KAPPIE EN DE WEERMAKERS BUSSEN MET AANHANGERS VOOR VERVOER VAN PASSAGIERS WALCHEREN COMMANDO-BEKER VOOR DERDE MAAL NAAR B. EWOUTSCHOOL HIPPOS' HIELD VEULENKEURING OP M0DDER00RD, MIDDELBURG VRIJDAG '2,'Z JU Dl iaoü f ttu v i N U t a. l bi ah a u w a tj i/ooit/i.vï a AANWINST R.T.M.-WAGENPARK Voor vervoer van schoolkinderen en vacantiegangers in seizoen Donderdag heeft de Rotterdamse Tramweg Maatschappij op het eiland Schouwen en Duiveland haar nieuwe aanwinsten in gebruik genomen. Het zün twee ongeveer zes meter lange aanhangwagens voor bussen, welke plaats bieden aan maximaal 44 personen. „De aanschaf van deze aanhan gers moet gezien worden als een sluitstuk voor het tram en busbedrijf hier op Schouwen en Duiveland en de aanhangers zijn nodig om een onrenda bele exploitatie op sommige lijnen tegen te gaan". Daarom heeft de R.T.M. het voorbeeld van een stad als Keulen gevolgd waar ruim tweehonderd soortgelijke aanhangers voor personenvervoer reeds geruime tijd en met groot succes worden gebruikt. Eigenlijk heeft de R.T.M. drie van deze aanhangers aangeschaft, maar voorlopig worden er twee gebruikt voor één der grootste van de vervoers problemen op de eilanden, namelijk het schoolkinderenvervoer. Van nu af aan zullen 's morgens een autobus met aanhanger vanuit de Westhoek en vanuit Zijpe naar Zierikzee rijden om 's avonds de schoolkinderen weer te rug te brengen. Met een dergelijke combinatie kunnen in één keer 104 per sonen worden vervoerd. Ook zullen de aanhangers worden gebruikt voor eventueel topvervoer bij vacantiegangers. Zy mogen ook gebruikt worden voor groepsvervoer. Geen gevaar. „Het rijden met deze aanhangers brengt absoluut geen verhoging van het gevaar met zich mee" vertelde de heer van Zuijlen verder, „de con structie is enorm degelijk, de aanhan- §ers lopen precies in het spoor van e bus, het breken van de koppeling is nagenoeg uitgesloten. Mocht dit toch gebeuren dan zorgen luchtdruk- remmen er voor, dat de aanhanger onmiddellijk stil staat". De drie aanhangers, waarvan er een in Rotterdam blijft voor de ver binding Rotterdam-Maasoord. hebben traditiegetrouw een dierennaam ge kregen. Het zijn de Marter, de Eek hoorn en de Wezel, die met hun komst de zogenaamde „dierentuin van de heer van Zuijlen" op fraaie wijze heb ben vergroot. Een primeur voor Nederland is de aankoop van .deze aanhangers echter niet. De Gelderse Tramwegmaat schappij heeft ook enkele aanhangers aan haar autopark toegevoegd. De komst van de aanhangers voor per sonenvervoer op de Nederlandse we gen is anders nog met vele moeilijk heden gepaard gegaan. Een der voor schriften, die voor het gebruik van de aanhangers gelden, houdt in, dat eerst de zitplaatsen in de bus, daarna de zitplaatsen in de aanhanger, ver volgens de staanplaatsen in de bus en tenslotte de staanplaatsen in de aan hanger moeten worden gebruikt. Wat er dan gebeuren moet, wanneer een groot gezelschap uit de bus stapt bij een halte staat echter niet in het voorschrift Andere verbeteringen Ook wat waclitgelegenheden en ga rage's betreft gaat het in Schouwen en Duiveland al heel snel in de goede -richting. Midden Augustus hoopt de R.T.M. in Burgh de nieuwe garage, welke plaats biedt aan negen grote bussen, in gebruik te mogen nemen. In Brouwershaven wordt gewerkt aan een wachtlokaal. Het station te Zie rikzee is thans gemoderniseerd. In Zjjpe wordt reeds goede voortgang gemaakt met de bouw van het station waar tevens een zg. milkbar wordt on dergebracht. In Anna Jacobapolder verrijst 'n groot stationsgebouw, dat een hotelaccommodatie van vier bed den zal hebben. Ook wordt hierin een eenvoudig restaurant onder gebracht. De hotelruimte is in de eerste plaats bestemd voor reizi gers. die hun verbinding hebben gemist. Enkele weken geleden heeft de R. T.M. het geheel gemoderniseerde ho tel „Haamstede-Vliegveld" weer ir februik genomen. Het midden in de uinen liggende hotelletje heeft een capaciteit van 23 bedden en zal in de zomermaanden voor touristen wor den opengesteld. Het gebouw, dat door de uiterst moderne inrichting en fraaie wandschilderingen een grote aantrekkelijkheid bezit is voor de ko mende Augustusmaand reeds volge boekt. Men heeft met het naastgele gen vliegveld echter ook weer grote plannen. Van verscheidene zijden blijkt men interesse te koesteren hier het sportvliegen weer te gaan beoe fenen terwijl er ook al gepraat is over een luchtrallye. Het vliegveld be schikt momenteel reeds over een ver harde landings- en startbaan. Miniatuur Walcheren bracht zijn gasten bloemenhulde Record-Donderdag 4500 bezoekers Op „Miniatuur Walcheren" in Mid delburg was het Donderdag „Anjer dag". De bezoekers werd namelijk een bloemenhulde geboden in de vorm van een rode of witte anjer. Deze fraaie geste was afkomstig van de Vereniging „De Nederlandse Bloemis terij". De Middelburgse bloemenwin keliers zorgden voor de uitvoering van het gebaar door het maken van de corsages en enkele dames bijna allen in klederdracht speldden de binnenkomenden de bloemen op. De bezoekers voor het merendeel toe risten stelden deze fleurige ver welkoming uiteraard zeer op prijs. Drieduizend corsages werden ver vaardigd, maar dat bleek op deze re cord-Donderdag niet genoeg. Tegen het middaguur werd besloten de bloe men slechts uit te reiken aan manne lijke bezoekers. Ook dat verschafte nog niet iedere binnenkomende dame een bloem. De miniatuur boekte na melijk in totaal een bezoekcijfer van niet minder dan 4500 Daarmee komt het totaalcijfer op ruim 82.000. Nu het seizoen in volle gang is zal het niet zo lang meer du ren of de honderdduizendste meldt zich aan het loket. Een feit is, dat het bezoek van „Miniatuur Walcheren" dit jaar bijna uitsluitend bestaat uit buitenlanders en Nederlanders van buiten onze provincie. Deze andere structuur van het publiek was te ver wachten, daar duizenden Zeeuwen de miniatuur vorig jaar reeds hebben ge zien. De organisatoren zijn echter aller minst ontevreden over het bovenge noemde cijfer. Over de verdere ont wikkeling heerst een gematigd pessi misme. „Als wij de 200.000 dit jaar weer bereiken ben ik tevreden", zo zei ons de heer D. F. P. Hoegen, be stuurslid van de Stichting „Nieuw Walcheren". RAAD BROUWERSHAVEN Bouw sluis wellicht in Augustus aanbesteed Eind volgend jaar gereed In de Donderdagavond te Brouwers haven gehouden gemeenteraadsver gadering deelde de voorzitter, burge meester J. L. van Leeuwen, mee, dat het bestek voor de bouw van de nieuwe sluis van het Technisch Ad viesbureau was terugontvangen met enkele kleine wijzigingen. De aanbe steding zal wellicht in Augustus kun nen worden gehouden. De sluis krijgt een hoogte van vqf en een halve me ter en er vóór zal een strekdam wor den aangelegd. Wanneer aanbeste ding en uitvoering van het werk een normaal verloop hebben, mag wor den verwacht, dat de sluis eind vol- ;end jaar gereed zal zijn. Bouw van aardappelloods in St. Annaland Project van 14.000. Tijdens een spoedeisende vergade ring van de land- en tuinbouwvereni- ging „Veiling St. Annaland en Om streken", onder voorzitterschap van de heer J. F. Brooijmans, is besloten tot de bouw van een loods voor aard appelen en kisten. De kosten van het gebouw, dat 40 meter lang, 11 meter breed en 5 y2 meter hoog zal zijn, wor den geraamd op circa 14.000. De loods zal gecompleteerd worden met deuren van 4 bij 4 meter, golf platen voor het dak en vier luchtko kers voor de venttilatie, terwijl in het midden een rijbaan komt. Wanneer alles naar wens verloopt zal de loods Vrijdag 5 Augustus ge reed zijn. Verder ligt het in de bedoe ling een aardappelsorteermachine aan te schaffen. De prijzen van aardappe len zijn goed en er werd besloten in de winter door te gaan met het veilen van dit product. Voorts zullen er zak ken komen, met de naam „Veiling St. Annaland" er op, waarvoor sta tiegeld betaald moet worden. Voorstel bouw schepen in volgende Statenzitting Aanbesteding nog dit jaar In de volgende zitting der Provin ciale Staten hopen de Gedeputeerde Staten van Zeeland een voorstel te kunnen doen over de bouw van sche pen. Omtrent het schetsplan is over eenstemming verkregen, waarna aan de ontwerpers is opgedragen dat plan nader uit te werken en bestedings- klaar te maken. Dit heeft het college geantwoord op vragen, die in één der afdelingen van de Staten werden gesteld tijdens de behandeling van de jaarstukken der Provinciale Stoombootdiensten in 1954. Bij deze behandeling heeft een lid van G.S. nog geantwoord, dat de ont werpen .voor de schepen in grote trekken gemaakt zijn. Het Inge nieursbureau De Groot werkt de plannen momenteel uit, opdat nog in de loop van dit jaar de aanbesteding kan geschieden. Middelburg „O.K.K." Westkapel Ie concerteert Zaterdag op „Miniatuur Walcheren" Zaterdag 23 Juli a.s. zal de muziek vereniging „O.K.K." uit Westkapelle onder leiding van de heer P. de Rooy concerteren op „Miniatuur Walche ren" in Middelburg. Dit optreden be gint om 20 uur. Het programma luidt als volgt: 1 Dicipline, mars, Lindebro-Molenaar; 2 Ouverture Triumphale. J. Fourge- rall; 3 Symphoni Concertante (3 dl), G. Boed^n; 4 Muttersegen (Benedic tion), E. Ruh; 5 Potpourri Populaire No II, A. Delbeeq; 6 Stadion Mars, W. Schootemeijer; 7 Indische Bruids stoet, L. Siede-Dreissen; 8 Tesoro Mio, wais, Becucci-Molenaar; 9 Pa raphrase over Grootvaders Klok, P. J. Wiest; 10 Happy Wanderer, Möl- ler-Jaroc. Voor het concert zal een muzikale rondwandeling worden gemaakt via Markt, Langeviele, Bedaewijkstraat, Vlasmarlct, Markt, Lange Burg, Groenmarkt, Korte Burg, Balans, Spanjaardstraat, Koepoorcstraat, Mo lenwater. Beschoeiing op industrie terrein vergt meer crediet De Middelburgse gemeenteraad ver leende B. en W. in zijn vergadering van 8 Maart j.l. een crediet van 67.500 gulden voor de aanleg van een be schoeiing op het industrieterrein ten behoeve van het Peulvruchtencentrum -voor Zuid-West Nederland. Het colle ge deelt de raad thans mee, dat, nu het plan nader is uitgewerkt, blijkt, dat de kosten 94.500 gulden zullen be dragen, derhalve 27.000 gulden meer. Tevens wensen B. en W. tegelijker tijd de bestaande beschoeiing te doen herstellen. Dit werk zal een bedrag van 75.000 gulden vergen. Om die-re den verzoekt het college de raad het reeds toegestane crediet met 27.000 gulden plus 75.000 gulden te verhogen en dit te brengen op 102.000 gulden. De kosten, die dientengevolge ten laste van de gemeente komen, zullen worden afgeschreven door te begin nen met 1956 telkenjare 13.500 gulden voor dit doel op de gewone dienst uit te trekken. Veldwedstrijden „Swift" De Middelburgse korfbalvereniging „Swift" hield weer haar jaarlijkse veldwedstrijden voor de jeugd, die druk bezocht werden en in vlot tem po werden afgewerkt. Er werd in drie leeftijdsgroepen om de prijzen gestreden, met de volgende resultar ten: Meisjes van 10.12 jaar: 1. Emmy Malipaard; 2. Nelleke Vader. Jon gens van 1012 jaar: 1. Benny Brug- geman; 2. Peter v. d. Ouden. Meisjes van 1214 jaar: 1. Ina de Pagter; 2. Sinie Karei. Jongens van 1214 jaar: 1. Wouters Scheltens; 2. Rudie Schip per. Meisjes van 1416 jaar: 1. B_ep Joziasse; 2. Gre Bets. Jongens van 1416 jaar: 1. Leo Geldof; 2. Jack Baljeu. SCHOOLAT HLETIEKDAGEN Burgemeester mr. B. Kolft reikte prijzen uit Er ging Donderdagmiddag op de sportterreinen aan de Baskënburgse- weg te Vlissingen een stormachtig gejuich op uit vele kinderkelen._ Dat was toen burgemeester mr. B. Kolff, die de pryzen uitreikte, de winnaar bekend maakte van de jaarlijkse athletiekdagen voor lagere scholen. Weer was het de Bouwen Ewout- school, die zich tijdens de wedstrij den, die Dinsdag en Donderdag wer- TALRIJKE PRIJSWINNAARS De uitslagen van a'e in Middelburg ge houden keuring van hengst- en merrie veulens georganiseerd door de vereni ging „Hippos" luiden: Hengstveulens geb. na 6 Mei '55: 1ste prijs: Dirk v. Zeeduin, J. Maljaars, Oost- kapelle; 2e pr.: Hendo v. Veere, W. Lou- werse, Veere; 2 b pr.: Daan v. Zeeduin, Maljaars, Oostkapelle; 3a pr.: Quarre v. Meliskerke, J. Boogaard, Meiiskerke; 3b pr.: Eric v. Weltevreden, K. de Buck, Oostkapelle: 3c pr.: Jan, W. Louwerse. Veere; 3d pr.: Nico v. Duinerve, I. Ver hage, Koudekerke. Hengstveulens geb. tot en met 6 Mei '55: 1ste prijs; Nico v. Swanenburg. L. Fran ke, Oostkapelle; 2 pr.: Rinus v. Urbain, P. Wisse en P. Dingemanse, Biggekerke; 3a pr.: Nico v. Favorite, A. Kluijfhout, Serooskerke; 3 b pr.: Nico, L. Verhage, Koudekerke; 3c pr.: Nico v. Oudedorp, C. Van onze adverteerders Aan de Lange Noordstraat 6 in Middelburg heeft Woensdagmiddag de heer P. de Kam zijn nieuwe hor logerie geopend. Voorheen was deze firma gevestigd op de Vlasmarkt, waar thans nog de reparatie-inrich ting in het oude pand is onderge bracht. Aan de opening van de nieuwe zaak ging een ingrijpende verbouwing der benedenverdieping van het onderhavige huis vooraf. Ge zegd kan worden, dat men er hierdoor in is geslaagd een geheel te scheppen, dat zowel wat het exterieur als wat het interieur betreft aan de smaak van het publiek kan voldoen. Ook de pui onderging een veran dering. Men treft nu étalages over de volle breedte van het pand aan met daartussen een ruim portiek. De winkelruimte is in lichte tinten ge houden uiterst modern van inrich ting en maakt een fleurige indruk. Hoewel uiteraard de zaak niet groot is, bevat zij op overzichtelijke wijze: een uitgebreide collectie artikelen. Achter de winkel bevindt zich nog een kantoor. Vele bloemstukken en druk bezoek' getuigden op deze ope ningsmiddag van de belangstelling, die van vele zijden aan de dag werd gelegd voor deze moderne aanwinst van Middelburgs zakencentrum. Chr. Burgerschool voor Ulo. Alle 30 leerlingen van het 4e stu diejaar der Chr. Burgerschool voor u.l.o. aan de Singelstraat in Middel burg legden het mulo-examen af. Vier deden zulks zonder toestemming van de school en 26 met toestem ming. Deze laatste slaagden allen, terwijl van eerstgenoemde categorie 3 slaagden, zodat 29 leerlingen het mulo-diploma verwierven: 6 slaag den voor B en 23 voor A. Van het 3e leerjaar met 25 leerlin gen, werden er 23 bevorderd, 2 wer den niet bevorderd. Van het 2e leer jaar met 47 leerlingen werden er 39 bevorderd en 8 niet. Van het le leer jaar 81 leerlingen gingen er 66 over, terwijl 15 niet bevorderd kon den worden. Het aantal aangiften voor de nieuwe cursus bedraagt 62. Het schoolbestuur van de Chr. Bur gerschool streeft er naar, dat het nieuwe schoolgebouw aan de Olmen laan op 1 September 1956 betrokken zal kunnen worden. Vlissingen Korfbalclub Madjoe '55 kreeg thans nieuwe naam: „V.E.D.O." De onlangs na de ontbinding van Madjoe te Vlissingen opgerichte korfbalvereniging Madjoe '55 hield een algemene ledenvergadering, tijdens welke met algemene stemmen beslo ten werd, het contact met dé ontbin dingscommissie van het oude Madjoe te verbreken. Eveneens.met algemene stemmen besloot de vergadering de voorlopig aangenomen naam „Madjoe '55" te wijzigen in VE.D.O. (Voor Ons en Door Ons). Het tijdens de oprichtingsvergadering gekozen voorlopige bestuur werd nu als definitief bestuur aanvaard. Voorts werden enkele commissies benoemd, zoals een reglementencommissie, twaalftalcommissie en kascommissie. RAAD OOSTKAPELLE Stichting van een badhuis De gemeenteraad van Oostkapelle vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger. De raad stemde in met het ontwerpbesluit van Ged. Staten om de laatste 6 procent salarisverhoging in de vaste jaarwed den van het secretarie-personeel op te nemen. De invoering van de rang 3e ambtenaar ter secretarie achtte men voorshands niet nodig. Na vaststelling van de loonklasse van de gemeente werklieden besprak de raad uitvoerig het verzoek van de heer A. de Ligny om gedurende 5 jaar een bijdrage te verlenen in de exploitatiekosten van een door hem te stichten badhuis. Be sloten werd f 400 per jaar te verlenen onder bepaalde voorwaarden betref fende openstelling, tarieven, toezicht en onderhoud. Betreffende een twee tal bezwaarschriften van de heren A. de Buck te Oostkapelle en mr J. A. Lantsheer te Rotterdam tegen de aan slag straatbelasting 1955 waren de me ningen verdeeld. Deze straatbelasting is door Ged. Staten opgelegd, doch dit college ver zuimde de nodige richtlijnen te geven. Het is mogelijk, aldus wethouder Mal jaars, individuele gevallen nader te bezien en wenste t.a.v. bepaalde per celen in beide bezwaarschriften gun stig te beschikken. Aldus werd beslo ten met de stemmen van wethouder C. Wondergem, A. Don en F. C. de Roo tegen. De raad verleende aan de N.V. Bouwkas voor Nederlandse Gemeen ten garantie voor rente en aflossing van een tweetal te bouwen woningen aan de Torenstraat. Het verzoek van het bestuur van de Christelijke school om f 1200 beschikbaar te stellen' voor een rijwielbergplaats bij de school werd afgewezen. De raad meende dat de overdekte speelruimte bij de school, welke gedeeltelijk wordt ge bruikt, een belangrijk eenvoudiger op lossing biedt door het plaatsen van stalen rijwielrekken. Het bestuur zal worden geadviseerd hiertoe een be groting in te dienen. De heer J. Geldof wees op de nood zakelijkheid van een brievenbus op het eind van de Duinweg bij het Vroon. De voorzitter zal hier nog maals bij de P.T.T. op aandringen. De heer A. Don vroeg aandacht voor een betere parkeergelegenheid in het duingebied. Reijnoud Az., N.- en St. Joosland. Merrieveulens geb. na 4 Mei '55: la prijs: Sofie van Quarre, A. Poppe, Grijpskerke; lb pr.: Nelly, P. S. Kodde, Koudekerke; 2a pr.: Marianne v. Herseur, J. A. Wisse, Koudekerke; 2b pr.: Mirza, P. Verhage Wz„ Koudekerke; 2c pr.: Polly, H. Peper, Aagtekerke; 2d pr.: Irene, P. Dingemanse, Zoutelande; 3a pr.: Lia v. Kievitshoek, P. de Buck, Serooskerke; 3b pr.: Hersa v. Nico, S. Maljaars, Aagte kerke; 3c pr,: Clara v. Mirza, S. Maljaars, Aagtekerke; 3d pr.: Karen v. Rhynsburg. W. K. v. Nieuwenhuijzen, Oostkapelle; 4a pr.: Nicolina v. Molenperk, P. J. Abra- hamse, Serooskerke; 4'd pr.: Ria v. Groe- nenburg, D. A. v Nieuwenhuijze, N.- en St. Joosland; 4c pr.: Rika v. Groenen- burg, D. A. v. Nieuwenhuijze, N.- en St. Joosland- 4d pr.: Dora v. Landzicht, Johs. I. Cevaal, Grijpskerke; 4e pr.: Jennie, L. Verhage, Koudekerke. Merrie veulens geb. tot en met 4 Mei '55: la prijs: Cora, Joos Vos, Koudekerke; lb pr.: Olga v. d'. Eendracht, Jac. Mesu, N.- en St. Joosland; 2a pr.: Gerda, L. d. Witte, Koudekerke; 2b pr.: Vera, L. Fran ke, Grijpskerke; 2c pr.: Irene, Iz. Kluijf hout. Koudekerke; 3a pr.: Kitty v. Buiten- verwachting, Wed. M. Lorier en Zn., O.- en West-Souburg; 3b pr.: Dula, H. de Pag ter, Serooskerke; 3c pr.: Julia, P. d. Buck, Sint Laurens; 3d pr.: Nora, F. Dingeman se, Grijpskerke; 4a pr.: Minette, Joos Dek ker, Oostkapelle; 4b pr.: Kitty v. t Hof Nieuwland, A. Wisse en Co., N.- en St. Joosland; 4c pr.: Silva, Erven Vreke, Oost kapelle; 4d pr.: Nelly, W. Sanderse, Oost kapelle; 4e pr.: Clara, A. Poppe, Grijps kerke. Éénjarige merries kl. m.: le prijs: Cora. L. Vos, Grijpskerke; 2a pr.: Calista v. Zee- duin, J. Maljaars, Oostkapelle; 2b pr.: Frida v. Weizicht, P. C. Dieleman, Rit- them; 2c pr.: Cora v. Zeeduin, J. Mal- jaars, Oostkapelle; 3a pr.: Annie v. Quar re, A. Poppe, Grijpskerke; 3 b pr.: Ninette v. Oostburg, W. Verhage, Westkapelle; pr.: Clara v. Duinerve, I. Verhage, Kou dekerke; 3d pr.: Irma, P. Hoïlebrandse, Koudekerke; 3e pr.: Clara v. Landzicht, Joh. I. Cevaal, Grijpskerke; 4a pr.: Flora, Joh. Tevel, Koudekerke; 4b pr.: Hermine v. Eendenoord, Ant. Wattel, Gapinge; 4c pr.: Flora, L. Verhage, Koudekerke; 4d pr.; Stannie, A. Kluijfhout, Serooskerke; 4e pr.: Nelly v. Kalfshoek, E. Dekker, Oostkapelle; 4f pr.: Mirza, A. Volkers, Middelburg. Éénjarige merries, gr. maat: le prijs, Minette v. Veere, IV. Louwerse, Veere; 2a pr.: Rita, S. de Visser, Oostkapelle; 2b pr.: Fiorina v. Duinerve, I. Verhage, Koude kerke; 2c pr.: Irma v. Vluchtenburg, A. Ovaa, Oost-Souburg; 2d pr.: Ella, L. de Witte, Koudekerke; 3a pr.: Willy, L. Ver hage, Koudekerke; 3b pr.: Flora v. Pe ter H. J. Ailaart, Serooskerke; 3c pr.: Ella v. Molenzicht, C. Maas, Middelburg; 3d pr.: Erma, L. Franke, Grijpskerke; 3e pr.: Annie v. Baronne, S. Maljaars, Aagte kerke; 4a pr.: Irma v. Heulzicht, F. Din gemanse, Grijpskerke; 4b pr.: Meta v. Ruit Hora, Jac. Franke, N.- en St. Joosland; 4c pr.: Siena, J. Dingemanse, Grijpskerke; Merries met afstammelingen: le pr.: Ma rijke v. d. Frederica. W. Louwerse Veere; 2e pr. Zora v. BDR J. Maljaars Oostkapel le; 3e pr.: Truus F. Dingemanse, Grijps kerke. <lcn gehouden, de sterkste toonde. De bekende commando-beker, die de inzet Is van de schoohvedstryden, werd in 1953 en 1954 ook al door dc Bouwen Ewoutschool veroverd. Het was dus voor de derde maal, dat de meisjes en jongens van deze school de gigantische beker in ontvangst mochten nemen. Burgemeester Kolff liet de offici ële uitreiking van de prijzen verge zeld gaan van een kort toespraakje, waarin hij dank bracht aan het on derwijzend personeel en in het bij zonder aan de sportcommissie voor de lagere scholen. Ook herinnerde Vlissingens burgemeester er aan, dat dc beker destijds beschikbaar werd gesteld door het „4e Commando", t eerste bevrijdingskorps, dat Vlissin gen aan het eind van de oorlog bin nenviel. Slagbalwedstrijd De school, die op de tweede plaats eindigde (De Prins Bernhardscnool), werd tijdens de prijsuitreiking niet vergeten. De leerlingen van deze school kunnen in hun prijzenkast hun grote lauwerkrans, beschikbaar ge steld door de Stichting Sportbelan- gen, ophangen. Voor de winnaars van de slagbalwedstrijden waren er me dailles. Deze medailles konden in ont vangst worden genomen door de meisjes van de vijfde klas van de Bouwen Ewoutschool, de meisjes van de zesde klas van de Prins Willem school, de jongens van de vijfde klas van de Julianaschool en de jongens van de zesde klas van de Juliana school, allen winnaars van him af- Uitslag Voor de wedstrijden om de com mando-beker telden de slagbalwed strijden niet mee. De punten, die de scholen met hardlopen, verspringen, behendigheidsoefeningen, balwerpen en estafette veroverden, waren door slaggevend. De volledige uitslag luidt; 1. Bou wen Ewoutschool 1571 pnt; 2. Prins Bernhardschool 1546 pnt; 3. Oranje- school 1536 pnt; 4. Bonedijkeschool 1526 pnt; 5. Prins Wiüemschool 152o pnt; 6. Vlissingse Schoolvereniging 1521 pnt; 7. Geref. School Kasteel straat 1494 pnt; 8. Juliana van Stol- bergschool 1493 pnt; 9. Vincent van Goghschool 1486 pnt; 10. Frans Naereboutschool 1447 pnt; 11. St. Paulussehool 1442 pnt; 12. St. Ja- cobsschool 1437 pnt; 13. Jacob Cats- school 1402 pnt. De heer W. J. Everse, onderwijzer te Vlissingen, slaagde te Breda voor het examen hoofdacte. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 20 Juli. Zwarte bessen 1 en 2 234—238.70 per 100 kilo, afw. 201.30. Aanvoer 13.000 kilo. VISMIJN VEERE. 21 Juli. Aangevoerd: 2325 kg export garnalen 156—244; 1075 kg schar 16—18; 328 kg bot 16; 41'kg schol 25—32; 498 kg tong (grote) 178—2-95: 49 kg rog 16—25. 23 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. 4.26 2.36 16.41 2.27 4.55 2.50 17.13 242 5.40 2.59 17.49 2.50 6.02 1.62 18.15 1.41 6.15 1.88 18.33 1.66 U.—N.AJ?. 10.45 1.91 11.17 2.03 11.52 2.21 11.20 1.41 11.48 1.65 Ü.-NAR 23.26 2.30 23.58 2.42 59. Goudgele rookwolken uitstotend, baande de Kraak zich een weg door de woeste zee. De machines lie pen gesmeerd, maar het ging Kappie toch wel aan het hart, dat dit ten koste van de goudvoorraad moest gaan. Door de luchtkoker van de machinekamer klonk het gerinkel van het kost bare metaal, dat met schep pen tegelijk in de goud oven werd gesmeten. Elke schep betekende een for tuin dat verstookt werd.... Zo kwam eindelijk de ha ven van Lutjewïer in zicht, En nauwelijks was het schip binnen de veilige ha venmuren, of.... de storm bedaarde! „Dat zul je ja altijd zien" bromde Kappie naar de zon kijkend, die door de wolken brak. „Uitgerekend nu ik goud moest stoken, kreeg ik bar slecht weer. zodat de machines volle kracht moesten draaienen nu ik eindelijk in de haven hen. is de storm voorbij!' Hij wilde juist naar beneden gaan om eens te kij ken, wat er nog van de voorraad over was, toen de Zoutelande Raadsvergadering. Vrijdagavond om half acht zal de gemeenteraad van Zoutelande in openbare zitting bijeenkomen onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. Muziek en voetbal. Zaterdagavond geeft de muziek vereniging „Luctor et Emergo" te Zoutelande onder leiding van de heer A Joosse haar derde zomeravond- concert. Om 18.45 uur vertrekt de muziek naar het sportterrein aan de Duinweg, waar een voetbalwed strijd gespeeld wordt tussen de bad gasten en „De Meeuwen I" uit Zou telande. Hierna zal in de muziektent ge concerteerd worden. Het programma luidt; Spearmint (V. Turine); En Garnison (fantasie van J. B. Minne) L'Attente fait mourir van G. Gaden- ne, enkele populaire potpourri's en marsmuziek. Waar zijn onze schepen? Alnati 19 te.Porto Acevecto ten anker. Aalsum p. 19 Ouessant. Aagtekerk 20 720 m. Z. v. Cocos Ell. Alphacca 19 van New York. Alphard 21 te Vitoria. Annenkerk 19 te Bangkok. Andijk 18 te Antwerpen. Averdijk 19 430 m. W. v. Land's End. Axelaijk 19 90 m. N.W. v. Natal. Baud 18 te Singapore. Bali p. 20 Kaap Guardafui. Banka 20 van Calcutta. Batavier I p. 19 St. Vincent Blijdendijk 20 van New York. Beninkust 19 van Hamburg n. Amst. Boissevain 19 te Yokkaichi. Cistula 18 te Berra. Cottica 20 te Amsterdam. Dongedijk 19 v. Hamburg n. Bremen. Esso - Amsterdam 20 van Antw. n. Sidon. Grootekerk p. 20 Gibraltar. Gouwe 20 te Las Palmas. Haulerwijk 19 1020 m. N.O. v. Norfolk. Kalydon 19 van Durban. Kalelysia 19 240 m. N.O. v. Paramaribo. Kota Gede 19 50 m. Z.O. v. Muscat. Koratia 19 te Banias. Leny 19 dwars v. H. v. Holland n. Bremen Laurenskerk 20 te Londen. Lutterkerk 20 te Amsterdam. Lekhaven 19 van Hamburg n. Rott. Liberty Bell 20 van Suez. Lievevrouwekerk 19 1460 m. O. van Aden. Loenerkerk p. 20 Finisterre. Lissekerk 19 te Khorramshahr. Marisa 19 50 m. Z.W, v. Marseille. Mies 19 van Kiel n. Hangö. Macoma 17 1600 m. N. v. Recife. Meliskerk 18 v. Antw. n. Bremen. Muiderkerk 20 van Rott. n. Hamburg. Mijdrecht 19 200 m. N.O. v. Turk's EiL Molenkerk 19 van Alexandrlë. Olaenbamevelt J. v., 20 100 m W. v. Kaap York. Oranje 21 te Tj. Priok. Oranjefontein 18 te Kaapstad. Polydorus 13 te Port Said. Peperkust 20 te Lobito. Perna 19 220 m. N.O. v. St. Maarten. Rijndam 19 200 m. Z.W. v. Halifax. Sibajak 21 van Port Said n. Rott. Schie 19 125 m- Z.O. v. Fayal Soesttiijk 19 790 m. W. v. Sabang. Sinabang 19 van Jesselton. Stad Leiden 19 te Genua. Tjibodas 19 te Makassar. Tjimenteng 19 540 m. N. v. Amsteraam Eil. Tjibadab 19 450 m. N.W. v. Torres Straat. Tomori 19 van Djeddah. Triton 21 te Carupano verw Telamon 19 van Aruba. Uranus 17 te Kotka. W. Aïtoa Jones p. 20 Aden. Willem Ruys 21 te Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7