Middelburgse ploegen wonnen uitwisseling met Folkestone SP0R T~ AMSTERDAM OPNIEUW IN RIJ VAN FINANCIËLE CENTRA PENSIONHOUDER VERMOORD IN AMSTERDAM-WEST VISSERIJFEEST IN BRESKENS OPGEWEKT GEVIERD MAANDAG 15 AUGUSTUS 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 NA 5 ONDERDELEN STAND 10—0 Zeeuwse triomfen bij zwemmen - twee maal - waterpolo, hockey en hengelen MIDDELBURG heeft de sportuitwisseling met Folkestone gewonnen. Dit staat nu reeds vast, nadat tijdens het afgelopen weekeinde op drie „fronten" werd gestreden. De hoofdstedelijke sportslieden wonnen alles: Zwemmen dames en heren waterpolo, hockey en hengelen. Dit le verde de Middelburgers 10 punten op, tegen geen voor Folkestone. Hier door verkregen de gastheren een te grote voorsprong. Nog slechts drie onderdelen moeten namelijk worden afgewerkt: tennis, athletiek en ta feltennis. Door deze drie takken van sport te winnen, kunnen de Britten nog 6 punten behalen, waarop een goede kans bestaat. In het zwembad bonden „Luctor" en Folkestone Swimming Club plus de Dover Life Guards de strijd aan. Zowel de dames als de heren uit Middelburg namen vrij spoedig een puntenvoorsprong, die zij niet meer afstonden. Ook het waterpoloduel was voor Middelburg. Met schokkende cijfers (80) werden de Engelse gasten verslagen. De hockeymatch werd een Middelburgse zege, tegen de verwachting in. De eindstand was 81. In Westapelle kampten de hengelaars om de zilveren beker. Deze trofee blijft in Middelburg. Alle vijf genoemde resultaten brachten elk 2 punten op voor de Middelburgers, die daarmee revanche namen voor de in 1954 geleden nederlaag. Een talrijk publiek woonde de zwemwedstrijden bij in het nieuwe bad aan de Poeledaelesingel. Dit in- tenationale publiek heeft kunnen ge nieten van een vaak zeer spannende strijd. Supporters van beide zijden leefden fel mee met de deelneemsters en deelnemers. Jammer was, dat een onweersbui de pret een uur lang kwam verstoren. Wegens de te hevi ge regen werd toen het programma geschorst en de wedstrijden voor kinderen tot en met 14 jaar moesten komen te vervallen. Door dit opont houd was het geheel het pro gramma telde niet minder dan 23 onderdelen eerst na zes uur afge lopen. Begonnen werd met het spelen der beide volksliederen. Onmiddellijk daarna begonnen de wedstrijden met het overhandigen van een vaantie door de Engelsen. Reeds één van de eerste nummers, de 3 x 50 m wis selslag persoonlijk voor dames bood een bijzonder spannend duel tussen twee deelnemers. Het waren Corry Voogd en Chris tina Pierce in haar land candida te voor de O.S. die elkaar geen centimeter toegaven. Tot de laatste baan gingen beide meisjes gelijk op. Beiden persten er een felle eindsprint uit, luide aangemoedigd door de toe schouwers. Het resultaat was een „dead heat", beiden deden dezelfde tijd noteren: 2.29.7. Nadat eerst Folkestone enkele overwinningen had geboekt, met na me bij de jongens en meisjes, was het daarna Luctor, dat vrijwel steeds op de eerste plaatsen beslag legde, vaak met beduidende voorsprong op de tegenstanders. Zo won Annie Cor- nelisse de 100 m schoolslag in de goede tijd van 1.34.8 en Kees de Rijk kwam met twee overwinningen voor de dag, namelijk op de 100 m school slag heren (1.24.3) en 3 x 50 m wis selslag persoonlijk heren (2.05.1), beide malen met grote voorsprong op zijn rivalen. Corry Voogd won naast de 3 x 50 m persoonlijk ook de 100 m vrije slag dames. De „Luctoriaan" Jan Dirkse was bij de heren de „grote winnaar", hij nam de 50 m rugslag jongens, de 50 m vrije slag jongens en de 100. m vrije slag heren. Zijn prestatie werd bij de dames door de Engelse Pierce geëvenaard: dit snelie meisje won behalve het reeds genoemde nummer de 50 m rugslag meisjes en de 100 m rugslag dames. Luctor won voorts allo estafettes. Van het begin af aan werd steeds duidelijk, dat de Middelburgers ook nu weer zouden winnen. Na de polo wedstrijd was het geen vraag meer, wie dit deel van de sportuitwisseling op zijn naam zou kunnen schrijven. Deze match werd namelijk een te leurstelling. Want de heren van Fol kestone en Dover boden bijna geen tegenstand. Luctor won dan ook met 80 in dit eenzijdig duel. De doel punten kwamen van Kees de Rijk 13), Rinus de Wit (2), Wim Won der gem (2) en Ferdi van Giezen (1). De eindstanden van deze zwem- ontmoeting luidden: heren: Middel burg 1752,2 pt, Folkestone 1899,8 pt; dames: Middelburg 2031,8 pt, Folke stone 2208,7 pt. Het totaal verschil bedroeg 324,5 pt. In de avonduren Ook in de avonduren was van aan trekkelijke sportevenementen te ge nieten. Het programma, dat op de gemeentelijke sportterreinen werd afgewerkt, begon met een interes sante handbaldemonstratie door le den van de Middelburgse Handbal en Athletiekvereniging „E.M.M.". De demonstratie, waarin de waarde van deze levendige en snelle sport duide lijk tot uiting kwam, trok een rede lijk aantal kijkers. Later op de avond werd op twee velden 'gespeeld: Het hockeyveld werd bespeeld door de gemengde teams van Middelburg en Folkestone. Op het grote voetbalveld kwam een combinatie van de voetbalvereniging Middelburg in het veld tegen een combinatie van Bergen op Zoom. Het was voor een groot deel van het publiek moeilijk te kiezen, welk evenement de aandacht moest genie ten. Op beide velden was een spor tieve strijd te zien. In de hockeymatch bleken de Mid delburgers met kop en schouders bo ven hun sportcollega's uit de Engel se badplaats uit te steken. De rust ging in met 20, beide doelpunten waren van de productieve H. Bo- gaert. In de tweede helft gaven de Britten iets beter partij. Dit resul teerde in een doelpunt (21).. Maar verder kwam Folestone niet." Ten slotte bracht F. Bogaert voor Mid delburg de einstand op 31. Het voetbalduel tussen Middelburg en Dosko is helaas een matige partij geworden, waaruit voor het vrij tal rijke publiek niet veel spanning te peuren was. Gedurende de gehele wedstrijd bezaten de Bergenaren een grote meerderheid, die ook in de eind stand duidelijk tot uiting komt (2 5). De ruststand werd 02 door twee doelpunten van de Dosko-er Schuurbiers. Direct na het begin van de tweede helft zorgde Ko- lijn voor een tegenpunt (12). Maar Dosko wist de score nog aanmerkelijk op te voeren. Schuurbiers wederom (2x) en C. Machielsen zorgden voor een 1 5 stand. Vlak voor het einde scoorde Kolijn het tweede tegen punt voor de thuisclub en daarbij bleef het. Zondagmiddag bonden de henge laars de strijd aan in Westkapelle. Van half vier tot zeven uur werd ge vist aan de dijk dichtbij het dorp. Beide ploegen bestonden uit 9 leden. Hiervan waren bij de Britten drie dames. Twee van hen vingen teza men drie vissen met een totaalge wicht van 560 gr. De anderen waren niet gelukkig. Bij de Middelburgers waren het 8 vissers, die in totaal 13 stuks „wild" verschalkten. Het totaalgewicht was 1885 gr. Door dit resultaat kwamen de hoofdstedelingen dus in het bezit van de zilveren beker. Hans Keukelaar uit Kloetinge heeft in het kader van een uitwisseling als lid van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart drie we ken als gast vertoefd bij de Zweedse luchtmacht. In Stockholm ontmoette hij Koning Gustaaf VI Adolf, die een kort praatje met hem maakte. Weldra worden in België weer borrels geschonken In Belgische café's zal weldra weer een borrel geschonken mogen worden. Met dit besluit, dat voorlopig voor de proefperiode van een jaar geldt, ho pen de Belgische autoriteiten een eind te maken aan de onrustbarende toe neming van de zogenaamde „besloten clubs" waar de jenever rijkelijk vloeit. VERWACHTINGEN VAN MARY KOK Als men het Deense sport blad Idraetsbladeteen toonaangevend orgaan moet geloven dan wordt de 14-jarige Nederlandse zwemster Mary Kok de opvolgster van de be roemde Ragnhild Hveger. Dit Deense fenomeen slaagde er namelijk bijna in de jOO meter vrije slag binnen de vijf minuten te zwemmen. Op 15 September 1940 liet zij in Kopenhagen een tijd van 5.00.1 noteren. Tot dus ver is dit het wereldrecord. Het Deense blad zegt, dat er thans een meisje is, dat Ragnhilds re putatie van de grootste zwem ster, die de wereld, ooit kende kan overnemen: namelijk Mary Kok. Deze pupil van Jan Sten der bezit thans het wereldre cord 100 m vlinderslag met een tijd van 1.13.8 en het Neder lands record. 400 meter vrije slag met 5.09.0. „Zij is het meis je", aldus het Deense blad, „dat Nederland terug zal brengen op de troon onder de zioemnaties van de wereld, de Hongaren te rug zal drukken en zelfs de grootste zwemster van Dene- marken en tot dusver van de wereld zal overtreffen". NIET ONBEREIKBAAR Het blad vergelijkt verder de vijfminutenlimiet voor de 400 m vrijs slag met de 4 mimiten- grens, die jarenlang gold en eindelijk door Roger Bannister werd verbroken, idraetsbla det" haalt in dit verband een uitspraak van Gunnar Nielsen één der bekendste Deense lopers aan, die luidt: Magi sche tijden zijn onbereikbaar, alleen tot de dag, dat bewezen xoordt, dat hetgedaan kan wor denDan volgen niet één, maar verscheidene anderen, dan, plotseling, is de gehele sport- élite in staat het te doen". De vraag of Ragnhild Hvegers' re cord op de 400 m gebroken zal worden wordt in het artikel van „Idraetsbladet" bevestigend be antwoord. Liet merkt op, dat Ragnhild zelf het record wel verbroken zou hebben als de1 oorlog dit niet had verhinderd. Op de dag, dat zij het record vestigde had Denemarkens grote zwemster een slechte start, die haar een seconde ver lies opleverde. Een enorme eindsprint compenseerde dit echter weer. IS ZIJ HET? Tijdens het vestigen van het record was er geen wedstrijd. Toch deed Ragnhild Hveger het niet alleen. Gangmaker, inder daad gangmaker, was de Deen se zwemkampioen Poul Peter sen. Deze had op zijn rekening een tijd van iets beneden de vijf minuten. Hij was echter op die dag verkouden, maar wilde toch wel helpen. Het meisje versloeg hem, met 18 seconden. Petersen hield haar echter op een hoge snelheid. Na ongeveer 250 m passeerde Ragnhild Hve ger hem, doordat hij vermoeid raakte. Zij handhaafde haar tempo en bereikte de record verbetering. Velen hebben sindsdien geprobeerd deze fe nomenale prestatie te overtref- kaleidoscoop fen. De Amerikaanse Ann Cur- tiss benaderde in 1948 het re cord, met een tijd van 5.06.1, de Deense Greta Andersen liet in 1951 5.06.5 afdrukken en de Hongaarse Valerie Gyenge zwom 5.0816. De door Ragnhild Hveger getrokken grens werd echter niet gepasseerd. Zal Mary Kok dit presteren? „Zij heeft de techniek en de hard heid om uren van dagelijks har de training te doorstaan. Zij is het, die „de gouden torpedo"- Hveger kan passeren", zo eindigt het artikel in idraets bladet". RONDE VAN EUROPA Vorig jaar werd voor de eer ste maal een wiellerronde van Europa georganiseerd. Bepaald een succes was het niet, maar daardoor niet afgeschrikt, gaan de organisatoren, het ook dit jaar weer proberen. Op 3 Sep tember zal de karavaan, die uitsluitend bestaat uit fabrieks- ploegen, in Parijs worden „weg geschoten". De ronde telt 14 etappen, die door acht landen leidden', het eindpunt is Bolog na. Volgens sommige berichten zou Maastricht etappeplaats worden. Verder worden ge noemd Charleroi, Forbach, Frankfort, Wuppertal, Hanno ver, Berlijn, Stuttgart, Augs burg, Innsbruck, Villach, Za- greb- en Triest. Zo men ziet: ook Berlijn. Daartoe zal een luchtbrug worden geslagen. De renners worden per vliegtuig van Hannover naar de voorma lige hoofdstad vervoerd, waar zij dan een etappe van 128 km rijden op een baan! Weer door de lucht worden zij dan naar stuttgart gebracht om gewoon op de begane grond door te gaan. O.a. Magni (It.), Rik van Steenbergen (Belg.) en dig Franse renners Bauvin, Dotto en Forestier zouden deelnemen, ffeker is dit echter nog niet, evenmin als de deelname van een Nederlandse ploeg, waarvan sprake icas. GEMENGD DENKBEELD In Belgische en Franse kran ten gaan stemmen op om voor de Tour de France 1956 een ge mengde ploeg Nederlmd-Du- memburg samen te stellen. Daarbij stelt men dan Charly Gaul, de „klimontdekking" van de laatste ronde als kopman. Slechts met een sterke ploeg zou, deze klimspecialist een ovenoinning kunnen behalen, zo zegt men. Luxemburg alleen kan geen ploeg van dit formaat opbrengenDat is zelfs zeer duidelijk gebleken, want Gaul ondervond hoegenaamd geen hulp van zijn makkers, reden waarom Gaul's prestaties dan ook zeer in waarde stegen. Wel nu, Nederland alleen schijnt ook niet voor een „winning team" te kunnen zorgendus dan maar combineren! Een Belgisch blad verklaart zich zelfs voor een Benéluxploeg, met Van Est, Branlcart, Gaul! Het antwoord op de vraag of deze drie groot heden het prettig zouden vinden in één ploeg te werken, is wel duidelijk, dunlct ons. Maar de KNWU en met name Belle naars zullen ook voor 't an dere denkbeeld wel zeer weinig voelen. Waarom zou men de Nederlanders op een brandsta pel gooien om Gaul te helpen winnen. De risicofactor is veel en veel te groot. En bovendien: De afzonderlijke Nederlandse ploeg heeft zijn bestaansrecht in de Tour o.i. wel bewezen! Ernst Groenevelt overleden. Op de begraafplaats Nieuw Eeyk- en Duynen te Den Haag is ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de journalist-letterkundige Ernst Groenevelt, die op 68-jarige leeftijd in de Rudolf Steinerkiiniek is over leden. In 1924 kwam hij als journalist bij „De Avondpost" te Den Haag. Hi) schreef er o.a. letterkundige bijdra gen voor het Zondagochtendblad van deze krant, die zeer veel werden gelezen. Hij richtte in 1914 met Constant van Wessem het letterkundig maand blad „Het Getij" op en was geduren de tien jaar redacteur van dit blad, dat die tijd het centrum was van een aantal jonge letterkundigen. In 1916 publiceerde Ernst Groene velt de bundel verzen „Langs velden en wegen"; in 1920 een bloemlezing „De jongeren"; eveneens in 1920, on der het pseudoniem R. Lonnet van Geertse, literaire opstellen en kri tieken getiteld „Perspectieven"; in 1922 de bundel gedichten „Narcis"; in 1924 de bundel „Intermezzo" en in laatstgenoemde jaar ook, onder pseudoniem Karei. Winter de roman „Wisselingen". WEER KAPITAAL-EXPORT. Engelsen kwaad over disconto-politiek (Door onze economische medewerker). De aankondiging van een 15-jarige lening van twee en half millioen pond ten behoeve van de in Zuid Rhodesia gevestigde Anglo American Rhode- sian Development Corp. is om verschillende redenen interessant. Om te be ginnen is het de eerste naoorlogse lening in vreemde valuta, als wij de di verse dollaremissies buiten beschouwing laten en ook buiten beschouwing laten de inschrijvingen van Nederlanders in België op Belgische emissies. Het had voor de hand gelegen, dat de lening niet in Nederland, maar in de metropool van het sterlinggebied, Londen, was gesloten. Er moeten daarom belangrijke redenen zijn ge weest, da.t een tot het Gemenebest behorende mijnbouwmaatschappij niet in Londen om kapitaal vraagt, maar in Amsterdam. De Engelsen kunnen dit feit dan ook moeilijk slikken en zrj overstelpen de overheid met verwijten, dat de dis- contopolitiek tot dit averechtse en be schamende resultaat heeft geleid. In het begin van het jaar toch is het officiële disconto verhoogd eerst tot 3 Va en even later tot 4% omdat de betalingsbalanspositie hiertoe dwong. Er vloeide door de ongunstige han delsbalans goud af, terwijl ook het gond voortdurend onder druk stond. >oor nu de officiële rente te verho- fen, hoopte men het voor buitenlan- ers aantrekkelijker te maken, kapi talen naar Londen te verplaatsen en deze dus juist niet weg te laten trek ken, waarbij het uiteindelijk doel was, de binnenlandse inflatie te be perken. Deze visie blijkt op zich zelf juist te zijn.geweest, maar de keerzijde van de medaille is, dat het betrekkelijk duur is geworden om in Engeland een lening te plaatsen. Anders gezegd: de Anglo American Rhodesian Devel opment Corp. slaagde er niet in voor 4% tegen 'n koers van 98% en de bekend gemaakte aflossingsvoor- waarden, geld in Engeland op te ne men. Lage rentevoet In ons land lukte dit wel, omdat de rentevoet bij ons lager is. De 4% de uitgifte beneden pari en de korte looptijd moeten dan ook als een compensatie worden gezien voor het risico, dat men een ponden- en geen guldensrekening neemt. Dit relatief verzwakken van de po sitie van Londen als financieel we reldcentrum is Amsterdam ten goede gekomen. Amsterdam gaat weer meetellen in de rij van financiële centra. Men komt hier geld lenen en dat betekent een groter aanzien in de wereld. Maar dat betekent ook in komsten voor de banken, die haar tussenkomst verleenden. En dat aanzien blijkt niet alleen uit het feit, dat men naar ons toe komt, maar ook uit het feit, dat onz-e valutapositie het rustig toelaat om voor de opbrengst in guldens de te genwaarde in ponden op de vrije mart te kopen. Export Al die buitenlandse leningen zijn een vorm van kapitaalexport, waar van ons land de revenuën plukt in de vorm van renten. Nederland heeft vroeger altijd zijn kapitaal geëxpor teerd en door de opbrengst daarvan, Bij het spel gedood. Zaterdagmiddag waren enige kin deren van de familie S. te Enter, aan het spelen achter de bak van een kar. Deze bak was opgesteld tegen de muur van de boerderij der fami lie S. De bak viel om en kwam te recht op het achtjarig zoontje, dat daardoor werd gedood. Een bedrag van zeventig gulden vermist. In de naclit van Vrijdag op Zater dag hebben drie bewoners van een pension aan de Eerste Helmerstraat 101 te Amsterdam-West de 44-jari- ge ongehuwde kamerverhuurder H. in zijn zit-slaapkamer op de twee de verdieping levenloos aangetrof fen. De man zat in een fauteuil, zijn polsen en hals waren met een touw vastgebonden. Aan de voorkant van zijn schedel was een gat waar nog bloed uitvloeide. Over het lijk was een divankleed gelegd. Er, wordt een bedrag van ca. 70 vermist, dat uit een geldkistje is weggenomen. Het geld behoorde toe aan één der pensiongasten. Een kamerverhuurder, die om half twee thuis kwam, zag op de tweede verdieping nog licht branden en riep: „Hé, slaap jij nog niet?". Toen hij op zijn roep geen antwoord kreeg, deed hij de deur open en ontwaarde het slachtoffer onder het divankleed. Hij ging naar de derde etage en waar schuwde twee medebewoners. Ge drieën gingen zij naar beneden en namen het kleed weg. Met een in de j kamer staande telefoon waarschuw den zij onmiddellijk via het alarm nummer 5 x 8 de politie. De politie heeft nog geen enkele arrestatie verricht; wel werden ver schillende mensen verhoord. Wervelstorm „Connie" treft New-York. Tot dusver 41 slachtoffers. De wervelstorm „Connie", die in tussen is afgezwakt tot een gewone storm met hevige slagregens, heeft op zijn weg over de Amerikaanse Oostkust in Noordelijke richting Za terdag het gebied van New York ge troffen. Het totaal aantal slachtof fers steeg tot 41. Tengevolge van het noodweer kwa men ongeveer 100.000 mensen zonder electriciteit te zitten en duizenden kelders liepen onder water. Het trein verkeer in de stad werd een uur on derbroken, doordat er korstsluiting in een schakelstation was ontstaan. In 36 uur viel de record-hoeveelheid re gen van 225 mm. Volgens een voorlopige officiële schatting is in de staat Noord-Caro- lina voor een waarde van 3.500.000 dollar schade aangericht. Intussen nadert de vierde tropische storm van het seizoen, cle orkaan „Diana", de kust van Noord-Carolina. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Emmeloord 2c pred. plaats R. Strijker te Lichten- j voorde die bedankte voor Oostereind. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiden M. Blok te Rotterdam C. Bedankt voor Trieht H. Ligtenberg te Rotterdam. (Slot van i 1) toch succes, toen een laag schot on houdbaar in de hoek van het doel verdween. Door een grotere agressi viteit behielden de roden een licht overwicht, wat resulteerde in een penalty, die feilloos werd ingescho ten. Na de rust, die werd opgevrolijkt door muziek van de „Sarino's", tap ten de withemden uit een ander vaatje. Door goed samenspel wisten zij de achterstand, die was gegroeid tot 30, om te zetten in een gelijk spel. Kort voor het einde van deze wed strijd, die op behoorlijk peil stond, al meenden sommige dames wel eens, dat zij volleybal speelden, wisten de roodhemden de stand in hun voor deel tot 43 te wijzigen. De heer Koster, penningmeester van het visserijcomité, overhandigde beide ploegen een grote taart. Bij de wielerwedstrijd op gewone fietsen voor jongens onder de veer tien jaar werd door alle vier deelne mers hard om de zege gevochten en zij gingen dan ook met minimale verschillen over de eindstreep. De avond werd verder opgevrolijkt door concerten van de deelnemende muziekgezelschappen, die met hun luchtige polka's, marsen en potpour ri's voor een gezellige sfeer zorgden. Ondanks de zware regenval in de middaguren kon het vuurwerk aan het eind van de avond toch doorgang vinden. Duizenden en nog eens dui zenden hebben van dit spel van licht en knallen genoten. Vuurfontijnen en watervallen van gouden vonken wer den afgewisseld met vuurpijlen en vliegende schotels, die met luide knallen in de bijna windstille avond lucht explodeerden. De grote stuk ken weerspiegelden zich sprookjes achtig in het water van de haven en Bengaals vuur en magnesium zetten de omgeving in een helle gloed. Het sluitstuk was een meester werk op zichzelf. Een vissersboot op de baren in wit en groen, vuur, geflankeerd door de woorden „Be houden Vaart" en door schitteren de lichtballen en flonkerende lichtkransen. Daar een extra boot naar Vlissin- ;en was ingelegd om twaalf uur, ronden de talrijke feestvierders van de overkant zich nog geruime tijd in het feestelijk verlichte Breskens op. echt Zeeuws-Vlaamse wijze .ver was het mogelijk er een passieve handelsbalans op na te houden. In zoverre keren wij dus tot een goede, vóóroorlogse gewoonte terug. Een andere vraag is, of het dan niet aantrekkelijker zou ziin om geen dollareffecten meer af te stoten, want de prima beleggingen, die wij hadden in dollars, kappen wij af om hiervoor beleggingen terug te nemen in een valuta, welke toch niet zó sterk Is als de dollar. Dit wel eens geuite verwijt is op zichzelf juist, maar men vergete daarbij dan toch niet, dat die verkoop van onze dollarstukken voornamelijk plaats vond in een tijd, dat wij om dollars zaten te springen en onze be talingsbalans in nood verkeerde. Thans staan wij er een stuk beter voor (al vertoont de lopende reke ning van de dollarbalans weer een tekort), zodat het voor de hand ligt, dat de kapitaal export 't eerst plaats heeft naar de landen, die er om vra gen. Zouden wij het uit het buitenland terugontvangen kapitaal niet reëx- porteren, dan blijft het renteloos in de vorm van deviezen of goud. het geen mits wij een goed deviezen- stootkussen hebben onnodig is. Echtpaar mishandelde pleegkind. Op aanwijzing van de bewoners van de Sleegstraat te Ulft, die reeds gerui me tijd hulpgeroep van een kina had den gehoord heeft de rijkspolitie te Ulft een onderzoek ingesteld ten hui ze van het echtpaar V. Daarbij bleek dat het drie en een half jarige pleeg kind van dit echtpaar op ergerlijke wijze was mishandeld. Het kind was bont en blauw geslagen. De arts van het dorp, dr. C. heeft het kind voor lopig in zijn woning opgenomen. De rijkspolitie heeft tegen het echtpaar procesverbaal opgemaakt. Toen de optocht, die Zaterdagmiddag in Breskens ter gelegenheid van de visserijfeesten werd gehouden, over vallen werd door een zware stortbui, zochten enkele leden van een signaal- afdeling beschutting onder een ver plaatsbare muziektent, waar zij rus tig doorgingen met het blazen van hun signalen. (Foto P.Z.C.) maken alvorens de weg naar huis te moeten ondernemen. Zondagmiddag is de stoet praal wagens nogmaals op weg gegaan en weer is de regen spelbreker gewor den. Ditmaal werd de tocht echter voltooid, al moesten de kinderen, die op de wagen hadden plaatsgenomen, het veld ruimen. De talrijke muziekgezelschappen, waaronder Olga Lowina met Tom Erich en Eddy Christiani, wisten de stemming er wel in te houden. Op vallend was deze dag de grote druk te, en dat ondanks het slechte weeri

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5