Taaie Pezzi klopte hard werkende Nolten in nauwe steegjes van Ax Uitslagen van de Tour de France LEERLINGEN DE RUYTERSCHOOL HEBBEN HET DIPLOMA OP ZAK SPORT EN WEDSTRIJDEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 JULI 1955 VAN EST VERLOOR GROENE TRUI Fransman Lauredi na val van brug in ziekenhuis opgenomen Opnieuw heeft onze landgenoot Jan Nolten geprobeerd om zijn naam van groot renner in de Europese wlelervvereld hoog te houden on een étappe-overwinning op zijn naam te brengen. Toen 70 hm van de start de Italiaan Pezzi en de Belg Van Steenbergen aan de haal gingen en al spoedig een voorsprong van 300 meter namen, demarreerde Nolten on middellijk en 't duurde niet lang voor h\j de vluchtelingen te pakken had. Op slechts luttele minuten achter de vluchtelingen joeg het peloton, dat in twee groepen uiteen was gevallen, voort en sluagde erin Van Steenber gen op te slokken, die door een lekke band was opgehouden. Op de laatste heuvel, de Col de Chioula, dio meetelde voor de berg- klassering, rankte het versnellingsapparaat van Nolten's fiets onklaar, zo dat onze landgenoot zyn stoute plan om van de sterk rijdende Italiaan weg te lopen niet aandurfde. In do snelle afdaling over niet minder dan 720 meter kwamen beide renners terecht in de nauwe bochtige straatjes van Ax-Les-Thermes en aan het einde van die steegjes draaide de weg plotseling 90 graden naar rechts om met 'n lichte klim, nu wel op 'n breed wegdek, te eindigen, In die bocht lag Nolten reeds tien meter achter en was hij voor de sprint 'een geslagen man. De taaie Pezzi wist zich enkele meters voor de finish reeds de étappewinnaar. de zich trouwens later uit, met o.a. Bobet, tot een groep van 12 man, van wie Van Breenen moest lossen omdat Zoals gezegd, Jan Nolten kon het niet verkroppen dat hij niet met een fonkelende prestatie voor de dag is fekomen. vrndag heeft hy het met e rustdag in de vermaarde badplaats Ax-Les-Thermes in het vooruitzicht, andei'maal geprobeerd. En weer is zijn poging op een teleurstelling uit gelopen, al mag men zijn tweede plaats in de lol km lange étappe van Narbonne naar Ax, na de Itali aan Pezzi, die zuiniger met zijn krachten was omgesprongen, niet onderschatten. Maar de lange Jan had nu eenmaal op de overwinning gerekend en het was te ber" dat hy na faloop wat mismoedig zijn gretig geledigde flesje over zijn schouder wegwierp en zijn spijt be tuigde over ae zege. die hem op een drietal meters was ontgaan en over zijn derailleur, die hem in de steek had gelaten. Het begin van deze 15e étappe was beslist saai. Tussen de wijngaar den van Narbonne en de verlaten bergstreken langs de Auae, leken de vrij smalle wegen door een wispeltu rige geest te zyn uitgeslingerd. Het was warm, ondanks de tamelijk har de wind, vooral op de hoogvlakte rond Monthoumet en dat prikkelde de ijver van het peloton allerminst. Ook niet op de 623 meter Col de Pa radis, want het was een dorstig pa radijs met magere dennen en dis tels, met sintels en steenslag en hier en daar een ruïne op een afgeplat brok rots. Toen liep de wekker af in de sla pende karavaan. Er was een belang rijke ontsnapping van 17 man met alle groten: Bobet, Rolland, Bran kart, Ockers, Fornara, Astrua en met drie Nederlanders dit keer Wagt mans, Nolten en Van Breenen. De 200 meter terreinwinst, die dit groep je veroverde, ging echter spoedig weer verloren, en toen kwamen de dromen weer over het mooie Ax, dat iedereen met een welverdiende rustdag wachtte: Ax, dat het hele jaar door trekpleister is voor de sportlieden, skiërs, alpinisten, kano vaarders en zalmvissers, en nu dan ook voor wielrenners Die gedachten werden met een felle slag verstoord. Twee gerenom meerde renners sprongen uit het pe loton weg, met duidelijke bedoelingen: de Italiaan Luciano Pezzi en de Belg Rik van Steenbergen. Jan Nolten vloog er achteraan. Veertien kilome ter voor de' verzorgingspost had het drietal een voorsprong van 40 sec. En toen zij in het stadje met de Spaans klinkende naam Esperaza hun voedselzakjes konden aanpakken, be droeg de achterstand van het peloton al twee minuten twintig seconden. Pechvogel Van Steenbergen moest echter afscheid nemen van het kop- groepje door een lekke band. Stijve klim Getweeën begonnen Nolten en Pez zi aan een niet lange, maar behoor lijk stijve klim naar de Col du Portel, welke in de derde categorie meetel de voor het bergklasseïhent. Nolten bereikte, dank zij een korte demarra ge. het eerst de top, die op 102 km. van de start lag. Het tweetal had toen 3 minuten voorsprong op de grote groep en het bekommerde zich niet al te zeer om de nadering van de inmiddels daaruit weggesnelde ja- fers, de Belgen Ockers en Impanis, e regionaal Hoorelbecke en Hein van Breenen. Het jagers-team breid- ZJe Luchtmachtkapel verleende aan de Markiezaatsfeesten muzikale opluis tering. In ceremonieel tenue mar cheerde dit kranige beroepsmuziek corps door de oude straten van het stadje. (Foto P.Z.C.J. hij betrokken raakte bij een buiteling van Hoorelbecke en Impanis. Met krom wiel moest Hein op hulp blijven wachten. Het zal hem een troost zijn geweest, dat ook zijn elf metgezellen weer door het peloton werden ingeopen, ook al door een ge slaafde sprong van Wout Wagtmans en Vitetta van het peoton naar de groep-Bobet. Na 121 Ion., op de Col des Sept Frères, hadden Nolten en Pezzi nog anderhalve minuut voorsprong. Hoewel de Italiaan zeker niet de helft van het werk opknapte, kreeg hy van Nolten een broederlijke dronk uit diens bidon. Uiterste inspanning In het nu reeds typische Pyrenee- en-landschap begon. 20 km, voor de eindstreep, na een grillige afdaling Radio-uitzendingen van de Ronde Van Frankrijk De deelnemers van de Tour de M France beleven vandaag in Ax les Thermes een rustdag. In- drukken van deze rustdag en M p= een beschouwing worden 's avonds over Hilversum II - (298 m) gegeven door Jan Cot- taar. Dit is een uitzending van §j de AVRO, de KRO, VARA en m H de Wereldomroep. Ronde van Frankrijk 1955 16° ETAPPE J Ï4JUL - y "W £EylSST6k^ de laatste klim naar de kille, in ne vels gehulde Col de Chioula, welke eveneens meetelde voor het bergklas- sement. Dit keer passeerde Pezzi als eerste de top, voor Nolten. Het leek of de hoge Pyreneeën in de verte als grijze rakkers stonden te grijnzen om het stukje afdalingsacrobatiek, dat zowel renners als volgers nu nog ten beste moesten geven om Ax-les- Thermes te bereiken. Op het 100 me ter lange rechte stuk voor de finish in Ax-Les-Thermes gaf Nolten nog een uiterste inspanning, tot 5 meter voor de finish. Toen liet hij de illu sie, die hij de aatste uren warm ge koesterd had, met een wanhopig ge baar los. Zes minuten later wrong het pelo ton zich door de nauwe straatjes en stegen van Ax-Les-Thermes. De Spanjaard Poblet won door machtige demarrage de sprint van de groep, voor Astrua en Ockers, die door zijn funstïger klassering dan Van Est, die e werd, de groene trui van onze landgenoot overnam. Valpartij Bij een scherpe wending in de weg, 6 kilometer voor de finish, is de Belg Brankart over een oud bruggetje ge vallen, waarbij hij zijn knie blesseer de. De Fransman Lauredi viel echter over hem heen en stortte achter hél bruggetje enkele meters naar bene den. Met een lelijke hoofdwonde moest Nello Lauredi. die in Le Ha vre gezworen had met Bobet een ge vecht op leven en dood te zullen le veren, in het ziekenhuis worden op genomen, waardoor weer een van ae bekende renners uit de Tour is ver dwenen VIJFTIENDE ETAPPE De 15e etappe van de Ronde van Frank rijk, van Narbonne naar Ax-les-Thermes over een afstand! van 151 kilometer is ge wonnen door de Italiaan Pezzi. De uitslag van deze rit luidt: 1. Pezzi. Italië. 4 uur 32 m. 53 sec. In dezelfde tijd: 2. Nolten, Ned. Op 5 m. 50 sec. 3. Poblet, Spanje, 4. ex aequo van Est, Ned.; de Groot, Ned.; Wagtmans, Ned.; Oc kers, B.; Astrua, It.; Fantini, It.; Guidici, It.; L. Bobet, Fr.; de Bruijne, B.; Rol land, Fr.; Hoordbe- cke, Il.d-F.; Gay, Z. ke, Il.d.F.; Gay, Z. W.; Fornara, It.; Ge- miniani, Fr.; J. Bo bet, Fr.;-Gaul, Gem. pl.; Brankart, B. Op 6 m. 48 sec. 36. Van Breenen, N. Op 8 m. 7 sec. 38. Hlnsen, Ned'. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Rolland. Frankrijk, 92 uur 2 min. 33 sec. Op 4 m. 53 sec. 2. L. Bobet, Fr, Op 6 m. 18 sec. 3. Fornara, It. Op 10 m. 44 sec. 4. Brankart, B. Op 12 m. 20 sec. 5. Geminiani, Fr. Op 12 m. 44 sec. 6. Astrua, It. Op 12 m. 50 sec. 7. van Est, Ned. Op 13 m. 46 sec, 8. Vitetta, Z.O. Op 14 m. 9. Gaul, Gem. pl. Op 18 m. 41 sec. 10. Close, B. Op 22 m 5 sec. 11. Ockers, B. Op 22 m. 8 sec. 12. Quentin, West Op 22 m. 28 sec. 13. Mahé, Fr. Op 33 m. 29 sec. 14. Coletto, It. Op 35 m. 2 sec. 15. Impanis, B. Op 35 m. 11 sec. J. Bobet, Fr. Op 40 m. 41 sec. 17. Gel'abert, Spanje Op 45 m. 54 sec. 18. Wagtmans, Ned.' Op 50 m. 22 sec. 19. Hober, B. Op 51 m. 32 sec. 20. de Bruyne, B. Op 1 uur 14 m. 30 s. 29. Nolten, Ned. Op 1 u. 17 m. 30. Hinsen, Ned. Op 1 u. 27 m. 21 s. 34. van Breenen, N. Op 1 u. 29 m. 32 s. 37. de Groot, Ned. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de 15e etap pe luidt: 1. Italië, (Pezzi, Astrua, Fan tini. Op 30 sec. 2. Nederland, (Nol ten, van Est, Wagt mans). Op 6 m. 50 sec. 3 ex aequo Frankrijk (L. Bobet, Rolland, Geminiani) België. (Ockers, d'e Bruyne, Brankart). Op 7 m. 35 sec. 5. Spanje (Poblet, Lorono, Gelabert). Op 9 m. 59 sec. 6 lie de France, (Hoorelbecke, Dac- quay, Siquenpa). Op 15 m. 38 sec. 7. N.O. Centraal" (Anzile, Stablinski, Bauvin). Op 18 m. 13 sec. 8. Gemengde ploeg (Gaul, Pankoke, Schneider). Op 18 m. 50 sec. 9. Zwitserland (Hu- ber, Bovay, Rudolf). Op 19 m. 24 sec. 10. West (Colette, Guentin, Sitekj. Op 30 m. 50 sec. 11. Zuid Oost (Vitet ta, Teisseire, Genin). ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT Het algemeen ploegenklassement luidt na de 15e etappe: 1. Frankrijk. 273 uur, 55 min. 41 seconden. Op 45 mm. 52 sec. 2. Italië. Op 1 u. 48 m. 8 sec. 3. België. Op 2 u. 29 m. 46 s. 4. Nederland Op 2 u. 44 m. 17 s. 5. Noord Oost Centr. Op 3 u. 27 m. 41 sec. 6. Spanje. Op 4 u. 8 m. 45 sec. 7. Zuid Oost. Op 4 u. 41 m. 46 s. 8. West. Op 4 u. 47 m. 31 sec. 9. Zwitserland Op 5 u. 10 m. 29 s. 10. Ile de France Op 5 u. 14 m. 16 sec. li. Gemengde ploeg. 1. Ockers, België 255 punten 2. Van Est. Nederland 256 punten 3. Poblet. Spanje, 265 punten 4. Wagtmans, Nederland, 279 punten .5. Rolland, Frankrijk, 347 punten 6. Bauvin, N.O.C., 358 punten 7. Schneider, (Gem. ploeg), 427 punten 8. Fantini, Italië, 436 punten 9. De Bruyne. België, 442 punten 10. Monti, Italië, 468 punten 11. Fornara, Italië, 473 punten 12. Brankart, België, 498,5 punt 13. Impanis, België, 498.5 punt 14. Vitetta, Zuid Oost, 500 punten 15. Astrua, Italië, 515 punten 16. Darrigade, Frankrijk, 542 punten 17. Mahe, Frankrijk, 576 punten 18. L. Bobet, Frankrijk, 578 punten 19. Hinsen, Nederland, 597 punten 20. Benedetti, Italië, 601 punten |JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII| Prins in „De Prins" g H Onder de geslaagden aan de s Goesse Ambachtsschool be- H vond zich Vrijdagmiddag een hoge gast uit Veere. Niemand minder dan de Prins van Oranje (vertolkt door Antoine Vermaak) was in „De Prins van Oranje" aan- wezig! f§ Omdat Zijne Hoogheid nogal gehaast was hij moest 's avonds in Veere zijn kreeg hij voorrang van de directeur... hé iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Pasja van Marrakesj laat Arabische wijk uitkammen De Pasja van Marrakesj heeft Vrijdag zijn Berbertroepen opdracht gegeven de Arabische wijk van Mar rakesj te doorzoeken en de nationa listen op te sporen, die Donderdag zijn bevelen hebben genegeerd en de monstraties hebben georganiseerd. Volgens een officiële opgave zijn Donderdag by ongeregeldheden in Marrakesj zes personen om het leven gekomen en werden 27 personen ge wond. ZEEMAN, SCHITTEREND BEROEP Scheidende leraar gehuldigd. Een en zeventig leerlingen van de Vlissingse „De Ruyterschool" ontvin gen Vrijdagmiddag het diploma, waar voor zij twee jaar lang hard geblokt hadden en sloten daarmee definitief hun schooltijd af om, zoals hun direc teur, de heer P. Vijn, het uitdrukte „de wereld in te gaan". Dat het er niet feestelijker toeging in de grote leraarskamer lag aan het feit, dat juist op deze dag een eerste jaars leerling van de school, H. Lisso- ne uit Amsterdam, die onder tragi sche omstandigheden was overleden, in zyn woonplaats werd begraven. Daarom wapperde ook de driekleur halfstok van de toren. Op. verzoek van de heer Vijn werd ter nagedachtenis aan de overledene een ogenblik stilte in acht genomen. Vervolgens ontvingen 68 scholie ren het diploma BM en 3 het diploma AM. Een candidaat haalde het exa men niet. Als ik het nog eens over kon doen, koos ik weer dit schitterende be roep, zei de heer Vijn in zijn af scheidstoespraak, maar vergeet niet dat een zeeman aan veel ge varen bloot staat. Nadat hij enke le voorbeelden had opgesomd, wekte onderwijs-inspecteur van de N.V. Shell-tankers Van Eerden de geslaagden op de Hollandse naam op de wereldzeeën hoog te houden. De voorzitter van de vereniging van oud-leerlingen, de heer Kievit, vond, dat het er op de eerste plaats om gaat aan boord mens te blyven. „Juliie hebben allen dezelfde kansen" aldus spr. Namens de leerlingen spraken ten slotte nog de heren A. Vreugdenhil en A. M. Messing woorden van dank. Bij de tijd „Van mij lcrygt U voor uw werk aan (le school een dikke tien" zei de heer Vyn tegen de heer G. Harlaar, die na ongeveer 38 jaar aan de school ver bonden te zijn geweest, met pensioen de Ruyterschool gaat verlaten. Spr. noemde de lieer Harlaar een uitste kend wiskunde- en meclianica-leraar, die altijd een steun voor de school is geweest. Uit naam van het bestuur, de di rectie en het personeel bood hij de scheidende leraar een fraai horloge aan. „Dan kunt U bij de tijd blijven" alchis de heer Vijn. Namens een aantal scheepvaart maatschappijen sprak de heer Rouf- faer. Ook hij roemde de kwaliteiten van de heer Harlaar, die nog een jaar wekelijks enkele lesuren zal blijven verzorgen. De heer Kievit, namens de Ronde van Frankrijk 1955 17° ETAPPE 2SJUL! Het algemeen klassement te bergprijs luicït; 1. Gaul, Gem. ploeg, 2. L. Bobet, Frankrjjk, 3. Gelabert, Spanje, 4. Brankart, België, 5. Fornara, Italië. 6. Nolten, Nederland, 7. Astrua. Italië. 8. Scodeller, N.O.C., 9. Coletto, Italië, 10. Geminiani, Frankrijk, 11. Caput, I. d. France, 21. Wagtmans, Nederland, 22. Colette, West. 23. Forestier, Frankrijk, 24. Darrigade, Frankrijk, )or de gro- 53 punten 44 punten 31 punten 28 punten 24 punten 22 punten 19 punten 13 punten 17 punten 12 punten 12 punten 4 punten 4 punten 4 punten 4 punten De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan Jan Nolten (Ned.). Hij kreeg 48 van de 79 punten oud-leerlingen sprekend, bood een kist sigaren aan. „Moge üw aangena me herinneringen aan deze school echter niet in rook vervliegen", aldus spr. De bijeenkomst werd daarop door de directeur met enkele woorden be sloten, nadat de lieer Harlaar had bedankt voor de vriendelijke woorden en de ontvangen geschenken. Geslaagden Getuigschrift B.M. J. v. d'. Akker, N. Apeldoorn, H. W. v. Buuren, J. Buyze, G. H. Bijen, R. A. Gij- bels, L. Haas, B. Hettema, E. Kats, J. A. de Koning, H. Lopes Dias, Ch. J. Moors, A. F. Roskam, J. de Ruiter, F. G. Smink, K. A. Verwey, A. Volkert, E. A, J. de Vries, J. de Weger, J. W. G. D. Wisboom Verstegen, C. de Witte, D. W. Groenevël'd, Haveman, H. E. Kattenbroek, A. Koe man, C. Kosterman, H. F. Kroon, E. G. v. Lonkhuijsen L. H. F. v. Luyken, R. K. Meerwaldt, W. Nierop, H. Noort, C. F. v. Overbeeke, A. B, Oxfoort, H. H. Post, P. K. Raap, G. H. J. Siebelink, J. J. Veld huizen. M. J. Veltman, F. K. A. L. Vlie- genthart, H. Vreugdenhil, J. de Vries, G. W. Witteveen, A. J. Baerveldt, R. Ch. Bey, S. P. Bosman, J. C. Bree, A. J. Dek ker, T. v. d. Dool, Th. J. G. Dünnwald, A. van Dijk, L. M. v. Gelder, J. Huisman, W. de Jong, J. B. J. Jonker, W. Jumelet, J. De Koningin gebruikte aan het slot van haar bezoek de thee in de Camp- veerse toren. De Vorstin in een onge dwongen gesprek met de echtgenote van de burgemeestermevrouw Den Beer Poortugael. (Foto P.Z.C.). Koning van Boeganda mag naar zijn land terugkeren Kabaka wordt constitutioneel vorst over 1.500.000 onderdanen. De Britse regering heeft besloten de verbannen kabaka (koning) van Boeganda (Brits Protectoraat in Oeganda) spoedig als souverein naar zijn land te laten terugkeren, aldus heeft Alan Lennox-Boyd, minister van koloniën, Vrijdag in het Britse Lagerhuis meegedeeld. Hij mag terugkeren zes weken na de benoeming van ministers in Boe ganda, die door de plaatselijke wet gevende raad worden gekozen, Boeganda is de voornaamste pro vincie van Oeganda en telt 1.500.000 inwoners. De ministers zullen van de 30-jarige vorst de verantwoordelijkheid voor de openbare zaken overnemen. De kabaka zal daardoor een meer consti tutionele vorst zijn. Landwaart, A. M. Messing R. E. Mout- haan J. J. Riemens, W. A. M. v. Riet, D. Schot, J. L. Straatman, C. P. Traas, E. d'e Vries, J. A. Warmerdam, J. W. Ch. Wil- lemsen, H. G. v. Zanden. GETUIGSCHRIFT A. M. R. A. Behouden, J. Schotman, P. R. Ko kelaar. Afgewezen: een candidaat. Jeugd-wereldkampioenschap schaken. maakt met het tournooi om het derde wereldkampioenschap scha ken voor de jeugd, waaraan voor Nederland wordt deelgenomen door de nationale jeugdkampioen Johannes Jacobus van Oosterom uit Hilversum. De voorwedstrijden worden ge deeld in drie afdelingen, en wel tot en met 27 Juli. De drie best geklasseerden van elke groep ko men in de finale, welke van 29 Juli tot en met 7 Augustus wordt ge houden. De uitslagen van de eerste ronde in groep A, waarin onze landge noot Van Oosterom uitkomt, lui den: D. Deiseach (Ierland) Boris Spasski (Rusland) 01; Vagh Rauhe Jörgensen (Denemarken) Johannes Jacobus van Oosterom (Ned). 01; John Spencer Purdy (Australië) Jurgen Klages (West Duitsland) 0—1; Staf So- mers (België) Leo Aleksander Hallstrom (Finland) 01. Middelburgs dubbel kampioen van Zeeland. Te Hulst werd de finale van het gemengd dubbelspel van de Zeeuw se tenniskampienschappen ge speeld tussen de heer en mevrouw C. Jurry uit Terneuzen en me vrouw Muller en de heer W. Koers uit Middelburg. Het was een span nende wedstrijd, waarin het dubbel uit de Zeeuwse hoofdstad met 63 en 75 zegevierde. Na de wed strijd, sprak de wedstrijdleider, de heer J. D. A. van Mierloo de spe lers (sters) toe, waarbij hij tot ui ting bracht, dat het sterkste dub bel gewonnen had. Hij bracht dank aan het echtpaar Jurry, dat twee maal een extra reis naar Hulst had moeten maken en prees de sporti viteit van de heer C. Jurry, die het aangedurfd had met zijn echt- fenote, die sinds kort speelt aan e kampioenschappen deel te ne men, met als resultaat een eervolle tweede plaats. Mevrouw Muller ontving een prachtige leren schrijf cassette en de heer W. Koers een tegel benevens een briefopener. Te vens bracht hij dank aan de heer A. Dujardin, die zich voor deze wedstrijden zoveel moeite getroost had en op wie nimmer tevergeefs een beroep gedaan was. Hij hood hem namens de commissie een te gel aan. Duel Zeeuws elftal-Zater- dagploeg is uitgesteld. De wedstrijd, die het Zeeuwse K.N.VB.-elftal Zaterdag 30 juli a.s. in Goes tegen het Nederlandse Zaterdagelftal zou spelen, vinclt geen doorgang. Het bondsbureau van de K.N.V.B. in Den Haag heeft de Afdeling "Zeeland van de K.N.V.B. namelijk medegedeeld, dat het niet mogelijk is op ge noemde datum een vertegenwoor digend Zaterdagteam naar Zeeland te doen komen. Dientengevolge is de wedstrijd uitgesteld. Als voorlopige datum is nu vastgesteld Zaterdag 20 Au gustus a.s., zelfde aanvangsuur 16 uur en plaats: gemeentelijk sportterrein Goes. £llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||^ Watergordijn. De burgemeesters van Fries- land brachten met hun secre- tarissen en wethouders Maan- s dag een bezoek aan de Bols- p warder feesten. Daarbij gingen zij ook, zé- m ventig man sterk, het nieuwe podium bezichtigen, dat mid- S den in een vijver van het Julia- M napark is gebouwd en dat als H enige in ons land is voorzien M H van een zogenaamd watergor- dijn. Tijdens het bezoek van de M colleges begon dit watergordijn op onverklaarbare wijze te H spuiten, zoals het dit nog niet p tevoren had gedaan. Daar nie- M H mand aan het spuiten een einde kon maken, moest vakkundige hulp worden gehaald om het he euvel te verhelpen. he lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf Pla't: Riet- en Watervogels door H. J. Slijper, met een toe lichting door dr. M. A. IJsse- ling. Uitg. N.V. W. J. Thieme en Cie, Zutphen. De derde vogelplaat uitgegeven voor scholen en inrichtingen, met een 20-tal vogels in fraaie kleuren. De plaat munt uit door frisheid en een zekere levendigheid van voorstelling. De toelichting biedt voor elke vogel een aantal wetenschappelijk verant woorde gegevens. Voor scholen zeer aan te bevelen. Z. HOOG EN LAAG WATER 24 Juli U.+N.A.P. U.+ N.A P. N.A -P. U—N. A.P. Vlissingen 5.12 2.20 17.27 2.12 11.23 1.81 Terneuzen 5.41 2.35 17.59 2.28 11.55 1.93 Hansweert 6.20 2.47 18.27 2.38 0.31 2.60 12.29 2.11 Zierikzee 6.40 1.53 18.49 1.34 12.01 1.40 Wemeldinge 6.55 1.78 19.12. 1.57 0.18 2.10 12.30 1.62 25 Juli Vlissingen 5.55 2.04 18.07 1.95 0.06 2.11 12.06 V.71 Terneuzen 6.22 2.20 18.38 2.12 0.37 2.33 12.36 1.83 Hansweert 6.57 2.34 19.02 2.23 1.09 2.51 13.08 2.01 Zierikzee 7.16 1.47 19.24 1.28 0.30 1.80 12.46 1.36 Wemeldinge 7.31 1.70 19.46 1.50 0.59 2.05 13.11 1.55

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6