Burgemeester J. van Halst werd officieel geïnstalleerd I Huid Zeeuwse Almanak C8iefariite4 HELICOPTERDIENST ZEELAND ROTTERDAM EEN SUCCES AANNEMERS VERONTRUST OVER BOUWVAKARBEIDERS-PROBLEEM Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1938 MUZIEKBLOEMEN EN TOESPRAKEN Feest in Geersdijk, Wissekerke en Kamperland Het met vrolijk wapperende vlaggen en een fraaie welkomstpoort ver sierde Geersdyk viel Dinsdagmiddag de eer te beurt als eerste gemeente de heer J. van Halst als de nieuwe burgemeester te mogen verwelkomen. Aan de grens van deze gemeente stond om een uur het muziekgezelschap Apollo" uit Wissekerke opgesteld en nadat de heer J. Bosselaar, de voor zitter van het welkomstcomité, de burgemeester eu zijn echtgenote een hartelijk welkom had toegeroepen, begaf de stoet zich onder vrolijke mars muziek naar Geersdijk. Hier zongen de schoolkinderen de nieuwe burger vader 't Zeeuwse Volkslied toe. Nam ens de inwoners van Geersdijk sprak de heer J. Dingeraanse, die zich vreugdevol uitliet over het feit, dat bur gemeester van Halst allereerst Geersdijk bezocht. „Wij stellen vertrouwen in U en hopen, dat Geersdijk U even na aan het hart zal liggen als de gro tere gemeenten", zei de heer Dingemanse, die zijn toespraak besloot met een driewerf hoera voor de nieuwe burgemeester. De heer J. Bosselaar hield vervolgens een toespraak als voorzitter van de Oranjevereniging, waarna Roosje en Deny Bosselaar mevrouw van Halst bloemen aanboden. Vervolgens werd gesproken door de voorzitter van de kleuterschool, de heer J. Kastelein, waarna een der kleuters van de school, Hanneke de Haas, mevrouw Van Halst een bou quet rode en witte anjers overhan digde. Mevrouw J. Lansen schonk namens de Christelijke Vrouwenvereniging „Dorcas" een grote ruiker dahlia's en ook Ina Leendertse van de Gere formeerde meisjesclub had bloemen meegebracht. Haar vriendinnetje, Ina Kastelein, zegde daarbij een toe passelijk gedichtje op. Getroffen door deze -ontvangst dankte burgemeester van Halst al len, waarna het gezelschap de reis voortzette naar de andere gemeen ten. In Wissekerke Ook Wissekerke was feestelijk versierd op deze zonnige feestdag. In de Voorstraat was een groot spandoek opgehangen met de woor den „Hulde aan de burgemeester", terwijl een vlaggetjesversiering en een feestverlichting vooral in de avonduren bijdroegen aan de feeste lijke sfeer. Vooropgegaan door het muziekkorps „Apollo" uit Wisseker ke arriveerde burgemeester van Halst bij het gemeentehuis, waar ook de schoolkinderen stonden opgesteld. Nadat het muziekkorps enkele Ne derlandse volksliederen ten beste had gegeven sprak burgemeester van Halst de schoolkinderen toe. Vervol gens begaven de burgemeester met zijn echtgenote en vele genodigden zich naar de met bloemstukken en guirlandes rijkelijk versierde raads zaal, waar wethouder G. Leendertse een welkomstwoord sprak. Na het uitspreken van het ambts- Advertentie 1 uitslag f-^p- erger. De helder vloeibare BALSEM - ZEEP In Kamperland werd de Burgemeester op de musielctent verwelkomt. Bur gemeester Van Halst tijdens zijn toe spraak tot de bevolking. (Foto P.Z.C.) gebed las de gemeentesecretaris, de neer N. D. van de Hejjde het Ko ninklijk Besluit voor, waarin de heer van Halst tot burgemeester werd be noemd. In zijn toespraak tot de bur- gemeester sprak de heer van de Heij- de de hoop uit, dat God de burge meester kracht zou schenken by het komende moeilijke werk. Hierna hing spreker de heer van Halst de ambtsketen om en verklaarde hem officieel tot burgemeester van Wis sekerke, Kamperland en Geersdijk geïnstalleerd. Antwoord burgemeester „Het is voor mij een bijzondere dag als dorpsgenoot tot burge- VAN uitvin VOOR DE RADIO Een van de Walcherse adspirant- radio-sterren, die op een indertijd in Middelburg gehouden auditie van de KRO verschenen, heeft nu van deze omroepvereniging bericht gekregen, dat hij voor een „echt" optreden in aan merking zal komen. Het is de 19-jari- ge Jan Verweij uit Middelburg, een mondharmonicaspeler. „Auditie is ge slaagd" schreef de KRO aan Jan, die te zijner tijd in het programma „De zessen klaarclub" zijn muziek mag la ten horen. 55 JAAR GETROUWD Dinsdag herdacht het echtpaar Abrahamse-Wiskerke te Kapelle'het feit, dat ze 55 jaar geleden in den echt waren verbonden. Vanzelf sprekend ging deze gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij. Vele vrien- IN BE RIJ De beide dames, die aan een loket van het Middelburgse station m de rij stondenbezagen elkaar met enigs zins schichtige blikken. In feite de den ze hardnekkig hun best elkaar niet te zien. Dat had voor vrouwen een goede reden. De dames droegen namelijk japon nen, die uit dezelfde stof waren ge maakt Nu schijnt het over het algemeen zo te zijn, dat de reactie van een stier op een rode lap rustig is, vergeleken bij de reactie van twee vrouwen, die ontdekkendat ze in liet openbaar de zelfde kleding dragen. De dames m het Middelburgse station hadden ech ter nog goede hoop, dat ze in de mas sa zouden opgaan, dat het niet óp zou vallen. Ze bedreven met ijver een soort struisvogelpolitiek door elkaar ostentatief de rug toe te draaien. 't Zou allemaal nog best zijn afge lopen, als een der dames niet verge zeld was geweest van een zoontje. Een knaapje met scherpe opmer kingsgave. Want plotseling nep het schallend: „Kijk 'cs, mam! Die me vrouw heeft dezelfde jurk aan als De dames verbleekten en 't joch 't Joch begreep, dat het nog heel veel zal moeten leren in deze gecom pliceerde maatschappij! den en kennissen kwamen hun ge lukwensen aanbieden, terwijl de muziekvereniging „Ons Genoegen" des avonds de familiekring een se renade kwam brengen. Ook de buurtvereniging „De Weststraat", waaronder het buurtschap Oostweg waaraan het echtpaar woonachtig is, ressorteert, deelde in de feest vreugde mede door het uitsteken van de vlaggen. NAAR NIEUW-GUINEA Zaterdag is de heer J. v. d. Boudt, on derwijzer aan de School met de Bijbel in Souburg, naar Nieuw-Guinea ver trokken. De heer v. d. Boudt werd daar met ingang van 1 Augustus j.l. be noemd tot onderwijzer aan èèn der la gere scholen in Hollandia, de hoofd stad van Nieuw-Guinea. Oorspronke lijk zou de nieuwbenoemde onderwij zer reeds in Juni naar zijn nieuwe standplaats vertrekken, maar dit werd uitgesteld. Mevrouw v. d. Boudt en de kinderen blijven voorlopig nog in Souburg. (Advertentie) Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Aan verbetering der middelen tol bestrijding van pijnen en griep, is door geleerden in de gehele wereld onophoudelijk gewerkt en er zijn belangrijke resultaten bereikt! In de eerste plaats heeft men ontdekt, hoe de oorzaak van pijn nauwkeurigei kan worden bestudeerd. Hierdoor la het mogelijk geworden om betere middelen ie vindenHet bleek, dat de werking van een der meest ge bruikte geneesmiddelen belangrijk kon worden verbeterd, door toevoeging van nieuwe middelen. Deze combina tie werkt bijzonder weldadig en krach tig, ook dan. wanneer andere middelen falen. Zij heefi millioenen mensen in de gehele wereld al baat gebracht en doet werkelijk wonderen I TEGENPUNENan GRIEP. 20 TABLETTEN 485» meester benoemd te zijn", ver klaarde burgemeester van Halst in zijn antwoord. Met blijdschap gewaagde hy van de prettige wij ze waarop hy de laatste twee ja ren als loco-burgemeester de raadszittingen mocht presideren. „Laten wy ook in de toekomst eensgezind voor de belangen van de gemeente blyven werken tot ons aller welzijn", zo besloot hy. Het oudste raadslid, de heer C. J. de Smit, memoreerde, dat de heer van Halst eerst raadslid, daarna wethou der en loco-burgemeester is geweest en dus voor Wissekerke geen onbe kende. „Uw werk kan veler goed keuring wegdragen", aldus spreker, „en nu voor Noord Beveland grote veranderingen op til zyn kunnen wy overtuigd zyn, dat U voor onze be langen op de bres zult staan. Als raad treden wy U met vertrouwen tegemoet". In zijn functie van voorzitter van de N.C.L.B. bood hy zijn gelukwensen aan. Voorts spraken nog de raadsleden J. Dingemanse, M. J. Bustraan en A. M. Westerweele, waarna de bijzonde re raadszitting met dankgebed werd besloten. Vele sprekers Burgemeester A. A. Schuit van Kortgene opende hierna de ry van sprekers met het aanbieden van de gelukwensen namens de naburige gemeenten. Hy vestigde er de aan dacht' op, dat in de komende periode (Vervolg op pag. 7) Programma Herv. provinciale Commissie Cultureel Werk Uitgebreide keuze wordt thans aan de gemeenten overgelaten De ProvincLJe Hervormde Oommis sie voor Cultureel Werk voorzitter ds. W. C. F. Metz, secretaris ds. E. Sneller, beiden te Middelburg heeft gedurende enige jaren ten behoeve van het Hervormde kerkelijke werk in de provincie Zeeland, voordrachten, filmavonden, instructieve muziek avonden, lezingen, toneel en tentoon stellingen georganiseerd. In afwyking van de tot heden ge volgde methode waarbij deze Commis sie de programma's, de plaatsen van uitvoering enz. zelf geheel regelde, heeft de Commissie thans besloten een programma samen te stellen waaruit door de Hervormde gemeen ten zelf een keuze zal kunnen worden gedaan, aangepast aan de plaatselyke behoefte. De door genoemde Commissie aan Kerkeraden, predikanten en jeugdlei ders van de Hervormde Kerk in deze provincie toegezonden lyst van pro gramma-mogelijkheden is zeer geva rieerd. Zy bevat een lezing met lichtbeel den over beeldende kunst door mr. W. C. Feitkamp, te Leiden, declamatie van ds. E. A. Elink Schuurman, uit Den Haag, instructieve muziekavon den door de heer Jac. M. Luykenaar van de muziekschool te Zierikzee, als mede door ds. S. P. de Roos uit 's Heer Hendrikskinderen, een Kerkcon- cert door Dirk Alma te Vreeland, le raar aan de Zeeuwse Muziekschool en één door Kees van de Star te Hilver sum. Voorts een piano-voordracht door mevrouw Stofkoper uit Middelburg, een voordracht van Johanna de Geus, concertzangeres, en een kerkconcert door Johanna de Geus, eventueel met medewerking van plaatselijk kerk koor en organist en tenslotte solo-to neel door Jo Sternheim. Al deze mogelykheden worden uit voerig toegelicht. Getracht wordt door combinatie van aanvragen een tournee voor bepaalde avonden sa men te stellen, In enkele gevallen zal het mogelijk zijn, dat provinciale sub sidie wordt verleend. Nadat door de betrokken gemeen ten een keuze zal zijn gemaakt, wordt de verdere organisatie verzorgd door bovengenoemde Hervormde Commis- Wederopbouwdag te Stavenisse Thans vastgesteld op 30 September Als datum voor de Wederopbouw dag te Stavenisse is thans 30 Sep tember a.s. vastgesteld. Deze dag zal door ongeveer 100 genodigden worden bijgewoond, na melijk regeringsvertegenwoordigers, provincie- en gemeentebestuurders, vertegenwoordigers van adoptie-ge meenten en verder afgevaardigden van instellingen, die hebben medege werkt aan de wederopbouw der ge meente Stavenisse. Hieronder worden medebegrepen degenen die zich tij dens de rampdagen 1953 verdienste lijk hebben gemaakt. In verband met de plaatsruimte en verdere organisatie is het voor het gemeentebestuur onmogelyk over te gaan tot uitnodiging van allen, die bij de wederopbouw van Stavenisse betrokken zijn geweest men ziet zich genoodzaakt zich te beperken tot de putaties Na de officiële ontvangst der ge nodigden door het gemeentebestuur volgt een rondgang aoor de gemeen te, waarbij allereerst een bezoek aan de rampbegraafplaats zal worden gebracht, verder zullen o.a. enkele nieuwe woningen worden bezocht, terwijl naar alle waarschijnlijkheid tevens de eerste steen van de nieuwe kleuterschool zal worden gelegd. Hierna zullen de genodigden met het gemeentebestuur gezamenlijk een warme maaltijd gebruiken, waarbij gelegenheid zal zijn tot het houden van toespraken. Na de maaltijd zal burgemeester L. A. Verburg de door hem vervaardigde film „Stavenisse der zee ontrukt" vertonen. Examen Te Middelburg behaalden de heren P. Blauw (met lof), J. Jobse, M. Joosse, I, Parinusa, J. Wisse, J. Hoogesteger en W. Vos het voorlo pig diploma Wegenbouwmachinist. lekker gezond voordelig Vraag ook eens Stegeman's andere leverspecialiteiten: Saksischs en Berliner leverworst, leverkaas etc. Visserdag te Yerseke Naar wij vernemen zal op Zaterdag 10 September te Yerseke een visse rijdag worden georganiseerd Ier ge legenheid van de opening van het oesterseizoen. Een voorlopig pro gramma werd in samenwerking met de Oranjevereniging reeds opgesteld, 's Morgens zal een boottocht worden gehouden naar de oesterpercelen waar voor. genodigden het oestervis- sen zal wórden gedemonstreerd. Na afloop hiervan zal een diner worden aangeboden. In de middaguren zullen diverse sportwedstrijden gehouden worden, terwyl des avonds concerten worden gegeven. Ook wil men indien mogelijk een lampionoptocht organi seren. Het geheel zal worden beslo ten met een vuurwerk en een open luchtbal. Grote militaire order voor Zeeuwse industrie De breigoederenfabriek „Jan Steen" te St. Jansteen heeft een aanzienlijke militaire order ontvangen tot een be drag van 811.850,67. Het betreft een bestelling van pullovers. Rotterdamse klei naar Zeeland Afgraving en vervoer grond Welplaat aanbesteed Dinsdagmiddag werd in hotel Con cordia te Zierikzee door de Neder landse Heidemaatschappij aanbesteed de afgraving van 55.000 m3 klei in de Oostelijke tak van de derde Welplaat, nabij Spijkenisse, gemeente Rotter dam, en het vervoeren van deze klei naar afgeslagen gronden op Schouwen en Duiveland. Ingeschreven werd door J. Boele te Rotterdam 1.184.760; Gebr. Kleinjan te Rotterdam 995.000; fa. M. de Ouden en K. de Jonge te Zierikzee 975.000; Aannemersbedrijf Oosterwijk N.V. te Rotterdam 893.000; II .de Jager en Co te Slie- drecht 852.000; fa. J. M. Dekker te Papendrecht 829.000; fa. Th. van 't Verlaat te Middelburg 824.000; Coöp. Ven. Gebr. Van den Heuvel te Zierik zee 810.000; Twee biljetten werden van onwaarde verklaard. De raming bedroeg 896.080. De gunning werd aangehouden. Waterleiding op Noord- Beveland officieel in gebruik Op Woensdag 31 Augustus zal de officiële opening van de centrale drink waterleiding op Noord-Beveland ge schieden in aanwezigheid van de com missaris der koningin, jhr, mr. A. F. C. de Casembroot, de directeur van het rijksinstituut voor drinkwatervoorzie ning, prof. W. L. J. M. Krul en naar alle waarschijnlijkheid prof. dr. P, Muntendam als vertegenwoordiger van de minister van sociale zaken en volks gezondheid. De directeur van de waterleiding maatschappij Zuid-Beveiand, ir. M. J. Stoel Feuerstein zal eerst een toelich ting geven op de totstandkoming van deze waterleiding. Na een koffiemaal tijd te Kortgene zal de officiële ope ning volgen. Zestienjarige -haalde twee knaapjes uit het water Twee knapen, de 13-jarige J, C. en diens 8-jarige broertje, eveneens J. C. geheten, hebben Dinsdag bij de Dok- brug in Middelburg een angstig avon tuur beleefd, dat echter bijzonder goed afliep. In één van de uitsparingen, waarin, deze brug, die bij de Maïsbaai is gelegen, om draait, zaten beiden te hengelen. Op een gegeven moment viel de jongste van de twee in het water. Zijn oudere broer sprong hem na. Maar hoewel hij de zwemkunst mach tig is, slaagde de 13-jarige er niet in de jongere knaap te redden. Op dat moment hoorde de 16-jarige fabrieksarbeider J. W. van Helleman, die op weg was naar de Vitrite, het hulpgeroep. Hij sprong onmiddellijk in het water en het gelukte hem na enige moeite de beide broertjes C. op de kant te halen, waar inmiddels meer dere hulp werd geboden. Het avon tuur bracht geen van de drie zwem- mers-tegen-wil-en-dank ongunstige ge volgen. TWEEDE VLUCHT NODIG Sabena-directeur is enthousiast „De ter gelegenheid van de E 55 tij delijk ingelegde helicopterverbinding tussen Zeeland en Rotterdam heeft een veel groter succes opgeleverd dan wij hadden mogen verwachten. De laatste weken is de toeloop zeer groot en wij kunnen zeggen dat in vrijwel geen en kel toestel nog een plaats vrij is". Al dus de heer Ralph G. E, Mayer, die na in Genève, Frankfort en Salzburg de Sabena te hebben vertegenwoordigd, enkele maanden geleden naar Rotter dam is gekomen als regionaal direc teur. In een gesprek, dat een redacteur van de N.R.C. met de heer Mayer had, ver klaarde deze, dat van Vlissingen uit al de suggestie is gekomen om de dien sten (thans driemaal per week, name lijk op Dondérdag, Vrijdag en Zater dag) te verdubbelen in die zin, dat het toestel na aankomst te Rotterdam zou terugkeren voor een tweede vlucht. De heer Mayer verklaarde zich ook verrast door de belangstelling, welke er blijkt te bestaan om van Rotterdam uit per helicopter naar Zeeland te rei zen voor familiebezoek, uitstapjes e.d. Scholenbouw Olmenlaan in Middelburg is aanbesteed De Middelburgse architect ir. F. H. Klokke heeft in opdracht van de Ver eniging „De Chr. Burgerschool" in MicfdelDurg aanbesteed het bouwen van twee scholen, beide aan de Ol menlaan. Het eerste gebouw is voor lager onderwijs en omvat 8 klassen, het tweede wordt een ulo-school met 10 klassen. Op dit werk werd als volgt inge schreven: in massa, uitgezonderd het hei-, schilder- en glaswerk (A), heien met palen (B)1. M. Walraven en Zn. Middelburg, A 441.000, B 24.900; 2. Fa. gebr. De Bonth te Terneuzen, A 458.700, B 28.000; 3. Fa. Heij- kamp te Vlissingen A 435.500. B 24.560; 4. J. Geschiere te Middel burg, A 445.600, B 25.400; 5. S. A. Versluijs te Middelburg, A 446.130, B24.670; 6. L. J. Kriek- aert te Hengstdijk, A 463.000, B 29.000; 7. J. M. Goedemondt, Vlis singen. A 430.700, B 24.000: 8. Fa. Siemerink te Wierden, A 469.000, B 30.000; 9. D.. J. Fransen te Mid delburg, A 459.500 B 25.500. Op het glas- en schilderwerk werd als volgt ingeschreven: T. A. Heij- boer te Middelburg, 24.800; 2. Mer- tens te Tilburg, 21.775; 3. W. S. Pouwer te St. Laurens, 21.750; 4. J. Geleijns te Middelburg, 26.333; 5. J. A. v. Pagee te Middelburg 22.000 6. Fa. Penne te Kruiningeh, 17.695; 7. H. M. Rosendaal te Goes, 23.000; 8. J B. Huijsse te Middelburg, 22.950; 9. J. C. de Cock te Middel burg, 15.645; 10. Fa. G. van der Ho ven te Middelburg, 26.198. De gun ningen werden aangehouden. (Slot van pagina 1) aan kan beginnen. Een aannemer met bijvoorbeeld veertig man perso neel, die veel z.g. „klantenwerk" heeft, zal pas aan groot werk kunnen denken, wanneer hij zijn personeel uitbreidt. Gesteld nu, dat hij er in slaagt ca 20 man te werven, aan be tekent dit, dat deze werving ten kos te gaat van zijn collega's, met be hulp bovendien van niet onaanzien lijke zwarte lonen. Maar die lonen moet hij dan ook weer betalen aan zijn reeds in dienst zijnde arbeiders, met het gevolg, dat hij zijn klanten- werk duurder moet gaan berekenen. Kortom: de beruchte vicieuse cirkel- Geen wonder, dat de betrokken man er niet aan denkt om in te schrijven, ook niet als het om complexen wonin gen gaat, waardoor zijn arbeiders practisch voor de woningbouw zijn uitgeschakeld. Er zijn daarentegen ook aanne mers, die zich juist specialiseren op de bouw van grote projecten en van zelfsprekend hebben zij minder of geen belangstelling voor de woning bouw. „Het gaat tegenwoordig zo makke lijk", zei ons een aannemer, „vroeger delibereerde een gemeenteraad uren over aanschaffing van een lantaarn paal, maar nu gaan er projecten van enige tonnen zonder hoofdelijke stemming onder de hamer door Ook in Zeeland staan er vele grote objecten op stapel: scholen, wijkgebouwen, gemeentehuizen, ziekenhuizen enz. Op zichzelf is elk gebouw nodig en verantwoord. Maar men vergete niet: elke steen, die in een dergelijk project wordt gemetseld, gaat niet in een woning! Er zou hier een soort coördinatie tot stand moeten komen, zo betogen de aannemers, zo niet landelijk, aan toch in elk geval regionaal, wanneer op een bepaald moment een groot object op stapel wordt gezet, dan zou nagegaan moeten worden, wanneer het geschikste moment van uitvoe ring is met het oog op de arbeids markt. Gecompliceerd. Men heeft hier te maken met een complex van maatregelen, die vele zijn en gecompliceerd over het vraagstuk der zwarte lonen alleen al zou een indrukwekkende reeks stan daardwerken te schrijven zijn. Maar er zal toch iets moeten gebeuren, waarbij vooral een frisse aanpak no dig is. Want zoals het nu gaat, is er alle reden om met name ten opzichte van de woningbouw niet al te opge wekt te zijn. In ieder geval mag men toch van de betrokken Zeeuwse in stanties verlangen, dat zij aandacht schenken aan het weglokken van be kwame krachten naar elders, terwijl bovendien de vraag gesteld mag worden of op het stuk van coördi natie niet iets tot stand kan worden gebracht. Men weet hoeveel en waar wonin gen in Zeeland gebouwd worden, men kent alle grote objecten, men weet de stand van de arbeidsmarkt. Welnu, is het nu niet mogelijk om in samenwerking met de arbeidsbu- reaux en de aauneme.sorganisaties na te gaan, wanneer voor elk object afzonderlijk, de gunstigste tijd van uitvoering is aangebroken? Een noodsituatie vergt noodmaat regelen! Dc tijdelijke lijn was in de eerste plaats gedacht als aanvoerlijn voor de E 55 van Zeeland uit en wij hadden niet gerekend op een derge lijke grote interesse voor vluchten naar Zeeland. Tocli is het tijdstip, waarop naar Zeeland wordt gevlogen niet bij- zonder gunstig; het vertrek is im mers eerst laat in de middag. De in teresse is intussen groot en omdat passagiers met retourbiljetten ora begrijpelijke reden prioriteit genie ten, moeten nog wel eens mensen teleurgesteld worden, aldus de heer Mayer. De redactie van de N.R.C. tekent bij deze mededeling het volgende aan: „Indien we nagaan welke moeizame en tijdrovende onderhandelingen aan het experiment om Zeeland in het heli- net op te nemen vooraf zijn gegaan, dan zal duidelijk zijn dat het reeds be haalde succes tot dubbele verheugenis strekt, in de eerste plaats voor alle ini tiatiefnemers en in Zeeland en in Rot terdam, die op grond van hun inzicht zijn blijven ijveren voor een proefne ming en die thans hun vertrouwen zo duidelijk bekroond zien. Wanneer de tentoonstelling E 55 op 3 September haar poorten sluit, be hoort de periode van het experiment tot het verleden, maar het succes dat er mee is bereikt, zal ongetwijfeld een goede basis zijn voor verdere beraad slagingen over de wijze waarop de tij delijke lijn nog eens zal kunnen uit groeien tot een blijvende". Coaster voor haven Bergen op Zoom vastgevaren. Dinsdagmiddag omstreeks kwart' over drie, toen net tij het hoogste was, is een coaster de Maria uit Karlsham, geladen met 700 m3 hout voor de houthandel A van Riesen te Bergen op Zoom in de beneden ha ven omhoog gevaren. Tussen de rode en zwarte ton heeft de roerganger om de bocht daar te nemen te veel rechts gehouden, waardoor de boot op de slikken van de Molenplaat te recht kwam en omhoog voer. Er was geen beweging meer in de boot te krygen. Men hoopt de schuit van nacht of anders Woensdagmiddag vlot te krygen. Daar er zelden der- gelyke grote schuiten in de „moei lijkst binnen te komen haven van Europa" zoals de Bergse haven wel eens genoemd wordt, arriveren, trok de omhoog zittende boot veel be langstelling. (Advertentie) Gemakkelijker reizen zonder extra kosten Waar U ook heen gaat, "naai uw spoorkaartjes, van en terug naar Middelburg, vooraf bij de V.V.V. U reist dan zoveel prettiger, gemakke lijker. Zonder gehol en gehaast. Zon der in de rij te staan. En't kost niets extra's. Reist U op een andere dag dan voorgenomen, uw kaartje wordt altijd terugbetaald, als U het maar inlevert vóór of op de dag van geldigheid. Ook perronkaartjes ver krijgbaar. V.V.V. MIDDELBURG Lange Delft 23, Tel. 2112 Agentschap Reisbur. Laagland N.V. VANDAAG. Middelbare Electro:...Bittere ervaring", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren". 9—24 uur Concert Middelburgs Muziekkorps, 20 uur; Sportuitwisselxng Middelburg— Folkestone: tenniswedstrijden op „De Veste", 13.30 uur tafel tenniswedstrij den Schuttershof, 14 uur basketball demonstratie Markt, 19 uur „All English Night", Schuttershof. 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 9— 18 uur. Vlissingen Alhambra; „Desirée", (a. 1.), 9 en 21 uur; Luxor: „De bende van Marad'y", (14 jr.), 20 uur; Britannia: filmvoorstelling „Vijf minuten na twaalf", (18 jr.), 19 en 21 uur; St. Ja- cobstoren: Carillonconcert door de stadsbeiaardier van Bergen op Zoom, de heer Adriaan de Groot, 20.30—21.30 Goes GrancT: „Opstand der gedoemden", (14 jr.), 20 uur; Grote kerk: Zeeuwse tentoonstelling Beeldende Kunsten 10 —12 en 15—17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2