Damwand bij haven bezweek bij hoog in Waarde water eman Zmsi* Almanak DRONKEN BELG ACHTER STUUR REED „ZIG-ZAG" EN IN SLOOT EXAMENS MACHINESCHRIJVEN, STENOTYPEN, KANTOORSTENO Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1955 TEGENSLAG BIJ BOUW ELECTRISCH GEMAAL Geen gevaar voor de polder Tengevolge van de hoge waterstand is Zondagavond de houten damwand rond de leeggepompte haven van Waarde over een lengte van enkele meters bezweken, waardoor de haven weer Is volgelopen. In deze haven is momen tcel een aannemersmaatschappij bezig met de bouw van een betonnen uït- stroomkeldcr voor het nieuwe electrische gemaal. Het zeewater, dat door de hevige wind sterk was opgestuwd, kwam zodoende weer tegen de zee dijk te staan, maar direct gevaar voor het achter de dijk liggende polderland heeft de miniatuur-doorbraak niet opgeleverd. Ter plaatse is in de dijk weliswaar een gleuf gegraven voor een buislei ding, maar in deze gleuf bevindt zich reeds een betonnen vloer op een hoog te van 2,90 meter boven N.A.P., ter wijl bovendien op de vloer nog een betonnen schermrand staat. Op de plaats van de gleuf heeft men onmid dellijk zandzakken gelegd, zodat dit gevaar afdoende was bezworen. Erger is het bezwijken van de dam wand voor de uitvoering van de werk zaamheden aan het gemaal. Men re kent op een vertraging van ongeveer tien dagen, maar de aannemer heeft reeds besloten met twee ploegen te gaan werken om de achterstand in te halen. Aanvankelijk zou de bouw van Sasse aardewerkfabriek stopt met productie Tijdelijke moeilijkheden? De kunstaardewerkfabriek „De Schel de te Sas van Gent, die 'n tiental werk nemers in dienst had, heeft de produc tie stopgezet. Dit staat in verband met bedrijfstechnische moeilijkheden, ontstaan door gebrek aan voldoende geschoold personeel, in het bijzonder voor wat betreft de kleibewerking. Momenteel zyn onderhandelingen, gaande, die vrijwel zeker tot gevolg zullen hebben dat de exploitatie van de fabriek in andere handen overgaat. De naam van het bedryf zal dan even eens een wijziging ondergaan. Ver wacht mag worden dat zeer binnen kort de productie zal worden hervat. Intussen worden de nog lopende or ders, die grotendeels voor het buiten land en in het bijzonder voor België bestemd zijn, uit de aanwezige voor raad uitgevoerd. Advertentie. Goedennacht Slaapt U slecht door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert door de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apo theek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88 het gemaal omstreeks half September klaar zijn en men rekent er thans op, dat het niet veel later zal worden. De Provinciale Waterstaat heeft namelijk de eis gesteld, dat de dijk geheel dicht moet zijn voor de najaarsstormen beginnen. Mocht het werk omstreeks de gestelde tijd niet helemaal klaar komen, dan zal de dijk toch worden gedicht en met de ver dere uitvoering van het werk worden gewacht tot komend voorjaar. Zondagavond heeft men ook nog ge tracht het gat in de damwand met zandzakken te dichten maar in de nacht van Zondag op Maandag be zweek de provisorische damwand op nieuw. Dinsdagmiddag was men druk bezig met het aanleggen van een kist dam. Wanneer deze gereed is, zal het water in de haven bij laag tij worden geloosd, waarna het werk weer kan worden hervat. (Advertentie) Jaarlijkse veetentoonstelling in Oostburg In het Zeeuwsch Vlaamse Oost burg zal op Woensdag 21 September a.s. voor de achttiende maal de jaar lijkse veetentoonstelling van fokvee, vetvee, handelsvee, varkens, schapen en geiten worden gehouden. Als al tijd, zal het fokvee de belangrijkste categorie van de tentoonstelling zijn. Deze afdeling wordt ingedeeld in 35 rubrieken, waarbij vijf rubrieken voor stieren. Het jongvee zal ook ruim vertegenwoordigd zijn .evenals het melkvee. Een speciale prijs wordt dit jaar verstrekt voor de koe met de hoogste melkproductie. In de catalogus van de tentoon stelling is alleen het fokvee vermeld. Hiermee is men tegemoet gekomen aan de inzenders van ander vee. Voor deze groepen kan men nu namelijk inschrijven tot de dag der tentoon stelling. De vereniging voor K.I. te West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft vorige week een nieuwe stier aangekocht. De .nieuwe R.K. kerk in Philippine, die nu al weer enige tijd in gebruik is, is een monumentaal en fraai bouwwerk. (Foto P.Z.C.) doet véél lever in de leverpastei lekker gezond voordelig Vrdag ook ©ens Stegenjgn's andere l-ev.erspecialiteifen: Saksische en Berliner leverworst, leverkaas etc. VAN TOT WANDELGELEGENHEID. Ofschoon dit by vele ingezetenen nog niet bekend is, beschikt Terneu- zen sinds enige tijd over een nieuwe wandelgelegenheid, die vooral voor het „over de brug" gelegen stadsdeel een belangrijke aanwinst betekent. Het betreft hier de voormalige al gemene begraafplaats aan de Kerk hoflaan, gelegen tussen de nieuwe wyken en het oudere stadsdeel. Met medewerking van de gemeen telijke sociale werkvoorziening is van de reeds lang buiten gebruik zijnde begraafplaats, met behoud van de daar nog aanwezige monumenten en grafstenen, een uitermate fraaie, rus tige en aan natuurschoon rijke wandelgelegenheid gemaakt. Van de bestaande beplanting werd daarbij een dankbaar gebruik gemaakt, ter wijl deze verder aanzienlijk werd uit gebreid, Verscheidene paden werden aangelegd, en op de mooiste plekjes VOORSTELLING- De kommies aan het grenskantoor te Retranchement had iets weg van een toneelrecensentdie voor de vijf tiende maal de Gijsbrecht van Am- stel moet bijwonen en die al tot in details weet wat er zal gaan gebeuren en wüt hij er straks over zal schrij ven De toneelopvoering, die de kommies bijwoonde, werd gegeven door een wat schriel manneke, dat minstens zo goed zijn best deed als de lieden, die jaarlijks VondeVs geesteskind tot le ven brengen. Hij zocht zijn papieren, 't Was een prachtvoorstelling. Hij zocht links en rechts in zijn zakken, dook in de tas sen van z'n bromfiets, keek vertwij feld in een koffer, die hij ook nog met zich voerde en herhaalde deze handelingen minstens driemaal. Z'n publiek stond ei- hoogs onaantastbaar en zeer autoritair bij. „U had niks aan te geven, is het niet?, sprak de kommies snijdend. Want zo was het. Het mannetje had met een trouwhartige-blik in z'n ogen verklaard niets aan contrabande met zich te voeren. ,fKomt U es even binnen", vroeg de kommies en het klonk of hij be vel gaf tot een executie 't Mannetje sloop achter hem aan. Uit z'n zakken, z'n fietstassen en z'n koffer kwamen 110 sigaretten. Als Mi nou es papieren had gehad- Dan was ie misschien niet de sigaar werden bovendien banken geplaatst. Aansluitend op de nieuwe wandel gelegenheid treft men de gemeente lijke kwekerij van bomen en planten aan, die hoewel zij door het pu bliek niet betreden mag worden toch een fraaie omlijsting vormt en aantoont, met welke grote zorg de gemeentelijke plantsoenendienst haar taak vervult. NAAR VLISSINGEN. De tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat", die in Veere een groot aantal bezoekers heeft getrokken, komt binnenkort naar Vlissingen. Volgende week Zaterdag 3 uur zal loco-burgemeester M. A. van Pope- ring de expositie in het stedelijk museum openen. OLIEBOLLENFESTIJN. Zaterdag 20 Augustus eet heel Sint Annaland oliebollen. Er wordt in deze Noord-Zeeuwse gemeente dan een groots muziekfeest op touw ge zet, dat georganiseerd wordt door de Bond van Muziekgezelschappen op Tholen en Sint Philipsland. De muziekvereniging - „Accelerando" heeft daarvoor een aantal vouwstoe len voor de muziektent Aangeschaft, en om deze aankoop nu te kunnen bekostigen houden de dames van de Plattelandsvrouwenbond en de Ac- celerando-dames een gezamenlijke oliebollenverkoop. STAP VOORUIT. In het gemeentehuis van Poortvliet wordt hard gebouwd. Waar vroeger de districtsopzichter zijn kantoor had gevestigd, verrijst nu een burge meesterskamer, want tot nu toe be schikte Poortvliets eerste burger daar niet over. Verwacht wordt dat deze werkkamer spoedig gereed zal zijn. RESTAURATIE. Ook in Axel worden de handen flink uit de mouwen gestoken. De toren der. Ned. Herv. kerk wordt grondig gerestaureerd. De buitenbe- mant.elïng en de dakbedekking wor den totaal vernieuwd. Ook de scheef staande spits wordt onderhanden ge nomen. Weg met onhandige likdoornringen ei gevaarlijke scheermesjes. Een nieuv doeibaarmiddel,NOXA.CORN, neemt di pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken c-i iksterogen verschrompelen met wort/ m al. Bevat gezuiverde wonderolie 'odium en het pijnstillende benzoeaïne. Een flesje N OXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van t 1.35 bespaart TJ veel ellende. (50) Jongeman in Kerkwerve dodelijk verongelukt Dinsdagmiddag is, vermoedelijk door het breken van de staaldraad van een dragline, de 20-jarige A. C. Fonteine uit Renesse dodelijk verongelukt. De jongeman, die aan de M. M. Hanses- weg in de gemeente Kerkwerve bij de herverkavelingsweekzaamheden te werkgesteld was, werd bij het trekken van sloten door een met grond gela den losgeraakte dragline-bak geraakt en vrijwel op slag gedood. Gasslang in Terneuzense woning raakte los Bij de familie W. K. van T. in de Nieuwediepstraat te Terneuzen ge raakte 's nachts de gasslang van de muurkraan los, waardoor een hoe veelheid gas ontsnapte. Bij het ont waken gevoelde mevrouw Van T. zich onwel en viel bewusteloos op de grond. Zij moest zich, evenals haar echtgenoot, onder medische behande ling stellen. Drie verkeersongevallen in West Zeeuwsch-Vlaanderen Twee ernstig gewonden In West Zeeuwsch-Vlaanderen deden zich Maandagavond cn Dinsdagmor gen drie verkeersongelukken voor. Maandagavond kwam op dc rijks weg tussen Breskens en Schoondijke een personenauto, bestuurd door P. C. uit Breskens, op het natte wegdek te slippen. De wagen belandde in een sloot en van de vier inzittenden wer den mevrouw C. en haar zuster, me vrouw v. d. H.-C. uit Ossewaarde, ern stig gewond. Zij moesten naar het zie kenhuis in Oostburg worden overge bracht, nadat eerste hulp was ver leend. Eveneens Maandagavond kwam op de rijksweg SchoondijkeOostburg een vrachtauto uit Groede in botsing met een personenauto uit Oude Tonge. De bestuurder van de vrachtauto sloeg ter hoogte van „Veldzicht" plotseling linksaf, zonder op het achter hem ko mende verkeer te letten. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor; de beide auto's werden beschadigd. Dinsdagmorgen werd de 17-jarige mej. T. uit Schoondijke, toen zij plot seling de rijweg opreed, door een haar achterop komende auto op de rijks weg Schoondijke—Oostburg aangere den. Het meisje kwam te vallen en moest met een gebroken dijbeen in het ziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. Wethouder L. Cornelisse van Serooskerke (W.) overleden In het ziekenhuis te Middelburg: is Maandag- op 74-jarige leeftijd overle den de heer L. Cornelisse, rustend landbouwer, en sinds 1953 wethouder van de gemeente Serooskerke (W). I Naar aanleiding van dit sterfgeval kwam de gemeenteraad Dinsdagavond in een buitengewone vergadering bij een, onder voorzitterschap van bur gemeester P. Dregmans. Gedurende een 25-tal jaren heeft de heer Corne lisse, zij het met enkele onderbrekin- -jen, een raadszetel bezet, en sinds .953 diende hij de gemeente als wet houder. Hij had zitting voor de Chr. Historische Unie. De voorzitter zeide o.m., dat de heer Cornelisse, een man van weinig woorden, zich het respect van velen had verworven door zijn uit innerlijke beschaving voortgesproten optreden. In de vergaderingen van het dagelijks bestuur was hy steeds een prettig en actief collega, zo merkte burgemees ter Dregmans verder op, die zich met grote liefde en toewijding aan werk gaf. De leeftijd der sterken had hij reeds enige jaren bereikt, maar zijn vitaliteit en aanpassingsvermogen aan AUTO-AVONTUUR IN PHILIPPINE Politierechter legde hem 2 weken hechtenis op De 50-jarige landbouwer-caféhouder T. G. B. uit het Belgische Water vliet moet nu 14 dagen in een Nederlands Huis van Bewaring gaan door brengen. De Middelburgse waarnemend politierechter, rar, J. A. Abbing, legde hem Dinsdagmorgen dit vonnis op. B. had op 13 Juli „in kennelijke staat" in Pliilippine zijn auto bestuurd. Daarbij ging het nog al wild toe: De Belg reed zeer snel en volgde een „zig-zag-ltoers". Op zijn weg nam hij verder een teerton mee en joeg diverse mensen de schrik op het lyf. Ten slotte kwam de auto met een vaart van 100 km in een sloot terecht. Wonder boven wonder waren B. en zyn mede-inzittende, de 18-jarige leer ling-monteur P. de D. uit IJzendijke, ongedeerd. de gewijzigde omstandigheden in het gemeentelijk leven en zijn grote be langstelling voor alle facetten hier van, waren groter dan zijn jaren de den vermoeden, aldus spr. De raad en vooral het college van B. en W. heeft met het verscheiden van de heer Cornelisse een ernstig verlies geleden, zo bèsloot de heer Dregmans. Advertentie AFGENOMEN IN VLISSINGEN Door de Vereniging van Leraren in Stenografie Vanwege de Nationale Vereniging van Leraren in Stenografie „Groote" werden dezer dagen in Vlissingen examens afge nomen in machineschrijven, stenotypen en kantoorsteno. De uitslagen luidden als volgt: Geslaagd voor: Machineschrijven Ne der]. 120 aansl./m.: de dames M. J. Bou- wens, P. W. Corné (met lof), S. J. Corné, E. A. van den Driest, L. C. Goedhart, J. Hooftman, W. Houtop, J. W. Joosse, F. A. Leatemia, J. T. Paauwe (met lof), C. P. Polderman (niet lof), P. Schuyt, T. A. Swart (met lof). S. Vatteroth M. Verhage, T. D. van de Wetering (met lof), M. E. Willemsen (met lof) en de heren W. J. T. H. van Beest, M. van Belzen, J. C. de Bruyne, J. P. Ie Due, N. P. Littooy, J. Lo- rier, J. A. Pouwer, C. J. Slootmans en C. de Vos, allen Middelburg: de dames N. A. Baart, H. C. Heijnen, N. J. van der Hiele, M. L. de Nooijer, E. G. J. Steginik en D. Wagenaar, allen Vlissingen; de heer H. M. Verplanke, Biervliet; de dames M. A. Jongman, Breskens; M. S. Kraaijmes, Cadzand; A. S. W. ü'e Kam, Domburg; J. P. deï'ie (met lof), Goes; J. F. Behage, C. A. Faes, J. J. J. Luteyn, A. M, Risseeuw, H, C. M. Risseeuw en de heer A. I, Salomé, Groede; de heer P. Booggaard, Grijpsker- ke; de dames J. Scherpenisse (met lof) en F. J. de Schipper, Koudekerke; de heer W. J. van Maelsaeke, Meliskerke; de da mes G. N. Fritz en J. Moens, Nieuw en Sint Joosland; C. P. Andriesse, Sa C. L. Catsman en d heer P. A. de Smidt, Oost burg; de heer J. de Voogd. Oostkapelle; de dames D. Crucq, Oost Souburg: J. F. Lucieer, Retranchement; J. Corré, Sas van Gent; L. van de Vorst en de heer A. Sturm, Serooskerke; de dames J. W. de Kam, J. Passenier, R. Pouwer en C. M. Wisse en de heer J. A. Boogaard, Sint Laurens; de dames M. M. Cappon, Sluis; A, G. Schat, Biggekerke; C. P. Bliek, Veere M. Tilroe (met lof), Vrouwenpol der; P. Conté, R, GabriëlXe, M. Houmes en W. van Roolj, Westkapelle; J. Bruijn- ooge, IJzendijke; M. S. Koppejan en P. L. Verschuur, Zoutelande; de heer J. J. Ris seeuw te Zuidzande. Bewijzen van vaaardigheid werden uit gereikt aan de dames M. Bliek en E. Leijnse, Middelburg en aan de heer E. C. L. Marteijn, Oostburg. Machineschrijven Frans 120 aansl./m.: de dames J. J. Haas, J. de Korte en M, M. Nijhuis, Vlissingen. Machineschrijven Duits 120 aansl./m.: de dames J. de Korte en M. M. Nijhuis, Vlis singen. Machineschrijven Engels 120 aansl./m.: mej. J. de Korte te Vlissingen. Kantoorsteno Nederlands 130 lettergr,/ m.: de dames M. C. Corstanje, M. M. Nij huis en C. J. Somers (metl'of), Vlissingen; A. E. Dieleman (met lof), M. A. Dieleman en H. de Meyer, Breskens en P. N. Allaart (met lof). Oostburg. Kantoorsteno Engels 100 lettergr./m.: De kous was daarmee echter niet af voor de Belg. Want het gebeurde was gezien door de 34-jarige wacht meester van de Rijkspolitie J. de R., die in burger daar hij met verlof was op de weg reed. Deze politie ambtenaar was zelf bijna genood zaakt zich het vege lyf door een sprong over dezelfde sloot te redden. Zodoende was hij in ieder geval dicht bij en toen het voertuig dan ook een maal in de sloot lag, begon hij on middellijk met het onderzoek. Volgens zijn verklaringen rook B. zeer sterk naar drank en had de jeugdige De D. gezegd, dat drinken de oorzaak was. De bestuurder, die onsamenhangen de taal tegen wachtmeester De R. had uitgeslagen, verklaarde eerst wel de bloedproef te willen laten nemen, maar zei later op het laatste ogenblik „neen". Verdachte bleef ook ter zit ting bij zijn ontkenning. Hij had geen sterke drank gedronken. Maar toen de politierechter hem nader aan de tand voelde, volgde de bekentenis, dat hij thuis één glaasje port had genut tigd. „Ik mag geen alcohol hebben, omdat ik suikerziekte heb", zei B., die ook opmerkte dat hij hartpatiënt was. Mr. Abbing hechtte aan deze ver klaringen niet veel geloof en verhoor de vervolgens de jeugdige, mede-in zittende van de wagen, De D., van wiens vader garagehouder de Belg een klant was. De beweringen van deze getuige verschilden op som- mige riunten wel iets van die, welke hij eerder had afgelegd. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dus- sen gaf de jeugdige Uzendïjkenaar dan ook later een reprimande, daarbij zijn vermoeden uitsprekend, dat ge tuige onder druk van de Belg en van zijn vader getracht had een meineed af te leggen. Doch hét kwam wel vast te staan, dat B. gevaarlijk had gere den. Zo betoogde ook de officier in zijn requisitoir. „Het is maar een toeval, dat er geen doden vielen", aldus mr. Van der Dussen. „Ik vind een optre den als dit meer dan bar". Hij eiste tegen B. een maand hechtenis en in trekking van diens bevoegdheid tot het besturen van een auto in Neder land voor 2 jaar. De politierechter achtte het tenlastegelegde wel bewe- g Terneuzen helpt Bolsward „de wacht houden Bolsward heeft een groet ge- s kregen uit het „Overjordaanse". s Talrijke reacties ontving het gemeentebestuur als antwoord op een ter gelegenheid van het 500-jarige bestaan van de stads- rechten gezonden boodschap g aan alle Nederlandse gemeen- g ten, waarin de nadruk werd ge- legd op het eigen recht der ge- meente en de gemeentelijke g zelfstandigheid. Hierbij bevond g zich ook de volgende brief; g „Onze .stad die zijn stedelijke rechten ontleent aan Prins Wil li lem van Oranje, de Zwijger, g die deze als vrucht verleende g voor de strijd om de vrijheid, kent de waarde van deze vrij- M heid bij uitstek. In het Over- g jordaanse, ten Zuiden van de g g Westerschelde, doorploegden de g oorlogen van de 16e, 17e, 18e, g g 19e en 20e eeuwdeze land- II streek. Onze gemeenschap heeft g onophoudelijk moeten beleven, g wat het gemis aan vrijheid be- g tekent. Gaarne wil daarom on- ze stad Terneuzen de wacht hel- pen houden bij het eigen recht g der gemeente". g lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM mej. J. J. Haas te Vlissingen. Kantoorsteno Frans 100 lettergr./m.: de dames S. J. Risseeuw (met lof), Breskens; P. H. Sand'erse, Sint Laurens en. A. de Nood (met lof), Veere. Dictaat Steno, Nederlands 130 lettergT./ m.: de dames G. J. Vtrdonk (met lof) en C. E. Vierhout, Vlissingen; S, H. Ris seeuw (met lof), Breskens; P. H. Sander- se, Sint Laurens; A. de Nood (met lof), Veere en M, A. Risseeuw (met lof), Zuid zande. Stenotypen Nederlands: de dames W, Zijlstra, Middelburg en J. W. Roelse, Dom burg, beiden met lof voor steno. Stenotypen Duits: de dames J. Corne*- lisse (met lof voor steno), A. N. Pluij- mers (met lof voor typen), Middelburg en Th. H. A. Smals (met lof voor typen), Vlissingen. Bovendien werden diploma's voor Par ticulier-Secretaresse uitgereikt aan de dames S. J. Risseeuw, Breskens; P. H. Sanderse, Sint Laurens en G. J. Verdonk, Vlissingen zen, doch hield er rekening mee, dat geen bloedproef was afgelegd en dat verdachte onkent veel alcohol te heb ben gedronken. Zijn vonnis luidde: 14 dagen gevangenisstraf en ontzegging van eerder genoemde bevoegdheid voor 2 jaar. „Nare streek" tweetal beledigingszaken aan de orde. Zo had de dijkwerker H. S, uit St. Maartensdijk zich in minder nette be woordingen tot het adres van me vrouw L. C. van Z. gericht, waardoor deze zich gegriefd voelde. De officier vroeg er 30 of zes dagen voor en het vonnis luidde conform deze eis. De caféhouder F. Ph. de B. uit Hon- tenisse was gedagvaard, omdat liy de ambtenaar J. H., inspecteur bij de be- drijfscontröle, o.a. voor lafaard had uitgemaakt. Het kostte deze verdach te 30 of tien dagen, de uitspraak was gelijkluidend aan het vonnis. De ze beide veroordelingen werden bij verstek uitgesproken. „Een nare streek", zo betitelde de politierechter hetjreen de opperman J. H. W. K. uit Vlissingen had uitge haald. Deze verdachte nam uit het huis van een vriend, toen hij even al leen was, o.a. een portefeuille, 2 pak jes shag, een fles haarwater en een mondharmonica weg. Bovendien viel hij de vrouw van zijn vrieiid lastig. K. was dronken geweest en bij onderzoek vond de r.olitie hem slapend, thuis op zijn bed, met het gestolene in zijn zak ken. K. heeft reeds 14 veroordelingen achter de rug. „Hij wenst zich sléchts a-sociaal te gedragen door het uitha len van kwajongensstreken", zei de officier, die een gevangenisstraf van zes weken vroeg. „Er moet aan deze gedragingen een eind komen", vond de politierechter. Zijn uitspraak was nog mild voor K.: 50 of 20 dagen, één maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Schouwen-Duiveland wordt weer in kaart gebracht (Slot van pag. 1) Het plaatsen van de luchtkarte- ringsschyven is niet zonder moeilijk heden gegaan. Herhaaldelijk kwamen klachten binnen, dat de schooljeugd ze verwijderde of beschadigde, wat bij de vlucht ernstige moeilijkheden met zich brengen kan. Een verzoek aan de hoofden van scholen hun leerlingen op het onjuiste van deze vernieling attent te maken, had zo veel succes dat regelmatig op de landmeetkundige dienst lijstjes ko men van „gestoorde" schijven, door de schooljeugd met hun onderwijzers opgemaakt! Moeilijker ligt het met de landbouwers, die soms midden op hun grondgebied een obstakel vin den, Hoewel de uitvoerende dienst volledig van dit ongerief op de hoogte is, dringen de landmeters er met klem op aan, dat de genummerde schijven niet worden verplaatst. Ver plaatsing is erger dan verwijdering,, daar in het eerste geval een foutief georiënteerde vlucht, mislukte op namen met zich brengt. Deze week controleren de ambte naren nogmaals de uitgezette ver- kenningspunten, zodat binnen enkele dagen dit voor Schouwen-Duiveland zo belangrijke werk kan worden voortgezet. VANDAAG. Middelburg Electro: „Klopjacht", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Molenwater „Mi niatuur Walcheren", 9—24 uur; Kunst- zaal Van Benthem en Jutting: Expo sitie werken Honoré Daumier, 918 uur; Molenwater: concert Middel burgs Muziekkorps, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Elephant walk", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „I won der who's kissing her now", (a. L), 20 uur; Toonzaal Fr. Maas: Expositie W. J. v. d. Klerke; St, Jacobstoren: Caril lonconcert door de stadsbeiaardier van Rotterdam en Schiedam, de heer F. Timmermans, 20.3021.30 uur. Goes Grand: „Getrouwd met de band"' (a. 20 uur; Schuttershof: film Tour de France, 21 uur en zo nodig 19 uur. Veere Schotse Huizen: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2