Antwoord van ministers op vragen uit de Eerste Kamer CARVAN: 00SJERSE PRINSES PROF. SEDOW: SAMENWERKING MET WESTEN MOGELIJK VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BELASTING- EN HUURVOORSTELLEN Onderhoudsplicht niet blijvend De ministers Van de Kïeffc, Beel, Witte en Algera hebben aan de Eerste Kamer hun memorie van antwoord gezonden op het voorlopige verslag van de commissie van rapporteurs uit de Kamer over het complex huur- en be lastingvoorstellen. De regering heeft zich van de aanvang af op het stand punt gesteld, dat het de voorkeur verdient de vennootschapsbelasting van het tarief van maximaal 46 procent tot een tarief van maximaal 43 procent terug te brengen en niet te laten vervallen op een heffingspercentage van 40, zulks teneinde een grotere verlaging in de sfeer van de loon- en inkom stenbelasting mogelyk te maken. Een verlaging van de belasting naar het inkomen verdient prioriteit boven een verlaging van het tarief van de ven nootschapsbelasting. De ministers menen, dat er geen duidelijke aanwijzingen zijn, dat de middengroepen vergeleken met de economisch zwakkere groepen tenge volge van de aanhangige voorstellen een achterstand zouden hebben opge- I05?a netto verlies aan belastingop brengst voor het dienstjaar 1956 vol gens de oorspronkelijke voorstellen bedroeg inderdaad 425 millioen. De nieuwe wetsvoorstellen leiden voor dat jaar, waarin de tijdelijke verlagin gen op het gebied van de omzetbelas ting ten volle tot uitdrukking komen, tot een netto verlies aan belastingba ten van globaal 480 millioen. Het budgetaire kastekort in 1955 zal volgens de thans bestaande inzich ten naar schatting 750 900 millioen belopen. De vraag of er bij de raming van net cijfer van 21 millioen voor de weeldebelasting op auto's rekening is gehouden met de omstandigheid, dat de meeste auto's worden aange schaft voor bedrijfsdoeleinden, beant woorden de ministers ontkennend. Het is bij de wijzigingen in de belastingen ook niet gebruikelijk en het zou ook niet aan de duidelijkheid ten goede komen om deze effecten in de raming te vei-werken. Wijziging huurwet Dat een verhoging met 5 gesteld tegenover het verschil, dat nog moet worden overbrugd om tot een renda bel huurpeil te komen, inderdaad niet Oprichting organisatie landelijke gasvoorziening Minister stelde commissie in De minister van economische za ken heeft ingesteld een commissie, die de oprichting van een organisatie voor de landelijke gasvoorziening moet bestuderen. De commissie werd Donderdagmiddag door de minister geïnstalleerd. Bij de instelling van de commissie heeft prof. Zijlstra overwogen, dat de ontwikkeling op het gebied van de afstandsgasvoorziening in Neder land heeft aangetoond, dat de aanleg van verbindingsleidingen tussen de bestaande gasvoorzieningsgebieden en de daardoor mogelijke gasuitwis- seling technisch en economisch moge lijk en gewenst is en voorts, dat het voor de effectuering van een derge lijke zo rationeel mogelijke gasuit- wisseling noodzakelijk is, dat op kor te termijn een overkoepelend orgaan voor de landelijke gasvoorziening wordt opgericht. De commissie heeft tot taak een advies uit te brengen omtrent de taak en de statuten van een organi satie voor de landelijke gasvoorzie ning en de wenselijkheid van wette lijke maatregelen op het gebied van de landelijke gasvoorziening. De in Indonesië verboden kranten en tijdschriften Volgens de „Javabode" behoren tot de bladen, die niet in Indonesië inge voerd mogen worden: „De Telegraaf". „Elseviers Weekblad", „De Spiegel", „Mena Muria" en nog andere Neder landse bladen, enkele kranten uit de Chinese volksrepubliek en een aantal Formosaanse bladen. Het tijdens het ministerie-Sukiman in 1952 ingestelde verbod op „De Waarheid" is nog steeds van kracht. Verder zijn incidenteel nummers ver boden van „De Wereldkroniek", „De Post" (BelgischNederlands) en „Li fe", plus een aantal boeken, waaron der de biografie van Westerling. TE VROEG. Veroordeelden in de nrai»ev?ng®is in de staat Louisiana i ui di.e administratief werk deden, nebben in de afgelopen vijf tot zes jaar in de boeken de straffen van /wSlin dertien gevangenen veran- oerü, ^waardoor zij eerder vrijkwa men. Er zijn arrestatiebevelen uitge- V00r zeven van de te vroeg vnjgelaten gevangenen. HEET. De hittegolven in Amerika zijn even beroemd als de sneeuwstor men en de bosbranden. Alles is daar £Le-en^?al een beetje erger of een beetje beter. Dat zag men dezer da gen aan vier timmerlieden te New uim m de staat Minnesota. Zij werk ten aan de bouw van een huis. Buiten was de temperatuur in de schaduw 37 gi aden Celsius. In het huis zelf werd w graden Celsius gemeten, waarop thermometer het werk staakte, weldra gevolgd door de timmerlieden. TE KLEIN. Mary Katherine Mont gomery m Pasadena (Californië) 19 Jaar oud, kreeg een echtscheiding orn aat haar man haar wel wat wreed be handelde. Zij weigerde haar hoofd op de schouder van haar man te leggen omdat hij „te klein was James Montgomery (21) nam dit natuurlijk niet. „Wacht maar", brul de hij verontwaardigd, „ik zal ie éven groot maken". Hij sloeg alle hakken van haar schoenen af en wierp ze ver volgens in de oven van de centrale verwarming. groot is, kan geredelijk worden toege geven. Anderzijds wordt niet uit het oog verloren, dat na deze verhoging het huurpeil gestegen zal zijn tot ge middeld 150 van het huurpeil, dat gold in 1940. Een antwoord op de vraag welk schema van toekomstige huurverho gingen aan de regering voor ogen staat en in hoeveel jaren z\j het bo venbedoelde verschil denkt te over bruggen kunnen de ministers niet ge ven. Enerzijds is de beantwoording van deze vraag afhankelijk van de ont wikkeling der bouwkosten, van de Badings krijgt opdracht voor opera Rembrandt Muziek en libretto geheel nieuw De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Gortzak medegedeeld, dat de compo nist Henk Badings tijdens de Duitse bezetting van het departement van volksontwikkeling en cultuurbescher ming inderdaad een opdracht heeft ontvangen voor het componeren van een opera Rembrandt. Deze opdracht heeft hij weliswaar niet geweigerd, maar hij vertraagde de beëindiging van het werk zolang, dat het tijdens de bezetting niet meer tot uitvoering is gekomen. Na de oor log werd deze opera o.a. voor de Ne derlandse radio en door de Konink lijke Vlaamse Opera te Antwerpen uitgevoerd. Minister Cals wijst er bovendien op, dat Badings al aan de opera was begonnen voordat de op dracht van het voormalige departe ment werd ontvangen. Minister Cals acht dan ook geen termen aanwezig om Badings niet een opdracht te geven voor het com poneren van een nieuwe opera Rem brandt die geïnspireerd zal zijn op de laatste levensjaren van de grote schilder in tegenstelling tot de oude, die geïnspireerd was op de Nacht wacht. Dit en het feit, dat een ander het libretto zal schrijven, is voor de minister voldoende waarborg, dat het geen bewerking van het oude opera- werk zal worden. Felle brand in 's-Gravenzande Gisteravond brak een zware brand uit in de fabriek van de N.V. Boers Vrijland, fabriek van warenhuizen en kassen te 's Gravenzande. De brandweer stond vrijwel mach teloos tegenover de grote vuurzee, me de door gebrek aan water. De kanto ren en een deel van de machinerieën heeft men-weten te behouden, al heb ben deze grote waterschade opgelo pen. De schade loopt in de honderd duizenden guldens. Het fabrieksge bouw was pas vijf jaar geleden ge bouwd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. rentestandaard, van het tempo, waar in het woningtekort wordt ingelopen, en van de sociaal-economische ont wikkeling van ons land. Anderzijds is nog geen beslissing genomen over de mate, waarin de ho gere huuropbrengst aan de eigenaar ten goede moet komen, een beslissing, die genomen moet worden voordat aan de realisatie van een schema tot huur- verhcging kan worden begonnen. De ..anisters zijn van mening, dat op den duur1 niet kan worden volstaan met een aanpassing aan de huidige huren van nieuwgebouwde woningen. Einddoel zal moeten zijn een zodanig huurpeil, dat de nieuwbouw in het algemeen weer zonder financiële steun van overheidswege zal kunnen geschieden. Niet blijvend In artikel 8 van het wetsontwerp wordt gesproken van verwaarlozing, welke aan de verhuurder is te wijten. Het gaat alleen om verplichtingen, welke, ook naar de heersende, gewij zigde, onderhoudszede, des verhuur ders zijn. Van afwenteling is derhalve feen sprake. Wat bedoelde onder- oudszede betreft, menen de ministers intussen voed te doen er op te wijzen, dat het onjuist zou zijn de tegenwoor dige zede als iets vaststaands te aan vaarden. De huidige onderhoudszede toch ïs een gevolg van de sinds 1940 gewij zigde omstand' eden op de woning- marlet. Zij zal zich ongetwijfeld ook in de toekomst aan verandering van die omstandigheden aanpassen. De ministers zouden zulks ten zeer ste toejuichen. Aldus zou worden be reikt, dat zodra weer een gestabili seerde situatie op de woningmarkt is verkregen, de voor de oorlog gebrui kelijke verkondingen op dit punt zul len kunnen terugkeren. De concurren tie zal vermoedelijk eveneens daartoe dwingen. Grote droogte in Canada veroorzaakt schade Weiden verschroeien De ernstige droogte welke reeds enige maanden in Canada heerst heeft alleen in de provincies Quebec en Ontario reeds een schade veroor zaakt, welke volgens de jongste ra ming meer dan 100 millioen dollar bedraagt. De vochtigheid ligt beneden het ge middelde, de weiden zijn totaal ver schroeid en in Zuid-Ontario zijn grote hoeveelheden fruit verdroogd. De boeren zijn reeds begonnen hooi aan hun vee te geven en gevreesd wordt dat een groot aantal boeren zich bij het begin van de winter van een deel van hun veestapel zal moeten ont doen. Anderzijds zijn grote opper vlakten bos door brand verwoest. CONGRES IN KOPENHAGEN Onderzoek van ruimtereizen Prof. Leonid Sedow, voorzitter van de Sowjet-commissie voor onder zoek naar interplanetair verkeer en een van de vooraanstaande astro- physici in de Sowjet-Unie, heeft Donderdag op het astronautisch con gres te Kopenhagen verklaard te geloven, dat het mogelijk zou zijn, dat de Sowjet-Unie een manier van samenwerking met de Westelijke ge leerden op het gebied van het ruimte-onderzoek zal vinden. Er is een speciale commissie van de internationale astronautische fe deratie in het leven geroepen, die een program van studie en onderzoek naar de werking van satelieten en naar ruimtereizen moet voltooien. Hij zei dit in antwoord op een uit nodiging, dat de Sowjet-Unie lid wordt van de internationale astro nautische federatie. Hij zou de uitno diging aan de betrokken autoriteiten overbrengen. Er zijn thans alleen twee waarnemers op het congres, het zesde van de federatie. Dit is de eer ste maal, dat er Sowjet-geleerden aan een congres deelnemen. Eerder op de dag hadden verschei dene geleerden gesproken over het internationale geophysische jaar 1957 '58. Volgens Homer Newell Jr., van het laboratorium van de afdeling we tenschappelijk onderzoek der Ameri kaanse marine, omvat pet Ameri kaanse program onder meer het af schieten van 45 „aerobees", raketten bestemd voor onderzoek op grote hoogten. Er zullen meer dan hon derd andere, kleinere, raketten wor den afgevuurd van verscheidene plaatsen, van de equator tot de Pool streken. Een overzicht tijdens het congres voor de Ruimtevaart, dat op het ogen blik te Kopenhagen wordt gehouden. Deurwaarder eigende zich belastinggelden toe Geld voor liefhebberijen gebruikt „Ik kon niet tegen het werk op", zo voerde de dertigjarige deurwaar der H. T. N. uit Rotterdam aan toen hjj voor de rechtbank te Rotterdam terecht stond, omdat hij volgens de dagvaarding in twee jaar tjjds ongeveer 18.000,die hij als deur waarder der belastingen had geïnd, zou hebben toegeëigend. „Een bijzondere vertrouwenspositie heeft hij geschonden", meende de of ficier van justitie in zijn requisitoir. Hij diende voor zijn cliënten verzoe ken tot vermindering van de belas ting-aanslagen in, en deed daarbij gunstige adviezen. Zijn cliënten wis ten daar echter niets van en stelden hem de volledige aanslagen ter hand. Voor 't geld, dat hij op deze manier overhield, huurde hij auto's en schaf te hij zich 'n welhaast volledig minia tuur spoorwegemplacement met elec- trische treinen aan. De officier eiste anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit het recht om deurwaarder te zijn gedurende vijf jaar. v Bestelwagen greep steppende kleuter- Donderdagmiddag stak het zesjarig zoontje van de familie A., wonende St. Catharinaplein te Bergen op Zoom, op de Zuid zijde Zoom met zijn step plotseling de rijweg over. Het ventje werd aangereden door een bestelauto van de fa. A. S. en Zn. uit Roosendaal en meegesleurd. Zwaargewond werd de kleine per ambulance-auto naar het algemeen burger gasthuis vervoerd, waar het ventje enige uren later aan de beko men verwondingen is overleden. De veerdiensten zetten dagelijks hon derden toeristen over Ooster- en Wes- terschelde. In lange rijen stellen fiet sers bepakt en bezakt met kam- peergerei zich op bij de aanlegbrug te Vlissingen. (Foto P.Z.C.) Vrijlating Amerikaanse vliegers Toestel niet boven China. De elf Amerikaanse militaire vlie gers, die uit communistisch China mochten vertrekken, na aldaar twee jaar gevangen» te zijn gehouden, zijn Donderdagmiddag te Hongkong aan gekomen. Zjj schreeuwden van vreug de, toen zjj de grens van de Britse kroonkolonie overschreden. De elf maakten de indruk lichame lijk in een redelijke toestand te ver keren. Een van hen, majoor Baumer, liep op krukken. Op een persconferentie heeft een van de vrijgelatenen, kolonel Arnold, verteld dat hun toestel op 10 Jan. 1953 boven Noord-Korea door Mig straaljagers werd aangevallen. Men was toen naar zijn zeggen een kilo meter of zestig ten Zuiden van de rivier de Jaloe, die de grens tussen China en Noord-Korea vormt. Het Amerikaanse vliegtuig bevond zich boven Noord-Korea voor het uitwerpen van vlugschriften. De be manning moest zich met de val schermen in veiligheid stellen, nadat het toestel door het vuur van de straaljagers zwaar was beschadigd. Zij werd de volgende dag door de Chi nezen gevangen genomen, die zes da gen later met het verhaal kwamen, dat men boven Chinees gebied was neergehaald. Pas in October 1954, aldus de kolonel, werd ik van spion- nage in China beschuldigd. Vrijwilliger voor ruimtevaart Een 50-jarige Italiaanse as troloog, Alfonso del Bello, heeft zich vrijwillig aangemeld als „proefkonijn" voor wetenschap pelijke experimenten waarbij een bemand „ruimteschip" van de aarde zal worden afgevuurd. Zijn voorwaarden zijn: een voorschot van 50 millioen lire, een bedrag van 300 millioen lire als hij „zonder iets" van een ruimtevaart terugkeert of 600 millioen lire indien hij terug zou keren met „inlichtingen of gegevens van waarde voor het wetenschappelijk onderzoek". Jaarverslag 1954—1955 Bank Indonesia Monetaire situatie zeer slecht. Aan het jaarverslag 1954/55 van de Bank Indonesia wordt ontleend, dat de bank een nettowinst heeft ge maakt van rp. 82.755.913. Van deze winst wordt rp. 10.900.000 geboekt op de bijzondere reserve. (v.i. rp. 37.500.000). Van het saldo ad rp. 71.855.913 gaat 20 procent naar net reserve fonds, overeenkomende met de beno digde som om het reservefonds te brengen op rp. 25 millioen, gelijk aan het kapitaal van de bank. Dientenge volge komt van de netto winst aan de Indonesische schatkist ten deel een bedrag van rp. 67.821.150 (v. j. 10.399.009). Over de monetaire ontwikkeling zegt het verslag, dat de wijze, waar op de interne monetaire toestand in 1954 is verlopen, inderdaad zeer slecht moet worden genoemd. Het is duide lijk, dat de uitbreiding met niet min der dan 46 van de geldhoeveelheid onevenredig groot was en dat deze heeft geleid tot een verstoring van het evenwicht tussen koopkracht en de goederenvoorziening. Hierdoor is een aanzienlijke stijging van prijzen en kosten van levensonderhoud ont staan, alsmede een grotere spanning tussen prqzen en lonen. (Van onze moderedactrice) Parijs, If Augustus. Ma dame Carvan, zelf klein en kwiek ontwerpt het liefst voor de kleine vromo. Zij deed dit ook in de char mante collectie die we van daag van haar zagen. Hoe het komt weet nie mand, al fluistert men dat het de Opera Peking is, maar de nieuwe mode is onmiskenbaar geïnspireerd door het Oosten. Madame Carvan zegt: „Iedere Pari- sietme kan in de komende lointer een Oosterse prinses zijn". Chinese cols, Perzi sche imprimé's, Japanse stoffen en goud glinsterend borduurwerk vinden we in de meeste collecties. Ook bi] madame Carvan. Maar ondanks al die Oos terse invloed zijn er toch ook nog de correcte klassieke tailleurs van handgeweven tweed. Ook de ruige, warme wintermantel, doet niet aan het warme Oosten, maar aan de koude Westerse win ter denken. Bi; de „petit robe" zijn behalve het strenge zwart, beige, bruin en grijs de hoofdkleuren. De collectie Carvan zal in het najaar ook in Nederland ko men, in samenwerking met de Groningse bontwerkers, Daal en Meijer die in Parijs reeds zo'n naam hebben ge maakt. Madame- Carvan met haar eigen stijl heeft ditmaal een succes met haar „ge- •oone japonnen", gezel lige draagbare jurken van soepele jersey of fijn ribfluweel. Deze japon nen zijn streng getailleerd en hebben een wijde klokkende rok en een stijf opstaand boordje. Open randjes, fijn- gewerkte plooitjes en grof- wollen borduurwerk geven extra charme en behoeden het model er voor al te sim pel te zijn. De mouwen zijn ingezet er zijn kleine schoudervul lingen, maar de lijn is rond gebleven. Bijzonder fraai waren de cocktail japonnen, waarbij de stof zelf een grote rol speelt. Ook kant werd gebruikt en dan van heel licht aan de zoom tot dezelfde kleur in de donkerste nuance in het lijfje. Naast beige en bruin zagen we Perzisch blauw, koraal-oranje, olijfgroen en schelprose. Eigenlijk helemaal buiten de gewoonte van Car van waren er ditmaal op haar show een paar grapjes. In de eerste plaats een nieuw kapsel, een manne quin had een scheiding rond haar kruin en het kortge knipte haar sto7id daarbin nen als een parmantig pluimpje omhoog. Ten tweede een avondja pon waarvan de rok uit 2 lagen bestond. Plotseling peuterde de mannequin even aan de ritssluiting en stapte tot enorme verbazing van alle aanwezigen uit de on derste rok, die stijf op de grond bleef staan, terwijl de mannequin in een cocktail- toilet verder vjandélde. Tenslotte bracht Carvan een gouden bruid. Het vjas een japon van crème satijn, geheel met goud geborduurd naar Oosters modél. Daar- overheen werd een mantel gedragen met een sleep er aan, stijf goud geborduurd. Een crème tulen sluier die met een kransje bloemen op het hoofd bevestigd was, voltooide het verbluffend rijke geheel. Het Wereldgebeuren Tito zoekt zijn voordeel Maarschalk Tito is een romanti sche figuur, die kan bogen op een grote dosis goodwill in de Westelyke landen. Zijn heldhaftige strijd in de tweede wereldoorlog en later zijn verzet tegen de tirannie van Stalin werden bekroond door een be zoek aan Londen en vergaande eco nomische hulp van Amerika. Maar in zrjn demonstratieve zucht om zijn onafhankelijkheid aan den volke te tonen, gaat Tito wel wat vèr. Het zit hem hoog, dat hij niet zélf in staat is straaljagers te laten bouwen. Ach tereenvolgens werden Groot-Brittan- nië, Frankrijk, Italië en de V.S. ge vraagd om licentie-rechten voor deze moderne wapenen. Waar Joego-Sla- vië evenwel een overwegend agra risch land is, mist het de bekwame arbeidskrachten voor dergelijke pro- 1 jecten. Het Witte Huis, dat het land van Tito vooral economisch vooruit wil helpen, weigerde dit verzoek. Ook kreeg Tito geen bijzonderheden over de nieuwste ontwikkeling op het ge bied van de moderne vuegtuigtech- niek. Toen was de beurt aan Tito, die vervolgens de Amerikaanse mi litaire missie in Belgrado niet toestond te inspecteren, hoe men de hulp wel gebruikte. Klaagde Tito in een rede in Karlovac: „Die Amerika nen zouden wel alles willen inspecte ren. Wij zullen dit in geen geval toe staan en het is hun zaak of zij ons al dan niet wapens willen geven. Als ze dit wensen, kunnen zij er wel mee ophouden". Prompt daarop ging het gerucht in Eelgrado, dat zes stafof ficieren van de Joegoslavische lucht macht in Moskou onderhandelden over de licentierechten voor de productie van Russische Mig-straaljagers. Offi cieel konden de Amerikanen daarvan geen bevestiging krijgen. Tegenover de Amerikanen dus: on vriendelijk en stug. Tegenover de Russen: voortzetting van de politiek van toenadering en vriend schap sinds het opzienbarende bezoek van Boelganin en Kroesjtsjew. Met een glimlach van leedvermaak ver nam de wereld, dat Kroesjtsjew bij aankomst in Belgrado alle schuld van het verbreken van de goede betrek kingen tussen Tito en Moskou (cen trum van de Kominform) op de in middels van het politiek toneel ver dwenen Beria gooide. IJzig was het stilzwijgen van de menigte op het vliegveld en de Russen moesten zich wel even acclimatiseren. Inmiddels is evenwel een parlemen taire delegatie van Joego-Slavië onder leiding van dr. Vladimir Bakaric met veel vertoon in Moskou ontvangen. De uitnodiging van de machthebbers in het Kremlin werd prompt aanvaard. Natuurlijk zullen de Russen alles doen om Tito en zijn volgelingen weer in het rechte rode spoor te krijgen. Dat de maarschalk dr. Bakaric zond, die Moskou ook be zocht in 1948, het jaar van de breuk met de Kominform, pleit voor zijn diplomatieke talenten. Tito schijnt dan ook vastbesloten alle voordeel uit de huidige si tuatie te halen. De onrust in Hongarije greep hrj aan om zijn oude tegenstander Matyas Rakosi, „de kleine Stalin van Hongarije" uit het zadel te wippen. Hij camoufleerde dit in critiek op „individuele leiders in onze nabuurlanden, die achter de schermen tegen ons intrigeren" en die „nog altijd mensen gevangen zet ten, welke Joego-Slavië goed gezind zyn en de verklaringen van Kroesjt sjew en andere Sowjetleiders goed keuren". De tendenz is wel duidelijk: Tito prees de nieuwe taktiek van Moskou, waarmede naar zijn smaak gebroken wordt met de Stalinistische buitenlandse politiek. De Sowjetlei ders zouden moeten kiezen tussen het vervullen van Tito's eisen of het ver hezen van zijn goodwill. Van één ding kan de maarschalk zeker zijn: van de gunst van de publieke opinié in de satel lietstaten van Moskou, waar men bit ter teleurgesteld is door de conferen tie van Genève. „Tito is drie Genè- ve's waard", aldus de slagzin die thans in de Oosteuropese communis tische staten opgeld doet. Men meent daar, dat Engeland en Frankrijk de poging van Eisenhower om de poli tieke status van deze beide landen te bespreken niet hebben gesteund en spreekt nu van een herhaald Mün- chen. De hoop is thans gevestigd op ver betering van de binnenlandse toe stand als gevolg van het nieuwe contact MoskouBelgrado en ont spanning tussen Oost en West. Maar of Tito dit spelletje lang kan vol houden staat de wankele econo mische basis van zijn regiem in aan merking genomen nog te bezien. Tito: drie Genève?s waardt Het bestuur van het Koningin Wiihel- minafonds deelt mee, dat de trekking van de nationale landbouwloterij, met een I tractor als inzet, drie weken Is uitge steld en thans op 23 Aug. is bepaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3