Middelburgs raad hield uitvoerig debat over het stedeschoon Voor iedereen een extraatje 10 korting. „Nieuw Engeland" Zmn eman WRIGLEY AFSCHEID IN ZEEUWSE STATEN VAN DE HEER C. HAMELINK BEROEP OP DE MINISTER OM BOUWVOLUME IS AFGEWEZEN Agenda 2 PROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 LANGEVIELE-BINNENBRUG GAF STOF TOT SPREKEN Doorbraak van Zandstraat naar Plein '40 bevredigende verkeersoplossing? Het rumoer van de kermis op de Markt, dat soms de sprekers Dins dagmiddag- in de Middelburgse raad overstemde, heeft de raadsleden er niet van weerhouden over één punt van de forse agenda een flinke dis cussie te houden. Het betrof het voorstel voor een nieuwe Langeviele- binnenbrug, die in totaal een crediet van 167.500 vergt. Het voorstel, dat overigens werd aangenomen, was ook bestudeerd door de commissie van financiën. Deze had zich daarbij op stedebouwkundig terrein bege ven en gesuggereerd, dat om het verkeer van en naar Vlissingen in goe de banen te leiden een doorbraak nodig zon zyn vanaf de Zandstraat tot aan Plein 1940. In de te smalle Langeviele zou dan éénrichtingsverkeer kunnen worden ingesteld. Het gedeelte van de gracht tussen Langeviele en Zandstraat zou dan kunnen worden „overkluisd", zodat geen brug gen noodzakelijk zyn. Burgemeester mr. dr. N. Bolke- stein zei, dat een doorbraak als ge suggereerd door de commissie van fi nanciën een mogelijkheid is. „Maar er zijn ook andere", voegde hij er aan toe. Mr. Bolkestein vond, dat het punt waar de door een doorbraak ontstane straat op het Plein 1940 uitkomt wel zeer slecht is gekozen, daar ook het verkeer uit de Gort straat hier uitkomt. Het maken van zulk een doorbraak duurt bovendien jaren en kost veel geld. Éénrich tingsverkeer in de Langeviele acht te de voorzitter ook een mogelijkheid. Overigens was hij van mening, dat men deze suggestie niet aan het voorstel over de brug moet koppelen. Afgezien van dit alles dient de nieuwe overbrugging er te komen. Demping van een deel (Advertentie) Deze week kunt U een extraatje ver dienen. Harde guldens houdt U in uw portemonnaie, door onze Zie zelf maar: 14 guldens krijgt U terug bij aankoop van een prachtig nieuw Santega- of Jaguar-eostuum van 140. En U weet het: nérgens heeft U méér keus dan bij „Nieuw Engeland". (Wij vulden voor deze speciale aan bieding onze voorraad weer aan met de nieuwste Jaguar-, Santega-cos- tuums. Haal weg dat extraatje FA W. KOEJEMANS LANGE DELFT 19, MIDDELBURG van de gracht ter plaatse achtte mr. Bolkestein uit den boze. Mr. Bolkestein deed verder de toe zegging, dat B. en W. in de naaste toekomst het gehele probleem „ver keer en schoonheid van de binnen stad" onder ogen zullen zien. De heer B. A. Hesselink (VVD) pleitte voor het behoud van het ste deschoon, dat Middelburg bezit. Ook drs. Th. J. Westerhout (P. v. d. A.) was het met de voorzitter eens. Toch zullen naar zijn mening enige con cessies moeten worden gedaan. Hij wees er op, dat het in de toe komst nodig zal zyn de mogelijkheid na te gaan van sanering der buur ten rond Korte en Lange Geere en rond de Oostkerk. In dit verband vroeg hij zich af of 't aanbeveling zou verdienen een stedebouwkundige terzake van advies te laten dienen. De heer I. van Loo (P. v. d. A.) merkte o.a. op, dat de commissie van financiën met haar suggestie eigen lijk van haar terrein was afgedwaald en de heer A. J. Kaland (CHU) ves tigde de aandacht op de slechte wo ningtoestanden, die in Lange en Kor te Geere bestaan. Verder dan brug. De voorzitter van de commissie van financiën, de heer J. S. Hoek (A.R.) verdedigde de „doorbraak" en betoogde, dat de commissie wel dege- liik met het stedeschoon rekening Grote bonenaanvoer. Op de Zeeuwse veilingen worden grote hoeveelheden bonen aange voerd. Met de pluk van dit product is thans volop een begin gemaakt. Dinsdagmiddag was er op de veiling te Kapelle een aanvoer .van rond 50 ton. Hoewel men tijdens het koude voorjaar pessimistisch gestemd was omtrent de oogstverwachting heeft het warme weer van de laatste dagen veel goedgemaakt. De eerstkomende dagen zullen dan ook nog grote aan voeren de veilingen bereiken. De prijzen die Dinsdagmiddag voor dit product werden betaald liepen rond de 48 cent per kilo. De afnemers waren in hoofdzaak de binnenlandse conservenfabrieken, terwijl ook be langrijke partijen werden afgenomen door de binnenlandse handel. VAN TOT Wijfie Een critisch geluid kwam van de heer M. Wattel (A.R.), die vond, dat B. en W. de raad te veel incidentele oplossingen voorleggen, zoals ook weer de onderhavige. Er is een vlot ter toegangsweg bij de Langeviele nodig, meende spr. Maar hy raadde het college aan eerst een rapport over dit en soortgelyke problemen door een stedebouwkundige te doen uitbrengen. In afwachting daarvan vroeg hij het voorstel terug te ne men. In antwoord op de diverse sprekers zei mr. Bolkestein o.a. nog, dat een stedebouwkundige van buiten Middel burg uiteraard wel onpartijdig is maar misschien de sfeer van de stad niet aanvoelt. De Korte Geere staat bovenaan op de lijst van te saneren straten. Maar het college wil zich niet binden aan een bepaalde door braak. Tenslotte werd tot stemming over gegaan. Het resultaat was 12—4. Te gen bleken de heren Hoek, Wattel, Kaland en Geers. (Advertentie) ZESTIG JAAR SCHUTTER. Met een groots schuttersfestyn is het unieke jubileum van de heer J. F. van Waterschoot in Groenendijk, Hon- tenisse, gevierd. De heer Van Water schoot beoefent reeds zestig jaar de schutterssport en mag zich dus een diamanten schutter noemen. Leden van de plaatselijke schuttersvereni ging deelden natuurlijk mee in de vreugde en organiseerden een feeste lijke jubileumschieting. VLAG IN TOP. Ook in Oostburg ging het feestelijk toe. De -vlag ging hoog in top op het in aanbouw zijnde cultureel centrum, daar het hoogste punt van het bouw werk was bereikt. Het centrum, dat zal plaats bieden aan ca. 450 perso nen zal nog dit jaar, zoals bekend, in gebruik gesteld worden. Het komt aan set Ledelplein. PIJNLIJKE VAL. In Heinkenszand was het geen feest. Integendeel, mevrouw T. de Boot aldaar kwam, toen zij op haar stoel wilde gaan zitten, Imwm lüiianak DRASTISCH De vjarmte is plezierigmaar schijnt in sommige gevallen toch oolc wel zenuivprilchelend te werken. Dat bleelc althans uit het verhaaldat een van onze collega's optekende uit dc mond van een patiënt in de wacht kamer van een Vlissingse arts. Dat verhaal ging over een knaapje dat zich wat loompjes had geamu seerd met het werpen van steentjes tegen een regenpijp. Die regenpijp zat aan het huis van buurman en buur man zat binnen. Het verging hem als de man uit dat liedje. Die man kon niet in slaap komen door het drup pelen van de kraan. Of buurman ook wilde slapenver meldt de historie nietmaar in ieder geval werd buurman boos. Over het tergend getik van steentjes tegen die pijp: tik., tik., tik., tik... Buurman werd zó niets en niemand ontziend boos, dat hij op een gegeven ogenblik naar buiten stormdehet knaapje in de lurven nam en.het pardoes in een langs het huis gele gen sloot smeet! Dat was wat je noemt 'n drastische maatregel, waar buurman dan ook nog de nodige last mee gehad heeft. Méér last nog dan met de warmte. zo ongelukkig terecht, dat zij een dijbeen brak. Als de 76-jarige da me niet zo veel pech had gehad had het wel feest kunnen worden, want juist op deze dag vierde zij haar verjaardag. Nu moest ze naar het ziekenhuis in Goes wor den overgebracht. Triest. GAS-ENQUÊTE. „Wilt U gas hebben?" luidt de vraag, die momenteel aan inwoners van s-Gravenpolder wordt voorge legd. Het gemeentebestuur overweegt namelijk de aanleg van een centrale gasvoorziening voor de kom der ge meente. Vermoedelijk zal aansluiting worden gemaakt op het net Sluiskil Goes. Om nu te weten te komen of er genoeg animo voor de gasplannen be staat, wordt een enquête gehouden. Zij die zich tijdig opgeven krijgen de aansluiting van de gasleiding gra tis. Hoe meer aansluitingen er komen, hoe voordeliger het gas wordt, meent onze (optimistische) correspondent.... AFGELOPEN. Met de kersenoogst is het zo goed als afgelopen. Er worden nog wel wat krieken en klerken op de Zeeuwse veilingen aange voerd, maar dat heeft weinig i meer te betekenen. Over 't alge meen is de aanvoer dit jaar maar magertjes geweest, omdat de kersenbomen dit jaar het ook maar kalmpjes aan gedaan heb ben. De prijzen waren echter wel hoog. De kwaliteit was overwe gend goed. Van de week wordt gestart met de pluk van zure morellen. Daar over is men hoopvol gestemd. Auto's botsten in Biggekerke, twee Belgen naar ziekenhuis Twee Belgen moesten Maandag middag worden opgenomen in het gasthuis in Middelburg, toen op de kruising KlaassenswegDuinweg in Biggekerke een personenwagen en een taxi, bestuurd door de chauf feur 31. uit Middelburg, in botsing kwamen. De taxi sloeg een paar maal over de kop. De chauffeur, liep enkele lichte verwondingen op, maar de in zittende Belgische mevr. J. L. uit Ber gen en haar zevenjarig dochtertje werden zodanig verwond, dat over brenging naar het ziekenhuis nood zakelijk was. De Belgische dame had o.m. een sleutelbeen gebroken. De twee ande re inzittenden, de heer J. en een an der dochtertje, liepen lichte verwon dingen op. De taxi werd ernstig, de personenwagen licht beschadigd. De bestuurder van de laatste wagen kwam met de schrik vrij. 1 Rundveefokdag in Goes. Na de voorgaande in Goes gehou den rundveefokdagen heeft men het plan gevormd, teneinde de gunstige ontwikkeling van de rundveeteelt te bevorderen, voortaan ieder jaar in Goes een grote fokveedag te organi seren. Op deze fokveedag, welke dit jaar Dinsdag 13 September op de Grote Markt te Goes wordt gehou den, zal al het daarvoor in aanmer king komende Zuid Revelandse rund ie worden tentoongesteld. Men is van mening, dat het Zuid- Bevelandse rundvee hierdoor grotere bekendheid zal verkrijgen en de mo gelijkheid voor de afzet van goed fokvee in binnen- en buitenland wordt vergroot. Reeds thans hebben de di recteuren van de „Wilhelmïnapolder" en de „Bathpolder" alsmede vele vee houders, hun medewerking toegez waardoor een grote belangstelling inzending van dieren verzekerd Voor de aparte productieklasse heeft de Commissie ter bevordering van de veehandel en veemarkten te Goes een zilveren wisselbeker beschikbaar ge steld. De regelingscommissie staat onder leiding van ir. W. L. Harmsen, Rijksveeteeltconsulent in Zeeland. Voor de fokveedag kan worden In geschreven voor de rubrieken stieren, vrouwelijk jong rundvee, melkgeven de en fokkoeien en groepen. Op de fokveedag wordt zowel ge registreerd als niet geregistreerd vee toegelaten. Gemeente Middelburg kocht schilderij van Hans Heeren. B. en W. van Middelburg hebben een werk aangekocht van de Middel burgse schilder Hans Heeren. Het doek hangt thans nog op de Zeeuw se Tentoonstelling Beeldende Kunst 1955 in de Middelburgse Burgerzaal. De naam van het schilderij is Scheepswerf „De Zeehond." Alvorens deze aankoop te verrichten heeft het college deskundig advies ingewonnen. Dit heeft burgemeester mr. dr. N. Bolkestein medegedeeld tijdens de Dinsdagmiddag gehouden raadsver gadering. Koninklijke onderscheiding voor brandweerman. Dezer dagen herdacht de heer M. Moerman te Nieuwdorp zyn 45-jarig jubileum als lid van het brandweer corps te Nieuwdorp. De waarnemend burgemeester van deze gemeente, wethouder J. Hommes, mocnt hem op deze heuglijke dag de bronzen me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opspelden, 's Avonds heeft de heer Moerman zijn jubileum in tegenwoordigheid van comman dant, collega's en familie herdacht. Uitneembaar podium te Goes. De aanvullende agenda voor de openbare raadsvergadering van de gemeenteraad Goes op Vrijdag 5 Au gustus. bevat o.m. een voorstel om een crediet te verlenen, voor het bou wen van een uitneembaar podium. lever in de leverpastei! lekker gezond voordelig Vraag ook eens Stegeman's-andere leverspecialiteiterT: Saksische eo Berliner leverworst, teverkqas etc. Vlissingse Nutsspaarbank. Bij de Vlissingse Nutsspaarbank werd in de maand Juli ingelegd 572.229,87 (Juli 1954 477.892,79) en terugbetaald 448.807,27 381.149,17), zodat het tegoed met 123.422,60 steeg tot 12.834.728,02 11.153.676,55). Hef aantal lopende rekeningen vermeerde met 62 en be droeg aan het eind van de maand 20.910. Bij verschillende diensten en kanto ren luiden de cijfers over de afgelo pen maand als volgt: Hoofdkantoor: inleg 356.766,8oterugbetaling 270.676,99; tegoed: 8.628.633,43. Afhaaldienst: inleg: 5.926,50; terug betaling 8.786,13, tegoed: 33.107-69. Souburg: inleg: 281)90,72; terugbe taling: 20.291,25; tegoed: 648.543,40. Goes: inleg: 138.667,13, terugbetaling 112.245,87, tegoed 2.389.368,75. Wolphaartsdijk: inleg: 15.333,38, terugbetaling 12.574,64, tegoed 473.341,46. Terneuzen inleg 19.951,48. terugbetaling 16.592,25, tegoed 458.755,65. Zaamslag: inleg: 3.889,50, terugbetaling 2.629,59, tegoed 89.198,59. Axel: inleg: 3.604,31, terugbetaling 5.010.55 te goed 113.788,05. Partijbestuur P. v. d. A. nam afscheid van de heer Hamelink. Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid heeft Dinsdag in Middel burg afscheid genomén van de heer C. Hamelink, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, die Maandag 8 Augustus a.s. met zijn gezin naar Ca nada zal emigreren. Daartoe werd in de Sociëteit „De Vergenoeging" in Middelburg 'n kleine bijeenkomst houden. Tijdens dit samenzijn sprak de heer Evert Vermeer, voorzitter van de P.v.d.A., de scheidende in hartelijke bewoordingen namens het bestuur toe. Mijnwerkers van „Juliana" gaven concert op Miniatuur Walcheren. Ruim duizend bezoekers noteerde „Miniatuur Walcheren" Dinsdagavond in verband met het optreden van de mijnwerkersmuziekvereniging „Julia- na" binnen de poorten van deze ten toonstelling op het Middelburgse Mo lenwater. Het 60 man sterke korps, dat thans op vacantie is in Yerseke, maak te eerst een mars door de stad, waar- r overal een zeer grote belangstel ling aan de dag werd gelegd. De Lim burgers, afkomstig uit Heerlen, wa ren keurig geüniformeerd en maakten dan ook een uitstekende indruk op het publiek. Bij aankomst op „Miniatuur Walche- ;n" werd het bestuur van de vereni ging begroet namens de Stichting „Nieuw Walcheren", door de heer A. G. Wagensveld. Onmiddellijk daarna begon het concert, dat zowel klas sieke als populaire nummers omvatte. Een talrijk publiek, dat zich rond het podium van de muziekkiosk had ge schaard, gaf telkenmale met luid ap plaus van zijn erkentelijkheid voor het gebodene blijk. Het optreden van „Ju liana" mag dan ook zeer geslaagd worden genoemd. KAuW heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel bevordert uw spijsvertering (Slot van pagina 1) De afdeling kreeg er een actief lid bij Dat merkte men ook elders in Zee land, waar de S.D.A.P.-er Hamelink talloze spreekbeurten vervulde. In 1931 werd hij lid van de Axelse raad envan Provinciale Staten. „Maar dat was min of meer bij toe val", zo vertelt de aanstaande emi grant openhartig. „Er moest namelijk geloot worden en ik ontving het vol gende telegram: „Gekozen bij loting. Welkom in de fractie". Sindsdien blééf de Zeeuwsch-Vla- ming lid van het provinciaal bestuur. In de Provinciale Staten zijn slechts de heren Kodde en Boender „van ouder datura". Herinneringen Het zijn er vele bij deze man, die met talloze hèchte banden aan Zee land is gebonden. Belangrijke feiten Hij herinnert zich uiteraard belang rijke zittingen. „Ik denk aan de aan vaarding van het streekplan Walche ren, aan de herziening van hét polder reglement en het polder-ambtenaren reglement, waarbij bepaald werd, dat de salarissen door Ged. Staten gere geld zouden worden. Dat was een be langrijke stap vooruit. Ik denk aan het feit, dat ook de kleine landeige naren mede-bestuursrecht kregen en dan denk ik er ook vooral aan, hoe zeer het werk in het college altijd ver gemakkelijkt werd door de uitsteken de teamgeest"! Vanzelfsprekend komt ook het Del taplan ter sprake. De heer Hamelink ontveinst niet, dat het hem met enige weemoed vervult het bijltje te moe ten neerleggen, juist nu er voor Zee land zulke belangrijke, ingrijpende za ken te gebeuren staan. „Als ik dat zou kunnen afwachten, dan zou ik dat zeker doen. Maar dat is helaas onmogelijk...." „Politiek testament Het provinciaal bestuur, Zeeland, verliest wel een bestuurder in liart en ren. Een bestuurder met een ruime blik. Dat blijkt nog eens overduide lijk wanneer de heer Hamelink spreekt over zaken, die hem nog zeer na aan het hart liggen. Dan ontrolt zich min of meer een „politiek testament". Het is bekend, dat de vrijmaking van de veren altijd zjjn volle belang stelling had. „Voor de economische ontwikkeling van Zeeland is dat van onschatbare betekenis," aldus de heer Hamelink, die ook nog eens met na druk wijst op het belang van indus trialisatie, om dan over te schakelen op het landbouwonderwijs. „Het is niet voldoende, dat de boerenzoons dit j ontvangen. Ook de landarbeider dient geschoold te worden en hier ligt nog een taak voor 't provinciaal bestuur!" Het scheidende collegelid be treurt het uiteraard, dat mèt hem een Zeeuwsch-Vlactms ver tegenwoordiger verdwijnt. „Niet uit chauvinistisch oogpunt, maar omdat Zeeuwsch-Vlaanderen de RAAD MIDDELBURG TELEURGESTELD Zeeland moet gelijk behandeld worden met andere provincies. Do Middelburgse gemeenteraad besloot in zyn vergadering van 5 April j.l. een schrijven aan de minister van wederopbouw en volkshuisvesting te richten inzake het ontbreken van voldoende bouwvolume. B. en W. hadden daartoe een ontwerp-schrïjven opgesteld, dat de raad na enkele aanvul lingen te hebben aangebracht had goedgekeurd. De brief deed o.a. een beroep op de bewindsman om te bevorderen, dat aan de Zeeuwse hoofdstad een extra-bouwvolume voor arbeiderswoningen wordt verleend om de be staande noodtoestand te helpen opheffen. Ook werd er de aandacht op ge vestigd, dat de methode, die bij de bouwvolumeverdeling wordt toegepast de voornaamste oorzaak is voor de relatieve achteruitgang der bevolking in Middelburg. By schrijven van 28 Juni heeft de minister op de brief van de Middelburgse raad geantwoord. Dit antwoord, dat afwyzend luidde, is ter kennis van de raad gebracht. In de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring werd een ontwerp-schrijven ten antwoord aan de minister z.h.s. goed gekeurd. niet zo slecht zou zijn. De raad meent, dat deze theorie niet veel verdedigers meer vindt en betoogt, dat de werke lijkheid belangrijker lijkt dan een theorie. Het gedurende zes jaren vrywel niet ontvangen van bouwvolume bleef niet zonder gevolgen. In tegenstelling tot andere provincies wordt de situatie op dit gebied in Zeeland slechter. Mid delburg heeft gedurende enige jaren reeds een vertrekoverschot. Er is werkgelegenheid genoeg, maar de mensen moeten weg, omdat er geen woningen beschikbaar zyn. De overheid en het particuliere bedrijfsleven kunnen moeilijk ar beidskrachten aantrekken, daar bij een groot deel van het publiek buiten Zeeland wel bekend is, dat het in deze provincie moeilijk valt een woning te krijgen. De raad be treurt dan ook, dat de minister meent, dat de woningvoorziening in Middelburg gunstig afsteekt by die in andere gemeenten. Opge merkt wordt, flat vrijwel alle ge meenten van dezelfde grootte in een betere positie verkeren. „Wij verzoeken uwe Excellentie nogmaals Zeeland gelijk te behande len met de overige provincies en het zij aan Zeeland een paar duizend, het zij aan Middelburg een paar honderd extra-woningen ter beschikking te stellen", aldus het schrijven aan de minister van wederopbouw en volks huisvesting. In deze brief, die B. en W. opstel den, zegt de raad. dat hij door het schrijven van de minister zeer is te leurgesteld. Opgemerkt wordt, dat de woningvoorziening in de jaren na de wereldoorlog langzaam beter werd. In 1951, 1952 en 1953 werd aan Zee land en dus ook aan Middelburg slechts een zeer gering bouwvolume toebedeeld. Bij critiek van Zeeuwse zijde werd geantwoord, dat voor een volgende periode een normaal volume zou worden verstrekt. Desondanks werd voor de volgende driejaarlijkse periode opnieuw een abnormaal laag quantum gegeven. De brief zegt, dat dit laatste werd gemotiveerd met een theorie, die stel ae, dat de woningsituatie in Zeeland economische hoeksteen van Zeeland is". Zo spreekt de man, die naar hij zelf verklaart destijds het lidmaatschap van Ged. Staten niet met bijzonder groot enthou siasme aanvaardde. In de afgelopen negen jaren hebben velen in Zeeland onder vonden, dat Breero's lijfspreuk ook hier van toepassing is ge worden. „Het verkeerde wèl Nog Vrijdag 5 Augustus a.s., drie dagen voor zijn vertrek, zal de heer Hamelink eén vergadering leiden. Als voorzitter van de recreatie-commissie voor de Braakman. Met ongetwijfeld nog dezelfde interesse, .als stond het afscheid van Zeeland niet vlak voor de deur. „Het zal moeilijk zijn de banden te verbreken". De heer Hamelink zwijgt even en antwoordt dan: „Dat heb ik mij van zelfsprekend gerealiseerd. Maar die moeilijkheid heb ik overwonnen". Het klinkt rustig, overtuigd. Ook dit besluit tot emigratie is weldoordacht genomen, zoals in de afgelopen jaren door en mèt deze provinciaal bestuur der talloze besluiten weloverwogen zijn genomen. „Hecht u aan traditie, meneer Ha melink?" „Ja, zonder conservatief te zyn". „Het feit, dat u nu uit Zeeland, uit Nederland vertrekt, komt toch in fei te neer op een verbreken van een tra ditie". (Er emjgreerde nooit eerder een Hamelink). Het antwoord komt onmiddellijk „Dat betekent, dat ik niet conservatief ben 1" Dat is het slagvaardig besluit van dit onderhoud met de man, die vandaag in de Staten van Zeeland, in zomerzitting bijeen, voor het laatst deelneemt aan de beraadslagingen in het provinciaal bestuur. Zijn aanwezigheid zal voortaan slechts node gemist worden. Subsidie voor fruitcorso te Goes. Het Werkcomité Fruit-corso van de Goesse Evenementscommissie 1955 heeft in verband met het in Septem ber te Goes te houden fruit-corso de gemeente Goes om een subsidie ver zocht. De totale kosten van het cor so worden geraamd op 10.000. Verscheidene belanghebbenden heb ben reeds een belangrijk bedrag bij eengebracht, doch met de reeds ge dane toezeggingen worden de uitga ven niet geheel gedekt. B. en W. zijn na ampele overwegingen van oordeel, dat voor éénmaal een subsidie zou kunnen worden Verleend, daar het evenement voor de eerste maal wordt gehouden. Daarom stellen zij de raad voor een eenmalige subsidie te verle nen van 3000.Daar het in de be doeling ligt liet fruitcorso ook in de komende jaren te houden, zijn B. en W. van mening, dat in de volgende jaren de kosten van het corso door selanghebbenden en het bedrijfsleven dienen te worden gedragen. Voordracht onderwijzers B. en W. van Goes hebben voor de be noeming van een vast onderwijzer aan de Burg. van Dusseldorpschool de volgend'e voordracht opgemaakt: T. W. Schram, onderwijzer aan de v.g.).o.-afdeling o.l. school te Capelle a. d. IJssel, 2 Th. J. J. Boogaard, Vlissingen, thans in militaire dienst. Verder wordt voorgesteld de heer Van Helden te Amsterdam te benoemen tot vakleerkracht handenarbeid aan genoem de school. (Advertentie) Geniet meer van uw vacantie Ga naar de V.V.V. en zeg waar U uw vacantie wil doorbrengen. Of 't nu Nice, Ede of Glasgow is, V.V.V. geeft U alle inlichtingen, volledige reis plannen, folders en dienstregelingen. V.V.V. reserveert uw plaatsen voor vliegtuig, boot en trein, bespreekt uw kamers in elk hotel, zonder prijsver hogingen. V.V.V. sluit ook reisonge- vallen- en bagage verzekeringen. V.V.V. MIDDELBURG Lange Delft 23. Tel. 2112 Agentschap Reisbur. Laagland N.V. VANDAAG: Middelburg Electro: „Peter Pan", (al le leeftijden), 15.30 en 19 uur; „The sword and the rose", (14 jaar), 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 924 uur; Burgerzaal stad huis: Zeeuwse tentoonstelling Beel dende Kunst 1955, 1012 en 13.30 17.30 uur; Kunstzaal Van Benthem en .Tutting: expositie werken Honoré Daumier, 918 uur. Vlissingen Alhambra: „On the water front", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Jungle duivels", (18 jr.). 20 uur; Toonzaal Fr. Maas: Expositie W. J. v. d. Klerke; St. Jacobstoren: Carillonbe speling door de stadsbeiaardier van Den Bosch, de heer Sjef van Balkom, 20.30—21.30 uur. Goes Grand: „Vlucht uit fort Bravo", (a.l.), 20 uur. Veere Schotse Huizen: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2