ARTISTIEKE WAPENSCHOUW IN MIDDELBURGS BURGERZAAL WALCHEREN VERBOUWCREDIET BIJZONDERE LAGERE SCHOOL VERHOOGD SPORT EN WEDSTRIJDEN JIMMY BROWN opent een rijschool MAANDAG 11 JULI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 (Slot van pag. 2) Tussen deze muzikale bedrijven door werden mevrouw Claire Bone bakker en mr. J. C. van Schagen ge ïnterviewd door de journalist G. A. de Kok, waarbij met name aandacht werd geschonken aan het „leven in Zeeland" van deze beide kunstenaars. In het gesprek met mevrouw Bone bakker deelde deze nog mede, dat een Parijse schilderssalon een „Zeeuwse prijs" de derde van een reeks prij zen heeft ingesteld, waarbij de winnaar een verbluf in Veere zal wor den aangeboden. Landjuweel Aan het eind van de middag sprak Hessel Jongsma namens de jury van het Zeeuws Landjuweel. Hij maakte een aantal „kanttekeningen" bij het juryverslag en meende, dat er smds vorig jaar ten aanzien van de keuze van de stukken grote vooruitgang was te constateren. Hij wees er op, dat het in dit verband opvallend was, dat de drie eerste verenigingen van de „ranglijst" stukken hadden gekozen, die aangepast waren aan de capaci teiten van de spelers. Uitvoerig ging de heer Jongsma ook in op het regie probleem, omdat ook dit jaar was ge bleken, hoe moeilyk goede regisseurs zyn te vinden. De Commissaris der Koningin reikte vervolgens de prijzen uit. Het wisselvaandel plus f 150. gingen ditmaal naar „Het Mid delburgs Dilettantentoneel" en werden met enkele welgekozen dankwoorden in ontvangst geno men door de voorzitter van deze vereniging, de heer W. de Pagter. De heer Ch. Heirman van de Hulster St. Josephsgezellen, wel ke vorig jaar de eerste prijs be haalden, ontving uit handen van de Commissaris de tweede prijs 125.De heer Heirman maakte van de gelegenheid ge bruik de Middelburgers hartelijk geluk te wensen met him succes. „Onderling Kunstgenot" Goes, kreeg f 100.„Crescendo", Ter- neuzen f 75.de R.K. muziek vereniging Heikant f 75.„Tha lia", Breskens f 50.en de leke- spelgroep van de Hervormde Jeugdraad te Goes f 100.de le- kespelprijs. De middag werd besloten met een officiële ontvangst door het gemeen tebestuur, waarbij nog werd gespro ken door burgemeester mr. dr. N. Bolkestein. Deze wees o.m. op het grote belang van de „zelfwerkzaam heid" in de culturele sector en op de noodzakelijkheid een zo groot moge lijk deel van de bevolking van kunst te laten genieten. Wie had gelijk? De Culturele Dag werd beëindigd met een uitstekende voorstelling door het Middelburgs Dilettantentoneel in de Schouwburg van het „prijsstuk" „Heeft Constance gelijk" van Somer set Maugham, dat reeds eerder in ons blad werd besproken. Actrices en ac teurs oogstten een uitbundig succes. Na afloop complimenteerde de heer Heirman het Dilettantentoneel nog maals met dit resultaat: „Ik waag het niet te antwoorden op de vraag: heeft Constance gelijk, maar wel vraag ik u", aldus de heer Heirman tot het tal rijke publiek: „Heeft de jury van het Zeeuwse Landjuweel gelijk?" En het ovationeel applaus liet over het ant woord geen twijfel bestaan De voorzitter van H.M.D.T., de heer De Pagter, sprak een dankwoord, waarin hij de sportiviteit van de „St Josephgezellen" prees en voorts het provinciaal bestuur en alle medewer kers aan het Landjuweel dankte voor hun steun en hun werk. Extra bouwvolume voor Goes Voor personeel Delta-werken. Met ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft de gemeen te Goes een extra bouwvolume ver leend voor tien woningen. In deze wo ningen zal personeel werkzaam by de Deltawerken worden gehuisvest. Het gemeentebestuur overweegt thans twee woningen uit de normale toe wijzing beschikbaar te stellen, waar door een flat gebouwd zou kunnen worden van 12 woningen. Het nieuwe flatgebouw, dat weinig afwijkt van de andere twee reeds ge bouwde flats, zal naast de eerst ge bouwde flat in de Dusseldorpsstraat verrijzen. Drukte in haven van Terneuzen. In de haven en in de sluizen van Terneuzen heerst de laatste dagen in verband met de havenstaking in Ant werpen, waardoor vele schepen be stemming Gent hebben gekregen, grote drukte. Verscheidene schepen worden thans in Terneuzen gelost, maar gebrek aan voldoende personeel is de oorzaak dat een groot aantal zeeschepen en kustvaarders voor los sing in deze haven moest worden af gewezen. Verificateur benoemd. Met ingang van 1 Augustus a.s. is benoemd tot verificateur van ge- meentefinanciën met standplaats Brui- nisse, maar bedoeld voor de gemeen ten Bruinisse, Oosterland, Nieuwer kerk en Ouwerkerk, de heer C. Steke- tee, thans te Nieuwerkerk aan de IJs- sel. De heer Steketee is geboren in Yerseke. Benoemd. De heer L. J. L. Pas, leraar in de klassieke talen aan de gymnasiale af deling van het openbaar lyceum in Zierikzee is met ingang van de nieu we cursus in gelijke functie benoemd aan het lyceum te Utrecht. Wangedrag der jeugd. Wederom heeft het gedrag der Axelse jeugd althans van een be paald deel dezer dagen aanleiding gegeven tot groot misnoegen. Toen bij de jeugdherberg „Blije Haghe" een tweetal bussen arriveerde met Duitse meisjes, schaamden enkele belhamels zich niet deze meisjes al lerlei beledigingen toe te voegen. Des avonds beoefenden de meisjes buiten spelen volksdansen e.d. en we derom waren Axelse jongelieden pre sent om met ongepast optreden deze spelen tegen te werken. Zij reden met fietsen tussen de meisjes door en tegen haar aan. Enige tijd geleden werden ook reeds enkele Engelse ge zelschappen op deze wijze bejegend. Vlissingen Schoorsteenbrandje. Waarschijnlijk tengevolge van het aanmaken van een ketel met hout krullen, is Vrijdagmiddag jl. in de werkplaats van slagerij Snel in de Sint Jacobsstraat te Vlissingen een schoorsteenbrandje ontstaan. Door 'n hevige rookontwikkeling liet dit brandje zich aanvankelijk ernstig aanzien, maar de snel gealarmeerde brandweer hoefde slechts weinig werk te verzetten om het vuur in korte tijd onschadelijk te maken. „Veilig Verkeer" en „Dolphijn" organiseerden auto-rit. In het kader van de Vlissingse Zo- mershow werd Zaterdagmiddag een vaardigheidsrit voor auto's verreden, gevolgd door een veiligheidsproef door de met kopers gevulde straten. De organisatoren, de Vereniging voor Veilig Verkeer en de Auto-club „De Dolphijn" hadden er een aantrekkelij ke wedstrijd van gemaakt. Dr. Spuy- nian betuigde namens de 34 deelne mers bij de prijsuitrijking in Britan nia zijn volle tevredenheid over het geheel. Na de vertoning van enkele films, o.m. over de Tulpenralley 1955, reik te burgemeester mr. B. Kolff de vele prijzen uit en prees daarbij het actie ve bestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer, dat, met deze rit de primeur voor Nederland had. Vooral de heer Bosma, die met de technische leiding was belast, werd een extra woord van lof toegezwaaid. De uit slag was: le prijs de heer van Dyke, 85 p; 2e prijs Volker, 87 p.; 3e pry's Van Roo sevelt, 96 p.; 4e prijs Grossfeld, 112 p.; 5e prijs Jobse, 120 p.; 6e prijs dr. Spuyman, 139 p.; 7e pry's de heer Koole, 150 p.; 8e prijs Vink, 152 p.; 9e prijs Sluiter, 152 p.; 10e prijs Bruins 169 p. Middelburg Middelbare Handelsavond school Middelburg. De Middelbare Handelsavondschool te Middelburg zal met ingang van September 1955 een vervolgklasse in stellen, waarin opgeleid zal worden voor de Practijkexamens Boekhouden, Nederlands, Engels, Machineschrijven en Stenografie. Leerlingen, die reeds in het bezit zijn van een diploma Handelsavondschool 5-jarige cursus, Handelsdagschool 4-jarige cursus, H BS-A, HBS-B, Gymnasium of Mid delbare Meisjesschool kunnen onder bepaalde voorwaarden één of meer der genoemde vakken in deze ver volgklasse volgen. Deze uitbreiding van het Handelsavondonderwijs zal naar te verwachten is, in een behoef te blijken te voorzien. Aan dezelfde school zijn de vol gende bevorderingen bekend ge- Van Klas 1 naar Klas 2: N. Blaasse, Arnemuiden; A. T. Coppoolse, Ame- muiden; M. V. H. J. Castenmiller, Middelburg; H. J. Davidse, Middel burg J. Joosse, Middelburg; N. de Kam, Middelburg; C. de Kam, Mid delburg; J. J. Kommers, Middelburg; M. Labruijère, Middelburg; J. Looise, Middelburg; W. M. Th. Montaan, Middelburg; J. M. van Ouwerkerk, Middelburg; J. Verschiere, Middel burg; A. Gideonse, Middelburg; A. Wouters, Middelburg; J. A. Wilde- boer, St. Laurens; niet bevorderd 8 leerlingen. Van Klasse 2 naar Klasse 3: D. van Belzen, Arnemuiden; J. Florusse, Middelburg; J. de Graaf, Arnemui den; J. P. de Groot, Middelburg; J. J. de Hamer, Nieuwland; J. D. v. d. Hoven, Oostkapelle; A. Kwekkeboom, Nieuwland; J. G. Logeman, Souburg; J. A. L. Meerman, Souburg; J. C. Manni, Middelburg; W. M. Roelse, Middelburg; J. Vellekoop, Middel burg; J. Vos, Middelburg; A. Vos, Middelburg; Tj. Westerterp, Middel burg. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van Klas 4 naar Klas 5: W. J. Th.. H. van Beest, Middelburg; J. P. le Due, Middelburg; M. A. Mondeel, Middelburg; J. A. Pouwer, Middel burg; J. C. Sinke. Middelburg; A. Versluys, Veere. Niet bevorderd 3 leerlingen. GEMEENTERAAD KAPELLE Calculatiefout in kostenbegroting. In de vorige week gehouden spoed eisende raadsvergadering te Kapelle onder voorzitterschap van burgemees ter H. C. van Suijlekom is met alge mene stemmen besloten het crediet voor de verbouwing van de bijzondere lagere school te Biezelinge te verho gen van 62.500,- tot 70.845.-. Voordat hiertoe werd besloten gaf de voorzitter een uitvoerige omschry- ving van redenen tot deze credietver- hoging. Bij de aanbesteding namelijk is de raming ver overtroffen. Deze bedroeg oorspronkelijk 62.500,- te weten 51.000.- voor de bouwkosten, 8000- voor verwarming en 3500.- voor architectkosten. De aanbesteding voor het bouw werk alleen bedroeg 56.860.-. De laagste inschrijfster hiervoor was de fa Jac. de Jonge en Zn te Biezelinge. By nader inzien was namelijk geble ken dat de architect bij zijn raming een fout had gemaakt door de vloe ren, die van gewapend beton vervaar digd worden met daar bovenop 'n li- noleumvloer, niet in zyn berekening op te nemen, waarmede een post ge moeid was van f 3000-, Ook de cen trale verwarming had de raming ver overtroffen. De laagste inschrijfster hiervoor was de fa Tamse uit Goes voor 10.485.-. Bijna alle raadsleden waren van me ning dat de architect hier een slordige fout had gemaakt. Hoewel allen voor verbouwing waren, werd door enkele leden de vraag gesteld of er op het bouwwerk in zijn geheel niet wat be zuinigd kon worden. Hoewel het ge heel wel luxieus is opgezet, aldus de voorzitter, zitten de overige meer kosten hoofdzakelijk in de kleine din gen waaraan heel moeilijk gesnipperd kan worden, terwyl verder de ar beidslonen hierin ook meespreken. Het voorstel werd tenslotte aangeno men met de bepaling er bij dat een brief aan het bestuur zal worden ge zonden dat verdere tegenvallers niet meer geaccepteerd zullen worden nu men toch al een grote egenvaller heeft moeten incasseren. Verder deed de voorzitter nog de mededeling dat met de uitvoering van de uitvalsweg een begin is gemaakt. Ook het te bouwen gymnastieklokaal is uitgezet en volgende week hoopt men met het grondwerk te beginnen. Verder zal volgende week ook een begin gemaakt worden met de uitvoe ring van de rioleringswerkzaamhe den. Bij de rondvraag bracht de heer A. d. waard (SGP) nog naar voren dat de fruittelers by de teelt van dubbele princessebonen veel schade ondervin den van hazen en konijnen. Er zyn percelen te noemen die ongeveer he lemaal kaalgevreten worden. Dit vond by betreurenswaardig, temeer daar het pootgoed zeer dim is geweest en de kwekers deze schade moeten lijden tot plezier van enkele personen die in het najaar kunnen jagen. Voor de oorlog was er een wild- schadecommissie en toen kon men gemakkelijk een vergunning krijgen om het wild uit de weg te ruimen. Hy vroeg dan ook of er niets tegen te doen was. De voorzitter deelde mede, dat ko nijnen vallen onder het schadelijk wild en dat men een acte lean ver krijgen om dit onschadelijk te maken. Voor hazen is dit niet het geval om dat deze niet onder het schadelijk wild vallen. De nieuwe jachtwet voor ziet echter wc In de mogelijkheid om het schadelijk wild te verdelgen en dit is voor hen, die onder deze schade te lijden hebben, de enige oplossing. Van onze adverteerders. FILIAAL WE KA'S PIJPENHUIS GEOPEND In het nieuwe winkelpand op de hoek van de Hogeweg en de Frans Halslaan te Vlissingen heeft de heer W. J. Kesteloo een overzichtelijk in gerichte en moderne tabak-, sigaren- en sigarettemvinkel geopend. In deze zaak, die een filiaal is van Weka's pij- penhuis in de Walstraat, worden ech ter niet alleen aantrekkelijke pakjes sigaretten, vorstelijke kistjes sigaren en geurige sigaretten aan de man ge bracht. Men kan er ook terecht voor die andere artikelen, die een roker no dig heeft: aanstekers, sigaren- en si- garettenkokers, pijpen, asbakjes, en zovoort. Daarnaast is er bovendien nog een hoekje ingericht voor de ver koop van artikelen als: potloden, vlakgum, ansichtkaarten en postze gels, terwijl de jeugdige kopers aan een speciaal toonbank(je) een keus kunnen maken uit diverse lekker nijen. De heer Kesteloo, die het vijf jaar heeft moeten stellen met een kiosk aan de Hogeweg, heeft in deze winkel heel wat meer ruimte. Van achter 3 toonbanken, welke voorzien zijn van ruime vitrines, kan hij zijn klanten bedienen. De betimmering van het interieur, de vakken en de standaards» waarin de artikelen opgstapeld lig gen, zijn uitgevoerd in blank eiken, terwijl de vloer belegd is met don kere colorit-tegels. De drie smaakvol- ingerichte etalages zullen ongetwij feld de blikken trekken van iedere toevallige voorbijganger. Souburg kreeg Zaterdag een fraaie speeltuin Langgekoesterde wens ging in vervulling. Zaterdag werd de langverbeide speeltuin in Souburg officieel ge opend. Om kwart voor drie verzamel den het bestuur van de Souburgse Speeltuinvereniging, afgevaardigden van verenigingen en genodigden zich in „De Zwaan". Daarna ging men onder de vrolijke tonen van „Vlijt en Volharding" naar de speeltuin. Een speciale „fcesttrein" met vrolije kin deren volgde het gezelschap. De voorzitter van de Speeltuin vereniging, de heer H. P- I. de Jonge, sprak een kort woord, waarin hij zijn blijdschap uitsprak over het in gebruik nemen van de speeltuin. Burgemeester A. H. S. Stemerding wenste het bestuur geluk, waarna mevrouw Stemerding met het door knippen van een lint de tuin voor de jeugd openstelde. Edith Mesman en Nico Molhoek overhandigden mevrouw Stemerding bloemen. Onder gejuich van de aan wezigen „probeerden" burgemeester Stemerding en de heer De Jonge de glijbaan. In „De Zwaan" spraken nog enkele genodigden een kort woord. De afge vaardigde van de Nederlandse Unie van Speeltuin-Organisaties, de heer Schellings, bood een slaghout met ballen aan. Hij deelde mee, dat thans 150.000 gezinnen met in totaal 300.000 kinderen bij de NUSO zijn aangesloten. Het (ligt, aldus bleek uit de toe spraken van de burgemeester Ste merding en voorzitter De Jonge in de bedoeling, dat tot de aanleg van een tweede speeltuin in Souburg wordt overgegaan. Vervolgens spraken nog de heren Heijboer en Van Zutphen namens de Vlissingse speeltuinverenigingen, de heer P. A. v. d. Putte namens de Chr. Woningstichting in Souburg, de heer J. de Priester namens „Het Groene Kruis", de heer Goedhart, een der oprichters van de Vlissingse speeltuinen en de heer B. Reijerse namens het gemeentepersoneel. De heer A. de Ridder zal optreden als speeltuinbeheerder. Burgemeester Kodde opende winkelweek in Zoutelande. Zaterdagmiddag heeft burgemees ter D. Kodde, daartoe aangezocht door de Zoutelandse winkeliers, de winkelweek aldaar geopend. In tegen woordigheid van de winkeliers en een aantal belangstellenden sprak de bur gemeester zijn blijdschap uit over de ze gezamenlijke actie. Hij wenste hoteliers en deelnemers veel succes en hoopte dat deze actie, die iets nieuws is, niet tengevolge zal hebben, dat het karakter van Zoutelande als badplaats geschaad zal worden. De goedverzorgde etalages trokken direct veel bekijks. Aan een hierna gehouden ringrijderij namen 20 boe renzonen deel. Dit oude volksgebruik trok grote belangstelling, vooral van de badgasten, 's Avonds concerteerde Luctor et Emergo onder leiding van de heer A. Joosse in de muziektent. Door hotelcombinatie, VVV en mid denstand wordt Vrijdagmiddag a.s. een strandfeest aangeboden aan de dorpsschooljeugd, waaraan ook de daartoe in aanmerkende kinderen van de badgasten kunnen deelnemen. Woensdagavond wordt een lampion optocht gehouden. De uitslag van de ringrijderij luidt: W. Vos, le prijs, 23 r.; L. Vos, 2e prijs, 21 r.: A. Dingemanse, 3e prijs, 20 r.; J. Coppejan, 4e, 18 r.; W. de Kam, 5e, 18 r.; P. de Visser, 6e, 18 r.: J. Vos, 7e. 18 r.; W. de Visser, 8e, 17 r.; K. de Witte, 9e, 17 r.; K. Jansen, 10e, 15 r.; W. van Sluys, 11e, 15 r.; C. de Groot, 12e, 15 r.; M. Jansen, 13e, 13 r.; J. Mindcrlioud, 1-le, 13 r.; P. de Visser Pzn., 15e, 12 r.; W. Bras ser, 16e, 11 r.; P. Ovaa. 17e, 7 r.; P. Francken, 18e, 7 r.; J. Melis, 19e, 6 r.: J. Kleinepier, 20e, 6 r. De eerste beker (Jhr. Stoop) ging naar A. Dingemanse, de tweede (fa. de Jong) naar W. Vos. de derde (fa. van Eenennaam) naar P. de Visser en de vierde (pension Zomerlust) naar J. Coppejan. De prijs van H. H. Dingemanse-Wis- se ontving P. de Visser Czn. De me daille van J. de Visser veroverde A. Dingemanse. De pollepel werd door M. Jansen in de wacht gesleept en de prijs voor de meeste volgringen be haalde L. Vos. Benoeming. De heer T. de Vlaming, hoofd der Christelijk Nationale School te Scharendijke werd benoemd tot hoofd der Bilderdykschool te Rotterdam Noord. Westdorp niet winnaar. De uitslag van de onlangs verreden ronde van s Heerenhoek voor ama teurs en onafhankelyken is door de sportcommissie van de K.N.W.U. her zien. De renners Van de Zande, Van de Broek, Van Selm en Uulssoon hadden bij genoemde commissie een protest ingediend, omdat de winnaar Jan Westdorp een deel van de wedstrijd gebruik heeft gemaakt van een de- railleur. Dit protest is toegewezen, zo dat Westdorp is gediskwalificeerd. De renner die als tweede binnenkwam wordt nu eerste en zo vervolgens. „Gymnajuventa" voorbij. De Gymnajuventa." is ten einde. In het Sparta-stadion te Rotterdam is Zaterdagavond voor ongeveer 8000 toeschouwers het vijfdaagse gyronas- tiekfestival voor de jeugd besloten met een uitvoering, waaraan o.m. werd deelgenomen door jongens en meisjes uit het Ned. Chr. Gymn. Ver bond, het KNGV, de Ned. Kath. gymn. bond en van het V.H.-, M.O.- en M.U.L.O. Mogelijk was het gebodene repre sentatief voor de stand der school- gymnastiek in Nederland, maar het bleek, evenmin als de openingsavond, een gelukkige greep en geenszins een weerspiegeling van het vele schoons, hetwelk bij de 17 zaalvoorstellingen te aanschouwen is geweest. Het stak in elk geval weer schriel af by het werk van de Zweedse jongens en meisjes, die ook aan deze slot-uitvoe- ring medewerking verleenden en weer de grootste bijval verwierven. RCS en Zeeland Sport speelden gelijk (1-1) Zaterdagavond werd in Souburg 'n wedstrijd tussen R.C-S. en Zeeland Sport gespeeld. Reeds na ongeveer ze ven minuten had R.C.S. succes, toen een door Roseveldt genomen hoek schop niet op de juiste wijze door doelman Leynse werd behandeld, waarbij naar de mening van de scheidsrechter de bal achter de doel lijn zou zijn geweest (10). Er werd aan beide zijden vrij lusteloos ge speeld en ondanks enkele doelkansen bleef de stand tot aan de rust onge wijzigd. Ook na de thee was er wei nig fraais te genieten. Zeeland Sport had weliswaar het beste van het spel en vooral T. van Rijswijk had er goed het oog in, maar doelpunten maken bleek een te lastige opgave. De gelijk maker kon door Schuit, na een onop zettelijk handsgeval, uit een straf schop onhoudbaar worden ingescho ten. En ontwikkelde zich toen nog wat strijd om het winnende doelpunt, maar dit bleef uit (11). Zwemwedstrijden te Sluis Zaterdag 16 Juli wordt er in de vaart te Sluis door de plaatselijke zwemvereniging „Het Vrije van Sluis" een twee kïïometerwedstrijd georga niseerd. Voor deze wedstrijd staan een tweetal wisselbekers voor de deel nemers ter beschikking, een, door de zwemvereniging zelf voor de eerste geklasseerde dame en een van V.V.V. voor de best-geklasseerde Buitenlands bezoek in Nieuwerkerk. Direct na de oorlog en opnieuw in 1953 na de ramp werd de Openbare Lagere School te Nieuwerkerk ge adopteerd door de Fieldstone School in New-York. Uit de briefwisseling, die daardoor tussen de leerkrachten was ontstaan, is een grote belang stelling gegroeid voor de toestanden in Nieuwerkerk. Een der leraressen is nu zelf eens komen kijken, teza men met een andere Amerikaanse dame. Na een rondrit door het dorp bezocht men de plaats, waar de eerst drie jaar oude school heeft ge staan en verder de plaats waar spoe dig de nieuwe school zal verrijzen. Het kerkhof, waar de vele slachtof fers uit de gemeente begraven lig gen, maakte op de buitenlandse be zoeksters een diepe indruk. Geslaagd eindexamen Conservatorium. De heer L. Riemens te Terneuzen behaalde bij het te Gent gehouden eindexamen van het conservatorium voor viool een eerste prijs met hoge onderscheiding. Verder werden hem 'n tweetal extra prijzen toegekend. HOOG EN LAAG WATER 12 Juli U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. Vlissingen 6.31 1.90 18.47 1.78 0.40 2.03 12.44 1.59 Terneuzen»- 6.56 2.07 19.13 1.95 1.02 2.16 13.06 1.72 Hansweert 7.28 2.22 19.36 2.10 1.34 2.33 13.37 1.89 Zierikzee 7.46 1.49 19.57 1.26 1.02 1.69 13.25 1.26 Wemeldinge 8.03 1.70 20.18 1.47 1.30 1.90 13.46 1.45 49. Jimmy had wel met enige verbazing Kennis geno men van het voorstel om zoals Gorilla-Hein dat noemde „bij ons in de club" te komen, maar helemaal vertrou wen deed hij het zaakje nog lang niet. Hij keek d'e lange lelijke.vent eens aan en zei: „Nou daar valt over te pra ten, op voorwaarde, dat ik 'r niet slechter van word De ander deed geen moeite dichter in de buurt van Jim my te komen. Hij keek nog al belangstellend naar Ber- tus,.de waard, die grommend bezig was overeind te krab belen. Hij keek Jimmy wraakgierig aan en het liefst zou hij hem de zwieper met rente terug betaald hebben. Maar of hij wilde of niet, hij moest naar ziin kameraad luisteren, die op een bedaarde manier tegen hem begon te praten. „Hou je handen nou verder maar thuis, Ber- tus", zei hij. „Je hebt nou wel gemerkt, dal meneer hiei jou wel lust. Ik heb d'r in elk geval met plezier naar staan kijken. Maar d'r is wat andersIk heb 'm zo juist voorgesteld om zich bij ons aan te sluiten en je weet dat we wat ons grote plan betreft, best nog een mannetje, dat zijn handen uit de mouwen kan steken, er bij kunnen gebruiken". De waard bromde iets in zyn baard, hetgeen de ander als een betuiging van instem ming opvatte. „Ja, ik wil wel praten", zei Jimmy, maat alleen op voorwaarde dat de buitendeur weer wordt opengesloten, want ik houd er niet van als een rat in een val opgesloten te zitten". Gorilla-Hein wenkte met zijn hoofd en gedwee ging de kroegbaas naar de buitendeur toe. heer. Bovendien zijn er voor iedere categorie ccn viertal medailles. Na de zwemwedstrijd is er een po- locompetitiemiddag voor de zwem- competitie van de Kring Zeeland van de K.N.Z.B. PROPAGANDA-WEDSTRUD HANDBAL. Op de Markt te Terneuzen werd Za terdagavond, uitgaande van de afde ling Zeeland van het Nederlands Har.dbalverbond een propaganda-wed- strijd tussen een combinatie van Goesse spelers en een team van Toni- do gespeeld. De belangstelling hier- voor was vrij groot. Na afloop van de demonstratie werd in „Du Commerce" een tweetal inte ressante Instructieve films over veld- zaalhandbal vertoond, waaruit dui delijk bleek aan welke technische eisen de goede handbalspeler moet voldoen en hoezeer .de lichamelijke conditie bij deze sport een rol speelt. De districtsbestuurder van het N. H.V., de heer G. van den Heuvel uit Tilburg, gaf bij de films de nodige toelichting, waarbij hij er onder meer op wees, wat kan worden bereikt met een getraind en gezond lichaam. De heer Van den Heuvel sprak verder de wens uit, dat deze demonstratie er toe zou mogen bijdragen, dat in Terneu zen een handbalvereniging wordt op gericht. De belangstelling in „Du Com merce" was echter thans nog te ge ring om reeds tot een oprichtingsver gadering te kunnen overgaan. Bijna 1000 kinderen op Coöperatiefeest Middelburg Een duizendtal kinderen heeft Za terdagmiddag te Middelburg de slui ting van dc Internationale Coöpera- tieweek meegemaakt. Zij kwamen uit Middelburg, Vlissingen, Breskens en Souburg. Uit de drie laatstgenoemde gemeenten arriveerden de kinderen per autobus op de Dam te Middel burg, waar in de „Graanbeurs" de Vlissingse muziekvereniging „Sint Caecilia" het wachten op aangename wijze verkortte en bijgestaan door de drumband enkele pittige mar sen ten gehore bracht. Een lange stoet kinderen, vooraf gegaan door het muziekgezel schap van „Excelsior" uit Middel burg, wandelde vervolgens naar het openluchttheater bij het buiten „Too- renvliedt". In verband met de drukte in de stad moest de politie een enigs zins andere route uitzetten dan oor spronkelijk was gedacht, maar zij het dan een weinig vermoeid mis schien van de lange wandeling spontaan namen de jongens en meis jes hun plaatsen in het prachtig ge legen theater in bezit. De kinderen werden op koek onthaald en nadat de voorzitter van de coöperatieve ver- bruiksvereniging de jeugdige coöpe- ratoren er op had gewezen, dat zij te gast waren bij de Middelburgse auto riteiten, verzorgde het gezelschap „Harlekijn" uit Den Haag een uit stekende imitatie-kindercircusvoor stelling. Tussen de bedrijven door ontvingen de kinderen een ijsje om de door „Klein duimpje" en „Het knappe paard" wat verhitte gemoe deren een welkome verkoeling te ge ven. Na aflooD van de geslaagde middag werd de kinderen een leg- puzzle aangeboden, waarmee zij zich ongetwijfeld de herinneringen aan deze dag levend zullen houden. KERKNIEUWS Generale Synode der Ned. Herv. Kerk De generale synode der Ned. Herv. kerk besprak o.a. het minderheden vraagstuk- In eerste lezing was aan genomen een wijziging van de over gangsbepalingen. Daardoor zou het mogelijk worden, dat een minder heidsgroep een door de provinciale kerkvergadering beroepen predikant ontvangt, terwijl zij een commissie in het leven roept, waarvan de leden als buitengewone ambtsdragers (2 ouder lingen en 2 diakenen) optreden. Over dit voorstel was door de classicale ver gaderingen geconsidereerd39 classi cale vergaderingen brachten gunstig advies uit. De regeling werd aanvaard met 38 tegen 10 stemmen. Zij treedt in wer king op 1 October 1955. De synode ging daarna verder met de correcties van de ordinanties. Be paald werd dat kerkeraden ener ge meente in bijzondere gevallen een predikbeurt van een buitenlandse kerk, met welke de Hervormde kerk oecumenische banden onderhoudt, kan uitnodigen een kerkdienst te leiden of te preken. De ordonantie voor de tractementen, salarissen en pensioe nen is geheel nieuw geredigeerd. LUTHERSE KERK IN 1954. Blijkens het verslag over de situa tie van de T utherse Kerk in 1954, is in 17 gemeenten een aanwas van het ledental geconstateerd met in totaal 263 leden. In 36 gemeenten nam het ledental evenwel af met in totaal 625. In totaal werden 651 kinderen ten doop gehouden en door belijdenis tra- de: 325 leden toe. Voorts maakt het verslag er mel ding van dat door de uitbreiding van de bevolking in plaatsen, waar geen gemeente is gevestigd, verscheidene contactavonden of op ongeregelde tij den kerkdiensten worden gehouden. In totaal waren 7 gemeenten het ge hele jaar 1954 vacant, te weten Amersfoort, Bergen op Zoom, Har- lingen, Kampen, Maastricht, Woer den en Zierikzee. De Nederlandse mannenbond „Maar ten Luther" steeg tot 20 afdelingen met ongeveer 43^ leden. Officiële publicaties De Commissaris der Koningin ln Zee land maakt bekend, dat de lijsten van can- didaten voor de verkiezing van de leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal, welke lijsten op 12 Juli 1955 bij hem wor den ingeleverd, voor een ieder tot 14 Juli a.s. ter inzage worden nedergelegd ter Provinciale Griffie, Dam 6—8 te Middel burg, van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. De Commissaris der Koningin voornoemd, A. F. C. DE CASEMBROOT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3