Daan de Groot reed 150 km alleen en won rit met ruime voorsprong CABALLER0 hoort er bij Landelijk voetbalkampioenschap 1955 voor Tilburgs Willem II LOGOMOTIEF Echt genieten, PROVINOIALE ZEEUWSE OOURANT r Y.iDERDAG 21 JULI 1955 TWEEDE NEDERLANDSE ETAPPE-ZEGE Nagekomen advertentie. Heden overleed in het Rusthuis „Der Boe- de" te Koudekerke nog onverwacht onze pleeg moeder ELIZABETH BOIDIN Weduwe van JANIS ADRIANUS VAN HOUTE in de ouderdom van bij na 93 jaar. A. VAN DER WELLE P. E. VAN DER WELLE— WUYCKHUYSSE. Middelburg, 20 Juli 1955. Condoleantie-adres Zusterstraat 20. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 25 Juli a.s. om 12 uur vanaf Zus terstraat 20. het was geen wonder, dat toen zijn voorsprong tot 20 min. was op gelopen de filmreportagewagens zich door de rijen volgers naar voren persten, om achtereenvolgens het ge zicht, benen en het rugnummer 41 van de vrijwel zekere etappewinnaar al rijdend tot op een halve meter met de lens te benaderen. Na de laatste lastige klim over de Foncouverte, die hem geen moeilijk heden opleverde, kon onze volhar dende en zeker ook niet onfortuin lijke landgenoot zich tussen hagen van juichende mensen nog een keer In een vrij scherpe afdaling werpen. Op het circuit, van Albi, waar de be langstelling tot vreugde van do plaat selijke organisatoren groot was, wil de De Groot, begerig naar de bloe men, al afstappen. Nederlandse jour nalisten moesten hem toeroepen, dat hij er nog niet was: dat hy nog een ronde over hot 2.9 km lange circuit moest maken. Ook dat kippenendje kon er echter nog wel bij. En toen De Groot door twee van de mooiste meisjes uit het land De Tarn onder stormachtig applaus stevig werd ge zoend, moest de jury toch nog ruim 20 min. wachten op Darrigade en 't peleton. Wout Wagtmans stond groene trui welwillend af aan Wim van Est De Nederlandse ploeg heeft weer van zich doen spreken in do ronde van Frankrijk. Op grandioze wijze beeft de 22-jarige Amsterdammer, Daan de Groot, de 13e etappe van Millau naar Albi gewonnen. Niet minder dan 150 slopende kilometers heeft dit jeugdige lid van het Nederlandse team alleen gereden, in een solorush, zoals Gerrit Schulte dat in zyn grote dagen kon doen. zoals ook Wim van Est kan wegvluchten en de stryd aandurft met een heel peleton. Na zijn eenzame rit kwam hy nog vr\j fris over de eind streep, nadat hij in de laatste veertig kilometer alles had gegeven. Onder weg was Kees Pellenaars eenmaal naar De Groot gestormd en had hem toegeroepen: „Niet forceren, Daan, geef op de laatste veertig kilometer alles". En de Amsterdammer had teruggeschreeuwd: „Ik rijd kalm, ik wandel bijna". Met de regelmaat van een klok groeide zijn voorsprong uit. Eerst vijf minuten, dan tien minuten, een kwartier. Ja, tenslotte zelfs meer dan twintig minuten, toen hy door de finish stormde. De gevolgen waren ingrypend: het dagploegenklassement was voor de Nederlanders, Daan zelf steeg meer dan tien plaatsen in het algemeen klassement en boven dien veroverde hy de prys voor de meest strijdlustige renner. Duidelijk dient evenwel te worden gestipuleerd, dat het peleton het Daan de Groot wel gemakkelijk heeft gemaakt Want enerzijds voelde men niets voor een gevecht op leven en dood, na de zeer zware etappes der laatste dagen en anderzijds deden de vyf in het peleton zittende Neder landers hun afstoppingswerk op meesterlijke wijze. Wout Wagtmans stond zijn groene trui welwillend af aan Wim van Est, waarbij wij sterk de indruk kregen, dat hij liever dit keer het tricot niet meer droeg. In deze etappe vocht- de 22-jarige Amsterdammer, die zich in de loop van de dag de bijnaam van „de klei ne Schulte" verwierf, de stryd met de minuten en met het peleton, dat achter lag-, alleen uit. Alle smalende opmerkingen ten spyt van de wie- Ierprofessoren, die nadat zyn solo- rit op 50 km na de start in Millau onmiddellijk na liet passeren van de col de Lagarde was begonnen iiiet verveelde gezichten verklaarden, dat zo'n poging van één renner al leen met nog 150 Ion voor de boeg, in 99 van de 100 gevallen toch op niets uitliep. Niettemin groeide De Groot's voorsprong gestadig: van 30 sec. tot 5 minuten. Daan profiteerde in zyn eenzaam heid dankbaar van de talrijke ge niepige bochten in het parcours, wel ke hy stuk voor stuk afsneed. Iets wat ae renners in het dicht opeenge drongen peleton natuurlijk minder gemakkelijk konden. Toch geloofde zelfs Pellenaars het niet, dat 5 minu ten voldoende waren voor de zege, toen in de verte de 13e eeuwse Notre Dame van Rodez, de vroegere hoofd stad van Rouergue, waar de verzor- gingspost was gevestigd, opdoemde. Hij maande Daan tot voorzichtigheid en herinnerde hem aan zijn teleur stelling in de Frascati-etappe van de ronde van Italië. Daan, losjes met 'n hand op het stuur, en in de andere hand zijn bidonnetje met spuitwater, verklaarde echter en het had er alle schijn van dat hij op zijn ge mak zat en dat Pellenaars zich niet ongerust behoefde te maken. Daan bleef inderdaad voorzichtig, forceer de niet, maar zorgde ervoor, dat zijn voorsprong niet slonk. Zonder dat hy het wist werd hij erbij geholpen door zijn ploegmaats Jan Nolten en Hein van Breenen, die een jacht van de Italiaan Barozzi en de Fransen Darrigade en Lauredi listig verhinderden. Na de ravitaïllcring, toen er nog 90 km waren af te leggen, schakelde Daan over naar een hogere versnel ling om te trachten definitief uit het keurslijf van het knechtschap te tre den en ook eens een flinke duit in de geldbuidel van zyn ploeg te laten vallen. Zestig km per uur Gestimuleerd door het geestdriftige applaus en de aanmoedigingskreten in allerlei variëteiten van de sportie ve Zuidelijke bevolking, drukte hij steeds steviger op de pedalen, zich slechts nu en dan verheffend van het zadel om de stijfheid uit been- en rugspieren te laten wegvloeien. Het tydverschil tussen Daan de Groot en het peleton. waarin het maar niet tot een uitbarsting kwam, groeide snel: 10, 11, 12 minuten. 13 Min. en 45 sec. In het schilderachtige plaatsje Cassagnes begon de roep „Huup Hollaande"; duizendvoudig van de gevels weerkaatst. Daan behoefde nu eigenlijk alleen nog te dalen. Slechts zou hij 10. km voor de finish nog 150 meter omhoog moeten om over de puntige Foncou verte te komen. Voorlopig schakelde hy over op 52x14. het grootste mes, dat hem ter beschikking stond. Op de rechte stukken daalde hg met een snelheid rond de 60 km per uur en Beslissing valt in duel van Luctor met Bruinvis Spanning in waterpolostrijd De waterpolocompetltle In de 3de klasse N heeft een wel heel verras send verloop. Nadat aanvankelijk Luctor en Baronie de leiding hadden, zag Baronie zich verdrongen door TZV 2 uit Tilburg. De laatste dagen echter Is Bruinvis aan een fantasti sche eindspurt begonnen. Achtereen volgens werd Surae H met 25 en 6-0 geklopt, waarna Baronie er twee maal met niet minder dan 71 aan moest geloven. Hierdoor heeft Luctor, ondanks een 30 zege op Surae n, de leiding moeten afstaan aan de Sassenaren, die nu één punt meer hebben uit een wedstrijd minder. Vanavond, Donderdag, wordt in het zwembad te Middelburg de wedstrijd Luctor Bruinvis gespeeld en deze kan de Sassenaren de titel brengen. Zg heb ben daartoe aan een gelgk spel ge noeg, zoals uit onderstaande stand blijkt: Bruinvis 6 5 0 1 10 32-13 Luctor 7 3 3 1 9 15-10 TZV H 6 2 2 2 6 16-11 Baronie 7 1 3 3 3 14-30 Surae n 6 0 2 4 2 6-19 Amerikaanse landbouwers in Oekraïne toegejuicht. Duizenden juichende Oeltrainers hebben Dinsdag in Charkof de dele gatie van twaalf Amerikaanse landbouwdeskundigen begroet, die een studiereis van een maand door de Sowjet-Unie maakt. De auto's, waarmee de Amerikanen reden, moesten verscheidene malen stilhou den, doordat de straten versperd werden door enthousiaste Oekrai- ners die riepen: „Vriendschap tus sen het Amerikaanse en het Sowjet- volk". Een groep Russische landbouw deskundigen brengt op het ogenblik een bezoek aan ae Verenigde Sta ten. „LOCOMOTIEF rijdt steeds [vooraan, vraag het maar aan winnaar [Daan". loopI altijd lichter! Rijwielen voor sport, toerisme en daielijks gebruik. I Radio-uitzending van de ronde van Frankrijk Vanmiddag tussen half vier H en half zes wordt het program- ma van Hilversum I (402 me- ter) onderbroken voor een re- portage van de 153 km-lange en gemakkelijke etappe naar Narbonne, waarin de renners s meestentijds kunnen dalen, H door Jan Cottaar, Als gewoon- lijk is dit een uitzending in sa- menwerking tussen de AVRO, de KRO, de VARA en de we- reldomroep. iOver dezelfde zender wordt deze uitzending 's avonds om kwart over zes herhaald. Om tien uur 's H avonds geeft Jan Cottaar ten- li slotte een nabeschouwing. Illtllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Brits elftal voor match tegen „rest van Europa" Het Britse elftal voor de voetbal wedstrijd tegen het continentale elf tal „de rest van Europa" op 13 Aug. te Belfast, is als volgt samengesteld: Doel: Kelsey (Arsenal, afkomstig uit Wales). Achter: Sillet (Chelsea, Engeland) en McDonald (Sunderland, Schotland) Midden: Blanchflower, aanvoerder (Tottenham, lex-land), Charles (Leeds, Wales) en Peacock (Glas gow Celtic, Ierland). Voor: Matthews (Blackpool, Enge land), Jonstone (Manchester City, Schotland). Bentley (Chelsea, Enge land), Mcllroy (Burnley. Ierland) en Liddell (Liverpool, Schotland).' Reserves: Fraser (Sunderland, Schotland), Byrne (Manchester Uni ted, Engeland), Docherty (Preston, Schotland), Revie (Manchester City, Engeland). Trainer: J. Morgan (Linfield). De wedstrijd wordt te Belfast ge houden ter gelegenheid van het 75-ja- rig bestaan van de Ierse voetbalbond. (Advertentie) CONSTANTE KWALITEIT Uitslagen van de Tour de France Locomotiefrijwielen worden U geleverd dooi Rijwielhandel „WIBRA" Nieuwe Haven 3, MIDDELBURG, Tel. 8807. DERTIENDE ETAPPE. De uitslag van de dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk, van Millau naar Albi, over een afstand van 203 kilome ter luidt: 1. Daan de Groot, Nederland, 5.52.41 2. Darrigade, Frankrijk, op 20 m. 31 s. 3. Gay, Zuid-West, 4. Schneider, Gemengde ploeg, 5. Caput, lie de France, op 20 m. 45 s. 6. Barozzi, Italië 7. Van Breenen, Nederland 8. Poblet, Spanje, op 21 min. 9 sec. 9. Ockers, België 10. Van Est, Nederland 1-1. Van Steenbergen, België 12. Hinsen, Nederland 13. Het grote peloton met o.a. Nolten, Nederland, Wagtmans, Nederland, L. Bobet, J. Bobet. Dotto, Rolland, Ge- miniani, allen. Frankrijk, Close, De Bruyne, Impanis, allen België, en Ge- labert, Spanje. FLOEGENKLASSEMENT. Het ploegenklassement van de dertiende etappe luidt: 1. Nederland (De Groot, Van Breenen en Van Est) 18 uur 18 min. 57 sec. 2. Frankrijk (Darrigade, L. Bobet en J. Bobet) op 21 min. 25 sec. 3. Gemengde ploeg (Schneider, Gaul en Kemp) op 21 min. 55 sec. 4. ex aequo Itali4 (Barozzi, Astrua en Benedetti); lie de France (Caput, Baronne en Daequay) op 22 min. 9 sec. 6. ex aequo Zuid-Oost (Lauredi, A. La- zarides en L. Laza rides) J TOCH EEN BESLISSING Gehandicapt N.A.C. strandde in het zicht van de haven IN DE LAATSTE WEDSTRIJDEN om het landskampioenschap van Ne derland is dan toch de beslissing gevallen. De Tilburgse ploeg Willem II rekende af met Eindhoven (23) en daar concurrent N.A.C. bet tegen P.S.V. niet tot een overwinning kon brengen (02) sleepten de Tilburgers de meeste puntjes in de wacht en daarmee het kampioenschap van Neder land. Het was zeven minuten na de rust in de aantrekkelijke wedstrijd tussen Eindhoven en Willem II, dat de Tilburgers de definitieve grondslag legden voor hun derde landstitel. Op links kreeg Beox toen namelijk een vrije trap te nemen, die hij zo hard en zuiver op een rij van Eindhoven- spelers schoot, dat L. van Tuyl het leer niet kon wegwerken, maar de bal via zijn dijbeen onhoudbaar in eigen doel zag verdwijnen. Zo kwam Willem H met 32 voor te staan, een voorsprong die de Eindhovenaren niet meer te niet konden doen. Het was overigens voor Willem II toch geen wedstrijd om over te kla gen. De Eindhovenaren waren direct veèl levendiger en actiever de strijd begonnen, waardoor in de tweede mi nuut de eerste hoekschop was afge dwongen, die Van Kemenade overkop- te. Even later kopte Snoek, na een mooie aanval, net voor het doel langs en kanjerde Louwers hard naast. Wil lem II had het in die tijd niet verder kunnen brengen, dan wat middenveld spel, waaruit de passes te laat naar voren gingen en waardoor Van Roes- sel en De Bruyckere steeds buitenspel kwamen te staan. Maar Willem II ging toch het eer ste scoren. In de 12e minuut verdwaal de de bal vanuit het middenveld in de buurt van het Eindhovendoel, waar stopper Frans van Tuyl en doelman Van Gemert allebei waren om weg te werken. Zij begrepen elkaar (weer eens) niet en toen De Jong kwam toe gesneld, trachtte Van Tuyl nog weg te werken. Hij schoot echter hard en onhoudbaar in eigen doel (01). Twee minuten later was het Van Rocssel, die de bal opdreef en naar rechtsbuiten De Jong centerde. Frans Tebak bleef voor buitenspel staan, maar vergat dat zijn stopper verder naar achteren was opgesteld. De Jong kreeg hierdoor de kans om een nieu we aanval op te bouwen. Hij bere kende zijn pass nauwkeurig, welke bij Becx terecht kwam en weer was Van Gemert geslagen (02). Erg lastig Willem II hervond hierdoor de rust. Er werd door de Tilburgers doelmati ger en beter gevoetbald dan in de eerste fase van de strijd, maar Eind hoven gaf zich kennelijk nog niet ge wonnen. Het bleef op doelpunten aan dringen. Vooral de rechtsbuiten Lou wers maakte het alle Tilburgse ver dedigers in deze periode erg lastig. In de 17e minuut was het dan zover. Louwers kreeg op rechts een vrije trap te nemen. Hij deed dat zo verras send en zo hard, dat de bal haast on zichtbaar via de uitgestoken vuist van doelman Feyt in het doel verdween (12). Meteen daarop brak Louwers weer door om te scoren, doch de goed- leidende scheidsrechter Horn had terecht overigens buitenspel gecon stateerd en liet dit feit dus niet door gaan. Dit was echter maar uitstel, want in de 32e minuut bouwde de ge hele Eindhoven-voorhoede aan een grote aanval, waarop alle Willem II- ers wel moesten misgrijpen. Tenslotte kwam de bal dan weer bij Louwers, die opnieuw scoorde (22). Een mi nuut later miste Schmidt een geheide kans voor Eindhoven door over te koppen, waarop direct weer een zeer hachelijke situatie aan de andere kant ontstond, die door Frans Tebak ten lange leste werd opgeklaard. Pas na de rust werd weer ge scoord. In de 7e minuut kwam dan het noodlottige doelpunt voor Eindhoven, dat wij reeds noemden. Een tweede treffer in eigen doel dus, Maar het intimi deerde Eindhoven deze keer al lerminst. Er ontstond een fraai voetbalduel met wisselende kansen, met snelle heen en weer golvende aanvallen, doch er kwamen geen doelpunten meer, zodat de ongeveer 17.000 toeschouwers bij deze slotfase van de kampioensronde toch nog volop te genieten kregen van aantrekkelijk voetbal en spanning. N.A.C. verloor N.A.C,, dat èn Storimans èn Van den Hove miste beiden waren Zaterdag- in de wedstrijd tegen Willem II ge blesseerd geraakt kwam verzwakt tussen de lijnen. Al deden de plaats vervangers hun best, zg konden de twee afwezigen geen ogenblik doen vergeten. Bovendien was het spel van De Wit, die Matheeuwissen in de voox'hoede verving matig. Toch heeft N.A.C. zich goed geweerd. Steiger heeft in het P.S.V.-doel dan ook alle krachten moeten inspannen om zijn veste schoon te houden. Eén keer moest hij vallend een kogel van Over- beeke wegstompen en een schot ge lost door Hoogenhuizen, die de bal had opgevangen uit de hoek halen. Even later kon hij door tijdig zijn doel te verlaten de op hem afkomen de Canjels dwingen over te schieten. Over het. algemeen werd hij voor moeilijker problemen gesteld dan zijn collega Goedhart. Het eerste kwartier was N.A.C. sterker, maar toen Dillen het mid- West (Colette, Quentin en Ruby); Noord-Oost Centraal (Anzile, Bauvin en Buchonnet); Zwitserland (Bovay, Hollensteln en Huber) Spanje (Poblet, Company en Gela- bert); België (Ockers, Van Steenbergen en Adriaenssens) op 22 min. 33 sec. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk, 247 uur 23 min. 17 sec. 2. Italië, op 52 min. 42 sec. 3. België, op 1 uur 41 min. 39 sec. 4. Nederland, op 2 uur 22 min. 8 sec. Sv Noord-Oost Centraal, op 2 uur 28 min. 30 sec. 6. Spanje, op 3 uur 12 min, 58 sec. 7. Zuid-Oost, op 3 uur 23 min. 48 sec. 8. Zwitserland', op 4 uur 4 min. 37 sec. 9. West, op 4 uur 15 min. 14 sec. 10. Gemengde ploeg, op 4 u. 41 min. 56 s. 11. lie de France, op 4 uur 56 min. 22 sec. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Rolland, Frankrijk, 83 u. 4 min. 46 sec. 2. L. Bobet, Frankrijk, op 4 min. 53 sec. 3. Fomara, Italië, op 6 mini 18 sec. 4. Brankart, België, op 10 min. 44 sec. 5. Astrua, Italië, op 12 min. 44 sec. 6. Van Est, Nederland, op 12 min, 50 sec. 7. Vitetta, Zuid-Oost, op 13 min. 46 sec. 8. Gaul, Gem. ploeg, op 14 min. 35 sec. 9. Close, België, op 18 min. 41 sec. 10. Geminiani, Frankrijk, op 19 m. 19 s. 19. Wagtmans, Nederland, op 45 m. 54 s. 33. Hinsen, Ned., op 1 u. 14 min. 24 sec. Woensdagavond werd in Yèrselce de wielerronde om de Grote Mossel- prijs" verreden. De winnaar Aanraad werd na afloop in de bloemetjes gezet. denveld in de veilige handen Van zijn ploeggenoten wist, besteedde hij meer aandacht aan de aanval. De P.S.V.- voorhoede werd daardoor agressiever, hoewel men in hot doelgebied van N. A.C. te veel treuzelde. Eerst na 34 min. kwam het eer ste doelpunt voor de Eindhovena ren. Dillen was er de maker van. P.S.V. bleef gevaarlijker. Twee minuten voor rust werd een cor ner door Buenen goed genomen. Brusselaars ving de bal op en schoot onhoudbaar in (0—2). In de tweede helft kwam het ver schil in kwaliteit nog sterker tot uiting en het was vooral aan de N.A. C,-achterhoede te danken, dat P.S.V, de score niet kon verhogen. Naar onze mening waren de beslis singen van Klaas Schlnper niet altijd gelukkig. Hjj Het in de eerste helft verder spelen toen N.A.C. een over treding in het strafschopgebied be ging. En enkele malen reageerde hij niet als de grensrechters hij overtre dingen met de vlag zwaaiden. Ruim 12.000 toeschouwers woonden de wed strijd bij. By P.S.V, hlonken Steiger, Wï-rsnta en Dillen lilt, De eindstand van de kampioene* competitie ziet er als volgt uit: Willem n 6 3 2 1 8 14—11 N.A.C. 6 2 2 2 6 1412 P.S.V. 6 14 16 10—10 Eindhoven 6 1 2 3 4 914 34. Van Breenen, Ned., op 1 u. 26 m. 4 s, 35. Nolten, Ned., op u. 27 min.'49 sec. 37. De Groot, Ned,, op 1 u. 29 min. 32 sec. De Zwitser Meili lieeft de strijd ge staakt. PUNTENKLASSEMENT. Het puntenklassement na de dertiende etappe luidt: 1. Van Est, Nederland 227 punten 2. Wagtmans, Nederland 231 punten 3. Ockers, België 232 punten 4. Poblet, Spanje 245 punten 5. Bauvin, Noord-Oost Centr. 285 punten 6. Rolland, Frankrijk 303 punten 7. Schneider, Gem, ploeg 362 punten 8. Fantini, Italië 363 punten 0. Monti, Italië 394 punten 10. Fornara, Italië 418 punten 11. Brankart, België 422 punten 12. De Bruyne, België 430 punten 13. Vitetta, Zuid-Oost 434 punten 14. Lazarides, Zuid-Oost 439 punten 15. Impanis, België 463 punten 16. Astrua, Italië 469 punten 17. Darrigade, Frankrijk 484 punten 18. Hinsen, Nederland 510 punten 19. Louison Bobet, Frankrijk 525 punten 20. Mahe, Frankrijk 537 punten Aanraad won „Grote mosselprijs" Velé piomiriente renners verschenen Woensdagavond in Yerseke aan de start voor de „Grote Mosselprijs" die verreden werd voor amateurs en on af hankelijken. De organiserende vereniging „Yer seke wil Vooruit" kan ook nu weer op een uitstekend geslaagde course te rugzien. De publieke belangstelling was groot en de coureurs zórgden voor een geanimeerde wedstrijd. Spijtig was het dat Zeeuwse favo rieten als Jan Westdorp en Jaap Huissoon niet van pech verschoond bleven waarmede de kans op een ere plaats verkeken was. Het was Toon de Jager, die reeds vroegtgdig de lont in het kruitvat wierp en alleen op avontuur uitging. Vrij spoedig kreeg hij echter gezel schap van Kees Aanraad en Ad. van Meel. Dit trio slaagde er in meer dan een halve minuut voorsprong te nemen op een peleton waarin Adri van Steenselen, Van der Plugm e.a. de grote trom roerden. Inmiddels wai'en Piet Maas en Paymans reeds van het toneel verdwenen en toen Jan Westdorp zadelbreuk kreeg moest ook hij de strijd noodgedwon gen staken. Juist op het moment dat Leo v. d. Pluijm en Theo Hoffmans het pele ton in de steek lieten en een achter volging begonnen, kreeg Jaap Huis soon, de plaatselijke favoriet, pech. Hij moest van fiets verwisselen, welk euvel later nog tweemaal plaats vond. Dit kostte tgd voor Huissoon en het bracht hem uit zijn cadans. Aanvankelgk leek het er op, dat Van der Pluijm en Hoffmans de fusie met de koplopers tot stand zouden bren gen, maar zij strandden in het zicht van de haven De koplopers De Jager, Aanraad en Van Meel, wisten zich tenslotte te handhaveix. Aanraad won gedeci deerd de eindsprint. De uitslag luidt: 1. C. Aanraad (Fijnaart) 81 km in 2 uur en 59 sec.: 2. A. van Meel (Wouw); 3. A. de Ja- fer (Hoog-Blokland); 4. L. v. d. luijm (Dussen); 5 T. Hoffmans (Et- ten); 6. W. Rusman (Haarlem); 7. J Konmgs (Breda)8. A. van Sluijs (Vliaatngen)9. A. Roks (Sprundel); 10. H. van Glerum (St. Wifiebrord): 11. T. Peters (Haarlem)12. C. v. d. Borst (Etten); 13. A. van Steenselen (Mijnsherenland)14. J. Hameling (Den Haag); 15. P. van Est (Fjj- naart) Zeeuwse zwemcompetitie Zaterdag 23 Juli wordt in het fraaie zwembad te Sas van Gent de derde en laatste wedstrljdmiddag van de Zeeuwse zwemcompetitie gehouden. Het is vrijwel zeiter, dat Luctor uit Middelburg de titel gaat prolongeren, want het heeft zich tijdens de vooraf gaande wedstrijdmiddagen van een stevige voorsprong verzekerd. De volgende nummers zullen nog worden verwerkt: 100 meter rugslag heren; 100 meter rugslag dames; 3 x 50 meter wisselslag jongens tot en met 17 jaar; 50 meter vlinderslag da mes; 50 meter vlinderslag heren: 50 meter rugslag jongens tot en met 17 laar; 3 x 50 meter wisselslag persoon lijk dames; 3 x 100 meter wisselslag heren; 100 meter schoolslag meisjes tot en met 17 jaar; 3 x 50 meter wis selslag dames; 400 meter vrije slag heren; 400 meter vrije slag dames.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8