MAJESTIC Philippine viert drie dagen lang zijn 450-jarig bestaan WAT U ROOKT NIEUWE MUZIEKTENT VOOR JUBILEREND O.N.D.A. lm tt VAN NELLE'S KLOETINGSE JONGEMAN HAD UNIEKE „LUCHTVAARTVACANTIE" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 AUGUSTUS 1955 COMMISSARIS DER KONINGIN OPENDE FEEST Philips de Schoone en Ridder Jeronymus Laureyn inspecteerden de vesting ken, poorten en ravelijnen een weinig uit te stellen en eerst de inwendige mens met wat sprankelend vocht te begieten. Hetgeen geschiedde elukkig klaarde de lucht nog wat e stoet van ;anten en hon derden poorters toch nog de voorge stelde tocht uitvoeren. op en kon de prachtige ruiters, rijtuigen, muzikan Zondag Omringd door enige honderden vroeg-zestiende-eeuwers in de fleurige klederdrachten van burgers, poorters, vissers, waardigheidsbekleders, schout en rakkers en vele honderden moderne twintigste-eeuwers, heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Za terdagmiddag te Philippine de driedaagse viering van 't vierhonderd-vijftig jarig bestaan van de ze smalstad geopend. De Commissaris zei daarbij on der meer grote bewondering te hebben voor de wijze, waarop de inwoners van Philippine zich in de loop der tijden over de moeilijkheden hebben heen- gezet, die haar toppunt bereikten, toen de plaats moest omschakelen van de visserij op de landbouw. Het was lange jaren geleden, dat de Hoogmo gende Staten er over dachten om de gemeente Philippine op te heffen, maar nu, aldus jhr. De Casembroot, is er geen enkele Gedeputeerde, die nog met een dergelijke gedachte rondloopt Spreker memoreerde, dat de be langstelling voor de gemeente bg de bestuurscollege's in ae loop der eeu wen wel enige wijziging heeft onder gaan. Vroeger reisde eenmaal per jaar een Statenlid uit Den Haag toen nog naar Philippine om de financiën te controleren. De ge meente moest clan het reisgeld beta len. Wat later kwam dit bezoek een maal per twee of drie jaren. De Com- misaris verzekerde echter, dat de be langstelling van het Provinciaal Be stuur voor deze gemeente aanzienlijk groter is dan toen en dat hij er niet aan dacht om zijn reiskosten op de gemeentelijke kas te verhalen. Op het geïmproviseerde bor des voor het stadhuis heette burge meester P. J. L. van Hoek de vele ge nodigden, onder wie de burgemeesters van Bouchoute (B.), Assenede (B.), Terneuzen, Biervliet en Sas van Gent, de heer C. F. M. J. Wats, Belgisch consul te Sluiskil, de districtscomman danten van Rijkspolitie en Marechaus see, de heren W. H. van Ballegoijen de Jong en D. F. W. de Haas, de hoofdinspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te Terneuzen, mr. L. W. van Os, en de geestelijkheid, van har te welkom, evenals de velen, die de viering van het feest zouden opluiste ren. Aan H.M. de Koningin werd een telegram van de volgende inhoud verzonden: „De inwoners van de 450-jarige stad Philippine, met Uwe Commissaris in feestviering bijeen, betuigen Uwe Majesteit aanhankelijkheid en trouw Koning Philips. Terwijl de eerste regendruppels reeds vielen en in de verte de donder rommelde, arriveerde voor het stad huis Ridder Jeronymus Laurerjn met echtgenote en gevolg, enige tijd later fevolgd door Koning Philips de choone, eveneens met uitgebreid ge volg in kleurige kledij, die door Rid der Laureijn werd ontvangen. In het stadhuis deed Koning Philips mede deling van zijn besluit tot stichting van een stad Philïpinne, welke stich ting hij opdroeg aan Ridder Jerony mus. De stadsleutel werd door de rid der aanvaard en de proclamatie werd voorgelezen, waarna heer Jeronymus overging tot de onmiddellijke benoe ming van zijn waardigheidsbekleders, als baljuw, secretaris, schout, rak kers, stadsomroeper, -nachtwaker en zovoort. Iels was het reirenb— weshalve de tijd gekomen achtte Inmiddels was het regenbuitje uit gegroeid tot een fikse bui, Koning Philips *"H Zondagmorgen werd in de R.K. en des middags in de Ned. Herv. Kerk een plechtige dankdienst gehouden. De muzikanten van „Sint Caecilia" wederom in de Middeleeuwse kledij gestoken maakten 's middags nog een wandeling door de gemeente en voor de kinderen vermeldde het pro gramma een attractie in de vorm van een variété-theater. Hét punt van het Zondagpro- framma was evenwel 's middags e soldatenruzie, gevolgd door een openbare rechtszitting en een wat lugubere voltrekking van de De gevonnisten werden aan de vonnissen in middeleeuwse stgl. schandpaal ten toon gesteld of wat nog erger was moesten het platform van de galg betre den en zich aan de genade van een schrikaanjagende beul over leveren. Des avonds zowel Zaterdag als Zondag assisteerde de schooljeugd de lantaarnopsteker bij he illumineren van de gemeente en voorts was er een openluchtbal op de Markt. (ïrrr? Dokter A. J. de Koek te Bruinisse overleden. Te Bruinisse is Zaterdag op 87-ja- rige leeftijd overleden de heer A. J. de Koek, sinds 1941 rustend genees heer. Als practiserend arts verwierf dok ter De Koek in Bruinisse grote be kendheid. Hij begon zijn practijk in deze gemeente in 1898. Velen leerden dokter De Koek, die in Bruinisse dus een wel zeer langdurige practijk heeft uitgeoefend, waarderen. Jaren lang ook was hij bestuurslid van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. De teraardebestelling zal Dinsdag a.s. geschieden op de Algemene Be graafplaats te Bruinisse. FEEST IN RITTHEM Koninklijke onderscheiding voor de heer A. Schout. Terwijl het muziekkorps het Zeeuwse volkslied speelde, knipte burgemeester P. Daniëlse van Rit- them, Zaterdagmiddag het lint door, dat de ingang van de nieuwe muziek tent afsloot. Deze muziektent is een duidelyk bewijs van waardering der inwoners van Ritthem voor hun 50- jarige muziekvereniging „Oefening Na De Arbeid". Het was inderdaad groot feest, in Ritthem. Want ook de heer A. Schout, een der oprichters van O.N.D.A., vierde zijn gouden jubi leum. Vijftig jaar lang heeft deze 72- jarige inwoner van Ritthem zijn krachten gegeven voor de vereni ging en het was de burgemeester dan ook een grote vreugde de jubilaris de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst te mogen spelden. Tijdens de drukbezochte receptie in de grote zaal van „Ons Dorpsleven", waar nogmaals werd bewezen welk een voorname plaats de muziekver eniging inneemt in het muziekleven van Ritthem en van Zeeland, voerde als eerste het woord burgemeester Daniëlse. Hg herinnerde aan de moei lijkheden in en vlak na de tweede we reldoorlog, die echter door de prach- VAN TOT SCHUURTJE IN BRAND Vrijdagmorgen viel in een schuurtje achter de woning van de heer A. A. Goedegebuure te Sint Annaland een petroleumvergasser om. Binnen en kele seconden stond het gehele ge bouwtje in lichter laaie. De brand Bet zich ernstig aanzien en omwonenden haastten zich onmiddellijk hulp tc bieden, terwijl de brandweer werd gewaarschuwd. De brandklok luidde over het anders zo rustige Sint An nalandToen de brandweer arri veerde, behoefde zij echter geen as sistentie meer te verlenen, want men had reeds kans gezien het vuur te doven. PRIESTERFEEST Dezer dagen vierde pastoor Ram- meloo te Philippine onder grote be- BELON1NG Duizenden vacantiegangers, onder wie ook talloze vreemdelingenmaken in deze seizoenweken gebruik van de Zeeuwse veerdiensten en voor het per soneel van de boten is hel een drukke tijd. Voortdurend zijn zij in touw om de passagiers naar genoegen te be dienen en toen onlangsop de dienst VlissingenBreskens, een groepje Engelsen bijzondere wensen had, wer den ook deze vervuld. De Britten wensten suikerzakjes. Bij wijze van souvenirs. Het was wel zaak om de zakjes mondjesmaat te distribueren, want het is per slot van rekening niet mogelijk om iedere sou venirjager ongelimiteerd zakjes sui ker te verstrekken. Maar in het gezelschap Engelsen to as er toch een, die twee zakjes ont ving. Een uiterst charmante dame, wier schoonheid grote indruk maakte op de man met de kaartjes Hij zorgde er persoonlijk voor, dat de schone Britse een extra souvenir kreeg enhij had daar geen spijt van. Want toen hij het lieve kind even later nabij een der salons weer tegen kwam, kreeg hij zijn beloning. In de vorm van een stevige zoen op iedere wang! ,JDaar stond ik toch wel even van te kijken", verklaarde hij openhartig en... nog nagenietend. langstelBng zijn zilveren priesterju bileum. De jubilaris droeg met as sistentie van enkele vroegere studie vrienden een plechtige Heilige Mis uit dankbaarheid op. Na afloop daarvan overhandigde burgemeester P. J. L. van Hoek de pastoor namens de gehele gemeente een geschenk onder couvert. NAAR HILVARENBEEK Het gemeentebestuur van Oost burg heeft het plan om op 15 September a.s. een bezoek te brengen aan de Brabantse ge meente Hilvarenbeek. Aan deze excursie zal waarschijnlijk worden deelgenomen door het college van B. en W., de leden van de raad, 't secretariepersoneel, het personeel van de dienst voor gemeentewer ken en de leden van de vrgwillige brandweer. Op het programma staat o.m. een bezoek aan het nieuwe raadhuis van Hilvarenbeek het bezichtigen van verschillende bezienswaardigheden en wellicht ookhet spelen van een voet balwedstrijd GOUDEN BRUILOFTEN Het echtpaar Th. de Guchteneire- Rombaut te Koewacht vierde onder overweldigende belangstelling zijn gouden bruiloftsfeest. De fanfare uit Moerbeke (B) bracht het gouden paar in de feestelijk versierde straat een serenade. Woensdag is het feest in Tholen, waar dé heer en mevrouw J. C. Aal- brechtse (77 jaar) en C. Aalbrecht- se-van der Sande (76 jaar) de vijf tigste verjaardag van hun huwelijk hopen te vieren. Ook in Sint-Annaland is Woensdag een gouden echtpaar. Het zijn de heer en mevrouw A. C. Geluk en A. J. Geluk-van Luijk. die daar in het mid delpunt der belangstelling zullen staan De heer Geluk is reeds vele jaren'lid van de gemeenteraad. BRUINIS SEN Vanaf de Vlissingse boulevards kan men dikwijls het dartele spel der bruinvissen aanschouwen en wan neer deze dieren zich in het Wester- scheldewater ophouden is de belang stelling daarvoor altijd groot. Dit was vooral Zaterdagmorgen het ge val, toen een grote school bruinvis sen bij het roeiershoofd te Vlissingen was waar te nemen. tige geest in dit korps uit de weg ge ruim werden. „Ik kan mij Ritthem zonder O.N.D.A. niet indenken; bij alle feestelij'kheden en herdenkingen zijn de muzikanten present, niets is hun te veel", aldus spreker, die hier voor namens de bevolking zijn dank overbracht. Vervolgens sprak de oud-dirigent, de heer P. Meijers, thans werkzaam te Purmcrend. „We hebben een woning afgebroken voor onze muziektent; zorg er- voor, dat de muziektent niet verdwijnen moet voor een woning", zo zei de heer Meijers, die de Rit- themers aanspoorde hun O.N.D.A. te steunen. Namens de Zeeuwse bond van Harmonie- en Fanfareverenigin gen bood de heer J. J; Laroes zijn ge lukwensen aan. Hrj was verheugd over het feit, dat de jeugd bn O.N.D. A. zo goed vertegenwoordigd is, want hiermee is de toekomst van het korps verzekerd. Tot slot overhan digde hij aan de heer A. Schout een enveloppe met inhoud. De voorzitter, de heer J. J. Schout, dankte voor de vriendelijke woorden en vroeg de ge nodigden nog enige tijd geduld te heb ben tot de flinke onweersbui, die de feeststemming trachtte te bederven, voorbijgetrokken zou zijn. Sieraad voor het dorp. Toen dit dan ook gebeurd was, ver zamelden de genodigden en de bevol king zich bij de nieuwe muziektent. Doch alvorens over te gaan tot de opening, riep burgemeester Daniëlse de heer Schout op het podium. In 1942 werd de heer Schout benoemd tot erelid, maar wanneer de grote trom slager verhinderd is, heeft men nooit vergeefs beroep op hem gedaan. Als blijk van waardering heeft het H.M. de Koningin behaagd', hem de eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau, te verlenen. Het musice ren zit de Schouten trouwens in het bloed, want behalve de heer A. Schout, en diens zoon, de lieer J. J. Schout, blaast ook de zoon van laatstgenoemde, de acht-ja- rige A. Schout, dapper mee in hét korps. Van Nelle's Majestic shag is uit de beste tabakken samengesteld! U ziet het zo: Dat is zuivere Virginia! VIRGINIA SHAG Daarna knipte burgemeester Da niëlse met een schaar, aangeboden door het dochtertje van de heer J. J. Tijdens de feestelijkheden, ter gele genheid van het 50-jarig jubileum van de muziekvereniging O.N.D.A. te Ritthem, speldde burgemeester P. Da niëlse de eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst, van de heer A. Schout. De ze 12-jarige is de enige nog in leven zijnde oprichter van O.N.D.A. en vijf tig jaar lang heeft hij zijn beste krach ten gegeven voor het korps. Landbouwschuur te e St. Annaland afgebrand. Grote materiële schade. In de nacht van Zaterdag op Zondag is de grote landbouwschuur van de heer C. Scherpenisse in de Noordelijke Achterweg te Sint-Annaland door tot heden onbekende oorzaak afgebrand. De brandweer stond voor een zeer moeilijke taak, daar vaten olie en ben zine in de schuur stonden opgestapeld. Verscheidene landbouwmachines, waaronder drie tractoren en dorsma- terialen, werden een prooi der vlam men. De grote materiële schade bete kent een gevoelige schadepost voor de heer Scherpenisse, daar hij slechts voor een klein bedrag verzekerd is. Ongeveer twee uur 's nachts werd de heer Scherpenisse uit zijn slaap gewekt door het geluid van vallende dakpan nen. Met zijn echtgenote begaf hij zich naar buiten, om daar tot de ontstellen de ontdekking te komen, dat zijn grote landbouwschuur in lichte laaie stond. Snel maakte hij alarm en trachtte hij zijn voornaamste eigendommen in vei ligheid te brengen. Door de ontzettende hitte en rook ontwikkeling, veroorzaakt door in de schuur opgeslagen olie- en benzineva- ten, was het voor de brandweer geen gemakkelijke taak het vuur te blussen. Er werd dan ook om assistentie ge vraagd van de brandweer te Poort vliet. Doordat er bijna geen druk op de waterleiding was, moest men de brand slangen aansluiten op de vijver van de heer K. van Dijke. Tegen de ochtend was men de brand meester, maar de nablussingswerkzaamheden duurden nog tot Zondagmiddag. De schuur is tot op de grond toe afgebrand; het woonhuis heeft slechts waterschade. De vuurgloed was tot ver in de omtrek te zien. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Druk bezoek op de Miniatuur. Enkele duizenden hebben het afge lopen weekeinde „Miniatuur Walche ren" in Middelburg bezocht. Zater dagavond concerteerde in de muziek- kiosk de Koninklijke Muziekvereni ging „Aardenburgse Fanfaren' 'onder leiding van de heer J. Legrand. Dit optreden ondervond veel belangstel ling en grote waardering. Tevoren maakten de Zeeuwsch-Vlamingen een mars. Na afloop daarvan volgde een gezellig samenzijn op de tonen van muziek door gramofoonplaten. Tot middernacht waagden velen zich op de dansvloer. Ook Zondag was er een druk be zoek. Waren er de dag daarvoor ve le Engelsen uiteraard uit Folke stone gisteren merkte men veel Fransen op in Middelburg en ook op de miniatuur. Het bezoekcijfer stijgt thans gestaag naar de 150.000. Van daag wordt weer een grote toeloop verwacht mits het weer mee werkt aangezien het in België Maria Hemelvaart is. Academisch examen. Aan de Universiteit van Leuven (Hoger Instituut voor Wijsbegeerte) slaagde voor het doctoraal examen philosophie (le gedeelte.' keuzevak sociale wijsbegeerte) ds. W. S. Hugo van Dalen, Ned. Herv. predikant te Oostburg. Schout, het lint door dat de ingang van de muziektent afsloot. De heer Daniëlse noemde de tent een sieraad voor het dorp. Spreker wilde niemand tekort doen, maar kon toch niet nalaten een uitzonde ring te maken en de heren A. Poel man, aannemer J. Osté, metselaar en smid M. van Belzen te bedanken voor de vele vrge uurtjes, door hen aan de bouw besteed. Ook de heer Roel- se, die de tekeningen gemaakt heeft en de afd. Walcheren van de Ned. Aannemershond bracht hij dank. Toen voorafgegaan door de vaandeldrager, nam O.N.D.A. de nieuwe tent in bezit en als eerste nummer klonk het „Wien Neerlands bloed". Na dit nummer bood mevrouw MichielseRoelse een enveloppe met 453.aan, het resultaat van een in het dorp gehouden collecte voor de jubilerende ver eniging. Vervolgens dirigeerde de heer Meijers de door hem gecomponeerde feestmars „Ritthem 19051955". Na afloop van het concert was er een koffiemaaltijd in „Ons Dorpsleven". Nadat 5s avonds O.N.D.A. het ei genlijke jubileumconcert gegeven had en de zangvereniging „Ons Lied" eveneens de muziektent in gebruik* genomen had, werden de feestelijkhe den besloten met een muzikale rond gang en een lampionoptocht door het verlichte Ritthem, waarvoor mede dank zij het mooie weer, veel belang stelling bestond. Eerste verenigingsjaar van afd. Zeeland van N.I.V.E. Ledental ontwikkelde zich bevredigend. De afdeUng Zeeland van het Neder lands Instituut voor Efficiency, waarvan 27 October 1954 na enkele inleidende bijeenkomsten de oprich tingsvergadering werd gehouden, heeft thans een verslag doen uitko men van het eerste verenigingsjaar. In dit verslag worden dc bijeen komsten gememoreerd, welke in het afgelopen jaar werden gehouden en waarop door diverse sprekers het woord werd gevoerd. Van deze inlei dingen worden in het verslag uit treksels gegeven en opgemerkt wordt dat dank zij de gedaclitenwisseling in vele gevallen de richting werd ge vonden, waarin een oplossing ge zocht moest worden voor concrete problemen in het eigen bedrijf. Be langrijker nog wordt het geacht, dat de verschillende ondernemers elkaar tijdens de vergaderingen regelmatig ontmoeten, waardoor nuttige contac ten gelegd worden. Het ledental van de afdeling-Zee land van het N.I.V.E. ontwikkelde zich in het eerste jaar niet onbevre digend. In totaal telt de afdeling thans 31 persoonlijke en 45 Bedrijfs- leden. tegen in de zomer van vorig jaar 9 persoonlgke leden en 6 be- drijfsleden. VOORGESTELD AAN ZWEEDSE KONING Drie weken op bezoek in een gastvrij Zweden Met een Pembroke-vlicgtuig van de Zweedse luchtmacht arriveerde Zater dagmiddag op het vliegveld Valkenburg de achttienjarige Hans Keukelaar uit Kloctïnge. Drie weken was hij de gast van Zweden geweest, waar hij te zamen met jongelui uit Canada, Engeland, Amerika en als tweede Neder lander Hette Kingm3 uit Zntfen een „luchtvaartvacantie" heeft doorgebracht. Boordevol indrukken en met een koffer vol foto's en souvenirs kwam Hans Zaterdagavond in de ouderlijke woning in de Schoolstraat te Kloetinge aan, waar zijn ouders en verdere familie hem met ongeduld zaten op te wachten. Hij was een van de 17 Nederlandse jongens, die als lid van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, in aanmerking kwamen voor uitwisseling naar het buitenland. Drie weken geleden stapte hij in Valkenburg in het vliegtuig, waar hij direct al kennis kon maken met en kele buitenlandse lotgenoten. Bij hun aankomst in Kopenhagen stond al een DC 6 klaar om hen naar Stockholm te vliegen. En met deze tocht naar de Zweedse hoofdstad had Hans ook zijn luchtdoop te pakken, die hem overi gens uitstekend is bevallen. In Stock holm werd Hans ondergebracht bij ma joor Lönberg, hoofd van de luchtmacht staf, en daar heeft hij enkele prettige dagen beleefd. In de Koninklijke wachtkamer van het station werden de jongelui voorgesteld aan de Zweedse Ko ning, Gustaaf VI Adolf, die zich enige ogenblikken met de jonge Zeeuw onderhield en een praatje met hem maakte over Zierikzee en de Keukenhof, plaatsen waar de Zweedse koning onlangs bij zijn bezoek aan Nederland zelf heeft vertoefd. In de volgende dagen maakten Hans en zijn metgezellen met een Dakota een vlucht door Zweden, waarbij ver schillende steden en fabrieken werden bezocht. Op het programma stond ook nog een bezoek aan een kolenmijn en daar heeft Hans meer dan honderd Uitreiking typografen-diploma's. Tijdens een bijeenkomst in de „Land bouw" te Goes werd Zaterdagmiddag door de Districts Opleidirigs Commis sie Zeeland aan vijf leerlingen het di ploma van de vierjarige cursus typo grafie uitgereikt. De voorzitter van de commissie, de heer J. M. C. van der Peijl uit Kruiningen, wees er de ge slaagden in zijn openingswoord op, dat het behaalde diploma slechts de eerste schrede op de maatschappelijke lad der betekent en spoorde hen aan de studie te vervolgen. De heer J. Steen, controleur van de vakopleiding, hield vervolgens een toespraak over de vak opleiding in het algemeen. Hierna overhandigde de voorzitter de diplo ma's aan de geslaagden. De namen van de geslaagden zijn: N. Baljeu, Middel burg, P. J. Rijnberg, Vlissingen, L. Soeters, Goes, J. Dieleman, Sluiskil en J. Heijns, Ossenisse. meter onder de grond nog een eindje., gefietst. De mijngangen zijn daar na melijk zo uitgestrekt, dat de mijnwer kers ondergronds naar hun werk fiet sen. „In totaal heb ik er nu vieren twintig vlieguren opzitten", vertelde Hans met een blik op zijn privé log- boekje, „we zijn Lapland in geweest en toen waren we nog 125 kilometer van de Russische grens". Op een militair vliegveld werd hij, toen hij alleen wat rondneusde, nog bijna gearresteerd ook en er moest een telefoontje aan te pas komen eer hij weer losgelaten werd. Want in Zweden past men goed op de militaire geheimen. Nu hij een uitwisseling heeft mee gemaakt is Hans tevens „schildknaap" van de K.N.V.V.L. geworden. Een eer, die niet vele jongens te beurt valt en Hans is er dan ook terecht trots op. VANDAAG: Middelburg Electro: „U spreekt met uw moordenaar", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Miss Sadie Thompson", (18 jr.), 20 uur; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 9—24 uur; Sport- uitwisseling Middelburg-Folkestone: bustrip over het eiland, 13.30 uur gem. sportterrein: atletiekwedstrijd, 18.30 uur, oefenwedstrijd bowlen, korf bal en volleybal, 19 uur „Miniatuur Walcheren": optreden Middelburgse gymnastiekverenigingen, 20.30 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 9 18 uur. Vlissingen Alhambra: „Désirée", (a. 1.), 19 en 21 uur; Luxor: „Duel in the jungle", (14 jr.), 20 uur; Britannia: filmvoorstelling „Vijf minuten na twaalf", (18 jr.), 19 en 21 uur. Toon zaal Fr. Maas: Expositie W. J. v, d. Klerice. Gees Grand: „Sabrina", (a. 20 uur. Grote kerk: Zeeuwse tentoonstelling Beeldende Kunsten, 1012 en 151? uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2