Vlissingens nieuwe raadhuis is opgezet •oyaal WALCHEREN RINGRUDERIJ-WEDSTRIJDEN IN DRIE WALCHERSE PLAATSEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 12 JULI 1955 PRO VIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT NOTA OVER STADHUISPLANNEN Bij indeling rekening gehouden met eventuele uitbreiding In een Maandag 25 Juli a.8. te houden bijeenkomst van de Vlissingse ge meenteraad zal door een vertegenwoordiger van het architectenbureau RoosenburgVerhaveLuyt uit Den Haag een toelichting worden gegeven op het door ons reeds gepubliceerde plan voor con nieuw stadhuis. In een nota over het nieuwe raadhuis wordt een uitvoerige uiteenzetting gegeven over de omstandigheden, die tot de bouw van een nieuw gemeen tehuis aanleiding gaven. Zoals bekend, is het gebouw geprojecteerd aan de Nieuwe Markt, waarbij de voorgevel uit zal zien op een haaks op de Badhuisstraat aan te leggen rechthoekig plein. Naast de vereiste vertrekken voor de raad, burgemeester en wethou ders en secretaris zal in het te bou wen stadhuis ruimte aanwezig moe ten zijn voor de secretarie in haar volle omvang, voor de ontvanger met zqn kantoor en voor de Dienst van Gemeentewerken. Gewenst acht men het, dat ook de wonihgdienst, het kantoor van de Bescherming Bevol king en het archief, voorzover het het nieuwere gedeelte betreft, er worden ondergebracht. Mogelijk zal het zijn voor de dienst van Sociale Zaken, de politie en het oud-archief. In de nota wordt er op gewezen, dat er zoveel mogelijk naar is gestreefd de voor de verschillende kantoren bestemde ka mers zó ruim te nemen, dat op iedere kamer later nog een behoorlijk aan tal ambtenaren kan worden bijge plaatst. Bovendien zrjn bij verschillen de kantoren nog reserveruimten aan wezig. Tussen ae kamers zullen ver plaatsbare wanden aangebracht kun nen worden. Naast deze maatregelen kan echter nog een veel ingrijpender voorziening getroffen worden om te bereiken, dat ae gemeente niet met een stadhuis komt te zitten, waar zij uitgegroeid is. Dit kan geschieden door er een dienst in op te nemen, welke zonder overwegend bezwaar een plaats in het stadhuis kan vinden en tevens zonder bezwaar elders onderdak kan worden gebracht, indien in het stad huis ruimte gemaakt zou moeten worden. Hiervoor komt alleen df Dienst voor Sociale Zaken in aanmer king, welke thans kantoor heeft aan de Hendrikstraat. Indeling Het plan omvat op de begane grond een ruime voorhal en een hal, van waaruit een monumentale trap naar boven leidt. Ter linkerzijde van deze hal is een kamér, welke voor com missie-vergaderingen kan dienst doen. Boven de hal is op de eerste verdieping een om de trap gelegen hoge ruimte aanwezig. Hierop komt in de eerste plaats met twee deuren de raadzaal uit, welke boven de voor hal gelegen is. Tezamen met de Raad zaal kan de om de trap ontworpen ruimte voor de ontvangst van gezel schappen dienst doen. Op deze ruimte komt een kamer uit, die door een op vouwbare wand verdeeld is in een koffiekamer en een wachtkamer. Op de tweede verdieping bevindt zich de publieke tribune. In het ongeveer om een rechthoe kige binnenplaats gebouwde gedeelte bevindt zich op de oegane grond met uitzicht naar het Stadhuisplein het kantoor van de Gemeente-Ontvanger, dat o.a. een kluis bevat. Aan de an dere zijde van de hal komt men in de afdeling Bevolking, Burgerlijke Stand en Militaire Zaken. Hier is ook een klein vertrek, dat voor ondertrouw en voor gesprekken van vertrouwelijke aard kan worden gebruikt, een kamer voor de citograafwerkzaamheden en een vertrek voor het plaatsen van brandvrije kasten, terwijl een trap naar beneden toegang geeft tot een in het sousterrain gelegen water- en scherfvrije bergruimte. Aan de overzijde van de binnen plaats vindt men de Woning- dienst en de Bescherming Bevol king. Ook de Stichting Sportbe- langen kan hier ondergebracht worden. Verder is hier plaats Lerares-opleiding Nijverheidsonderwijs Aan de Vakschool voor Meisjes te Goes werd drie jaar geleden begonnen met de opleiding van leraressen in de naaldvakken. Thans hebben de eerste leerlingen van deze opleiding examen gedaan. Voor het eerste gedeelte van het examen lerares in de naaldvak ken slaagden de dames N. Kasse, Middelburg; K. Lagendijk, Wemeldin- ge en C. de Wilde Zonnemaire; voor het tweede gedeelte slaagden de dames J. Klompe, Wolphaartsdrjk; E. Nieuwenhuijsen, Kruiningen; E. van Wijk, Terneuzen; J. Passieux, Goes en K. Lagendijk, Wemeldinge. Voorts slaagden nog voor het pae- dagogisch getuigschrift de dames J. Klompe, E. Nieuwenhuijsen, E. van Wijk en J. Passieux, voornoemd. Mulo-examen Bergen op Zo^m Voor het Mulo-diploma slaagden Maandag te Bergen op Zoom W. M. Zwagemaker uit Tholen; M. P. J. Vin je uit Scherpenisse; P. J. v. Pope- ring uit St. Annaland; J. L. Rijsten- bol uit Oud-Vossemeer; M. J. Uijl uit Poortvliet; M. P. J. Hage uit Scherpenisse. Waarneming burgemeestersambt Noordgouwe De commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland heeft met ingang van 25 Juli burgemeester S. Francke te Kerkwerve belast met de waarneming van het burgemeesters ambt van Noordgouwe. De heer Francke werd een dezer dagen te Middelburg beëdigd. Examens Geslaagd voor het candidaatsexa- men I medicijnen aan de R.K. Uni versiteit te Nijmegen de heer W. G. M. Witham geb. te Goes. voor het nieuwe archief, voor zo ver dit niet nog bij de Registra tuur wordt bewaard, en voor een vergaderzaal voor de dienst van Sociale Zaken. Deze dienst zélf en de Volkscredietbank, elk met een afzonderlijke ingang via de binnenplaats, beslaan de vleugel van het gebouw, die langs de kor te zyde van de binnenplaats is ontworpen. Er zijn voorts kleine vertrekken voor vertrouwelijke gesprekken met het publiek. Een lift De eerste verdieping kan men. be halve langs de reeds genoemde trap, bereiken langs twee andere trappen en langs een van de hal uit te betre den lift, welke uiteraard doorloopt naar de tweede verdieping. De eerste verdieping bevat behalve ae reeds eer der vermelde vertrekken de Boden kamer en de Trouwzaal, welke beide boven het kantoor van ae Gemeente- Ontvanger gelegen zijn. Langs de Paul Krugerstraat vindt men achter eenvolgens een kamer voor de Secre taresse van de Burgemeester, de Bur gemeesters- en de Secretariskamer, vier Wethouderskamers en de verga derkamer van Burgemeester en Wet houders. In de aan de overzijde van de binnenplaats gelegen vleugel zijn gedacht de afdeling Algemene Zaken met de daarbij behorende Registra tuur, een boekerij en een schrijfka mer met een kamer voor stencil- en dergelijke machines. In de korte vleu- fei zijn de vertrekken ontworpen voor e afdelingen Onderwijs- en Perso neelszaken. De tweede verdieping is, behalve met de reeds vermelde lift, van de eerste verdieping af met drie trappen te bereiken, waarvan er één in de toren omhoog gaat. Uitziende op het Stadhuisplein bevindt zich boven de trouwzaal de woning van de Bode-concier- ge. In de vleugel aan de Paul Kru gerstraat en in de haaks daarop staande korte vleugel vindt men de dienst van Gemeentewerken. In aansluiting hierop is in de derde vleugel ten gebruike van Gemeente werken nog een kamer voor het chief van de lichtdrukinrichting, nevens een kamer voor bijzondere diensten ontworpen. In dezelfde vleu gel bevinden zich kamers voor de ar chivaris en voor archiefpersoneel, ter wijl de dan nog overblijvende ruimte hetzij voor archiefruimte kan worden bestemd, hetzij in reserve kan blijven. Overigens ligt het in de bedoeling de zolder voor berging van het Oud-Ar chief in te richten. Het sousterrain tenslotte kan, voor wat het gedeelte onder de voorhal en de hal betreft, een bestemming als schuilkelder krjjgen, waartoe dit ge deelte zich in het bijzonder leent, om dat het slechts kleine raamopeningen heeft. Dientengevolge kan het ge makkelijk scherfvrij gemaakt wor den en leent het zich toch niet voor het verrichten van kantoor- of ander werk. Middelburg Motorrijder uit de bocht Een Belgische motorrijder reed Za terdagavond met een duopassagier over de Seissïngel in Middelburg. Ter hoogte van de Sandberglaan vloog de Belg uit de bocht, waardoor zijn mo tor ernstig werd beschadigd. Het tweetal bleek danig onder de invloed van sterke drank te zijn. Tegen bestuurder is procesverbaal opge maakt. Jaarvergadering Personeelsvereniging In de in het kantoorgebouw der P.Z. E.M. in Middelburg gehouden jaar vergadering van de personeelsvereni ging P.Z.E.M., waar de jaarstukken werden behandeld en het programma voor het a.s. seizoen werd besproken, werd tot voorzitter gekozen de heer ■J. Huser te Middelburg, tot dusver secretaris der vereniging. De heer B de Jonge te Middelburg werd tót be stuurslid herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden hun intrede deden de heren J. J. de Kok te Vlissingen en P. Maljers te Middelburg. Huishoudschoolmeisjes maken schoolreisje Deze week zullen de meisjes van de hoogste klassen van de Industrie- Huishoudschool in Middelburg, onder leiding van enige leraressen een schoolreisje maken naar Bergen Zoom, waar de nacht wordt doorge bracht ih de jeugdherberg. Di gaat per trein. Reeds eerder maakten leerlingen der lagere klassen, verdeeld over twee groepen, een reisje naar Hedenesse (Cadzand), waar ook overnacht werd werd. Deze reis werd per fiets ge maakt. Met zaag en bijl De 13-jarige Middelburgse knaap J. K. was gewapend met zaag en bijl naar de speelweide in Middelburg- getogen om uit het geboomte een ruimte uit te kappen, waarin hij een tent wilde spannen. Toen de knaap een eind met zijn vernielzuchtige werkzaamheden was gevorderd, werd hij betrapt door een agent van politie. De aangebrachte schade zal door de jeugdige delinquent vergoed moeten worden. Middelburgse brandweer 'had druk week-end Zaterdagmiddag tegen half twee raakte een grote voorraad kortgesne- den hooi, eigendom van de heer L. aan de Kleverskerkseweg onder Middel burg in brand. De brandweer slaagde er in een in de nabijheid gelegen schuurtje te behouden. De oorzaak van de, brand is onbekend. Zondagmiddag moest de Middelburgse brandweer tweemaal uitrukken voor na-blussing, waarschijnlijk door broei had de voor raad hooi opnieuw vlamgevat. Omstreeks half vijf Zondagmiddag ontstond een dijkbrandje aan de Nieu we Vlissingseweg in Middelburg. En kele hooischelven werden een prooi van de vlammen, doch ook hier was de brandweer het vuur spoedig de baas. Oost- en West-Souburg Raad Souburg accoord met wijziging grondverkoop De gemeenteraadsleden van Souburg hebben Maandagavond in een spoed eisende vergadering minder dan een kwartier tijd nodig gehad om het ene punt, dat de agenda sierde, te bezien en af te handelen. De N-V. exploitatie maatschappij „Scheldestad" te Vlis singen had bezwaar gemaakt tegen enkele voorwaarden genoemd in het besluit van de Souburgse raad van 3 Juni jl. om aan deze maatschappij voor de bouw van enige woningen, perce len aan de Zeewijksingel te verkopen. B. en W. stelden voor enkele wijzi gingen in dit raadsbesluit aan te bren gen, zodat „Scheldestad" met de voorwaarden accoord kon gaan. Burgemeester A. H. S. Stemerding gaf een vlotte uiteenzetting, waarin hij de desbetreffende voorwaarden en de wijzigingen noemde. De door de „Scheldestad" voor 78.000 gekochte percelen voor de bouw van halve premie-woningen zullen volgens de oude voorwaarden terugvallen aan de gemeente, zonder dat Souburg de aan koopsom terugbetaalt, indien de bouw niet voor een bepaalde tijd tot een be paald stadium (tot aan grondvloer) gevorderd is en niet voor een even eens vastgestelde tijd geheel gereed is. De raad had geen bezwaar tegen een wijziging in die zin, dat indien de vastgestelde termijnen overschreden worden de grond aan de gemeente te rugvalt tegen betaling van dezelfde prijs verminderd met 5 over drachtskosten. Gapinge Geslaagde ringrijderij Begunstigd door fraai zomerweer hield de ringrijdersvereniging Jn Gapinge Za terdag de jaarlijkse wedstrijd. De uitslagen luiden: Abr. ö'e Nooijer, 22 ringen; 2 B. Arendse, 21 ringen;. 3 C. Langebeke, 16 ringen; 4 Jac. Goedbioed, 16 ringen; 5 Jac. Paauwe, 14 ringen; 6 P. Langebeeke, 13 ringen; 7 H. Joosse. 13 ringen; 8 Jac. Langebeeke, 12 ringen; 9 Jo Wondergem, 11 ringen: 10 H. Wonder- gem. 10 ringen; 11 A. Louwerse, 10 ringen; 12 Jac. Louwerse. 9 ringen; 13 G. Koole, 8 ringen; 14 P. Versluijs, 7 ringen; 15 A. Langebeke, 7 ringen; 16 Abr. Wielemaker, 6 ringen; 17 G. Dekker 3 ringen; 18 H. Luitwieler, 2 ringen. Extra prijzen; 1 Abr. de Nooijer: 2 B. Arendse; 3 Jac. Paauwe; 4 F. Langebeeke; 5 H. Joosse; 6 Jac. Langebeeke; 7 Jac. Goedbioed; 8 C. Langebeeke; 9 Jo Won dergem; 10 Jac. Louwerse: 11 H. Wonder gem; 12 G. Koole; 13 A. Langebeeke; 14 A. Wielemaker; 15 A. Louwerse; 16 P. Ver- „Zeelandia" won duidelijk van Yerseke Zaterdagavond werd op het gemeen telijk sportterrein te Yerseke een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gehouden tussen Yerseke I en Zeelan- dia I uit Middelburg^ Van het begin af demonstreerden de bezoekers een fris en aardig samenspel met goed opge zette aanvallen, die hun reeds na on geveer tien minuten spelen een 20 voorsprong bezorgden. Het samenspel bij de thuisclub was 2oek en de vleu gelspelers werden niet in het spel be trokken, zodat van een gevaarlijke aanval geen sprake kon zijn. Enkele minuten voor de rust gelukte het Stob belaar door flink doorzetten een tegen- punt te scoren 21, doch na een mi nuut moest de Yerseke-doelman voor de derde maal de bal uit het net vis sen 31. Na de rust klopte het bij de thuisclub beter en werden de bezoe kers op eigen helft teruggedrongen. Het was in deze periode dat Harthoorn het tweede doelpunt voor de thuis club scoorde. Hiermede was het ech ter ook gedaan voor Yerseke. De Zee- landianen namen het overwicht in handen en beheersten weer het gehele veld waarbij zij de stand geleidelijk opvoerden tofr 62. Rijkspolitie volleybalt In het Goesse lyceum worden Don derdag volleyball-wedstrijden gehou den tussen de districten Middelburg, Dordrecht, Den Haag en Leiden van de Rijkspolitie. De wisselbeker, die momenteel in het bezit is van Middel burg, zal verspeeld worden in een hal ve competitie. De wedstrijden begin nen 's morgens om half elf. Bouwen Ewoutschool leidt in zevenhandbalcompetitie Voor de schoolzevenhandbalcom- petitie te Vlissingen kwamen de bei de tot nu toe ongeslagen koplopers, de Bouwen Ewoutschool en de Jacob Catsschool tegen elkaar uit. De Bou wen Ewoutschool won overtuigend (17) en kwam daardoor stevig al leen aan de kop, want ook Walcheren A werd met 04 geklopt. De Neutra le school verloor met 64 van Mara thon en werd daardoor lantarendra ger. Walcheren B won min of meer verrassend met 32 van het eigen A- team. De stand is nu: Bouwen Ewout school 612; Jacob Catsschool 58; Walcheren A 67; Marathon 55; Walcheren B 44; Oranjeschool 5 4; Frans Naereboutschool 5—1; Neu trale school 61. Bij de meisjes veroverde Walche ren A de leiding door overwinningen op E.M.M. (48) en op de Jacob Catsschool (011). Olympus verplet terde de Neutrale school met 110 en klom naar de tweede plaats. De Jacob Catsschool kreeg van Walcheren A een zware 011 nederlaag te slikken en bleef dus zonder een enkel puntje hekkensluiter. Walcheren B won op het nippertje van de Jacob Catsschool (01), maar moest in Marathon de meerdere erkennen (37). De stand is hier: Walcheren A 611; Olympus 59; Bouwen Ewoutschool 68; Ma rathon .57; E.M.M. 45; Frans Naereboutschool 44; Oranjeschool 54; Walcheren B 63; Neutrale school 62; Vincent van Goghschool 11; Jacob Catsschool 60. Eindexamen H.B.S. Bergen op Zoom Aan het Dr Moller Lyceum te Bergen op Zoom slaagde 'voor het eindexamen H.B.S. afdeling B de heer B. P. van Akkeren uit Oud-Vosse meer. Vlissingen D.E.L. vergaderde Tijdens de vorige week gehouden jaar lijkse ledenvergadering van de Coöp. Ko- lenvereniging „Draagt Elkanders Lasten u.a." te Vlissingen werd tot bestuurslid herkozen de heer H. Brinkhaus te Vlissin gen. sluijs; 17 H. Louwerse; 13 G. Dekker. Bekerwinnaars werden B. Arendse. C. Langebeeke, W. Wondergem. Wisselbekers veroverden: F. Langebeek, B. Arndse. Jac. Goedbioed en Jac. Pauwe. De polle pel behaalde J. Goedbioed. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 11 Juli. Aanvoer ln totaal 2227. Vette koeien en ossen 1317, varkens 910. Vette koeien por kg. in ct. Ie kw. 264— 278. 2e kw. 248—264, 3 kw. 200—218. Varkens (1. g.) per k, ln ct. Ie kw. 158, 2e kW. 155, 3e kw. 150. Vette koelen aanvoer even groter, han del slepend, niet geheel prijsh., enkele prima's boven notering; varkens (1. g.j aanvoer Iets minder, handel kalm, wat lager in prijs, zware varkens moeilijk te plaatsen. GRAANBEURB ROTTERDAM. 11 Juli: Binnenlandse granen, officieuze noteringen per :00 kg franco Rotterdam. Zomergerst, goed prijshoudend, naar kwaliteit en vochtgehalte t 25.50—26.75.; Haver, naar kleur on vochtgehalte, t 27.50 In Aagtekerke, Vrouwen polder en Meliskerke Tijdens liet afgelopen weekeinde kon den de Zeeuwse ringrijders weer deelne- aan verschillende wedstrijden op Walcheren. In Meliskerke, Vrouwenpol der en Aagtekerke werd enthousiast naai de ringen gestoken en meestentijds was een spannende strijd te beleven. RINGRIJDERIJ VROUWENPOLDER Uitslag van de ringrijderij te Vrouwen polder: le prijs C. de Bruyn 26 ringen; 2 P. Louwerse Hz. 22; 3. P. Louwerse Jacz. 20; 4. W. de Bruyn 20; 5. W. Duvekot Wz. 3. A. de Visser Pz. 15; 7. C. de Vis ser 15; 8. J. Koster 14; 9. A. de Visser Az. 13. 10. A. Duvekot 13; 11 J. Geerse 11; 12. W. Duvekot Jacz. 9; 13. J. de Bruyn 8. De beker van de burgemeester werd gewonnen door ö'e heer C. de Bruyn. De beker van Balkenende werd gewonnen door de heer A. de Visser Rz. Lauwertak fa. Pieterse werd gewonnen door de heer P. Louwerse Hz. Pollepel was voor de heer A. de Visser Pz. C. de Bruyn had de meeste volgringen 8. De heer C. Polderman was 25 jaar ring- oppasser. Hij werd ö'oor burgemeester A. de Kam toegesproken en kreeg een aandenken (koperen hoefijzer). De burgemeester reikte vervolgens de bekers uit. RINGRIJDERIJ AAGTEKERKE De uitslag van de ringrijderij te Aag tekerke (19 deelnemers) is als volgt: Van de 45 beurten stak J, Brouwer 35 ringen, J. Maljaars 28, J. Peper 28. Chr. de Visser 24, A. Peper 22. A. Kodde 22, de Visser 20, G. Krijger 20. Jac. de Visser 19. G. Maranus 18. F. Blaas 17. S. Blaas 17, Jb. de Visser 15. F, Moens 15, J. Blaas 13, A. Louws 12, C, de Visser Jz. 11, C. de Visser Pz. 9, P. Maranus 9. De wisselbekers kwamen in hand'en van J. Brouwer, P. Peper, G. Krijger en Peper. Een prijs beschikbaar gesteld door JBlaas werd gewonnen door J. Brouwer, prijs J. de Smit door C. de Visser. De pol lepel kreeg A. Peper met 5 ringen. Het hoogst aantal volgringen stak J. Brouwer (12). RINGRIJDERIJ IN MELISKERKE Uitslag van de ringrijderij te Melisker ke. De bekers werden gewonnen door: J. Debber, J. Geschiere, P. van Sparrentak en de lauwerkrans kwam in het bezit J. Koene en de extra prijzen werden be haald: door C. Polderman, A. Matthijsse en J. Koene. De prijs voor volgringen werd in de wacht gesleept door Cor Koe ne en de opllepei door C. Davidse. De uitslag luidt: 1. J. Koene 19 ringen. 2. J. Debber 18; 3. Cor Koene 17; 4. J. Geschiere XI; 5. A. Matthijsse 10; 6. P. v. Sparrentak 10; 7. P. Debber 10: 8. C. Pol derman 10; 9,'w. Davidse 9; 10. L. Wisse 8: 11. C. Davidse 8; 12. J. van Sluys 4; 13. G. Wisse 4; 14. J. Krijger 2. f Advertentie J /VONDEN, SCHRAMMEN Gouden jubileum aannemersbedrijf Vijftig jaar geleden kwam de heer A. v. d. Straaten uit Berg Ambacht naar Zeeland, omdat hij als aanne mer werd belast met het onderhoud van het kanaal door Zuid Beveland. Hij vestigde zich te Hansweert en sedertdien is het aannemersbedrijf dat gemiddeld 50 man in dienst heeft, steeds hier gebleven. Met uitzonde ring van de bezettingsjaren, is dit bedryf sinds 1905 ook altijd met het onderhoudswerk van het kanaal be last geweest. Daarnaast werden tal van nieuwe waterwerken in Zeeland uitgevoerd, waarvan de bouw van de Oostsluis te Hansweert als een der grootste kan worden genoemd. Vrijdagavond a.s. zal het gouden jubileum van dit bedrijf, waarvan thans een zoon van de oprichter, de heer T. B. van der Straaten, de lei ding heeft, met een feestelijke bijeen komst van genodigden en personeel worden gevierd. Mulo-examen Gces Te Goes slaagde Zaterdag voor het Mulo-diploma B: M. M. Hoepen. Kruiningen; C. P. v. Leerdam, Middelburg; P. Hamelink, Axel. Afgewezen 3. Voor het diploma A slaagden: P. M. Kerkhove, 's-HeerArendsker- ke; J. H. Dominlcus, F. M. Sturm, P. A. S. Witte, allen te Goes: D. v. Langevelde, W. Hamelink, beiden te Terneuzen; E. de Vos, M. S. C. Schol- te, A. M. Sies, Middelburg; C. N. A. Swenne, Kamperland; J. M, Padmos, E. C. v. d. Berge, E. L. Quant, Zierik- zee; C. J. Flikweört, Noordgouwe; L. P. Flikweert, Nieuwerkerk; J. C. Pon sen, Vlissingen; J. N. de Bree, Oost burg; C. R. Bogte, IJzendijke; J. P. Dieleman, Axel; W. Otte, St. Laurens. Afgewezen 2. Voor 't middenstandsdiploma slaag den: F. M. Sturm, P. A. S. Witte. Arbeiderskunstkring opgericht Dezer dagen is tijdens een vergade ring der Middelburgse Bestuurders- bond de „Arbeiderskunstkring Mid delburg" opgericht. Het feit dat zich reeds 260 leden hebben opge geven, houdt de verwachting in dat deze kring, evenals in andere grote plaatsen, een succes zal worden. Het doel der Arbeiderskunstkring is er op gericht om de leden van het N.V.V. per seizoen enkele goede en verantwoorde culturele avonden te bezorgen. Het voorlopig dagelijks bestuur is samengesteld uit de heren M. A. L. Hubregtse, voorzitter: S. A. Wondergem, secretaris en A. Reijer- se, penningmeester. Tevens werd besloten om toe te treden tot de Federatie Zeeland van Arbeiderskunstkringen, welke coördinerend zal optreden. Examens Aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg werd het examen handenar beid afgelegd door de dames D. Janse te St. Laurens, G. de Lange te Mid delburg, A. F. Munters te Middelburg, W. P. Varel te Ritthem en C. J. J. Voogd te Middelburg en de heren J. M. Blankenburgh te Vlissingen, J. Kloosterman te Biezelinge, A. P. Meu- lenberg te Kamperland, P. Minder- houd te Gapinge, E. P. D. van Ooijen te Middelburg en T. van de Veen te Waalwijk. Geen der candidaten werd afgewezen. Orgelconcerten in de Nieuwe Kerk De organist van de Grote Kerk uit Den Haag, Adriaan Engels, zal op 28 Juli a.s. een cencert geven op het orgel van de Nieuwe Kerk te Middelburg. De Bredase organist Jaap Hillen zal op dit instrument concerteren op 25 Augustus. De organist van de Nieuwe Kerk, Jan Rijn, geeft 10 Augstus een concert in de Grote Kerk van Breda met medewerking van David Holle- stelle, bas. „Euphonia" naar miniatuur Walcheren Zaterdag 16 Juli zal de harmonie „Euphonia*' uit Goes een concert ge ven in Miniatuur Walcheren. Vogelliefhebbers vergaderden Zondagmiddag werd in een der bovenzalen van de „Korenbeurs" te Bergen op Zoom door het district vier van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, omvattende West- Brabant en Zeeland een vergadering gehouden. Na een kort openingswoord door de districtscommissaris, de heer I. P. Flipsen uit Bergen op Zoom, werd door hem mededeling gedaan dat thans 25 verenigingen in dit district zijn aangesloten. De belangen van de vogelliefhebbers werden uitvoerig besproken. Een van de belangrijkste punten was het verkrijgen van fok- materiaal. Men is van plan ter gele genheid van het 5-jarig bestaan een districts-tentoonstelling te houden het najaar te Bergen op Zoom. HOOG EN LAAG WATER 13 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 7.18 1.79 U.+N.A.P. 7.43 8.13 8.28 8.45 1.97 2.10 1.47 1.67 19.38 20.04 20.25 20.43 21.05 'O 1.88 2.01 1.28 1.48 1.27 1.48 2.18 1.55 2.17 1.94 2.07 2.24 U.N.A.P. 13.36 1.53 13.57 14.28 14.20 14.38 l.f 1.83 1.22 1.42 —29.50; extra blanke daarboven vast. Peulvruchten: groono erwten tot t 56.—; Schokkers tot t 71.50; Bruine bonen tot f 47.—, prima blanke daarboven. VEILING MIDDELBURG. 11 Juli. Aardbeien 100—152. Perziken p. st. 3—24. Tomaten A 63—72, B 59-60, C 5459. Rode bessen, tfoos, 22—24, per kg 64135. Pruimen per st. 29. Frambozen, p. doos. 37—39. Witte bessen 65—77. Fran- kenthalers 270—279. Vroege aardappelen, bonken 1718. Grote en drlel. 717. kriel 24. Aanvoer aardappelen 75.000 kg. Bloemkool A 13—31, 3 8—13, C 3—12. Sla st. A 3—8, B 37. Komkommers A 35-43. B 25—45, C 26—37, D 21. Waspeen 23—61. Postelein 21—37. Dubb. Princessen 150176. Tuinbonen 1425. Savoye kool 7—9, Spitskool 8—16. Doperwten 41—66. Bospeen 2349. Boskroten 811. Andijvie 5—20. Peulen 33—90. Rabarber 4—12. Snij bonen 92139. De eerste druiven werden aangevoerd door Gebr. J. C. en P. C. van 't West einde, B'aarsdorp C 19, 's Heer-Arends- kerke. EIERVEILING MIDDELBURG. li Juli. Minimum elerprljs voor pluim veehouders f 2.03 per kg. VISMIJN VEERE. li Juli. Export garnalen, aanvoer 2943 kg, 92134, Schar, aanvoer 804 kg, 18 28. Bot, aanvoer 202 kg, 16—22, Schol, aanvoer 8 kg, 1718. Wijting, aanvoer 9 kg, 22—30. Middel tong, aanvoer 286 kg, 162—245. Rog, aanvoer 23 kg, 27—41, KERKNIEUWS Zeeuwse Zendingsdag in Biezelinge Uitgaande van de Christelijke Ge reformeerde Kerken wordt aanstaan de Donderdag een Zeeuwse Zendings dag gehouden in de loods van de heer Balkenende te Biezelinge. De sprekers van deze zendingsbijeenkomst zijn: ds. D. Slagboom, Middelburg; ds. J. de Vuyst, Vlissingen; ds. A. Bikker, Amsterdam; ds. C. van der Weele, Leiden; ds. J. W. van de Gronden, IJmuiden en ds. H. van Leeuwen uit Zaamslag. Generale Synode De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk besprak een aantal ontwerpen nieuwe psalmberijming, die waren voorgelegd door de interkerkelijke commissie voor de psalmberijming. De synode maakte verscheidene opmerkin gen en aanvaardde 't voorstel van de scriba een brief te richten aan de sy node der Gereformeerde kerken, die deelneemt aan deze arbeid, waar in de dankbaarheid voor deze gemeenschap pelijke arbeid zal worden uitgedrukt en de hoop zal worden uitgesproken dat het werk tot een goed einde zal worden gebracht. De synode achtte de eenheid van de psalmberijming een kostbaar goed voor kerk en volk. Ook aan de commissie voor de psalmberij ming zal een brief van dank en aan moediging om voort te gaan, worden gericht. De synode besloot voor de beraad slaging over de openstelling van de ambten voor de vrouw uit elke classis een adviseur tot haar vergadering uit te nodigen. Op grond van de overwe ging dat de openstelling van de amb ten voor de vrouw geen verandering in de kerkorde met zich meebrengt, verwierp de meerderheid van de syno de het voorstel om een dubbele synode bijeen te roepen. NAGEKOMEN ADVERTENTIE De Heer en Mevrouw WESTENBURGERCOR- PORAAL geven met vreug de kennis van de geboorte van hun Zoon PAUL. Hotel Duinheuvel. Domburg, 9 Juli 1955. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje ABRAHAM MATTHEUS (BRAM) M. A. MANNEKE. M. W. MANNEKE— BARENDREGT. Breskens, 10 Juli 1955. „Zorgvlied". Tijdelijk: Ziekenhuis Oost burg. C. C. SLUIJTER, Arts Vlissingen tot nader aankondi ging geen praktijk. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw JANNA CORNELIA MARIA DE WILDE Wed. van de Heer PIETER WILLEM HAGE in de ouderdom van bij na 71 jaar. Aardenburg: J. C. HAGE. P. A. HAGE— STOUTJESDIJK ANNETTA. Middelburg: A. J. MOL—HAGE Dr. M. J. MOL. JANNA. Middelburg. 11 Juli 1955, Bachtensteene. De teraardebestelling zal plaats hebben te St. Maartensdijk op Don derdag 14 Juli a.s. Vertrek van de wo ning van de heer C G. Hage om 1 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7