Nieuw wereldrecord op de 1500 m van zwemster Leni de Nijs BEWOGEN WEEK EIND J0AN TRAPMAN EN R0BBY SPAAS WONNEN DE TITELS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 25 JULI 1955 TIJDENS NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Tijd van Ragnild Hveger met 10.5 sec. teruggebracht tot 20 min. 46.5 sec. BIJ DE ZATERDAGMIDDAG in het Utrechtse D. K. R.-zwembad ge houden wedstrijden om de nationale z wemkampioenschappen 150 meter vrjje slag dames en heren, heeft de R obbenzwemster Leni de Nys het we reldrecord 1500 meter met 10.5 sec. verbeterd. Zjj zwom deze afstand in 20 min. 46,5 sec. Dit wereldrecord stond op naam van de Deense zwemster Ragnhild Hveger met de tyd van 20 minuten 57 sec. Toen Leni de Nys 800 van de 1500 meter had afgelegd, bleek dat zy ook het Nederlands record voor de 800 me ter met 4.8 sec. had verbeterd. Voor heen stond dit record op naam van h aar clubgeirootje Tine van Brenk met 11.03.2. Leni de Nys noteerde voor deze afstand 10 min. 58.4 sec. De Robbenzwemmer H. Willemsell Willy van Doorne, (ODZ, Rotter- bracht het Nederlands record 800 me ter op zyn naam. Zonder veel tegen stand was zijn tijd 10 min. 18.6 sec., dit betekende een verbetemg van het bestaande record van P. Stam (Nep- tunus Bandoeng) met 13.7 sec. Reeds bij het keren op 100 meter nam Leni de Nijs een voorsprong, die zij tot het einde behield. Geleidelijk liep zij verder uit, waardoor haar concurrente, Jopie van Alphen (R. D. Z., Rotterdam) op 20 meter kwam te liggen. Onbedreigd finishte de nieuwe wereldrecordhoudster met een ruim 50 meter voorsprong. De heren zwommen in vier series, waarvan de laatste de voornaamste was. H. Willemse (Robben) won zon der moeite van G. de Bruyn '(Nep tunus Amersfoort). Tussentijds ver beterde hy t' Nederlandse record 800 meter met 13.7 sec. Uitslagen 1 Leni de Nijs (Robben) 20 min. 46.5 sec.; 2 Jopie van Alphen, (RDZ, Rotterdam) 21 min. 42 sec.; 3 Mary Kok (Robben, Hilversum) 21 min. 46.7 sec.; 4 Els Steehouwer (RDZ, Rotterdam) 22 min. 4.7 sec.; 5 Jans Koster, (Gooi, Bussum) 22 min. 18.2 sec.; 6 Judy de Nijs, (Robben Hilver sum) 22 min. 25.6 sec.; 7 Loes Zandvliet, (Golfbrekers, Leiden) 22 min. 26 sec.; 8 Corry Schimmel, (Gooi, Bussum) 22 min. 42.5 sec.; 9 Ina van Keulen. (Gooi, Bussum) 23 min. 11 sec.; 10 Beppie van Ooyen, (ODZ, Rotterdam) 24 min. 22.8 sec.; dam 25 min. 46.4 ec. Heren: 1 H. Willemse, (Robben) Hilversum 19 min. 43.2 sec.; 2 G. de Bruyn, (Neptunus, Amersfoort) 20 min. 32.1 sec.; 3 P. ten Thye, (LZO) Leeuwarden 20 min. 43.1 sec.; 4 J. de Jong, (LZO, Leeuwarden) 20 min. 43.1 sec.; 5 A. Keyser, (Robben, Hil versum) 20 min. 46.7 sec.; 6 A. De- muth, (Zwemlust, Utrecht) 21 min. i.7 sec.; 7 H. Klein, (DJK, Amster dam) 21 min. 10.6 sec.; 8 F. Pieters, (DWR. Alkmaar) 21 min. 12 sec.; 9 W. de Jonge, (Bubble, Veendam) 21 min. 22.5 sec.; 10 H. Seemann, (DJK, Amsterdam) 21 min. 22.6 sec.; 11 H. Vriend, (Y, Amsterdam) 21 min. 36.5 sec. Jacques Goddet over de Nederlandse ploeg In een onderhoud met een Nederlandse verslaggever heeft de directeur van de Tour, Jac ques Goddet, zijn mening gege ven over de Nederlandse ren ners. „Ik heb grote waardering voor de renners met het rood, wit en blauw en ik zou ze niet graag meer willen missen. Zij komen altijd met verrassende prestaties uit de bus en geven levendigheid aan de strijd. Ik weet het, Pellenaars heeft ge brek aan fris bloed om naast de ervaren mannen als Wagtmans van Est, Nolten en Gerrit Voorting de ploeg nieuwe mo gelijkheden te geven". Op de vraag of hij dacht dat de ploeg als geheel even sterk is als vorige jaren antwoordde de heer Goddet: „Ongetwijfeld is het een ho mogene ploeg. Hoe kan het ook anders met een leider als Pelle naars. Ik mis echter in de Ne derlandse ploeg een mogelijke Tour-winnaar. Ik zou dat graag hebben gezien, want het gevecht om de ereplaatsen zou er alleen maar interressanter door zijn geworden". •X- De Frans-Italiaanse ploeg Trintignant Casteli'otti heeft met een 3 liter Ferrari de nachtelijke 10 uren race van Messina gewonnen. Zij legden 1202.335 kilometer af, met een gemiddelde snelheid van 120.233 km/u, hetgeen een nieuw wed strijdrecord betekende. Berging van goud uit „Renate Leonhardt" Voorzitter van coöperatieve vereniging afgetreden. In een Zaterdagmiddag te Utrecht gehouden vergadering van leden-aan deelhouders van de coöperatieve ber gingsvereniging „Renate Leonhardt" is de voorzitter van deze vereniging, de heer P. Visser, gedwongen tijde lijk af te treden, hangende het onder zoek dat door de officier van justitie te Alkmaar zal worden ingesteld naar het financieel beheer van de vereni ging- Ter vergadering, die ditmaal ge presideerd werd door mr J. W. Bax, voorzitter van het college van com missarissen van de vereniging werd een accountantsrapport aan ae orde gesteld, waaraan de verklaring van goedkeuring ontbrak. Het accountantskantoor, dat de con trole verricht heeft, heeft deze goed keuring nl. onthouden, omdat de be scheiden niet in overeenstemming zouden zijn met de feitelijke stand van zaken. Een tweetal andere ac countantskantoren had de opdracht het onderzoek van de financiële be scheiden van de vereniging»eveneens teruggegeven. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat door de bouwer van de zg. werk- put van waaruit men straks het goud uit de „Renate Leonhardt" hoopt te halen, een bedrag van 10.000 aan provisie is verstrekt. JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN LAWNTENNIS Nederlands waterpoloteam tegen Joegoslavië. Het Nederlands zevental, dat Za terdag 30 en Zondag 31 Juli te Nij megen tegen Joego Slavië zal spelen, wordt samengesteld uit de volgende spelers: Kniest (Neptunus Arnhem), Smol (H.Z. en P.C.), Korevaar (H.Z. en P.C.), Waalewijn (H.Z. en P.C.) Bylsma (Haarlem), Muller (Dolfijn), Lunchs (Robben), Lamme (Robben), Waagenaar ('t IJ), Van der Toorn (G.Z.C.), en Mosterd (H.Z. en P.C.). Geen verrassingen van betekenis in Goes. De districtskampioenschappen lawn- tennïs van Zeeland werden dit jaar gespeeld te Goes op de banen van Sla Kaak en 't Halve Maantje. In totaal hebben 12 meisjes en 22 jongens aan deze wedstrijden deelge nomen. Opvallend was het groot aan tal zeer jeugdige spelers van 12 a 13 jaar, die wars van elke vorm van nervositeit er flink op los sloe gen en waarvan enkelen onmisken baar aanleg toonden. Wat het spel betreft, viel in het algemeen op, dat het serveren rela tief wel een bijzonder zwak punt is. Verrassingen van betekenis deden zich niet voor. Zowel by de meisjes als bij de jongens wisten de door se lectiewedstrijden aangewezen afge vaardigden voor de nationale jeugd kampioenschappen Joan Trapman en Robby Spaas hun uitzending te rechtvaardigen door hun overwinnin gen in de finales. Om de wedstryden voor de deelne mers aantrekkelijk te maken werd ook een z.g. troostronde georgani seerd, waardoor elke deelnemer ten minste twee wedstrijden kon spelen, hetgeen gezien de zeer moeilijke bootverbindingen vooral op Zondag, zeer zeker tot de goede deelname uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Zierikzee zal hebben bijgedragen. Bij de prijsuitreiking prees de heer G. J. Scherphuis, voorzitter van ,,'t Halve Maantje" de prettige geest tij dens de wedstrijden eh. de buitenge woon sporiteve wijze waarop gespeeld was en de „tegenslagen" werden ge ïncasseerd. Resultaten. Meisjes enkelspel: Halve finales: J. Trapman (Aardenburg)M. Boeze- man (Hulst) 86, 61; Sj. v. d. Peyl (Terneuzen)J. Visser (Ter- neuzen) 64, 62. Finale: J. TrapmanSj. v. d. Peyl 8—6, 7—5. Jongens enkelspel: Halve finales; R. Spaas (Terneuzen)P. de Pagter (Middelburg) 6—2, 6—0; P. v. Rhee (Oostburg")H. Nijsten (Terneuzen) 64, 6—1. Finale: R. SpaasP. v. Rhee 63, 2—6, 6—2. Troostronde: Meisjefinale: E. Ver- straeten (Hulst)L. van Son (Hulst) 6—0, 6—0. Jongensfinale: W. Ezendam (Zie- rikzee)P. Verstraeten (Terneuzen) 6—4. 6—3. (Advertentie) Advertentie Een grote serie interessante vliegtuigplaatjes op de blnnendoosjes van Croydon Is een „extra" voor de geregelde roker van deze prima Virginia: R. S. STOKVIS St.ZONEN N.V. 36210 B „Kloostérdijk" nieuw schip voor H.A.L. De directie van- de Holland-Ameri ka lijn heeft besloten het ca 7200 ton metende vrachtschip met passagiers accommodatie, dat onlangs bij de werf Jan Smit Czn te Alblasserdam werd besteld, de naam „Kloostérdijk" te geven. De „Kloostérdijk" zal een zuster schip van de „Kinderdijk" worden, welk schip thans door de N.V. Ko ninklijke maatschappij „De Schelde" te Vlissingen gebouwd wordt en in het eerste kwartaal van 1956 in de vaart zal komen. Geen Hongaarse spelers in continentaal elftal. De Hongaarse voetbalbond zal geen spelers afstaan voor het conti nentale elftal dat op 13 Augustus a.s. te Belfast tegen een vertegen woordigende ploeg van Groot Brittan nië zal spelen. De bond is van mening dat het niet juist is een continentale selectieploeg tegenover een team van één land, of van een groep landen, te plaatsen, zelfs al zou het voetbal in dat land op zeer hoog peil staan. In Hongaarse voetbalkringen voel de men weinig voor een dergelijke ontmoeting. Men gaf de voorkeur aan een wedstrijd tussen Europa en Zuid-Amerika en er is sprake van feweest dat van Hongaarse zijde een ergelyke wedstrijd zou worden voor gesteld. Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen Sportcommissie K.N.W.U. maakte samenstelling bekend. De sportcommissie van de K. N. W. U. heeft de Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen in Italië (27 en 28 Augustus op de weg te Rome en 31 Aug.3 Sept. op de Vigorellibaan te Milaan) als volgt Samengesteld: Sprint profs: J. W. Derksen en A. J. van Vliet. Sprint amateurs: J. Capteyn, Fr. Malm en P. F. M. Post. Achtervolging amateurs: P. J. van Heusden en A. F. F. van Houwelin- gen. Achtervolging profs: Hierover zal later worden beslist. Stayers: J. Pronk gangmaker F. A. Wiersma en Norbert Koch gang maker A. W. D. de.Graaf. Wegwedstryd amateurs: ingeschre ven zijn de volgende 12 renners: P. A. J. van de Brekel, P. Craenen, J. Gelissen, M. van der Heuvel, J. Laha- ye, J. Nieskens. J. Rol, A. J. van Steenselen, L. Stevens, M. J. C. Stolker S. Verhoef en A. van Wet ten. Uit hen zal de ploeg vah 6 man, die starten zal, worden geformeerd. Wegwedstrijd profs: ingeschreven zijn de volgende 12 renners: H. van Breenen, W. van Est, H. Gelissen, D. de Groot, P. Haan, J. L. Hinsen, J. H. Nolten, Mathys Roks, H. Stevens, A. Voorting, Sj. de Vries en W. Wagtmans. Uit deze renners zal de ploeg van acht worden gevormd, die zal starten. Gerrit Schulte is belast met de technische leiding van de amateur- ploeg op de weg. IHet ligt in zijn bedoeling met deze ploeg het traject van Zürich naar Rome op de fiets af te leggen. Uitslagen van de Tour de France ZESTIENDE ÉTAPPE. De zestiende étappe van de Ronde van Frankrijk van Ax-les-Thernes naar Tou louse over een afstand van 123 km. werd gewonnen door de Belg van Steenbergen in een tijd van 2 uur 57 min. 9 sec. Het klassement van a'e zestiende étappe luidt: 1 Van Steenbergen, B'elgië, 2 u. 57 m. 9 s. In dezelfde tijd: 2 Benedetti, It. 3 Poblet, Spanje. 4 Ockers, België. 5 Van Est, Ned. 6 ex aequo L. Bo- bet, J. Bobet, Dar- rigade, Forestier, Gauthier, Gemini- anl, Mahé, Rolland (a. Fr.) Adriaens- sens, Close, De Bruyne, Impanis, Van Genechten (al len België), Compa ny. Gelabert, Loro- no, Mateo, Ruiz (allen Sp.), Hoar, Robinson, (beiden Eng.), De Groot, Hinsen, Nolten, Van Breenen, Wagtmans (•allen Nederland), Fornara, Fantini, Austrua, Guidici (allen Italië), Gaul en Kemp (beiden gemengde ploeg). ALGEMEEN KLASSEMENT. Het algemeen klassement luidt na de zestiende étappe: 1 Rolland, Frankrijk, 94 u. 59 m. 42 s. Op 4 m. 53 s. 2 L. Bobet, Fr. Op 6 m. 18 s. 3 Fornara, It. Op 10 m. 44 s. 4 Brankart, B'elgië. Op 12 m. 20 s. 5 Geminiani, Fr. Op 12 m. 44 s. 6 Astrua, It. Op 1-2 m. 50 c. 7 Van Est, Ned. Op 13 m. 46 s. 8 Vitetta, Z.O. Op 14 m. 9 Gaul, Gem. pl. Op 13 m. 41 s. 10 Close, Bedgië. Op 22 m. 3 s. 11 Ockers, Belg. Op 22 m. 8 s. 12 Quentin, West. Op 22 m. 28 s. 13 Mahé,Fr. Op 33 m. 29 s. 14 Coletto, It. Op 35 m. 15 Impanis, België. Op 35 m. 3 s. 16 J. Bobet, Fr. Op 40 m. 41 s. 17 Gelabert, Sp. Op 45 m. 54 s. 18 Wagtmans, Ned. Op 50 m. 20 s. 19 Huber, Zwits. Op 51 m. 32 s. 20 De Bruyne, Belg. Dp 1 u. 14 m. 30 s. 29 Nolten, Ned. Op 1 u. 16 m. 30 Hinsen, Ned. Op 1 u. 27 m. 21 s. 33 Van Breenen, Ned Op 1 u. 29 m. 32 s. 36 De Groot. PLOEGENKLASSEMENT. Het ploegenklassement van de zestien de étappe luidt: Op 30 sec.: Op 1 min.: Radioverslag van de Tour. Jan Cottaar geeft vandaag tussen 16.00 en 17.00 uur over de zender Hilversum I (402 m.) een verslag van de aankomst der renners in St. Gaudens. Dit programma wordt om 18.15 uur over dezelfde zender her haald. Om 22.50 uur geeft Jan Cottaar een nabeschouwing over de étappe ToulouseSt. Gaudens. eveneens over Hil versum I. Deze uitzendingen worden verzorgd door AVRO, KRO, VARA en Wereldomroep. vwwvwwwv (Van Steenbergen, Ockers, Bankart) met 8 u. 50 m. 27 s. 2 Italië (Benedetti, Astrua, Barozzi. 3 ex aequo. Nederland! (v. Est, Hinsen, Nolten). Spanje (Poblet, Company, Gela bert.) Frankrijk (L. Bobet J. Bobet, Darriga- d'e). Ile de France (Ba- rone, Caput. Dacquay). Gem. Ploeg (Gaul, Kemps, Schnei der). N.O. Centraal (An- zile, Bauvin, Bu- cnonnet). West (Colette,' Quentin, Ruby). Z.-Oost (Telsseïre, A. en L. Lazarides) Zwitserland (Hu ber, Hollenstein, Bovay). ploegenklassement luidt e étappe: sec. 2 Italië. 3 België. 4 Nederland. 5 Noord Oost Centr. 6 Spanje. 7 Zuid Oost. 8 West. 9 Zwitserland. 10 Ile de France. 11 Gemengde Ploeg. I Frankrijk, 282 u. 47 m. 8 Op 45 m. 22 s. Op 1 u. 47 m. 8 s Op 2 u. 29 m. 46 s Op 2 u. 44 m. 17 s Op 3 u. 27 m. 41 s Op 4 u. 8 m. 45 s Op 4 u. 41 m. 46 s Op 4 u. 47 m. 31 s Op 5 u. 10 m. 29 s Op 5 u. 14 m. 17 s Na de zestiende étappe luidt het pun tenklassement: 1 Ockers (België) 259 punten 2 Van Est (Ned.) 261 punten. 3 Poblet (Sp.) 268 punten. 4 Wagtmans (Ned.) 281 punten 5 Bauvin (Noord Oost Centr.) 366 punten. 6 Rplland (Fr.) 370 punten. 7 Schneider (Gemengde PI'.) 444 punten. 8 Fantini (It.) 449 punten. 9 De Bruyen (België) 460 punten. 10 Monti (It.) 479 punten De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan Teisseire van de Z.- Oost-ploeg. Hij behaalde bij de stemming II punten vóór Agut (Zuiö'-Oost) 10 pnt„ en onze landgenoot Van Est 3 punten. Ronde van Frankrijk 1955 1B*ETAPPE26 JULI f8°Etappe St.Goudens-Pou 26JuH-206km (laruns £AUX BONNES C.AUB/SQUC ,.r;\ FEUILLETON Het is beter, voortaan geen risico meer te' lopen. Dat zal in de toe komst geraden zijn". Zijn laatste woorden deden haar bloed koken. De toekomst en wat voor toekomst? Ze had hem kun nen vermoorden! Misschien ver moedde hij dat. Haar plotseling flikkerende ogen, haar eensklaps bloedrode wangen, die even te vo ren zo bleek waren, verrieden wat er in haar omging. Twijfel daarom trent v/as uitgesloten, maar hij waardeerde ten zeerste haar zelfbe heersing. Eerst toen de vlam wat uitge brand raakte, antwoordde zij. En ze sprak als een gast tot haar gast heer. „Beste Greg, je vleit me te veel. Maar ik vrees, dat ik voor zaken doen niet zou deugen, terwijl jij er voor geboren schijnt. Het is aardig, mij mijn armband terug te willen geven. Je moet me toch vertellen, wat je ervoor betaald hebt. Ik zou niet graag hebben, dat mijn nicht van het geval op de hoogte kwam, Zie je, ik zat toen erg in de knijp en moest geld zien te krijgen Terwijl zij sprak, had ze de arm band van de tafel genomen en zó vlug over haar linker arm gehaald, dat Gregory Porlock nauwelijks tijd door PATRICIA WêNTWURTH zou hebben gehad, om het haar te beletten. Het sieraad zat reeds aan haar pols. Hij had dan ook geen enkele tegenactie ondernomen, maar zei lachend: „Wel, verkoop ze niet opnieuw. Het is een beetje te gevaarlijk. Vol- fende keer mocht iemand ze ber ennen... je kunt nooit weten". Toen ze zich omwendde om heen te gaan, kwam hij een stap dich terbij, greep haar pols, drukte met zijn grote hand het diamanten tra liewerk in haar vlees en zeide: „Je weet, dat ik de ontvangstnota be zit. De armband wordt daarin be schreven. Je kunt je tot Maandag morgen beraden. Tot zolang wapen stilstand". Toen liet hij haar los en ze ver liet de kamer, zonder verder een woord te spreken. Ze was halfweg de trap, toen ze de huisdeur hoorde open gaan en weer sluiten. De koude van buiten kwam het huis in en tegelijkertijd klonk de stem van Leonard Carroll. De laatste gast was aangekomen. Zonder zich om te wenden, liep zij langs de deur van miss Master- man's kamer naar haar eigene. Het was maar een korte afstand van de bibliotheek naar deze kleine coquet te slaapkamer met haar lichtblauwe gordijnen, haar frisse sitsen stoel- bekledingen met bij die gordijnen passende bloempatronen, afgewis seld door purper en rose; het war me, knappende vuur. Maar op die korte afstand had Moira Lane reeds haar besluit genomen. HOOFDSTUK XIV „The Grange" was een oud huis. De salon was lang en laag van ver dieping en voor de vier tamelijk kleine vensters hingen bleekge- bloemde, met gouddraad doorweven gordijnen, die uitstekend pasten bij de wanden met ivoorkleurige pane len. Stoelen en divans waren in de zelfde tint gehouden en het geheel bewaarde de fijne deftigheid van vroeger dagen. Toen Gregory Por lock de komst van zijn gasten af wachtte, overdacht hij, niet voor 't eerst trouwens, hoeveel beter dit alles zou hebben gepast bij minder moderne kleding. Hij dacht aan vrouwen met hoge kapsels en wijde hoepelrokken, aan mannen met kniebroeken en kleurige jassen. Zichzelf zag hij al in groen fluweel en met licht goepoederd haar. Hij was in opgewekte stemming, want hij had net optimisme van een man, die een moeilijk te be sturen span over een gevaarlijke weg leidt. Als er geen moeilijkhe den, geen gevaren waren, zou het zaakje niets aantrekkelijks hebben. Het op een haarbreedte juist wen den, het ogenblik, dat alles op het spel staat, de zenuwspanning en de wil om een weerbarstig span te lei den, te beteugelen, meester te blij ven, gaven 't avontuur iets pikants en maakten elk risico de moei te waard. En hij nam deze avond inderdaad risico's. Vooral vrouwen waren onberekenbaar, vrouwen met zenuwen als een losgeslagen kom pasnaald in een .magnetische storm! Het was best mogelijk, dat Linnet reeds in haar angst Martin Oakley het plegen van bigamie had bekend. Zich dat toneeltje voorstellend, vond hij het niet onvermakelijk, maar anderzijds hoopte hij toch, dat ze het wat langer zou uithouden. Dan was het echter mogelijk, dat zij al leen aan tafel kwam, om al bij de soep flauw te vallen. Hij moest haar dadelijk bij aankomst 'n cock tail geven en ook heel aardig tegen haar zijn. Linnet fleurde altijd op, als men haar vriendelijk tegemoet kwam. Als de tijd van hun huwe lijk niet was samengevallen met 't diepste punt van zijn financiële om standigheden, zou 2e hem misschien nóg aanbidden, maar ook het zachtste karakter verhardt in een achterbuurt en de hele affaire was één grote ellende geworden. Hij herinnerde het zich met afkeer. Een ander risico was Dorinda Brown. Zijn bedoeling was natuurlijk niet geweest, dat zij de Oakley's deze avond zou vergezellen. Hy had het leuk gevonden, haar hartelijk uit te nodigen, terwijl hij tegelijkertijd maatregelen trof om haar komst te verhinderen. Dat plannetje was mis lukt; hoe wist hij niet, maar hy dacht het wel uit te vinden. Zijn bedoeling was geweest, dat Dorinda op een an dere plaats een minder amusante, maar een waar men geen veront schuldigingen accepteerde zou wor den vastgehouden. Hij hield er niet van, dat zyn plannen gedwarsboomd werden; ze waren altijd zorgvuldig opgezet en als ze niet met succes be kroond werden, moest de een of an der er voor boeten. Afgezien van zijn ontstemming op dit punt, verhoogde Dorinda's te verwachten komst in ge zelschap van de Oakley's de belang wekkendheid van het geval. Intussen vermaakte hij zich lichte lijk met gissingen omtrent haar uiter lijk. Zeven jaar is een lange tijd en zeven jaar tussen veertien en één en twintig is langer dan in maanden of jaren kan worden uitgedrukt.. Hy herinnerde zich een kind met een, dik ke blonde vlecht, een rosekleurig ge zicht en ronde ogen. Neen, dat moest van nog vroeger datum zijn. Een meisje van veertien droeg geen vlecht meer, maar het gezicht had nog de zelfde kleur en de ogen waren nog die van een kind. Plotseling bedacht hij, dat die ogen hem lang en ernstig hadden aangestaard. Hij was uitge varen tegen Mary, die hem boos had gemaakt en toen was juist Dorinda binnengekomen. Zij had de deur ge opend en keek hem verschrikt, erns tig aan. Nu hij 't goed naging, moest dat de laatste maal geweest zijn, dat hij haar gezien had en nu was het de vraag, of zij hem al dan niet zou herkennen. Naar eigen oordeel was hij niet iemand, die men gemakkelijk vergat. Voor zichzelf was hij tamelijk wel overtuigd, dat geen vrouw hem ooit uit haar geheugen zou wegwis sen. Maar een kind zou kunnen ver geten... en misschien ook niet, daar viel geen peil op te trekken. Gesteld, dat zy hem zich herinnerdeZ.i. kwam het er eigenlijk niet zoveel op aan. Een meisje, dat door Mary was opgevoed, zou niet zo dom zijn, een scène te maken en alles bij elkaar zou zy ook zeker van haar zaak zijn. Ofschoon hij niet graag zou toegeven, dat hij een dubbelganger kon hebben, was zoiets toch niet zeldzaam en als de twijfel eenmaal was gewekt, kon dat een voor hem heel bevredigend resultaat geven. Kortom, hij begon meer en meer te vertrouwen op zyn handigheid wat Dorinda Brown aan gaat. Intussen zal Linnet Qakley met verschrikte ogen haar spiegelbeeld aan te staren. Hoewel reeds aange kleed, wist zij nog niet of zij wel gaan zou. De laatste dagen en nach ten was zij geen half uur achtereen in dezelfde stemming geweest. Soms zag zy zichzelf op weg gaan, in de auto stappen, een klein eindje rijden, „the Grange" betreden, een vreemd huis, dat zij zich maar niet voor de geest kon halen en dan voelde zij weer. dat ze niet kón. Zij kon dat huis niet binnengaan en er Glen ontmoe ten, zy kon hem niet de hand druk ken. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6