Nieuw Indonesisch kabinet zonder partijgenoten van Soekarno Fruit-Tella's Klei van Rotterdam komt Schouwen-Duiveland naar WERVELSTORM CONNIE NADERT AMERIKAANSE OOSTKUST NEDERLANDSE AMBASSADEUR TEN ONRECHTE ONTSLAGEN LENIE DE NIJS NEEMT DEEL AAN SCHELDEBEKERWEDSTRIJD 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1955 HARAHAP ZELF PREMIER Masjoemi overheersende partij Donderdag-middag heeft de kabinetsformateur Boerhanoeddin Harahap officieel de samenstelling van het kabinet afgekondigd. Dit kabinet wijkt niet af van het concept, alleen is mr. Abdoel Hakim toegevoegd op de Woensdag opengelaten plaats van minister van staat. Hiermee heeft Indonesië voor het eerst sinds zyn onafhankelijkheid een regering, waarin geen vertegenwoordigers van de Fartai Nasional Indo nesia (PNI, de partij van Soekarno) zijn opgenomen. De voor Nederland zo belangrijke portefeuille van justitie is toegewe zen aan de socialist Hamid AlgadrL Vrijdagochtend zal het afgetreden kabinet de werkzaamheden overdra gen aan de nieuwe regering, die geheel bestaat uit leden van de Masjoemi (de party van de vice-president Mohammed Hatta), andere Mohamme daanse partijen, do socialisten van Soetan Sjahrir en de kleinere partijen. De kabinetscrisis heeft dan 18 dagen geduurd. Minister van financiën wordt de socialist en financieel-deskundige prof. Soemitro Djojokadikoesoemo, die deze functie al eerder heeft ver vuld. Economische zaken gaat naar de katholiek Kasimo en binnenland se zaken naar Soenarjo. Geen P.N.I. Harahap heeft nog wel geprobeerd een kabinet samen te stellen met be hulp van de PNI, doch de nationa listen konden zich niet verenigen met de mensen, die hij voor zijn regering had uitgekozen. De dominerende par tij is de Masjoemi, die over het pre mierschap en over defensie, dat waarschijnlijk zal worden bezet door Abdoel Hakim. beschikt. Harahap zal zelf aan het hoofd staan van het kabinet, dat slechts tot vlak na de algemene verkiezin gen in September aan het bewind zal blijven en waarvan de 23 portefeuilles zullen zijn verdeeld over 11 partijen. Hij kan rekenen op de steun van on geveer 140 van de 232 leden, wat een meerderheid betekent van 24 stem men. Legerkwestie De regering Ali Sastroamidjojo was ten val gebracht door het leger, dat weigerde de benoeming van gene- raal-majoor Bambang Oetojo tot stafchef te erkennen. Toen de offi cieren onder leiding van kolonel Loebis voet by stuk hielden moest eerst de minister van defensie Koe- soemasoemantri en daaraa het ge hele kabinet aftreden. Ondanks deze crisis ging president Soekarno op bedevaart naar Mekka en weigerde by zijn terugkomst zich met de for- matièpogingen te bemoeien. Terugkeer van Agoeng In het nieuwe kabinet zal Anak Agoeng, die voor de souvereiniteits- overdracht premier was van de deel staat Oost-Indonesië en daarna am bassadeur in Frankrijk, minister van buitenlandse zaken worden. De Amerikaans-Chinese besprekingen te Genève De besprekingen te Genève tussen vertegenwoordigers der Verenigde Staten en van communistisch China zijn Donderdag, na een onderbreking van twee dagen, waarin de commu nistische diplomaat zgn regering heeft geraadpleegd, voortgezet. Zij hebben anderhalf uur geduurd en zullen Za terdag worden vervolgd. Er wordt nog steeds gesproken over terugzending van wederzijdse, in beide landen vertoevende burgers. Afro-Aziatische landen over Nieuw-Guinea in V. N. Steunen Indonesische aanspraken. De Aziatische en Afrikaanse lan den, die Woensdag verzochten om plaatsing van de kwestie Niemv-Gui- nea op ue agenda der komende alge mene vergadering van de Verenigde Naties, verklaren, dat zij inzake het vinden van een oplossing van dit vraagstuk bemoedigd zijn door de verbetering van het internationale klimaat. In een aide-memoire, aangeboden ter ondersteuning van hun verzoek, stellen deze landen zich achter de territoriale aanspraken van Indonesië op Westelijk Nieuw-Guinea. De op stellers van deze aide-memoire vra gen de algemene vergadering, zich uit te spreken ten gunste van de hervat ting der onderhandelingen tussen Ne derland en Indonesië over het lot van West-Irïan en daarbg te verklaren, dat dit gebied rechtens terugkeert tot de republiek Indonesië. Knaap in zee verdronken De 13-jarige J. B. uit Poeldgk is Donderdagmiddag nabij Terheyde (gemeente Monster) tijdens het zwemmen in zee verdronken. Hoewel er de gehele middag werd gezocht, mochten alle reddingspogingen niet baten, 's Avonds is het lijkje aange spoeld. (Advertentie) Windstoten van 100 km per uur De wervelstorm „Connie", die de Amerikaanse Oostkust tussen George town (Zuid-Cttrolina) en Maryland be dreigt, heeft zich reeds aangekondigd door hevige windstoten, waardoor te lefoonverbindingen zijn verbroken en ook verder schade is aangericht. Bij Wrightville (Noord-Carolina) werd een pier, die p3s hersteld was na bij dc vorige wervelstorm „Hazel" te zijn verwoest, weer stukgeslagen. Er wer den windstoten van 100 kilometer per uur gemeten. Intussen heeft zich op de Atlantische Oceaan, 600 kilometer ten Noord-Oos ten van Porto-Rico, een nieuwe wer velstorm ontwikkeld, die de naam „Diane" heeft gekregen. Boekingsfouten van ministerie De commissie voor verzoekschrif ten van de Eerste Kamer is totde conclusie gekomen, dat de voormalige Nederlandse ambassadeur in Moskou, baron Van Breugel Douglas in '46 ten onrechte door de regering is ontsla gen. De tegen liem ingebrachte be schuldigingen van misleiding en fi- Geen vereveningsheffing tijdens ziekte Sedert 1 Januari 1955 behoren aan spraken op periodieke uitkeringen, die naar aard en strekking overeenko men met aanspraken op uitkeringen ingevolge de ziektewet en de ver schillende ongevallenwetten niet meer tot het loon, waarover loonbelasting en vereveningsheffing is verschul digd. Over de uitkeringen ingevolge zodanige aanspraken is wel loonbelas ting maar geen vereveningsheffing verschuldigd. Wanneer de werkgever aan zgn werknemers geen aanspraak op deze uitkeringen heeft verleend, maar de ze tijdens afwezigheid wegens ziekte onverplicht verstrekt, is over die uit keringen vereveningsheffing ver schuldigd, wanneer zij de helft of meer dan de helft van het normale loon bedragen. (Advertentie) RYNBENDE'S NIEUW ROOD OOGST 1955 nancïële malversaties zijn volkomen onhoudbaar gebleken. Na een diepgaand onderzoek is de commissie tot de pgnlijke ontdekking gekomen, dat door de boekhouding van het ministerie van buitenlandse zaken boekingsfouten zijn gemaakt, welke bij enige controle hadden moe ten opvallen. Waar dit materiaal ge bruikt werd ter ondersteuning van de beschuldigingen tegen de ambassa deur, had het departement toch wel de nodige nauwkeurigheid dienen te betrachten. Ook van onzettelgke misleiding der regering door de ambassadeur is na grondig onderzoek niets gebleken. Vreemde onderzeeboten in Zweedse wateren Achtervolging had geen succes In de nabijheid van Zweedse vloot- bases in de Oostzee heeft men de laat ste maanden vijfmaal vreemde onder zeeboten waargenomen, waarvan de nationaliteit niet met zekerheid kon worden vastgesteld. Dit feit heeft de openbare mening in Zweden zeer verontrust en de Rus sische regering heeft er aanleiding in gezien om het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken officieel mede te delen, dat geen Russische onderzeebo ten in de Zweedse territoriale wateren zijn geweest. Dinsdag j.l. echter werd een onder zeeboot gesignaleerd, die met zijn pe riscoop op, onder de kust van 't eiland Gotland voer. De Zweedse torpedo- bootjager „Polaris" begon de vreem deling te achtervolgen en met zware dieptebommen te bestoken, doch van de onderzeeboot was geen spoor meer te ontdekken. Marine-officieren be weerden echter, dat er geen twijfel aan bestaat of het betrof hier een boot van Poolse of Russische nationaliteit. De nieuwe Amerikaanse minister voor luchtmacht Opvolger van Talbott President Eisenhower heeft Donder dag Donald Quarles, die als ondermi nister van defensie voor onderzoek en ontwikkeling een voorname rol speelt bij het plan voo een „kunstmaantot minister voor de luchtmacht benoemd. De 61-jarige republikein vohjt Ha rold Talbott op, die op 1 Augustus af trad, nadat een Senaatscommissie een onderzoek naar zijn zakelijke belan gen had ingesteld. De benoeming van Quarles moet nog door de Senaat worden bekrach tigd wanneer het congres in Januari weer bgeenkomt. Brandje aan boord van vrachtschip „Ouwerkerk". Het vrachtschip „Ouwerkerk" van de V.N.S.' heeft de haven van Napels moeten aandoen, omdat er in een van de ruimen, waarin vismeel was opge slagen, een brandje was uitgebroken. De „Ouwerkerk" is op weg van Yo kohama naar Nederland. Na het ver- daten van Pört Said werd, ter hoogte van Krela, ontdekt dat in ruim drie de lading brandde .De bemanning pompte C02 in .het ruim en wist daarmee de brand dc baas te biyven. In plaats van door te varen naar Genua, zoals het reisplan inhield, achtte men het raadzaam, Napels aan te doen om daar definitief met het vuur af te rekenen. Arbeiders Britse werven willen 40-urige werkweek Op de jaarvergadering te Black pool der Britse federatie van vakver enigingen van de scheeps- en machi- nebouwindustrie werd Donderdag met algemene stemmen een resolutie goedgekeurd, waarin wordt aange drongen op verkorting van de huidige werkweek van 44 uur tot 40 uur, zon der vermindering van loon. Hierbg zgn 3 millioen arbeiders betrokken. Bij het indienen van de resolutie werd er op gewezen, dat sommige vakverenigingen in de Verenigde Sta ten reeds aan een werkweek van 30 uur denken en dat de Britse vakbon den zich steeds op het doel van 30 uur dienden te richten. Deze beweegt zich met een snelheid van 65 kilometer per uur in Noord- Westelijke richting. In de kern be draagt de windsnelheid 100 kilometer per uur, met uitschieters van 160 kilo meter per uur.. Zeeuws elftal-Zaterdagteam nu op 20 Augustus in Goes De wedstrijd van het vertegenwoor digend Zeeuwse K.N.V.B.-elftal tegen de Nederlandse Zaterdagmiddagploeg, die aanvankelijk op 30 Juli was vast gesteld, doch uitgesteld moest worden, zal thans definitief doorgang vinden. Als datum is nu bepaald Zaterdag 20 Augustus a.s o.m 16 uur op het ge meentelijk sportterrein in Goes. De technische commissie van de af deling Zeeland K.N.V.B. zal zeer bin nenkort de ploeg voor dit duel samen stellen. Vast staat, dat het volledige Nederlandse Zaterdagmiddag-elftal winnaar van de wisselbeker in het tournooi „NederlandBelgiëFrank rijk" naar de Ganzestad zal komen. Een interessante match kan dus wor den verwacht. Voorritten wielrennen in „De Wilhelminapolder" De Goesse Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp" hield Donderdagavond op het parcours in „De Wilhelmina- polder" voorritten voor het achter volgingskampioenschap, die slechts gedeeltelijk konden worden verreden, omdat diverse renners wegens om standigheden verstek hadden moeten laten gaan. Dezen komen daarom op een nader te bepalen tgdstip nog in het strijdperk. Er moesten vijf ronden worden ge reden en reeds spoedig slaagden ze ven renners er in zien los te maken van de rest. In de 2e en 3e ronde poogde Zuidweg te ontsnappen maar de voorsprong, die hij wist te ne men was te gering en werd beide malen teniet gedaan. In de slotfase wist Gunst, die achterstand opgelo pen had, deze dank zij een fraaie solo-race weer goed te maken en aansluiting te krijgen met de kop groep. De eindsprint werd fel be twist. Zuidweg won tenslotte met gering verschil voor Gunst. De uitslag luidde: 1. J. Zuidweg, Schore, 21 kilometer in 34 minuten en 42 seconden: 2. W. Gunst, Goes: 3. K. Huissoon. Yerseke; 4. Th. de Koster, Yerske; 5. A. Bustraan, Yerseke; 6. R. v. d. Weele, Goes; 7. J. Griep, Hansweert; 8. M. Traas, 's-Heeren- hoek; 9. P. Dronkers, Yerseke; 10. C. Raas, 's-Heerenhoek. Japan officieel tot de GATT toegelaten Japan is Donderdag officieel toege laten tot de algemene overeenkomst voor tarieven en handel (G.A.T.T.). Op 10 September a.s. zal het lidmaatschap van Japan volledig in werking treden. Japan verkreeg de voor de toelating benodigde twee-derde meerderheid van de stemmen der contracterende partijen. De tariefconcessies, die Ja pan is overeengekomen met de Ver enigde Staten, Canada en Denemar ken, zullen op 10 September onmiddel lijk in werking treden. De met andere landen overeengekomen tariefconces sies zullen op een latere datum ingaan. *WVV*A<WVWWVWV*W>A „Striptease....." Zesduizend klerken van het secretariaat der Indiase rege ring in Nieuw Delhi zullen' Dinsdag een „striptease"-sta- king 'beginnen ter ondersteu ning van looneisen. Zij zullen dan ongeschoren en zonder overhemd op hun werk verschij nen. Zijn hun eisen een week later nog niet ingewilligd dan zuilen zij in plaats van gewone pan talons pyamabroeken naar kantoor gaan dragen, die een week later vervangen zullen worden door onderbroeken. Ook zullen zij dan geen schoenen dragen. Na 5 September zullen de stakers in lendedoek, met beddelakens om de schouders, op kantoor komen. VW(WM(VVVVV\VWVVVVW VOOR DE VEERTIENDE MAAL Winnaar van vorig jaar, Arndt Kayser, uit Hilversum ook weer aan de start bij Nieuwesluis. Bij de Nieuwesluis te Breskens zal Zaterdag 20 Augustus een select ge zelschap zwemsters en zwemmers van start gaan voor de veertiende Scheldebekerwcdstrijd naar Vlissingen. Onder de twintig deelnemers zijn de beste lange afstandzwemmers uit Nederland, terwijl ook twee Engelsen aan deze jaarlijkse strijd zullen meedoen. Bij de dames is het ongetwijfeld Lenie de Nys, de Kobben-zwemster uit Hilversum, die door haar presta ties o.a, wereldrecord 1500 meter de laatste tijd dc meeste aandacht heeft gevraagd. Het Is dan ook te verwachten, dat mejuffrouw A. Meins- ma, die eveneens uit Hilversum komt (H.Z.C.) en die vorig jaar by de Scheldebekerwedstrijd de snelste was bij de dames, tegen Lenic de Nijs het onderspit zal moeten delven. By de heren zal er ongetwijfeld weer een interessante stryd uitgevochten worden tussen Arndt Kayser uit Hilver sum (Robben), dio vorig jaar de Scheldebeker veroverde, G. de Bruyn van het Amersfoortse „Neptunes" en J. F. van Rijk van D.J.K. uit Am sterdam. Engeland wordt vertegenwoordigd door L. Gue (East Ham S.O.) die het vorig jaar tot de vijfde plaats bracht, en R. G. Wright (Bcavcr Sw. C.). Daarmee is de indrukwekkende op somming van de beste deelnemers nog niet ten einde. Zo is er ook nog mejuffrouw A. van Gerven (Surae) uit Breda, die onder meer op de 1500 meter tot opvallendeprestaties is gekomen. Verder zal ook Ria Aarts uit Bergen op Zoom, die onlangs de Schelde in één ruk in beide richtin gen overzwom, van start gaan. Waarschijnlijk zal deze zwemster, die over een groot uithoudingsver mogen beschikt, evenwel niet snel genoeg zijn om bij de eersten te ein digen. De Zeeuwse kleuren worden ver dedigd door S. Ventevogel uit Vlissingen (Zeehond), Piet v. d. Heuvel uit Breskens (Sehelde- stroom) en G. de Rijk uit Middel burg (Luctor). Ongeveer een half uur voordat het in Vlissingen hoog water is,- zal het startschot weerklinken. Op deze dag is het 15.32 uur hoog water, zodat de start dus omstreeks drie uur zal zgn. Even als vorig jaar is de finish een denkbeeldige Ign, die loopt van de springtoren op het badstrand te Vlissingen naar een ton, die in de richting van de Nolle is uitge legd. De zwemmers zullen worden be geleid door jollen van de Zeevaart school (3), de Zeeverkenners (7), 't Nederlandse Loodswezen (5 en 1 mo to rjol) en de Koninklgke Marine (2), die tevens twee vletten beschikbaar stelt. De tocht zal Verder worden meegemaakt door een tender en een afhaalboot van het Belgische Loods wezen, een sleepboot van „De Schel de" een afhaalboot van het Neder landse Loodswezen, vier motorboten van de Koninklgke Marine en een sloep van het badbedrgf. Gezellig Om zes uur 's avonds worden de prgzen uitgereikt in de Nederland- MET STEUN VAN RAMPENFONDS Grootscheepse grondverplaatsing voor getroffen gebied Binnen enkele jaren zullen de gewassen op Schouwen-Duiveland bloeien in de zware klei, die thans nog op de Welplaat in de gemeente Rotterdain- Spijkernisse ongebruikt ligt. Dinsdag 16 Augustus zal d< Nederlandse Hei demaatschappij te Zierikzee de verlading en verscheping en' het verdere transport van de grond aanbesteden. Zonder tegenslag Is het mogeiyk dat reeds volgend jaar April het werk voltooid zal zijn en dat in het voorjaar 1956 op de ingebrachte klei kan worden gezaaid. Deze grootscheepse grondverplaatsing is het resultaat van samenwerking tussen het Rampen fonds, de gemeente Rotterdam, de herverkavelingsdienst en „Het Land bouwschap". Vijfenvijftigduizend kubieke meter teelaarde van de beste soort zal over Schouwen-Duiveland worden uitgesmeerd, wat een flinke stap betekend op de weg naar algeheel herstel van de bouw- en teelgronden. Het is eigenlgk louter toeval, dat deze vorm van grondverbetering ge vonden is. Enige boeren van Schou wen, die, bij gebrek aan wild op eigen eiland, onlangs op de Welplaat aan het jagen waren, bemerkten dat door het maken van havens veel klei ver loren dreigde te gaan. Is het voor een landbouwer onder alle omstandighe den al moeilgk te verwerken dat teel aarde aan het water teruggegeven wordt, voor de Schouwenaren was het iets verschrikkelijks. Het Rampen fonds werd van eén en ander op de hoogte gesteld en op korte termyn werd de beslissing genomen: 55.000 m3 grond zou verhuizen en het ram penfonds stelde hiervoor 1 millioen ter beschikking. Ook de gemeente Rotterdam liet zich niet onbetuigd, maar zegde een subsidie toe van 1 gulden per verplaatste kubieke me ter. Aan deze hulp ligt weliswaar de besparing van het transport voor de gemeente Rotterdam zelf ten grond slag, maar de geste wordt er niet minder om gewaardeerd. De herver kavelingscommissie Zeeland heeft zich eveneens bereid verklaard 400.000 gulden voor dit project uit te trekken. groting dus niet overtreft, Kan het werk mede door deze verschillen de .oezegglngen en financieringen worden verwezenlijkt. Overigens is het een lange reis, die de grond na afgraving per schip en auto gaat, alvorens het op de bestemde lan derijen is aangekomen. Op ver zoek van het Rampenfonds heeft het Landbouwschap zich bereid verklaard toezicht op de uitvoering te houden. DE VERDELING. Een moeilijkheid is vanzelfspre kend de verdeling geweest, daar iede re getroffen landbouwer op Schou wen-Duiveland graag een lading klei op zhn land gestort ziet. Er moest dus een keus worden gedaan. Bij de ge lukkigen komt slechts 10-12 centime ter klei op het land, zodat dit laagje ln staat zal zgn de vruchtbaarheid aan te kweken; een volledige bouw- voor maken is voorshands onmogelijk. Besloten it de teelaarde naar het Zuidelijke gedeelte van de Vierban- nenpolder over te brengen (ongeveer 30.000 m8), naar de polders Ooster en Sirjunsland (FLOOD m3) en naar de polder Schouwen (3000 m3). Hoe wel dit vooi de landbouwers in het Noordelijke gedeelte van de Vierban nen voor dit jaar nog geen opge brachte klei betekent, Is net in geen geval de bedoeling, dat zij een verge ten groep gaan vormen. Uit het Steen- zwaan en liet DiJkwatcr zal ook op het eiland zelf klei gewonnen kunnen worden en deze grond zal voor do be woners van de Noordelijke Vierban nen worden bestemd. Rest nog te vermelden dat ook de minder gehavende percelen, waar b.v. door het water plaatselgk teelaarde is weggespoeld ei. een geul in het land is ontstaan, van dit buitenkansje mee profiteren. In elk geval, of men tot de groep behoort die de schenking ontvangt of nog moet wachten, zeker is het dat de oogst 1956 op Schouwen-Duiveland in belangrijke mate wat hoeveelheid en kwaliteit betreft, stijgen zal door Rotterdamse klei. 1 se Loodsensociëteit aan de Boulevard de Ruyter. Zoals bekend is de Schel debeker een wisselprijs, die destijds beschikbaar werd gesteld door de oud-burgemeester van Vlissingen, wijlen de heer C. A. van Woelderen. Voor de eerst aankomende dame ia er een wisselschaak die beschikbaar werd gesteld door de vroegere voor zitter van de Vlissingse Reddings brigade. wijlen de heer A. Staver- man. Voor de deelnemers en mede werkers wordt er 's avonds in het Scheldekvvartier een gezellig samen- zgn gehouden. Indien de Scheldebekerzwemwed- strijd door slechte weersomstandig heden niet kan doorgaan, zal in het kanaal door Walcheren een wedstrijd worden gehouden over een afstand van vijf kilometer. De start zal dan om twee uur bij het zwembad in "Middelburg zyn en de finish bij de zweminrichting te Vlissingen. Tennistournooi in Domburg Op de banen van de stichting Bad- plaatsbelangen in Domburg werd hét tennistournooi voortgezet. Donderdag werden de volgende partijen gespeeld: Heren enkelspel: Anneveld—Corpo- raal 62, 4; Rost OnnesAbendan- non 6—1, 6—0; Brinkhorst—Mertens 6—1, 63; DollemanLaurens 62, 6—2; Vreeke—Haag 6—2, 4—6, 6—1; Anneveld—Black 7—5, 6—3; Kauff- mann—Van Eijzeren 7—5, 6—3; Lau rensVan Mierlo 36, 61, 63: Vreeke—Brinkhorst 6—2, 6—3. Dames enkelspel: mevr. Pelmevr. Koers 6—1, 6—2. Heren dubbelspel; Dolleman en OchtmanHaag en Rijsenbach 60, 6 1; Brinkhorst en VernimmenVan Mierlo en v. d. Heuvel 6—0, 61; Vreeke en Van EijzerenHeijsse en Heijsse 62, 61; Anneveld en Kake- bëekeMêrtens en Boone 63, 61; Haag en Rijsenbach—Huigen en Rost Onmes 64, 61. Dames dubbelspel: mej. De Laive en mevr. Schreurleermevr. Beere- boom en mevr. Wolthers 1—6, 6—2, 63; mevr. Crommelin en mevr. De Jongemej. De Koch en mej. De Koch 61. 61; mevr. Dijkstra en mevr. Mutsaerts—mej. Haag en mej. Rijsen bach 86, 64; mevr. Crommelin en mevr. De Jongemevr. Elias en mej. Elias 64, 62. Gemengd dubbelspel: mevr. Koers én Koersmej. Kauffmann en Kauff- mann 75, 64; mej. Storck en Van Eijzerenmevr. Beereboom en Wol thers 57, 62, 63; mej. De Laive en Schreurleermevr. Dijkstra en v. d. Heuvel 62, 61; mevr. Koers eh Koersmevr. Schreurleer en Vreeke 46, 16; mej. Dekkers en Black mevr. Elias en Elias 6—4, 62; mej. Snoep en Nordlohnemej. Dony en Keunen 6—1, 61; mevr. Crommelin en Dolleman—mej. Rijsenbach en Haag 6—1, 6—2. „Walcheren" te>gen Tilburgse handbalsters. Zondag a.s. om 12 uur wordt op het gemeentelijk sportterrein aan de Bas- kenburgseweg te Vlissingen een vriendschappelijke handbal wedstrijd gespeeld tussen de eerste dames-elftal- lén van Walcheren en Broekhoven uit Tilburg. Enkele weken geleden wisten de Walcheren-dames bij een bezoek aan Tilburg een kleine overwinning te behalen. Zij kunnen dan ook op be hoorlijke tegenstand van de op re vanche beluste Tilburgenai on rekenen. Oliesporen in Dwingelo D( Nederlandse Aardoliemaatschap- pij heeft op haar boring te Dwingelo in Drente enige oliesporen aangetrof fen. De vooruitzichten voor een eco nomische productie zijn uiterst ge ring. Het onderzoek wordt voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8