DEKEN NÏEVEEN VAN DIJKUM VEERTIG JAAR PRIESTER WALCHEREN BRIEF OVER OMLEGGING VAN WEG AAN RIJKSWATERSTAAT WILDE GANGSTERPRACTIJKEN IN „BITTERE ERVARING" utdeJETIIER DINSDAG 16 AUGUSTUS 1955. PRO V1N01ALE ZEEUWSE COURANT 7 JUBILEUM IN GOES Parochie van Goes schonk een verlicht torenuurwerk Op hartelijke .wijze hebben de parochianen van de Rooms-Katholieke Kerk te Goes Maandag- blijk gegeven van hun belangstelling bij het veer tigjarig priesterjubileum, dat Deken R. M. A. Niëveen van Dijkum heeft mogen vieren. Vele honderden hebben 's middags gebruik gemaakt van de gelegenheid tot receptiëren en de Deken op deze voor hem heuglyke dag persoonlijk de hand geschud. Zondagavond, toen Deken Nieveen van Dij kum na een korte uitstedigheid naar Goes terugkeerde, werd hij door ver scheidene genodigden en vele belangstellenden bij de grens van de gemeen te aan de Patijnweg verwelkomd. Namens het kerkbestuur sprak de heer Joh. Bos een welkomstwoord, waarna de deken en de genodigden zich met auto's naar het „Schuttershof" begaven. Een groepje in het wit geklede bruidsmeisjes ging van daar af de stoet voorop naar de kerk, waar vele parochianen de speciale lofdienst bijwoonden. In de met gladiolen en dahlia's feestelijk versierde kerk werd Maan dagmorgen om negen uur een plech tige hoogmis opgedragen, die door deken Nieveen van Dijkum werd ge celebreerd. Hierbij werd hij bijge staan door de oud-kapelaans van Teijlingen en Riep. Kapelaan van Teijlingen sprak een feestpredikatie uit en wees daarbij op de betekenis van het priesterschap in het alge meen. Tijdens de officiële receptie in de pastorie heeft notaris W. Harae- lynck namens het parochie-comi té het geschenk van de parochia nen, hét torenuurwerk met ver lichte wijzerplaten, overgedragen. Spreker achtte het een treffend bewijs van waardering voor het werk van de deken, dat alle pa rochianen zonder uitzondering een steentje, daartoe hebben bijgedra gen, waardoor men in het totaal 5000 bij elkaar kreeg. De heer J. Roose vertegenwoordigde verscheidene Katholieke organisaties en memoreerde in zijn toespraak de vele moeilijkheden, die Deken Nie veen van Dijkum heeft moeten over winnen in de parochie Goes. Spreker dacht hierbij aan het tot stand ko men van de Rooms Katholieke H.B. S. en de steun bij andere takken van onderwijs. Vervolgens voerde de heer C. B. L. de Rechter het woord namens de bij de K.A.B. aangesloten organisaties. De heer de Rechter wierp nog een korte terugblik op de moeilijke oor logsjaren en sprak zijn dank uit voor de hulp bij de heroprichting van de organisaties na de oorlogsjaren. De hoop uitsprekend, dat Deken Nieveen van Dijkum nog vele jaren de herder van de parochie zou mo gen zijn, besloot de heer de Rechter zijn toespraak. De heer. P. Geijsen, secretaris van het Ziekenhuisbestuur „Sint Joanna" belichtte de taak van de deken in zijn hoedanigheid als bischoppelijk adviseur. Tenslotte sprak de heer van Heteren uit Leiden, de plaats waar Delven Nieveen van Dijkum vijf en KERKNIEUWS - NED. HERV. KERK. Beroepen te Tholen: C. Streure te Ederveen; te Hoek: A. P. Nauta te Elkerzee-Scharendijke. Benoemd tot vicaris te Almen- Harfsen: mej. P. C. J. Boorsma, cand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Steenwijk: T. Brïenen, cand. te Werkendam en J. J. Rebel, cand; te Rotterdam. Ds. Joh. Dam 40 jaar predikant Maandag was het 40 jaar geleden, dat ds Joh. Dam te Bodegraven, emeritus pre dikant van de Gereformeerde Kerken on- derh. art. 31 K.O. werd bevestigd als pre dikant in de' Gereformeerde Kerken in Nederland. Ds Dam werd op 8 Februari 1883 te Zuid-Beijerland geboren. Begon pas op 20-jarige leeftijd te studeren. Hij bezocht eerst *t Christelijk gymnasium te Utrecht, daarna het Gereformeerd gymnasium te Kampen en studeerde vervolgens aan de Theologische Hogeschool te Kampen, waar hij in' Maart zijn candidaatsexamen deed. Nadat cand. Dam kort daarna door de classis B'arendrecht was beroepbaar ge steld in de Gereformeerde Kerken in Ne derland verbond hij zich op 15 Augustus van datzelfde jaar (1915) na vooraf te zijn bevestigd door wijlen prof. dr T. Hoekstra van Kampen aan zijn eerste gemeente, de Gereformeerde Kerk van Baarland. Op 17 Juni 1917 verwisselde de jubilaris deze Kerk met die van Bodegraven. Na een moeizame achtervolging van ruim een jaar door classicale en synodale deputaties, betreffende een preek over Zondag 27 en de daarin voorkomende ver klaring van de eerste doopvraag „of dat gij niet bekendet dat zij in Christus g e- h e i 1 i g d zijn" werd hem verboden om op Zondag 10 November 1946 te preken. De daaropvolgende Zondag preekte ds Dam in een gehuurde zaal en diende daar na tot zijn emeritaat op 1 September 1953 de Gereformeerde Kerk onderh. art. 31 K.O. van Bodegraven. Ds Dam vervulde indertijd tal van de- putaatechappen. Zo was hij o.a. depu- taat voor de Zending van de Part. Synode van Zuid-Holland Noordelijk gedeelte. Bij herhaling werd hij afgevaardigd naar de Particuliere Synode van Zuid-Holland Noordelijk gedeelte. Te Bodegraven was hij verder vanaf de oprichting voorzitter van de Christelijke Vereniging voor Wijk en Ziekenverpleging, Waar zijn onze schepen? Akkrumdijk 15 te Havana. Amsteldijk 14 te Rotterdam. Blijdendijk 13 v. R'dam n. New York. Cottica 14 v. Barbados te Trinidad. Haulerwijk 14 v. R'dam n. H. Roads. Korovina 14 te Sydney. Krebsia 14 v. Perth Amboy n Punta Car- dar. Limburg 15 te Hopewell. Maasdam 13 v. New York n. Southampton. Lutterkerk 15 te Ummsaid. Malea 13 v. Singapore n. Geelong. Mijdrecht 14 v. New York n. Aruba. Oranje 14 p. Gibraltar n. Southampton. Oranjefontein 430 m. N.W. v. Kaapstad. Peperkust 14 v. Dakar n. Antwerpen. Pendrecht 14 te Norfolk. Rijndam 14 te Southampton. Sarangan 13 p. Teneriff (Can. eil.) naar Rotterdam. Utrecht 15 te Port Said. Wonosobo 14 t. Houston. twintig jaar als kapelaan werkzaam was. De heer van Heteren, die de pa rochie Leiden vertegenwoordigde, noemde de jubilerende Deken een „strijdbare geest, die veel baanbre kend werk heeft verricht en nog steeds in de herinnering van de oude garde leeft". In zijn antwoord bracht Deken Nieveen van Dijkum alle sprekers persoonlijk dank voor hun goede woorden. Gedurende de receptie zorgden het Rooms Katholiek jon gens- en mannenkoor voor enkele ge waardeerde muzikale bijdragen. In de verdere middaguren bestond voor de parochianen de gelegenheid de jubilerende Deken te feliciteren. Een drukbezocht sluitingslof vormde het eind van de feestelijkheden. In verband met het jubileum heeft de harmonie „Euphonia" de jubilaris in de avonduren een serenade ge bracht. Vooraf maakte „Euphoma" nog een rondwandeling door de stad. Prijzen voor Breskense praalwagens Aar. de optocht van praalwagens, die Zaterdag en Zondag ter gelegen heid van de visserijfeesten te Bres- kens werd gehouden was een wed strijd verbonden. De prijzen voor de mooistè wagens werden als volgt toe- Ie prijs „Helicopter" van de buurt vereniging Philips van Kleefstraat. Ie prijs „Zeeleeuw" van de buurtver eniging Dorpsstraat; 2e prijs „Wal- visff van de buurtvereniging Prinses Julianastraat; 2e prijs „Molen" van de buurtvereniging „Vc~~' Biggekerke Ledenvergadering De Christelijke kleuterschool te Biggekerke hield in de school op Geref. Grondslag een ledenvergade ring. De voorzitter, de heer J. Goed- bloed, opende met gebed en heette de aanwezigen welkom. Vervolgens kwam aan de orde de koninklijke goedkeuring op de statu ten.. Besloten werd een aanvraag voor de goedkeuring in te dienen. Bij de rondvraag werd nog even van gedachten gewisseld over de in ning van de contributie. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed. Oostkapelle Demonstratie en film Op initiatief van de plaatselijke VVV zal Donderdagavond in Oostkapelle de gymnastiekvereniging een demonstra tie geven op het schoolplein van de openbare lagere school. Eveneens op initiatief van de VVV wordt er Zater dagavond in Oostkapelle een film ver toond over de bestijging van de Hima laya. Middelburg Hengelwedstrijd. He hengelsportvereniging „Middel- burg" hield, tegelijkertijd met het duel tegen de Engelsen, Zondagmid dag in Westkapelle. een clubwedstrijd. Hieraan namen 25 leden deel. Het beste resultaat behaalde J. Mes, die 3 vissen op de kant haalde, met een totaal gewicht van 1640 gram. Bij de junioren kwam A. Klaassen het best voor de dag. Hjj ving niet minder dan 8 kabeljauwen, met een totaal gewicht van 5850 gram. Het eindre sultaat was dus een zeer goede vis- middag. De in totaal 34 deelnemers vingen tezamen een behoorlijke por tie vis: 16.255 gram. Raadsvoorstellen B. en W. van Middelburg schrijven de raad, dat de commissie van ad vies ingevolge de Woonruimtewet 1947, die telkens voor één jaar wordt benoemd met ingang van 1 October a.s. dient te worden herbenoemd. Zij stellen voor alle leden, mevrouw A. Ruitenbeek en de heren A. Flipse, I, van Loo,. S. A. Versluijs en B. A. van Verre opnieuw aan te stellen. Voorts stelt het college voor met ingang van 1 September a.s. de tij delijke aanstelling van de heer I. J. de Bert, onderwijzer aan de U.L.O.- school Dwarskaai, met uiterlijk vier maanden te verlengen. De minister van onderwijs, kunsten en weten schappen zal wederom ryksvergoe- ding voor het salaris van deze leer kracht verlenen. Wedvluchten „De Telegraaf" De Middelburgse Postduivenhoudersver- eniging „De Telegraaf" hield een drie.al wedvluchten. De 'uitslag van de vlucht op Bordeaux, over een afstand van 803 km. luidde: 1 D. Hoogesteger, 2 en 3 A. de Bue, 4 en 5 C. Pouwer. De wedvlucht op Quievrain over eenafstand van 120 Ion., waaraan 162 jonge duiven deelnamen, had het volgende resultaat: 1 J. G. v. d. Driest, 2 A. Philipse, 3 en 10 A. van Schaik, 4 en 6 D. Hoogesteger, 5 R. Vader, 7 M. D. Walraven, 8 J. Jonkheer, 9 J. Kuijs. Voor de oude duiven luidde de uitslag van deze vlucht: 1 R. Dirven, 2 en 3 J. Jonkheer, 4 W. Bos, 5 en 10 W. M. Walraven, 6 Kor- stanje, 7 S. de Bree, 8 W. Daane, 9 M. D. Walraven. De wedvlucht op Arras, over 148 km., had het volgende resultaait: jonge duiven (141): 1 en 9 M. D. Walraven, 2 J. Huijssocn, 3 D. Hoogesteger, 4 W. Bos, 5 en 6 G. Annot, 7 en 10 Ghr. de Graaf, 8 W. M. Walraven. Oude duiven: 1, 5 en 6 R. Vader, 2 W. M. Walraven, 3 en 10 J. Jonkheer, 4 W. Daane, 7 W. Bos, 8 W; M. Walraven, 9 S. de Bree. Westkapelle Huis verkocht Zaterdagmiddag werd de woning Zuidstraat 60 te Westkapelle publiek verkocht. Hoogste inschrijver en ko per 'werd de heer J. Minderhoud voor de som van f 10.011. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 13 Aug. Coc- le van R'dam. Schelpwijk van Vliss. rede. 14 Aug. Pascholl van Karlshaven/ Middelburg. Niagara van Rochester. Vibran van Antw. Brem van Antw. Vlissingen vertrokken 13 Aug.: Schelpwijk naar Vlissingen rede. Svar- ten naar Wabana. Cocle naar Ver. Sta ten. Port Talbot naar Waterford. 14 Aug. Vibran naar Port Said. Niagara nar Antwerpen. Brem naar Lissabon. Gepasseerd naar Antwerpen 13 Aug.: Bernard John van Skutskarr/Gent. Arensdijk van New York. Oranje van Rotterdam. Blijdendijk van R'dam. 14 Aug. Pygmalion van Hamburg. Vol harding van Jakobsstad/Gent. Astra Londen. Mariscal Lopez van Asun- i. Doro van zee/Terneuzen. 15 Aug. Alhena van Hamburg. Prinses Wil- helmina van Port Talbot. Twee Ge broeders van Liverpool. Megrez N. van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen 13 Aug.: Paramount naar Lubeck/Terneuzen. Pavo naar Goole/Gent. Albion naar Leith/Gent. Repeto naar Leith/Gent Aardijk naar Vlissingen rede. 14 Aug, Uni. S. naar Ronskar. Agiena naar Lon den. Curacao naar Londen. Prins Wil lem IV naar Hamburg. Keizersgracht naar Helsinki. Gruno naar Perth. 15 Aug. Arendsdijk naar Rotterdam. Blij dendijk naar New York. Domburg Tour de France-film Vrijdag in Domburg Vrijdag1 19 Augustus om negen uur zal op het recreatie-terrein te Dom burg in een openluchtvoorstelling de Tour de France-film 1955 vertoond worden. Ditmaal geeft de P.Z.C. de ze voorstelling m samenwerking met de plaatselijke V.V.V. Indien het weer zo slecht is, dat de film niet in de openlucht, vertoond kan worden, zal dit gebeuren in een zaal van het recreatiecentrum. Vrouwenpolder Avondgebed Zaterdagavond werd in de Ned. Herv. kerk te Vrouwenpolder een avondgebed gehouden. Deze dienst werd voorafgegaan door een orgelcon cert, verzorgd door de heer J. Kekhuis. Vooral van ue zijde der badgasten was veel belangstelling. -. Koudekerke De heer J. Verhage Pzn. uit Kou dekerke slaagde in Amsterdam voor het V.E.V.-diploma electriciteitswin- kelier. Marktberichten Eerste indujtrieveiling van bramen Maandagmiddag werd op de veiling te Kapelie met de veiling te Zaltbommel de belangrijks.e bramenveiling van ons land de eerste industrieveiling van bra men gehouden. Er was een aanbod van 5 ton welke werden gekocht door de bin nenlandse Industrie voor de prijs van 1 60.85 per 100 kg. Vorig jaar was er te Kappelle een aan voer van 215 ton van dit product, docb door een stengelziekte in de bramen ver wacht men dit jaar een iets lagere oogst. VEILING MIDDELBURG 15 Augustus. Fruit en aardappelen: Kruisbessen 15 47, tomaten A 40—55, B 35—51, C 34—44, perziken p. st. 240, bramen per doos 2! 30, netmeloenen 3890, ananas en sui kermeloenen 73—139. Pruimen: Early Laxton i 114, H 101. Czarpruimen I 102—109, II 67—96. Ontario I 122, H 110. Appels: Early Vict. I 33, II 27—28. Yel low transp. B 62, C 54, I 56—61, II 41—45, K 39. Perzikrode zomerappel I 5455, II 42—44, K 33. Aardappelen: Eerstelingen bonken 11— 14, grote 12—13, drieling 8.10—9, Bintjes, bonken 13.4014.50, grote 912.10, drieling 4—5.80. kriel 3. BI. Eigenheimers, bonken grote 911, drieling 39, kriel 3. Aan voer aardappelen 30.000 kg. Groenten: Dubb, princ. 3034. Aanvoer 3000 kg. bloemkool A 11—46, B 11—24. sla per st. A 3—10, B 3. komkommers A 1-217 B 12—20, C 8—11, D 8—10, sav. kool 7—17, rode kool 415, prei 3442, snijbonen 22 —63, boskroten 6—9, andijvie 617, bos- peen 15—32, spitskool 39, postelein 15— 37, rabarber 610, augurken A 89103, B 57—90, C 15—68, D 15—37. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 15 Aug. Aanvoer in totaai 1638. Vette koeien en ossen 910; varkens 728. Vette koeien per kg. in et. Ie kw. 258 274, 2e kW. 242—258, 3e lew. 204—220; var kens (lev, gew.) per kg. in et. Ie kw. 176, 2e kw. 173, 3e kw. 170. Vette koeien aanvoer kleiner, handel kalm, iets stijver in prijs, enkele prima's boven notering; varkens (lev. gew.) aan voer even ruimer, handel tamelijk, prijzen lager, zware moeilijk te plaatsen. GRAANBEURS ROTTERDAM. 15 Aug. Binnenl. gTanen. Officieuze no teringen per 100 kg-, franco Rotterdam. Tarwe, nieuwe oogst op vochtcondïtie f 25,50, Zomergerst, nieuwe oogst naar kwaliteit f 2123.50; haven, nieuwe oogst nog niet genoteerd, rogge nieuwe oogst circa f 19; peulvruchten niéuwe oogst: groene erwten tot.f 46. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 15 Aug. Klei-aardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 10.50: Bintjes f 11; idem export 35/55 mm f 1313,50; Koop- mansblauwe f 12.50; voer 2.70. Deze prij zen berekend per 100 kilogram en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEILING KRABBENDIJKE 15 Aug. Export- en blokveiling: Yellow transp. A 61, B 58, C 47, I grof 58, 1 fijn 43 '~-48, H 36. Perzikrode zomerappel A 53, •B 49. BC 48, C 42,-1'-fijn 43, II- 23. Earley Victoria 'I grof 24.80—25.40, 'i fijn 23.90, II 13.80, Dubb. princ. bonen II 25.30, III 20. Gewone veiling: Yellow transp. 2258, Perzikcode zomerappel 1531, Éarley Vic toria 621. Oomskinderen 45. Czarprui men 9—52. Ontario 1289. Bramen 914 per doosje. RAAD NIEUW- EN ST. JOOSLAND Verzoek om parallelweg op de Veerdam door te trekken In de dezer dagen gehouden raads vergadering van Nieuw- en St. Joos- land werd instemming betuigd met een brief, die B. en W. aan de Rijks waterstaat hebben gericht inzake de omlegging van de Ryksweg-. Tenge volge van deze omlegging zullen de woningen aan de Veerdam slechts aan een tegelpad komen te liggen. B. en W. hebben thans in dit schrij ven verzocht de ontworpen parallel weg door te trekken, zodat deze wo ningen ook met voertuigen zijn te bereiken. Tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere school werd benoemd mej. T. E. van Varik uit Middelburg. Een'aanvraag om gel den voor nieuwe leermiddelen van de Vereniging voor Chr. lager onderwijs werd gedeeltelijk ingewilligd. De al gemene Politieverordening werd aan gevuld met bepalingen inzake het verrichten van persoonlijke diensten bij rampen, met het oog op het feit dat de polders met zeeweringen te weinig ingelanden hebben om zelf een dijkleger op te roepen. Verschil lende "leden noemden de in de veror dening opgenomen mogelijkheid tot afkoop, tegen een betaling van 50 per jaar, uit de tijd. De vooi-zitter antwoordde, dat de mogelijkheid van afkoop niet weggelaten kan worden, omdat de Gemeentewet die eist. .Overigens is een herziening van de Gemeentewet in voorbereiding, waar bij aan dit punt waarschijnlijk v/el aandacht geschonken zal worden. De Fraudeverzekering der gemeen te werd voor onbepaalde tijd ver lengd. Subsidieverzoeken van de Jo- hanna-Stichting, het Humanistisch Thuisfront en van de Katholieke Militaire Tehuizen werden afgewe zen. In de kosten van een te houden fokveedag te Middelburg werd 10 subsidie verleend. Aan S. Janse en C. Baas werd overeenkomstig hun verzoek een half jaar ontheffing van hondenbelasting verleend. In verband met wedde-wijzigin- gen werden de pensioengrondslagen der ambtenaren opnieuw vastgesteld Een verzoek om toekenning van een premie voor verbetering van de wo ning Rijksweg 12 werd ingewilligd. Eenzelfde verzoek voor dè woning Derde weg 3 moest worden afgewe zen, 'omdat de geraamde middelen uitgeput woren. De jaarwedde-ver- ordeningen der ambtenaren werden per 1 Juli 1955 aangepast aan de door de minister van Binnenlandse Zaken verstrekte richtlijnen. Een verzoek oin toekenning van een subsidie voor lectuurvoorziening ten behoeve van de plaatselijke bi bliotheek werd met algemene stem men ingewilligd. De bouwverordening- werd gewijzigd in dier voege, dat de vrije minimum-hoogte der woonver trekken werd gesteld op 2,50 m. Een verzoek om toekenning van een premie voor het vervangen van een tonnenprivaat door een closet in de woning Ryksweg 68 werd ingewilligd. Wijkgebouw Besloten werd een perceel bouw grond in de Wilhelminastraat te ver kopen aan J. van Eenennaam voor de prijs van 1025. De heren S. Jan- se en J. Knuyt (beide PvdA) stel den voor van de koopprijs van dit erfpachtsperceel de reeds betaalde grondbelasting en straatbelasting- af te trekken, omdat dit bij een vorige gelegenheid ook gebeurd is. De meer derheid van de raad ging daarmee niet accoord, omdat de koper niet tot de oorlogs-gedupeerden behoort. Het. voorstel werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor: de heren Janse, Knuijt (PvdA) en Lukasse (SGP)tegen: de heren J. Kwekke- boom (AR), P. de Lange (CH), C. A. Polderdijk (GB) en A. de Jager (CH). B De voorzitter deelde mede dat het Groene Kruis heeft aangekocht het woonhuis Veerstraat 9, met de be doeling dit in te richten als wykge- bouw, waarin ondergebracht zullen worden het consultatiebureau voor kleuters, opslagruimte voor het ma teriaal en woongelegenheid voor de wijkzuster. Na enige discussie besloot de raad rente en aflossing van een door het Groene Kruis op te nemen geldlening voor deze aankoop te ga randeren, onder de voorwaarde dat hypotheek op het gebouw verleend wordt. Bij de rondvraag vestigde de heer Janse de aandacht op een gedeelte teerweg aan de Boomdijk en de heer Knuijt wees op het vele onkruid aan de Molendijk en de Oude dijk in de kom van het dorp. B. en W. zullen bezien wat hieraan te doen is. FILMS IN ZEELAND „Mrs Miniver" in Donderdag-cyclus De niet zeer zachtzinnige practij- ken van gangsters van formaat zyn deze week te aanschouwen ir de naar een roman van Peter Cheyney "er- vaardigde film „Bittere ervaring" (Electro, Middelburg). Als achter grond voor het hier en daar nogal wilde verhaal koos men Casablanca, een stad, die het als „achtergrond" nog altijd uitstekend doet. Het draait allemaal om een goud transport, w -mp' op jchte Ameri kaanse gangsters geen al te beste be doelingen hebben. Een bekend detec tive (Eddie Constantine) krijgt op dracht om het zaakje op te lossen en na de nodige verwikkelingen ge lukt hem dat inderdaad. Een even charmante ala mysterieuze vrouw (Dominique Wilms) blaast in het ge heel ook een stevig partijtje mee en tot besluit wordt ze het roerend eens met de detective. „Bittere ervaring" biedt in ieder geval een flinke dosis spanning! VISMIJN VEERE 15 Aug. Export garnalen, aanvoer 2449, prijs per kg 133273. Schar 294, 46—60. Bat 33, 41—67. Schol 5, 68. Middel tong 88, 235—419. Rog 61, 33—37. Visiever 1 Ongesorteerde vis 2, 60. Poon 10. 33—34. VEILING GOES Export- en Industrieveiling: 15 Aug. Yellow Transp. A 59, I GR 56, BC 51. I 58, II 34. Perzikappel A 56, BC 48—52, I GR 57, I 52,- II 34. Beauty of Bain II Earley Vict. I GR 27, I 22—23, II 15—16. Oomskinderen I 5253, II 3436. Verpakt fruit: Beauty of Bain I (70), 67, I (65), 70, I (60) 53, I (55) 49. ij Gewone veiling: Perzikappel, keuken 30 45, fabr. 24. Beauty of Bain keuken 46, fabr, 23. Early Viet, keuken 19—21 fabr, 1116. Oomskinderen keuken 4041, fabr. 2526. Bramen per doos keuken 1722, Czarpruimen I 8196, II 6382, GR F 27-^11. Laxton GR 87, F 25. Ontario I 87—91, II 5257, GR 70—39. Eid. Blauwe n 15. Occulanen II 12. Tollenaars II 6. Washington GR 71, F 36. Groenten: Kropsla 59, komkommers 1020, Bloemkool 1250, Tomaten 42 55. Stoksnijbonen 2740. Trosprlnc. bonen 4648, kroten 5, uien 610, wortelen 18, 21, andijvie 1315, spinazie 2330, gr. sav. kool 79, rode kool 5, waspeen '27, augurken 1793, bintjes 911. VEILING TERNEUZEN 15 Aug. Per 100 st. In centen: sla 340— 930, Per stuk in centen: bloemkool A II 2046, B II 918, Groene komkommers A 15—17, B 11—15, C 9—13. Meloenen II 50. Per kg in centen: kroten 41/28, rode kool 813, sav. kool 17—20, witte kool 17, prei 39, tomaten A 45—48, B 4852. uien I 20. kroten II 10, Per kg in centen: Eer stelingen I 990—1212, II 4—9.40. Bintjes, bonken 1718, I 1012. rode eerstelingen I 11. stoksnijbonen 33 2949. princ. bonen I 2037. pronkbonen 41. Fruit: Appelen: Perzikrode zomierappel huish. II 35—37, keuken 3739, fabr. 26— 36. Yellow Transp. huish. I 4757, huish. n 30—31, keuken 33—47, fabr. 26—37. Ear ley Vict. II 1520, keuken 2023, fabr. 16—18. Pruimen: Czarpruimen II 30—92, fabr. —72. Overige soorten pruimen 13—60. Peren: Bruine herenpeer huish. I 8: huish. II 1318, keuken 27. Overige peren 18—25. Officiële publicaties HINDERWET Vergunningen verleend B. W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare ken nis, dat bij hun besluit van 2 Augustus 1955, op de daarbij gestelde voorwaarden, de volgende vergunningen zijn verleend M. C. VAN DER MADEN te Vlissingen tot het oprichten van een opslagplaats van vloeibaar gas in stalen cylinders, in het perceel Riool'straat 10; D. VERPLANKE—BEERENS te Vlissin gen tot het oprichten van een opslagplaats van vloeibaar gas in stalen cylinders, in het perceel Scheldestraat 17/hoek Kasteel straat. Vlissingen, 11 Augustus 1955. HINDERWET Verzoek om vergunning B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van H. Wijffels te Vlissingen om vergunning tot het oprichten van een slagerij, waarin 3 electromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 7 pk gebezigd zullen worden in het preceel Kasteelstraat no. 81-. Gedurende tien dagen, te rekenen van 12 Augustus 1955 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 23 Augustus a.s., des voormiddags 10 uur, ten gemeen tehuize. een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt Vlissingen, 12 Augustus 1955. HOOG EN LAAG WATER 17 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.4-N.A.P. 1.06 2.20 1.36 2.36 2.26 2.46 2.44 1.68 2.55 1.93 U.+N.A.P. 13.24 2.24 13.56 2.38 14.44 2.46 15.05 1.57 15.21 1.83 U.—N.AJ?. U.N.A.P. 7.37 1.88 20.09 2.22 8.12 2.01 20.44 2.35 8.46 2.18 21.18 2.52 8.13 1.36 20.44 1.60 8.36 1.62 21.00 1.90 de „Désirée", het naar de t man van Annemarie Salinko vervaar digde, nogal pompeuze filmwerk, waarin men een episo.'r uit het leven van Napoleon kan meebeleven. „Opstand der Gedoemden'" (Grand, Goes) eveneens reeds besproken is een actierijke avonturenfilm, waar in John Payne de hoofdrol vertolkt. Randolph Scott verricht geen ge ringe heldendaden in „De bende van Marady" (Luxor, Vlissingen), waarin hij de man is, die een bend" vogelvrij verklaarden onschadelijk weet te ma ken. Joan Weldon staat hem daarbij trouw en onversaagd terzijde. Een ditmaal wel bijzonder wilde Wild West en voor dè liefhebbers onge twijfeld om van te smullen. DONDERDAG In de serie speciale - derdag- avondvoorstellingen brengt Grand (Goes) nog eens het befaamde film werk „Mrr. Miniver" met Greer Gar- son en Walter Pidgeon in de hoofd rollen. De menselijke verfilmde, hui selijke geschiedenis van een echtpaar, dat plotseling met de oorlog wordt geconfronteerd. Een uitstekende film. Een onderhoudende misd: .Igeschie- deni wordt u voorgeschoteld in „Moord in het Casino (Athambra, Vlissingen); een vrhaal, spelend in het New Orleans van rond 1840, met het kaartspel en een moord als uit gangspunt. De zoon van de vei'rnoorde gaat er op uit om de dood van zyn vader te wreken en dat ontketen uiteraard enkele opwindende gebeurtenissen. Geen film van groot formaat. James Mason en Robert Preston vervullen de hoofdrollen in de film „In het aangezieht van de dood" (Electro, Middelburg)tweemaal een korte, spannende geschiedenis, tot in detail.- raak getroffen en met voor treffelijk spel. Rest nog te melden, dat „Britan nia" (Vlissingen) nog vertoont de Duitse film „Vijf-minuten na twaalf", een boeiende documentaire over Hit- Iers „Duizendjarig Rijk". WOENSDAG 17 AUGUSTUS. HILVERSUM L 402 ra. 746 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.25 Va- cantiekalender. 8.30 Gram. 8.50 V. d. huis- vr. 9.00 Gym. 9.10 V. d. jeugd. 0.25 Gram. VPRO: 10.00 „Vijftig jaren letterkundig- leven", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 11.40 V. a. jeugd. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. raeded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Promenade-orü. 14.00 Medi sche kron. 14.10 Gram. 15.00 Vierhandig pianospel. 15.15 V. d. Jeugd 16.45 V. d. zieken. 17.15 Gram. 17.30 Instr. kwint. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Jeugd uitzending. „Kinderen in Suriname' door Corrie van der Baan. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgelspel. 18.45 Act. 13.-55 Lichte muz, 19.15 „Nieuw Guinea", lezing. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 „Amsterdam bij gaslicht", 22.35 Instr. trio. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15 Soe. nws. in Esperanto. 23.00 Gram. 23.45—24.00 Idem= 5 m. 1007 kc/s. 7.00— HILVERSUM H 2 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewilde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw 9.35 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Kamerork. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.45 Gram. 15.00 Kamerork. 15.40 In- terscholair jeugd'tournooi. 16.00 V. d. jeugd. 17.15 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Surinaamse vol'ksmuz. 18.45 Spec trum v. h. Chr. Organisatie- en Vereni gingsleven 19.00 Nws. en weerber 19.10 Zigeunerkwint. 19.30 Buiteni overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr ork. 21.20 Voordr. 21.35 Salonork 22.00 Won derlijke wetenswaardigheden 22.15 Vocaal ens, en sol. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—24 00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 1700—17.30 V. d. Kind. Na?e ;omen advertenties Heden overleed ge heel onverwachts onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, PAULINA 't GILDE geboren TANGE in de ouderdom van ruim 72 jaar. Oost- en West-Souburg. 15 Augustus 1955. Uit aller naam: J. 't GILDE Middenhofsingel 12. De teraardebestelling zal plaats vinden te Oost- en West-Souburg a.s. Donderdag om twee uur, vanaf het sterf huis. Liever geen bezoek. Welke familie wij ons uit verlegenheid helpen door een of meer Engelse jon- §ens op te nemen, geduren- e het bezoek van Scarbo rough aan Vlissingen (21— ol Augustus), Bij voorbaat dank. Contact-organisatie voor uitwisseling sportmensen Stenenbeer 6. Vlissingen Telefoon 2342.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3