Wagtmans tuimelde twee plaatsen omlaag in algemeen klassement JIMMY BROWN opent een rijschool MIDDELBURGS LUCTOR VRIJWEL ZEKER VAN KAMPIOENSCHAP WATERSCHAPSAMBTENAREN IN HOLLAND ONTEVREDEN AVONTUREN DOMINEREN IN HET PROGRAMMA VAN DEZE WEEK DINSDAG 12 JULI 1955 PROVINOI ALE ZEEUWSE COURANT TOUR GING OVER EERSTE COL In eerste klim legde Hassenforder grondslag voor étappe-overwinning (Van een speciale verslaggever). IN HET MOOIE ELZASSÏSCHE STADJE COLMAR hebben de reke naars na afloop van de 5e étappe van Metz naar Colmar niet veel moeite gehad om de positie van de favorieten uit te rekenen, nadat een klein groepje vluchtelingen, best. uit Hassenforder van de Noord-Oost Cen trale ploeg, de gebrilde debutant Jean Bobet, steun en toeverlaat van broer Louison, Vincent Vitetta van de Zuid-Oost ploeg en Siguenza op de helft van de 229 km lange étappe was weggelopen uit het in het hoog tem po rijdende peloton. De zonnige en op sommige pleliken zeer hete Vogezen lagen op de renners te wachten, de eerste stevige klim naar de ruim 900 meter hoge col De Ia Charbonniere moest worden overwonnen. Het groep je van Hassenforder, Jean Bobet, Vitetta en Siguenza wist, dank zy een niet fel reagerend peloton een tijdwinst van niet minder dan 9 min. te ver overen. Het gevolg was, dat Rolland weliswaar zijn gele trui kon behou den, maar dat Wagtmans van de tweede plaats werd verdreven door Has senforder, terwijl Jean Bobet in Colmar nog boven onze landgenoot kwam te staan. Wagtmans wist zijn positie in het algemeen puntenklassement te handhaven, dank zy het formida bele sprintje, dat hij eruit pers te toen het peloton de baan van Colmar opreed, waarmede hij een elfde plaats in de étappe verdien de. Wagtmans blijft dus drager van de groene trui met 54 punten in totaal, °evolgd door Poblet met 71 punten, Robic en Hassen forder beiden met 86 punten, Van Est met 87 en Rolland met 98 punten. Het traject over 229 kilometer was weer verre van gemakkelijk. Wel be vonden de wegen zich hier over het algemeen in goede conditie, maar er waren enkele pittige hellingen te overwinnen, welke de niet-klimspe- cialisten behoorlijk in de benen gin gen zitten. Daarbij was 't nog bijzon der wami, zodat de knechten, die er herhaaldelijk op uit werden gestuurd om iets drinkbaars te halen, nog voor extra moeilijkheden kwamen te staan. Koel, helder water De Nederlanders hebben zich moe dig daardoor heengeslagen, zij het in sommige gevallen met zeer veel moeite en ten koste van beangstigend tijdverlies. Piet Haan en Adri voor- ting hebben het wel het zwaarst te verduren gehad. Zij kwamen ruim 20 minuten na de winnaar binnen. In een vlot tempo trokken de 119 overgebleven renners er op uit. Het leek er even op, of zich meteen al weer enkele drieste vluchters zouden aandienen, maar de weglooppogmgen, waaraan o.a. beurtelings Forestier, Dupré, Siguenza en Dotto deelnemen, werden op bevel van de grote man nen in het voortsnellende peloton voorlopig in de kiem gesmoord. En toen het na 89 km fietsen tijd werd voor de eerste ravitaillering za ten allen weer broederlijk bijeen. Vooraan tenminste. Want aan de staart waren de Nederlanders Wies van Dongen, Adri Voorting, Jan Nol ten en Piet Haan zo onverstandig geweest juist voor de revitaillering nog gauw even hun fles te vullen in een verleidelijk koele bron aan de kant van de weg. En aangezien het peloton toen aan een stijginkje be zig was viel er snel een gat tussen onze dorstige landgenoten en de gro te groep. In wolken benzinedamp van de dicht aaneengesloten volgwagens kwamen, zy later echter weer by en zij kon den meteen Daan de Groot meene men, die door een lekke band had moeten afstappen. Inmiddels was na de ravitaillering te Luneville Hasseiforder de lucht van de Vogezen tegemoet komen waaien en dit wakkerde onmiddellijk de niet geringe strijdlust aan. Met Siguenza en Vitetta samen nam hij 20 seconden winst op het peloton. Ploegleider Marcel Bidot van de Franse nationale, kent Hassenforder en hij stuurde onmiddellijk een van de mannen mee: ditmaal Jean Bo bet. Voor dit viertal konden wij te Baccarat, dat precies op de helft van 't trapect lag, m winst noteren van 3 minuten. Tien kilometer verder be stond dit tijdvoordeel nog, maar nu op de Belg Adriaenssen, de vurige Spanjaard Alomar en op Daquay welk trio over deze afstand een mi nuut vooruit was gesneld. 70 km per uur Wat hadden enkele jongere Ne derlanders het slecht op die eer ste hellingen. Ook Jan Nolten bleek nog niet over zijn inzinking- heen. Hij reed bepaald slecht op de vlakke gedeelten en kon bij Ronde van Frankrijk 195 5 "ETAPPEr^UL/ A. VOORTING 20 minuten na winnaar het klimmen, waar hy zich toch sterk moet voelen, evenmin zijn cadans vinden. Wim van Est daar entegen Mom uitstekend, evenals Wout Wagtmans, die voortdurend in de buurt bleef van Louison Bo bet, Gerrit Voorting riep ons in het voorbijgaan toe, dat het nog niet meeviel, zo'n eerste echte berg, maar, dat het wel zou wen nen voor de Alpen aan de beurt waren. Tot op een hoogte van 600 meter bleef ons Nederlands tiental compleet in de groep, maar op de laatste wen dingen van de Charbonniere konden Haan en Adri Voorting met vele Kampioensril De motor- en autoclub Inter Scaldes houdt op Zondag 17 Juli haar derde kampioensrit. Het is een oriënterings- rit door Zuid-Beveland over een af stand van 70 km, welke met een voor geschreven gemiddelde van 36 km per uur moet worden gereden. De deelna me staat open voor alle motor- en scoo terrijders en automobilisten. De start is 's middags om drie uur bij Hotel Ti- voli te Goes, waar tussen vijf en zes uur ook de finish zal zijn. andere renners trouwens het tem po niet meer volgen en verloren zy enkele kilometers terrein. Tijdens de beklimming van de col had zich ook onder de aanvoerders een kleine verandering in de volgorde voorgedaan. Vitetta bereikte het eerst de top met aan zijn wiel Hassenfor der en Jean Bobet. Met een snelheid van 60 tot 70 km per uur stortten zij zich naar beneden, over de spira- lende, op sommige plaatsen met ge smolten asphalt overdekte wegen, die naar de tweede ravitaillerings- post Ville, op 172 km van de start gelegen, leidden. Zy werden daar op 1 minuut gevolgd door de Siguenza, die een lekke band had gehad, op 5 minuten door Daquay en Adriaens- sens, die inmiddels de steun hadden gekregen van de naar voren gestorm de Belg De Bruyne, op 7Yz minuut door Alomar en Lampre van de Zuid-West ploeg, die eveneens profijt hadden getrokken van de snelle af daling, op iets grotere afstand dooi de Spanjaard Gelabert en op ruim 9 minuten door het peloton. De leidersgroep viel in het zicht van de torens van Colmar in delen uiteen. Vitetta, die de dagprijs voor de strijdlustigste renner kreeg, Jean Bobet en Siguenza vergezelden Has senforder op zyn triomfale intocht. De rest slaagde er slechts in de grote groep 33 seconden voor te blijven. Wat de Nederlanders betreft: bij de aankomst op de baan trok Wies van Dongen de sprint aan voor Wagt mans, omdat de groene truidrager een zo voordelig mogelijke plaats moest hebben voor het puntenklas sement. Wout won de sprint dan ook van het peloton, waardoor hij zich van de elfde plaats in deze vijfde étappe verzekerde. P. HAAN ...achterstand. Drie klachten tegen Kees Pellenaars Behalve de heer J. J. Stol, lid van de sportcommissic van de K.N.W.Ü., hebben ook de heren C. J. de Voogd en M. Koot, onderscheidenlijk voor zitter en tweede secretaris van de commissie, bij de Officier van Justitie te Amsterdam gelijkluidende klachten wegens smaad su.bs. smaadschrift te gen Kees Pellenaars ingediend, een en ander naar aanleiding van een ar tikel, dat onlangs in het dagblad „De Telegraaf" heeft gestaan. Het artikel handelde over het con flict dat tussen Pellenaars en de Sport- commissie was gerezen, naar aanlei ding van het starten van Wagtmans en Van Est in de 100 km kampioenswed strijd achter motoren, Maandagavond 4 Juli jl. in het Olympisch Stadion te Amsterdam. ZEEUWSE ZWEMCOMPETITIE „Bruinvis" uit Sas van Gent met vier overwinningen op tweede plaats. De tweede wedstrijdmiddag van de Zeeuwse zwemcompetitie, Zaterdag in het lcanaalbad te Vlissïngen gehouden, heeft opnieuw, zij het wat minder duidelijk dan enkele weken geleden te Sas van Gent, de superioriteit van „Luctor" uit Middelburg gedemonstreerd. De hoofdstedelingen wonnen zes van de 15 nummers en deelden bovendien nog een eerste plaats, zodat zy in ieder geval weer een flink eind uitlieyen en de titel hen vrijwel niet meer kan ontgaan. Bovendien bezetten zy nog zes maal de tweede en vier maal de derde plaats. De overige nummers werden gewonnen door Bruinvis (vier), Scbelde en Scheldestroom (elk twee) en SZV (een). De Sassenaren kwamen dus dit maal ook uitstekend voor de dag. De organiserende vereniging „De Zee hond" moest zich met twee tweede en twee derde plaatsen tevreden stellen. De uitslagen waren: 200 nieter schoolslag dames: 1 R. Vergauwe (Bruinvis) 3.8.2; 2 A Cor- nelisse (Luctor) 3.18.7; 3 A. Jansen (Schelde) 3.24.2; 4 A. de Rijk (Luc tor) 3.26.2; 5 J. van Eenennaam (SZ V) 3.30.6; 6 B. de Nood (Luctor) 3.48.4. 100 meter schoolslag heren: 1 C. de Rijk (Luctor) 1.18.7; 2 R. de Braai (Schelde) 1.28.-; 3 W. v. d. Steen (SV Z) 1.28.7; 4 VV. de Vries (Bruinvis) 1.28.8; 5 P. v. d. Heuvel (Schelde stroom) 1.29.3; 6 J. Bloss (SVZ) 1.33.2. 25 meter vrije slag jongens 12 en 13 jaar: 1 J. de Reus( Luctor) 17.-; 2 F. Meyer (Luctor) 17.2; 3 I. Sinke (Zee hond) 18.1; 4 P. Goedbloed (Luctor) 19.2; 5 P. Reynhoudt (Scheldestroom) en N. van Glezen (Luctor) 20.7. 25 meter rugslag meisjes 12 en 13 „Schandelijk lage lonen" De groep waterschapsambtenaren in de provincies Zuid-Holland en Utrecht van de Nederlandse Christe lijke bond van overheidspersoneel, die thans 35.600 leden telt, heeft in zijn te Gouda gehouden vergadering, geluisterd naar een uitvoerig betoog van de heer B. L. de Jong, hoofdbe stuurder te Den Haag, over de sala riëring van het personeel in dienst van hoogheemraad- en waterschap pen en polders. „Nog al te veel komt het voor, dat polderbesturen hun personeel „af schepen met een fooi". Lonen van 40 en 50 cent Der uur zijn helaas geen zeldzaamheid, deze schandelijke-lage lonen zijn een aanfluiting voor ons land, vooral nu over welvaart gespro ken wordt. Waterschappen zijn over heidslichamen, publiekrechtelijke or ganen en hier moet dus tot ernstige teleurstelling van vele ambtenaren geconstateerd worden, dat de over heid haar sociale plicht verzaakt. Het is dan ook dringend noodzakelijk dat hier ingegrepen wordt. Het gemis aan het nodige inzicht in de sociaal achterlijke toestanden wreekt zich hier", aldus de heer De Jong. Commandowisseling op Hr. Ms. „Noord-Brabant" Met ingang van 30 Augustus zal de kapitein-luitenant A. E. J. Modder man worden belast met. het bevel over Hr. Ms. onderzeebootjager „Noord- Brabant". Hij volgt in deze functie de luitenant ter zee der eerste klasse S. H. de Boer op, die verbonden zal wor den aan de staf van de Navo-opperbe- velhebber Europa (Saceur) te Fon- tainebleau. Spreker uitte de wens, dat het ho gere gezag, dat gesteld is over de waterschappen en polders, zich meer dan tot nu toe bemoeit met de moei lijkheden en krachtig streeft naar een oplossing in nood-situaties. De heer De Jong sprak over ern stige vrees by vele waterschapsamb tenaren voor hun besturen, welke angst z.i. veroorzaakt dat men geen lid durft te zijn van een vakorgani satie en dat sociaal ongewenste toe standen blijven gehandhaafd. jaar: 1 I. de Weerdt (Scheldestroom) 24.6; 2 G. Tack (Bruinvis) 25.-; 3 L. Bondewel (Scheldestroom) 27.-; 4 R. Delmotte (Luctor) *28.6; 5 N. Kie- boom (Bruinvis) 28.8; 6 C. v. d. Lijke (Scheldestroom) 29.5. 25 meter rugslag jongens 14 en 15 jaar: 1 I. Casteleyn (Schelde) en F. van Giezen (Luctor) 18.9; 3 P. Rotte (Luctor) en N. de Reus (Luctor) 19.3; 5 Th. Zeuss (Scheldestroom) en F. Wisse (Schelde) 21.5. 3 x 50 meter wisselslag persoonlijk heren: 1 C. de Rijk (Luctor) 2.4.4; 2 J. Reinhoudt (Zeehond) 2.10.-; 3 J. Jongman (Zeehond) 2.12.4; 4 P. v. d. Heuvel (Scheldestroom) 2.16.7; 5 S. Ventevogel (Zeehond) 2.16.8; 6 W. v. d. Steen (SZV) 2.22.5. 25 meter schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1 L. de Weerdt (Schelde stroom) 22.2; 2 L. Bondewel (Schel destroom) 22.4; 3 E. Lucas (SZV) 22.8; 4 C. v. d. Lyke (Scheldestroom) 23.3; 5 G. Tack (Bruinvis) 23.5; 6 N. Kieboom (Bruinvis) 24.1. 100 meter vrije slag dames: 1 A. Geldof (Luctor). 1.25.7; 2 C. Voogd (Luctor) 1.26.8; 3 L. Kerkhove (Luc tor) 1.29.2; 4 A. Jansen (Schelde) 1.30.4; 5 E. Pleyte (Zeehond) 1.31.2; 6 M. van Wijk (Luctor) 1.36.3. 50 meter vrije slag meisjes tot en met 17 jaar: 1 w. de Bruin (Bruinvis) 35.8; 2 N. Keulemans (SZV) 38.3; 3 J. van Loo (Luctor) 40.8; 4 A Leen- houts (Scheldestroom) 41.6; 5 A. de Rijk (Luctor) 42.4; 6 R. Melieste (Bruinvis) 43.1. 3 x 50 meter wisselslag estafette heren: 1 Luctor (P. de Kramer, C. de Rijk en J. Dirkse) 1.46.4; 2 Bruinvis (ir. J. Geerling, W. de Vries en A. Sampon) 1.48.8; 3 SZV (C. Wage naar, J. Bloos en B. v. d Steen) 1.53.3. 25 meter rugslag meisjes 14 en 15 FILMSIN ZEELAND „Les mains sales" in Donderdag-cyclus Aan avonturen is in het fömpro- pranmia v an deze week geen gebrek en om dan maar met een klassiek avonturenproduct te beginnen: „De drie musketiers", de film naar het al oude verhaal, is te zien in ALHAM- BRA (Vlissingon). Men kent de kleu rige, romantische geschiedenis; van de dne ridders zonder vrees of blaam en van de vierde in het spel, de „onster felijke" d'Artagnan Welnu, het is plezierig om deze stoutmoedige lieden op het witte doek te zien opereren: Athos, Portos en Aramis, ach, ge kent ze vermoedelijk nog wel vanuit de bekende roman en een hernieuwde kennismaking via het medium film zal zeker niet tegenval len! Avontuur en romantiek en voor al spanning zyn qveneens te vin den in de Wild West „De laatste der Comanches" (Grand, Goes), waarin Broderick Crawford en Barbara Hale de hoofdrollen vertolpen. Vechtlustige Indianen, veehandelaren, wapensmok kel, enfin: alle elementen vóór een goede Western zijn weer aanwezig en het gaat er warmpjes toe in de wyde prairie. Byna nog warmer dan mo menteel in deze gewesten...... Maar zeker niet warmer dan rónd de Zuidzee-eilanden, waar „De schat ten van Dakaru" (Electro, Middel burg) op de bodem van de zee liggen. Op die schatten wordt yverig jacht gemaakt en bovendien speelt de sla venhandel ook nog een belangrijke rol in deze film, waarin overigens Yvonne de Carlo. John Ireland en Forrest Tucker de hoofdrollen vertol ken. Een kleurig avonturenproduct, dat pretentieloze ontspanning biedt en waarin vanzelfsprekend kan het andei's met Yvonne de Carlo? een happy end niet ontbreekt! Kostelijke kolder is tè beleven met West-Duitse Breedband- straat In Duisburg is gisteren de eerste na de oorlog in Duitsland gebouwde Breedbandstraat in gebruik genomen. Zij werd gebouwd door de staalfabriek Thyssen ter vervanging van de Breedbandstraat In DInslaken, die na de oorlog werd gedemonteerd. Dr. Adenauer zelf was bij de in ge bruikneming tegenwoordig en ny maakte van deze gelegenheid gebruik om de Duitsers opnieuw op het hart te drukken geen snelle en concrete resultaten van de conferentie van Ge- nève te verwachten. De president commissaris van de Thyssenfabriek zeide, dat de Duitse staalindustrie dnor deze uitbreiding weer aanslui ting heeft gekregen met de interna tionale productie. De breedband heeft een capaciteit van twee millioen ton per jaar, die echter vooreerst niet ten volle zal worden gébruikt, daar Thyssen nog onvoldoende ruw staal produceert. Sprintwedatrijd De Goesse wielerclub „Theo Middel kamp" heeft ingeschreven voor de sprintwedstrijden op de weg over 300 meter onder auspieciën van de K.N. W.U. Deze worden verreden Donderdag 14 Juli a.s. 's avonds om 7 uur in „De Wilhelminapolder". Tot de kwartfinales rijden telkens drie renners, daarna niet inêer dan twee tegen elkaar. De winnaars van dit sprintnummer gaan over naar de tweede ronde, die regionaal wordt verreden en waarbij Zeeland wordt ingedeeld bij West-Bra bant. De finales om de gouden kampioens medaille worden op een nader te be palen datum verreden. jaar: 1 N. Keulemans (SZV) 19.-; 2 F. Calliber (Luctor) 20.2; 3 W de Bruin (Bruinvis) 20.7. 100 meter schoolslag jongens tot en met 17 jaar: 1 R. de Braai (Schelde) 1.26.4; 2 W. de Vries (Bruinvis) 1.29.-; 3 P. v. d. Heuvel (Schelde stroom) 1.31.7. 50 meter schoolslag jongens 14 en 15 jaar: 1 R. Samijn (Bruinvis) 44.-; 2 F. Wisse (Schelde) 45.4; 3 J. H. Duister (Bruinvis) 46.8. 50 meter rugslag meisjes tot en met 17 jaar: 1 w. de Bruin (Bruinvis) 48.4; 2 A. de Ryk (Luctor) 48.8; 3 F. Calliber (Luctor) 52.2 5 x 50 meter wisselslag dames: 1 Luctor (A, Geldof, J. van Loo, L. Kerkhove, J. v. d. Klooster en M. van Wijk) 3.12.4; 2 Zeehond (M. v d. Berg, J. Jongman, M. Hangoor, E. Pleyte en E. v. d. Berg) 3.35.6; 3 SZV (mevrouw Sanderse, M. v. d. Klinke, mevrouw Lobbezoo, J. van Eenen naam en M. Keulemans) 3.45.-. het gerenommeerde komiekenduo Bud Abbott en Lou Costello in „Geef 'm de sporen" (Luxor, Vlissingen). Ab bott en Costello in de prairie, als on verschrokken cowboys. Nou, onver schrokkenEen serie respectabele zotte situaties, gebracht in een mee slepend tempo. U nauwelijks tijd la tend tot het wegwissen van de lach- tranen. Voor liefhebbers van het slap stick-genre van harte aanbevolen. DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag- avondvoorsteliingen brengt Grand (Göes) „Zondige Ruby", met Jennifer Jones in de hoofdrol. De geschiedenis van cèn „natuurkind", dat wel erg ongebonden leeft. Regisseur King Vi- dor slaagde er niet in deze historie aannemelijk te maken en bleef wel erg aan de oppervlakte. Hij toonde Wel het „hoe", maar beslist niet het „waarom". In Alhambra (Vlissiilgen) gaat „De verboden vrucht" in reprise, een film met Femandel in een ernstige rol en...... een goede film! Fernandel als dè brave huisdokter, die een slipper tje maakt ais uitvloeisel van een on gelukkig huwelijk. De grote Franse acteur geeft koste lijk spel te zien; z(jn typering van de huisdokter, die op het verkeerde spoor raakt, is raak tot in details. Ook de overige rollen worden trou wens uitstekend vertolkt en zo werd „De verboden vrucht" een alleszins boeiende rolprent. In Electro (Middelburg) is Donder dagavond de film „Les mains sales" te zien, vervaardigd naar het beken de en veelbesproken toneelstuk van Jean Paul Sartre. Pierre Brasseur geeft in deze rolprent "prachtig spel dere tactiek gaat voeren bij het nade rend einde van een oorlog. Daniel Gelin vertolkt de rol van de man, die uitgezonden wordt om Hoederer te vennoorden, maar die zich aanvan kelijk niet kan onttrekken aan de sterke persoonlijkheid van zyn slacht offer. Een interessante en boeiende film. 50. Jimmy Brown zat au broederlijk met BertUSj de waard, en Gorilla-Hein aan één tafeltje. Helemaal ver trouwen deed hij het ongure tweetal nog niet, maar in elk geval wilde hij wél eens weten, Wat zij te vertellen hadden. „We moeten 't eerst over de centen eens zien te worden", zei Gorilla-Hein. „Ik zal je niet vragen wat Küüntje op je bankrekening stortte voor elke roller die je aanbracht, maar ik zal jou eens vertellen, wat ik jou in je handje drukJimmy begreep van deze taal werkelijk geen woord, maar hij dééd alsof hij er alles van snapte. „Nou ènvroeg hij op een onverschil lige toon. „hoeveel is dat dan wel?" „Vijf meiers." ant woordde de ander, terwijl hij met zijn vlakke hand een harde pats op de tafel gar. Jimmy deed alsof hij hiel versteld Van stond. Hij schoof zijn stoel een beetje ach teruit en zei langzaam: „Vijf meiers, potstausend, da'S niet slecht betaald". Gorilla-Hein begon breed te grijnslachen. „Zie je wet, d'at wij tot zaken zouden ko men. Vijf meiers voor elke roller, zowaar als ik Hein- met-de-Handjes heet. En om jou nou 't bewijs te ge ven. dat wij hier niet maar zo'n beetje zitten te zwet sen, betaal ik je als handgeld drie meiers contant", zei hij. terwijl hij een dikke portefeuille uit zijn broekzak haalde en daar drie bankbiljetten van honderd gulden uit te voorschijn bracht. Jimmy wist niet beter te doen, dan ze in zijn zak te stoppen.... Uitslagen Ronde van Frankrijk De uitslag van de 5e étappe van de Ronde van Frankrijk luidt: 1 Hassenforder (NOC) 5.57.54; 2 Vitetta (Zuid-Oost) z.t.; 3 Jean Bobet (Frankrijk) z.t.; 4 Siguenza (lie de France) z.t.; 5 Lampre (Zuid-West) 6.06.21; 6 Bergaud (Zuid-West) z.t.; 7 Dacquay (fle de France) z.t.; 8 Gelabert (Spanje) z.t.; 9 Adriaens- sens (België) z.t.; 10 Alomar (Span je) z.t.; 11 Wagtmans (Ned.) 6.06.54; 12 Mockridge (Gemengde Ploeg) z.t.; 13 Poblet (Spanje) z.t.; 14 Hollen- stein (Zwitserland) z.t; 15 Kübler (Zwitserland) z.t.; 16 Ex aequo: Groot peloton met de Nederlanders De Groot, Hinsen, Nolten, Van Bree- nen, Van Dongen, Van Est en Gerrit Voorting, Algemeen klassement na de vijf de étappe: 1 Rolland (Frankrijk) 28.17.35; 2 Hassenforder (NOC) 28.22.31; 3 Jean Bobet (Fr.) 28.23.24; 4 Wagtmans (Ned.) 28.26.56 5 Robic (West) 28.30.38; 6 Louison Bobet (Fr.) 28.31.07; 7 Astrua (Italië) 28.31.28; .8 Vitetta (Zuid-Oost) 28.31.36; 9 Van Genechten (België) 28.32.00; 10 Buitel (West) 28.32.03; 11 Impanis België) 28 32.15; 12 MonU (Italië) .32.20; 13 Malleiac (Frankryk) x.d.32.22; 14 Mané (Frankrijk) 28.33.00; 15 Picot (West) 28.33.13; 16 Brankart (België) 28.33.14; 17 Van Est (Ned.) 28.34.43; 18 Quentln (West) 28.35.35; 19 Fornara (Italië) 28.36.06; 20 Sorgeloos (België) 28.37.38; 23 Gerrit Voorting (Ned.) 28.39.26; 43 Van Breenen (Ned.) 28.46.44; 47 Hinsen (Ned.) 28.48.29; 52 De Groot (Ned.) 28.52.29; 97 Nol ten (Ned.) 29.22.02; 102 Van Don gen (Ned.) 29.29.52; 104 Adri Voor- üagL (Ned.) 29.33.58; 114 Haan (Ned.) 29.54.22. Desbats, Vivier en Dupont, allen van de Zuid-West-ploeg staakten de strijd. étappe IluidfenkIaSSement Van de 5e 1 N.O.C. (Hassenforder, Bauvin, pieleska) 18.10.42; 2 Zuid-Oost (Vi tetta, Deledda en Lauredi) 18.11.12; 3 Frankryk (Jean Bobet, Louison Bobet en Geminiani) 18.11.42; 4 lie Alomar en Poblet) 18.19.36; 6 België (Adriaenssens, Brankart en De Bruv- ne) 18.20.09; 7 Ex aequo: Nederland (Wagtmans, De Groot en Hinsen) 18.20.42; Gemengde ploeg (Mockrid ge, Gaul en Kain) 18.20.42; Zwitser land (Hollenstein, Kübler en Clerici) 18.20.42; Groot Brittannië (Jones, Krebs en Mailand) 18.20.42; West •£?Y^e1, Co,ctte en Picot) 18.20.42; üië (Astrua, Barozzi en Bertoglio) 18.20.42: 13 Zuid-West (Lampre, Bergaud en Dupré) 18.27.52. Het algemeen ploegenklassement de 5e etappe luidt: 1 Frankrijk 84.55.50; 2 West 85.19.26; ®?.26.24; 4 België 85.30.07; 5 N-O.C. 85.30.44; 6 Nederland 85.41.05: 7 Zuid-Oost 85.46.19; 8 Spanje ^■49-04; 9 Gemengde ploeg 8ö".52.49; 10 Zwitserland 86.04.49; 11 Groot Brittannië 86.15.14; 12 Zuid-West j.22.29; 13 He de France 87.09.08. Het puntenklassement na de vijfde étappe luidt: 1. Wagtmans (Ned.) 54 pnt. 2. Poblet (Spanje) 71 pnt. 3. Ex Aequo Hassenforder (NOC) en Robic (West) 86 pnt. 5. Van Est (Ned..) 87 pnt. 6. Rolland (Fr.) 98 pnt. 7. Sorge loos (België) 104 pnt. 8. Kübler (Zwit serland) 107 pnt. 9. Bauvin (NOC) 113 pnt. 10. Ockers (België) 120 pnt. 11. Schneider (gem. ploeg) 124 pnt. 12. Monti (Italië) 142 pnt. 13. Lampre (Zuidwest) 147 pnt. 14. Fantini (Ita lië) 154 pnt. 15. De Bruyne (België) 156 pnt. 16. Impanis (België) 178 pnt. Lauredi (Zuid oost) 186 pnt. Vitetta (Zuid Oost) 193 pnt. 19. Gerrit Voor ting (Ned.) 194 pnt. 20. Buitel (West) 195 pnt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5