Bouw graansilo te Zierikzee is voltooid VAM TOT VERSCHIL VAN MENING OVER DEFINITIE „WATERLEIDING" WRIGLEY WEGSCHAP WALCHEREN GAAT IN BEROEP BIJ DE KROON Agenda 2 P.ROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1955 CAPACITEIT VAN 2500 TON Symbool van structuurwijziging Hoog bovon het stadssilhouet van Zierikzee wapperde Woensdag' de vlag op de top van do nieuwe graansilo van de coöperatieve aankoopvereniging „Schouwen-Duiveland", die als een tweede stompe toren, op de grote weg buiten Steenbergen reeds zichtbaar, met de vele kleinere torenspitsen het stadsbeeld een ander aanzien geeft. Zeven en veertig meter hoog rijst de betonnen kolos op tussen de lage huisjes van de Vissersdyk, als een sym bool van het zich hernieuwend Zierikzee, dat met liefde oude monumenten in ere houdt, maar aan de steeds voortgaande structuurverandering van de samenleving op het eiland geen onnodige grenzen stelt. passende verf aanbrengen. In de Zie- rikzeese gemeenteraad heeft men in dertijd over een muurversiering ge sproken, zodat het niet uitgesloten is dat te zijner tijd reliëfs of beeldhouw werk het rechtlijnige vlak zullen on derbreken. Maandag 22 Augustus zullen de eerste ladingen graan door de reuzen- elevatoren naar de bunkers worden getransporteerd. Schouwen-Duiveland zal dan in het bezit zijn van de mo dernste graanopslagplaats in de pro vincie! De bouw is, ondanks negen weken vorstvei'let, in een vlot tempo onder leiding van uitvoerder J. C. Veenstra, verlopen. Acht December van het vo rig jaar ging, na veel gepraat en ge schrijf met schoonheidscommissie en provinciaal bestuur, de eéi'ste paal de f;rond in. Honderd en twintig andere undamentspalen Volgden nog, eer met het optrekken van het eigenlijke bouwwerk begonnen kon worden. Woensdag werd „afgestort", nadat 130 ton ijzer en 1200 m3 beton ver werkt was. Gemiddeld werd elke dag 60 centimeter muur opgetrokken. Een lengtedoorsnede van het silo interieur lijkt op een reusachtig orgel, waarvan de 23 pijpen, naar beneden spits toelopend, de graanbunkers vor men. De totale inhoud bedraagt 2500 ton graan, dat in een perpetuum mo bile van de emmerband naar boven gebracht wordt. „Naar boven zuigen" een methode die in andere plaatsen wordt toegepast is op deze silo on mogelijk, daar b.v. brouwgist dat op gezogen wordt met een snelheid van 100 kilometer per uur, tegen de wand slaat en alle kiemkracht verliest. Door een perfectïonnering van de machines zal het graan, met een minimum aan werkkrachten alle bewerkingen ondergaan. Ontvan gen, drogen, schonen en verladen per schip zal in een volautomati sche onderneming als deze door twee of drie personen worden ge daan. Het bedrijf is verder uitge rust met twee aspirateurs, twee zeefmachines, zes telescoop-pijp leidingen, en twee verrijdbare auto matische weegmachines. Volgens veiligheidsvoorschrift «loopt een brandtrap buiten de silomuur om. In de top In de top van de toren worden thans de machines geplaatst, bereikbaar na dat men de moeite genomen heeft ruim 250 traptreden te beklimmen. Vanuit de hoog gelegen elevatorruim te heeft men een schitterend verge zicht op de stad aan de Noordzijde, in tegenstelling met het gebruikelijke panorama vanaf de Sint Lievens Monstertoren. Het gebouw blijft nog enige tijd in de steigers, daar de schilders op de bekistingen nog een bij het landschap Maar ondanks dit, zal de silo waarvan de capaciteit onbeperkt is tot in de verre omtrek reeds een voor beeld zijn van de ondernemende saamhorigheid, die na de ramp do be woners van Schouwen-Duiveland tot belangrijke initiatieven in staat stel de. Onderzoek naar ongeval in Kerkwerve De arbeidsinspectie en de rijkspo litie hebben Woensdag een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval met een dragline te Kerk werve, waarbij de jongeman F. uit Renesse Dinsdag het leven verloor. Gebleken is dat door het breken van een splitpennetje de grote pen aan de emmer losschoot, met het ver melde noodlottige gevolg. De ar beidsinspectie is echter overtuigd van het gevaarlijke risico, dat bij het werken' binnen het draaibereïk van een dragline aanwezig is. A. Dey ter aarde besteld Onder grote belangstelling is Dins dagmiddag het stoffelijk overschot van de twaalf-jarige A. Dey, te Waarde, die Vrijdagmiddag bij het zwemmen in de Westerschelde ver- dronk, ter aarde besteld. Bij het graf werd het woord ge voerd door de heer C. Goud, ouder ling der Ger. kerk. Namens het on derwijzend personeel en de leerlingen der Christelijke school, die zich al len rond het graf geschaard hadden, sprak de heer P. W. Jobse, hoofd onderwijzer der Chr. school. Inlichtingen verzocht Zaterdag 6 Augustus j.l. is op de Koepoortbrug in Middelburg een aanrijding gebeurd tussen een wiel- rijdsler en een wielrijder,waarbij eerstgenoemde werd gewond. Nade aanrijding is de man doorgereden. De wielrijder en/of eventuele getui gen van het gebeurde worden thans verzocht zich te melden bij het Mid delburgse politiebureau, afdeling Verkeer. slijpt DE LICHTJES BRANDEN WEER 'In Sluis zal de feestverlichting weer worden ontstoken. Langs de Belgische kust wordt in de komende dagen een enorme drukte verwacht in verband met het ingaan der vacantie van on ze Zuiderburen. Van deze overvloed aan vacantiegangers zal evenals in vorige jaren ook Sluis wel weer een graantje meepikken en de Sluïzenaren hebben zich voorgenomen de vreem delingen enigszins feestelijk te ontvan gen. Vandaar het weder ontsteken der verlichting in het begin van de komen- HERINNERING MINDER. Binnen korte tijd zal in Brouwers haven weer een herinnering aan de watersnoodramp zijn verdwenen. Dins dag j.l. is e.en groep militairen pon tonniers begonnen met het demonte ren van de Bailey-brug, die na de ramp over de Ossehaven werd gelegd. Het verkeer wordt nu weer normaal langs het watergemaal geleid. MEER DAN GOUD. Dinsdag aanstaande zal het precies Vijf en vijftig jaar geleden zijn, dat de INVASIE Dat was daar plotseling een inva- sie, in dat Breslcense koffiehuis aan de Scheldekacle.' Er bleef geen stoel onbezet en in enkele mimiten tijds gonsde het van de stemgeluiden. Het was een opgewekt, innig tevre den gezelschap, dat stommelend en rommelend binnenkwann. Een hoog bejaard gezelschap, bestaande uit een tachtigtal ouden van dagen uit Kloos- terzande, die evenals zo vele leef tijdgenoten in deze weken in Zeeland hun jaarlijks ,,dagje uitbeleefden. Via PerkpoTderKruiningen en de Bevelanden waren ze met twee auto bussen naar Walcheren getoerd en nu waren ze' dan, via Breskens, op (le thuisreis. ,jKoe, maar voldaan", zoals het in de verslagjes over deze tochten meestal heet In Breskens echter toonden zij zich vooralsnog meer voldaan dan moe.' Voldaan over het stralende zomer weer, voldaan over het uitstapje en voldaan over de koffie, die na een dag reizen zo uitnemend smaakte! Opgewekt babbelend schaarden al deze mensen, die tezamen toch min stens vijf eeuwen telden, zich rond de tafels. Een schilderachtige groep vrouwen en mannen, die stuk voor stuk ongetwijfeld een heel boekje zou den kunnen opendoen over „die goeie ouwe tijd" heer M. Abrahamse en mejuffrouw H. Wiskerke, nu wonende in Kapelle, voor de ambtenaar van de burgerlijke stand stonden en elkaar het ja-woord gaven. HONDENPROBLEEM. In Vlissingen houden de raadsle den zicli sedert enige tijd bezig met het probleem van de loslopende hon den; het werd tot dusver in geen raadsvergadering overgeslagen. In de Seheldestad moeten nu na 1 Ja nuari 1956 de honden aan de lijn. Hoe nodig dat is, bleek weer duidelijk uit hetgeen een Vlissingse dame over kwam. Een hond rende tegen haar fiets en de dame kwam zo ernstig te vallen, dat zij met een gebroken pols en een hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. De eigenaar van de hond kon wordcA opgespoord en zal voor de schade aansprakelijk worden ge steld. BEIAARDCONCERT. In het kader van de zomeravond- beiaardconcerten speelt de heer P. Broerse, stadsbeiaardier van Vlissin gen, heden (Donderdag)avond het vijf de concert op de Juliana-beiaard- te Bergen op Zoom. Hij zal o.m. uitvoe ren Prealudium van Bach, enkele oude volksliederen, Menuet van Van Hoof, Provinciale Zeeuwse Rei van Jan Morks en Lied ohne Worte van Men delssohn. GOED VOORBEELD De harmonie „Juliana" uit Heerlen bracht een bezoek aan Yerseke en het keurig geüniformeerde gezelschap heeft op vele inwoners van Yerseke veel indruk gemaakt. Zozeer zelfs, dat oud-leden van de plaatselijke vereni ging „Mozart" zich weer hebben aange meld en dat enkele nieuwe leden kwa men opdagen. Men tracht ook een co mité te vormen, dat zich ten doel zal stellen gelden bijeen te brengen om uniformen voor „Mozart" aan te schaf fen. Vermoedelijk tengevolge van een slip- 2)artij op het natte wegclelc is Dins dagavond even na zeven uur de auto mobilist P. G. uit Middelburg met zijn personenauto op de rijksweg bij 's-Heer Arendskerke van cle weg ge reden en tegen een aan de linkerzijde van de weg staande tyoom. gebotst.. De auto werd bij dit ongeval ernstig beschadigd. De heer P. C. kwam met zijn auto uit de richting Goes en was op weg naar Middelburg. Zowel de bestuurder als de beide passagiers, mej. C. K. en de heer A. D. uit Mid delburg liepen lichte verwondingen op, maar na door een plaatselijk arts' verbonden te zijn, konden zij verder huiswaarts keren. (Foto P.Z.C.) Aanbesteding pachterswoningen in Quarlespolder De rentmeester 'der Domeinen te Breda heeft aanbesteed het bouwen van 5 pachterswoningeh en 5 berglood- sen in de Quarlespolder (gemeente 's-Heer Arendskerke. Er waren in totaal 4 inschrijvingen. De hoogste in- schrijfster was de firma C. Priem te Lewedorp met de som van f 273.700. De laagste inschrijfster was de firma A. Otte en Zn te Nieuwdorp met f 222.900. Drie carillonconcerten De stadsbeiaardier van Middelburg, de heer Th. C. Ferwerda, zal deze maand in Veere op het carillon van de stadhuistoren een drietal concer- ten geven. Deze concerten zijn vast gesteld op Zaterdag 13 Augustus, Donderdag 18 Augustus en Zaterdag 20 Augustus achtereenvolgens van 20 tot 21 uur, van 15 tot 16 uur en van 20 tot 21 uur. Het programma voor het eerstge noemde concert luidt: 1. Prelude, Lo- catelli; 2. Capriccio, Handel; 3. Me nuet, Mozart-menuet, Beethoven; 4. Vijf bekende liederen uit „Kun je zingen, zing dan mee"; 5. Pelgrims koor uit Tannhauser, Wagner; 6. So natine, Beethoven; 7. a. Schwabische volksliedjes; b. Irische volksliedjes; 8. Slaapliedjes, Mozart; 9. Allegret to, Lichnex*. Brandje bij de Buitenhaven Woensdagavond werd de Vlissing se brandweer gealarmeerd voor een brand bij de Buitenhaven 'tussen de S.H.V. en het Havendoip. Door on bekende oorzaak was hier oVer een vry grote oppervlakte verdord en ver droogd gras in brand was geraakt. De vlammen laaiden hoog; op en na derden vry dicht de tankinstallaties van de S.lI.V. Door snel ingrijpen was het vuur echter spoedig geblust. Rechter-plaatsvervangers in rechtbank Middelburg Bij K.B. van 1 Augustus no. 40 zijn benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, burgemeester van Middelburg en jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg, griffier van de Polder Walcheren. Examen Voor het middenstandsexamen' slaagden in Middelburg de heer W< C. de Wilde en mevr. M. J. Wisse Fremouw, beiden uit Breskens; te Terneuzen: mej. H. de Meyer, de heer J. Maas, de heer J. Provoost, en de heer H. Vaets, allen uit Bres kens. Gemeentelijk Sportpark Zierikzee wordt heropend Tal van wedstrijden Ter gelegenheid van de officiële heropening van het gemeentelijk sportpark te Zierikzee zullen op Za terdag 20 en Zondag 21 Augustus sportwedstrijden gehouden worden. Naast een korfbalwedstrijd tussen het vertegenwoordigend twaalftal der S. D.K.B. en de kampioen der Z.K.B. „Swift" uit Middelburg op Zaterdag en een voetbaltoux-nooi tussen de elf tallen van Burgh," Zierikzee, Renesse en Steenbergen op Zondag zullen er op Zaterdagmiddag athleEiekdemon- straties en wedstrijden worden gehou den, onder auspiciën van de atletiek vereniging „Marathon" te Vlissingen. Het ligt in de bedoeling wedstrijden te houden over 100 m, 400 m, 800 m en 1500 m voor heren en junioren, be nevens hoogspringen, verspringen, kogelstoten en 4 x 100 m estafette voor heren. Voor de dames en meisjes A en B zullen de wedstrijden bestaan uit 80 m hardlopen, verspringen, hoogspringen, kogelstoten en estafette 4 x 80 m. F. Timmermans gaf geslaagd zomeravond- beiaardconcert In het kader van de zomeravond- beiaardconcerten gaf Woensdag avond de stadsbeiaardier van Rot terdam en Schiedam, de heer Ferd. Timmermans een gevarieerd caril lonconcert te Vlissingen. Het programma werd geopend met Praeludium (oorspr. voor cembalo in Es) van J. S. Bach. Velen volgden het carillonconcert met grote be langstelling. Vooral voor een drietal Valeriusliedei'en en enige werken van Cath. van Rexxnes alsmede voor „Zes aquarium-miniaturen" van Ge rard Boedijn, gecomponeerd in op dracht van de Rotterdamse beiaard- commissie 1954, bestond veel aan- aandaeht. Het px'ogramma, dat voorts nog de „Drie Bergerettes" uit de ver zameling van Wcckerlin vermeldde, werd besloten met een improvisatie. Franse jongelui met vacantie in Zierikzee Jongens en meisjes uit het Franse stadje Saint Hilaire du Harcouet, met welke stad Zierikzee zich voor enkele maanden verbroeder j, zijn Woensdagavond na 16 uur reizen in Zierikzee voor een drieweekse va cantie aangekomen. Met een aantal particuliere wagens, zijn de jongelui in Roosendaal afge haald, en via Anna-Jacobapolder naar Ziex'ikzee gebracht, dat als speciale attentie de feestverlichting van to rens en poorten had aangestoken. Ondanks het late uur het was in middels half elf geworden hadden vele bewoners zich naar het stad huis begeven, waar burgemeester jhr. mr, J, Sehuurbeque-Boeije en de loco= secretaris, de heer H. E. S. Sink, de gasten begroetten. Nadat de burge meester de gasten een welkom had toegex'oepen, ontvingen de gezinnen, die zich bereid verklaard hadden een Franse jongen of xxxeisje onderdak te verschaffen, hun logé. De kennis making bleek wederzijds goed te be vallen, en ondanks het taalverschil en de vermoeidheid van de jongelui, viel het op, dat de verbroedei'ing tussen beide steden geen fraze ia geworden. In de komende drie we ken zullen vex-scheidene vrolijke da gen voor de gasten worden georga niseerd. KANTONRECHTER MIDDELBURG Veroordeling wegens beplanten grond langs sloot. De Middelburgse kantonrechter heeft Woensdagmorgen een zaak behan deld, die sterk principieel getint was. Verdachte was de fruitteler A. B. J. S. uit Kruiningen. Deze had over een lengte van 550 meter langs een sloot in de polder Kruiningen een beplanting aangebracht binnen' 2 meter af stand van deze sloot. Het Algemeen Reglement van Politie voor de Polders en Waterschappen in Zeeland verbiedt het beplanten binnen deze grens langs een waterleiding. Het polderbestuur vond hierin grond om S. te doen dagvaarden. Verdachte betwistte echter, dat de onderhavige sloot een wa terleiding is in de zin van het betrokken reglement. Ter zitting werd deze kwestie van verschillende zyden belicht. De meningen van de ambtenaar van liet O.M., mr. T. Lebret en de waarnemend kantonrechter mr. dr. A. Veenlioven, stonden lynrecht tegenover die van verdachte's raadsman, mr. M. A. Terwoert. De ambtenaar eiste 10 of twee dagen tegen S., de kan tonrechter legde het maximum op, 2Q of 4 dagen, gezien de mogelijkhe den van hoger beroep, die in deze aangelegenheid schuilen. Vroeger" hield een polderbestuur zich slechts met de brede waterloden bezig, die toen als waterleidingen te boek stonden. Het reglement stamt ook uit die tijd en dus zou men zich daax'aan dienen te houden. Het is niet juist, dat een polderbestuur be paalt of een sloot waterleiding is. Gezien deze feiten concludeerde mr. Terwoert, dat geen strafnorm aan wezig is. De kantonrechter merkte in zijn uitspraak op, dat hij bewezen acht te, dat hier sprake is van een water leiding. Niet alles is waterleiding. Draineerbuizen bijvoorbeeld niet. Men kan pas van waterleiding spreken waar het water van het land verza meld wordt om afgevoerd te worden. De aanwezigheid van een kaart met een lijst van waterlopen vond mr. Veenhoven niet absoluut nodig. Grondgebruikers kunnen navraag doen by hun polderbestuur. V erkeersov er tredingen Voor het overige passeerden de kantonrechter ditmaal slechts kleine verkeersovertredingen. W. B. uit Vlissingen had by het oversteken van de Paul Kx-ugerstraat in de Seheldestad geen voorrang verleend aan het over die weg rijdend ver keer. De ambtenaar vroeg 15 of 3 dagen, het vonnis werd JO of 5 da gen. De Middelburgse bakker W. W. hield niet voldoende rechts op de op rit naar de Langevielbuitenbrug, het geen hem een proces-verbaal ople verde. Het kostte hem nu 8 of 4 dagen. De ambtenaar vorderde 10 of 2 dagen. De groentenhandelaar S. de V. uit Middelburg, had met zijn wagen tegen de voorgeschreven verkeersrichting in gereden. De eis luidde 15 of 3 dagen, het vonnis werd 8 of 2 da gen. De 47-jarige muzikant C. C. de R, uit Den Haag bleek niet op de hoogte van het feit, dat men met een bromfiets op het rijwielpad Vlissin genWestkapelle langs de duinen niet met ingeschakelde motor mag rijden. Voor deze overtreding op een z.g. toeristisch fietspad vroeg de ambtenaar 6 of 2 dagen. Het von nis luidde conform deze eis. De 39- jarige bedrijfseconoom J. S. uit Vlis singen, die bij het inhalen in de Paul Krugerstraat met zijn auto op het linkergedeelte van de weg was geko men, kreeg 15 of 3 dagen, con form de vordering van de ambte naar O.M. Ter zitting werden twee getuige- deskundigen gehoord, namelijk mr. J. Kosters, administrateur' en chef der tweede afdeling ter Provinciale Griffie en mr. J. K. Munters, refe rendaris bij die afdeling. Uit hun verklaringen bleek onder meer ook, dat van ae betrokken polder geen kaart aanwezig was met een staat, waarop aangegeven wegen en water lopen, zoals voorgeschreven in het Algemeen Reglement op de Polders en' Waterschappen. De getuigen meenden verder, dat in de practijk het polderbestuur moet bepalen wel ke waterlopen als waterleidingen kunnen worden aangegeven. Ook werden gehoord de getuigen A. G., dijkgraaf, P. J. van H., gezworene en J. H. H. P., ontvanger-griffier, al len van de polder Kruiningen. De ambtenaar van het O.M. be toogde in zijn requisitoir, dat de kwestie welke waterloop als water leiding moet worden aangemerkt, eenvoudig is. Vasthoudende aan het- gsen daaromtrent in het Algemeen eglement van Politie voor de Pol ders en Waterschappen wordt ge zegd, concludeerde hy, dat het Waterléidingen zijn volgens het regle- mer-i alle waterlopen, die dienen voor' af-of doorvoer, van polderwater. Aan de hand daarvan meende mr. Lebret, dat de overtreding wel vaststaat. Verdachte's raadsman, mr. Ter woert, zei, dat de betrokken bepalin gen voor de fruittelers grote nadelen met zich brengen. Binnen de ge noemde strook kunnen zy geen bo men planten. Met dat stuk grond kan men weinig anders aanvangen, dat winst oplevert, zodat dit terrein on rendabel is. De definitie, die liet re glement voor waterleidingen geeft, vond spreker te vaag. Polderbenoemingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben benoemd tot: dijkgi'aaf van de polder Noord-bij-Neuzen, W. Dek ker Pzn., Terneuzen; dijkgraaf van het waterschap Loven-en-WilIems- kerke, C. Dekker,Hoek; gezwoi'ene van de polder Oud-Vogelschor-of Zuid-Westenrijk, J, van Hoeve, Ter neuzen; dijkgraaf van het water schap Koegors c.a,, P. van Hoeve, Axel; gezworene van het waterschap Koegors c.a., D. Haak Jzn., Terneu zen; plaatsvervanger van de dijk graaf van de polder Nieuw-Pape- schor, G. E. M. Govaert, Westdor- Pe. KAuW heerlijk - verfrissend houdt u in topvorm in uw werk en bij sport INZAKE TOESTAND OVERGENOMEN WEGEN College van Beheer kwam in Middelburg bijeen Tijdens een vergadering, die Woens dagmiddag in het Middelburgse stad huis werd gehouden en slechts kort duurde, heelt het College van Beheer van liet Wegschap Walcheren z.h.s. besloten bei'oep aan te tekenen b(j de Kroon inzake de toestand, waarin een twaalftal aan het wegschap overge dragen wegen verkeren. De staat van onderhoud en verharding van deze wegen laat namclyk veel te wensen over, zo bleek uit een onderzoek. Een deel dor wegen bezit geen verharding meer dooi- liet ontbreken van de no dige tweede oppervlaktebehandeling. Daarnaast is net onderhoud van de wegen onvoldoende geweest. Over dit voorstel van liet dagelijks bestuur werd geen discussie gevoerd. Voor de goedkeuring ging men ac- coox'd met een wijziging, die de heer S. A. Versluys, één der vertegenwoor digers van de Polder Walcheren voor stelde. Daardoor zal in het verzoek ook de vrees tot uitdrukking komen, dat de betrokken wpgen door de nog voortdurende herverkavelingswei'k- zaamheden zeer te lijden hebben. Verder ging dé vergadering accoord met een wijziging van de begroting voor 1954. Vastgesteld werd de reke ning over het dienstjaar 1954, dat slechts van 15 tot en met 31 Decem ber liep. f ij vermeldt in totaaltelling een bedrag van 29.543,53, met een batig saldo van 28.310.95. Bij de aanvang van de bijeenkomst deelde de voorzitter, burgemeester J. L. Dregmans van Koudokerke, mee, dat het dagelijks bestuur tot kanton nier van het wegschap heeft aange steld de heer L. Kaland uit Westka pelle. Als straatmakers zullen in dienst van het wegschap treden de heren F. de Steur en L.. Jongepier, beiden uit Serooskerke (W), achter eenvolgens met ingang van 1 Septem ber en 1 October a.s, Hot dagelijks bestuur voerde voortt een bespreking met ambtenaren van het Staatsbosbeheer over de beplan ting langs de wegen van het weg schap. Over het resultaat kon de heer Dregmans nog niets zeggen, maar hij heeft goede hoop, dat dit gunstig zal zijn. Een aantal wegen is reeds geteerd en met grint afgedekt en een ander deel zal deze behandeling binnenkort ondergaan. De onkruidbestrljding in de plantsoenen langs de wegen is thans aan de gang. Het personeel, dat in dienst van het Wegschap Walche ren is of zal komen, wordt voox'zien van een pet. Dit hoofddeksel krijgt een gele band, waarop in zwarte let ters „Wegschap Walcheren" komt te staan. Tenslotte deelde de heer Dregmans nog mee, dat het dagelijks bestuur zich met een schrijven tot Gedeputeer de Staten heeft gericht. Daarin wordt verzocht een wijziging aan te brengen in het reglement van wegen en voet paden, zodanig, dat vergunningen met betrekking tot deze wegen voort aan door liet wegschap zullen worden verstrekt, in plaats van door do ge meenten, die voorheen eigenaars van de wegen waren. fAdvertentie Wapen U tegen die hinderlijke maagzuur-krand. iSet Rennies Duizenden mèt U hebben last van overtollig maagzuur en pijnlijke zuur- brand. Daarom dragen zij steeds Ren nies bij zich. Rennies helpen altijd dadelijk. Bij de-eerste aanwijzing dat er in Uw maag iets „mis" gaat, laat U rustig één of twee Rennies op de tong smelten. Onopvallend zonder water of wat ook. Direct verdwijnt de pijn. Zo kunt U weer onbevi'eesd alles eten wat U lust. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. VANDAAG: Middelburg Electro: „Het eeuwig vrou welijke", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Mo lenwater: „Miniatuur Walcheren", 9— 24 u. concert „Sehcldegalm" (Hans- weert), 20 uur; Kunstzaal Van Ben» them en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 9—18 uur. Schutters hof: film Tour de France, 21 uur en zo nodig 19 uur. Vlissingen Alhamtara: ,,De Vogelvrijen", (18 ja-ar) 19 en 21 uur; Luxor: „I won der who's kissing her now", (a. 1.), 20 uur; Toonzaal Fr. Maas: Expositie W. J. v. d. Klerke. Goes Grand: „Rachel", (14 jr.), 20 uur. Grote kerk: Zeeuwse tentoonstelling Beeldende Kunsten, 1012, 151-7 en 19—21 uur, Veere Schotse Huizen: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2