Hoofdredacteur van „Confidential" verdween plotseling Rotterdam „praat" de schepen zijn havens binnen TEKORT AAN SCHEIDSRECHTERS IN ZEEUWSE VOETBALSPORT SPORT EN WEDSTRIJDEN DONDERDAG 14 JULI 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 EEN OPLAAG VAN DRIE MILLIOEN Amerikaans blad leefde van verdachtmakingen (Speciale correspondentie) De hoofdredacteur van „Confidential" vertrouwelijk de heer Ho ward Rushmore is verdwenen. Dit zou op zichzelf misschien nog niet zo opzienbarend zijn er verdwijnen wel meer mensen in de Verenigde Sta ten als deze meneer Rushmore niet bijzonder veel succes had met „Con fidential", dat een oplaag heeft van 3 millioen en zich voornamelijk bezig houdt met „onthullingen" over bekende figuren, waarbij de redactie zich gewoonlijk wel bijzonder handig op de rand van het geoorloofde weet te bewegen. „Confidential" heeft zoveel succes, dat een aantal andere uitgevers zich op ditzelfde pad zijn gaan bewegen en thans behalve dit blad ook „Hush, Hush" (St. st.!) „Whisper" (gefluister), „Uncensored" (ongecensureerd) en nog verschillende andere dergelijke geschriften een bloeiperiode door maken. In totaal wordt de oplaag van dit fraais geschat op 10 millioen. Merkwaardig is, dat de verdwij ning van Howard Rushmore een week na uitvoerige publicaties over zijn practijken in de bladen „Time" en „Newsweek" kwam. „France Soir" heeft een kleine bloemlezing gegeven ontleend aan „Newsweek" van het soort fraaie berichten dat in „Confidential" pleegt te verschijnen. Een prins uit een vorstelijke fami lie heeft geen nakomelingen. Langs wettige weg zal hij ze ook niet kun nen hebben. Maar „Confidential" weet te vertellen, dat hij een zoon heeft bij een Amerikaanse cabaret zangeres. Een Hollywoods acteur kleedt zich tijdens een diner volkomen uit en verklaart, dat hij een biefstuk voor stelt (zegt „Confidential"). Een beroemde zangeres blijkt in het geheim betrekkingen met de man van wie zij is gescheiden te onder houden Nu zou het niet zo verschrikkelijk moeilijk zijn voor de belasterden, de redacties van deze blaadjes te ver volgen. Maareen proces zou in vele gevallen de zaak nog maar erger maken. .En daar speculeren de uitge vers op (en varen er wel bij). Iedereen leest het. In minder dan twee jaar is „Confi dential" van een kwartjes-magazine gegroeid tot het meest verkochte tijd schrift aan de kiosken, zo wordt in „Time" verteld. De oplaag van dit blad, dat het motto voert „Vertelt de feiten en noem de namen" is nog snel ler gegroeid dan de reputatie van zijn redacteuren gedaald is. En iedereen leest het: maar niemand heeft het ooit gekocht! Bij Humphrey Bogart bracht de kok het mee naar huis Een huisvrouw uit zeer goede krin gen in Chicago drukte haar gelijktij dige afkeer en geïnteresseerdheid voor „Confidential" aldus uit: „Ik heb het van het begin tot het einde ge lezen en ik vind, dat het 't huis uit gesmeten moet worden". De vorige week triomfeerde het blad met een extra kop: „We hebben de vier millioen gehaald en gaan zo door". Zoals alles in het magazine, was ook dit overdreven. Maar niette min is de groei enorm. Door spoortjes van feiten te gooien in een pan vol insinuaties, laster en regelrechte vuiligheid schept „Confi dential" de illusie, reportages te le veren over de „keerzijde" van be roemdheden. Zijn geijkte methode is: duik één sensationeel feit op en maak er 'n verhaal van 1500 tot 2000 woor den omheen. Zou het slachtoffer er over denken om een actie in te stel len, dan zou het al gauw tot de ont dekking komen, dat het feit nog waar is ook, zij het dan, dat alles er om heen met de waarheid niets te ma ken heeft. Op het ogenblik zijn er vier vervolgingen wegens laster aan hangig gemaakt onder andere door Errol Flynn en Robert Mitchum maar de meeste slachtoffers gaan niet naar de rechter. „Je moet moed Wanneer H. M. de Koningin in de West is, zal haar verzocht worden in Curasao het Autonomie-monument te onthullen, waarvan wij hier een model tonen De voorstelling is een zestal vogels de Antilliaanse Eilanden uitvlie gend uit het ouderlijk nest Neder land Deze vogels, gestileerd voor gesteld, vliegen spiraalsgewijze om hoog en rusten stuk voor stuk op ver bindingen, die in het platte stuk, voor stellende het nest, samenkomen en de onderlinge verbondenheid symbolise ren. Het geheel wordt in speciaal be werkt beton uitgevoerd. De vogels worden uit aluminium gegoten; de grootste hoogte van het monument dertien meter, de middellijn tien. Het ontwerp is van de architect J. Fresco. hebben of wel een brandschoon ge weten, wil je je met deze lieden voor het gerecht meten", zei een Holly- wood-ster. Maar bovendien is het zo, dat de meeste slachtoffers liever geen actie instellen om niet de aandacht te ves tigen op het artikel, waarin zij be lasterd worden. De techniek van „Confidential" be rust op het te voorschijn halen van feiten, die bekend, doch niet gepubli ceerd zijn, zoals bijvoorbeeld een ver oordeling van een bekende acteur lang vóór iemand hem als zodanig kende. En soms ook geeft het een lang, nogal compromitterend verhaal een nachtclubruzie tussen twee bekende mensen en eindigt dan met de woorden: „Het is lekker alle maal verzonnen", erop speculerend, dat de lezers niet eerst naar de laat ste regel kijken. Uit de angst van Hollywoods film kolonie slaan andere jongens van de zelfkant weer munt door aan sterren voor een bedrag van 500 tot 1000 dol lar de toezegging te doen „dat him naam uit „Confidential" blijft". En „Confidential" zelf krijgt zijn tips van hotel-personeel, „call-girls", particuliere detectives en betaalde tipgevers. De artikelen worden geschreven in een goor kantoortje in New York en ondanks het feit, dat tot duizend dol lar geboden wordt voor een artikel, gaan maar heel weinig journalisten op de verlokkelijke aanbiedingen van „Confidential" in. Achter de vele pseudoniemen verbergen zich steeds weer de heren Howard Rushmore thans dus zoek en Robert Harri son, de uitgever. Net iets te glad Harrison heeft een even fraaie car rière achter de rug als zijn blad vies is. Hy rijdt nu in een hagelwitte Ca dillac rond, maar heeft ook andere tijden gekend. Hij was model voor dubieuze foto's, hij schreef onsmake lijke verhaaltjes in twijfelachtige ma gazines en eens is hij opgepakt door de politie van New Jersey en weer vrijgelaten toen hij een bus vol mooie meisjes naar een stil strand had gesleept en ze daar voor een fo tograaf liet poseren in tweedelige badpakjes, waarvan ze de helft niet behoefden aan te trekken. Tot een veroordeling kwam het nooit. Daar is deze figuur net iets te glad voor. Hij verdient niet alleen aan „Con fidential", want hij is ook de uitge ver van „Whisper" en aan dat blad kan hij de artikelen, die wat eerder in „Cofidential" waren verschenen, nog eens kwijt. Rushmore vroeger communist en uit het Hearst concern gegooid, onder andere omdat hij bijdragen le verde voor „Confidential" heeft de leiding van de redactie. Hij is de man, die zorgt, dat de artikelen altijd iets meer beloven, dan zij in werke lijkheid geven („U zult geschokt zijn door dit artikel"). Een soortgelijk blaadje „Top Secret", eigenlijk een imitatie van de manier van schrijven van „Confidential": „Hoe handig is deze smeerlappery in elkaar gezet. Men zegt nooit iets met zekerheid, men komt nooit regelrecht met fei tenAlles wordt netjes zwevende gehouden en daarbij laat men de zware ijzeren ram vrij slingeren, ra kend waar die maar wil". Het zou allemaal niet zo belang rijk zijn, als niet 3 millioen mensen het blad kochten. En „Time" zou er zeker zijn handen niet aan vuil ma ken, als de omvang van deze oplage niet een gevaarlijke bedreiging vorm de voor de Amerikaanse gemeen schap. Overigens hebben wellicht ook an deren hierover zo gedacht, want waar is de heer Rushmore gebleven ONDANKS VELE ACTIES Vlotte afwerking van competitie in gevaar Het is geen geheim, dat de KNVB afd. Zeeland, ondanks onvermoeide pogingen van de scheidsrechterscom- missie daarin verbetering te brengen, met een verontrustend tekort aan scheidsrechters te kampen heeft. Wanneer binnen afzienbare tijd hier in geen verbetering ten goede zou worden gebracht, is te vrezen, dat ve le wedstrijden geen doorgang zullen kunnen vinden wegens gebrek aan leiding. Dat hierdoor een normaal competitieverlóop ten zeerste zou worden geschaad behoeft nauwelijks betoogd. Zonder scheidsrechter kan nu eenmaal niet worden gespeeld. Wanneer men weet, dat het totaal aantal scheidsrechters in Zeeland 89 bedraagt, waarvan er bovendien nog 24 tevens KNVB-scheidsrechter zijn, die dus veelal niet beschikbaar zijn voor het leiden van afdelingswedstrij den, mag inderdaad wel van een ver ontrustende toestand worden gespro ken. De scheidsrechterscommïssie doet al het mogelijke daarin verbetering te brengen hetgeen onder meer blijkt uit het feit, dat tijdens de jl. Zondag ge speelde voetbalwedstrijd Vlissingen RK ONS in ruime mate circulaires werden verspreid, waarin van dit te kort en de mogelijke gevolgen daar van gewag werd gemaakt en werd op gewekt zich als candidaat-scheids- rechter aan te melden. Het komt ons voor dat hier vooral bij de verenigingen een taak ligt door hun oud-spelers op te wekken te gaan „scheidsrechteren". Het scheidsrechteren kan toch zeker onder het bedrijven van sport gerang schikt worden en vele oud-spelers zouden zich op deze wijze nuttig kunnen maken. Het is voor de voet balsport in het algemeen en voor het Zeeuwse voetbal in het bijzonder te hopen, dat deze noodzakelijke ac tie vruchten zal afwerpen. Dat ook de meest belanghebbenden niet steeds doordrongen zijn van de grote moeilijkheden, waarvoor de scheidsrechterscommissie bij het aan wijzen van arbiters wordt geplaatst, bleek onlangs overduidelijk. Een op roep gericht aan alle verenigingen en scheidsrechters op Schouwen-Duive- larud, waar een bespreking met de commissie zou worden gehouden om de moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden en waarvoor de scheidsrechts commissie zijn vrije tijd offerde om de reis naar Schouwen te maken, werd slechts bezocht door het lid van het afdelingsbestuur. Alle clubs en scheidsrechters schitterden door afwezigheid. Is het wonder dat straks de competitie op Schouwen in het ge drang zal komen wegens gebrek aan leiders? Niet alleen op Schouwen kampt men echter met een tekort. Ook elders! En het is te hopen voor het Zeeuwse lagere voetbal dat de ba kens spoedig worden verzet. Het is hoog tijd!! Bestuur Zuid-Preanger gematigd optimistisch. De jongste transfermaatregel ln In donesië heef- ons min of meer over vallen, zo verklaarde het bestuur van de N.V. Zuid-Preanger Rubber Maat schappij tijdens de Dinsdag gehouden jaarvergadering. De hele regeling is door het bestuur ampel bestudeerd. Men wist reeds maanden tevoren, dat er andere maatregelen genomen moesten worden, en al met al Is de nieuwe transferregeling nog meege vallen. De Zuid-Preanger werkt met eigen geld en heeft geen hulp van de ban kiers nodig. De vergadering ging una niem accoord met de uitgebrachte jaarcijfers, waarbij het dividend werd bepaald op 7 procent, na ontvangen transfer. Het bestuur werd gemach tigd, indien dit later nodig mocht blij ken, het dividend iets te verlagen. De maatschappij streeft er naar ook buiten Indonesië emplooi te vin den, Zo heeft men deelgenomen in een Marokkaans-Nederlandse maatschap pij. Een citrusaanplant zal waar schijnlijk begin 1956 in de grond wor den gebracht; de voorbereidende werkzaamheden hebben een vlot ver loop. De stijging der rubberprijzen in de laatste maanden schreef het bestuur o.m. toe aan de moeilijkheden in Ma- lakka, aankopen door Rusland en China, de grotere consumptie en de lagere productie. Er bestaat voorts een grote dispariteit tussen de Indo nesische prijs en de wereldmarktprijs. Het boekjaar 1955 laat zich tot dusver bijzonder gunstig aanzien. De oogsttaxaties belopen 3.400.000 kg rubber, 11.500 quintalen koffie en 650.000 kg thee. Inmiddels zijn ver kregen 1,6 millioen kg rubber, 330.000 kg thee en 4200 quintalen koffie. Het laat zich aanzien, dat men de taxaties in ieder geval zal halen. Al met al verklaarde het bestuur gematigd optimistisch te zijn voor de toekomst. Andrê Darrig'ade, lid van de Franse Nationale Ploeg in de Tour de France en een van de beste sprinters van het Franse wielrennerscorps, heeft in Zu rich beslag gelegd op de zege in de zesde etappe van Colmar naar Zurich over 195 kilometer, door de Zwitser Ferdi Kübler (voor eigen publiek!) en zijn landgenoot Joseph Molineris van de ploeg van Frankrijk Zuid-Oost in de eindsprint te kloppen. Deze telefoto geeft een beeld van de eindsprint op het bekende circuit van Zurich. Van voor naar achter: Andrê Darrigade, die de eindstreep over schrijdt; Ferdi Kübler, Joseph Moline ris, (half verscholen)Pietro Guïbici, en Fred de Bruyne. Uitslagen zomeravondvoetbal Rayon Middelburg: Boele en Van EesterenStavast 9-4; Pingelaars Vitrite S V 2-0. Rayon Vlissingen; PVS 2VAW 2 2-2; GPC I—VAW I 0-4. Rayon Goes: Afd. A. Keuringsdienst —Typo's 3-2; Afd. B: Euphonia Gem. Werken 1-3; De Zon—Comb. NS I 1-7; SC Ford—PT 5-2. Rayon Sas van Gent: ON ACBS 1-0; Sasse Boys—BVG 9-2. Bekertournooi Terneuzense Boys. Zaterdagmiddag werden op het sportterrein aan de Molendyk te Ter neuzen twee voetbalwedstrijden ge speeld voor het door de Terneuzense Boys georganiseerde bekertournooi. De uitslagen waren: Corn BoysAr- nemuïden 3-1; Terneuzense Boys Goes-eombinatie 2-5. 0 Het grotoste oorlogsschip ter wereld, het 60.000 ton metende Amerikaanse vliegdekschlp „Forrestal", zal 16 Augustus aanstaande voor het eerst uit varen en op 1 October in dienst worden gesteld. Het schip is ingericht om super sonische vliegtuigen te vervoeren. Jaarlijkse zwemwedstrijd in Oosterschelde. Onder zeer grote belangstelling en begunstigd door prachtig weer werd Zaterdagmiddag in de Oosterschelde nabij Bergen op Zoom de jaarlijkse 1200 meter zwemwedstrijd gehouden, die dit jaar werd georganiseerd door de watersportvereniging „De Krab ben". Omstreeks half zes sprongen nabij de Kop van 't Hoofd eerst de 16 da mes te water. Twee minuten later volgden de 25 heren. Bij de dames werd een prachtige strijd geleverd tussen Marie Meesters en Nel Nuijten, die pas in de laatste 50 meter werd beslist. Bij de heren was het Van Poppelen die direct de leiding nam en deze niet meer afstond. De Belg Jos. de Waal, die buiten mededinging meezwom, kreeg ook geen kans om Van Poppe len in te halen. Bij de steiger van de Potasfabrie- ken tikten de deelnemers aan, waar na in de bad- en zweminrichting de tijden bekend werden gemaakt. De einduitslag luidde: dames: 1. M. Meesters, 19 min. 21 sec.; 2. Nel Nuijten, 19 min. 25 sec.; 3. M. v. d. Blink, 20 min. 1 sec.; 4. C. v. d. Broek 21 min. 10 sec.; 5. A. van Tienen, 21 min. 19 sec. Heren: 1. M. van Poppelen, 16 min. 14.4 sec.; 2. Jos. de Waal. 17 min. 43 sec.; 3. de Bruijn, 17 min. 53 sec.; 4. F. Kooien, 17 min. 59 sec. 5. P. Antonissen, 18 min. Uitgezonderd De Waal (Mariaburg, België) zijn allen lid van „De Krab ben". De heer H. Valkema (Leeuwarden) is gekozen tot voorzitter van de sectie ama teur-voetbal van de K.N.VH. Op hem werden bij de schriftelijke stemming 1304 stemmen uitgebracht tegen 637 stemmen op de andere candidal, de heer P. C. Houten (Haarlem). RADAR-INLICHTINGENDIENST Zee- en havenloodsen oefenen (Van een onzer redacteuren) Wij waren dezer dagen aan het zwerven in dat deel van ons land, waar Oude en Nieuwe Maas, Scheur, Botlek en Nieuwe Waterweg in elkaar overgaan. Het is daar druk op het water, dat de derde handelshaven ter wereld alleen New York en Londen hebben een grotere goederenomzet per jaar met de zee verbindt. Gemiddeld komen er per dag meer dan vijftig zeeschepen binnen en eenzelfde aantal gaat er uit. En daar tussen door wriemelen dan al die sleepboten, binnenschepen, parlevinkers en zo meer, wel vijfhonderd in getal. Ja, het is er soms even druk ais op de Cool- singel in het hart van de stad. Men zou eigenlijk verwachten, dat er hier en daar een verkeersagent ronddobberde om de orde in dat komen en gaan, dat dwars oversteken en dat gedrang af en toe naar bakboord of naar stuurboord, dat net-nog-even-voorlangs komen enzovoorts in goede banen te leiden. Maar er is geen agent. Of liever: er zyn er verscheidene, maar men ziet ze niet, want zij zitten verborgen in een pikdonker vertrek boven in een toren; en vertrek zonder vensters, waar zij nochtans alles zienop hun radarscherm Er komen zeven radarposten langs het vaarwater van Hoek van Holland tot in de stad; die zeven kunnen alles overzien. Nu is dat na tuurlijk niet voldoende, want de ka pitein van een schip heeft er niet veel aan te weten dat hij gezien wordt. Hij moet weten wat hij doen moet. Vandaal' dat de man achter het scherm in die donkere torenka mer een radiozender-ontvanger bij zich heeft, zodat hij zich telefonisch in verbinding kan stellen met elk schip, dat eenzelfde inrichting aan boord heeft. En om daar verzekerd van te zijn is men doende alle zee- en rivierloodsen te voorzien van een portofoon, d.i. een draagbare zen- der-ontvanger, die zij bij zich moeten hebben als zij zich aan boord bege ven van een schip, dat naaf binnen of naar buiten moet. Oefengesprekken Op het ogenblik worden alle lood sen getraind in de toepassing van de radarinlichtingendienst. Zij moeten vertrouwd raken met het nieuwe in strument. Vandaar, dat de reeds be staande radarposten op 1 Juli '56 zullen ze alle in gebruik zijn ook bij helder weer werken ais heerste er voortdurend het slechtst denbare weer. Ook de sleepboten, veerboten en andere vaartuigen hebben een zender-ontvanger aan boord en kun nen óf aan het gesprek deelnemen, of naar het gesprek van anderen luisteren en daarvan dan profijt trekken. Ook elders Rotterdam is de eerste wereldha ven, waar op zo'n grootscheepse ge- wijze van,radar gebruik wordt maakt. Het stelsel is ontworpen door het Radar-proefstation te Noordwijk, dat op het ogenblik stel sels ontwerpt voor de Elbe en voor de Schelde. Nederland heeft op dit gebied dus wel de leiding. Te Rotterdam werd in 1949, toen de scheepvaart weer aanzienlijk toe nam, een radarcommissie in het le ven geroepen, die in haar rapport in 1951 aanbeval, het havengebied van Rotterdam en eventueel de Nieuwe Waterweg met dit moderne beveili gingsmiddel uit te rusten. De radarcommissie concludeerde tot een blokpostsysteem, dat de schepen van de 3 mijls-grens op zee tot in de havenbekkens zou moeten binnenloodsen. Zoals hierboven reeds werd aan geduid, zijn de economische aspec ten van radar voor de scheepvaart zeer belangrijk. Voor de haven is dit eveneens het geval, want nevel laat vaak vele arbeidsuren verloren gaan, ofwel doordat de schepen niet binnen kunnen lopen, ofwel omdat de veren, die de arbeiders vervoe ren, niet kunnen varen. Ook voor de autoriteiten, die met het beheer van het vaarwater belast zijn, is 't havenradarsysteem van groot be lang. Men denke bijvoorbeeld aan de mogelijkheid controle uit te oefe nen op" de juiste ligging van de be tonning en in korte tijd een over zicht te krijgen van al het verkeer op de Nieuwe Waterweg en in het havengebied. Bij het onverhoopt voorkomen van scheepsrampen zal de juiste positie van de vaartuigen sneller en nauwkeuriger bunnen worden vastgesteld. Weliswaar zal ook bij het tech nisch meest volmaakte havenradar systeem de uiterste voorzichtigheid moeten worden betracht, doch met behulp van de radar in de haven zal kunnen worden gevaren, wanneer dat thans niet op veilige wijze mo gelijk is. 4 12 14 8—6 4 12 14 7—7 3 1 2 0 2 87* 3 0 2 1 2 4—5 2 10 12 7—9 „Luctor" ondanks nederlaag aan de kop In de 3dé klasse N van de landelij ke waterpolocompetitie kreeg „Luc tor" in Sas van Gent een 43 neder laag te slikken van „Bruinvis". Des ondanks bleven de Middelburgers sa men met T.Z.V. 2 aan de kop, want „Baronie" liet tegen „Bruinvis" ver stek gaan en kreeg daardoor twee winstpunten in mindering. De stand is nu: T.Z.V. 2 Luctor Baronie Surea 2 Bruinvis Bij de heren in de Kring Zeeland haalde „Schelde" de eerste punten binnen door een benauwde 34 over winning op „Zeehond" 2. De stand is hier: Zeehond 36; S.Z.V. 24; Schelde 22; Zeehond 2 3—2; Schel- destroom 10; Luctor 2 10; Bruin- vit 2 2—0. Bij de dames had Luctor weinig moeite met de eigen reserves (05), waardoor de stand als volgt werd: Zeehond 36; Luctor 34; Schelde 3—2; S.Z.V. 1—0; Luctor 2 2—0. De K.N.M.V.-competitie De tweede rit van de K.N.M.V.-club- rittencomnetitie was een kaartleesrit door Zeeüwseh-Vlaanderen over een afstand van 70 km, welke met een voorgeschreven gemiddelde van 36 km per uur moest worden gereden. De start was te Breskens, waar 30 rijders aan het vrij zware traject be gonnen, dat hen tenslotte aan de fi nish in Terneuzen bracht. Acht deel nemers konden niet worden geklas seerd. De uitslag was: Soloklasse; 1 Dees (MAC A) 58 strafpunten; 2 A. Bouwens (Schelde- gouwen) 84; 3 A. Eversdijk (Inter Scaldes) 85; 4 Dekker (De Zeeuwen) 93; 5 W. Jansen (De Zeeuwen) 95; 6 L. de Klerk (De Zeeuwen) 117; 7 D. Roelse (Scheldegouwen) 143. Duoklasse: 1 O. van Hyfte (-Schel degouwen) 47; 2D. C. Kayser (MA CA) 70; 3 F. Weststrate (Inter Scal des) en Huyssens (De Zeeuwen) 80; 4 A. van Cadzand (MACA) 83; 5 Breepoel (MACA) 97; 6 P. den Hol lander (De Zeeuwen) 106. Autoklasse: 1 Meeusen (MACA) 36; 2 mr. C. C. Wabeke (MACA) 42;' 3 Kramer (MACA) 47; 4 Alewynse (InterSealdes) 79; 5 S. H. van Hoeve (MACA) 80; 6 G. Weyns (MACA) 92; en mevrouw N. M. de Dreu Schier (Inter Scaldes) 92; 7 Lenstra Scheldegouwen) 110. Kampioensrit BreskensT erneuzen Voor het provinciaal clubkampi oenschap van de KN.M.V. afdeling Zeeland werd de tweede rit, bestaan de uit een kaartleesrit Breskens- Terneuzen gehouden. Er bestond voor deze rit, waarvan de leiding bij de heer Van Oosten berustte, veel be langstelling. Na afloop werd in hotel „Centraal" te Terneuzen de uitslag bekend ge maakt. Deze luidt als volgt: Motoren: 1. A. Dees, Terneuzen, 58 str.p.; 2. A. Bouwens, Middelburg, 84 str.p.; 3. A. Eversdijk. Goes, 85 str.p.; 4. W. Dekker, Biggekerke, 93 str.p.; 5. W. Janse, Middelburg, 95 str.p.; 6. L. de Klerk, Middelburg, 117 str.p.; 7. D. Roele, O. en W. Souburg, 143 str.p. Motoren met duo: 1. O. van Hijfte, Krabbendijke, 47 str.p.; 2. D. C. Kay ser, Zaamslag, 70 str.p.; 3. J. Huijs- sen, Borssele, 80 str.p.; 4. F. West strate, Kattendijke, 80 str.p.; 5. A. van Cadsand, Axel, 83 str.p.; 6. E. Breepoel, Axel, 97 str.p.; 7. P. den Hollander, Setrooskerke, 105 str.p. Auto's: 1. D. Meeusen, Terneuzen, 36 str.p.; 2. mr. C. C. Wabeke, Ter neuzen, 42 str.p.; 3. W. de Kramer, Zuidzande, 47 str.p.; 4. M. Allewijn, Hoedekenskerke. 79 str.p.; 5. S. %'an Hoeve, Axel, 80 str.p.; 6 mevr. De Dreu, Goes, 92 str.p.; 7. G. Weijns, Axel. 92 str.p. De derde en laatste rit voor dit kampioenschap zal gereden worden op Zaterdag 24 September a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7