Zeeuws planoloog verrichtte onderzoekingen in Pakistan Imn Umm Almanak IVifte fanaten friese aa/ent toefde n/eawe Cb/gatef 0PREI5 VAN TOT BOUW INRICHTING VOOR GEESTELIJK GESTOORDEN Juist nu Uw auto beschermen met T.S DRIE DAGEN ZEEUWSE ZEILEN OP DE STROMEN Agenda s PROVINCIALE ZE EU W E COURANT NA VIER MAANDEN TERUG Drs. Westerhout per K.L.M. in Nederland gearriveerd (Van een speciale verslaggever) Na een verblijf van vier maanden is drs. Tli. J. Westerhout uit Middel burg- planoloog bij de provinciale planologische dienst voor Zeeland, Maandagavond uit Pakistan met het K.L.M.-vliegtuig Neutron op Schip hol aangekomen. Op verzoek van het ministerie van maatschappelijk werk werd lijj in het voorjaar door de provincie Zeeland „uitgeleend" om, in het kader van de door de Verenigde Naties verleende bijstand aan achterge bleven gebieden, in Pakistan onderzoekingen te verrichten. Deze onderzoekingen lagen niet op het gebied van de planologie, doch op dat van sociale toestanden en verhoudingen, doch dit sociale onder zoekingswerk is voor de heer Wes terhout van huis uit sociaal-geo- graaf en ten nauwste betrokken bij het sociaal-culturele werk van de Ned. Herv. Kerk in Zeeland geen onbekend terrein. In Pakistan heeft hg in een groep van internationale onderzoekers onder leiding van dr. J. F. de Jongh, directeur van de School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam buitengewoon prettig gewerkt, zo vertelde hij ons. Hiertoe heeft in grote mate bijge dragen de medewerking, die men steeds van Pakistaanse zijde mocht ontvangen. De ontvangst door de Pakistaners was wel zeer enthou siast. De heer Westerhout had een geweldige bewondering voor de wijze, waarop Pakistan, dat in 1947 met niets is gestart als zelf standige staat, zich heeft ont wikkeld. Maar niettemin is dit land van tachtig millioen inwo ners, van wie slechts 14 pet. kan lezen en schrijven sociaal ach tergebleven. En de bedoeling van (Advertentie) 1 CARBOVIT teaen soils- 1 verterings-bezwaren 1 MUGOLIM (reukloos) ter voorkoming van muggebeten, j Molen van Retranchement volledig gerestaureerd. Onder auspiciën van Monumenten zorg is de open standerdmolen van Retranchement weer volledig gere staureerd. Dit molentje, dat tot de oudste van ons lund behoort, begint, zeer ze ker in Zeeland, zeldzaam te worden. In 1890 waren er nog 33 open stan derdmolens in deze provincie; in 1927 was dit aantal teruggelopen tot 9 en thans zijn cr nog slechts 2. De molen werd gebouwd in 1643. In dat jaar verleende de Raad van Sta te aan Bartholomeus de Vos toe stemming om „te zetten tot zijnen kost en tot ieders gerief" een wind- korenmolen tegen een erfpacht van drie guldens 's jaars „voor het ge bruik van de wind. In de oorlog werd de molen ern stig beschadigd. Na de herstelwerk zaamheden werd hij door de Com missaris der Koningin in de provin cie Zeeland weer in gebruik ge steld het onderzoek, waaraan deze Zeeuwse planoloog nu heeft me degewerkt, was vast welke mogelijkheden e. de ontwikkeling van het gemeen te stellen len er zgn voor schapsbesef en het sociale werk. In het rapport over het onderzoek, dat in hoofdzaak werd ingesteld in Dacca, de hoofdstad van Oost-Pa- kistan, is de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van bewustwording van eigen behoeften. Het bevat ver- der adviezen over woningbouw, wo ningstandaard en ruimtelijke orde ning, zodat ook de planoloog zich niet behoefde te verloochenen Uiteraard is het onderzoek slechts een eerste aanloop, waaraan het vol gend voorjaar verdere uitvoering kan worden gegeven. Doch dit hangt in de eerste plaats van Pakistan zelf af, omdat de bystand van de Verenigde Naties alleen wordt ver leend, als het betrokken lènd er om vraagt. In hoeverre de heer Westerhout b\j de verdere uitwerking van de thans gegeven adviezen zal worden betrok ken, valt nog niet te zeggen. In het kader van de overeenkomst met de Verenigde Naties ligt de beslissing daarover bij de minister van maat schappelijk werk en natuurlijk ook bij de heer Westerhout zelf. Hij heeft door zijn verblijf in Pakistan een dis sertatie, waarop hij eerlang hoopt te promoveren, niet kunnen voltooien en het ligt voor de hand, dat persoonlij ke belangen hier een woordje mee spreken. Toch kregen wjj de indruk, dat drs. Westerhout een hernieuwd bezoek aan Pakistan niet onaantrek kelijk zou vinden, want hjj was sterk getroffen door de grote gastvrijheid, die hem betoond is, en hjj heeft er vele vrienden gekregen. Ringrijderij met versierde sjezen in Middelburg Donderdag 21 Juli a.s. wordt in Middelburg weer de tot een traditie geworden ringrijderij met versierde sjezen gehouden, waarvan de orga nisatie in handen is van de vereni ging „Handelsbelang", in samenwer king" met de Zeeuwse Ringrijders: Vereniging. De muziekvereniging „E.M.M." uit het Walcherse Seroos- kerke, waarvan de leden in kleder dracht optreden, verleent ditmaal haar medewerking aan het festijn. Om 13 uur starten de deelnemende „equipages" in Klein Vlaanderen, niet E.M.M. voorop, voor een rond wandeling door de stad. Een uur later begint op het Mo lenwater de kamp om de prijzen. Bij de trofeeën, die te veroveren zijn, bevindt zich ook weer een beker van de gemeente Middelburg. Tot dusverre schreven 22 paren in. Naast de gewone wedstrijdjury is er ook ditmaal weer een speciale jury, die de versiering van wagentjes en paarden zal beoordelen. Ook tijdens de wedstrijd zal E.M.M. voor muziek zorgen. P H.i DRENKELINGETJE GERED. By het spelen aan de haven te De Paal gemeente Graauw en Lan- gendam raakte het omstreeks zes jarig zoontje van de familie I. te wa ter. De heer S., die het ongeluk zag gebeuren, sprong het kind onmiddel lijk na en zag kans het drenkelingetje veilig aan de wal te brengen. ZEEUWEN ZONGEN. Voor de achttiende maal werd Zon dag j.l. in het Antwerpse sportpaleis het Vlaamse Nationale Zangfeest ge houden. Voor de eerste maal nam hieraan ook een Zeeuws koor deel en wel 't jongenskoor „Zingende Jeügd" uit Hulst. Nederland werd verder vertegenwoordigd door het mannen koor „Laus Deo" Zoom. uit Bergen op ZONNEBRIL De wereld gaat schuil achter zon nebrillen. De mensheid pleegt een massale maskerade, een promenade masqué, die men ook in de Zeeuwse badplaatsen dagelijlcs kan waarne men. Het démasqué volgt iedere avond, tegen zonsondergang. Dan komen de gebruinde gelaten weer ongecamoufleerd te voorschijn en eerst dan is het weer mogelijk uw medemensen te herkennen. De zonnebril-rage leidt bepaald tot vérgaande complicaties. Tot geschil len soms. Want niet zelden gebeurt het, dat ge uw onherkenbaar gemas kerde kennissen achteloos voorbij loopt en later begint dan het gegooi in de glazen. „Waarom er niet ge groet kon worden Ook gebeurt het dat totaal onher kenbaar vermomde lieden, achter bol werken van brillen, u met spontaan uitgestoken hand tegemoet treden en meestal blijkt het dan Jansen te. zijn, wanneer men opgewekt heeft uitge: roepen: „Ha, die Pietersen De zonnebril schept problemen. Maar gelukkig zijn het zonnige pro blemen. MET PENSIOEN. Na een dienstperiode van om streeks 34 jaar zal de kantonnier der Rijkswaterstaat, de heer C. den Braber te St. Philipsland, de ze dienst op 1 Aug. aanstaande met pensioen verlaten. Als zijn opvolger is aangesteld de heer C. den Braber jr., eveneens te Sint Philipsland. DE OESTERBROEDVAD. In de afgelopen dagen zijn naar schatting twee en een half millioen stuks pannen te water gebracht ter verzameling van het oestei-broed. In de komende dagen zullen nog ettelij ke honderdduizenden volgen. Het weer is de laatste dagen bijzonder gunstig geweest voor de broeöval. BALLONNENFEEST. De V.V.V. Renesse heeft de inwo ners dier gemeente en de zomergas ten Zaterdag een vrolyk evenement bereid. Onder grote belangstelling van de ouderen, liet de jeugd des avonds een vijfhonderdtal ballonnen het luchtruim kiezen in de Capellepol- der. Het fanfarecorps „Luctor et Emergo" zorgde voor de muzikale omlijsting. Bevorderingen R.K.H.B.S. Aan het Sint Wlllibrordcollege (R.K. H.B.S.) te Goes zijn bevorderd: Van klasse X naar 2: Lia Baeten, John Geijsen, Johnny Hopmans, Herman van Kooten, Adri Pieters, Jan Ploegaert, Ria Veijgen, Jan van Wezel, Wilfried van Bel- leghem, Theo van Ginkel, Hans Herm- sen en lila de Nijs, allen te Vlissingen; Piet van Eikeren, Piet de Jonge, Yvonne Siebels, Nico Huige, Marijke Bos, Rien Franken, Guus Holman, Marietje de Jon ge, Corrie Kwanten, Nelly de Rechter, Sjaak Rijk, Chris Vervest en Freddie Vroome, allen te Goes; Kitty Claeys te Oudelande; Rinus Drijdtjk te Driewegen; Magda de Jonge te Ovezande; Piet Re- mijn, Rinus Rijk en Anny Faes, te Heln- kenszand; Catrientje Vroom, Piet Dog gen, Kees Rijk en Ad Schrier, allen te Middelburg: Karei Westdijk te Hans- weert; Kees de Baar te 's-Heer Arendte- kerke. Van klasse 2 naar 3: Johan Boucherle, André Geijsen, Pop Janssen, Jan Limo- nard, Ari Malcontent, Nelly Aerssens, Sylvi Jager, Marga Maes, Marien Wij- gergangs en Jan Limonard, alien te Vlis singen; Attie Joosse, Jaap Kapel, Harry Schouten en Rob Elstok, allen te Middel burg: Charel Mollet te Hansweert; Riet Passieux, Lia Roose, Armand Rijken, Henk Rijken, Wil Vervest, Mia Westdijk, Volkert van der Willigen, Const, van Wa terschoot, André Boonman, Robbie Col- denhoff, Jan Pietersen Jaap Stavenuiter, Corrie van den Dries, Nelly Hop mans en Annelies van Hove, allen te Goes; Jac. Scholten en Bertus Paree, beiden te 's-Heerenhoek; Kees Aarts te Gilze; Magda Joosen te Lewe- dorp; Maria van Kruyssen te Kruinin- gen; Sjef van 't Westende te Ovezande; Marcel de Wael te Heinkenszand. Van klasse 3 naar 4: Rudolf Bartelse, Peter van den Dries, Robbie Hamelynck, Dolf Roosen. Ronnie Vette en Frans van der Willigen, allen te Goes; Sjaak Boon man, Han Menheere, Adri Raas en Cor rie Polderdijk, alien te Lewedorp; Adri Bos te Heinkenszand; Jeanny Debrauer, Dientje van der Linden, Rina Rijk, Ineke Vriens en Sjef van Waegeningh, allen te Middelburg; Ben Janssen, Jos. Somers en Nandy Vierhout, allen te Vlissingen; Han Lucas Luyckx en Jacq. Spelier, beiden te 's-Heerenhoek; Albert Remijn te 's-Heer Arendskerke; Bertus Steijn te Hoede- kenskerke; Albert Westdijk te Hans- weert; Frans Buysrogge te Kloetinge. Van 4a naar 5a: Ria Balleur en Agnes Maes, beiden te Vlissingen; Wies Emma- neel en Guust de Kok. beiden te Goes; Til Meijeren te Middelburg; Greta Ver- mue te 's-Heerenhoek. Van 4b naar 5b: Frans Baarends, Rei- nier Courant, Guust Huige, Tom Nobels, Ebert Rijken en Roland' Schaier, allen te Goes; Peter Claeys te Oudelande: Hans Cox te Huybergen; John Dert te Vlissin gen; Kees Moison te 's-Heerenhoek. (Advertentie) Nieuwe heerlijke smaak! Nieuw actief schuim! De verrukkelijke peper muntsmaak vinden ook de kinderen erg lekker. b Het zuivere, werkzame schuim houdt Uw mond fris en gezond. Nieuwe lage prijs Nu kan iedereen zich Colgaté Colgate - de meest verkochte veroorloven, tandpasta ter wereld Jongeman stond onder electrische stroom Hij kon zich niet losrukken. Maandagmorgen hoorden voorbij gangers in de Lange Vorststraat te Goes angstig hulpgeroep, doch aan vankelijk wist men niet waar het vandaan kwam. Bij een nader onder zoek vond men in de brandgang op de lioek Lange Vorststraat-Ganze- poortstraat zekere V. d. S., wiens li chaam onder electrische stroom stond. De jongeman, werkzaam bij de op ticien B„ wilde zoals gewoonlijk met zijn rijwiel door de brandgang gaan, op weg naar zijn werk. Hij kwam hierbij met het stuur van zijn fiets tegen een afwatex'ingsbuis, welke on der stroom bleek te staan. Mede door de zware, regenval, geleidde alles sterk, zodat V. d. S. geheel onder elec trische stroom kwam te staan en zich niet kon losrukken. De te hulp geschoten slager De K. bevrijdde hem uit zijn benarde positie waarna hij naar huis is vervoerd. Zijn toestand is geruststellend. M.T.S.-examens Aan de MTS te Den Haag slaagde voor het examen berekening staal- en betonconstructies de heer J. de Rtfk uit Middelburg. Aan de M.T.S. te Dordrecht slaag den voor het examen weg- en water bouwkunde de heren A. Vernimmen en W. A. Versprillen te Terneuzen. De heer J. de Vast' te Terneuzen be haalde de diploma's chemische tech niek en ceramiek, Zomerexamens van Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf De komende weken zullen ook in Zeeland weer de zomer-examens van de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf worden afgenomen, namelijk in Middelburg, Goes, Zierikzee en Ter neuzen. In onze provincie bestaat de deelneming aan deze examens uit 68 leerlingen timmeren en 8 leerlingen metselen. Over geheel het land zullen deze zomer in totaal 2000 candidaten worden geëxamineerd, die hun oplei ding volgens het landelijke leerlingen- stelsel in het bouwbedrijf beëindigen. De examens worden afgenomen door een examencommissie, waarin werkge vers, werknemers en het nijverheids onderwijs zijn vertegenwoordigd. De data zijn voor Zeeland als volgt vast gesteld: Terneuzen 19 tot en met 22 Juli in de Ambachtsschool; Zierikzee 18 tot en met 22 Juli in de Ambachts school; Goes 1 tot en met 4 Augustus in de Ambachtsschool; Middelburg 2 tot en met 5 Augustus in de Techni sche school. De diploma-uitreikingen zullen als volgt geschieden: Zierikzee op Don derdag 21 Juli; Terneuzen op Zater dag 23 Juli; Middelburg en Goes op Zaterdag 6 Augustus, een en ander in dezelfde gebouwen als eerder ge noemd. (Slot van pagina 1) financieel-eeonomïsrhe exploitatie mogelijk is, zo vindt het college. Men bereikt daarmee, dat de be jaarden zoveel mogelijk in eigen streek en sfeer blijven. Naar de ver wachting zal de toekomst een ver der gaande veroudering van de be volking te zien geven, zodat niet al te spoedig behoeft te worden ge vreesd voor een teveel aan dergelijke inrichtingen. RUIME RAMING. De raming van de bouwkosten is ruim genomen met het oog op te genvallers. Onvoorziene omstandig heden voorbehouden behoeft niet te worden gevreesd voor een over schrijding. De exploitatie-begroting is eveneens solide opgezet. Indien het mocht gelukken van rijkswege steun te verwerven, zullen de ver- pleegprijzen, naar verwacht wordt, aanmerkelijk lager uitkomen. Het bestuur van de stichting heeft een onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheid van de bouw der inrich ting in Zuid-Beveland, zo delen G.S. voorts mee. Andere bezwaren daar gelaten bleek zulks veel duurder uit te komen. Wat de grondkosten aan- Brand in schilderswerk plaats te Sint Annaland Tijdens het vullen van een brand- lamp, ontstond gisteravond brand in de schilderswerplaats van de heer J. Quist te Sint Annaland. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse. Daar de brand zich vrij ernstig liet aanzien, werd het huisraad bij om wonenden binnen gebracht. Tijdens de blussingswerkzaamheden liep de heer Quist brandwonden op aan zijn armen. Zijn vrouw kreeg brandwonden aan de bonen. De heer J. Moerland, die assistentie verleende, werd zo ernstig aan zijn been gewond, dat hij naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd moest worden. gaat, is het een voordeel, dat men geen "grond behoeft te kopen, nu de nieuwe inrichting op het terrein van „Der Boede" zal worden gebouwd. Wanneer van andere zijde voor een gelijk doel een beroep op de pro vincie zal worden gedaan, zijn G.S. voornemens dat verzoek op over eenkomstige wijze te behandelen, zo deelt het college tenslotte mee. Hogere bijdrage provincie voor Stichting 19401945. Het voorstel van Gedeputeerde Staten om aan de Stichting 1940 1945 een bijdrage van 1000 te ver lenen is in de afdelingen van de Provinciale Staten onderzocht. In alle afdelingen merkte een lid op, dat het bedrag van deze subsidie hem wat laag voorkomt. Het college zegde toen toe, dat geïnformeerd zou worden welke bijdragen andere provincies voornemens zijn te verle nen. In aansluiting hierop konden G.S. mededelen, dat in andere provincies aanmerkelijk hogere bijdragen wer den voorgesteld of reeds verleend. De cijfers geven het volgende beeld: Zuid-Holland 20.000, Noord-Hol land 20.000; Friesland 10.000, Drente 10.000, Noord-Brabant 10.000, Limburg 10.000, Gelder land 5000, Overijssel 5000, Utrecht 5000 en Groningen 2500. Hierin vindt het college alle aanlei ding om de Staten voor te stellen in plaats van 1000 een bedrag van 5000 toe te kennen. Kamer voor Koophandel vergadert De agenda van de algemene verga dering van de Kamer "voor Koophan del en Fabrieken, voor Zeeuwsch Vlaanderen, die Zaterdag .23 Juli a.s. in hotel „Rotterdam" te Terneuzen wordt gehouden vermeldt o.m. het vaststellen van de rekening" 1954 en een bespreking van de helicopterver- binding Rotterdam v.v. (Advertentie) POLISHES POLISHES CLEANERS WAXES VOOR NOG GEEN GULDEN GLANZEND SCHOON WEDSTRIJDEN VAN „DE MAAS" Prijsuitreiking in Zierikzee In restaurant „Mondragon" te Zie rikzee werden Zondagavond de pry- zen uitgereikt van de zeilwedstrijden, die de Koninklijke Roei- en Zeilver eniging „De Maas" Vrijdag, Zater dag en Zondag op de Zeeuwse wate ren bij Veere heeft georganiseerd. Ruim twintig zeilschepen met enthou siaste zeilers bemand hebben aan dit driedaagse zeilfestijn deelgenomen, dat tengevolge van de gunstige weers omstandigheden uitstekend geslaagd genoemd mag worden. Burgemeesfi ;er jhr. mr. J. Schuur- oeque rsoeye van Zierikzee heette de zeilers hartelijk welkom en memo- strijden niet konden doorgaan wegens de gevolgen van de ramp en hevig stormweer. Hy sprak de hoop uit, dat de wedstrijden in de toekomst tradi tiegetrouw gehouden zullen worden en zei het een eer te vinden, dat in Zierikzee de uitreiking geschiedde. Vervolgens overhandigde hij een prachtige collectie ingeloste gravu res van Zierikzee en uitte hierbij de hoop, dat de banden tussen Zierikzee en de zeilvereniging „de Maas" steeds steviger zullen worden. (Advertentie) Stramheid is een waarschuwing: Bheumatiek ligt op de loer. Wees sr tijdig bijVoorn Krnschen Stramheid is een eerste aanwijzing dat Rheumatiek U bedreigt. Met het stijgen der jaren verslappen dc bloed zuiverende organen. Onzuiverheden in het bloed worden niet meer regel matig afgevoerd; ze hopen zich op; zetten zich geleidelijk vast in de ge wrichten. En op 'n kwade dag kunt U niet meer op of neer van de pijn. Met Kruschen smoort U het kwaad in de kiem. De zes minerale zouten brengen Uw bloedzuiverende orga nen weer op „volle toeren". Met ver jongde kracht zuiveren zij dan Uw bloed en stimuleren de bloedsomloop. Een dode en een zwaargewonde bij ongeval Auto reed bij Oud-Vossemeer tegen boom Omstreeks kwart over vijf reeö Maandagmiddag de veerman van Oud- Vossemeer, de heer J. C. A. Pols, met zijn personenwagen tegen een boom onder Oud-Vossemeer. Zijn echtgeno te, die zich eveneens in de wagen be vond, werd zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse overleed. De man zelf werd in zorgwekkende toestand opgenomen in een ziekenhuis te Bergen op Zoom. Over de oorzaak V3n het ongeluk, dat gebeurde op de weg Tholen-Oud- Vossemeer, even voor de „Zwaantjes" en dat het tweede dodelijke ongeval in een week tijd in Oud-Vossemeer is, tast men nog in het duister. Mulo-examens te Goes Voor de Maandag te Goes gehouden M.U.L.O.-examens zijn geslaagd: K. Oele en P. C. v. d. Broecke, beiden te Arnemuiden; M. van Aartsen, J. F. Koopman, A. N. den Hamer, C. Z. La- bruijère, H. Th. J. Vijver, J. Mondeel, M. R. Schaalje en B. Neve, allen te MiddelburgL. de Visser, Chr. C. Brandes en K. Hendrikse, allen te Axel; B. H. Jellema te Domburg; P. A. Boone en J. C. Quartel, beiden te Noordgouwe; M. S. P. van Hoeve te Sas van Gent; M. J. Dieleman te Sluis kil; J. Geene, J. L. den Exter, A. W. van Eek, F. E. v. d. Putte, C. L. H. Horstman, A. J. Hamelink, E. van Lan- gevelde en F. C. A. Ribbens, allen te Terneuzen; C. P. Bliek te Veere; N. A. v. d. Berg te Vlissingen; J. Dekker en M. Hoogesteger te Yerseke; M. A. Berrevoets, Cl. Fiere, M, Kouijzer en E. N. Krakeel te Zierikzee; J. v. d. Vrede en E. S. v. d. Ree te Zaamslag; P. L. Verschuur te Zoutelande. Afge wezen 5 candidaten. De voorzitter van de zeilvereniging, de heer B. E. Rujjs, dankte voor de hartelijke ontvangst en in het bijzon der voor de schitterende gravures, die als prnzen zeer werden gewaardeerd. Hierna reikte hij de prijzen uit. In de iiandicapklasse 12 was de uitslag: 1. „Kickerle", J. C. Smit: 2. „Aal scholver". H. van Wely; 3. „Olivier van Noorc, A, W. Goudriaan; 4. „Hol- landia VI", L. Sillevis; 5. „Atalanta", B. E. Ruys; 6. „Windekind", C. van der Giessen, Handicap klasse 3: 1. „Lacon", H.- Tingen; 2. „Orca", P. L. van Ulden; 3. „Banjaard", A. W. Joppe; 4. „Va gebond lil", mevr. E. G. M. de Gier- Bogaerts. Handicap klasse 4; 1. „Noorman", V. de Goede; 2. „Iskander", M. C. van de Arend; 3. „Margaretha IV", L. Moerman; 4. „Penthesileia", J. K. Huizinga; 5. „Maas", J. J. M. van Haren; 6. „Kluut", H. A. van Beunin- gen; 7. „Bataaf", W. A.-Pop-Smit; 8. „Brabant", H. Murray. Handicap klasse 6: 1. „Orion", A. Blussé van Oud Alblas; 2. „Piet Hein II", H. van Wingerden. De Atlantabeker en de Mondragon- beker wei-den beide behaald door de heren V. de Goede en Van Meurs met het jacht „Noorman". Motorongeluk in Arnhem Middelburgers op weg naar T.T. liepen een hersenschudding op. Twee Middelburgers, per motor gét weg naar de Asser T.T., die Zatercn werd gehouden, liepen een hersen schudding op, toen hun voertuig in de nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks 4.20 uur te Arnhem een afrastering van een plantsoen raak te. Het zijn J. L., bestuurder en zijn 17-jarige zoon, als duo-passagier 's Avonds laat, na overdag te heb ben gewerkt, reden de heer L. en zijn zoon uit de Zeeuwse hoofdstad weg. Het ongeluk gebeurde tussen de Rijnbrug en de ingang van de stad Arnhem. De politie vermoedt, dat de oorzaak oververmoeidheid is. L. zou in een bocht de macht over zijn stuur zijn kwijtgeraakt met het bovenvermelde gevolg. Beide Zeeuwen werden naar het gemeentelijk ziekenhuis van de Gel derse hoofdstad overgebracht, waar zij thans uiteraard nog verblijven. De motorrijder bleek behalve een hersenschudding een linkeronder- beenbreuk te hebben. Vader en zoon zijn lange tijd buiten kennis ge weest. Zij verkeren echter niet in le vensgevaar. Advertentie VANDAAG.. Middelburg Electro: „Marabunta", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 1024 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 8— 18 uur. Vlissingen Aihambra „There's no bu siness like sow-business" (a. 1.), 19 en 21- uur: Luxor: „Hondo", (14 jr.), 20 uur; Toonzaal Fr. Maas: Expositie W. J. v. d. Kerke. Goes Grand': „De drie musketiers", )a. 1.), 20 uur. Veere Schotse huizen: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2