JIMMY BROWN opent een rijschool KRING ZEELAND VAN K.N.Z.B. SLOEG BELGISCH-VUANDEREN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 AUGUSTUS 1955 GESLAAGD INTERNATIONAAL ZWEMFEST1JN Einduitslag in Sas van Gent: 2840,6-2916,6 pt. De weersomstandigheden waren ver re van gunstig en daardoor was de publieke belangstelling voor de in ternationale zwemwedstrijden, die Zaterdagmiddag in het fraai gele gen Sasse zwembad tussen het district Vlaanderen van de K.B.Z.R.B. en de Kring Zeeland van de K.N.ZJB. gehouden werden, niet bijzonder groot. Desondanks kan uit spor tief oogpunt bezien van een uit stekend geslaagd zwemfestijn ge sproken worden en de organiseren de vereniging „Bruinvis", die alles tot in de puntjes had verzorgd, waardoor het programma op vlotte wyze kon worden afgewerkt, komt dan ook zeker een woord van lof toe. De „Bruinvissen" beperkten zich overigens niet tot organiseren al leen, integendeel, in niet minder dan acht nummers van het programma behaalden zij de zege, hetgeen in niet geringe mate bijdroeg tot de eindoverwinning, die de Kring Zee land. met 2840,6 punten togen Vlaan deren 2916,6 punten, behaalde. De ex Europees kampioene, Ray monda Vergauwen van de „Bruin vis" bleek nog steeds een niet te on derschatten mededingster. In beide nummers waaraan zij deelnam, leg de zij onbedreigd op de eerste plaats beslag. De waterpolowedstrijd tussen Zee land en Vlaanderen bracht de Bel gen, mede door de grote productivi teit van de gebroeders Sampon (Bruinvis), een verpletterende 11-1 nederlaag. De uitgeloofde clubbeker tenslotte viel ten deel aan „De Bruinvis" met 25 punten. De tweede en derde plaatsen werden gedeeld door K.Z.K. en Y.S.C., die beide, evenals ,,De Schelde", die vierde werd, 5 punten behaalden. Voor de aanvang van de wedstrij den sprak de voorzitter van „De Bruinvis", ir C. A. L. Horstmann, een openingswoord, waarbij s hij de deelnemende verenigingen, namelijk Kortrijkse Zwemkring, Roesselaarse Zwemvereniging, Waternikkers Bre- dene, Wetthra Wetteren, Ypres S. C. Yperen, Schelde Terneuzen, Zee hond Vlissingen en Bruinvis Sas van Gent, verwelkomde. Ir Horstmann deelde verder mede, dat de Zeeuwse verenigingen, doordat bijv. Luctor op dezelfde dag aan een andere wed strijd deelnam, enigszins verstek moesten laten gaan. Na afloop van de wedstrijden reik te ir Horstmann de prijzen uit en bracht lm dank aan allen die mede werkten tot het welslagen van deze dag. Resultaten De gedetailleerde uitslagen luiden: 110 meter vlinderslag heren: 1 L. Goetghebeur, Waternikkers Bredene 1 min. 26.2 sec.; 2 C. Lepers, Kort- rijkse Z. K. 1 min. 51 sec. 100 meter rugslag dames: 1 R. Ver gauwen, Bruinvis, 1 min. 39.5 sec.. 2 W. de Bruyn, Bruinvis, 1 min. 42.8 sec.; 3 B. van den Berg, Zeehond, 1 min. 50 sec. 100 meter rugslag heren: 1 R. De- laere, Kortrijkse Z. K. 1 min. 38.8 sec.; 2 R. Rouselle, Waternikkers Bredene, lmin. 47 sec. 100 meter schoolslag meisjes: 1 F. Beddeleen, Ypres S. C. 1 min. 34.2 s; 2 C Caoekebeke Wetthra, Wetteren 1 m. 38.2; 3 R. Meliefste, Bruin vis, 1 min. 45.8 sec.; 200 m. school slag heren: 1 W. de Vries, Bruin vis, 3 min. 10.6 sec.; 2. R. de Braai, Schelde, 3 min. 11.9 sec.; 3 G. Ros- sel, Kortrijkse Z.K., 3 min. 13 sec. 200 meter schoolslag dames: 1 R. Vergouwen, Bruinvis 3 m. 16.1 sec. 2 A. Jansen, Schelde, 3 min. 28.2 sec.; 3 R. Demeijere, Roesselaarse Z.V., 3 min. 35.8 sec. 50 meter vrije slag jongens: 1 J. Sampon, Bruinvis 32.7 sec.; 2 L. Haentjes, Ypres S.C., 33 sec.; 3 W. de Vries, Bruinvis, 34.8 sec. 100 meter vrije slag dames: 1 W. de Bruyn, Bruinvis 1 min. 25.4 sec.; 2 T. Asselman, Bruinvis, 1 min. 34.9 sec.; 3 A. Jansen, Schelde, 1 min. 35.8 sec. 100 meter vrije slag heren: 1 C. Ver beek, Zeehond, 1 min. 12.2 sec.; 2 A. Sampon, Bruinvis, 1 min. 14.2 sec.; 3 R. Boeydens, Waternikkers, Bredene, 1 min. 14.5 sec.; 6x50 meter vrije slag estafette mixed 1 Bruinvis (R. Meliefste, W. de Bruyn, T. Asselman, J. Geerling, J. Sampon, A. Sampon 3 min. 41 sec.; 2 Ypres S.C. 4 min. 10.6 sec. 3x50 meter wisselslag estafette da mes: 1 Bruinvis (W, de Bruyn, R. Meliefste, T. Asselman) 2 m. 17.2 s.; 2 Schelde 2 m. 21.9 s.; 3 Ypres S.C. 2 min. 22.9 sec. 4x50 meter wisselslag estaffette he ren: 1 Bruinvis (J. Geerling, W. de Vries, A. Sampon, J. Sampon) 2 min. Zes titels sleepte de Vlissingse Willy Cijsoinv uit de strijd om de Zeeuwse athletiektitels. Eén daarvan behaalde z\j by het verspringen met deze fraaie sprong. De afstand bedroeg 5.03 m. (Foto P.Z.C.) Willy Cysouw gekozen in Nederlandse dames B-poeg. Wedstrijden tegen België en West-Duitsland. van Marathon uit Vlissingen is door de K.N.A.U. gekozen in de Neder landse dames B-ploeg, die Zondag 21 Augustus a.s. in het öoffertstadion te Nijmegen de strijd zal aanbinden met de Belgische A-ploeg. Zij zal in deze ontmoeting voor Nederland uitkomen op het nummer hoogspringen. Ook is Willy Cijsouw gekozen in de Nederlandse jeugdploeg voor de wed strijd tegen de westduitse jeugdploeg welke op 4 September in GÏaabeck wordt gehouden. Zij zal hier de Neder landse lcleuren verdedigen op de num mers 80 meter horden en hoogsprin gen. Vandaag neemt zij deel aan de na tionale vierkamp voor meisjes-A te Tilburg. Deze vierkamp houdt in 80 meter, hoog- en verspringen en ko- felstoten, op welke nummers zy eeuws kampioene is. Geen leider. In het verslag van de Benelux-ron- de, dat Zaterdag in onze krant werd geplaatst, werd absusievelijk ver meld, dat de heer Glerum de teams van de rijkspolitie over het 1100 km lange traject leidde, De diverse korp sen hebben deze tour echter onafhan kelijk van elkaar gereden. 29.4 sec.; 2 Kortrijkse Z. K. 2 min. 35 sec.; 3 Waternikkers Bredene 2 min. 42 sec. 7x50 meter vrije slag waterpoloploe- gen: 1 Zeeland 4 min. 7.4 sec.; 2 Vlaanderen 4 min. 7.9 sec. Waterpolowedstrijd: Zeeland-Vlaan deren 11-1. strafschop toe, omdat Paecock Kop had gevloerd. Vukas zette de penalt. beheerst in een doelpunt om (14). -:ker." het continentale team. Het was een gemakkelijke zege voor Tennistournooi in Domburg In Domburg werd op de banen van de stichting Badbelangen' het ten nistournooi voortgezet. De uitslagen van Vrijdag luiden: Heren enkelspel: Aalders-Huigen 6-0, 6-0; Van der Pijl-Abendannon 2-6, 7-5, 6-3; Aalders-Scholten 6-0, 6-0; Lathouwers-Aalders 6-4, 3-6, 6-3; Dominicus-Vreeke 6-2, 8-6; Krul- Anneveld 6-1, 6-2; Prins-Dolleman 6-3, 6-2; Ochtman-Kauffmann 6-2, 6-0; Kr uil-Lathouwers 4-6, 6-3, 7-5; Prins-Van der Pyl 7-9, 6-3, 6-2. Dames enkelspel: mej. Snoep-mej. Ludérus 6-1, 6-1; mej. Snoep-mej. De Laive 6-3, 6-0. Heren dubbelspel: Hoeckholz en Dominicus-Van Boven en Laurens 6-1, 6-2; Hoeckholz en Dominicus- Abendannon en Abendannon 6-4, 6-2; Lathouwers en Prins-Fopers en Pie- ters 6-0, 6-0; Pasteur en Kauffmann- Amieveld en Kakebeeke 5-7, 6-1, 6-4 Koers en Sandberg-Vr'eeke en Van Eijzeren 2-6, 6-2, 10-8; Fabius en Fa- bius-Vogelaar en Voogelaar 4-6, 7-5, 6-2; Dolleman en Ochtman-Koers en Sandberg 6-2, 6-1; Nordlohne en Scholten-Corporaal en Corporaal 6-3, 6-2. Dames dubbelspel: mej. Snoep en mej. Snoep-mej. Storck en mej. Vaandrager 6-2, 6-1. Gemengd dubbelspel: mej. Trap man en Aalders mej. Verbyen en Haverman 6-1, 6-4, mevrouw Pel en Anneveld-mej. De Laive en Schreur- leer 7-5, 6-0; mej. Mutsaerts en Van Mierlo-mej. Bekkers en Black 6-2, 6-1; m.ej. Snoep en Ochtman-mej. Haag en Rijsenbach 6-1, 6-1; mevr. Verbijen en Hulstouh-mej. Trapman en Aalders 0-6, 4-6. Prinsessen Margriet en Marijke naar Zwitserland. De prinsessen Margriet en Marijke zijn naar Zwitserland vertrokken voor een veertiendaags verblijf in de omgeving van Villars. i. Jimmy wierp af en toe een blik in zijn spiegeltje om te zien hoe de twee gevangenen zich gedroegen. Ogenschijnlijk hielden zij zich rustig, maar het was toch wel duidelijk dat zij niets van Jimmy's aankondi ging, dat zij naar Grasdijk terug reden om diens auto te gaan ophalen, geloofden. Na een tijdje wilde de freule haar lotgenoot iets aan z'n verstand brengen, maar Jackie die aan één stuk naar hen zat te loeren, rapporteerde dit voornemen onmiddellijk. „Ze wil 'm achter de rug van Klaas iets in z'n oor fluisteren, va der", zei hij. „De gevangenen mogen geen wóórd met elkaar wisselen", gTomde Jimmy, terwijl hij even ach terom keek. Geen van beiden gaf antwoord. Het bleef enige tijd stil in de aulo. Alleen de motor bromde vro lijk. Zij naderden Grasdük reeds en hier begon baron Kuuntje een weemoedig wijsje te neuriën Zij moesten een heel grote hooiwagen passeren die bijna de gehele breedte van d'e weg in beslag nam. Jimmy lette op z'n stuur en ook Jackie keek mee hoe of dit zou aflopen. Toen gebeurde het. Juist op het ogenblik dat Jimmy al zijn aandacht nod'ig had om langs de hooiwagen te laveren, sprongen Kuuntje en de freule tegelijkertijd overeind. De baron liet heel onverwacht een regen van vuistslagen op Jimmy's hoofd neerdalen en freule Kitty knelde haar armen om Jackie's hals. zodat deze dacht dat hij zou stikken. Geen seconde later sprong ook de totaal verraste Klaas Klepsteel overeind'. Hij stortte zich op de baron feuilleton „Hoor eens hier, miss Hooper, het dient tot niets mij zo wat oj) de mouw tc spelden. Ik zei U al, dat uw gesprekken met rnr. Porloek afgeluisterd zijn. U belde hem Dins dagavond op en vertelde hem, dat mrs. Oakley een verkreukeld por tret had gevonden, waarover ze erg ontsteld was. U vroeg hem of U hem zou mededolen, wiens portret het was en hij zei, dat U hem de naam van de fotograaf moest noe men. Dat deed U toen: de naam was Rowbecker Son, Norwood. Nu van wie was dat portret?" „Hoe zou ik dat weten?" „U wist liet heel goed, toen, U met mr. Porloek sprak". Opnieuw keek ze hem aan, ech ter niet rechtstreeks, maar terzijde. „Welnu, het was mr. Porioek". „Is U daar zeker van?" Ze knikte. „Hij leek precies". „Weet U waar het vandaan kwam?" „De kleine jongen moet het in handen hebben gekregen, want het was in zijn speelgoedkast. De kin derjuffrouw zei, dat hij het bedor ven had toen zij weg was. Zij vertelde, dat miss Brown het in de kinderkamer van de grond had op geraapt en meegenomen!" door PATRICIA WENTWORTH „Wat gebeurde er met het por tret?" „Mrs. - Oakley zei, dat het be dorven was en ze gooide het in 't vuur." „Kwam mr. Porloek haar Woens dag bezoeken?" „Ja". „Waar ontving ze hem?" „Boven in de zitkamer". „En wat hebt U van het gesprek afgeluisterd?" „Ik luister niet aan deuren". „Is er een deur, waardoor U kon hebben geluisterd; een deur naar de slaapkamer?" „Ik luister niet aan deuren". „Ik vraag U, of er een deur is naar de slaapkamer. Anders zal ik het aan mrs. Oakley vragen". „Er is een deur". „En U luistert niet aan deuren?" „Kijk eens miss Hooper, ik dreig niet en doe geen beloften. Ik moet slechts een paar feiten uitzoeken. Dit is een geval van moord. Wie de politie in naar taak belemmert, maakt zich aan een ernstig ver grijp schuldig. Als U aan do dour hebt geluisterd en enige inlichtingen verkreeg, die de politie zou kunnen helpen, is het uw plicht, ze te ver tellen. Als U soms van plan mocht zijn, die inlichtingen ten eigen bate te gebruiken, zou U dat lenjk kun nen opbreken... het zou chantage zijn. Chantage is een zéér ernstig misdrijf. U weet het best, hoe uw staat van dienst eruit ziet en of hij een onderzoek kan verdragen. Ik voel er niets voor, zuil: een onder zoek in te stellen. Welnu, welk deel van het gesprek tussen mrs. Oakley en mr. Porloek hetb U afgeluis terd?" Miss Hooper overwoog haar kan sen. Zou mr. Oakley haar betalen voor haar stilzwijgen? Dat was de vraag, want Gregory Porloek leefde niet meer. Maar mrs. Oakley zou zeker betalen en een ogenblik later mr. Oakley onder hevig snikken alles vertellen. Mr. Oakley nu, kon wel eens niet gemakkelijk zijn. Zij „Hoo per", kon zich de weelde niet permit teren, de politie als het ware tot een minitieus onderzoek uit te dagen. Als je nog jong en fris was, kon je des noods wat wagen, maar die tijd was voor haar voorbij. Eerst voor eigen veiligheid zorgen, was het parool. En in dit geval kon je je de politie niet tot vijand maken, 't Was beter, de politie te vertellen, wat ze wilde we ten en te proberen, of er nog iets van mrs. Oakley was los te krygen... zo snel mogelijk, voor alles uitkwam. Ze zou het gemakkelijk klaarspelen, door het ene ogenblik in tranen uit te barsten cn daarna haar gezicht weer zo glad te strijken, dat mr. Oakley I niet dadelijk lont zou ruiken. Lamb liet haar tijd tot nadenken en vroeg tenslotte: „Welnu?" Heel zakelijk knikte ze even. „In orde, meneer". „Goed! Neemt U er een stoel bij". Ze zocht er een op haar gemak uit ging zitten vouwde de handen in haar schoot, sloeg haar koele ogen op en sprak: „De deur was niet helemaal geslo ten. Dat was niet mijn schuld, want mrs. Oakley had ze dichtgedaan. Ze wist. dat mi\ Porloek zou komen, want hij had opgebeld. Ik had de boodschap aangenomen. Maar ze had er geen idee van wie hy was... ze wist niet wie ze te zien zou krijgen". „Is U daar zeker van?" „Ik zeg geen dingen waarvan ik niet zeker ben". „Ga voort". „Ik wilde weten, wat ze zeiden, om dat hij me alleen verteld had, dat ik proberen moest, daar kamenier te worden en hem alles over te brieven wat hy wilde weten! Hij zei me niet waarom, en lk houd er niet van, in den blinde rond te tasten: dus luis terde ik". „En... ,,'t Eerste wat ik hoorde, was dat hij haar bij de voornaam noemde. „Wel Linnet", zei hij, „ik dacht wel, dat jy het zou zijn, maar ik wilde ze ker van de zaak wezen. Toen zei hij, dat ze zich moest beheersen. Ze ant woordde: „Ik dacht dat ic dood was" en ze noemde hem Glen „Verder?" „Och. ik kan het me niet helemaal herinneren, maar ze schreide en vroeg, waarom hij haar in de waan had gelaten, dat hij dood was. En hij zei: „Je hebt Martin zeker verteld, dat je weduwe was en daarop riep zij uit, dat ze dat ook had gedacht". „Bedoelt U... Miss Hooper knikte: „Het was zfo duidelijk als wat; je kon er je niet in vergissen. Ze waren getrouwd ge weest en hij had haar verlaten; ne gen maanden daarna was ze met mr. Oakley getrouwd. Mr. Porloek sprak over bigamie en zei, dat zij de wei ge schonden had, maar hij niet en op het laatst kreeg hy haar zover, dat ze alles zou doen wat hy wilde. Hij eiste, dat ze de actetas van mr. Öalcley buiten op de vensterbank van de stu deerkamer zou zetten. Mr. Oakley werd tegen theetyd verwacht. Ze moest nu de tas buiten het venster zetten zodra hij boven was om zich voor het diner te kleden en het ven ster ongesloten laten, zodat alles op de oude plaats kon worden terug gebracht en niemand iets zou be merken. En tenslotte gaf ze toe". „En heeft ze het gedaan?" „Ik zou 't niet kunnen zeggen, maar als U 't my vraagt, was ze te angstig om het niet te doen. Ze is gauw bang en hy had haar schrik aangejaagd door te dreigen, dat hij haar wegens bigamie zou aanklagen, terwijl mr. Oakley haar op straat zou zetten. Ik geloof vast, dat zij niet durfde na te laten wat haar bevolen was". „Luister nu eensvertelde zij wat aan mr. Gakley?" „Dat zou ze zeker niet doen als ze nog enig verstand had". „Waarom denkt U dit?" „Omdat mr. Porloek haar waar schuwdehy zei te weten, dat ze haar mond niet kon houden, maar dat zy in het beklaagdenbankje zou komen wegens bigamie, als ze alles aan mr, Oakley opbiechtte". „Dus U denkt niet, dat ze mr. Oak ley iets verteld heeft?" „Neen". „Er was dus niet zoiets als een scène, die er kon geweest zjjn als hy ontdekt had, dat ze niet wettig met hem getrouwd was". „Neen, niets van dien aard. Of" zo vervolgde d kamenier aarzelend „het zou gebeurd moeten zyn juist voor ze naar „the Grange" vertrok ken. Hy kwam binnen terwijl zy zich aankleedde en ik liet hen alleen. Mo- gelyk heeft ze toen, of In de auto, wat gezegd". Lamb bromde evenDus U weet niet óf ze het deed?" „Neen, ik moest naar beneden". Toen de hoofdinspecteur miss Hoo per had weggezonden met de bood schap, miss Brown bij hem te sturen wendde hij zich tot Frank Abbott en zei zonder enige nadruk: „Dat zou mr. Oakley aanleiding genoeg geven". „Als zy het hem heeft verteld". „We zulen er meer van weten als we haar gehoord hebben". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4