SPEELDE WARMTE VLISSINGSE WEGGEBRUIKERS SOMS PARTEN? WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ONTVANGER VAN SCHOONDIJKE TOT BURGEMEESTER BENOEMD JSMMY BROWN opent een rijschooB üit de AETHER WOENSDAG 27 JULI 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VIER ONGELUKKEN IN TWEE UUR. Maandag één gewonde, auto's en brommers flink beschadigd. Twee brommers uit de Aagje De kenstraat, twee personenwagens van do Prins Hendrikweg, een auto en een bronunar van de Edisonweg en een voetganger en een personenauto uit de Paul Krugerstraat staan sinds Maandag opgetekend in de registers van de Vlissingse verkeerspolitie. In minder dan twee uur veroorzaakten zij kwam het door het warme weer niet minder dan vier ver keersongelukken, die in totaal één gewonde en grote materiële schade tot gevolg hadden. Tegen vier uur stak de voetganger schuin de Paul Krugerstraat over buiten de officiële oversteekplaats. Tegelijk naderde de Vlissinger S. met zijn personenwagen. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. De on voorzichtige wandelaar werd tegen de grond gesmakt en liep enige won den aan zijn gezicht op. Dokter Vee- ning verleende de eerste hulp en Benoeming. Tot plaatsvervangende leden van de Raad van Beroep voor de Herverkave- lingswet Walcheren 1947 zijn benoemd de heren M. W. van Arenthals te Kats, ir. W. Kakebeeke te Rilland-Bath en G. H. E. M. Waes te Westdorpe. Waterpoloploeg Bruinvis in promotie-competitie Het waterpoloteam van Bruinvis uit Sas van Gent, dat vorige week het kampioenschap van de 3de klasse N behaalde, zal promdtiewedstrijden spe len om een plaatsje in de 2e klasse te gen de Limburgse kampioen. Deze kampioen is thans bekend. Het is het team van MZ&PC uit Maastricht. De Sassenaren zullen om de promotie moeten kampen in een uit- en een thuiswedstrijd. Officiële publicaties Het Huisvestingsbureau (Stadhuis) te Middelburg zal van 1 t.m. 6 Augustus 1955 gesloten zijn. UITBREIDINGSPLAN VLISSINGEN 1953. Het Hoofd van het gemeentebestuur brengt ter openbare kennis: I. dat het besluit van de raad dezer ge meente van 25 Februari 1955, no. 22 tot herziening van het „Uitbreidings plan Vlissingen 1953" door Gedepu teerde Staten van Zeeland is goedge keurd bij hun beschikking van 12 Juli 1955 no. 3410/392, 3e afdeling; II. d'at het onder I genoemde raadsbesluit- van 23 Juli 1955 af voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter geemeente- secretarie, 2e afdeling (kamer no. 1): III. dat belanghebbenden, die bezwaren tegen het onder I genoemde plan bij de raad hebben ingediend, van heden af tot 28 Augustus 1955 tegen voormelde goedkeuring bij de Kroon beroep kun nen instellen. Vlissingen, 27 Juli 1955. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. UITBREIDINGSPLAN VLISSINGEN 1953. Het Hoofd van het gemeentebestuur brengt ter openbare kennis: I. dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering vam 22 Juli 1955, onder no. 17 heeft vastgesteld een besluit tot her ziening van het ..Uitbreidingsplan Vlis singen 1953". alsmede de bij dit plan behorende „Bebouwingsvoorschriften Uitbreidingsplannen in onderdelen Vlissingen 1953"; H. dat het onder I vermelde raadsbesluit met de daarbij behorende kaarten, als mede een toelichtende beschrijving, gedurende een tijdvak van 14 dagen, aanvangende 28 Juli 1955, voor een ieder ter inzage zullen liggen ter ge meente-secretarie, 2e afdeilng (ka mer no. 1): in. dat binnen zes weken na afloop van de onder II genoemde termijn de be langhebbenden. die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gede puteerde Staten van Zeeland, bezwa ren tegen het onder I genoemde be sluit kunnen indienen. Vlissingen, 27 Juli 1955. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. bracht het slachtoffer In zijn wagen naar diens woning. Het politieonder zoek heeft uitgewezen, dat do be stuurder van de personenwagen geen schuld heeft aan dit ongeluk. Ongeveer tegelijkertijd botsten in de Aagje Dekenstraat twee brom mers, de een bestuurd door de heer D. uit Souburg, de ander door Van P. uit Vlissingen. Beide bestuurders hielden onvoldoende rechts. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor, maar de brommers werden nogal bescha digd. Een tot nu toe onbekend gebleven bestuurder van een personenauto was er de schuld van, dat de Vlissingse bromfietser B. op de Prins Hendrik- weg omver werd gereden. De automo bilist sloeg rechts af naar de Edison weg, en stoorde zich daarbij niet aan het rechtuit rijdende verkeer, dat voorrang had. De bromfietser kwam met de schrik vrij, maar zijn brommer liep ernstige schade op. Het ongeval gebeurde ook al tussen vieren en zes sen Maandagmiddag. Eveneens op de Prins Hendrikweg botsten omstreeks dezelfde tyd Maan dagmiddag twee personenauto's. De wagens reden pal achter elkaar en daardoor gleed de achterste wagen, toen de voorste, bestuurd door de heer R. uit Goes, plotseling moest stoppen, tegen zjjn voorganger aan. Dc ach terste wagen werd bestuurd door de heer D. uit Vlissingen. Beide chauf feurs liepen geen verwondingen op, maar hun wagens werden b\j de bot sing danig ingedeukt. Vlissingse-commandopost 24 September in gebruik. Zeeuwse B.B. zal manifesteren. Zaterdag 24 September a-s. des middags, zal in Vlissingen de comman dopost van de Bescherming Bevolking officieel in gebruik genomen worden. Bij deze plechtigheid zal waarschijn lijk o.a. de Commissaris der Konin gin, jhr. mi-. A. F. C. de Casembroot, aanwezig zijn. Het ligt in de bedoeling ter gelegenheid van deze opening op Walcheren een soort „Manifestatie der Zeeuwse B.B." te houden. Dit zal dan min of meer in het kader van een landelijke propaganda-week van de ze organisatie geschieden. De opening van oe commandopost, dL zoals gemeld thans wordt ingericht in en enorme bunker aan de Hogeweg in de nabijheid van „Bethesda" zal door tal van autoritei ten worden bijgewoond, onder wie burgemeester mr. B. Kolff. Na de of ficiële ingebruikneming zal een ont vangst in het Britannia-gebouw vol- Men heeft verder het plan aan de ze dag een wandelmars voor leden van de Zeeuwse B.B. te verbinden, eveneens in de middaguren. De route zal van Middelburg naar Vlissingen lopen, over een afstand van ongeveer 10 km. De start zal waarschijnlijk ge schieden op het buitenhof van net Middelburgse stadhuis. Het is de be doeling, dai de tippelaars op de Bou levard in de Scheldestad aan de aan wezige autoriteiten voorbijtrekken. Ook bestaat het voornemen langs dezelfde route een colonne te doen rij den, die een groot deel van het brand- weermateriëel omvat, waarover de B.B. in Zeeland beschikt. Als dit plan doorgaat zal deze stoet eveneens over de boulevard van Vlissingen trekken. Het eindpunt, zowel van de wande laars als van de „mars" der spuiten en andere wagens van de brandweer is gelegen bij het Dritannia-gebouw. Vlissingen Carillonconcert. Hedenavond van half negen tot half tien, zal de stadsbeiaardier van Vlissin gen, de heer Piet Broerse, een concert ge ven op het carillon van de St. Jacobsto- ren van Vlissingen. Het programma luidt: 1 Drie composities van Staf Nees: a. Klokkendans; b. Fantasie; c. Vlaamse dans. 2 Drie oude volksliederen: a. Zeg kwezelke; b. Daar kwam een boer uit Zwitser land; c. Wie dat zich zelfs verheft. 3 a) Landlei-; b) Menuet W. A. Mozart. 4 Lied ohne Worte F. Mendelssohn. 5 Ases Tod E. Grieg. 6 Thema uit etude in E F. Chopin. 7 Sonate nr. 4 (allegro, and'ante allegro con variazioni) I. Fleyel. 8 Solvejgs lied E. Grieg. „Scarboroughweek" Zondag 21 Augustu zal een gezel schap sportmensen uit Scarborough via Oostende in Vlissingen aankomen. Het zal bestaan uit voetballers, ten nissers, tafeltennissers, zwemmers en athleten. Zij zullen vermoedelijk tot Dinsdag 30 Augustus in Vlissingen de gast zijn van Vlissingse sportbeoefe naars. Het programma voor deze „Scarbo roughweek" is nog niet gereed. Middelburg Deel Molenwater wordt afgezet Zoals g-emeld, zal Donderdag ,a.s. op het Middelburgse Molenwater een grote ringrijderij worden gehouden ter gelegenheid van het eerste lus trum der Zeeuwse Ringx-ijders Vereni ging. Daarbij zal de politie genood zaakt zijn door het grote aantal deel nemers en het feit, dat op niet minder dan zes banen wordt gekampt, een groot deel van het Molenwater gedu rende deze dag voor alle rijdend ver keer af te zetten. Slechts de zijde van het Molenwater langs de Huishoud school en de Zuidsingel van de Koe poortstraat af zal dan ook voor dit verkeer toegankelijk zijn. Tegenbezoek van N.H. gemeente aan Duitse Duisburg/Ruhrort Van Zaterdag 25 tot en met Maan dag 27 Juni j.l. brachten zoals ge meld 42 leden van de Hervormde Gemeente van Duisburg-Ruhrort (Roergebied), onder leiding van Su perintendent Otto Vette, een bezoek aan de Hervormde gemeente Middel burg. Aalsdijk 24 van Antwerpen. Aagtekerk 25 te Genua. Abbekerk 23 160 mijl O. van Malta. Akkrumdijk 25 te Hamburg. Alblreo 25 te Narvik. Alnati 23 te Rosario. Alwaki 24 te Cholna. Alamalc 25 te Bandar Shahpur. Almdijk 25 v. Rott. n. Londen. Adonis 24 300 mijl NO. v. Turk's Eil. Appingedam 23 te Antwerpen. Appingedijk 23 van Montevideo. Arendskerk 23 van Shanghai. Averdijk 28 te New York. Axeldijk 24 400 mijl O. van Martinique. Baud 24 van Belawan. Banka 24 700 mijl NW. van Guam. Blijdendijk 24 300 mijl Z. v. Kaap Race. Beninkust 25 te Antwerpen. Bontekoe 23 van Gorontalo, Boschfontein 25 v. Aden n. Mombassa. Boissevain 21 te Yokohama. Crania 25 te Cristobal. Delfshaven 24 280 mijl ZW. v. Santos. DongedUk 23 te Antwerpen. Eos 24 130 mijl N.O, v. Kaap Villano. Gaasterkerk 28 te Kobe. Garoet 26 te Calcutta. Grootekerk 24 35 miji NW van Sicilië. Groote Beer 25 te New York. Indrapoera p. 26 Minikoi. Ivoorkust 24 van Dakar. Kreboia 24 180 mijl ZO v. Kaap Tiburon Kabylia 24 300 mijl ZW. v. Ras Madrak. Kalydon 24 370 mijl O v. Pembo Eil. Kota Inten 23 475 mijl NO v. Gibraltar. Katelysla 24 van Bachaquero. Kota Gede 25 te Dammam. Kleldrecht 24 80 mul ZO v. Pantellaria. Koratia 24 250 mijl ZO v. Genua. Larenberg 24 te Sapele. Lutterkerk 24 dwars v. Finisterre. Leny 23 v. Rott. naar Granville. Liberty Bell 65 mijl ZO. Kuziah Muriah. Lievevrouwekerk 24 630 mijl v. Aden. Limburg 25 te Charleston. Lekkerkerk 26 te Genua. Maashaven 23 180 mijl O, v. Montevideo. Malea 24 te Sydney. Marisa 23 37 mijl NW v. Gahdia. Mariekerk 26 te Rangoon. Mataram 23 van Beyrouth. Merwede 24 370 .mijl NO v. Bermuda. Molenkerk 23 80 .mijl Z. v. Elba. Noordam 25 390 mijl NO. v. New York. Ondina 22 te Pladjoe. Oostkerk 24 2560 m. NW v, Fremantle Ouwerkerk 25 200 m. W. v. Sabang. Pend'recht 25 v. 'Amuabaai n. New York. Polydorus 26 te Aden. Peperkust 25 te Luanda. Prins Philip Willem 24 350 mijl W. v. Kaap Claer. Raki 24 van Port Sudan. Rotula 25 17 mijl O. v. Poelou Laoet. Schie 23 1200 mijl NO. v. Martinique. Schiedijk 25 te Houston. Sliedrecht 26 te Port Said. Statue of Liberty 24 450 mijl ZO. V. Fayal. Soestdijk 25 van Penang. Teiresias 24 te Surabala. Tjibodas 23 150 mijl Z v. Singapore. Tjimenteng 24 850 mijl W. v. Fremantle. Tjiluwah 24 van Djakarta. Tjisadane 24 1220 mijl ZW. v. Mauritius. Van Spilbergen 23 van Acra. Waerwijck 24 van Kobe. Er worden thans voorbereidingen getroffen voor een tegenbezoek van leden van de Hervormde gemeente van Middelburg aan de Hervormde gemeente van Duisburg-Ruhrort van Zaterdag 17 t.m. Dinsdag 20 Septem ber a.s. Kwajongensstreek? Toen leden van de Middelburgse Zwem- en Poloclub „Luctor et Emer- go" dezer dagen na hun training in het Middelburgse zwembad huiswaarts wilden keren, bleek van een aantal fietsen de ventielen losgedraaid en medegenomen te zijn, waardoor de be trokkenen te voet' naar huis moesten gaan. Daar ook het vorige jaar, bij het oude zwembad, herhaaldelijk ventie len van fietsen werden verwijderd, verdient het aanbeveling nauwlettend toe te zien, opdat de daders hun straf niet ontlopen. Koudekerke Vaardigheidsproeven K.N.G.V. Vrijdag werden in Koudekerke, bij de gymnastiekvereniging „Swift", dé vaardigheidsprieven van het K.N.G.V. afgenomen. Als jury fungeerden de heren C. v. Loo en Koole. De namen der geslaagden zijn: da mes: C. Renierse, T. Hillebrand,. C. Cyvat, K. Wielemaker, L. Cyvat, M. Melse, A. C. Lutijn, J. Westerbeeke Cyvat, T. Coppejan, M. C. v. d. Voor de, R. Vreke, S. Brouwer, S. Brasser, L. Hovijn, P. C. Coppejan, M. Roose, C. de Witte, C. K. Wielemaker, T. Reynierse, R. Kleinepier. Meisjes: M. J. Flipse, C. T. Janse, C. M. Vos. A. W. H. v. Doorn, L. Si mons, J. J. Zaal, J. M. Koole, D. C- Boone, M. Vreke, M. Jobse, J. C. de Graauw, A. Janse, M. V. Zaal, H. J. Schipper. Afgewezen werd 1 candi- daat. Examen Mejuffrouw W. J. Stroo te Vlissingen behaalde het practijkdiploma Nederland se handelscorrespondentie. Voor het examen tot het verkrijgen van een bewijs van voldoende algemene ont wikkeling N.O., ingesteld door het Neder lands Genootschap tot opleiding van Leer krachten voor het Nijverheidsonderwijs slaagde de heer L. Simpelaar te Vlissin gen. Voor het practykexameii moderne be- drijJsadministratle (MUA.i slaagde de heer J. Pieterse uit Middelburg. Binnenkort benoeming van havenmeester in Terneuzen Oud-gezagvoerder R. J. L. Brouwer Naar ivy vernemen is eerstdaags de benoeming te verwachten van de heer R. J. L. Brouwer, te Haarlem, tot rykshavenmeester in Terneuzen. De heer Brouwer, die te Nieuwe Pe- kela werd geboren, bezocht de H.B.S. to Winschoten en daarna de zeevaart school te Delfzyl. Hy begon zyn loop baan als stuurmansleerling by de Rotterdamse Lloyd, waar hij opklom tot gezagvoerder van de „Fontein"- schepen van de V.N.S. Gezagvoerder Brouwer, die gedu rende ruim veertig jaar verschillen de wereldzeeën bevaren heeft, en ka pitein-luitenant ter zee bij de mari ne-reserve is, werd bij de Japanse in vasie in het voormalige Nederlands- Indië aldaar in actieve dienst op geroepen. Van 1942 tot 1946 voer hij in dienst van de Nederlandse rege ring. De heer Brouwer maakte o.a. de aanval op Pearl Harbour mee en is drager van het Kruis van Verdien ste en van het Oorlogsherinnerings- kruis met vier sterren. De nieuwe rykshavenmeester is verder o.m. lid van het hoofdbestuur van de Alge mene Nederlandse Vereniging van Re serveofficieren van zee-, land en luchtmacht, lid van het dagelyks be stuur van de „Vereniging van Ne derlandse Koopvaardijkapiteins", op gericht in 1943 te Londen en lid van de stuurliedenexamencommïssie te Den Haag. De heer Brouwer is in Zeeland geen onbekende. Zo maakte hy in de Zeeuwse wateren verschillen de oefeningen mede en verbleef hij bij de afhouw van de „Jagersfontyn" op. de werf van de Kon. Mij. „De Schel de", verscheidene malen in Vlissin gen. Marktb erichten VEEMARKT ROTTERDAM. 26 Juli. Aanvoer in totaal 3271. Weektotaal 5725. Vette koelen en ossen 420. Gebruiksvee 1067. Gebruiksvee tbc-vrjj 678. Vette kal veren 125. Graskalveren 221. Graskalve- ren, tbc-vrij 110. Nuchtere kalveren 347. Varkens 145. Biggen 164. Paarden 113. Veu lens 101. Schapen of lammeren 547. Bok ken of geiten 21. Prijs in cents per kg. Prijs in cents per kg.: Vette koeien le kw. 260—274, 2e kw. 244—258, 3e kw. 200—214. Vette kalveren, le kw. 250—265, 2e kw. 225—245, 3e kw. 200—225. Slacht- paarden, le kw. 240, 2e kw. 220, 3e kw. 200 Prijs ln gulden, per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. 425 375 275 Graskalveren Nuchtere kalveren Biggem 50 45 40 Veulens 400 350 250 Schapen 140 130 95 Lammeren 110 90 80 Kalfkoeien 1050 950 775 Melkkoeien 1050 950 775 Vare koeien 740 640 550 Vaarzen 850 700 600 Pinken 550 475 400 Vette koeien aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen niet geheel prijsh. enkele prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer even minder, han del vlot, wat hoger in prijs. Graskalve ren aanvoer korter, handel flauw, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren, aanvoer kleiner, handel willig, prijzen hoger. Big gen aanvoer als vorige week, handel traag, vooral niet hoger in prijs. Slacht- paarden, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudend. Veulens, aanvoer groter, hanö'el levendig, prijzen stabiel. Schapen aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen constant. Kalfkoeien, aanvoer' ge woon, handel tamelijk, prijzen onveran derd. Melkkoeien, aanvoer gewoon, han del tamelijk, prijzen onveranderd. Vare koeien aanvoer redelijk, handel lui, prij zen iets lager. Vaarzen aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen ongewijzigd. Pinken, aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen ongewijzigd. Tbc-vrij vee, aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen onveranderd. VEILING MIDDELBURG. 26 Juli. Zwarte bessen. I en II f 234,10 236.70 per 100 kilo. Afw. f 203,90. Aanvoer: 12 ton. VISMIJN TE VEERE. 26 Juli. export garnalen 168 kg.: 1.33 .99: schar 765 kg.: 16—28; Bot 16—18; Schol 23—28; Wijting 4 kg.: 28: Middel tong 236 kg.: 1.68—2.61; Rog 16—19; ongesorteer de vis 8 kg.: 16. ?8 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 8.30 8.56 9.23 9.36 9.54 1.53 1.71 1.88 \22 1.42 20.55 21.21 21.43 21.59 22.18 1.47 1.65 U.—N.A.P. 2.24 1.70 2.48 3.16 3.02 3.15 1.81 2.00 U—N.A.P. 14.43 1.40 1.72 15.08 15.37 15.37 15.45 1.51 1.70 1.18 1.40 VERRASSING TIJDENS VACANTIE. In Berkenwoude (Z.H.) Met ingang van 16 Augustus a.s. is benoemd tot burgemeester van Ber kenwoude (Z.H.) de heer I. Luteijn, thans ontvanger van de gemeente Schoondijke. De heer Luteijn, die momenteel met vacantie in de Wieringermeer ver toeft en Donderdagavond ln Schoon dijke terug zal keren, toonde zich bij zonder verrast over deze benoeming, welke hij naar hij zeide met vreugde zal aanvaarden, hoewel hij toch met enige weemoed afscheid zal nemen van Schoondijke. Dit laatste is niet zo verwonderlijk wanneer men weet, dat de thans 41- j'arige Luteijn bijna twintig jaar in de West Zeeuwsch-Vlaamse gemeente is werkzaam geweest! Ook op maat- Middenstandsexamens in Middelburg begonnen. Dc middenstandsexamens zijn begonnen. Onder auspiciën van de Middelburgse Com missie voor het Middenstandsexamen werd in het Geref. Jeugdgebouw in de Zeeuwse hoofdstad een aantal cancidaten geëxa mineerd. Hiervan slaagden: de dames M. W. de Bat en P. de BelHirdes, Goes; F. E. van Baal, Schoondijke; P. Boone, Bors- sele; E. M. Caijouw, Veere; N. A. Coppool- se, Serooskerke (W.): A. de Crook. Bres- kens; P. A. Goud—Joziasse, 's-Heer Arendskerke en T. M. Casteleijn, Middel burg; en de heren: G. Antheunisse. C. J. Baan, K. W. J. Begeer, J. A. Bos en F. de Bruljn, allen te Middelburg; A. M. Dage- iinckx, J. F. Burgs en F. D. Heyman. Vlissingen; J. A. Arens en C. Barentsen, Souburg: J. Baert en T. P. Geensen, Goes; S. Adriaanse, Yerseke; P. A. Bek, Heln- kenszand; G. Boot, Wissekerke; P. J. de Bruijn, Rilland-Bath; F. W. Buijze, We meldinge; R. J. de Crook, Breskens; P. van Gllst,. Colljnsplaat; C. D. Hermon, Aardenburg en G. Hillebrand te Ootska- peile. Dinsdag slaagden P. A. Hoekman, Krabbendijke, mej. C, v. d. Hoofd, Schoondijke, mej. E. A. Hooftman, Breskens, mevr. L. H. Hoogesteger, Souburg, J. F. K. van Houte, Krui ningen, L. Huibregtse, Westkapelle, mej. A. K. Weststrate, 's Heer Arends kerke, C. L. Ingelse, Middelburg, P. Jacobse, Grypskerke, mej. J. de Ja ger, Domburg, mej. J. Mabèlis, Cad- zand, mej. L. Janse. Biggekerke, S. Jille, Kruiningen, J. J. de Jonge, Kruiningen, W. Joosse, Souburg, mej. J. van Kalmhout, Goes, mej M. A. Kattenberg, Goes. mej. J. van Vaar- degem, Westkapelle, E. Kloosterman, Biezelinge, mej. M. D. Kloosterman, Goes, B. J. Koens, 's Heerenhoek, mej. L. Koets, Biggekerke, mej. J. Koolman, Oostkapelle, C. I. de Kra ker, Nieuw- en St. Joosland, W. A. Kramer, Colljnsplaat, W. J. van de Kreeke, Goes, A. B. de Krijger, Bres kens, mej. K. Kuzee. Heinkenszand, W. H. A. de Leeuw, Vlissingen, P. v. Liere, Middelburg, A. Louwerse, Le- wedorp, M. en W. Louws, beiden te Grypskerke, mej. S. C. Lucieer, Groe- de, A. Luteyn, Koudekerke. mej. C. F. Luteijn, Gapinge, mej. D. M. Maas, Breskens, mej. J. Mabèlis, Nieuw- vliet, D. Janse, Middelburg; 5 candi- (Jaten werden afgewezen. LEZERS SCHRIJVEN Vluchtelingenkinderen komen zes weken naar Walcheren. Evenals de beide vorige jaren heeft de Oecumenische Jeugdraad Middelburg weer een aantal kinderen uit de vluchtelingenkampen- uitgeno digd, een vacantie van zes weken op Walcheren door te brengen en wel van 27 Juli tot 7 September. Zes en vijftig paar pleegouders wil len een kind opnemen. Het spreekt vanzelf dat de kosten van kleding en schoeisel niet de minst belangrijke rol spelen, waar het de financiën be treft: men wil zijn pleegkind straks immers niet op een schoen en een slof laten weggaan?- Wie niet in de gelegenheid is een viuchtelingetje in huis te nemen kan misschien wel iets bijdragen in deze kosten en daardoor toch daadwerke lijk meehelpen de nood der vluchte lingen te lenigen. Hij storte op giro 626054 van de heer A. A. Schouten, penningmeester Oecumenische Jeugd raad. Bachten Steene 22. De Oecumenische Jeugdraad kan op deze wijze een bedrag als tege moetkoming aan de pleegouders uit keren. Namens de O.J.R., Middelburg: P. F. Th. AALDERS. 63. Jimmy naa neel goea in de galen, aai ae plotseling was begonnen zoete broodjes te bakken Hij hield hem scherp in de gaten en ook lette hij op de gedragingen van de freule die met een spinnijdig ge zicht stond af te wachten wat er nu ging gebeuren..., „En waar wilt U dan wel over praten, meneer?" vroeg Jimmy op een tamelijk onverschillige toon. „Kom, la ten we naar binnen gaan", zei baron Van Kuunen, eer handgebaar makend in de richting van zijn huis. „Dan gaan we rustig een glaasje sherry drinken en dan wor den wij het zeker wel met elkaar eens". Jimmy schudde met zijn hoofd. „Als u me wat te zeggen hebt", zei hij op een besliste toon, „dan kunt u het hier doen. Bin nen zouden die Gijs en die Klinknagel, waar de freule over sprak, zich misschien met ons gesprek gaan be moeien en aan zou het misschien toch nog op een knok. partij uitlopen. Niet dat ik daar bang voor ben, maa: van huis uit ben ik een vredelievend man Mij gaat er alleen maar-om. dat mijn zoon Jackie en de garage houder Klepsteel op staande voet hun vrijheid terug krijgen. Zorg daar maar voor. Dan behoeven wij nér gens over te praten". De baron probeerde een honing zoete glimlach op zijn gezicht te leggen. „Jéaé", zei hr, met een uithaaltje, „dat tweetal heeft geprobeerd hei ons een beetje lastig te maken en daarom heb ik ze vooi alle zekerheid inin Schutzhaft genomen. Het ge beurde heus in hun eigen bestwil, meneer Brown, want er lopen hier in de buurt gauwdieven rond. die het op hun leven gemunt hebben". Jimmy zei alleen op een ongelovige toon: „Och kom toch!" schappelijk gebied bekleedde hjj zeer vele functies. Na zijn H.B.S.-opleiding te Oost burg voltooid te hebben begon hy zijn loopbaan als volontair ter secretarie in Breskens en in November 1936 yolgde een benoeming tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie van Schoon dijke. Reeds in het voorjaar van 1937 volgde een vaste benoeming tot le ambtenaar ter secretarie en tot waar nemend secretaris. Nog hetzelfde jaar werd de heer Luteyn commies-ont vanger, welke functie hö tot op heden heeft bekleed. In het verenigingsleven nam hij een belangrijke olaats in. Zo was hij voor zitter van de muziekvereniging „Oe fening kweekt Kunst", secretaris van de Neutrale Kleuterschoolvereniging, bestuurslid van de Groene Kruis-af- deling en voorzitter van de ouder- commïssie der o.l.s. Ook in het West Zeeuwsch-Vlaamse verenigingsleven had de heer Luteijn een actief aan deel. Hij was bestuurslid van de afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ned. Rode Kruis, voorzitter van de onder-afdeling West Z.-Vlaanderen van de Ned. Bond van Gemeente-amb tenaren (bestuurslid voor de afdeling Zeeland van deze bond) en voorts bestuurslid van de Kring „Land van Cadzand" van Volksonderwijs. De nieuwbenoemde burgemeester ls gehuwd en heeft een gezin onet vier kinderen. Hij is de beginselen van de V.V.D. toegedaan. De Zuid-Hollandse gemeente Ber kenwoude telt een kleine duizend zie len. Grenswijziging Goes Kloetinge besproken Maandagmiddag heeft het college van Ged. Staten 'achtereenvolgens in Kloetinge en Goes informatieve be sprekingen gehouden met de raden van beide gemeenten over de grens- wijzigingsplannen. Er was volop ge legenheid voor de gemeentebestuur ders hun mening over deze plannen kenbaar te maken. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Veen, C. den Boer, cand. te Puttershoek; te Lutterswijk vac. Roobo (toez.) J. v. d. Vange te Wildervank. Benoemd tot vic. te Hogeveen Th. J. Remmers te Oud-Beierland. Bedankt voor St. Maartensdijk de heer J. van Vliet te Zetten-Andeist. GEREF. KERKEN. Beroepen te Middleston-Kantens H. Willems te Augustinescha. Aangenomen naar Domburg-Westkapel- le A. J. Dondorp cand. te Heemstede die bed. voor Giessen Oud- en Nieuwkerk, Oldeborn, Oud'e Mirden, Paezen en Mod dergat, Raamsdonk-Brimmelen en voor Vreeswijk; naar Berlicum L. Loosman te Stad aan Haringvliet. Bedankt voor Apeldoorn en Utrecht L. J. Boeylnga te 's-Gravenzande; voor Perth (Australië) C. Brouwer te Luttelgeest in de N.O. Polder. GEREF. KERKEN, ART. 31. Aangenomen naar Gouda K. Drost te CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nijmegen C. Langbroek, cand. te IJmuiaen: te Zierikzee tweede pred. plaats J. Rebel cand. te Rotterdam. DONDERDAG 28 JULI. HILVERSUM L 402 m 746 kc/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: Nws. 8.15 Gram. 8.50 Idem. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radio Philh. ork. 11.45 „Kruistocht tegen natuurschennis en baldadigheid", caus. 12.00 Piano en orgel. 12.25 In 't spionnetje. 13.30 Land- en tuinb.-meded 12.35 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 1355 Koersen. 14.00 Gram 14.05 „Spel met Marionetten", hoorsp. 14.45 Tenor en luit. 15.00 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.35 Dansmuz. (Tussen 16.00 en 17.00 Tour de France17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz Rijksdelen Overzee:'J. J. van der Laan: „Kroniek van Overzee". 18.00 Nws. i8.15 Tour de France. 18.25 Sportproblemen 18.35 Lichte muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Surinaamse volksmuz. 19.20 Act. 19.30 Amus. muz. 19.55 Fototips. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1955: „Don Giovanni", opera. (In de pauze pim. 21.25 Tour de France). 23.00 Nws. 23.15 Sportact. 23.25— 24.00 Intern, festival v. h. chanson te Ve netië. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/S. 7.00 KRO. 10.00 NCRV 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws 7.10 Giam 7.45 Morgen gebed en lit kal 3.00 Nws en weerber. 8.15 Gr; 10.00 Gewijde KRO- 110! 12.00 An;e:::s 12.33 Land- er Wij van het land kath nn y(jo: de huisvrouw NCRV: muz 10 30 Morgendienst. de zieken 11,45 Gram. 12.03 Lichte muz. (12.30— tuinh medea 12.33—12.40 12.55 Zonnewijzer 13.00 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. NCRV (4.00 Gram 14.20 Negro spirituals. 14 45 Voor de vrouw 15.15 Ka- Tkoor en solist. 15.45 Gram 16.00 Bij bellezing 16.30 Klassieke muz. 17.00 Klankb. voor ae jeugd. 17.30 Gram 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Lichte muz. 18.30 Fries progr 18.45 Gram 19.00 Nws,- en weerber 19.10 Gram. 19.20 Sociaal ge sprek. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Wedstrijd 21.15 Gram. 21.44 Restdentie- ork. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Or- gelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO. 20.15 Circus. 21.3021.45 Act. en weerbe richten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3