De „jacht" op het oesterbroed in de Oosterschelde begonnen Uw Kunstgebit „VIER EEUWEN MARKIEZAAT" TE VEERE IN BEELD Zeeuwse Almanak BOUWACTIVITEIT THANS MEER „BUITEN DE VESTEN" Agenda 2 PROVIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 12 JULI 1955 ER KOMT HEEL WAT KIJKEN.. Bijna drie millioen pannen worden aan het water toevertrouwd Temporatuur van het water: 19 graden Celsius. By het, vernemen van dit korte, zakeiyke berichtje hebben de oesterkwekers van Yerseke Maandag morgen een zucht van verlichting geslaakt. Het was dan zover. Nu kon er begonnen worden met het uitzetten van de pannen. Byna drie millioen pan nen zullen in de eerstvolgende dagen aan het water van de OoBterschelde worden toevertrouwd. Het aanhoudende koude weer van verleden week had velen in Yerseke al sombere vooruitzichten voor oesterbroedval doen ver moeden. Maar nog juist op tjjd is het warme Julizonnetje gekomen, de tem peratuur van het water begon te stijgen, zestien, zeventien, achttien gra den. Nóg warmer werd het en in allerUi zyn de schepen vol geladen met de witgekalkte oesterpannen. Men kon deze collecteurs die het oesterbroed moeten opvangen, gaan uitzetten. Eindeiyk Schipper Andries Verschuure van de „Yerseke 59" had Maandagmiddag vhfduizend pannen aan boord, toen hy zijn schip door de drukke haven van Wemeldinge loodste. Vijfduizend hel derwitte oesterpannen, die zo snel mogeiyit gelost moesten worden op zijn perceel in de Zandkreek. Het be looft voor hem, evenals voor al zijn collega's, een drukke week te wor den. In totaal moet hij veertigduizend pannen lossen. Dat betekent acht keer vijfduizend pannen inladen, wegbren gen en lossen, om dan 's nachts bij laag water met zijn broer Jan op de motor naar de percelen te rijden en de pannen netjes naast elkaar te schik ken: „Verleden week was er al veel oes terzaad". vertelde Jan Verschuure", duizend larven op één liter zeewater. Het kan een goed Jaar worden!" Voor de Yersekse oesterkweker is het te hopen, dat de verwachtingen bewaar heid worden, want verleden jaar is het niet best geweest. In de eerste weken van Juli is het de tijd om de pannen in het water te brengen, maar de te lage temperatuur van het wa ter heeft de „vangst" toen groten deels doen mislukken. Een kilometer voorbij het Goesse Sas gooide Jan Verschuure om half drie het anker overboord. „We zyn er" merkte hij op, (Advertentie.) gevoelt U de gehele dag nietl Geen vrees meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat DENTOFIX, hel nieuwe, verbeterde, antiseptische poe der "s morgens een weinig op de plaat gestrooid houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats. „maar het water is nog te laag, dus moeten we nog een poosje wachten". Op de trage deining van de Oosterschelde dobberde de „Yerseke 59" zachtjes in de warme Julizon. Af en toe werd de stand van het water gecontro leerd en een half uur later sprak de schipper het verlossende woord. „We gaan het proberen". Zachtjes voer het schip vooruit tussen de takken door, die de percelen afbakenen. De heldere zandbodem was reeds goed zichtbaar toen het anker voor de tweede maal overboord ging. Twintig meter uit de kant lag de „Yerseke 59 stil. En daar gingen de rubberhand schoenen aan. „Eén voor één, anders gaan ze kapot'' waarschuwde schip per Verschuure vanuit de stuurhut. Stuk voor stuk plonsden de pannen in het groene zeewater, een spoor van luchtbellen borrelde op uit de zanderige bodem. Binnen een half uur lag een perceel van vele vierkante meters gelijkmatig bezaaid met oes terpannen, „Het is gebeurd" zei de schipper", „vannacht zien we ver der'De motor werd aangeslagen en voorzichtig zocht de „Ye. 59" dieper water op en daar ging het weer volle kracht op huis aan. Afwachten Als er nu honderd oesterlarven zich op de pannen vastzetten is het goed, zei schipper Verschuure, maar twee of driehonderd geven pas kans op enige winst. Binnen veertien dagen moet je er iets van kunnen zien, an ders is het meestal mis. De oesters zijn dan zo groot als een speldeknop, Ïeel en met een zwart puntje er in. a, dan begint de verdere zorg. Jonge oesters hebben veel vijanden. Er kun nen zeesterren komen of krabben, het water kan ook afkoelen, waar door de larven sterven. Als je geluk hebt, krijg je een derde van ae totale afzet binnen". Tot laat in het najaar biyveii de pannen liggen. Dan worden ze opge vist en naar de oesterputten bij Yerse ke gebracht om te overwinteren. In het voorjaar worden ze afgestoken en Commissaris der Koningin stelt beiaard in gebruik De Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland zal Woens dag 27 Juli de nieuwe beiaard van de gerestaureerde toren te Sint Maar tensdijk officieel in gebruik stellen. Man gedood na val over Vlissingse boulevardmuur Maandagmorgen omstreeks kwart over tien is de 33-jarige M. B., los arbeider te Vlissingen, ter hoogte van het standbeeld van De Ruyter over het muurtje langs de Vlisisngse boulevard gevallen. Met het hoofd omlaag kwam liet slachtoffer terecht op de onge veer tien meter lager gelegen bazalt- glooiing. De man was vrijwel op slag dood- Een zware schedelbasisfractuur was de doodsoorzaak. De heer B., die zich op het moment van het ongeval vrijwel alleen aan de rand van de boulevardmuur bevond, was gehuwd en laat drie kinderen na. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit ongeluk. dan kan de jonge oester verder gaan groeien. Drie, vier, vijf jaar lang Er kwam meer wind opzetten en de golven kregen schuimkoppen. Het vaartuig vervolgde licht dansend zyn weg over het woelig wordende water. Schipper Verschuure keek bezorgd naar de lucht. „Als dat maar geen onweer wordt". Want regen en afkoe ling van het water kan men in Yerse ke de komende weken niet gebruiken. Voor de oesterkwekers is weer de jaarlijkse periode van hoogspanning aangebroken. Een periode, niet alleen van dag en nacht werken, maar bo venal een periode, die beslissend is voor de verdere ontwikkeling van hun culture. en drogisterijen. IN DE „SCHOTSE HUIZEN" Fraaie collectie kunstvoorwerpen In de „Schotse huizen" van Veere i s het nu nog ietwat chatoisch. Kisten met kostbaarheden staan onuitgepakt in een hoek, waardevolle schilderij en onordelyk tegen de wanden. Over enkele dagen, om precies te zijn Vrij dagmiddag 4 uur, moeten de fraaie bovenzalen en de prachtige zolderka mer met zyn houten binten, echter herschapen zijn in een keurige exposi tieruimte, want dan zal de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot er de expositie openen, waarnaar met belangstel ling wordt uitgezien. Enige tyd geleden deed de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, 't voorstel een expositie te organiseren. Dit idee vond instem ming bij de ryksinspecteur voor roerende monumenten, de heer Lunsingh Schreurleer. De tentoonstelling is een soort schiedenis van het markizaat zal „beeldroman" geworden, maar dan door de bezoekers a.h.w. visueel ge- eer van uitstek.-r.d gc.hs!t«! A'.b- vslgd kurnen worden. Zo is er een markic-znir.ós ::u!Ie: Willem de Zwijger, maar middel cv*.---,j - i Maximiliaan van Bcrnr- --'W .zelfsprekend is ook Prins .vertegenwoordigd"; een wei zeer fraai levensgroot geschilderd portret van Karei van Veen, vroeger woonachtig in Veere, siert de ten toonstelling. I stem, het geheel krijgt daardoor I een levendiger karakter. De hele ge- YAN TOT Olijfje MUZIEKFEEST Zaterdag 13 Augustus aanstaande zal het er in het anders zo rustige Waarde feestelijk toegaan ter gele- Senheid van het 55-jarige bestaan er plaatselijke muziekvereniging „Vooruit". Er is reeds een feestco mité gevormd, dat bestaat uit de he ren Math, van Houte, voorzitter, C. v. d. Zande, secretaris, en P. Kloet, penningmeester. Verschillende zus terverenigingen hebben reeds haar medewerking toegezegd en zelfs de .Abcouder Harmonie" uit de destijds adopterende gemeente Abcoude, zal van de partij zijn. De financiële moei lijkheden zijn reeds opgelost door de spontane medewerking van de ge meentenaren. De feestelijkheden be ginnen op genoemde dag 's-middags om twee uur. TER HERINNERING Het te maar ter herinnering, zo maar een klein greepje uit de geschie denis en mocht ge er nooit van gewe ten hebben, welnu dan valt er nog wat te leren! Vandaag, Dinsdag 12 Julite het na melijk precies 150 jaar geleden, dat een ia die dagen bïjzonde. groot man een bezoek bracht aan Vlissingen! Niemand minder dan Napoleon ver toefde in de stad! Ingevolge het tractaat van 1795 was er in Vlissingen een Franse bezetting en op 12 Juli 1805 bood men Napoleon de sleutels'van de stad aan. De „klei ne korporaal" drong aan op het aan leggen van verdedigingswerken, waarvoor buiten de bebouwde kom vele woningen en buitenverblijven ge sloopt moesten worden. Dit geschied de in nog groter omvang, toen de stad in 1807 door Koning Lodewijk aan Frankrijk was afgestaan. In 1809 ver overde een Engelse vlootna een he vig gevecht, waarbij het grootste deel van de stad verwoest werd, de ves ting. Maar na enige maanden werd Vlissingen weer aan de Fransen prijs gegeven. Vandaag precies honderdvijftig jaar geleden, wist Napoleon van dit alles ook nog niets Toen aanvaardde hij met groot lelijk téls van de stad. ceremonieel vermoedelijk de sleu- In deze dagen zijn de sleutels wéér uit handen gegeven. Maar nu aan een goedaardiger schepsel, aan Neptunus namelijk Van Napoleon naar Neptunus. Van 12 Juli 1805 naar 1.2 Juli 1955. We zijn vooruitgegaan. Al was het alleen maar omdat Neptunus straks de sleutels vrijwillig weer terug komt brengen IN DE AETHER Op Donderdag 18 Augustus aan staande zal weer een Zeeuwse stem door de aether klinken in de rubriek „Tussen Dollard en Schelde" van de N.C.R.V. De heer M. de Jonge uit Kloetinge werd door de omroepver eniging uitgenodigd deze rubriek te verzorgen, die zal worden uitgezon den tussen half zeven en kwart voor zeven. VETERANEN WONNEN De Axeise voetbalveteranen zijn hun oude vaardigheid in het edele voetbalspel nog steeds niet ver leerd, zo bleek tijdens de wedstrijd die zy speelden tegen 'n gecombi neerd elftal van bakkers en sla- fers. De „gecombineerden" wer en met een 7-1 nederlaag huis waarts gezonden. De recette van de wedstrijd was echter goed en de ouden van dagen uit de ge meente zullen hiervan de baten hebben. MOSSELEN Kwekers menen, dat de kwaliteit van de mosselen der Zeeuwse perce len wel wat te wensen overlaat; van de Waddenzee komen echter gunsti ger berichten. Men vraagt zich overi gens af, of de kwekers bij de te ver wachten schaarste bereid zullen zijn reeds nu te leveren. Indien dit niet het geval is, zal het moeilijk worden de handel tijdig vóór de aanvang van het seizoen te bevoorraden, want daai-voor is naar schatting 3000 ton mosselen nodig. KREEFTEN Vele kreeftenvissers hebben hun vismateriaal reeds op de wal ge bracht. hoewel het seizoen nog met is geëindigd. De vangsten zijn name lijk uiterst gering. Voor velen is dit een bittere tegenvaller geworden. Waaraan de schrale vangst te wijten is, is nog niet bekend. EN OESTERS Aangemoedigd door het plotseling sterk verbetera weer hebben vele oesterkwekers in alle spoed pannen te water gelaten om de oesterbroed val te collecteren. In het water zijn voldoende larven aanwezig en liet weer is in alle opzichten gunstig-. Men heeft thans weer hoop, dat 1955 niet zoals 1954 een jaar van mislukking zal worden. 0PREI5 CARBOVIT tegen «pijs- verterings-bezwaren MUGOLIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. «EïarazESEssïPEi Intei-essant is de „giftbrief", waarin Maximiliaan tot markies wordt benoemd door keizer Karei V, Dit wordt beschouwd als de laatste regeringsdaad van Karei V, even voor zijn aftreden (21 Oc tober 1555). In die brief wordt de stad en heerlijkheid Veere toe gewezen aan Maximiliaan. Zoals bekend werd Vlissingen o.m. daar toe gerekend. Naast schilderijen zullen ook tal van tekeningen te bezichtigen zyn op deze jubiieumexpositie. „De macht van Veere in vroeger tijden", een te kening van C. Springer, alsmede en kele detailstudies hierover, behoren tot de uitgebreide collectie. Voorts zijn er penningen, archief stukken en andere vooi-werpen geëx poseerd. die alle teruggrijpen op de vier eeuwen, dat Veere nu reeds Markiezaatsstad is. Uit het land Uit alle delen van het land zijn zeldzame en kostbare kunstschatten naar de Schotse Huizen verzonden. Tot de verschillende instanties en n;usea, die bezittingen afstonden aan de tentoonstelling, behoren het Rijks museum in Amsterdam, het Maurits- huis in Den Haag, het Prinsenhof in Delft, het Koninklijk Huis-archief, het Frans Halsmuseum in Haarlem, het Rykspenningkabinet en talrijke ande re musea en instellingen. Verwacht wordt, dat een groot aantal bezoekers de weg naar de Schotse Huizen zal weten te vinden. Zaterdag wordt de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Tot 13 Augustus blyft de tentoonstelling in Veere, daarna is Vlissingen aan de beurt van 24 Augustus tot 13 Sep tember. Festiviteiten In Veere zijn zoals eerder ge meld op Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Juli vele festiviteiten. In grote trekken luidt het programma: de ge- pavoiseerde vissersvloot zal Vrijdag een vlootschouw uitvoeren, waarvoor de gemeenteraad gelden beschikbaar stelde. De drumband van de K.M.A. jiit Breda zal de Veerenaars op een muziekprogramma onthalen. Zaterdag houdt' de boerenwagen- club een reünie op de Markt. Voorts is er ringsteken met versierde sje zen. Er wordt over 4 banen gereden. In de Gi'ote Kerk wordt „Het sprook je in de historie" van het echtpaar Abeleven opgevoerd, 's Avonds wordt de stad feeëriek verlicht en wordt 'n beiaardconcert gegeven. Tot de hoog tepunten van de dag behoren het ont steken van vreugdevuren op de Zand bank en het afvuren van vreugde schoten door „Spaanse" soldaten. Engelsen naar Rotterdam overgebracht Onenigheid met scheepskapitein De dertien Engelse bemanningsle den van de in de haven van Terneu- zen liggende Engelse tanker „Ruth", die te Zelzate onenigheid met hun kapitein kregen en waarvoor politie toezicht werd gevraagd, zijn in de loop van Maandag onaer geleide van marechaussee en gemeentepolitie per autobus naar Rotterdam overge bracht. Vandaar zullen zij naar hun land terugkeren. De bemanning van de „Ruth'rzal te Terneuzen worden aangevuld. JAARVERSLAG '54 „HER BOUW MIDDELBURG" In 1955 binnenstad definitief gesloten In een met een groot aantal foto's verlevendigd jaarverslag over 1954 van de dienst herbouw Middelburg, schrijft de directeur, de heer W. H. M. Bleyenberg, o.m. „De bouwactivi teit werd in het jaar 1954, nadat de binnenstad practlsch herbouwd was, vanzelfsprekend naar het uitbrei dingsplan verschoven". Dat neemt niet weg, dat in dit verslagjaar in één slag het grootste gat in Middel burgs stadskern werd gedicht door de bouw van de winkelgalery in de Segeerstraat. Voorts wordt gewezen op de inmiddels ter hand genomen sanering in deze straat. Op 1 Januari 1953 waren buiten de vesten 15 woningen in aanbouw. In 1954 was dit getal 61 en in 1955 blijkt dit 33 woningen te zijn. Buiten de vesten werden voltooid in 1952: 21, in 1953: 22 en in 1954: 40 woningen). Aan het einde van het verslagjaar waren in Middelburgs binnenstad 234 panden herbouwd, (79 hiervan wer den tijdens de bezettingsjaren opge trokken. In het afgelopen jaar kwam in de binnenstad een 16-tal panden ge- ï'eed, terwijl op 31 December 1954 een 13-tal in uitvoering was. Aan het einde van het jaar restte in de binnenstad nog een 6-tal ka vels. Voor al deze kavels werden in middels plannen ingediend, zodat er de binnenstad definitief gesloten zal worden. Aan het einde van het verslagjaar was voor zover bekend nog een 106-tal bestedingsplichten in Middel burg aanwezig. Voor een 60-tal van deze beste dingsplichten was reeds een bestem ming gevonden, zodat nog 46 beste dingsplichten op hun bestemming wachtten. Tachtig financieringen, die in de bezettingsjaren tot stand kwamen, werden herzien. Ongeveer 25 moeten nog onderhanden worden genomen. Aan zwaar- en licht herstel werd in het jaar 1954 34.337.16 uitbetaald. Met de behandeling van een groot aantal zg. kleine schadegevallen (plm 180) werd begonnen, welke nog moesten worden herzien op basis van de Wet op de Materiële Óoi'logsscha- den. Zestien gevallen van bouwx-ypma- ken van terreinen werden in behan deling genomeix. Aan dit werk werd voor een be drag van 22.382.91 besteed, precies tweemaal zoveel als in het voorgaan de jaar. Er werden in het verslagjaar 25 toewijzingsbesluiten tot stand ge bracht. Het aantal verrichte toewij zingen bedroeg 24. De toewijzingen hielden vrijwel gelijke tred met de herbouw van panden. Slechts een ge ring aantal percelen kon om verschil lende redenen nog niet toegewezen worden. (Advertentie) Uitge' Dodelijk verkeersongeval te Steenbergen Maandagmiddag werd op de weg van Anna-Jacoba naar Steenbergen de 68-jarige heer J. M. Mulder, uit Steen bergen, die per fiets plotseling van achter een vrachtauto de weg over stak, door een autobus van de lijn Anna-JacobaSteenbergen gegrepen, tegen de grond geslingerd en op slag gedood. Het stoffelijk overschot werd naar Steenbergen overgebracht. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Nijmeegse stadsbeiaardier concerteert in Vlissingen Speciale „luisterplaats'' Woensdagavond zal de Nijmeegse stadsbeiaardier, Arïe Peters, een con cert geven op het carillon van de Ja- cobstoren in Vlissingen. Voor deze gelegenheid zal door de gemeente een „luisterplaats" word|:n ingericht en wel op de „erve Bok", het hofje aan de Walstraat- Vanaf deze plaats heeft men een uniek uitzicht op de verlichte Jacobstoren, terwijl men tevens gelegenheid heeft het concert ongestoord en niet gehinderd door het verkeer te besluisteren. Er zullen banken worden geplaatst en in de Walstraat zal een bord naar de „luisterplaats" verwijzen. Boven dien zullen programma's worden aan geboden. De beiaardier- Arie Peters werd in 1908 te Utrecht geboren. Sinds 1936 bespeelt hij de beiaard te Nijmegen, waarvoor hij werd opgeleid door Jan Wagenaar te Utrecht en tevens in Mechelen. Hij schreef composities voor beiaard en geniet bekendheid als concerterend organist. Arie Peters is thans ook stadsbeiaardier van Haar lem en werkt voorts nog als muziek recensent voor een dagblad in Nijme gen. z Zeeuwen slaagden in Delft Aan de technische Hogeschool te Delft zyn geslaagd voor het candi- daatsexamen voor werktuigkundig ingenieur: W. A. I. Goethals, Sas van Gent; J. A. de Kloe, Vlissingen; A. J. A. Schoenmakers, Vlissingen en J. H. de Visser, Zonnemaire. Geslaagd voor het ingenieursexa men voor civiel-ingenieur: C. A. T. Hagenaars, Bergen op Zoom; C. de Kujjper, Middelburg; J. Maas, Colijns- plaat; J. J. Muller, Terneuzen; I. W. Nortier, Stavènisse; J. A. Pijnacker Hordijk, Nieuw- en Sint Joosland; A. J. de Smit, Breskens; J. J. Vinjé, Scherpenisse. Aanbesteding dijkherstel te Krabbendijke Het bestuur van de polder Nieuw- lande te Krabbendijke heeft Maan dagmorgen in hotel „De Koophandel" te Krabbendijke behoudens goedkeu ring van Ged. Staten aanbesteed het herstel van de buitenbeloop van de zeedijk over ongeveer 183 meter. De inschrijvingen waren: G. N. A. Sponselee, Kloosterzande 11.550; J. F. Warrens, Ossenisse, 11.690; K. Lucasse, Walsoorden, 12.240; L, van Popering, Bruinisse, 12.870;' W. van de Berge, Bruinisse 13.175; C. D. de Ruysscher en Zn. te Biervliet en P. A. Rammelo, Philippine 13-850. J. Hogesteger, Wemeldinge, 13.930. Na goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal het werk aan de laagste in schrijver worden gegund. Eerste prijs voor Zeeuwse accordeonist De heer C. Salomé uit Grocdc, lid van de harmonica-club „Flandi'ia", behaalde op het internationaal con cours voor accordeonnisten in Brug ge in de senxi-prof-afdeling een eerste prys met hoge onderscheiding. Als extra prijs ontving hy de medaille van de stad Brugge. KUNST „The Mennonite Singers" KOORKERK, iMIDDELBüRG Voor de tweede maal bihnen enke le weken is een Amerikaans kerkkoor op bezoek in Zeeland: ditmaal een Doopsgezinde groep, die gisteravond voor het eex-st in deze provincie op trad in de Middelburgse Koorkerk. Dit gezelschap was niet zo groot als het Baptistenkoor, dat onlangs in Aardenburg zong, maar niettemin waren er enkele gelukkige overeen komsten, namelyk een perfecte koor techniek en een grote muzikaliteit Vooral kwam dit naar vpren in ui terst stijlvol gezongen composities als „Adoramus te Christe" van Rosselli en „Bone Jesu" van Ingegneri. Het was zeer te betreuren dat niet meer van deze meesters werd gezongen, want dergelijke muziek is vaak actue ler dan menig hedendaags werk. Vanzelfsprekend ontbraken de Ne gro-spirituals niet op het program ma, evenmin els enkele "moderne Amerikaanse kerkcomposities, waar van vooral „In the shelter of thy wings" van John Balamos een boei ende indriik maakte. Ook de dirigent van het koor, Walter H. Hohmann, verstond het handwerk van de toon dichter uitmuntend, blijkens „Seek him that maketh the seven stars", dat aantrekkelijk en bijzonder goed geschreven was. 'Ook hier weer was de koorzang zeer te loven. Een bewerking van Bortniansky's „Ik bid U aan, o macht der liefde" vormde het laatste grote werk, dat werd uitgevoerd, helaas in een per fecte liedertafel-stijl, die een toppunt van sentimentele expressie garandeer de. Het was het gebruikelijk, recept; een neuriënd koor met enkele solo stemmen, waarvan zelfs sommige niet de melodie zongen, maar de be trekkelijk functie-loze middenstem men van de harmonie. Jammer, want het was ovexigens een prachtige avond. De predikante van de Doopsgezin de Gemeente te Middelburg, mej. dr. A. H. A. Bakker sprak een begroe tingswoord tot de Amerikaanse gas ten en vertaalde de toelichtingen van dirigent Hohmann. Hedenavond zingt het koor in de Doopsgezinde kerk te Vlissingen. de K. Artsexamen Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het tweede gedeelte van het artsexamen de heer M. E. Nord- lohne te Goes. (Advertentie VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Jungledui- duivels", 8 uur, 18 jr.; Electro: „De schatten van Dakaru", 7, en 9.15 uur, 14 jr.; Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 10—24 uur; Van Benthem en Jutting, expositie Honoré Daumier. Vlissingen Alhambra: „De drie muske tiers". (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Geef 'm de sporen", (a.l.), 20 uur; Doopsgezinde Kerk: Concert door het Amei-ikaanse Bethel College Koor, 20 uur. Goes Grand„Laatste der Comanches", (14 jr.), 20 uur. Dinsdag Openbare les en tentoonstel ling kleuterschool, Leliestraat, 2.30— 5 en 7—9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2