KA PP IE EN DE WEERMAKERS „MARABUNTA", EEN VERHAAL OVER EEN MIERENPLAAG teld- WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 19 JULI 1955 PRO V IN Ol ALE ZEEUWSE OOURANT 1 FILMS IN ZEELAND Vele reprises Het filmprogramma biedt deze week overwegend reprises van in deze rubriek reeds besproken films. Zo brengt thans ELECTRO (Mid delburg) de rolprent „Marabunta", het verhaal over een in de jungle gevoerde strijd tegen mieren. Ma rabunta zijn namelijk mieren. De strijd tegen die mieren wordt gevoerd door een echtpaar, dat in de binnenlanden van Brazilië pioniert en dat het aanvankelijk niet zo bijster best kan vinden. Wanneer de mieren komen opmar cheren vinden zij elkaar echter in de gemeenschappelijke strijd tegen dit dreigende gevaar. Vooral de strijd tegen de alles vernielende mieren is uitstekend verfilmd. Ma rabunta" is al met al een boeiende rolprent. Éi „De drie musketiers" (Grand, Goes vindt men, zoals nog onlangs opgemerkt, avontuur en romantiek, op een plezierige wijze voorgescho- De nogal groots opgezette musical „There's no business like showbusi ness" met o.a. Marilyn Monroe en Johnnie Ray, werd geprolongeerd in Alhambra (Vlissingen). Enkele uren licht amusement van goed gehalte zijn met deze rolprent gegaran deerd. Een Wild West van goed formaat is „Hondo" (Luxor, Vlissingen), waarin John Wayne en Geraldine Page de hoofdrollen vertolken. Hon do, een cavalerist, vecht stevig te gen de Apachen, delft soms het on- Strandfeest Westduin. Zaterdagmiddag werd begunstigd door warm zomerweer, door de strandbewoners van „Westduin" te Koudekerke een gezellig strandfeest georganiseerd. In de middaguren werden behendigheidswedstrijden voor kinderen gehouden. Vele geluk kige jongens en meisjes gingen met een prijsje naar huis. Verschillende gymnastiekverenigin gen gaven interessante demonstra ties te zien. Een wielerwedstrijd en een autoped-race voor dames oogst ten veel succes, terwijl een komische voetbalwedstrijd grote hilariteit ver wekte. De Kon. harmonie „Ons Genoegen •uit Vlissingen verleende haar mede werking. Honderden belangstellenden hebben niet alleen genoten van zee en strand, maar zich kostelijk geamu seerd over hetgeen geboden werd. Met een groot kampvuur werd dit bijzonder goed geslaagde strandfeest besloten. Waar zijn onze schepen? Aalsum p. 18 Finisterre. Aagtekerk 17 van Fremantle n. Aden. Averdijk 17 van Zeebrugge. Boschfontein p. 17 Straat Messina. Cottica 18 te Plymouth. Indrapoera 17 van Port Said. Ivoorkust 17 van Bordeaux. Kota Inten 17 van Suez. Loppersum p. 17 Ouessant. Lutterkerk 18 te Rotterdam. Leopoldskerk 16 v. Rott. n. Hamburg. Lievevrouwekerk 17 v. Bombay n. Aden. Mataram p. 17 Gibraltar. Meliskerk 17 te Antwerpen. Mijdrecht 16 van New York. Molenkerk 17 te Suez. Oranje 18 van Belawan. Oranjefontein 18 te Kaapstad. Oostkerk 17 van Aden. Ouwerkerk 18 te Singapore. Polyd'orus 18 te Port Said. Sibajak 16 van Aden. Statue of Liberty 17 te Suez, Willem Ruys p. 18 St. Vincent, 2.14 uur te Hoek van Holland verw. derspit, maar zegeviert tenslotte toch en wint bovendien het hart van een bekoorlijke vrouw. Het ge bruikelijke simpele gegeven, maar onder regie van John Farrow uitste kend verwerkt tot een boeiende rol prent. DONDERDAG In de Donderdag-cyclus brengt Grand (Goes) de menselijke, Franse rolprent „Monsieur Bard heeft vreemde verlangens" met Michel Si mon in de^hoofdrol ,als de oude, niet bijster aantrekkelijke man, die een danseresje bereid vindt hem een kind te schenken. Daarmede is zijn laatste wens vervuld, wanneer het kind geboren wordt, sterft hij vre dig. Een ietwat merkwaardig gege ven, dat ecTvEèr aanvaardbaar en vaak ontroerend zuiver werd uitge- „Inferno" (Alhambra, Vlissingen) is het verhaal van een sinistere po ging tot moord, gepleegd in de on eindige verlatenheid van een woes tijn. Een rolprent met vele uiterst suggestief verfilmde scènes en met goed spel van de hoofdrolvertolkers John Wayne en Rhonda Fleming. Een gezellig, huiselijk verhaaltje werd verfilmd onder de titel „De villa onzer dromen" (Electro, Mid delburg, met in de hoofdrollen Cary Grant, Myrna Loy en Melvyn Dou glas. Er blijkt bovendien uit, dat het ook in Amerika niet te eenvoudig is om een woning naar wens te vinden en dat is voor Nederlanders mis schien een (schrale) troost. Een film met vele geestige mo menten. Vereniging „Oude Gebouwen" in Middelburg vergaderde In de dezer dagen gehouden jaarver gadering der Veren, tot Instandhou ding van Oude Gebouwen te Middel burg bracht de secretaris, dr. W. S. Unger het jaarverslag uit, waarin melding werd gemaakt van de activi teiten der Vereniging in verband met de verbouwing van het pakhuis „De merary", die overigens niet doorging en inzake het behoud van enige bouw- fragmenten nlt gesloopte huizen in de Segeerstraai. Met instemming werd melding ge maakt van de beslissing inzake het al dan niet sausen van net bijzonder fraaie m tselwerk in het gewelf van de Abdijtoren. In de controverse tus sen de dogmatici die sausen voor staan en wat men dan wel de ro mantici heeft genoemd, en waarin de grote meerderheid van het gemeen tebestuur aan de zijde der laatsten stond, heeft het rijk, althans voorlo pig, tot voldoening van de vereniging ten gunste van het handhaven der baksteenwanden besloten. „Het zal aldus het verslag, de taak der vereni ging zijn er mede naar te streven, dat deze voorlopige beslissing een duur zame moge blijven". Besloten werd het aardige trapge- veltje Sebastiaanstraat 4, met de zeldzame vermelding van het stich tingsjaar (1644) in rode steen, te doen restaureren. Aan de heer J. H. Klarenbeek, die Middelburg metterwoon heeft verla ten, werd wegens zijn belangrijk aan deel in de verwezenlijking van de doelstellingen der vereniging, het erelidmaatschap aangeboden. De af tredende bestuursleden ir. H. de Lus- sanet, mr. J. Moolenburgh en dr. W. S. Unger. werden herkozen. In de va cature Klarenbeek werd gekozen de heer M. J. J. van Beveren. Na afloop werd onder leiding van de heer Van Beveren de in restaura tie zijnde Engelse Kerk bezichtigd. Middelburg Raadsvoorstellen B. en W. van Middelburg delen de raad mede ,dat er aan de openbare lagere school op 't Zand nog steeds een vacature bestaat tengevolge van het ontslag van mej. C. Temme. Er hebben zich thans enkele sollicitanten gemeld. Het college was nu bij machte een voordracht samen te stellen, die als volgt luidt: 1. mej. M. E. C. Ver beek, 2. mej. C. A. Wondergem, bei den te Middelburg. B. en W. stellen voor tot benoeming over te gaan met ingang van 30 Augustus. Door het overlijden van de heer J. L. van der Harst onts.tond een vaca ture in de commissie van advies in gevolge artikel 8 van de Woonruimte- wet 1947. B. en W. stellen voor hierin te voorzien door de benoeming van de heer B. A. van Verre, notaris, die be reid is gevonden deze functie te aan vaarden. Tenslotte stelt het college nog voor medewerking te verlenen aan de Ver eniging voor Geref. Onderwijs tot het doen vervangen van vier ouderwetse privaten door waterclosets in de school aan de Herengracht. Deze voor ziening, die B. en W. uit een oogpunt van hygiëne en zindelijkheid alleszins wenselijk achten, vergt een uitgave van 1420 gulden. Rudi maakte duizend vol Rudi Weemaes, een jeugdige Mid delburger ontving Maandag van het bestuur van het Middelburgse zwem bad een gratis seizoenabonnement voor het volgende seizoenabonnement namelijk dit jaar de 1000ste zwem- enthousiastelling, die 'n seizoen-abon nement voor personen beneden de 16 jaar kwam aanvragen. Bevordering R.H.B.S. In de opgave der bevorderingen aan de R.H.B.S. in Middelburg (P. Z.C. van Vrijdag jl.) was verzuimd te noemen Erica Bueninck uit Mid delburg, die werd bevorderd van de eerste naar de tweede klasse. Motorrijder maakte val Bevorderingen aan Vlissingse RHBS Aan de Vlissingse Rijks H.B.S. werden de volgende leerlingen bevorderd: Naar de tweede klas: Nienlce de Bruy- ne, Milda Cemeska, Joke Dijkstra, Ineke v. d. Ende, Ad. de Fouw, Marian v. Geel, Adri Joosse, Trix v. Leeuwen, Hans Nij- boer, Arie Timmerman, Nancy v. Veen, Hans d'e Witte, Dik B'osveld, Leen Cor- stanje, Henny Doense, Julia Gl'erum, Ina Hendrikse, Reina de Jong, Tine de Jonge, Marian Kok, Ad. Luitwieler, Janwillem Messer, Piet Reinhoudt, Marina Roose, Mattie Scharpentier, Piet Sommeyer, Lodi Tjebbes, Hector Vanneuville, Henk Vos, Simone Vrolijk. Jan van Boven, Corrie Janse, Emmy Jansen. Jetty Kamermans, Paul Kars, Ton Kerkhof. Johan Kiemenij, Mattie Kole, Nico Kruyt, Henk de Looff, Emmy Pleyte, Magda de Rooy, Kees Rut- ters. Anneke v. d. Steen, Alfons Vervaet,, Tonnie Voorneman. Herman Wolters. Naar de derde klas: Ine v. d. Berg, Peter Goedvolk, Hans de Graaff, Bas Grootjans, Eiien Jansen, Hanna Jansen, Wim Korte weg, Arjen Krips, Annenuub Markus, Rudi v. Oppen. Jan Roodenburg, Bart Sanders, Jan Scholte, Gerard' Swiers, René v. Tatenhove. Hector Vandepitte, Rob Vierhout. Annemarie Visser, Peter Vrolijk, Marian Witte. Janneke Wolse, Ab de Bert. Cor v. d. Bout. Piet Eek- hardt, Chris Fleurbaay, Piet Glerum. Wim Harting, Tonnie v. 't Hoff, Minny Hoo- gerland, Johan Hulshoff. Frans Kest, Bart Legemaate, Henk v. Maldegem, Tia Meijer. Mattie Monté, Joke de Ruijter, Mattie Valkier, Frank v. Wezel, Pierre Baert, Jetty de Bakker, Magda Bosveld, Kees Bronke. Rinus Goedegebure, Dimph- na ten Hacken, Gerry Huffenreuter, Beppie v. Keulen, Leo v. Klinken, Trix Kooger, Charles Landré, Gerard Langen- dijk, Jan Lahr, Elly de Loofh Jan Masten broek, Bob Meijer, Ed'dy Reindersma, Adri de Ridder, Joke de Ruijter, Rudi Buyg, Evert Spapé, Wim Stieltjes, Tonny Wlllems. Naar de vierde klas: Bertie v. d. Berg, Frans Boone, Wiep Brandenburg, Lieke v. Dijk, Dik v. Geel, Elien de Greeuw. Jan Meeuse, Jacelc Minkiewicz, Piet v. Nes, Marius Pals, Menno Pol, Jacques de Raad, Petra v. Rees, Adri Schreurs Jaap Sonnevijlle, Dik de Vries, René Wal ter, Ro Aerssens, Henk Arend"se, Ineke Baten, Neel'tje v. Belzen, Jaap Bimmel Adri Brasser, Jan Buijs, Ton v. Gemert, Jacques Gerritsen, Nel Keulemans, Seijo Kruizinga, Alex Langedijk, Wim v. Nes, Ria Punt, Frits Roelse, Georgette v. Rïjs- sel, Rinus Tange, David Vos. Cootje v. d. Wal, Mary v. Keulen, Aaltje de Beer. Kees Cemeska, Louis Debra, Jannie d. Exter, Leida Hovijn, Els Lammers, Gerrit Langeraar, Hans v. d. Meulen, Leo Min derhout, Menno Pol, Henk Pot, Jan Rïk- kert, Bram Roeise, Tammie Seynstra, Gisala Spapé, Florie Visser, Hélène v. d. Wal, Hélène v. d. Weijde, Jaap v. Wierin- gen. Naar de vijfde klas, afdeling A: Wim Antheunisse. Kees Antonissen, Piet Boone, Fred'die Flohr, Willy Hellinga, Dini Hof man, Anneke Knoop. Paula Legemaate, Jan Leurgans. Joop Meulmeester, André Poppe, Annie de Visser, Eefje de Vos. Naar de vijfde klas, afdeling B: Ferry Kramer, Jan Mieras. Piet den Outer, Charles Palmkoeck, Hans Bais, Eddy de Bruyne, Els Jonk, André Monteyne, Jaap Schot, Harry Smals, Louw v. d. Steen, Toon Sturm, Jan v. Zonneveld. Maandagmiddag om half zes is op de Veerse weg in Middelburg de 56- jarige motorrijder J. v. E. uit Nieuwland bij het voorkomen van een aanrijding met ander verkeer ten val gekomen. Van E., die uit de richting Veere naderde, zag op een gegeven moment, dat hij niet kon passeren. De ruimte werd geheel in genomen door een bakfiets. Deze te genwoordigheid van geest kostte de Nieuwlander echter een hoofdwond plus schade aan zijn motor. Ook de jeugdige fietser, de 9-jarige P. J. M. P. uit Middelburg, viel. Hij was wij- wel ongedeerd en kon even later evenals de motorrijder zijn weg vervolgen. Wachtverbod B. en W. van Middelburg hebben ingevolge een hun indertijd door de gemeenteraad verleende machtiging een wachtverbod vastgesteld Voor de Lange Delft. Het wachtverbod zal van kracht zijn gedurende de maanden Juli en Augustus voor de gehele straat .derhalve van Markt tot Nieuwstraat. Het verbod zal per week wisselen tussen de „even zij de" en de „oneven zijde" van de straat. Het college grondt de nood zaak van dit verbod op de grote verkeersdrukte in Middelburgs hoofdstraat tijdens de genoemde maanden. Vlissingen Boulevard-winkels open op Zondag B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om alle Boulevards te ver klaren tot dat gebied, waar in het zomerseizoen op Zondag en voorts op werkdagen na 18 uur een winkel geopend mag zijn en waar op Zon dag en op werkdagen na IS uur straathandel mag worden uitgeqe- fend. Tot dusver was slechts een deel van de boulevards aangewezen, maar het is B. en W. gebleken, dat het vreemdelingenverkeer zich niet tot dat deel beperkt. Onderwi jsmutaties B. en W. van Vlissingen stellen voor tot tijdelijk lerares aan de ge meentelijke industrie- en huishoud school over het tijdvak 1 Augustus 1955 tot 1 Augustus 1956 te benoe men, de dames J. M. Polderman Vijverberg, Middelburg, M. L. Prum- mel. Vlissingen, D. H. v. d. Kleine mulder, Vlissingen en C. E. Roeters- van Lennep, Middelburg, tot lerares in de naaldvakken aan dezelfde school mej. G. Bakker, Vlissingen. Verder stellen zij voor op zijn ver zoek eervol ontslag te verlenen aan de lieer G. F. Bak als leraar aan de avondschool voor Nijverheidsonder wijs en als onderwijzer aan de open bare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs te Vlissingen. LAATSTE NIEUWS Koos Vorrink overleden Koos Vorrink, oud-voorzitter van de Partij van de Arbeid, is in dc afgelo pen nacht in het Klimophuis te Am sterdam overleden. Vlissingse kermis werd Maandagmiddag geopend Maandagmiddag drie uur heeft de Vlissingse kermis zijn poorten geo pend. Tot Zaterdag a.s. kunnen de bezoekers zich vermaken in een groot aantal amusementsinrichtingen. Vooral de jeugd weet zich uitste kend te amuseren met een zogenaam de „linktrainer", een ingenieus appa raat, dat tijdens iedere rit een paar keer over de kop slaat! Het is ge bouwd volgens hetzelfde principe, waarnaar de toestellen, waarin ad- spirant-piloten getest worden op hun reactievermogen, worden vervaar digd. Behalve dit toestel zijn er de ge bruikelijke amusementsgelegenheden: er zijn een rupsbaan, een scooterbaan, luchtscliommel, draaimolen, talrijke poffertjes-kramen- en zoet-zuurten ten. Een twaalfarmige Octopus, een atoomraket, is ook de moeite van een bezoek waard. Men wordt niet alleen snel mee in de rondte geslin gerd, doch gaat ook op en neer in glij- en duikvlucht. Ongeveer vijf mi nuten heeft men op deze wijze een aardige uitkijk over het kermister rein, dat vooral des avonds, als de verlichting volop brandt, een gezel lige aanblik biedt. Dat er op de Vlissingse kermis een tempel der waarheid is. waar men het „nieuwste nieuws" krijgt te ho ren, spreekt haast vanzelfT Verder kan men een kijkje nemen bij „Miss Aquarium", en in een apentheater. Tenslotte kan men ook schietend, stotend en gooiend op allerlei manie ren zijn geluk beproeven. Grijpskerke Bliksem sloeg in Tijdens het hevige onweer, dat Maandagmorgen boven Grijpskerke woedde, trof de bliksem een schuur van de landbouwer D. Coppoolse. De inslag veroorzaakte geen brand, wël materiële schade. Het continentale elftal tegen Groot-Brittannië Sterke bezetting voor de „mosselprijs" te Yerseke Woensdagavond a.s. Woensdagavond a.s. zullen om half zeven meer dan vijftig wielrenners van start gaan op het parcours te Yerseke om de grote „mosselprijs" te verrijden. In deze wedstrijd betwisten de beste Nederlandse amateurs en onafhankelijken elkaar de prijzen. Pay mans, oud-kampioen van Neder land, Van Steenselen. tweede bij het kampioenschap van Nederland, Stol- ker winnaar van de ronde van Lim burg, Tonriy Peters, Wim Rusman, De Bruijn. Kersten, Piet Maas, Gijs Paauw, Jan Konings en Wout Bos vormen slechts een klein deel van de renners, die Woensdagavond in Yer seke zullen rijden. Uiteraard hebben ook tal van Zeeuwse favorieten voor de „mosselprijs" ingeschreven o.a. Jan Westdorp, Bram van Sluijs, Theo van Wijchen en J. Huïssoon. Het parcours, dat 2700 meter lang is, zal dertig keer afgelegd moeten worden. Crisis in betaald voetbal Het demissionnaire bestuur van de sectie betaald voetbal heeft, gezien de motie van vertrouwen, die bij ac clamatie is aangenomen in de bemid- delings-bijeenkomst van afgevaardig den van de algemene vergadering voor het betaalde voetbal, di^ Don derdag jl. te Utrecht werd gehouden, besloten de leiding van de sectie be taald voetbal weder op zich te nemen. Inzake de competitie-indeling en de daaraan verbonden promotie en de gradatie welke terstond werd ter hand genomen en waarbij enerzijds voor zover mogelijk met de wensen van de vergadering van het betaald voetbal werd rekening gehouden en anderzijds aan het principe van het sectiebestuur zo wemïg mogelijk af breuk werd gedaan werd het- na volgende besloten: De instelling van twee hoofdklas sen A en B van ieder 18 clubs en van drie eerste klassen A, B en C, waar van A en B bestaande uit iedèr 14 clubs (t.w. 19 niet gepromoveerde eerste klassers, 8 tweede klasse kam pioenen plus de vereniging Helmond die nl. het hoogste gemiddelde als niet-tweede klas kampioen bezit) en C de overige tweede en derde klas sers, dat zijn 16 clubs. VEILING MIDDELBURG. 18 Juli. Aardappelen en fruit: Aard beien 116168; Rode bessen 37105; Per ziken 3—35; Pruimen per stuk 612; To maten A 6572; B 5666; C 5158; Fram bozen per kg 121129: Frambozen per doos 3539; Meloenen 139; Frankenthalers .228—233; Kersen 108146; Kruisbessen 66 fei-; Vroege aardappelen: bonken 11=- ,1540; grote drielingen 12—18,50;kriel 3— !8,30. Aanvoer aardappelen 65.000 kg. Groenten; Bloemkool A 1032; B 916; C 9—11; Sla per stuk A "3—8; B 3—6; Komkommers A 16—22; B 1422; C 9 14; Savoye kool 5—8; Andijvie 6—14; Dubb. Princessebonen 142160; Snijbonen 90116; Tuinbonen 712; Boskroten 5 7; Postelein 2732; Bosuien 10—24; Dop erwten 3138; Bospeen 1735; Waspeen 833; Spitskool 37; 'Rabarber 47. Minimum eierprijs voor pluimvee- handelaren 2,15 per kg. Officiële publicaties MIDDELBURG. WACHTVERBOD LANGE DEFT (art. 4, le lid, sub h, van het Wegenverkeersreglement). B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de Raad dier ge meente van 13 Augustus 1951; overwegende, dat het door de grote ver keersdrukte gedurende de maanden Juïi en Augustus noodzakelijk is een verbod wachten vast te stellen voor de Lange Delft van de Markt tot de Nieuwstraat, welke straat gelegen is binnen de bebouw de kom der gemeente en in beheer is bij de gemeente; gelet op artikel 5 van het Wegenver keersreglement besluiten: vast te stellen een verbod wachten voor d'e Lange Delft gelegen tussen Markt en de Nieuwstraat en wel wisselend per week voor de even en oneven genummer de zijde (model 64). Middelburg, 15 Juli 1955. Dit besluit is toegezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland, de hoofdin genieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland, te Middelburg, de AN.W.B.. de K.N.A.C. en de K.N.M.V. HOOG EN LAAG WATER 20 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U-+N.A.P. U.-rN.A-P. 3.29 3.49 3.59 2.41 2.55 2.63 1.74 2.01 14.30 2.47 15.03 2.61 15.32 2.68 16.13 1.62 16.29 1.89 8.35 9.10 1.97 2.10 2.27 1.41 1.67 21.11 21.46 22.20 21.47 22.04 2.29 2.42 2.59 1.67 1.95 VISMIJN VEERE. 18 Juli. Aangevoerd: 2955 kg export garnalen 134252; 407 kg schar 3141; 143 kg bot 2236: 179 kg tong (middel) 163—244; 26 kg rog 29—3912 kg ongesor teerde vis 17—38. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 18 Juli. Aanvoer in totaal 1792. Vette koelen en ossen 1073; varkens 719. Vette koeien ,per kg.- in -et. le kw. 260 276, 2e kw. 244—260. 3e kW. 200—214. Vette koeien aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen le kw. iets stijver, verder als vorige week Dinsdag, enkele prima's bo ven notering; varkens (lev. gew.) aanvoer korter, handel redelijk, lichte varkens iets hoger in prijs. Verder onveranderd, zware varkens moeilijk te plaatsen. P. Brasser won eerste prijs van jaarlijkse ringrijderij Zaterdag beleefde Kleverskerke weer zijn jaarlijkse ringrijderij. On der grote belangstelling kampte een twintigtal rijders om de begeerde prijzen. P. Brasser ging met de eerste prijs strijken. Burgemeester W. H. van der Heide van Arnemuiden reikte na afloop de ereprijzen uit JDe uitslag van deze strijd, waarin de deelne mers 40 maai naar de ring staken, luidde: 1. P. Brasser, 31 ringen; 2. A. Bras ser, 31 r.; 3. A. v. Dalen, 24 r.; 4. Cor. Crucq, 22 r.; 5. K. Brasser, 20 r.; 6. L. P. Brasser, 20 r.; 7. C. de Loof, 20 r.; 8. J. A. Nijsse, 17 r.; 9. Jac. Boone, 15 v.; 10. P. Franclte, 12 r.; 11. J. Goedegebuure, 11 r.; 12. Joh. Corre, 11 r.; 13. Joh. Maljers, 10 r.; 14. H. P. Janse, 10 r.; 15. Jac. de Smit, 10 r.; 16. Iz. Boone, 8 r.; 17. C. v. Mourik, 8 r.; 18. C. Janse, 7 r.; 19. H. Dekker, 6 r.; 20. Js. Boone. 3 r.; 21, R, de Nooyer, 2 r, In 8 beurten werd voorts gereden om de bekers. Hiervan luidden de uit slagen: Beker, burgemeester v. d. Heide: P. Brasser met 7 ringen; beker, P. van Eenennaam: A. Brasser met 7 ringen; beker, burgerij Kleverskerke: L. P. Brasser met 6 ringen; beker, Wed. P. de Jongh, A. v. Dalen met 5 ringen; beker, C. Meulenberg: H. P. Janse, met 5 ringen; verguld zilveren me daille van mr. dr. van Vollenhove, heer van Kleverskerke. wonende te Madrid, Jac. Boone met 5 ringen; zilveren medaille van mr. dr. van Vol lenhove, K. Brasser met 4 ringen; medaille Van Dalen, J. Goedegebuure met 3 ringen. De prijs voor de meeste volgringi (11) was voor P. Brasser. De Polle pel werd gewonnen door P. Brasser. Een commissie van de Europese voetbalfederatie heeft, onder voorzit terschap van Ebbe Schwartz (Dene marken) de ploeg samengesteld, die op 13 Augustus a.s. in Windsor Park tê Belfast onder de benaming „Rest van Europa" tegen Groot-Brittannië zal spelen. De ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Buffon (Italië). Achter: Hanappi (Oostenrijk) en Kohlmeyer (Duitsland). Midden: Oswirk (Oostenrijk), Gus- tavson (Zweden) en Boskov (Zuid- Slavië). Voor: Soercnsen (Denemarken), Koc- sis (Hongarije), Kopa (Frankrijk). Puskas (Hongarije) en Vincent (Frankrijk). Reserves: Eriksson (Denemarken), Van Brandt (België), Schleger (Oos tenrijk) en Jonguet (Frankrijk). Deze ploeg moet nog goedgekeurd worden door Gustav Sebes (Honga rije), die met de samenstelling belast was, maar die te Parijs niet aanwezig kon zijn. CHOCOLADE... Venkalk. PASTILLES 56 „Dan gaan we nu maar naar de Zuidpool", zei de geleerde tweeling, in de sloep overstappend. „Daar kunnen we onze proefne mingen met het weer ten minste rustig voortzetten." „Hela! \Vacht even. broers!" riep Kapple. „Hoe moet het nou met m'n ko len? We hebben niets meer om de machines te stoken I" „Dat Is waar ookl" zei Arnoldus. „Nu Uw kolen in goud veranderd zijn. bran den ze niet meer zo makke lijk. Maar daar weten we wel raad op". „Daar hebben we een oplossing voor", beaamde Bartoldus. „We zullën U een oventje geven, waarin U goud kunt stoken." Met deze belofte kropen de belde geleerden in hun weerbol en even later ging er een luikje open. Een hef kraan schoot naar buiten, waaraan een ingewikkeld apparaat bengelde. „Dat ls de gouti'-oven!" riep Arnoldus. „Een Kina kan die bedienen. Behouden vaart kapitein. En als U in de buurt van de Zuidpool komt, loop dan eens KL.™ ut de 4ETHER WOENSDAG 20 JULL HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 2000—2400 VARA VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.25 Va- cantiekalender. 8.30 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de huisvrouw. 9.10 Voor de kinderen. 9.25 Gram. (9.35 —9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 „Vijftig ja ren letterkundig leven", caus 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 11.40 Voor de jeugd. 12.00 Or gelspel. 1230 Land- en tuinb-meded. 12.33 Voor het platteland 12.38 Strijktrio. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Promenade ork. 14.00 Medische kron. 14.10 Gram. 15.00 Pianorecital. 15.15 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.30 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.; Rijksdelen Overzee: Jeugduitz.: Corry van der Baan: „Vacantietijd in Suriname". 18.00 Nws. en comm. 1820 Tour de Fran ce. 18.30 R.V.U. Prof Dr. J. P. Kruyt: In drukken uit de Verenigde Staten: Onder wijs, in het bijzonder Hoger Onderwijs". 19.00 Orgelspel. 19,15 „Studenten die een dubbel leven leiden", caus. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tour de France. 20.15 „Rotterdam bij gaslicht". 22.30 Sport. 22.40 Viool en plano. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Socialistisch nws. in Esperanto. 232024.00 Gram. HILVERSUM n 298 m 1007 bc/S. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz, 720 Gram. 7.45 'n Woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 1020 Morgendienst. 11.00 Holland Festival: Phil- harm. ork. tl.45 Gram. 12.05 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinbouwmededeiingen. 12.33 Meisjeskoor. 1223 Gram of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 „La Ceneren- tola", opera 15.40 Interscholair Jeugdtour- nooi. 16.00 Voor de jeugd. 1-7.15 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Sa'.onork. 18.45 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 19.00 Nws.- en weer ber. 19.10 Zigeunerkwintet. 1920 Buiten lands overz. 19.50 Gram, 2020 Radio krant. 2020 Holland Festival: Philhann. orkest. 21.05 „Muziek op postzegels", caus. 21.20 Amus. muz. 21.55 Wonderlijke we tenswaardigheden. 22.10 Volksmuz. 22.45 Avondoverdenking, 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. Nagekomen advertenties. In plaats van kaarten. Heden overleed ge heel onverwacht, onze geliefde zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader DINGEMAN ROELSE, op de leeftijd van jaar. Uit aller naam, A. ROELSE— FRANSE. Vlissingen, 18 Juli 1955 Koudekerkseweg 47. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 21 Juli a.s., des namiddags 2 uur, vanaf het sterfhuis. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS PIETER VAN LOENEN in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam: W. VAN LOENEN— JACOBSE. Vlissingen, 18 Juli 1955. Winkelmanstraat 21. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 21 Juli a.s. om 12.30 uur vanaf het sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7