Culturele dag werd bescheiden artistieke „wapenschouw" MAJESTIC Kilo's slanker BonKorets 'Lmiww Almanak „HET ZEEUWSE LANDSCHAP" HIELD ZOMER-EXCURSIE WRIGLEY BRANDWEERKAZERNE TE GOES OFFICIEEL GEOPEND ZOMER-DISTRICTSOEFENING VAN E.H.B.0. TE GOES iigenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 JULI 1955 IN MIDDELBURGS BURGERZAAL Grote stap vooruit, vergeleken bij vorig jaar De tweede Zeeuwse Culturele Dag, die Zaterdag in de Burgerzaal te Middelburg werd gehouden, bleek een stap vooruit vergeleken bij de eerste, vorig jaar in Hulst. Er was ditmaal naar meer verscheidenheid gestreefd, terwijl ook aan de jeugd gelegenheid was gegeven zich te doen horen. Er viel dus een ontwikkeling ten goede te constateren en men mag slechts ho pen, dat deze ontwikkeling zich in de toekomst zal voortzetten. Daardoor kan deze jaarlijks terugkerende dag worden tot een wapenschouw van wat Zeeland op artistiek gebied vermag. In bescheide mate mag zelfs nu reeds het woord „wapenschouw" worden gebruikt juist dank zij de verscheiden heid: er was een degelyk en doorwrocht betoog van een Zeeuws weten schapsman, er was voordracht, voorts muziek en toneel, terwijl ook de beeldende kunst aandacht kreeg dank zy de doeken van de Zeeuwse expo sitie. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. P. C. de Casembroot, die de dag opende, zinspeelde in zyn begroe tingstoespraak op deze verscheiden heid en sprak van een „gevarieerd menu". Zeelands Commissaris roerde vervolgens het moeilijke punt aan van de „provinciale cultuurpolitiek". Er komen steeds nieuwe verzoeken om steun uit de provinciale kas, maar zij kunnen nu eenmaal niet alle worden ingewilligd. Zo is reeds de suggestie gedaan om van provinciewege de mede werking te verlenen bij de aan schaffing van kunstwerken door particulieren en gemeentebestu ren. Voorshands heeft 't provin ciaal bestuur echter gemeend de ze weg nog niet te mogen bewan delen. Niet omdat het geen sym pathieke weg zou zijn, maar een voudig omdatde provincie nu een maal niet te veel hooi op haar vork kan nemen. De Commissaris sprak aan het slot van zijn toespraak de hoop uit, dat deze tweede culturele dag nog door vele „culturele dagen" in ae toekomst zou worden gevolgd. Dr. Meer tens. Dr. P. J. Meertens uit Amsterdam Zeeuw van origine behandelde vervolgens het culturele en maat schappelijke leven in Zeeland in de iaren 18901914. In 1890 begint de laatste fase van het tijdperk van op timistisch liberalisme, zo meende dr. Meertens, die vervolgens dit „optimis tisch liberalisme" nader analyseerde. Hij wees op de belangrijke functie Waarom de last van ongezonde (en vaak lel ij ke) dik le nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u is een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, f. 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES van bepaalde „intellectuele institu ten", zoals gymnasia, rechtbanken, H. B.S., waarbij vooral de rechtbank een vooraanstaande plaats innam. Uitvoerig ging dr. Meertens vervol gens in op het merkwaardige ver schijnsel. dat in het uiterst behou dende Middelburg velen uit de voor aanstaande families zich vrijmaak ten van het dwingend conservatisme van die dagen. Dr. Meertens staafde zijn betoog met diverse voorbeelden en herinnerde er aan, dat de twee Ne derlanders, die bij de crematie van Multatuli tegenwoordig waren uit Zeeland afkomstig waren. Vervolgens ging dr. Meertens na, welke vereniging in cultureel opzicht belangrijk waren en wees er daarbij op, dat de belangstelling voor toneel minder was dan voor muziek. In 1914 wilde men zelfs in Middelbui'g de Schouwburg sluiten. Dat dit niet ge beurde, kwam doordat de eerste we reldoorlog uitbrakDr. Meertens citeerde tenslotte dr. P. J. Ritter, die in zijn Zeeuwse mijmeringen sprak van een „weemoed, die de glimlach nimmer verliest". „Wanneer men aan de mensen uit de periode 18901914 denkt, dan is dit woord zeker van toepassing", aldus spreker. Hy besloot zijn betoog met een gebeurtenis te releveren, die voor hem het einde betekende van de periode, die hij deze morgen behan delde". Toen destyds jhr. Aarnout van Reygersbergh Versluijs stierf in zyn grote huis in de Lange Noordstraat te Middelburg ging naar mijn gevoel de laatste Zeeuw heen van het regen- ten-patriciaat, dat eigenlijk de revo lutie van 1795 had genegeerd". V oordracht. Er was tijdens de morgenuren ook voordracht: mevrouw E. J. van den Broecke-dé Man uit Aardenburg droeg voor van mr. J. C. van Scha- gen: „Twee Zeeuwen" en „De klap- bank". Zij zegde dit werk op een ge voelige en makkelijk-aansprekende manier, die bij het auditorium terecht grote weerklank vond. Een andere stijl bleek voor te staan de Middel burgse voordrachtskunstenaar Frans Koster, die 's middags optrad o.a. met werken van La Fontaine, An dersen, Werumeus Buning en Paul van Ostayen. Koster's voordracht was het persoonlijk beleven tot een mini mum gereduceerd. Zijn optreden oogst te grote waardering, vooral de zeer knap gerealiseerde „Boerecharleston" van Paul van Ostayen. VAN :mn TOT RADIOFONDS. De „Macht van het Kleine" heeft zich ook in Zeeuwsch-Vlaanderen weer van haar goede zijde laten ken nen. Vrjjwel de gehele Zeeuwsch- Vlaamse bevolking stortte een bij drage, groot of klein, in het radio fonds voor het Protestants Zieken huis te Terneuzen en juist dezer da gen werd het benodigde bedrag vol- gemaakt: 10.500. De installatie is nu in haar geheel betaald en het fonds kon worden opgeheven. OUDEN VAN DAGEN. De Kloetingse ouden van dagen hebben aan hun jaarlijks uitstapje weer een uiterst plezierige dag be leefd. Dank zij de spontane medewer king van de gehele burgerij konden de oudjes per touringcar een bezoek brengen aan Noord-Brabant, waar o.m. Burgers Dierenpark werd aan gedaan. De Rïtthemse ouden van dagen maakten vrijwel dezelfde reis als die TOPPUNT Ergens in Middelburg lag, op een zondoorstoofd bakstenen muurtje, het toppunt van tevredenheid uitgestald. Dat v:as vanzelfsprekend een kat! Een kat met slaperig toegeknepen oogjes, in de Julizon. De pootjes be hoedzaam onder het lichaam gevou wen, de kop in volkomen rust gebo gen, de staart sierlijk rond het lenige lichaam gedrapeerd. Een monument van rust! Een levend symbool van innige te vredenheid met'dit leven, een brokje grote dankbaarheid, de vlees gewor den milde gezapigheid Het dier scheen nauwelijks te ade men. Al wat het ademde was rust, méér kon en wilde het klaarblijkelijk niet opbrengen! Het was ook voldoende. Een bakstenen muurtje en een overdaad aan zon. Een kat kdn niet meer verlangen. En wordt dan voorbeeld voor de mens! het toppunt van tevreden heid! uit Kloetinge en hadden ook een heel aangename dag. SCHOLIEREN. Aalsmeer bloemen; Alphen aan de Rijn vogels. De leerlin gen van de hoogste klassen der o.l.s. te Tholen hadden dat na^ tuurlijk allemaal op school ge leerd, maar dezer dagen zijn zij wezen kijken of het nu ook wer kelijk zo was. En passant hebben zij ook Den Haag en Rotterdam nog maar bekeken. Ook de leerlingen van de hoog ste klassen der o.l.s. te Heinkens- zand hadden een uitstekende reis. Ze brachten een bezoek aan de dierentuin te Antwerpen en ver maakten zich voorts in de speel tuinen te Hulst en Bergen op Zoom. VERENIGINGEN. Er zijn in de afgelopen dagen ook verschillende verenigingen op stap geweest. De afdeling Breskens van de Katli. Arbeiders Vrouwenvereni ging ging naar Breda, bezichtigde des morgens de stad en des middags het oude kasteel Bouvigne, waar ook de maaltijd werd genoten. De Hervormde Meisjesvereniging uit Sint-Annaland ging Donderdag naar Rotterdam, waar natuurlijk de tentoonstelling ,,E 55" werd bezich tigd. De reisvereniging „Centrum" uit Kloetinge tenslotte bezocht op haar jaarlijkse reis ditmaal de Belgische Ardennen. Muziek. De middag was overigens met mu ziek begonnen. De Middelburgse Zangschool van de Koninklijke Vere niging „Uit het VolkVoor het Volk" zong onder leiding van de heer en me vrouw Kuiler enige fragmenten uit de Cantate „Walcheren", muziek van Jan Kuiler en woorden van mevrouw E. J. van den Broecke-de Man. Het grootste succes behaalden de jongelui evenwel met de bewer king voor kinderkoor en -orkest van het oud-Nederlandse „Die winter is vergangen", melodieus door de dirigent getoonset. Bij uitvoeringen van de Zangschool is het wel voorgekomen, dat dit werkje moest worden gebisseerd. Dat dit nu niet gebeurde, was zonder twijfel alleen te wyten aan het tijdschema, waaraan nu een maal zoveel mogelijk de hand moest worden gehouden. Er was voorts het optreden van het Middelburgs Mannenkoor, dat even eens zong onder leiding van Jan Kui ler en met name indruk maakte met het martiaal en virtuoos gezongen Soldatenkoor van Gounod's Faust. Het laatste muzikale onderdeel werd verzorgd door de „Instrumenta le" onder leiding van Henk Stam, die een uitvoering gaf van Purcell's Sui te „The fairy Queen" en Tartini's Vioolconcert, waarin Jos Verkoeyen soleerde. Vooral dit laatste werk kreeg een uitmuntende vertolking, waarbij de violist opviel door een fraaie toon en inspirerende voordracht. Die inspira tie was ook by het orkest merkbaar, dat zich aan de lichte musiceertrant van Verkoeyen gemakkelijk aanpaste en daardoor mede tot een goede uit voering bijdroeg. Violist en dirigent kregen een lang en hartelijk applaus. (Vervolg or- oag. T) VIRGINIA SHAG Marechaussee met militair eerbetoon ter aarde besteld. Droeve plechtigheid in Hulst. Onder buitengewoon grote belang stelling werd Zaterdag op de R.K. be graafplaats te Hulst het stoffelijk overschot van de marechaussee vier de klas B. A. M. Waterschoot uit Hontenisse, die vorige week door een noodlottig ongeval op een onbewaak te overweg by Teuge om het leven kwam, ter aarde besteld. Na een H. mis in de Hulsterse Ba siliek volgde de begrafenis, waarbij 't militaire eerbetoon, dat onder bevel stond van de districtscommandant kapitein D. W. F. de Haas, gebracht werd door personeel van het distinct Terneuzen der Koninklijke Mare chaussee. Van het depót Apeldoorn waartoe de overledene behoorde, was eveneens een detachement aanwezig. De compagnie'seommandant, kapitein W. Spronk, noemde marechaussee Waterschoot een plichtsgetrouw mili tair, die zowel door zijn meerderen als door zijn kameraden ten zeerste werd gewaardeerd. Namens de familie werd tenslotte dank gebracht voor de belangstelling en het militair eerbetoon. MEEUWEN ZORGDEN VOOR TAFELMUZIEK Tocht met vele hoogtepunten. Zaterdag bobben de leden van de Sticli.ting „Het .Zeeuwse Landschap" genoten' van oèn geslaagde zomerex- cursie, die ditmaal ging naar de zak van Zukl-Beveland. Het was een tocht met vele hoogtepunten, die 's morgens per bas in 3Iiddelburg was begonnen. Langs smalle landwegen manoeu vreerde de bus naar Borssele, waar burgemeester P. J. Dominicus. het gezelschap verwelkomde en vanwaar uit enthousiast werd gestart voor een flinke wandeling van ongeveer twee uur. Door de ongerèpte natuurterrei nen onder Borssele, waar slechts het geluid van vogels wordt gehoord, ging het via de Kaloot naar de Noord-Nol. Aan de voet van de zecdyk werd 'n openlucht-broodmaaltijd gebruikt, waarbij krysende meeuwen en het ge klots van de golven der Westerschel- de voor „tafelmuziek" zorgden.... Hierna werd via een voortreffelijk uitgezochte route, die de deelnemers telkens nieuwe natuur-verrassingen bezorgde, naar Ellewoutsdijk gereden. Voordien nam men nog een kijkje bij de zogenaamde berg van Troye, waar schijnlijk een uit vroeger eeuwen da terende vluchtheuvel voor het water. AI scheen de zon, toch stond nog een frisse wind op de dijk van de in lage Ellewoutsdijk, waarheen vervol gens werd gewandeld. Maar niemand f-yan het gezelschap sloeg daarop acht 4- integendeel, het was heerlijk „uit te waaien" boven op de dijk, temidden van de onvolprezen schoonheid van 't Zeeuwse landschap. Slechts met moeite kon men zich van deze omge ving „losmaken". Via Goes werd'de terugreis aanvaard. De leiding van deze zomerexcursie was in de deskun dige handen van mr. T. Lebret uit Middelburg. Tekort aan steenzetters Omscholing te Rucphen. De beveiliging van de Nederlandse kust tegen de zee, is in volle gang. In dien de in voorbereiding zijnde plan nen, waaronder het Deltaplan, een maal tot uitvoering komen, zal ook de voorziening in de behoefte aan vakkundig personeel een rol spelen. Verwacht wordt daarom, dat vooral in het steenzettersvak binnen afzien bare tijd tekorten kunnen ontstaan met alle gevolgen van dien. Steenzet- ten is het bekleden van het dïjk- lichaam met zware keien. Het is vak werk, dat slechts door een betrekke lijk klein aantal mensen in Nederland wordt beheerst. Het ligt daarom in de bedoeling geleidelijk het aantal vak bekwame steenzetters in Nederland op te voeren. De betrokken organisatie van werk gevers heeft toegezegd, dat zij, die zich aan de rijkswerkplaats voor vak ontwikkeling te Rucphen (N.-"Br.) met goed gevolg hebben doen omscholen tot steenzetters, op de werken van haar leden kunnen worden geplaatst onder voorbehoud, dat er werk is. Dat dit laatste gedurende de eerstkomende reeks van jaren het geval zal zijn, is wel zeker. De toelating tot deze cur sus, die binnenkort zal beginnen, ge schiedt via de arbeidsbureaux. De cur sus is nieuw opgezet in nauwe samen werking met deskundigen en daar door in staat in een klein aantal maanden geoefende steenzetters af te leveren. KAyW heerlijk - verfrissend zuivert uw adem goed voor de tanden Luchtballon maakte verre reis. H Zondagmiddag vond de 10- M i| jarige Tosca Steutel uit Seroos- kerke op het strand in Vrou- H wenpolder een luchtballon, H waaraan een kaartje was be- vestigd. Bij onderzoek bleek dat de ballon afkomstig was uit Miilheim-Ruhr in Westduits- land, waar Gert Kleinpassen 't H voorwerp in de lucht heeft ge- laten. Tosca mag nu namens haar m ee ouders het onbekende Duitse vriendje uitnodigen voor een bezoek aan Serooskerke. Hei- H melijk hoopt ze zelf ook nog een tegenbezoek te kunnen i| brengen om zodoende het per ballon gelegde internationale M contact te verstevigen iWiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii „BIJ DE TIJD" Grote waardering voor nieuw gebouw. Brandweercommandant A. J. W. Mathijssen uit Middelburg verklaar de Zaterdagmiddag by de opening van de nieuwe brandweerkazerne te Goes een beetje jaloers op de Goes- se brandweerlieden te zijn. „Zo'n ka zerne moeten wij in Middelburg toch ook zien te krijgen" zei hij met dui delijk verlangen en een beter com pliment had hij zijn Goesse collega de heer H. B. Pilaar, zeker niet kun nen maken. Begrijpend sprak de heer Pilaar dan ook de hoop uit binnenkort een zelfde gebeurtenis als thans in Goes, in de Zeeuwse hoofdstad te mogen meemaken. Om drie uur hadden zich vele ge nodigden in de kazerne verzameld. Het gemeentebestuur werd vertegen woordigd door burgemeester W. C. ten Kate en de wethouders J. J. van Melle, J. Burger en H. B. Bouwman. Van de zijde der brandweer waren aanwezig de heer H. M. A. van Schendel, Rijksinspecteur van het Brandweerwezen in Zeeland en Noord Brabant, de heer J. M. van Zuilekom, waarnemend commandant van de brandweer te Bergen op Zoom, de heer A. J. W. Mathijssen, brandweercommandant te Middel burg en de heer D. Luitwieler, brandweercommandant te Vlissingen, alsmede vele brandweercommandan ten uit de Zuid Bevelandse gemeen ten en de kringhoofden en blokhoof den van de Bescherming Bevolking in Goes. Burgemeester W. C. ten Kate sprak een welkomstwoord en schet ste, dat met het tot stand komen van het nieuwe brandweergebouw een mijlpaal was bereikt. Voorts bracht hij Gedeputeerde Staten dank voor de vlotte medewerking, waarna hij de kazerne officieel overgedragen verklaarde. „Wij zijn ons ervan bewust, dat de nieuwe kazerne ons verplich tingen oplegt", zei de lieer Pilaar in zijn antivoord, „er zal van ons verlangd worden te tonen deze kazerne waard te zijn. Wij zullen onze uiterste best doen de brand- weertaak zo goed mogelyk uit te voeren." Een speciaal woord van dank had spreker voor de ontwerper van het nieuwe gebouw, de heer J. Oranje, directeur van Gemeentewerken te Goes. Hij meende deze dank het best tot uitdrukking te kunnen brengen door de heer Oranje met zijn B. B.- cursisten gelegenheid tot oefenen te geven in de nieuwe kazerne. Ook de heer Joh. de Dreu, bouwkundig op zichter bij Gemeentewerken, werd in de dank betrokken. Als stoffelijk blijk van waardering werd hem een boekenbon aangeboden. ANDERE SPREKERS. De distrietsinspecteur voor het brandweerwezen, de heer H. M. A. van Schendel, sprak zijn lof uit over de nieuwe brandweerkazerne en het MOEILIJKE OPGAVE „Blikseminslag" in zomerkamp. Ongeveer twintig E.H.B.O.-afde- lingen uit Walcheren, Zuid-Beveland en Noord-Beveland waren Zaterdag middag naar Goes gekomen om daar deel te nemen aan de Zeeuwse zomer- districtsoefening van de E.H.B.O. De ze oefeningen beogen de E.H.B.O.-ers uit verschillende plaatsen met elkaar in groot verband samen te Ieren wer ken. En dat dit tot goede prestaties kan leiden is Zaterdagmiddag wel gebleken. Binnen een uur wisten de E.H.B.O.-ers drie en twintig „slacht offers" de eerste hulp te verlenen, hoewel de opgave geenszins gemak kelijk was. Op de boerderij van de heer Noord- hoek in de Stelleweg te Kloetinge was de onderwijzer B. van der Lelie met drie en twintig leerlingetjes van de Jan Ligthartschool aan het kam peren. En terwijl de jongens in de schuur hun „bivak" hadden opgesla gen, kwam er een „hevig onweer" opzetten. Midden in de hevige on weersbui sloeg de bliksem in de schuur met „catastrophale gevolgen". Er waren jongens, die „ernstige verbrandingen" opliepen, maar ook waren er „gevallen" van schijndood door verstikking, dijbeenbreuken, schouderontwrichtingen en schedel- basisfracturen. Zodra de E.H.B.O.-ers, die in het Medisch Centrum te Goes verzameld waren, telefonisch over de „ramp" waren ingelicht, vertrokken zij met een autobus naar de ruim een kilo meter verder liggende boerderij. Snel werden de ernstige patiënten geholpen, er werd gespalkt en met brandeards vervoerd, waarna de „ge wonden" naar de noodverbandplaats werden gebracht. De jury, bestaande uit de doktoren J. Nieuwenhuijze, K, H. Wouda en H. J. Entink, mevrouw De Vries en de zusters Van de Klei en Bossert, hielden nauwlettend toe zicht. Na afloop hield dokter Entink uit Kloetinge een besprekirtg van de ge maakte foutjes. Politie houdt oogje in 't zeil op Zweedse tankboot. Door de kapitein van de Zweedse tanker „Ruth'L thans liggende in het Zevenaar-dok te Terneuzen werd Za terdag aan de politie in Terneuzen toezicht verzocht omdat te Zelzate (B.) onenigheid was ontstaan met 13 Engelse leden van de bemanning en moeilijkheden gevreesd werden. De Engelsen zullen in de loop van Maan dag het schip verlaten om via Rot terdam naar hun land terug te keren. Tot zolang houdt de Kon, Mare chaussee en de gemeentepolitie aan boord van het schip een oogje in het zeil om wanordelijkheden te voorko men. feit, dat deze voor zo'n betrekkelijk iclein bedrag zo fraai geconstrueerd is. Namens de personeelsvereniging van de brandweer bracht de voorzit ter, de heer H. Berrevoet, gelukwen sen over en liet zyn woorden verge zeld gaan van een geschenk, name lijk een electrische klok en daarmee onderstreepte hij nog eens dat de Goesse brandweer thans „bij de tijd" is. De heer A. J. W. Mathijssen sprak vervolgens namens de Kring Walche ren, de Vereniging van Brandweer commandanten en als brandweer commandant van Middelburg. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door burgemeester A. Schuit uit Kortgene, de voorzitter van de Provinciale Brandweerbond. Na op het belang van de brandweer gewezen te hebben noemde hy ook het opof ferende element van de brandweer man, namelijk het zich vrijwillig in zetten voor het algemeen belang. Vervolgens werden de genodigden in staat gesteld het gebouw te be zichtigen. Voor het Goesse publiek bestond deze gelegenheid in de avond uren. Algemene vergadering „Zevibel" (Slot van pagina 1) Ook drs. Floor kon niet juichen over de houding van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning en hij vatte zijn misnoegen kern achtig samen met de uitdrukking: „De bewindsman was dezer dagen tien jaar minister van Landbouw en tevens tien jaar minister van Voedsel voorziening. Eén dag ook had hij mi nister van Visserij kunnen zijn, maar dit is een desillusie geworden", met welke laatste strofe spreker doelde op 's ministers afwijzing van de slooppremie Jaarverslag. Een aangelegenheid, die de bijzon dere aandacht van de secretaris van „Zevibel", drs. R. Cambier, had in zijn jaarverslag, was het Drie-eilan- .denplan als voorloper van het Delta plan. De problemen, die hieraan voor de Zeeuwse visserij voornamelijk de garnalenvisserij vastzitten, zijn genoegzaam bekend. Veere zal door een dam ten Westen van de plaats worden afgesloten van het open wa ter en de vissers zullen derhalve naar een andere plaats moeten verhuizen. Voor dit probleem is nog geen oplos sing gevonden. Verschillende mogelijkheden worden 'onderzocht: een nieuwe haven voor Veere, ten Westen van de dam, of verplaatsing der vissers naar Vlissin gen of Breskens. Dit houdt echter te vens in, dat het met de garnalenvisse rij zal zijn gedaan; men zal zich op een ander gebied van de visserij moe ten gaan bekwamen. Voor de oplos sing van de thans reeds heersende en in de toekomst te vernachten proble men zal de vereniging echter geen moeite ongedaan laten. Bij de aïdoening van de huishoude lijke zaken was ook een bestuursver kiezing aan de orde. Het gehele be stuur was aftredend en er waren geen tegencandidaten opgegeven, zodat al le bestuursleden in hun functies wer den herbenoemd. De penningmeester, de heer A. C. Willemsen, burgemeester van Yerse- ke, bracht het financieel verslag uit en hierin vestigde hij er o.m. de aan dacht op, dat het voordelig saldo aan merkelijk minder was dan vorig jaar. De begroting voor 1955 werd vastge steld en de contributie bepaald op f 60.—. VANDAAG: Middelburg Electro: „Detective Father Brown", (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Jungleduivel's", (18 jaar), 20 uur; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 10—24 uur; Van Benthem en Jutting: expositie Honoré Daumier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2