Vlissingse harmonie Ons Genoegen staat voor 65-jarig jubileum j Binnenkort zal jeugdkorps aan de f vereniging worden toegevoegd PLOEGWEDSTRIJD OM ZEEUWS KAMPIOENSCHAP IVitfe tanden &>/&eadeat Htefden/eawe ffo/gatef GEZELSCHAP COMPONISTEN BEZOEKT WALCHEREN DOKTER M. HUYGENS EEN KWART EEUW IN WESTKAPELLE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RAN 1' DINSDAG 16 AUGUSTUS 1955. BELANGRIJKE DATUM: 27 AUGUSTUS Zaterdag 27 Augustus 1955 is voor de Koninklijke Harmonie „Ons Genoe- gen" in Vlissingen een belangrijke datum. Op die dag viert deze muziekver eniging namelijk haar 65-jarïg bestaan. Tijdens dit respectabel aantal jaren heeft „Ons Genoegen" in de Scheldestad altijd geijverd voor goede muziek en talloos zijn de keren, dat de jubilerende harmonie-vereniging bij een ge beurtenis of een bijzonder feit muzikale medewerking verleende. „Ons Ge noegen" heeft zich dan ook in het Vlissingse verenigingsleven een voorname plaats weten te veroveren. Reeds direct na de bevrijding was de Koninklijke Harmonie al weer ac tief, toen burgemeester C. A. van Woelderen een beroep deed op de mu zikanten om H. M. de Koningin in Vlissingen te verwelkomen. Deze me dewerking kon door „Ons Genoegen" worden verleend, omdat de leden, dik wijls onder moeilijke omstandigheden ook gedurende de bezettingsjaren 1940 tot 1944 de repetities hadden gehouden. Ook het zestigjarig bestaan is voor „Ons Genoegen" uiteraard een belangrijke feestdag geweest. Bij dit jubileum werd de feestvreugde nog verhoogd, doordat de vereni ging het praedicaat „Koninklijke" kreeg, terwijl het corps bovendien in de nieuwe uniformen verscheen. Die nieuwe uniformen waren dank zij de medewerking van de Vlissing se bevolking mogelijk geworden. Ondertussen heeft „Ons Genoegen" nog plannen voor de toekomst. Zo is momenteel een jeugdkorps in oprich ting en vele jeugdige muzikanten heb ben al gehoor gegeven aan de oproep om deel uit te maken van dit jonge korps. Wil men echter een uitgebreid jeugdkorps stichten, dan is het nood zakelijk dat nog meer deelnemers zich aanmelden. In dit verband kan ver meldt worden, dat de inschrijving voor het jeugdkorps nog tot September open blijft. Zaterdag 27 Augustus zal de viering van het jubileum worden ingezet met Afscheid ds. E. Durkstra Herv. gemeente 't Zand Tijdens een drukbezochte dienst heeft ds. Durkstra, Hervormd predi kant op 't Zand in Middelburg Zon dagmorgen wegens zijn vertrek naar Nieuw-Guinea afscheid genomen van de wrjkgemeente Kouaekerlte-dorp. Ds. J. H. J. Hoffman leidde de dienst, aan het einde waarvan ds. Durkstra een afscheidswoord sprak. Hij zal 15 maanden afwezig zijn om ingevolge een opdracht van de Synode een ei gen gemeente te stichten onder de Papoea-bévolking. De dienstdoende ouderling, de heer W. Ovaa, sprak mevrouw en ds. Durkstra op hartelij ke wijze toe, dè gemeente zong de scheidende ps. 121:4= toe. In de avonddienst op 't Zand nam men de predikant afscheid van zijn eigen wijkgemeente. Hij preekte uit Matth. 24:14. Ouderling De Klerk dankte ds. Durkstra namens de ge meente, die daarop de scheidende pre dikant toezong. Als vervanger zal optreden vicaris De Mei uit Zaandam, die op hartelijke wijze werd begroet. Ds. Hoffman richtte woorden van welkom tot de waarnemer, die daarna dit tijdelijk ambt aanvaardde. Vicaris De Mei sprak de gemeente toe. Spr. zei, dat hy hoopte mee te mogen wer ken tot de bloei van Gods Koninkrijk op 't Zand. Maandag. 22 Augustus a.s. zal ds. Durkstra vertrekken. een receptie van half vier tot vijf uur in „Britannia". Daarna zal een muzi kale rondwandeling door. de stad ge maakt worden. De avond zal worden besloten met een gala-concert in „Bri tannia" voor genodigden en donateurs met hun dames. Geslaagde autotocht Zaterdag werd met de bewoners van de beide te Nieuwerkerk gevestigde kampen een autotocht over het eiland gemaakt, als dank voor het vele werk dat door de kampbewoners wordt ge daan. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan de caissons te Ouwerkerk waar enigszins een indruk werd ver kregen van de ramp. Verder werden de werkzaamheden aan de Schelphoek in ogenschouw genomen. Nadat koffie gedronken was in de „Scliouwse Boer", werd de gehele Westhoek doorgetoerd. Bezocht werden o.a. het pompstation van de waterleiding en de uitzichtto ren. Onder deskundige leiding volgde daarna een wandeling door de aan planting in de Dominale duinen. Na een bezoek aan Westenschouwen werd de terugreis via Brouwershaven aan vaard. In Zierikzee werd een halfuurtje vertoefd en hoogst voldaan keerde het gezelschap huiswaarts. Bevorderingen bij P.T.T. De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft de inspecteur van P. T.T. te Middelburg benoemd tot di recteur van het postdistrict Middel burg. De heer W. A. L. G, M. Jeur- gens, die kortgeleden uit Middelburg- naar Zwolle vertrok, werd bevorderd tot directeur aldaar. Geslaagde „Hollandse avond" op „Miniatuur Walcheren" Op „Miniatuur Walcheren" in Mid delburg zijn Maandagavond meer dan duizend bezoekers getuige geweest van een zeer geslaagde „Hollandse avond", die werd aangeboden ter ge legenheid van het Engelse bezoek aan de Zeeuwse hoofdstad. Het program ma werd geheel verzorgd door de Middelburgse Gymnastiekverenigin gen „Medioburgum" en „Wilhelmina". Dames en heren van de verenigingen brachten o.a. grondgymnastiek, naloe- feningen, knotsoefeningen en vrije oe feningen. Daarbij werd een grote vaardigheid aan de dag gelegd. Bovendien zorgde de bekende folk- loregroep van „Medio" voor enkele dansen en reien, die steeds en met name voor vreemdelingen een grote attractie blijken. Dit optreden oogstte dan ook grote b^val. Een an der onderdeel van het programma, dat de toeschouwers zeer wisten te waarderen, was een demonstratie door leden van „Medio"'s schermafdeling. Hierbij kon men enkele partijen flo- retschermen aanschouwen. Het was verheugend, dat dit enthousiaste troepje hier deze levendige sport in reder kring kon bekendmaken. Na afloop van het sportprogramma werd nog geruime tijd gedanst op de tonen van het clavioline-quintet. Het was overigens Maandag een drukke dag voor „Miniatuur Walcheren". Ruim 3500 bezoekers passeerden de controle, Dit cijfer is toe te schrijven aan de R.K. feestdag Maria Hemel vaart, waarop speciaal vele Belgen steeds naar Walcheren komen. Waterschapsbenoemingen Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van het waterschap de Bathpolders, ir. W. Kakebeeke te Rilland-Bath, met in gang van 3 Augustus 1955 tot dijkgraaf graaf van de Muijepolder G. J. de Wil de te Sint Maartensdijk en met ingang' van 1 Augustus 1955 tot gezworene van het waterschap Waarde, J. Zandijk te Krab ben dij k'e. MET TRACTOREN EN PAARDEN Op Zaterdag 24 September. Op initiatief van de Landbouw Jon geren Gemeenschap Zeeland zal waarschijnlijk op Zaterdag 34 Septem ber een ploegwedstryd gehouden worden om het Zeeuws kampioen schap. Aan deze wedstrijd wordt deelgenomen door de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, de Christelijke Boeren en Tuindei-sbond in Zeeland de Nederlands Christelijke Landarbei dersbond, de Christelijke Jonge Boe ren en Tuindersbond en de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland. De maatschappij „de Wilhelminapolder" heeft de toezegging gedaan, dat de wedstrijd op een terrein in de Wil helminapolder gehouden kan worden. VAN TOT BLIKSEMINSLAG. Tüdens een hevige onweersbui, die Zondagmiddag boven Driewegen (Z.- B.) woedde, sloeg de bliksem via de radio-antenne in het woonhuis van de heer J. Otte. Moeder en dochter wer den tegen de grond geworpen, maar kwamen er zonder enig letsel af, evenals de lieer Otte zelf, die voor het raam zat. Hoewel de kamers ge heel met rook waren gevuld, brak geen brand uit. Wel was de schade aan de huisraad groot. De boven grondse iiehtleiding in de betrokken wijk raakte defect. Zaterdagmiddag rommelde de don der boven Westkapelle, waar de blik sem insloeg in de schoorsteen van het huis van de heer W. Westerbeke. De schoorsteen werd vrijwel geheel van het dak gerukt en een aantal dak pannen werd verbrijzeld. Een reeks van inslagen trof Zater- P1JNLIJK Het groepje vreemdelingendat in een van onze Zèeuiose steden in het middaguur een winkel wilde betreden stootte op,een gesloten deur. Ergens aan de gevel was een bordje bevestigd, waarop vermeld wasdat de winkel tussen 1 en 2 uur gesloten was. Op dat bordje duidde ook de win kelbediende, die in liet interieur werk zaam was en die zich tegenover de vreemdelingen moeilijk verstaanbaar kon maken. Het was hem dan ook niet duide lijk, waarom die vreemdelingen zo razend, razend kwaad werden, nadat hij een gebaar naar hel bordje had ge maakt, dat de verklaring van het „ge sloten zijn" zou moeten leveren. Hij had op een ónder bordje gewe zen. Het verkeerde bordje. En daar stond iets heel anders op te lezen. Daar stond namelijk:Honden wor den niet t Pijnlijk. dagavond de omgeving van IJzendij- ke. In de weide van de landbouwer A. van T. werd een koe getroffen en gedood en bij een andere landbou wer onderging een varken, eenzelfde lot. In de Passageulepolder brandden twee hooischelven af en aan de Ti- voli sloeg de bliksem in een schoor steen. LEPELAARS. Enkele dagen geleden meldden we, dat in de omgeving van Yerseke een lepelaar was aan getroffen, hetgeen daar als een zeldzaamheid werd beschouwd. In Sint Philipsland echter is de verschijning van dergelijke vo gels helemaal geen zeldzaam heid, zo schrijft men ons; het kan gebeuren, dat men een vlucht van tien tot twintig van dergelijke vogels tegelijk waar neemt. GYMNASTIEKUIT VOERING. Gymnasten uit Oostkapelle gaven Zaterdagavond een openluchtuitvoe ring te vrouwenpolder, onder leiding van de heer Keizer. Er werden ver scheidene oefeningen uitgevoerd, die werden besloten met een zeer aan trekkelijke zigeunerdans. Advertentie) Als steken en scheuten U het leven vergallen en geen raad meer weet van de tergende pqn, brengt Kruschen Salts uitkomst. De kleine, dagelijkse dosis Kruschen maakt korte metten met uw rheuma- tiek. Zes minerale zouten, weten schappelijk samengesteld, spannen in Kruschen samen om uw bloedzuive rende organen krachtig te stimule ren. Met verjongde energie doen die dan hun heilzaam, bloedzuiverend werk. Onzuiverheden kunnen zich niet opnieuw ophopen en vastzetten in de gewrichten. Zo wordt U binnen korte tijd bevrijd van de pijnen die uw humeur vergallen en uw gestel slopen. Het aantal deelnemers is nog niet bekend. Dit hangt namelijk af van de belangstelling bij de deelnemende organisaties, die elk de beste ploe gers uit de verschillende delen van Zeeland zullen zenden. Aan de wed strijd kan zowel met paarden als met tractoren worden deelgenomen. De laatste categorie is onderverdeeld in rondgaande en wentelploegen, zodat alle jn gebruik zijnde typen voor deelname geschikt zijn. In 1953 or ganiseerde de L. J. G. een dergelijke ploegwedstrijd alleen voor eigen le den terwijl deze vorige jaar in sa menwerking met de C.J.B.T.B. werd gehouden. Het doel van deze wed strijden is vooral het juiste gebruik van de werktuigen te demonstreren en de prestaties door het onderling meten op te voeren. De laatste jaren is echter gebleken, dat er steeds meer belangstelling voor deze ploeg- wedstrijden begint te ontstaan. Een der oorzaken hiervoor mag gezien worden in het feit, dat de afvaardi ging naar de wereldkampioenschap pen er aan te pas kan komen. Ook landelijk wordt de laatste jaren een kampioenploeger aangewezen, doch er bestond tot nu toe nog geen krachtmeting op provinciaal niveau. Door het organiseren van een pro vinciale wedstrijd krijgen nu ook de ploegers, die anders niet' voor een landelijke wedstrijd in aanmerking kwamen, een kans. Nieuwe heerlijke smaak! tDe verrukkelijkepeper- muntsmaak vinden ook de kinderen erg lekker. Nieuw actief schuim! Het zuivere, werkzame P-'/ schuim houdt Uw r fris en gezond. Nieuwe Iag< Nu kan iedereen ziek Colgatë véroorloven. Colgate - de meest verkochte tandpasta ter wereld Zeeuwse polder en waterschapsbond Vergadering te Zierikzee op 17 September a.s. De algemene vergadering van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond zal te Zierikzee worden gehouden op Zaterdag 17 September a.s. Het woord zal gevoerd worden door mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, directeur der unie van waterschapsbonden, over de toekomst van ons waterschapsbestel, door ir. L. Eelkema, over de herver kaveling op Schouwen-Duiveland en door de heer J. Klompe, voorzitter van het waterschap Schouwen, óver de ramp van Schouwen-Duiveland en hoe herhaling ervan te voorkomen. De vergadering wordt gevolgd door een gemeenschappelijke maaltijd, waarna tot besluit een excursie wordt gehou den o.m. naar het laatst gedichte dijlc- gat te Ouwerkerk. Programma Zeeuwse zwemkam- pioenschappen 27 Aug. in M'burg Op Zaterdag 27 Augustus houdt de zwemclub Luctor in het zwembad te Middelburg de Zeeuwse zwemkam- pioenschappen. De volgende nummers zullen worden verwerkt: Dames: 100 meter rugslag, 100 me ter vrije slag, 200 meter schoolslag, 50 meter vlinderslag, 3 x 100 meter wisselslag estafette en 5 x 50 meter vrije slag estafette. Heren: 100 meter rugslag, 100 me ter vrije slag, 200 meter schoolslag, 100 meter vlindei'slag, 3 x 100 meter wisselslag estafette en 5 x 50 meter vrije slag estafette. Middelburg wil een nieuw politiebureau gaan bouwen B. en W. vragen raad crediet ter voorbereiding bouw van 10.000 In Middelburg zal een nieuw poli tiebureau worden gebouwd. Hiertoe zullen althans de voorbereidingen ter hand worden genomen. B. en W. vra- ;en in dit verband de raad een cre- ontwerpen van een nieuw gebouw zyn verbonden. Verder wordt de raad verzocht deze werkzaamheden te wil len opdragen aan de architect, de heer P. Götzen, die zich bereid ver klaarde zijn medewerking te verle nen. B, en W. merken in hun schrijven op, dat het bureau reeds lang niet meer aan de gestelde eisen voldoet. Het is te klein, slecht ingedeeld, ge heel verouderd en donker. Tijdens een bespreking, die de burgemeester op het ministerie van binnenlandse za ken voerde, bleek, dat het Middel burgse politiebureau als één van de slechtste van het gehele land moet .worden beschouwd. Van de zijde van het ministerie is alle. medewerking toegezegd bij de voorbereiding en de bouw van een nieuw bureau, zowel wat de financiële zijde van de zaak betreft als ter verkrijging van bouw volume. B. en W. betogen, dat zij niet op de hoogte zijn van de eisen, die aan een modern politiebureau worden gesteld. Om die reden kunnen zij thans nog niet uitmaken ofde bouw op de plaats van het huidige bureau moge lijk zou zijn. Indien dit onmogelijk blijkt dan dient een andere plaats in het centrum van de stad teworden gezocht. Hét is de bedoeling, dat de burge meester, de commissaris van politie en de architect enkele plannen van politiebureaux elders in het land zul len bezichtigen om daarna tot een oordeel omtrent de omvang van een nieuw gebouw en de daarvoor beno digde plaatsruimte te kunnen komen. Te zijner tijd kunnen B. en W. dan een definitief voorstel bij de raad in dienen. A. J. Berenpas benoemd tot lid van Prov. Staten De Staatscourant bevat een besluit van de voorzitter van het centraal stembureau, waarbij A. J. Berenpas te Middelburg is benoemd tot lid van de provinciale Staten van Zeeland, in de plaats van C. Hamelink te Axel, die ontslag heeft genomen. Examen Voor het examen costumïère slaag den te Breda de dames Nellie Ver burg en Agnes Zeventer uit Vlissin gen en Neeltje Sinke uit Souburg. INTERNATIONALE EXCURSIE „Gaudeamus" in Middelburg Woensdag 31 Augustus zal een groot gezelschap componisten uit ver schillende landen een bezoek aan Walcheren brengen. Men zal een excur sie over het eiland maken, die in Middelburg zal eindigen, waar de deel nemers worden ontvangen door het gemeentebestuur van Middelburg. Ook staat een bezoek aan de Nieuwe Kerk op liet programma, waar Jan Rijn het orgel zal bespelen. Deze excursie is een onderdeel van het uitvoerige programma, dat de Stichting Gaudeamus heeft opge steld voor een internationale muziek- week in Bilthoven, Aan deze week wordt medegewerkt door enkele tien tallen vooraanstaande musici uit verschillende Europese landen. De artistieke leiding van het geheel be rust bij Henk Stam, directeur der Zeeuwse Muziekschool. Er zullen di verse concerten worden gegeven, ter wijl ook allerlei lezingen op hot pro gramma staan Jack Bornoff spreekt over „International Corporation in the field of music", Paul Collaer over „La Dramaturgie de Darius Milhaud" dr Hans Ulrich Engelmann over „Der Konformismus in der neuen Musik", enz. Aan de concerten wordt meegewerkt o.a. door het Haydn- kwartet en het Nederlands Kamer koor. Eén dag van deze uitgebreide week is bestemd voor een excursie, waar voor men nu Walcheren heeft geko zen. De president van de muziekraad van de Unesco, Sir Steuart; Wilson, zal de gehele week meemaken. Carillonconcert Woensdag zal te Vlissingen de stadsbeiaardier van Bergen op Zoom, de heer A. J. de Groot, óp de beiaard van de Sint Jacobstoren concerteren. De heer De Groot begon de beiaard studie in 1936 en behaalde in 1938 het diploma van de Mechelse beiaard school. In hetzelfde jaar werd hij be noemd tot beiaardier van Bergen op Zoom, waar hij te/ens directeur was van de gemeente-muziekschool. In 1951 werd hij in deze laatste betrek king gepensionneerd. Hij bleef ech ter als beiaardier werkzaam. De heer De Groot woont in Antwerpen. ZATERDAG AANSTAANDE Arts in een vacantie-oord Zaterdag aanstaande zal het pre cies een kwart eeuw geleden zyn, dat dokter M. Huygens als gemeente-arts naar Westkapelle kwam om daar de praktijk over te nemen van dokter Broodman, die naar Breskens was vertrokken. Met een korte onderbre- Idng gedurende de laatste oorlogsja ren heeft dokter Huygens nu dus 25 jaar in Westkapelle doorgebracht en nog steeds is hij even enthousiast over het plaatsje als in het begin. Toen hij 25 jaar geleden met zijn verloofde in het dorp onder aan de zeedijk ging kijken, zei hij spontaan: „Hier gaan we wonen" en zo was het. Het dorp is intussen eenmaal vrij wel geheel vernielden daarna, ver nieuwd. Ook het huis van de arts werd weggebombardeerd en nu, woont hg m een nieuwe kleine villa. Sportslieden maakten een bustocht over Walcheren De sportslieden uit Folkestone, die op het ogenblik in Middelburg te gast zijn, hebben Maandagmiddag vergezeld van een aantal Nederland se collega's en officials een tocht per bus over een deel van het eiland gemaakt. Van Middelburg werd naar Veere gereden, waar men tijdens een kort oponthoud iets van het stadje bezichtigde. Via Vrouwenpolder reed men daarna naar het waterwingebied van Middelburg. Daar aangekomen werd het gezel schap in het pompstation ontvangen. Nadat een verversing was gebruikt, bezichtigde men de gehouwen. Hierop volgde een wandeling door de duinen naar het strand, een en ander onder leiding van de heer C. Hordijk, ad ministrateur van gemeentebedrijven. Het was de bedoeling, dat men bij de zee een bezoek zou brengen aan de hengelaars. Maar deze „vissersman nen" staakten hun werk voordat de groep hen kon bereiken. Terug in het pompstation werd op nieuw een verversing gebruikt, waar na de colonne bussen de terugtocht naar de Zeeuwse hoofdstad aan vaardde. De trip werd o.a. meege maakt door de beide burgemeesters, de heer T. L. E. Franks van Folke stone en mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg en de beide voorzitters van de organis-rende comité's, ach tereenvolgens de heren A. J. S. Clark en D. A. Huijsse. Concert op de miniatuur Woensdag 17 Augustus a.s. zal het Middelburgse Muziekkorps onder leiding van zijn dirigent, de heer P. de Rooy, concerteren op „Miniatuur Walcheren" in Middelburg. Er zal een populair programma worden ge geven. Het concert wordt aangebo den door de zakenlieden uit Korte- en Lange Delft. Het programma luidt: 1 Telefun- ken, marche, J. Evert; 2 De kalief van Bagdad, ouverture,- Boieldieu; 3 Forstèrs negro spirituals, L. Gus- mann; 4 Wiener Bürger, wals, C. M. Ziehrer; 5 Stars en strips forever, mars, J. P. Sousa; pauze; 6 On the quarter deck, mars, K. J. Alford; 7 Auf der Wacht, P. Dierig (cornetso lo); 8 Wiener Praterleben, wals, S. Translateur, bew. Dreissen; 9 Pot pourri populaire II, A. Delbecq; 10 finale. Strandfeest Zaterdagmiddag werd in Oostkapelle het door VVV georganiseerde strand feest gehouden, waarvoor ook van de zijde der badgasten veel belangstelling bestond. Jammer genoeg vonden deze feesten door enkele hevige onweers buien een vroegtijdig einde. Mét de vele toeschouwers moesten ook de mu zikanten van „Crescendo", die muzi kale medewerking verleenden, een on derdak zoeken in de bunkers. Door dat het weer spelbreker was kon het zaklopen niet doorgaan. Wel kon mén nog genieten van het zandfiguren leg gen en het schatgraven. Hiervoor was een tiental prijzen beschikbaar ge-, gesteld. aan de De Casembrootstraat. Het uit zicht uit de tuin achter de woning is boeiend. Het gazon wordt omgeven door wat struiken en daarachter ligt de brede kreek, die van de overstro ming overbleef. Op de achtergrond tekent zich het silhouet van de dui nen af. Het is begrijpelyk, dat dokter Huygens het hier naar zijn zin heeft. Zyn praktijk heeft hij niet aan huis, doch in het naast zyn woning gelegen Groene Kruis-gebouw, een geschenk van de Utrechtse winkeliers. Daar door heeft hij de beschikking over veel ruimte om zijn patiënten te be handelen en te ontvangen. Met de Westkappelaars kan de heer Huygens uitstekend overweg en hij meent, dat zij ver de voorkeur ver dienen boven bijvoorbeeld de mensen in de grote stad. Zij komen niet naar de dokter of het moet werkelijk no dig zyn en dit voorkomt een onge wenste overbelasting van de praktyk. Dokter Huygens, die nu 51 jaar is, werd geboren in Groningen en kwam nadat hij op 28 November 1929 Was, .geslaagd voor het artsenexamen uit Ede bij Arnhem bijna een jaar later naar Zeeland. In de tussentijd nam. hij in verschillende plaatsen enkele praktijken waar. Voor de eerste maal na drie jaar heeft de heer Huygens zich voorgenomen weer eens 14 dagen vacantie te nemen. Het argument, dat hij gebruikt om het feit te rechtvaardigen, dat hij drie jaar lang niet met va cantie is geweest, is wel teke nend voor zijn liefde tot de ge meente en naar inwoners: „Waarom, zou je eigenlijk met vacantie gaar. als je in een va cantie-oord woont Zaterdagmiddag van twee uur tot half vijf Koudt dokter Huygens een receptie aan huis en naar alle waar schijnlijkheid zal hij daar dan ook wel fehuldigd worden door de inwoners, ie een bescheiden huldiging van hün arts voorbereiden. Merkwaardige aanrijding In de nacht van Zondag op Maan dag is er op de Rijksweg te Goes ter hoogte van de Schengestraat een merkwaardig ongeluk gebeurd. Even na twaalf uur kwam de automibilist H. C. uit Goes met zijn personenwa gen vanuit de richting Middelburg aanrijden toen van tegenovergestelde richting de motorrijder K. L. uit Wol- faartsdijk naderde. Zonder aanwijs bare oorzaak kwamen de beide voer tuigen met elkaar in aanraking, maar op onverklaarbare wijze zag de mo torrijder kans nog verscheidene hon derden meters door te rijden. Op deze plaats werd hij namelijk liggend naast zijn motor door enkele politieagenten aangetroffen. De automobilist was di rect gestopt. Dokter van der Werf, die bij de motorrijder werd geroepen, liet deze naar het ziekenhuis vervoe ren waar bleek dat het slachtoffer zijn' teen had gebroken. Na verbom den te zijn kon hij naar huis terugke ren. Bij dit ongeval liepen beidé voer tuigen materiële schade op. VANDAAG. Middelburg Electro: „Bittere ervaring", (18 jr.). 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 924 uur; Sportuitwisseling Middelburg—Fol kestone: bustocht deelnemers paar Rotterdam, Den Haag. Scheveningen, 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 918 uur. e Vlissingen Alhambra: „Desiree", (a, 1.), 19 en 21 uur; Luxor: „De bende van marady", (14 jr.), 20 uur; Britannia: filmvoorstelling ,,Vijf minuten na twaalf", (18 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Opfetand der gedoemden", (14 jr.), 20 uur; Grote kerk: Zeeuwse tentoonstelling Beeldende Kunsten, 10 —12, 15—17 en 19—21 uur. Axel Het Centrum: film Tour de Fran ce 1955. Aanvang 21 uur en zo nodig 19 uur. Zierikzee Concertzaal: „Legioen der verraders, (14 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2