Markiezaatsf eesten in Veere PITT9O waardig besloten VAN NELLE gaDg* „DE BOERENWAGENCLUB" WIL BOERENWAGEN BEHOUDEN KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN Z. VLAANDEREN Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 25 JULI 1955 ER WAS EEN INTERNATIONAAL PUBLIEK *1 1 wezier de srouvemeur der K.M.A.. tsf vV Hoogtepunten: onthulling gedenksteen ringrijderij en spel in Grote Kerk Waardig en sfeervol zijn Zaterdag te Veere de feestelijkheden ter her denking van het 400-jarig Markiezaat voortgezet en besloten. Hoogtepun ten waren de onthulling van een gedenksteen aan het huis, waar eens Va lerius woonde, in de ochtenduren, 's middags de ringrijderij met versierde sjezen en 's avonds de tweede opvoer ing van „Het Sprookje in de Historie" in de Grote Kerk. Duizenden, van heinde en ver gekomen men kon van een internationaal publiek spreken woonden de evenementen bij. Om half elf verzamelden velen zich op de Kade tegenover de vismijn om de plechtige onthulling van de ge denksteen bij te wonen. Nadat de Chr. Zangvereniging „Valerius" uit Veere, onder leiding van de heer S. Sanders, hét lied „Ghëluckigh is het land" had gezongen, was het woord aan burgemeester jhr. I. F. den Beer Foörtugaél. Staande op de stoep van hét hlils, hield deze een korte toe spraak; Jhr. Den Beer Poortugael wéés daarin op de belangrijkheid van dé figuur Valerius. Spr. Zei bljj eh ge lukkig te Z0n, dat dit moment van dé onthulling was aangebroken. Reeds lang geleden had hy de wens uitge sproken het nog eens té mogen bele ven, dat Zulk een steën Zou kunnen worden onthuld. „Dat dit nu kan ge schieden. zal opnieuw een leder doen weten, dat Veere in de oudheid toch wél degelijk eèh belangrijke stad was, dié grote mannen heeft vóortge^ bracht". De burgemeester sprak voorts Zijn erkentelijkheid uit jegens dé beeldhouwer H. L. J. Schutte, die dé steen vervaardigde. Daarna kwant het moment vaii de onthulling. Met een forse ruk deed jhr. Den Beer het doek wijkelt. Zicht baar Werd toen een eenvoudige kalk steen, waarop duidelijk is te lezenr „Adrlaitus Valerius 1570—4625 had hiér *(j|i woning. De létters zijn als het ware „geschreven" op een blad papier, dat aan de hoeken naar bin nen omkrult. Dé heèr Schutte sprak hierna een kort woord, waarin liij o.a. Veere dankte voor zijn gastvrijheid. Tot besluit van de plechtigheid zong „Valerius" nog „O Hêer, die daar des hemels tenten Spreidt", eveneens een Valèriuslied. Oude banden.,. Een belangrijke bijdrage tot het welslagen van het feest leverde ook het Cadetten-Tamboercorps „Prins Bernhard". Een deel van dit ensemble dat reeds 's morgens onder leiding van kapitein J. P. M. Sehréurs naar Veere getogen was de rest moést nog examen doen werd in het stadhuis Ontvangen. Burgemeester Den Beer Poortugael sprak een wel komstwoord, waarin hij onthulde, dat zijn familie nog oude banden heeft (Advertentie) CARBOVIT-DRAGÉES Tegen maag- en Ingewandstoornissen. Vooral öp reis onmisbaar! Flac.11,05 WatMijnhardt maakt is goed met de Koninklijke Militaire Acade mie. Zijn grootvader was namelijk feruime tijd gouverneur van de K.M. Kapitein Schreurs beantwoordde deze toespraak en zei, dat het corps met liefde en plezier kwam spelen. 's Middags heeft een uitgebreid publiek de prestaties van de 29 man-^sterke band kunnen aah- schouwen en horen. Deze in op leiding zijnde adspirant-officieren Heten tijdens een mars door Vee re een voortreffelijke indruk ach ter. Hun optreden kenmerkte zich door strak en beheerst „sa menspel" in een uiterst goede show. Op do Kiulo Het tambocr-maïtro, sergeant H. Nuse, zjjn corps halt hou den, waarna hjj zich officieel bij bur gemeester Den Beer Poortugael meldde. Dit moment werd ook bijge woond door do Commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. rnr. A. F. C. de Cnsembroot, die vergezeld van mevrouw Do Casembroot geruime tjjd des middags van zjjn belangstel ling biyk gaf. Eveneens waren aan- Geconcentreerd richt deze in Zuid- bevelandse klederdracht gestoken deelneemster aan de Veerse ringrijde rij haar lans op de ring. Het volgen de ogenblik zul zij weten of het raak of Mis is geweest. (Foto P.Z.C VAN TOT .Hoewel er in Tholen altijd een rij wielverbod voor het z.g. „Bosje" bestond, namen vele fietsers het daarmee niet zo nauw. Dit gaf veel ergernis aan wandelaars en vernie lingen aan de beplanting bleven niet uit. vatl gemeentewege heeft men nu aan de toegangen paaltjes gezet, waardoor het plantsoen voor de fiëtsérs is afgesloten. Men hoopt nü dat de Zeedijk eveneen^ op deze wijze voor het rijverkeer wordt af gesloten. EXPOSITIE Het avondmaalszilver van de Ne derlands Hervormde Kerk te Axel, dat dateert uit 1795 en het doopvont, dat in 1835 werd vervaardigd, wordt van 15 Juli tot en met 2 October tentoongesteld op een expositie te Utrecht van zilver uit de Protes- ZEEHOND... Onlangs kwamen de kinderen van een Zaamslagse familie thuis met een nieuw speelkameraadje. Dat hadden ze opgevist. 't Was namelijk een jonge zeehond! Eén zeehonddie de trouw gemeen had met zijn soortgenoten op het vasteland, want hij hechtte zich bij zonder aan de hinderen. Hij wilde van tijt tot tijd nog wel eens een bad ne men, maar wanneer de kinderen huis waarts keerden, dan ging de zeehond meel Omdat het droge element niet be paald bevorderlijk is voor het welzijn van zeehonden, besloot men experts in dierentuinen te raadplegen en om asyl te verzoeken. In Blijdorp lukte het. De 14-jarige zoon des huizes toog op pad en leverde het dier gezond en wel aan de diergaarde af. De zee hond was in zijn element, maar de jongeman uit Zaamslag liad nog wel enige moeite om weer te bestemder plaatse te geraken! Men had hem een terugtocht naar Zeeland beloofd, maar dat liep mis. De knaap is toen maar gaan wande len. Tot aan de Moerdijkbrug! Daar kreeg h\j een lift, en in de late avond arriveerde hij weer in de ouderlijke woning gelegen aan de voet van de zeedijk, 'in het gehucht de Griete. Zeehond, Zeeland, zeedijk..,. Het ,^ee"-avontuur heeft in de Griete Wél stof tot praten gegeven! tantse Kerken van de zestiende eeuw tot heden. GESLAAGD, GESLAAGD... Uit geheel Zeeland komen berich ten binnen van gelukkigen, die ge slaagd zijn Voor allerlei examens. Zo behaalden de heren O. Contant uit Tholen en J. W. Marsman en M. Meijer uit Yerseke de hoofdakte en mej. De Jager uit Domburg toog naar Rotterdam om er de akte nut tige handwerken in onderwijskrin gen beter bekend als de „akte K" te ontvangen en in Den Haag slaag den enkele Zeeuwse dames voor het examen gezinsverzorgster, namelijk M. J. Maljaars, Vrouwenpolder, C. J. P. Schroevers, Middelburg en J. van Splunder, Souburg. NOG STEEDS APPELEN... Hoewel het thans reeds lang geleden is dat de appels van de oogst 1954 werden geplukt, zijn er toch nog steeds appels van de oude oogst. Op de veiling in Ka- pelle werd vorige week nog een kist eerste kwaliteit Jonathan ge veild, die er nog heel goed uitza gen. Er werd 1.01 per kg voor betaald. Ze waren afkomstig uit het koelhuis. In andere jaren was er om deze tijd steeds al aanbod van appelen van de nieuwe oogst. Thans is dit nog niet het geval want de appeloogst is ruim een week later aan normaal. De Yel low Transparant is de eerste ap pel die aangevoerd kan worden en de meeste kwekers in Zeeland kunnen zich niet herinneren dat er al eens ooit zo weinig zijn geweest als thans. De totale oogst wordt op 15 procent van normaal geschat voor wat be treft de Yellow Transparant. MAAK GEEN AARDBEIEN Het aardbeienseizoen loopt ten einde. De komende week zullen nog wel kleine hoeveelheden de veiling bereiken, doch aan het eind van de week is het zeker klaar. Hoewel men in het begin somber gestemd was ten aanzien van de oogst, is voor velen de campagne niet tegen gevallen. Vooral de kwekers van het ras „Madame Moutot" kunnen terugzien op een tamcHjk goede oogst. Ook de prijs was redelijk. De drukte bij de kwekers richt zich thans op de pluk van rode en zwarte bessen. Ook hiervan liggen de prijzen goed, terwijl die voor de zwarte bessen abnormaal hoog ge noemd kunnen worden. De prijs hiervan beweegt zich de laatste dagen rond de 2.35 per kilo. der K.M.A., kolonel W. Kloppenburg en zyn eerste officier, majoor A. O. Gelderman. Velen genoten ook van het folklo ristische schouwspel, dat het ringrij- den in de wederom zeer fraai opge tuigde wagentjes op de Kade bood. Onder een stralend zonnetje bonden 20*„ploegen" hier de strijd aan. Tien en een half maal werd een „omme keer" gemaakt, in totaal dus 11 beur ten. De meeste van de deelnemers hadden elkaar reeds Donderdag Middelburg in het strijdperk ont- inoet. Dat was dus reeds voor tweede maal binnen één week In Middelburg won het echtpaar Langeheeke uit Serooskerke. Dit werd thans tweede en de heer J. Wis se en partnerin, die in de Zeeuwse hoofdstad de tweede plaats bezetten, eindigden thans als eersten. Zij pres teerden het niet minder dan 49 van de 55 ringen te steken. Het verschil met nummer twee was slechts één ring, wel eeü bewjjs, dat ér sterk wprd gereden. De prijzen Werden na afloop op het bordes van het stadhuis door de burgemeester Uitgereikt. Tevoren wa ren de Versierde wagefis gekeurd en maakten zij een tocht door de stad, waai'bij „Veere's Genoegen" voor muziek zorgde. Het avondprogramma werd inge zet met een carillonconcert door de hee\" P. H. Bróerse op de stadhuis beiaard. Inmiddels beleefde Veere een grote invasie yan bezoekers voor het spel en de andere evenementen. De diverse geïmproviseerde buiten terrassen kregen het dan ook zeer druk. Vervolgens was op de Markt een concert vaii „Veere's Genoegen" te beluisteren, waarna dit corps met de Middelburgse Padvindersband er de stemming inbracht met een rond- Spel had succes. Tegen half negen ströomdo de Grote of Oiize Lieve Vrouwe Kerk overvol voor een tweede opvoering van „Het Sprookje In de Historie". Ook deze öpVöèring werd een gróót süéces, getuige het talrijke applaus tussen de onderdelen door en na af loop. Burgemeester Den Beer Poor tugael maakte zich na afloop tot tolk van het publiisk door Wil Abeleven Labberton en Wim Abeleven, die voor tekst en rêgié zorgden, hartelijk te huldigen en hen bloemen te overhan digen. Inmiddels bespeelde beiaardier Broerse zijn carillon en na elf uur zorgde het Cadetten-Tam boercorps voor een' magistrale taptoe öp de Markt voor het stadhuis. Middelburg krijgt nieuwe Lange Viele binnenbrug. Dringend nodige voorziening vergt uitgave van f 167.500. Nog dit jaar zal Middelburg zijn dringend nodige nieuwe Lange Viele- binnenbrug krijgen. B, en W. verzoe ken de raad voor dit doel een cre- diet van 167.500 toe te staan. Het wordt een brug met een overspan ning van 8 meter, evenals de oude. De rijbreedte zal echter 8 meter be dragen in tegenstelling tot de 4 me ter van de huidige, die bovendien een trottoir mist. Als alles naar wens gaat zal dus nog in 1955 de verkeers- misère in de nauwe flessenhals in de- verbinding met Vlissingcn van de baan zijn. Het plan, dat B. en W. de raad voorleggen, omvat het opruimen van de oude brug. De bovenbouw daarvan is, evenals dè landhoofden, niet meer voor de nieuwe brug dienstig te ma ken. Terwijl de nieuwe brug een rij breedte van 8 meter krijgt, wordt zij tevens voorzien van een trottoir van 2 meter aan beide zijden. Tussen de leuningen krijgt zij derhalve 'n breed- van 13 meter. De brug bestaat uit een betoncon structie, die zal rusten op paalfunde- ringen. In de trottoirs worden leiding kokers aangebracht voor kabels en leidingen. Kostbare zinkers zijn dus niet nodig. De buitenkanten van het bouwwerk aan de zijden van het wa ter zullen met Beiers graniet worden bekleed. Aan de zijde van de Langeviele zal de brug van beeldhouwwerk worden voorzien. Twee beelden zijn namelijk geprojecteerd op de hoekpunten van het landhoofd bij deze straat. Het betonnen wegdek zal met een bestrating van klinkers worden afge dekt. In de kosten van-167.500 is de aanleg begrepen van een nood brug voor voetgangers, die geduren de bouw van de brug zal fungeren. De rest van het verkeer zal dan moe ten worden omgelegd. Examen Voor het examen handelskennis L. O. slaagden A. v. d. Ende te Tholen en P. van Essen te Arnemuiden. HALF ZWARE SHAG Trouwring na vijftien jaar weer terug gevonden. Bij graafwerkzaamheden in zijn tuintje stuitte de heer J. Minne- boo uit Veere vorige week op zijn trouwring, die liy precies vijftien jaar geleden kwijtraakte. De ring had al die tyd in zijn tuintje ge legen! Het bezoek van Prinses Beatrix aan Vlissingen. H.K.H. Prinses Beatrix zal, zoals gemeld, op 5 September de tewater lating van de onderzeebootjager „Limburg" in aanbouw op de werf van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, verrichten. De prinses zal op weg naar de werf een kort bezoek brengen aan lil- nis „Jacob van Heemskerck", Iig- gende in de binnenhaven van Vlissin gen. Daar is tevens gemeerd hr ms „Noord-Brabant", een onderzeeboot jager van hetzelfde type als de „Limburg". Van de twaalf in aan bouw zijnde onderzeebootjagers is de „Limburg" de achtste die te water wordt gelaten. Van deze serie zijn er reeds drie in dienst gesteld; op 17 Augustus zal de vierde wórden overgenomen door de Koninklijke marine. Maximiliaan ging de lucht in Door het nachtelijke Veere trok Zaterdagnacht 'n wondere stoet: Spaanse soldaten en an dere vreemdsoortig uitgedoste lieden spoedden zich naar het huis van „Maximiliaan van Bourgondië", die zich, na de in spannende installatie in de Grote Kerk juist ter ruste wil de begeven. De nog wat na- feestende medewerkenden aan het historische spél gunden „Max" echter nog geen rust en hielden bij zijn woning net zo lang aan, tot hij in nachtge waad op de drempel verscheen. Met z'n allen Jonasten daarop de feestende Veerenaars Maxi miliaan. En maakten daarmee weliswaar geen officieel, doch wel een vrolijk einde aan de feestelijkheden in het stedeke. Ernstig ongeval met motor. Zondagmiddag; is de heer A. Z. uit Groede op de rijksweg even buiten Breskens met zijn motor gesüpt en over de kop geslagen. Met ernstige snijwonden en een zware hersen schudding is hij, nadat dokter v. d.' Maas eerste hulp had verleend, in het ziekenhuis te Oostbürg opgenomen. Zijn toestand is ernstig, se ziekenhuis opgenomen. Directeur-generaal F.A.O. naar Schouwen-Duiveland. De directeur-generaal van de voed sel- en landbouworganisatie der Ver enigde Naties F.A.O. dr Phi lip V Cardon, brengt tot 30 Juli a.s. een informeel bezoek aan Nederland. ©p 29 Juli staat een bezoek aan de herverkaveling op Schouwén-Duive- land op het programma. Ontwerp voor nieuw gemeentehuis van Zoutelande. Tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering van Zoutelande werd besloten opdracht te geven aan de ar chitecten irs. Rothuizen en 't Hooft, een ontwerp te maken voor een nieuw gèmeeritehuis. REÜNIE BIJ VEERSE MARKIEZAAT SF EEST EN Experts bezichtigden aantal Zeeuwse wagens Do naam „De Boeremvagenclub' klonk tot voor kort in Zeeland al leen enkele ingewijden vertrouwd in de oren. Bij anderen zal het mis schien gedachten hebben gewekt aan een groepje mensen, dat op ge zette tijden in een boerenwagen gaat „potverteren"! Spelerieën aus, een gebruik, dat vroeger met name op Walcheren bijzonder in ere werd gehouden Tot voor kort. Want Zaterdag heeft Veere en de velen, die daar waren Voor de Markie- zaatsfeésten, kennis kunnen maken met deze „Boérenwagenclub", die in het stadje een reünie hield. Daarbij bleek, lub" Moment uit het eerste tafereel van :_-Het Sprookje i» de Historie", dat ter gelegenheid van de Markiezaatsher. denking in Veere's Grote Kerk werd opgevoerd. Een Walchers boerinnetje spreekt „Heer Kandeleer" aan en tot haar verwondering krijgt zij ant woord. En dan begint de geschiedenis weer te leven.... (Foto P.Z.G.) dat „De Boeren wagenclub" een vereniging is met een nuttig streven, nameUjk het be houd van het boêrenwagenmateriaal, dat Nederland thans nog bezit. Tij dens de oorlog werd zij opgericht door enkele experts op dit gebied, die reeds een jarenlange studie van alle mogelijke typen boerenwagens hadden gemaakt. Zij begonnen ge gevens uit te wisselen en langza merhand ontstond een groepje „strij ders voor de boerenwagen1'. „Het is geen dwaze behoudzucht, waarnaar wij streven", zo zei ons de heer F. Wilkens uit Bilthoven. „Wij Jjroberen de boeren er toe te krijgen, lat zij de wagens, die zij nog be zitten, in ere houden. Toch verdwij nen er nog veel wagens, zelfs zo snel, dat er grote kans bestaat, dat binnen tien jaren niets meer te vin den zal zijn". Nog nooit tevoren was de club in Zeeland geweest. De Markiezaats- feesten werden om die reden als een unieke gelegenhed beschouwd om in Veere een reünie te houden, zowel door de club zelf als door het ac tieve Veerse gemeentebestuur. Een speciale attractie voor de clubleden een stel enthou siaste mensen waren dan ook de Zeeuwse wagens, die stonden opgesteld op het plantsoen van Veere's Markt. Zij waren voor dit doel afgestaan deels door de V.V.V. Middelburg, deels door enkele particulieren. „Het is een ware keurcollectie", aldus de heer Wilkens, die verder nog vertelde, dat een studie in voorbereiding is van de boeren wagens in Zeeland en Zuid-Hol land. Men weet namelijk, dat er in deze streken nog veel mate riaal schuilt. Vergadering te Terneuzen. ('Slót van pagina 1) ke de scheepvaart onder de wal van een dergelijke dam zou ondervinden, achtte de heer Cambier van weinig of geen betekenis. De voorzitter zegde toe, dat het bestuur der Kamer deze zaak met de Rijkswaterstaat zal opnemen, ten einde te bezien, of uitvoering van een dergelijk plan waterstaatkundig mo gelijk is. Ir. Horstmann achtte 't verder van groot belang, dat op het veer Ter- neuzenHoedekenserke thans ook bestelwagens met een gewicht van 2 ton mogen worden vervoerd, of schoon gebleken is, dat dit bij het bedrijfsleven practisch nog niet be kend is. Deze maatregel kan echter dienen tot ontlasting van het vervoer or de andere veren. Naar aanleiding van critiek van de heer Cambier in verband met het inschakelen van 'n gorot percenta ge werkloze arbeiders by het uitvoe ren van rioleringswerken met rijks subsidie. waardoor de vaste kern ar beiders grotendeels wordt uitgescha keld, deelde de voorzitter mede, dat deze zaak nogmaals nader zal woi-den bezien. Arbeid erstekort. Ten aanzien van een vertrouwelijk rapDort over de behoefte aan manne lijke arbeidskrachten voor dit jaar en in de volgende jaren tot 1960, dat verzoek van de Kring van werk- Nieuw lid Uiteraard werd de club ook in het Veerse stadhuis ontvangen én rondgeleid. Bij deze gelegenheid kon een nieuw lid worden genoteerd, één van de weinigen nog in Zeeland. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael zei namelijk in zijn wel komstwoord te betreuren, dat hij nog steeds geen lid was. Maar hij wilde dit verzuim onmid- middeHijk goed maken, zodat pen ningmeester Westerman hem maar moest noteren Nadat de reünis ten de burgemeester met een luid applaus voor zijn geste dank hadden gebracht, beantwoordde hun voorzit ter de toespraak van jhr. Den Beer Poortugael. Hij sprak er zijn blijd schap over uit, dat men ih Veere op zulk een wijze was ontvangen en bracht een speciaal woord van dahk aan mr. L. A. Kakebeeke uit Mid delburg, die zich in Zeeland voor de boerenwagen verdienstelijk heeft ge maakt. Spr. bood de burgemeester een geschenk aan. Meisje trok pan met kokend water over zich heen Zondagavond tegen half zeven trok het 5-jarig logeetje A. S. uit Am sterdam van fam. v. B. op de Zuid singel in Middelburg een pan met ko kend water over zich heem Het kind werd met ernstige brandwonden aan borst, buik en hals in het Middelburg- Zeeuwse Confectiefabrieken naar Bergen op Zoom. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben het raadsbesluit van Bergen op Zoom goedgekeurd, waarbij aan de N.V. Zeeuwse Confectiefabrieken te Middelburg een industrieterrein wordt verkocht. Ook is goedgekeurd de verstrekking van een lening ad 80.000 aan deze N.V. Deze goed keuring was aanvankelijk niet ver leend. Examens nuttige handwerken. In Rotterdam slaagden voor dé akte K, nuttige handwerken, de da mes Mailuhu, Middelburg, R. de Jon- fe, Goes, J. Kousemaker, Aarden- urg en N. de Bruyne, Sluis. gevers in de Kanaalzöne werd opge steld, merte de voorzitter op, dat de conclusie van het rapport was, dat de plaatselijke arbeidsmarkt niet m dr tekorten kan voorzien. Het aantrekken van arbeids krachten uit andere gebieden valt moeilijk te realiseren, niet alleen omdüt het onmogelyU is huisves- ting ter beschikking te stellen, doch evenzeer door het ontbreken van geschikt aanbod. Voer dit jaar is bijv. in de Kanaalzone de behoefte 2 a 3 maal zo groot als het aanbod en bovendien kwam van diegenen, die In Februari j.l. als werkloos stonden ingeschre ven, slechts een tiende gedeelte in aanmerking voor tewerkstelling in een fabriek in de Kanaalzone. Nadat de rekening der Kamer over 1954 ongewijzigd was vastgesteld, volgde de rondvraag. Naar aanlei ding van een verzoek van de lieer C. J. Seghers, zegde de voorzitter o.m. de volle medewerking toe om te ver krijgen, dat de invoerrechten op klompen, die thans voor West-Duits- land practisch *>6 bedragen, wor den verminderd. De kwestie van cle rtftyden voor 't visvervoer zal de aandacht genieten, evenals de verdere automatisering der telefoon in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ir. Horstmann deelde tenslotte nog mede, dat van mevr. Rompu, weduwe van een oud-voorzitter der Kamer een schilderij ten geschenke werd ontvangen, waarna men overging tot een besloten vergadering. VANDAAG. Middelburg Electro: „08/15", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De Woeste Hoogte", 20 uvir; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 9-24 uur; Burger zaal Stadhuis: Zeeuwse Tentoonstel ling van Beeldende Kunst 1985, 10— 12. 13.30—17.30 uur; Kunstzaal Van Ben them en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 918 uur. Vlissingen Alhambra: „De prins pi raat" (a.l.), 19 en 21' uur: Luxor: „Es kader 8 keert terug". (18 Jr.), 20 uur. Toonzaal Fr. Maas: Expositie W. J. v. d. Klerke. Veere Schotse Huizen: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat". Zierlkzee Concertzaal: „Pepe Ie Moko" (18 jr.), 20 uur. Haamstede Hotel Bom: „Puntje en An ton", (a. 1.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2