeld) per jaar koopt, krijgt U er bij De Spor 4 gratis, dankzij 10% orting op koffie. Met uitzondering van een partij is in alle onderdelen de tweede ronde afge werkt. De partij tussen mej. F. Ferir- Karamoy en mevrouw E. ReusFre- derikse moest na.61, 32 in het voor deel van eerstgenoemd paar worden afgebroken. Frederikse kreeg n.l. de bal op zijn bril, waarvan het glas versplinterde. Gelukkig liep het on gelukje goed af. Nederland 1955 (3)4) Nederland 1951 (3)4) Nederland 1048 (3)4) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland '1937' 3 Dollarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 3 Nederland N.W.S. 2)4 Ned. Indie 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgena Calvé-Delft Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli Mij. Bank van Ned. Gem. 4)4 Bank van Ned. Gem. 0-5-10 Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Baltimore-Ohio Missouri K.T. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel 15 Aug. 16 Aug. 100% 100)4 100)4 100)4 100% 100)4 99% 99% 93% 99 100% 100)4 99)4 99)4 174% 171)4 244)4 246 360)4 359% 309 309)4 319)4 315 343)4 344 277 277% 641)4 636)4 147 142% 235% 232 197 197)4 195)4 189% 161)4 159)4 166% 161% 52 52% 21 20)4 46% 46% 28)4 28 733% 73% 147% 147'% 1293% 128% 77% 78 125 125 45)4 45 104% 104)4 Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZZEN. AMSTERDAM, 16 Aug. Londen 10.59)4—10.60)4. New York 3.82)4— 3.83, Montreal 3.87%— 3.38%, Parijs 1.0885—1.0905, B"russel 7.62—7.63, Franfort 90.64—00.74, Zürich 87.16— 87.26. Zürich (vrije francs) 89.22 39.32, Stockholm 73.65—73.75, Ko penhagen 54.7854.88, Oslo 52.98 53.08, Braz. dollar 3.79)4—3.30)4, Ar gentijnse verr. dollar 3.76%-z-3.77%1 Japanse verr. dollar 3.79)4—3.30)4, Turkse verr. dollar 3.793.80. North American Cy. Shell Union 60% 61 Tide Water 30% 30% Van Berkels Patent 130)4 130 PREMIELENINGEN. 15 Aug. 6 Aug. Amsterdam 1951 142)4 142)4 Breda 1954 113% 113% Eindhoven 1954 110% 110)4 Enschede 1954 110'% 1-10)4 Den Haag 1952 I 138% 139)4 Den Haag 1952 II 138% 136)4 Rotterdam 1952 I 139)4 139% Rotterdam 1952 II 139% 139% Utrecht 1952 123)4 124 ANP-CBS BEURSINDICES 1953 is 100. 12/8 15/8 16/8 Intern, concerns 282.26 284.76 284.17 Industrie 170.38 170.97 171.14 Scheepvaart 169.87 168.21 165.99 Banken 155.54 156.14 155.39 Ind. fondsen 168.56 170.46 167.94 Algemeen 221.50 222,98 222.18 HOOG EN LAAG WATER 18 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 1.50 2.39 2.21 2.53 3.13 2.63 3.83 1.72 3.42 1.99 U.+NJ4.F. 14.08 2.38 14.41 2.52 15.29 2.59 15.52 1.57 16.08 1.84 U.N.A.P. 8.22 1.95 8.57 2.08 9.32 2.25 8.56 1.36 9.22 1.62 U,N.A.P. 20.57 2.32 21.31 2.45 22.06 2.62 21.27 1.68 21.46 1.98 Bq ons nog onverwacht vertrek naar U.S.A., roepen wq familie, alle vrienden en bekenden een hartelijk vaar wel en tot weerziens toe. J. FRANCKE en WALTER. Souburg, 16 Augustus 1955. Wegens vacantie is de gros- sierderij en winkel van Fa. Gebr. Steenland, Stationsstr. 1, Middelburg, van 22 t.m. 27 Augustus GESLOTEN. E. M. JAARSMA, J. JAARSMA, PERMANENT, BECKERS, Be De, FABER, maar vooral de haarden geven veelen vragen weinig. LANGE VIELE 62, MIDDELBURG. Zie de toonkamers, ook voor WASMACHINES, GASFORNUIZEN, STOFZUIGERS en MUTSAERTS KINDERWAGENS OMLIJSTINGEN Boek- en Kunsthandel FEIJ (W. J. Notcbaart Nieuwe Burg 3 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5