WENNEKER Voor de derde maal Visserijdagen in feestelijk Breskens KRUININGSE HARMONIE IN MARINEBLAUWE UNIFORMEN DE ZEESLUIS IN CADZAND NU OFFICIEEL OVERGEDRAGEN DIJKGRAAF GROENEWEGE TE HOEDEKENSKERKE GEHULDIGD ZIERIKZEE RUKTE UIT NAAR DE „BRAND" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RAN T VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1955 TAL VAN ATTRACTIES Optocht, zeilwedstrijden, vuurwerk, damesvoetbal en concerten Voor de derde achtereenvolgende maal gaat Breskens aanstaande Zater dag, Zondag en Maandag zyn Visserijdagen vieren, In '53 bestond de vïssery- vereniging „Ons Belang" te Breskens 35 jaar en uit een aantal verenigings besturen werd een comité gevormd, dat zich belastte met de voorbereiding en uitvoering der feestelijke viering van dit jubileum. De resultaten waren dermate bevredigend, dat men besloot aan de Visserijdagen een weder kerend karakter te geven en zo kwam men er toe ook vorig jaar weer feestelijkheden op touw te zetten, aren de resultaten van het voorafgaande jaar reeds goed, in 1954 werden zy verre overtroffen. Ook toen stond even als nu een vuurwerk op het programma en dit trok naar schatting om streeks 12.000 bezoekers. Nu maken do Bressianers zich weer op om ter ere van hun vissers de gemeente drie dagen te doen sprankelen van vro lijkheid en gezond vermaak. Een belangrijke factor voor het wel slagen van de feesten is het weer. Tweemaal achtereen is de zomer niet daverend geweest, maar juist tussen twee dagenlange regenbuien en ande re narigheid in, bescheen de zon drie dagen lang het feestvierende deel onzer provincie. Vorig jaar kon men het vuurwerk nog juist redden, door het wat te vervroegen en zodoende fopte men een onweersbui, welker eerste bliksemschichten verloren gin gen in de laatste uiteenspattende ster ren van het vuurwerk. Tot dusver heeft niemand over deze zomer kunnen klagen en daarom hoopt men in Breskens maar, dat men nu niet het omgekeerde beeld van de vorige jaren zal krijgen: slechte zomer, mooie feestdagen; mooie zomer, slechte feestdagen. Het ziet er evenwel naar uit dat feestend Breskens ten derde male met 't weer zal boffen. De organisatie van een driedaags festijn van een dergelijke omvang en gehalte is geen peulescftilletje. Wie kan hierover beter oordelen dan de secretaris van 't Comité Visserijdagen Breskens '55, die in zijn „vrije" tijd de handen vol heeft gehad en nog heeft om alles op de gebruikelijke rolletjes te doen lo pen Attracties moesten worden in elkaar gezet, wedstrijden georgani seerd, gezelschappen uitgenodigd en artisten aangeschreven En daarbij moest men ook nog verzekeren van de onontbeerlijke medewerking der autoriteiten. Al ls kwam echter voor elkaar. De financiën Een ander punt, dat immer veel hoofdbrekens zowel huis-moederlij als penningmeesterlijke kost zijn de financiën. Vorig jaar kostte het feest ongeveer 7000 en men heeft uitgerekend dat men dit jaar de eind jes aan elkaar kan knopen, wanneer men over een slordige tien mille be schikt. Waar komt dit allemaal van daan? De plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, die toch evenmin als alle andere WV's over een overschot aan centen mag roepen, is zich terdege bewust van het feit, dat de efesten duizenden en nog eens duizenden naar Breskens zullen doen trekken en heeft daarom duizend gul den ter beschikking gesteld. De Vis serijvereniging lieert omdat het nu eenmaal Visserijdagen zijn 500 uitgetrokken en de gemeentebegro ting is voor eenzelfde bedrag belast. Het overgrote aantal der gemeentena ren heeft trouwens royaal de hand in de portemonnaie gestoken en na tuurlijk doen de middenstanders, die by de festviteiten ongetwijfeld zullen welvaren, ook een stevige duit in het zakje. Attracties Het feestprogramma is voorzien van tal van aardige attracties als zeil wedstrijden, damesvotbalwedstrijd, wielerwedstrijd, concei vuurwerk, enz. Voorts verzorgt het Voorlichtingsbu reau voor de Voedingsraad Zaterdag een drietal demonstraties met visse rijvoedselproducten, respectievelijk om half vier, half vijf en half zes. Daarbij zullen o.m. toespraken wor- Achter zftn lessenaar en voor de mijn- klok leidt de vismynmeestcr van Breskens de heer J. P. Jacobs, de gang van zaken in dat domein. De lading vis wisselen van eigenaars. (Foto P.Z.C.) den gehouden door de voorzitter van de vereniging „Zeeuwse Visserij Be langen" (ZEVIBEL). de heer A. L. S. Loekefeer, en de burgemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout. Al met al belooft het in Breskens een goed feest te worden, waar voor ieder wat wils te vinden zal zijn. \t HSHB VAN :mti TOT olijfje LEPELAAR GESIGNALEERD Uit Yerseke meldt men ons, dat daar in het zogenaamde Yersekse Moer een lepelaar is gesignaleerd. De verschijning van een dergelijke vogel in Zeeland wordt door ingewijden als een bijzonderheid beschouwd. Het is niet bekend, of meer van dergelijke vogels op de genoemde plaats aan wezig zijn. De lepelaar werd waar genomen bij de hoeve van de heer Van der Velde in het zogenaamde Zoute. ONAANGENAAM BESLUIT Het achtjarig zoontje van de heer C. Dane uit Rotterdam bracht een deel van zijn vacantie in Sint Anna- land door, waar hij bij familie logeer de. De logeerpartij nam echter een voortijdig en onaangenaam einde. De knaap viel van een ladder en brak zijn arm. Op advies van dokter Van Es werd hij uit zijn vacantieoord naar het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom overgebracht. \)%j\ LANG GELEDEN 't Is niet in Zeeland gebeterd en het is ook niet bepaald gsteren voorgeko men, maar 't werd dan toch in Zee land verteld en daarom komt het nu in de almanak. Dank zij een lezer telt Voorburg, die veel in onze provincie komt en 'die o, welk een vreugde, lieve lezer, zich heeft bekendge maakt als een getrouw lezer van dit hoekske. 't Gebeurde, net als in de sprookjes, lang, lang geleden. In Zwolle. Waar Napoleon op bezoek kwam, wiens broer, Koning Lodewyk, de zaken hier te lande voor hem waarnam Broeder Lodewyjk was enigszins ver lamd en dat was, hoe vreemd het ook klinken moge, de oorzaak van het hartelijk welkom dat Napoleon in Zwolle, naar hij meende ,werd bereid. Want toen hij Zwolle binnenreed, riep het Zwolse volk op z'n Zwols: „Kick, de lamme z'n broer"! Wat. door Napoleon verstaan werd als „Vive l'Empereur"waarop hij het 'volk van Zwolle zeer minzaam groette DIAMANTEN SCHUTTER De heer J. F. („Sies") de Kort, lid van de „Zeeuwse Schutters" te Sas van Gent, vierde zijn zestigjarig schuttersjubileum. Bij de grote jubi- leumschieting, die ter gelegenheid werd georganiseerd gaven ook burge meester en wethouders van Sas van Gent van hun belangstelling blijk. Burgemeester R. A. J. den Boer bood de jubilaris een fraai wandbord met het wapen der gemeente aan. Bij de grote schïeting nam de heer K. Lereux uit Ertvelde (B.) de hoog vogel voor zijn rekening. De beker ging naar de heer J. Steyaert uit Graauw; tweede werd de heer C. Westdijk uit Ovezande. SCHAPENDODER Onder de schapen van de heer Ringelberg, die geweid werden op de dijken en schorren van de am bachtsheerlijkheid Oosterland, heeft een hond een ware slachting aangericht. Negen schapen wer den doodgebeten en elf andere zodanig verwond, dat zij moesten worden afgemaakt. De politie zoekt naarstig naar de hond, die deze slachtpartij op zijn geweten heeft. POLITIE JUBILEUM De heer H. Zandbergen, adjudant der Rijkspolitie te Krimpen aan de IJssel, maar nog een goede bekende in zijn vroegere standplaatsen Bres kens en Oostburg, zal op Woensdag 24 Augustus aanstaande zijn 40-jarig politie-jufcileum vieren. Hetwas Donderdag voor de Ko ninklijke harmonie „E.MJVI." in Krni- nïngen een vreugdevolle dag. Voor de eerste maal hebben de muzikanten zich des avonds in de gloednieuwe ma rineblauwe uniformen aan de burgerij van Kruiningen getoond. Voorafgegaan door de tamboer en signaalafdeling van' het muziekcorps marcheerden de muzikanten om streeks zeven uur naar het Marktplein waar op het bordes van het gemeen tehuis burgemeester A. Schipper, de wethouders P. H. A. Polderman en E. A. E. M. Suij en de leden van het uni formcomité, de heren M. van de Ber ge, A. van Laar en J. v. a. Peijl de nieuwe uniformen hebben geïnspec teerd. De voorzitter van de harmonie, dok ter J. Nieuwenhuijse, verklaarde in zijn toespraak, dat met de ingebruik neming van de uniformen een lang gekoesterde wens in vervulling gaat. „Het is een eis des tijds geworden", zei dokter Nieuwenhuijse, „en zeker voor een harmonie, die het praedicaat „ko ninklijke" draagt. Zulk een corps moet niet alleen een lust voor het oor, maar ook voor het oog zijn". Dokter Nieuwenhuijse voegde hier echter aan toe, dat met de uniforme ring van het corps meer wordt beoogt. In de eerste plaats moet het een sti mulans voor de leden zijn voor betere prestaties en in de tweede plaats zul len de jongeren van Kruiningen zich thans misschien meer geroepen voelen een plaats in het corps in te nemen, „Want wanneer er zich geen leerlingen aanmelden, zal „E.M.M." in de toe komst niet meer kunnen blijven be staan", besloot dokter Nieuwenhuijse. Burgemeester Schipper schetste nog het belang van een plaatselijke mu ziekvereniging, waarna hij de mede werking van de bevolking inriep voor de komende inzameling. „Drieduizend gulden moet er nog betaald worden", (Advertentie) NIEUWE BESSEN t alüxéwü „4es/e" Burgemeester J. van Halst wordt Dinsdag geïnstalleerd Tijdens een Dinsdag a.s. half drie te houden bijzondere vergadering van de gemeenteraad te Wissekerke zal burgemeester J. van Halst worden geïnstalleerd. Vooraf zal de burgemeester tegen één uur aan de gemeentegrens bij Geersdiik worden opgewacht doo „Apollo uit Wissekerke. De school jeugd zal de burgervader toezingen. Omstreeks half drie zal de school jeugd uit Wissekerke de heer Van Halst toezingen voor het gemeente huis. In „Renata" in Kamperland wordt om half zeven een receptie ge geven. Met muzikale begeleiding van „Apollo" wordt een programma van volksspelen en voetbalspel afgewerkt. De plaatselijke zangverenigingen „Ho sanna" en „Zang en Vriendschap" ge ven om 8 uur een concert. Onder lei ding van de heer P. A. van Damme volgt om 9 uur volkszang, waarna „Apollo" om 10 uur concerteert. De feestelijkheden in het verlichte dorp zullen om 11 uur worden besloten met een taptoe van de Apollo-band. Opruimen van bunkers bij Oostkapelle aanbesteed In het gebouw van de Polder Wal cheren in Middelburg werd aanbe steed de opruiming van bunkers e.d. in de duinen en op het strand van de Noordwatering bij Oostkapelle en het aanleggen van puinwegen. Op dit werk werd als volgt ingeschreven: 1 L. J. Dekker, Vlissmgen 4o3.000: 2 L. J. Zoetemeijer, Den Briel 415.000; 3 N.V. v/h P. Roosch, Rotterdam 399.000; 4 C.V. Van der Helm, Den Haag 394.600; 5 H. C. F. Hofstede, Rotterdam 380.000; 6 C.V. Gebrs. Van 't Verlaat, Neder-Hardinxveld 361.000; 7 Aann. en Hand. mij. Jac. van Oord, Utrecht 357.000; 8 fa. De Oude en De Jonge, Zierikzee 355.000; 9 fa. G. J. Eland, Vlissin- gen 352.000; 10 N.V. Walcherse Aann. mij. i.o., Middelburg 339.000; 11 fa. Gebrs. Geldof, Serooskerke (W.), 335.935; 12 D. Hardenberg, Wemeldinge 295.000; 13 fa. Mantel en Korting, Amsterdam 294.500; 14 fa. E. L. K., Geleen, 294.450. De gunning is aangehouden. Vergunningen verleend voor groepsvervoer De Commissie Vergunningen Per sonenvervoer te Den Haag, besloot op haar verzoek aan de N.V. Stoomtram Walcheren te Middelburg vergunning te verlenen voor groepsvervoer van leerlingen van de Ambachtsschool te Middelburg", op vier dagen van de week, van Middelburg naar Koudeker- ke, Zoutelande, Westkapelle, Aagte- kerke en Domburg. De heer F. Meinderink te Heino (Ov.) kreeg vergunning voor groeps vervoer van te Urk woonachtige vis sers, van Urk naar Vlissingen (Nieu- wendijk). (Slot van pag. 1) Zeeuwsch-VIaanderen nog cultuur technische werken moeten gebeuren, die slechts met steun van overheids wege uitgevoerd zullen kunnen wor den. „Het waterschap is al te zeer belast", aldus de heer Van den Broecke, die in dit verband nog eens wees op de uitgebreide taak van het 25.000 ha me tende waterschap. Tot besluit roemde hij de medewer king, welke men van allen, „van hoog tot laag" had mogen ondervinden bij het uitvoeren van de sluiswerken. Spreker verzocht ir Van der Burgt de grote tevredenheid van het water schapsbestuur aan minister Algera te willen overbrengen. Voor Cadzartd Nadat de heer Philipse het woord had gevoerd, sprak de burgemeester van Cadzand en Retranchement, de heer J. A. Leenhouts. De heer Leen- houts schetste het belang van de tot stand gekomen werken voor de ge meente Cadzand en herinnerde er aan, hoe er met name onder de zaken mensen, wonende rondom het voor malige haventje enige ongerustheid had geheerst. Hoewel de plannen van Rijkswater staat de uitbreidingsplannen van de gemeente hadden doorkruist, kon spre ker toch slechts met waardering getui gen van het begrip, dat door Rijkswa terstaat was getoond, ook voor Cad zand als recreatie-oord. De burgemees ter sprak de wens uit, dat dit ook in de toekomst het geval zal zijn. Voorts zeide hij. te hopen, dat de gemeente binnenkort gelegenheid zal krijgen het terrein van de voormalige haven aan te kopen. De heer Leen houts besloot met de wens, dat het Landje van Cadzand, mede dank zij de nieuwe sluis, in de toekomst voor rampen gespaard zal mogen blijven. De nieuwe sluis Voor de bouw van de nieuwe slui zen, die 1 Maart 1954 begon en op 16 Juni 1955 werd beëindigd, was een bouwput nodig, waarvoor 20.000 ku bieke meter grond verzet moest wor den. De kunstwerken rusten op 300 betonpalen en er waren veertien bron nen voor bemaling nodig om de bouw put droog te houden. De capaciteit van de sluis bedraagt 1000 kubieke meter water per minuut en voert water af van 10.000 ha land.'De sluisvloer ligt op 5,50 meter min N.A..P. en de boven kant van de sluis reikt tot 8,50 meter plus N.A.P. De twee sluiskokers heb ben een doorsnee van 6,50 meter in het gemaal en 3,80 meter in de sluis. GOEDE WOORDEN EN GESCHENKEN Zilveren jubileum waterschapbestuurder Op spontane wijze is Donderdag middag in „Hotel Otte" te Hoede kenskerke de lieer I. Groenewege ge huldigd in verband met zyn vyf-en- twintig-jarig jubileum als dijkgraaf van het waterschap Hoedekenskerke. De huldigingsbijeenkomst werd onder meer bygewoond door de bur gemeester van Hoedekenskerke, mr. H. J. M. Stieger, de wethouders M. Steyn en L. Lous en de gemeente secretaris, de heer M. A. van der Have. De gezworene van het Waterschap Hoedekenskerke, de heer M. Steijn, sprak een welkomstwoord, waarna hij in zijn toespraak tot de jubilaris diens loopbaan in het kort releveer de. Hierbij herinnerde bij aan de be langrijke werken, waarvoor de heer Groenewege bijzondere lof toekwam, zoals het tot stand komen van het ontwateringsplan en het electrisch gemaal, dat thans officieel het Groe- newege-gemaal heet. Namens het polderbestuur overhandigde de heer Steijn de jubilaris een fraaie ingelijs te reproductie, voorstellende een ploegende boer met paarden. Ook mevrouw Groenewege werd in de dank betrokken en mocht een bouquet rose anjers in ontvangst nemen. aldus burgemeester Schipper, „dat is dus één gulden per inwoner. Ik ver trouw erop, dat de bevolking hierbij zal helpen". Vervolgens stelden de muzikanten zich op voor een muzikale wandeling door het dorp, waarbij de Kruininge- naren ruimschoots in de gelegenheid werden gesteld de nieuwe uniformen te bewonderen. Vervolgens was het woord aan mr. H. J. M. Stieger, die er op wees, dat een waterschap en een gemeente van eenzelfde naam en ongeveer een zelfde grondgebied van nature tot samenwerking genoopt zyn. „De sa menwerking tussen het waterschap en de gemeente Hoedekenskerke is uitstekend", aldus mr. Stieger, die liierby de rampperiode als voorbeeld aanhaalde. „Tijdens de rampdagen kwam het er op aan of de leidende mensen elk aar wisten te vinden en samen te werken. Het is toen een moeilijke en angstige tijd geweest maar tevens is er uit gebleken wat practisch sa menwerken is", besloot spreker. Als blijk van waardering bood mr. Stie ger namens de gemeente Hoedekens kerke een boekwerk over trekpaar den aan. Namens het personeel sprak de heer J. Priester, waterbouwkundig ambtenaar van het waterschap, die zijn waarderende woorden vergezeld liet gaan van het boekwerk „Neder landWaterland". Voorts sprak nog de heer J. Uit- terhoeve, ontvanger-griffier van het waterschap, waarna de jubilaris al le sprekers persoonlijk bedankte. Ruilverkaveling van gebied in gemeente Sluis verzocht Het waterschap Robbemoreel, Gou verneur en Crayens, waarvan een ge deelte in België is gelegen, besloot zich tot Gedeputeerde Staten van Zeeland te wenden met het verzoek de ruilverkaveling te willen bevorde ren van een belangryk, in de gemeen te Sluis (nabij St. Anna ter Muiden) aan de Westkant van die gemeente, gelegen gebied. Donderdagavond omstreeks half tien werd de politie te Zierikzee gewaarschuwd, dat in de barak ken bij het zogenaamde Stelletje m de gemeente Ouwerkerk een fel le uitslaande brand ontstaan was. De brandweer rukte op het sirene- geloei onmiddellijk met groot ma terieel uit, maar het duurde door de smalle en hobbelige zandwegen geruime tijd voor de vuurhaard kon worden bereikt. Daar ook honderden Zierikzeeënaars pei fiets, gewaarschuwd door de gloed ip weg gingen, ondernam ook een oolitieauto met de korpschef en ■en gedeelte van 't korps de moei zame tocht naar de brand om het grote publiek op een afstand te houden. Eenmaal aangekomen by de vlammen, zagen brandweerlie den en politie de bewoners van hel II Nothilfslager een internationa le hulporganisatie voor getroffen gebieden hun liederen zingend i?i een grote Tering dansen om een reusachtig kampvuur beneden de dijk. De komst van brandweer en zoveel belangstellenden bracht hen in het geheel niet uit het even- wicht, want het programma werd volgens plan afgewerkt. De leden van de brandweer en politie bleef niets anders over dan zich ook maar rond het kampvuur te scha ren en ondanks de taalverschillen en het late uur was het een aan gename kennismaking. Achteraf blijkt, dat de dijkgraaf en de poli tie van Ouwerkerk van het kamp vuur op de hoogte waren; de poli tie van Zierikzee was er echter onkundig van. De vleugelbreedte aan de kanaalzijde is 35 meter, aan de zeezijde 9 meter. In aansluiting op de zeesluis werden nieuwe dijken en wegen aangelegd, hetgeen wij nog onlangs in een repor tage belichtten. Naast de reeds genoemden waren bij de officiële overdracht van de nieuwe zeesluis nog aanwezig de hoofdinge nieur-directeur van de Provinciale Wa terstaat, ir H. D. J. Swaters, het hoofd van de Dienst Wederopbouw en Volks huisvesting in Zeeland, hoofdingenieur- directeur M. D. A. Glerum, de dis trictscommandant van de Rijkspolitie, majoor W. H. van Ballegoijen de Jon ge, ingenieurs der Rijkswaterstaat in Zeeland, hoofdingelanden van „Het Vrije van Sluis" en vele anderen. Nadat verversingen waren aangebo den, bezichtigden de genodigden tot besluit de nieuwe kunstwerken. N.V. Vitrite in Middelburg krijgt nu ondernemingsraad. Installatie op 26 Augustus. Vrijdag; 26 Augustus a.s. zal de ondernemingsraad van de Vitrite Works in Middelburg worden geïn stalleerd. Dit wordt ae eerste verte genwoordiging ingevolge de Wet op de Ondernemingsraden, die de Zeeuw se industrie kent. De installatie van de raad zal geschieden tijdens een officiële bijeenkomst van commissa rissen, directie en personeel der N.V. met o.a. vakverenigingsbestuurders en leden van de personeelsraad, de voorloper van de nieuwe onderne mingsraad. Wie de installatie zal verrichten is nog niet bekend. De raad zal bestaan uit dertien le den. Hij omvat 8 groepen van het personeel. Vijf daarvan vaardigen ieder twee vertegenwoordigers af en de overige ieder één. De administra tieve beambten van het personeel krijgen twee leden in de raad, de technische eveneens twee, de hul- zentrekkerij twee, de glasperserij twee, de onderhoudswerkplaats één, de overige werkplaatsen één, keur- afdeling één, overige afdelingen twee, waarvan één namens vrouwelijke en één namens mannelijk personeel. Volgens de wet dienen de werkne mers in afdelingen van een bedrijf, waar meer dan een derde van hen ongeorganiseerd is, zelf candidaten te stellen. Dit was hier het feval bij de technische beambten, bij e administratieve beambten en bij het vrouwelijk personeel. In de overi ge afdelingen stelde de vakverenigin gen de candidatenlijsten samen. Hierbij gingen de Chr. Metaalbe- drijfsbond, de Chr. Beambtenbond eii de R.K. Metaalbewerkersbond sa men. De tweede lijst was die van dé Algemene Nederlandse Metaalbe- drïjfsbond. Er werd geheim en schriftelijk ge stemd. Van de gecombineerde lijst werden vijf leden gekozen: drie in het bedrijf en 2 by de beambten. Van de tweede lyst haalden eveneens vijf candidaten het vereist stemmen- aantal. De ongeorganiseerden kozen de drie overige leden van de onder nemingsraad. De leden van de raad treden na drie jaar allen af en zijn dan direct herkiesbaar. Ieder van hen heeft een plaatsvervanger, doordat bij deze verkiezing met dubbeltallen werd gewerkt. Voor iedere plaats waren dus twee candidaten, zodat bij voorkeur kon worden gestemd. De niet-gekozenen vormen nu de plaatsvervangers van de huidige le den. Secretaris van Voogdijraad wordt in Alkmaar benoemd Naar wy vernemen, zal mr. P. van der Woude, secretaris van de Voogdij raad te Middelburg omvattende ge heel Zeeland worden benoemd tot secretaris van do Voogdijraad te Alk maar. Een Koninklijk Besluit hierom trent is zeer binnenkort te verwach ten. De benoeming zal waarschijnlijk Rieden met ingang van 15 Augus- Te verwachten is, dat mr. Van der Woude zal worden opgevolgd door mej. mr. E. Roder uit Middelburg, die reeds enkele jaren lang de functie van mspectrice van de Voogdijraad in Zee land bekleedt. Een Koninklijk Besluit over deze benoeming is echter nog niet verschenen. Reeds enige tijd geleden werd be noemd tot inspecteur van de Voogdij raad te Middelburg de heer G. de Wit uit Assen. Faillissement Uitgesproken is het faillissement van J. A. Lebeau, koopman, voorheen te Rilland-Bath, thans woonachtig in Steenbergen. Rechter-commissaris is mr A. J. W. van Royen, Middelburg, curator mr C. M. Kegge, Goes. VANDAAG. Middelburg. Electro: „U spreekt met uw moordenaar", (18 j.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Miss Sadie Thomp son", (18 j.), 20 uur; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 9—24 uur; Kunst zaal Van Benthem en Jutting: Exposi tie werken Honoré Daumier, 9—18 uur. Vlisingen: Alhambra: „Desirée" (alle leeftijden) 19 en 21 uur. Luxer: „Duel in the jungle" (14 jaar) 20 uur. Toon zaal Pr. Maas: Expositie W. J. v. d. Kl'erlce. Britannia: filmvoorstelling „Vijf minuten na twaalf" (18 jaar) 19 en 21 uur. Goes: Grand: „Sabrina" (alle leeftij den) 20 uur. Grote kerk; Zeeuwse ten toonstelling Beeldende Kunsten 1012 en 1517 uur. Veere: Schotse huizen: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2