Sikorsky: Wel grotere, maar geen reuzen helicopters Politiek leven in Argentinië in democratische sfeer KLANKBOm GESLEPEN ARRESTANT" KREEG HULP BIJ ONTVLUCHTING De He VRACHTAUTO MET MILITAIREN BIJ D0KKUM IN DE VAART VRIJDAG 29 JULI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CONGRES IN ROTTERDAM Volgens ir. Tillema geen klachten over helihavens Op het helicoptercongres te Rotterdam, georganiseerd door het Rotter dams Helicopter Syndicaat, werd o.a. het woord gevoerd door de Ameri kaan Sergei Sikorsky, een zoon van de ontwerper van de Sikorsky-heli- copters. H|j wees er o.a. op, dat de grote tweemotorige S 56 in proefvluchten reeds getoond heeft meer dan 4500 kg vracht te kunnen vervoeren. Deze helicopter zal straks als verkeersvliegtuig 30 passagiers kunnen meenemen. De toekomstige S 58, die ongeveer twee keer de capaciteit heeft van de huidige S 55 zal waarschijnlijk twee keer zo goedkoop per ton-kilo- meter kunnen opereren als de S 55. gras is voorzien. Het stationsgebouw moet aan de zijde van de landings plaats in elk geval zijn voorzien van dubbele ramen. De mensen, die in de nabijheid van de helihaven wonen, zullen wellicht niet altijd zonnescher- schermen of parasols kunnen gebrui ken tengevolge van de sterke lucht stromingen. De exploitatie van de helihaven is commercieel natuurlijk geen succes. Dit zal tot opzekere hoogte misschien te bereiken zijn wanneer grote heli copters in gebruik komen en de fre quentie wordt uitgebreid. Helihaven De heer J. G. Shapiro uit Londen ziet het dak van een groot gebouw als de helihaven van de toekomst. Dit kan dan een breedte hebben van bij na 30 meter. De winsten, die men De heer Sikorsky ziet twee rich tingen in de ontwikkeling van de he licopter. De eerste is die van de pas sagiersmachine met een capaciteit van 25 tot 35 passagiers en misschien nog groter als de verkeers- en econo mische mogelijkheden het toestaan. Deze machine zal vele deuren en gro te ramen hebben. Een tweede ontwikkeling ziet de heer Sikorsky in de z.g. vliegende kranen, die naar men aanneemt een gewicht van 50 tot 100 ton over een grote afstand kunnen verplaatsen. Deze zullen waarschijnlijk grote ro tors, machines en tanks hebben, be vestigd aan en in een kleine romp. De cockpit zal waarschijnlijk onder achter aan de romp zitten om de pi loot een vrij uitzicht op zijn lading te geven. Zélf ziet de heer Sikorsky in de helicopter met één rotor de mees te toekomst. De snelheid zal waar schijnlijk de 300 km per uur niet overschrijden. De „compound"- helicopter met vleugels en straal motoren zal misschien 75 a 100 km sneller kunnen zijn, maar dit zal gaan ten koste van de nuttige lading. Zonder twijfel zullen de helicop ters in de toekomst groter wor den, al zal hun omvang beperkt worden door practische en econo mische factoren. Reuzen-helieop- ters zullen naar zijn mening dan ook maar op beperkte schaal wor den gebruikt voor enkele militaire en burgerlijke doeleinden. Ervaringen De directeur van gemeentewerken in Rotterdam, ir. J. A. C. Tillema, sprak over de ervaringen op de Rot terdamse heliport. Wanneer het heli- copternet zich bevredigend ontwik kelt, zal Roterdam in een unieke po sitie komen te verkeren, omdat hel dan door middel van de helicopters verbinding heeft met de internatio nale vliegvelden Schiphol, Londen- Airport, Düsseldorf-Lohausen, jjrank- furt am Main en Brussel-Melsbroek. De brandstofvoorziening is zo, dat een helicopter binnen vijf minuten weer vlieggereed is. Wat het motor lawaai betreft deelde ir. Tillema me de dat hoewel de helihaven aan één zijde begrensd is door woonhuizen en een kerk, geen enkele klacht is ont vangen. Meer hinder is te verwachten over het opwervelen van stof en zand door de rotors'als de oppervlakte niet voldoende is geplaveid of niet van JpillllllMllllllllllllllllllffl Onderscheiding j Op het internationale heli- M is copter-congres te Rotterdam bracht de heer S. Sikorsky, n zoon van de bekende helicop- 1| ter-constructeur, hulde aan de bemanning van de marine-heli- If copter, die in de nacht van 12 |jj op 13 Januari van dit jaar voor Hoek van Holland 16 opvaren- den van het Noorse vaartuig „Gatt" redde. ff Van de drie bemannïngsle- den der helicopter kon er slechts één aanwezig zun, n.l. de korporaal-vliegtuigmaker A. Krouwel, die de drie oorkon- =j den en drie medailles, die de heer Sikorsky had meege- e= bracht, in ontvangst nam. Het congres gaf door luid applaus van zijn appreciatie blijk. met een dergelijke helihaven kan ma ken zijn volgens de heer Shapiro zo froot, dat de eigenaar van een ge- ouw gaarne de kosten van de aanleg van de haven voor zijn rekening zal nemen. De ideale afmetingen van een heli copter zijn volgens deze spreker een toestel, dat 40 passagiers kan vervoe ren tussen twee steden met een vrij grote frequentie. De tot voor kort algemeen aangenomen stelling, dat helicopters tegen de wind in moeten starten is naar zijn mening niet houdbaar. Bijna verticale landing en start zijn thans mogelijk en dit biedt vanzelf sprekend grote voordelen. Volgens de heer Shapiro is de vaste vorm voor de helicopter nog niet ge vonden. Men experimenteert nog steeds, doch vast staat, dat deze tijd een transportmiddel nodig heeft, dat wat gemak en kosten betreft 'n wer kelijke verbetering in de verbindin gen geeft. De helicopter kan daar voor de oplossing zijn. Shapiro vond een tegenstander in de Duitse ingenieur Prang, die van mening was, dat de moderne stede bouwkundigen rekening moeten hou den met de aanleg van een helihaven, en dat de helicopter, gezien zijn vei ligheidsrestricties, nooit een vervoer middel als bijvoorbeeld de auto zou worden. Zo ver ging Shapiro dan ook wel niet, maar hij wilde het toekomstige helicopterverkeer toch wel vergelij ken met het systeem van de Londen- se ondergrondse. Binnen 25 jaar kan het namelijk volgens hem zo zijn, dat men, evenals voor de ondergrondse een kaartje koopt, instapt en enige stations verder de luehtbus, die vol gens hem het meest gediend is met 30 tot 40 zitplaatsen weer verlaat. VOOR DE KRIJGSRAAD Straf voor wachtmeester en andere soldaten ONVRIENDELIJK. Dit zei het Duit se parlementslid Seuffert in de Duit se bondsdag: „Het feit op zich zeil', dat bepaalde cijfers afkomstig zijn van het ministerie van financiën is nog geen bewijs, dat deze cijfers on juist zouden zijn. GELUK. Een motorrijder in Unter- franken had geluk bij een ongeluk. Hij reed te hard, kon zijn motor in een bocht niet meer houden, botste tegen een boerenwagen op en werd door de klap de luch*" in geslingerd. Maar toen kwam dan nog het geluk, want hij belandde met 'n grote boog -en vrijwel ongedeerd midden in een berg stalmest. Op zijn luchtreis nam hij ook nog het dak van het „huuske" en passant mee RECLAME. „Wegomlegging stond op het bordje in een Hannoverse straat. De gehoorzame weggebruikers, die zich aan de aanwijzingen van het bc- hielden, kwamen terecht in een doodlopende straat aan het eind waarvan een restaurant stond. Het bordje was de vondst van een bijzon der zakelijke waard. Het is nog niet bekend, hoe de politie over deze re clame denkt. BRUIDJE. In Kopenhagen zou een 52-jarige dame in het huwelijk tre den. Twee uur voor de plechtigheid liet zij echter weten, dat zij er van af zag. De bruidegom had haar namelijk de avond tevoren twee grote manden met verstelgoed en kapotte sokken thuisgestuurd Een wachtmeester, twee soldaten eerste klas en een gewoon soldaat, allen gelegerd in een kazerne te Amersfoort, hebben terecht gestaan voor de Krijgsraad te Velde-West in Den Haag, omdat zij in de nacht van 28 op 29 Mei de soldaat B., die in arrest was, hadden geholpen bij zijn ontvluchting. De 21-jarige wachtmeester H. M. uit Haarlem had 's avonds met de ge vangene gepraat. B. had verteld, wat hij van plan was. Maar M. nam geen voorzorgsmaatregelen en stak ook geen vinger uit, toen de gevangene was gevlucht. B. had gezegd, dat hij 'n advocaat wilde spreken en 's mor gens om vijf uur terug zou zijn. De 21-jarige soldaat eerste klasse N. van D. uit Wijk aan Zee had als korporaal van aflossing de deur van B.'s cel opengemaakt. De 20-jarige soldaat eerste klasse W. V. uit Haar lem had aan de vluchteling een paar schoenen en een baret gegeven en de 21-jarige soldaat H. O. uit Heiloo had de vluchteling aan een uniform ge holpen. De wachtmeester verklaarde, geen verlof voor B. te hebben gevraagd, omdat hem ook al geweigerd was, met de officier van gezondheid te spreken. De auditeur-militair requireerde te gen M. twee maanden gevangenis- straf met aftrek van voorarrest en verlaging tot soldaat eerste klasse, tegen D. een maand en twee weken mét aftrek en verlaging tot soldaat, laagste klasse en tegen V. en O. ie der 3 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en 30 gulden boete, subsidiair 3 weken hechtenis. Vroegtijdig einde van een huwelijksreis Donderdagmiddag is in Vlaardingen een autobus in botsing gekomen met een bruidsauto, waarin zich 'n bruids paar bevond, dat juist in Rotterdam in de echt was verbonden. De bruid liep een gebroken been op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De bruidegom kwam er zonder ver wondingen af, maar de bestuurder van de wagen kreeg inwendige kneu zingen en zijn zoon, die naast hem zat, moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden overge bracht. De verdediger, kapitein Koster, de commandant van de beklaagden, sprak vol lof over de vier jongeman nen, die hij tot zijn beste militairen rekende. Zij zouden door de zielige verhalen van de geslepen soldaat B. medelijden hebben gekregen. Hij vroeg een clemente straf. Na raadkamer veroordeelde de krijgsraad M. tot twee maanden met aftrek en verlaging tot soldaat eerste klasse. D. tot een maand met aftrek en verlaging en V. en O. ieder tot twaalf dagen met aftrek. Machtige helicopters Gezamenlijke bondsdag var Geref. jeugdbonden De bond van meisjesvereniginge, op gereformeerde grondslag in Ne derland en de Nederlandse bond van jongelingsverenigingen op gerefor meerde grondslag hebben besloten volgend jaar op Hemelvaartsdag (10 Mei 1956) een gezamenlijke bondsdag te houden. Bovendien hebben de mo- deramina van de beide bonden een commissie gevormd, die in opdracht van de beide bondsbesturen 't vraag stuk van een nauwer samengaan zal bestuderen. Opperman bij slopingswerk gedood Op dezelfde plaats bij dezelfde schoorsteen waar vorige week een sloper vele uren lang heeft zitten bib beren op 26 meter hoogte omdat hij niet naar beneden durfde, is een af schuwelijk ongeluk gebeurd. De 36- jarige opperman J. v. d. Beek, wo nende aan de Kanaalweg 6 te Utrecht is n.l. verpletterd onder brokstukken van de schoorsteen, die hij op het ter rein van de Alco naast het zwembad „De Liesbos" aan de Kanaalweg aan het slopen was. Samen met zijn maat, de 40-jarige A. Breedveld, die vorige week door de brandweer van de schoorsteen moest worden gehaald omdat hij niet meer naar beneden durfde, had hij de sloping vrijwel voltooid. Het benedenstuk van het 8-meter hoge restant was aan een kant zo ver weggehakt, dat het ieder ogenblik kon omvallen. Toen dit gebeurde en beide mannen volgens afspraak ieder een kant oprenden, is v. d. Beek ge struikeld over het puin dat overal in het rond lag. Hij viel weliswaar niet in de baan van de vallende schoor steen maar het gevaarte barstte on der het vallen uit elkaar, en de sloper werd getroffen door zijwaarts vallen de steenmassa's, waaronder brokstuk ken van 300 kilo. Het slachtoffer laat een gezin achter met vier kinderen beneden de 7 jaar. Bezwaren tegen de onderhoudsplicht Eerste Kamer over huur- en belastingvoorstellen De Eerste Kamer heeft haar voor lopig verslag uitgebracht over de ont werpen belasting- en huurwetten. Men is allerminst te spreken over de zogenaamde onderhoudsplicht voor huiseigenaren, die de regering bij de jongste wijziging van de huur- A waarbij ook de huur van ijf procent heeft ingevoerd. ie onderhouds plicht op zichzelf genomen wel een gezonde gedachte. Maar bij een klei ne huurverhoging zoals deze maakt de maatregel „een wat zielige :"- druk". Van het voeren van de onderhouds plicht verwachten de Kamerleden een „lawine van papier", die op vele ar beidskrachten beslag zal leggen. Daaraan bestaat juist een groot te kort. Ander werk zal moeten blijven liggen of worden vertraagd. De vijf procent verhoging vinden vele Kamerleden niet voldoende. Ver der vragen zij van de regering of de ze eens naast elkaar willen leggen het bedrag van de huurverhoging voor arbeiders- en middenstandswo ningen en de offers, die door de schatkist en de burgerij gebracht moeten worden. De Kamerleden me nen nl., dat men uit het totaal aan offers een veel grotere huurverho ging zou kunnen vergoeden. Een groot aantal leden van de Eer ste Kamer kan zich geheel verenigen met de strekking van de ingediende voorstellen tot belastingverlaging. Als U op een warme zomeravond be hoefte heeft aan een verfrissing, tracteer uzelf dan eens op een heerlilke yoghurt- drank. Het recept is al' heel eenvoudig: meng hiervoor een vruchtensap met yoghurt en voeg eventueel wat basterd suiker bij. DE WAPENSTILSTAND VAN PÉRON De oppositiepartijen krijgen enige nieuwe rechten Voor de eerste maal sedert president Peron aan de macht kwam, in 1946, heeft een anti-Peronist de bevolking via de radio mogen toespreken, om het standpunt van zijn partij met betrekking tot de oproep vap de president tot een politieke wapenstilstand, uiteen te zetten. De voorzitter van het nationale co mité van de radicale partij, Arturo Frondizi, verklaarde in een toespraak van dertig minuten onder meer: „Wij willen vrede, maar niet ten koste van de vrijheid of de democratische be ginselen. Wij zouden liever worden vervolgd dan deze op te geven". Als voornaamste voorwaarden voor een wapenstilstand noemde hij beëin diging- van de „staat van binnenland se oorlog" en vrijlating der politieke gevangenen. Hij legde tevens de na druk op herstel van de burgerlijke vrijheden, democratisering van het Eolitieke leven, onafhankelijkheid op et gebied van het onderwijs en een onomkoopbare rechterlijke macht en ambtenarenapparaat. Engels muziekcorps naar Middelburg Het Engelse stafmusiekcorps The King's Own T-Iussardsbestaande uit 35 musici, zal Zaterdagavond om 8 uur concerteren op ,,Miniatuur-Wal- clieren" te Middelburg. Het gezel schap wordt des middags om 3 uur op de Miniatuur ontvangen en zal 's avonds om 7 uur een rondwande ling door de stad maken. Er wordt ge start op de Marlet en vervolgens gaat men via Lange- en Korte DelftDam, Lange Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Wagenaarstraat, BreeLu therse Kerlclaan naar het Molenwater waar van 810 uur wordt gespeeld op Miniatuur-Walcheren. Om 10.30 uur begin hier een groot openluchtbal dat tot txoaalf uur zal duren en waar bij de muziek verzorgd wordt door een dansorkest, geformeerd uit leden van het corps. Btj ongunstige weers omstandigheden gaat het concert toch door, maar dan in de Concert en Gehoorzaal, ste De radicale partij is de belangrijk- e oppositiepartij. Ongeveer 50 officieren, die betrok ken zijn bij de mislukte opstand van 16 Juni, zullen voor een krijgsraad verschijnen, waarschijnlijk binnen een paar dagen. 107 andere officieren, die bij de opstand betrokken waren, zijn, naar wordt gemeld, uit het land ge vlucht, de meester naar Uruguay. Peronistische parlementsleden heb ben Woensdag een opzienbarende stap gedaan door te stemmen voor behan deling van een aantal door de radica le oppositie voorgestelde agendapun ten. In de afgelopen negen jaar wer den de voorstellen van de radicalen in het algemeen niet in behandeling genomen. De voorgestelde agendapunten be treffen de verdwijning van een op de dag van het oproer in Juni gearre steerde man, de gewelddadige dood van een Argentijnse burger tijdens de radicale betogingen van vo rige week, het verbranden van de Ar gentijnse vlag op 11 Juni, de brand stichting in kerken te Buenos Aires op 16 Juni en de jongste redevoerin gen van president Peron over een po litiek van verzoening. A. Oosterlee overleden In de nacht van Woensdag op Don derdag is te Den Haag op 64-jarige leeftijd plotseling overleden de heer A. Oosterlee. In de rang van direc teur was hij chef der afdeling vor ming buiten schoolverband van het ministerie van onderwys, kunsten en wetenschappen. De heer Oosterlee is m Franeker geboren. In 1910 werd hij onderwijzer aan de bijzondere kweekschool, uit gaande van de christelijke normaal school „De Klokkenberg" te Nijme gen. Van deze kweekschool hekleed- de hij van 1930 tot 1945 het direc teurschap, nadat hij tussentijds werk zaam was geweest als directeur van een bijzondere kweekschool te Zet ten. Sedert 1 Sept. 1945 was hij in dienst van het ministerie van onder wijs, kunsten en wetenschappen. De heer Oosterlee, die ridder Ned. Leeuw was en officier Oranje Nassau, had als voorzitter of lid zitting in vele commissies op het terrein van de vor ming buiten schoolverband. Duitse koffiebezoeken a Nederland Volgens de Neue Rhein. Zeitung zijn de Duitse douane-autoriteiten van plan paal en perk te stellen aan de „koffiebezoeken" aan Nederland, waarbij Duitsers zich op legale wijze eens per maand een half pond Ne derlandse koffie konden verschaffen. Kruideniers in de Duitse grensstreek hebben protest aangetekend tegen deze invoeren, die hen naar schatting op een omzetverlies van een millioen mark komen te staan. Een soortge lijke actie van de Duitse tankstations heeft er reeds toe geleid, dat de hoe veelheid benzine, die men uit Neder land mee mag nemen, tot 25 liter is beperkt. Het Wereldgebeuren Dictator da't dictator Péron in Buenos Aires de meisjes van de middel bare scholen liet tenissen op de ten nisbaan van zijn villa-paleis. Toen was hij de populairste man van Ar gentinië en al werd er achter zijn rug soms geglimlacht men be schouwde hem algemeen als de beste bestuurder, welke Argentinië kon op brengen. Thans is in Argentinië de vraag aan de orde of men er niet beter aan doet Péron te laten gaan. Péron heeft een groot deel van populariteit inge boet, terwijl het verwijt van licht vaardigheid en oppervlakkigheid is gebleven. In ieder ander land zouden er dan bestuurders opstaan aan wie men met een gerust hart de leiding van 's lands zaken zou kunnen overdra- Een. Niet alzo echter in Argentinië. aar weten de oppositiepartijen niet wie ze naar voren moeten schuiven als de opvolger van Péron en dat is de grote oorzaak van de huidige ver warring in het land. Op 15 Juli jl. achtte Péron het raadzaam als leider van de Pé- ronistische partij af te treden. Hij beloofde, dat hij alleen nog maar „president van alle Argentijnen" zou zijn ongeacht het feit of deze Argen tijnen zijn vrienden dan wel vijanden waren. Er zou een nieuw, meer democra tisch régime worden geschapen, waar bij het ook voor oppositiepartijen mogelijk zou worden in het parlement de landsbelangen vrijelijk te bespre ken. In New York juichte toen dr Gain- za Paz, die daar in ballingschap leeft sinds de Argentijnse staat hem het dagblad La Prenza de grootste krant van Zuid Amerika had ont nomen, omdat die Prensa verwijten placht te maken aan Péron. Dit, zo zei Paz, is het einde van het Péron-regime. Dat is wellicht overdreven. Juist deze week publiceerde de Argentijnse Indro Montanelli in het Duitse blad „Die Zeit" een artikel, waarin hij nog eens de misère van het Argentijnse politiekc-partij- wezen analyseerde. Hij wijst Cr daar in op, dat het conflict tussen de ka tholieke kerk en Péron is ontstaan, nadat kerkelijke waardigheidsbekle ders hem hadden ingelicht over plan nen om in Argentinië 'n chris tel ijk-de mocratische partij op te bouwen, welke naar men verwachtte wel vier millioen zielen zou omvat ten. Aanvankelijk had Péron geen be zwaar tegen dat plan, maar er ont stond een gespannen sfeer door ta melijk, onnozele kletspraatjes, die op Péron nogal diepe indruk maakten. Daarbij kwam nog het feit, dat in het christelijk-democratische milieu allerlei „kleine"-Pérons naar de macht streefden. Men was geladen met „verzetswil" tegen de grote Pé ron, doch men bleek niet in staat „grote denkbeelden" te formuleren, welke de basis konden vormen van de nieuwe politieke party. et schijnt, dat slechts één man in Argentinië in staat zou zijn Péron op te volgen. Dat is de vroegere minister van buitenlandse zaken Bramuglio Het is weliswaar een goed Katholiék, maar hy is niet anti-Péronistisch en kort geleden moet hij nog gezegd hebben: „Met de pastoor hebben we in de kerk te maken, maar daarbuiten kunnen we het ook zonder hem". Zulke uitlatin gen maken de figuur van Bramaglio niet aantrekkelijk voor bepaalde ka tholieken. Behalve de christen-democratische groep is er nog een tweede politieke formatie, die iets betekent. Deze for matie bestaat uit (conservatieve) ra dicalen. Ook in die party echter be vinden zich geen politieke leiders van grote vorm. Het ziet er daarom naar uit, dat de val van Péron nog wel een poosje kan uitblijven. „In Argen tinië zegt men", aldus Montanelli, dat een dictator een slecht geval is, maar dat wat na hem komt in be- Eaaide omstandigheden nog slechter an zijn". EEN DODE, ACHT GEWONDEN Soldaat zat half uur in wagen bekneld Een vrachtauto waarin zich rijf tien militairen bevonden, is Donderdag ochtend door onbekende oorzaak tus sen Lekkum en Do kleum van de weg in de vaart gereden, waarbij de 19- jarige soldaat M. M. uit Menaldum door verdrinking om het leven is ge komen. De militairen waren op weg naar een verbindingsoefening van de lucht doelartillerie nabij Dokkum. De wa gen was een nieuwe truck en werd door de chauffeur voor de tweede maal bestuurd. Tussen Lekkum en Meiedum geraakte de aut^ in de reeh- terberm van de zeer smalle weg. De chauffeur slaagde er wel in de auto weer op de weg te krijgen, maar hij kon niet verhinderen, dat de auto daarna over de weg schoot en tegen een telefoonpaal terecht kwam. De Koningin bezocht Unica" in Hilversum H.M. De Koningin, die Donderdag middag onverwacht een bezoek bracht aan de tentoonstelling van toe gepaste kunst „Unica" die tot eind Augustus in de zalen van het Goois scheppend ambacht in het Goois mu seum aan de Kerkbrink wordt gehou den, kwam streng incognito. In ver band daarmede wenste zij beslist een entreebiljet te kopen, waarna zij zich liet rondleiden door mej. Hil Andrin- ga van liet Goois scheppend ambacht. De koningin uitte haar bewondering voor de moderne wijze waarop deze expositie is ingericht. wagen sloeg boven een sloot een slag om, waardoor de zes inzittenden er uit werden geslingerd. Zij bleven on gedeerd. Toevallig reed achter de truck een militaire personenauto. De inzitten den waarschuwden direct de vliegba sis Leeuwarden, die met grote spoed een kraanwagen en ambulances naar de plaats van het onheil zond. Een militair, die in de wagen be kneld was geraakt en wiens hoofd een half uur lang boven water moest worden gehouden, kon nog worden gered. Voor de militair M. M., die eveneens bekneld zat. kwam de hulp echter te laat. Acht militairen moesten min of meer ernstig gewond met ambulances naar het ziekenhuis in Leeuwarden worden vervoerd. Twee jaar gevangenisstraf voor matroos Admiraal aangvailen Een negentienjarige matroos is uit de dienst bij de Britse marine ontsla gen en tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij een admiraal had aangevallen en diens pet had af geslagen. De matroos was volgens het getui genis op het dek van een oorlogs schip op vice-admiraal Eaton toe komen lopen, had hem gestomnt, daarbij zijn pet afgegooid en in het gezicht geslagen. Een verdediger van matroos McNiven McSporran, een Schot, voerde oververmoeidheid door wachtlopen en de hitte als verklaren de omstandigheden aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5