KAPPIBEN DE OERMUZIEK Middelburgs Dilettanten Toneel in België eervol onderscheiden WALCHEREN KAUWGOM DIPLOMA-UITREIKING IN SCHELDE KWARTIER" KLAMM uit de AETHER MAANDAG 25 JULI 1955 PBO V IN O I ALE ZEEUWSE COURANT DAG MET VERRASSINGEN Honderdste voorstelling in de Stadsschouwburg van Gent (Van een onzer redacteuren) „Het Middelburgs Dilettanten Toneel" is opgenomen in de Orde der Eer volle Onderscheidingen van het Nationaal Toneel Verbond In België. Deze verrassende mededeling deed de heer A. E. de Frenne, voorzitter van de Koninklijke Maatschappij „De Melomanen" in Gent en voorzitter van de afdeling Oost-Vlaanderen van het Nationaal Toneelverbond, voor de aan vang van de voorstelling van „Heeft Constance gelijk", welke H.M.D.T. Zondagavond gaf in de stampvolle Koninklijke Stadsschouwburg van Gent, in het kader van de uitwisseling op het gebied van amateur toneel, die sinds enkele jaren tussen Gent en Middelburg bestaat. Het was trouwens toch een dag met verrassingen. Aan de in de middaguren gemeenschappelijk op uitnodiging van „De Melomanen" gebruikte maaltijd, kon de heer W. de Pagter, voorzitter van H.M.D.T., mededelen, dat deze vereniging dezelfde avond de honderdste voorstelling sinds 1926 zou geven! Regisseur B. A. van Verre had het zo geregeld, dat deze jubileumvoorstelling in Gent werd gegeven! „D-. Melomanen" is verleend. Te voren had spr. de betekenis van het Middelburgs Dilettanten Toneel voor het amateurtoneel geschetst. Hij over handigde de lieer De Pagter de pla quette, verbonden aan de onderschei ding, waarna de bijbehorende oorkon de werd voorgelezen. Hierin wordt o.m. gezegd, dat de opneming in de Tevoren had de heer De Frenne de Middelburgse gasten, die in de mor genuren ontvangen waren in het club lokaal van „De Melomanen" welkom geheten in Gent. De heer De Pagter bracht de ontvangende vereniging aan de maaltijd dank. Hij bracht een dronk uit op de groei en bloei van „De Melomanen" en op de voorzitter van deze vereniging, de heer De Frenne. In de middaguren werden de Mid delburgers namens het stadsbestuur van Gent ontvangen door de schepen van onderwijs, professor Hacquaert, in het museum voor sierkunst. Pro fessor Hacquaert zei o.m. dat men ditmaal „geen plechtige ontvangst" had willen organiseren, maar een meer ongedwongen samenzijn. Daar om was men in het museum bijeenge komen, waar men tevoren na een explicatie van de conservator, de heer van der Walle, een interessante ex positie op het gebied van de Belgische kunstnijverheid had bezichtigd. Professor Hacquaert sprak er zijn vreugde over uit, dat het Middelburgs Dilettanten Toneel de Gentse volks feesten wilde bekronen met de opvoe ring van W. Somerset Maugham's „Heeft Constance Gelijk". Ook „De Melomanen" dankte hij voor de mede werking bij de uitwisseling op toneel gebied. Hij sprak de wens uit, dat H. M.D.T. volgend jaar wederom in Gent zal kunnen optreden. Namens Middelburg. Namens het gemeentebestuur van Middelburg sprak vervolgens jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, die o.m. opmerkte, dat men in Zeeland goede herinneringen aan Gent be waart. Hij memoreerde de culture- Ie ontmoetingsdagen en noemde de uitwisseling op toneelgebied bij zonder vruchtbaar. Van de voor stellingen, door „De Melomanen" in- Middelburg gegeven hebben wij zeer genoten, aldus spr. Na nog gewezen te hebben op het recente succes van H.M.D.T. in het Zeeuws Landjuweel bood mr. Schorer tenslotte een persoonlijk geschenk aan professor Hacquaert aan, die daarvoor dank bracht. Vervolgens voerde de heer De Pag ter het woord. Namens H.M.D.T. dankte hij voor de ontvangst en ook de heer De Pagter had vele waarde rende woorden voor de toneeluitwis seling, waarvan hij de nuttige en aangename zijde belichtte. In zijn waardering betrok spr. vooral de heer De Frenne, die als laatste spreker verklaarde alles in het werk te zullen blijven stellen om het amateuioneel op peil te houden en zo mogelijk nog op te voeren. By de ontvangst in het museum was ver der o.a. aanwezig professor dr. Paul de Keyzer, ere-adviseur van „De Me lomanen". Onder luid app,aus deed 's avonds In de Schouwburg de heer De Frenne mededeling van de onderscheiding, welke H.M.D.T. op voorstel van Inspecteur der P.T.T. nam in Middelburg afscheid. Zaterdagmiddag heeft de heer W. A D. G. M. Jeurgens, inspecteur in algemene dienst der PTT, in de bo venzaal van de Sociëteit „De Verge noeging" in Middelburg afscheid ge nomen van het personeel in zyn afde ling, die Zeeland en WestrBrabant omvat. Zoals indertijd gemeld, gaat de heer Jeurgens Zeeland verlaten om in Zwolle de leiding op zich te nemen van het gelijknamige Post- district. Een rij van sprekers heeft de schei dende toegesproken. Als eerste voer de het woord de adjunct-inspecteur der PTT de heer W. R. Eelsingh. Namens de hoofddirecteur der Poste rijen bracht de plaatsvervangend hoofddirecteur, de heer D. Bosma de heer Jeurgens dank voor de wijze waarop deze de belangen van Zee land en West-Brabant jarenlang heeft behartigd. Ir E. H. M. Terheggen, adjunct directeur van het Telefoondistrict Breda, gewaagde van de goede sa menwerking tussen de Postinspectie en het Telefoondistrict. Hierna sprak de directeur van het P en T. kantoor de heer L. A. van Hoeve, hartelijke woorden van dank voor de prettige wijze van samenwerking, die het op treden van de scheidende inspecteur kenmerkte. De heer A. W. P. Arts, directeur van het P. en T. kantoor in Den Bosch sprak uit naam van de inspec teur der PTT in de Brabantse hoofd stad. Vervolgens brachten vertegen woordigers van alle rangen uit de in spectie hun vertrekkende chef dank en hulde. Tal van fraaie geschenken vormden daarbij de tastbare bewijzen van sympathie, die men de heer Jeur gens toedraagt. Ook waren verte genwoordigd de diverse sport- en ontspanningsverenigingen en de PTT- Harmonie uit Breda, waarvan de heer Jeurgens lange jaren bescherm heer was. Tenslotte sprak de scheidende woorden van dank. Orde der Eervolle Onderscheidingen van het Nationaal Toneel Verbond ge schiedde" wegens uitzonderlijke ver diensten, bewezen bi; de uitwisseling tussen Nederland ec België op het gebied van bet amateurtoneel". De heer De Pagter dankte ïn har telijke bewoordingen voor de eervolle onderscheiding, die hij een zeer bij zondere verrassing noemde. Hij aan vaardde haar als een hulde voor de spelers. Nogmaals wees hij op het feit dat deze toneeluitwisseling de ver standhouding tussen Belgen en Ne derlanders zeer bevordert, waarna het scherm opging voor het eerste be drijf van de comedie van Maugham. Succesvol Het is een bijzonder succesvolle voorstelling geworden, waarvoor de wel zeer talrijke toeschouwers in een ovationeel applaus dankten. Opnieuw bewezen de leden van H. M.D.T. dat met dit stuk niet al leen een goede keuze is gedaan, maar dat'zij het tot in de perfectie beheersen Rest nog te melden dat in Gent voor een bijzonder goed verzorgde toneelaankleding was gezorgd, 'n factor die in dit stuk veel gewicht in de schaal legt. Vlissingen Herv. Jeugdraad hield geslaagde sportmiddag. Zaterdag werd op de sintelbaan aan de Baskenburgerweg in Vlissingen door de Herv. jeugdraad een geslaag de sportmiddag gehouden. Ongeveer 100 jongeren waren daarvoor naar de sintelbaan gekomen. Begonnen werd met 60 m hardlopen waarbij zowel meisjes als jongens aan de start kwamen. Vervolgens bestond het programma uit vèrspringen en hoogspringen. De jeugdige sportvrien den kwamen daarbij uitstekend voor de dag. De heer A. H. Ie Feber, secretaris van de Herv. jeugdraad reikte aan een 23-tal meisjes en jongens een aar dige bronzen draagmedaille uit. Vlees van noodslachtingen wordt doorverkocht Rondvraag gemeenteraad. De vergadering van. de Vlissingse gemeenteraad duurde Vrijdagmiddag vrij lang en de rondvraag leverde daarom waarschijnlijk niet veel op De heren F. van Sabbelt (CH) en P.'j. F. Wanst (KVP) wezen op de ongewenste toestand, welke heerst bij de verkoop van vlees van nood- slachtingen Het was de heer Van Sabben opgevallen, dat soms tien tot vijftien kilo vlees aan één persoon wordt verkocht; anderen, die uren in de rij hebben gestaan, krijgen op die manier niets meer Hij vroeg, of de mogelijkheid bestond een zodanige regeling te treffen, dat ieder in de gelegenheid gesteld wordt een rede lijke portie te kopen. De heer Wanst had zelfs opgemerkt, dat kopers van grote hoeveelheden noodslachtings- vlees dit doorverkopen tegen hogere prijzen De heer J Koops (PvdA) verzocht B. en W. op korte termijn met een voorstel tot wijziging van het ambte narenreglement te komen, waardoor het mogelijk wordt, dat een gehuw de ambtenares in dienst der gemeen te blyft. De gevaarlijke situatie van het rij wielpad voor tweerichtingsverkeer by het nieuwe deel van de Koudekerkse- weg wérd naar voren gebracht door de heer F. G. Smit (PvdA). Hij vroeg o.m. verbreding van dit i'ywiel- pad en verandering van de oversteek plaats. De heer J. P. Vefttevogel (CH) vestigde de aandacht op de slechte verlichting in de hanelsavondschool en op de rioolgaslucht in de Badhuis straat. De heer J. van Wagtendonk (PvdA) verzocht tenslotte nogmaals de verbodsborden op verschillende plantsoenen weg te doen halen „Jong Leven" was een dagje uil. Leden van het kinderkoor „Jong Leven" uit Vlissingen maakten dezer dagen een uitstapje naar Burgers Dierenpark in Tilburg. De reis ging via Roosendaal en Breda. Ook de Warande bij Oosterhout werd be zocht. Het reisje werd gemaakt met drie autobussen. EXAMEN CIOS. Voor het examen ClOS-basketball slaag de de heer P. A. de Visser uit Vlissingen. Gemeenteraadsbesluiten De gemeenteraad van Vlissingen, die Vrijdagmiddag in openbare ver gadering bijeenkwam, nam o.m. de volgende besluiten. De heer M. den Exter te Sliedrecht werd voor het tijdvak van 1 Augus tus 1955 tot 1 Augustus 1956 be noemd tot tijdelijk leraar in de na tuur. en werktuigkunde en wiskunde aan de gemeentelijke dagschool voor de nyverheid. Aan mejuffrouw A. C. Blokland werd per 1 September op haar ver zoek eervol ontslag verleend als le rares aan de gemeentelijke huis houd- en industrieschool. De dames M. L. Pfummel, D. H. van de Kleine- mulder, J. M. PoldermanVijverberg en C. E. Roetei's van Lennep werden als tydelijk lerares aan de gemeente lijke industrie- en huishoudschool herbenoemd, terwyl mej. G. Bakker aan dezelfde school werd herbenoemd als lerares. De heer F. G. Bak werd eervol ontslag verleend als onderwij zer aan de openbare school voor v.g. l.ó. en als leraar aan de avondschool voor nijverheidsonderwijs. Besloten werd de bevoegdheid tot hèt benoemen van directeur en lera ren in tydelyke dienst aan de ge. meentelijke middelbare handelsavond school over te dragen aan het college van B. en W. Aan het bestuur van de vereniging voor b.l.o. op Gerefgrond slag zal medewerking worden ver leend voor de bouw van een vywiel- bergplaats bij de school aan de Kas teelstraat. Voorts werd o.m. besloten tot de aanleg van een gedeelte van de Dok ter Stavermanstraat, waarvoor het benodigde crediet beschikbaar werd gesteld, tot aan. en verkoop van gronden en tot vaststelling van enke le begrotingswijzigingen. Middelburg Scooter reed tegen Belgische personenwagen. Zondagmiddag ongeveer kwart over zes reed de heer J. de V. uit Hulst met zijn echtgenote per scooter over het kruispunt Nederstraat---Breestraat— Dampoortstraat in Middelburg, t er plotseling een Belgische personen wagen. bestuurd door J. J. P. uit Ant werpen aankwam. Mevrouw De schrok zo, dat ze van de scooter wilde springen. De heer De V. week uit naar links, waardoor beiden kwamen tè vallen en ongeveer zeven meter over de grond gesleurd werden. De scooter kwam met draaiende motor vlak voor de auto tot stilstand. Toen de eigenaar zijn vehikel overeind wilde zetten, botste dit prompt tegen de Belgische wagen, waardoor beide voertuigen werden beschadigd. Mevrouw De V. liep een breuk in het kniegewricht op en moest naar het ziekenhuis in Mid delburg worden overgebracht. Ouderlingen bevestigd. Tijdens de Zondagmorgen in de Nieuwe Kerk in Middelburg gehou den kerkdienst, waarin dr. H. v. d. Linde voorging, worden als ouderling van de Nederlands Hervormde ge meente bevestigd de heren A. Zandee, P. de Vos en P. J. Vergouwe. Examens In Amsterdam slaagde voor acte L. O. Engels de heer W. P. van den Bogaardt uit Middelburg. Voorliet examen Engelse handels correspondentie slaagde mej. C. Pouleijn uit Middelburg. Advertentie j echte* van de Red Band Auto, motor en brommer botsten in Middelburg. Doordat de bestuurder van een Bel gische personenwagen, de heer A. G. uit Calmhout, Zondagavond kwart over zeven op de Pottenmarkt te Mid delburg weifeldeenstop te botste de bromfietser J. T. uit Vlissingen tegen een hem tegemoet komende motor, bestuurd door A. B. uit Middelburg. Er zaten 2 passagiers op zijn duo. De bromfietser werd daarop tegen de personenwagen geslingerd. Brommer auto en motor werden beschadigd. De motorrijder en de bromfietser werden aan handen en voeten ver wond. „O.K.K." speelde op Miniatuur. Onder leiding van haar dirigent, de heer Piet de Rooy, concerteerde Zaterdagavond op „Miniatuur Wal cheren" in Middelburg de muziek vereniging „O.K.K." uit Westkapelle. Zowel de klanken, waarvoor de West- kappelaars zorgden als de verlichte miniatuur trokken een redelijk aan tal bezoekers naar het Molenwater. Tevoren maakte „O.K.K." een mars door de stad, die eveneens goede be langstelling trok. Wedvluchten „Zeelandia' De M'burgse Postduivenhoucfersvereniging „Zeelandia" hield een wedvdüeht vanuit St. Denis. De eerste tien prijzen wérden behaald door: 1 en 4 A. Hooftman; 2 en 6 P. van Sabben; 3 J. de Buck; 5 J. Vet ter; 7 J. J. Snoep; B J. de Brêe; 9 P. var Bélzen; 10 M. Jaspers'. Voorts werd een vlucht vanuit Orleans gehouden. De uitslag luidde: 1, 6, 7, 8 en 10 P. van Sabben; 2 en 4 X. Vetter; 3 A. Hooftman; 5 J. Poelman; 9 P. J. van Bel- zen. RAAD ZOUTELANDE In totaal zullen slechts 29 woningen afgebroken worden. Onder voorzitterschap van burge meester S. Kodde vergaderde Vrijdag de raad van Zoutelande. Deze deed enige mededelingen over het zeewe ring- en uitbreidingsplan. De volgen de woningen kunnen blijven staan: Mezennest, Wulk, Sandvlucht, de woning van A. Koets en de werk plaats van Adriaanse. Tuinstraat en 8, de woningen van P. de Korte, me vrouw van Male en Noordervroom 13 en Picoto. Het aantal af te breken woningen bedraagt nu 17, 9 minder dan werd gedacht. Voor de aanleg van de nieu we weg moeten 12 woningen gesloopt worden. In totaal verdwijnen dus 29 woningen. In de meeste gevallen zullen de herbouwwensen ingewilligd worden. De voorzitter rekende op de hoogst toelaatbare vergoeding. Het deed de voorzitter genoegen dat er geen ver zet is. In het seizoen wordt het huis vuil tweemaal per week opgehaald. Een 20-tal aanslagen van de straat- belasting, beneden de 0.15 werd on inbaar verklaard. De gemeentelijke bouwverordening werd gewijzigd. De vrije hoogte van het hoofdvertrek kan van 2.60 meter op 2.50 meter en de slaapvertrekken van 2.40 meter op 2.30 meter komen. Enige gebieden waar niet gekam peerd mag worden, werden aangewe zen. De heren J. Riemens én G. Ga- briëlse wilden èen zomerwoningter rein. De gymnastiekvereniging ont ving een jaarlijkse subsidie van 100. De heren K. de Wol en K. Wouters waren tegen. Op verzoek van de heer Wouters werd het voorstel van B. en W., afwyzend te beschikken op het subsidieverzoek van de commissie voor de hygiëne van het kind in Zee land in stemming gebracht. Het werd met 4-3 aangenomen, Voor de uitbreiding van het ver enigingslokaal „Middendorp" werd 13.670 uitgetrokken. Sint Laurens Examen In Arnhem slaagde voor het exa men bouwkundig tekenaar P.BJM.A. de heer A. van Maldegem uit St. Laurens. )Y Geslaagden kregen gratificatie. Zaterdagavond werden In het Schclde-Kwartier te Vll»f»ingen, de diploma's uitgereikt aan lien, die op de Koninklijke Maatschappij „De men voor hulpbran- Schelde" het "examen voor hulpl der, vlakker, hechter qf warmstokcr met goed gevolg hadden afgelegd. In een toespraak tot de geslaag den herinnerde de heer C. Kapsen- berg, directeur van „De Schelde", aan de waarde van het diploma. Uitslagen van ringrijderij Markiezaatsfeesten Veere. de rlngrydery met versierde sjezen, Zaterdag ter De uitslagen van do sji tegenheid van de Veerse Markiezaats- feesten gehouden, luidden: Wedstrijd: 1. J. Wisse, Middelburg, 49 r.; 2. A. Langebeeke, Seroosker- ke, 48; 3. L. Adriaanse, Serooskerke; 4. A. de Nooijer, Gapinge; 5. J. La- bruyère, Middelburg 41; 6. H. P. Jan- se, Kleverskerke 41; 7. A. de Visser, Vrouwenpolder 40; 8. B. Arendse, Gapinge 39; 9. P. Polderman, Vrou wenpolder, 38; 10. J. de Nood, Veere, 36; 11. P. Poppe, Middelburg 34; 12. Js. Mesu, Veere, 33; 13. P. Duvekot, Grijpskerke 30; 14, Jo van Walle- burg, Middelburg 30; 15. Joh. Mal- jaars, Oostkapelle 28; 16. P. Mal- jaars, Veere, 27; 17. P. de Buck, Veere, 21; 18. P. de ViBser, Seroos kerke, 21; 19. J. Maas, Gapinge, 14; 20. J. H. Janse, Kleverskerke, 10. Versiering door bloemisten: 1. John. Maljaars (medaille); 2. Jac. de Nood (med.)3. J. H. Jans 4. J. Labruy- èré; 5. J. Wisse, eigen werk; 1. B Arendse (med.); 2. H. P. Janse (med.); 3. L. Adriaanse, Seroosker ke; 4. P. de Buck; 5. J. Maas; 6. P. de Visser; 7. Jo van Wallenburg; 8 P. Maljaai-s; 9. Js. Mesu; 10. P. Pop pe; 11. P. Duvekot; 12. A. de Nooijer: 13. A. Langebeeke; 14. A. de Visser; 15. P. Poldemxan. Mooiste wagen; 1. L. Adriaanse; 2. P. Duvekot. Paar in meest fraaie klederdracht: Joh. Mal- jaaïs. RAAD WESTKAPELLE. Nog geen beslissing over lozing rioolwater. Vorige week vergaderde de raad van Westkapelle voltallig onder voor zitterschap van burgemeester mr. M. Tydèman. Een vijftal subsidieverzoe ken werd afgewezen. De raad stond afwijzend tegen het voorstel van de Centrale Diénst Voor Bouw- en Wo ningtoezicht op Walcheren tot wyzi- ging van de bouwverordening om de hoogte van de woon- en slaapvertrek ken met 10 centiméter te verlagen. De raad achtte het onjuist om aoor beperking Van de wóningaccomodatie bouwkosten te besparen. Uitvoerig werd gesproken over het destijds door *<5e gemeente Zoutelande ingediende verzoek om het rioolwater van deze gemeente via de rioolzuiveringsin- riéhtirig "te Westkapelle op de Kreek te lozên. Een concreet besluit kan pas worden genomen, als een deskun dige hierover geraadpleegd is. Enige kleine perceeltjes grond, gelegen in het wederopbouwplan werden aan en van particulieren verkocht en ge kocht. Ernstige val. Op de Rijksweg te Kruiningen reed Zondagmiddag mevr. W. de K. uit Dordrecht met haar bromfiets over een steen en kwam daarbij zodanig te vallen, dat zij een vrij ernstige hoofd wonde opliep. Nadat dokter Allewijn de eerste hulp had verleend, kon me vrouw K. naar familie te Goes wor den vervoerd, om vandaar per trein huiswaarts te keren. BENOEMING Tot tijdelijk lerares aan dê R.H B.S. van het openbaar lyceum en d' daaraan verbonden Rijks middelba re school voor meisjes te Goes is benoemd mejuffrouw M. Derksen te Lobith. „Het zit niet in het bezitten ervan, maar U hebt uw kunde vergroot en daardoor bent U veclzljdlger gewor den. Uw werk kan nu veel effi ciënter zijn en dit leidt tot ver hoogde welvaart van de samenle ving", aldus de heer Kapsenberg. Hij vertelde, dat door 195 perso nen 440 examens waren afgelegd, waarvan 330 met goed gevolg.. Namens alle directeuren bracht hij dank aan de geslaagden en hij be sloot met de woorden „Moge het U veel voldoening geven De heer J. H. Krietemeijer, hoofd ingenieur, afdeling sectiebouw, ver telde iets over de achtergrond van de reorganisatie, die in het Schelde- bedrlif werd doorgevoerd. Hij ver geleek een modern industrieel be drijf met een voetbalelftal, waar ie der orgaan zijn vaste plaats en taak heeft en hij wees er op, dat een bedrijf alleen doelmatig kan werken als ieder ziln taak goed begrijpt en uitvoert. „Alles is de laatste jaren gecompliceerder geworden en dat eist specialisatie. Desondanks is het foed om naast een beroep ook hulp- croepen te leren, zodat het werk sneller gedaan kan worden. De heer Krietemeijer wees ook op het gevaar dat deze diploma's met zich bren gen. „Een hechter moet nu niet den ken, dat hij ook wel het werk van een lasser kan doen, want dat is niet waar. Als U uw bevoegdheden niet overschrijdt kunt U echter mee werken aan een grotere doelmatig heid van het SclxeTdebedrijf en daar door aan een grotere welvaart voor onze stad en voor onze provincie Zeeland", aldus de heer Krietemeijer. Hienia werden de diploma's uitge reikt, waarbij ieder der geslaagden een gratificate kreeg aangeboden. Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Het harmonica trio ,De Chromonica's' een hawaiian- band en een cowboy-ensemble ver zorgden daarbij een programma van populaire en romantische lied jes. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN Aangenomen naar Domburg—Westka pelle candidaat A. J. Dondorp te Heem stede. Marktberichten veiling Middelburg. 23 Juli. Zwarte bessen 1 en 2 f 231.20— 232 50. afw. f 199.80. Aanvoer- 14.000 kg. Officiële publicaties MIDDELBURG. TIJDELIJKE AFSLUITING HAGEPREEKGANG. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat in verband met de verbouwing van de U.L.O.-school aan de Dwarskaai een deel van de Hagepreekgang. vanaf die straat, tijdelijk afgesloten zal zijn voor alle doorgaand rijverkeer. Middelburg, 22 Juli 1955. 1. In de haven van Lutje- wier dobberde de Kraak, wachtend' op een nieuwe la ding. Het dek was ge schrobd en de machines ge poetst en gesmeerd, zodat er niet veel meer te doen was aan boord. De Maat en de Meester hadden nu ein delijk eens gelegenheid om hun zangstemmen te oefenen. Zij wilden graag lid worden van het Lutje- wierder mannenkoor, dat al verschillende troostprijzen had gewonnen, dus deden zij erg hun best. Begeleid door zacht gitaarspel zongen zij roerend schone zeemanslie deren, zoals: „Op de verre wilde bóaé-ren De Maat werd zo door zijn zang mee gesleept, dat de tranen van ontroering over zijn wan gen biggelden en zijn baard doorweekten. Hij zong met lange uithalen, die af en toe eindigden in een benauwd gepiep, wanneer de ontroe- „wat zijn tiïe liedjes toch gevoelig!' Koninklijke onderscheiding. Aan de heer J. J. de Voogelaar, hoofd der openbare lagere school B te Driewegen (gemeente Biervliet) Is de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau verleend. Ten huize van de heer de Voogelaar, die reeds vijf en veertig jaar by het onderwijs te Biervliet is, werd de ere medaille uitgereikt door burgemeester A. P. Kostense. Hierby waren aan wezig de heer A. A. Leenhouts, in specteur van het lager onderwijs en de wethouders A. Hamers en A. Dyk. Daar de heer de Voogelaar de pen sioengerechtigde leeftyd bereikt heeft zal hy óp 29 Juli a.s. afscheid nemen als hoofd van de lagere school. Woning overgedragen. Het bestuur van het burgerwees huis in Arnhem hééft de door deze in stelling geschonken woning officieel overgedragen aan de zes kinderen te Kats, wier ouders in de rampnacht om het leven kwamen. De architect, de heer Valk kreeg een ets ten ge schenke. Het gezelschap uit Arnhem bestond uit de heren Van der Hotten, voorzitter van het burgerweeshuls, De Hartog, rentmeester. Solingen, Kla- mer en Bruins. Oesierbroedval verloop! naar wens. Tot nog toe verloopt de oester- broedval, voor zover dit kan worden geconstateerd, naar wens. De water temperaturen biyven boven de 18 graden, hetgeen uitstekend is voor de lai*ven. In de op 19 Juli genomen wa termonsters kwamen nog 1000 lar ven voor. Op de pannen heeft men de «erste oestertjes reeds kunnen con- ~f at eren. DINSDAG 26 JULI. HILVERSUM 1. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.60—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Graöl. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Gram. 11.15 Kookpraatje. 11.30 Bariton en piano. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. me- ded. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Me- ded. of gram. 13.20 Promenade ork. en so list. 13.55 Koersen. 14.00 Gram 15.00 Voor- dr. 15.15 Viool en piano. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.15 Gram. 17.25 Theater- ork. en solist. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amus. muz. 18.50 Gram. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.15 „Triptiek van Brielle, Vrijheidsstad", klankb. met muz. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Gevar. progr 21.00 „Om de toekomst van het avondland", caus- 21.30 Intern, koorfestival 22.00 Intern, festival v. h. chanson te VeneUë. 2250 Orgelspel. 23.00 Nws. 23.15 New York calling 2350 Gram. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s.a 7.00— 24.00 KRO KRO: 7,00 Nws 7.10 Gram 7.45 Morgen gebed en Ut, kei 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Lichtbaken 10.00 Voor ae «.leuters. 10.15 Gram. 10,30 Gram 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram 11.50 Als ae Ziele luistert. 12.00 Angelus 12,03 Gram 12.30—12.33 Land- en tuinb.medea.i 12 55 Zonnewij zer. 13.00 Nws, en kath. nws 13^0 Inter nat. koorfestival 13.45 Gram 14.00 Tenor en orgel. 14.25 Gram. 15.00 Idem. Tussen 15.30 en 17.30 Tour ae France 15.30 Ben Je zestig? 16.00 Voor de zieken 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeuga 17.40 Koer sen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks-.eien Over zee: „Bloemen op Aruba' do.-r Eilssbeth Hartog. 18.00 „Dit Is leven caus.. 18.15 Gram. 18.30 Metropole-ork -ai solist. 19.00 Nws. 19.10 Tour ae France 19.20 Gram 19.30 Avondgebed en lit. kai 19.45 Gram. 2050 Tour de France 20.40 Act 20.55 De gewone man. 21.00 Uit het "Boek der Boe ken. 21.15 Salzburger FestspSele: „Die Zauberflöte". opera (le bedr.) 22.35 Ra dio-bromfietscursus. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Radio Philharm ork. 23.35 24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3