Onrendabele voorziening van de electriciteit en waterleiding NIEUWS UIT DE K.EKKJÏN PREDIKBEURTEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZiAXtinJJ^Kj v J ULii Xt)üü e au v i in v i a l, üj zi a ia u w a ta u v u main u BEROEP OP PROVINCIALE STATEN Blanco mandaat gevraagd, maar waarschijnlijk tot grens van 1 millioen In het algemeen verslag van de afdelingen van de Provinciale Staten van Zeeland worden verschillende bedenkingen geuit tegen het voorstel van G. S. inzake de onrendabele voorziening van electriciteit en waterleiding. In antwoord op deze bezwaren zeggen G. S., dat de aanvrage om een blanco crediet te verstrekken voor gevallen als hier bedoeld de enige mo gelijkheid is. Zelfs globale cijfers zijn niet te overleggen, terwyl er niet ge wacht kan worden. De waterleidingbedrijven zyn bijna alle financieel niet in staat steun fco verlenen, daar zij grote tekorten hebben, welke door het departement van sociale zaken worden gedekt. Er wordt thans in commissoriaal verband met gemeentebesturen over leg gepleegd over eventuele bijdra- dragen. De verdeling van hetgeen nodig is voor de herverkavelingsgebieden is aan de betrokken autoriteiten voorge steld als volgt: a. een bijdrage van be langhebbende particulieren; b. bijdra gen van gemeenten en de provincie (waaronder dan ook van de P.Z.E.M.) en c. het dan nog ontbrekende ten las te van het R\jk. Te zijner tijd zal ook voor bui ten de herverkavelingsgebieden liggende voorzieningen een plan worden opgemaakt, maar de mees te spoed is nu nodig voor Schou- wen-Duiveland. Als dit voorstel wordt aanvaard hebben G. S. een positie, van waaruit met al de be trokkenen k: worden gesproken. Het college van G. S. heeft reeds aan de contactcommissie voor de waterleidingvoorziening verzocht een soortgelijke regeling in andere delen van Zeeland voor te berei den. Bevestigend wordt geantwoord op de vraag of iemand, die in zijn wo ning stroom en waterleiding had en fedwongen is te verhuizen zonder osten -'oor hem in zijn nieuwe wo ning deze voorzieningen kriigt. Het is niet de verwachting, dat het voorstel van Ged. Staten een millioen gulden zal vragen. Dat zou reeds te veel van de provincie vergen. Er zal met grote voorzichtig heid gehandeld moeten worden en zulks is ook het voornemen. Bij ieder geval zal de waag moeten worden gesteld of de daaraan te verlenen hulp wel in het geheel zal passen. H erverkavelingsgebieden De in het voorstel vermelde kleine commissie, ingesteld door de herver kavelingscommissie Zeeland, heeft concrete richtlijnen ontworpen voor de aansluitingen in de herverkave lingsgebieden, welke richtlijnen de be langstelling hebben van de regering. Voor zover G. S. bekend, heeft de re gering nog geen beslissing genomen. In dit verband wordt gewezen op de noodzaak van een spoedige beslissing door de Staten. Intussen vordert het stichten van boerderijen en woningen in de getrof fen gebieden, die worden verkaveld. Het gevaar is echter niet denkbeeldig, dat, daar niet kan worden gewacht op de voorziening van stroom en wa terleiding, men genoopt wordt op an dere wijze de behoefte aan licht, warmte, kracht en drinkwater te be vredigen. De daarin te investeren ka pitalen kunnen gedurende geruime tijd een obstakel worden voor de zo nodige voorziening van electriciteit en drinkwaterleiding. Wat de electriciteitsvoorziening aan gaat is men gedurende een reeks van jaren reeds bezig om geleidelijk aan tot een oplossing van dit vraagstuk te geraken. Daarom laat het zich aan zien, dat ten opzichte van de water leiding de voorzieningen omvangrij ker zullen blijken te zyn. Gewezen wordt voorts op het feit, dat 't merendeel van de Zeeuwse wa terleidingbedrijven in wezen reeds Zilveren pastoraat. Zondag a.s. hoopt deken A. Lieve- goed het feit te vieren, dat hij 25 jaar pastoor is in Oostburg. Directeur Handels dagschool Met ingang van 1 September is be noemd to directeur van de Handels dagschool te Middelburg, dr. K. Spruit aldaar. onrendabel zijn en voorts op de be perkte draagkracht der provincie. Het bepalen van een maximale som, welke ten behoeve van de voorzienin gen in de herverkavelingsgebieden zou zy'n te besteden, brengt hier geen baat. Immers veel, schier alles, hangt af van de voorwaarden, waaraan het Rijk zijn medewerking, ook ten aan zien van de provinciale hulp, bindt. Financiële gevolgen De financiële gevolgen der te ver lenen bijdragen stellen G. S. zich voor door middel van fondsvorming te re gelen op de wijze, zoals bijv. plaats vindt met subsidiën voor herstel van monumenten. Een eerste storting ad 100.000.in dat fonds is budgetair verwerkt in een aanvulling van het bij de Staten aanhangige voorstel tot wijziging der begroting 1955. De kort geleden ontvangen afrekening ter za ke van de uitkering uit het Provincie fonds over 1953 biedt daartoe de mo gelijkheid. Waterleidingmij Schouwen- Duiveland vergadert De aandeelhouders van de Waterlei ding Maatschappij „Schouwen-Duive- lana", in casu de gemeenten van het eiland, zullen op Dinsdag 19 Juli a.s. in hotel Concordia te Zierikzee ver gaderen. Naast de benoeming van een directeur, wordt voorgesteld een re- kening-courant-overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten. Ter zake van het garanderen van de geldleningen der mij. door de gemeenten/aandeelhou ders heeft deze bank een nieuw con tract ontworpen dat niet alleen geldt voor het aan te gane crediet in reke ning-courant, maar tevens voorziet in de garandering van bij wijze van geld lening op te nemen financieringsmid delen. Hierdoor wordt bereikt dat de opneming van geldleningen, na mach tiging van de vergadering, op vlotte wijze kan geschieden. De aandeelhou ders zullen verder op de hoogte wor den gebracht van de huidige gang van zaken bij de mij. op grond van een voorlopig door de raad van beheer ingesteld onderzoek. De heer J. W. van den Doel, die in de laatste aan deelhoudersvergadering tot lid van de raad van beheer gekozen was, heeft deze benoeming met aangenomen, zo dat op 19 Juli in de bestaande vaca ture door een vrije stemming voor zien zal worden. Examens Bij PBNA te Arnhem slaagden de heren J. van Hermon te Middelburg en C. Dey te Axel voor het examen adspirant-constructeur, en W. G. de Konink te Middelburg voor werkbaas gereedschap- en stempelmakerij. Vlissingen beleefde rolschaatstournooi. De finale van het tweede rolschaats tournooi te Vlissingen dat op het par cours aan de Brouwenaarstraat werd gehouden, werd door vele honderden bezoekers bijgewoond. De snelste jon gens en meisjes leverden felle strijd om de prijzen. Bij het schoonrijden bleek dat vooral de meisjes deze tak van sport goed onder de knie hadden. Soepel en sierlijk gleden zij over het asfalt en het applaus klaterde her haaldelijk op. Na afloop kwamen de prijswinnaars met hun ouders en belangstellenden bijeen in het A.N.M.B.-gebouw, waai de voorzitter van de organiserende commissie allen, die aan het welsla gen van dit festijn hebben meege werkt dank bracht. Daarna reikte de heer G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V., met veel enthousi asme de prijzen uit. De prijswinnaars waren: Jongens 6 en 7 jaar: 1. Theo Allewijnse en 2. Wim de Vries. Meisjes 6 en 7 jaar: 1 Jannïe Huizin- ga en 2 Joke Klink en 3 Tineke de Groot. Jongens 8, 9 en 10 jaar: 1 Harmen Sanders, 2 Piet Vierhout, 3 Kok Prins 4 Jan Leer, 5 Johnny But, 6 Kees van der Eyk, 7 Jopie Prins, 8 Tjerk de Gróót, 9 Lieven Dingemanse en 10 Robbie de Jager. Meisjes 8, 9 en 10 jaar: 1 Jennie Buys, 2 Sjankie Swint, 3 Greetje de Klerk, 4 Angela Kuiper, 5 Ineke Let- zer, 6 Gerda van Enenaam, 7 Paula van den Berg, 8 Marianne Goedhart, 9 Joke ten Outer, 10 Fransien Heer des. Jongens 11, 12 en 13 jaar: 1 Tonnïe Kuiper, 2 Willem Vermeulen, 3 M. Hollander. Meisjes 11, 12 en 13 jaar: 1 Elke Oehlers, 2 Jeannette Letzer, 3 Riet van Belzen, 4 Annelies Verdonk, 5 Truus Ventevogel, 6 Nel van der Linden. Schoonrijden jongens: 1 Tonny Kui per. Meisjes: 1 Gwen de Greef en 2 Hennie Vermeul, 3 Willie de Munck. De vijftienjarige Corrie Hofstede die buiten mededingen mee deed aan het schoonrijden kreeg voor haar prachtige demonstratie een aardige herinnering. Concert De muziekvereniging „Ons Genoe gen" zal Maandagavond op de Boule vard Evertsen te Vlissingen een po pulair programma van marsen en walsen uitvoeren. De marsen worden gespeeld in samenwerking met de Generale Synode Ned. Herv. Kerk De Generale Synode der Ned. Her vormde. Kerk heeft zich o.m. bezig gehouden met de procedure tot ont slagverlening aan predikanten bij kennelijke ongeschiktheid. De synode besloot iets meer zekerheden voor de betrokken predikanten aan te bren gen en de wachtgeldregeling te ver beteren. Het voorstel om de moge lijkheid aan niet-ambtsdragers preek- bevoegdheid te geven, te verruimen, werd ter uitwerking aan de techni sche commissie gegeven. Lang werd gesproken over de kwes tie van het solliciteren van predikan ten naar een beroep. De commissie van correctie had de suggestie geop- Serd een landelijke commissie voor et beroepingswerk in te stellen en ruiling van standplaats ruimer mo gelijk te maken. Het bleek, dat reeds nu de visitatoren een bemiddelende functie hebben. Na uitvoerige discus sie concludeerde de synode tot de voorzichtige weg. Zy' besloot de voor stellen van de commissie van correc tie te aanvaarden. Krachtens dit besluit komt er een commissie, door de synode benoemd, by wie predikanten de wens tot ver andering van standplaats kunnen kenbaar maken. Ook ruiling van standplaats zal mogelijk worden ge maakt. NED. HERV. KERK Beroepen te Rhenen (toez.): A J. Jorissen te Wilsum. Beroepen te Ter Aa (toez.), en te Muiden (toez.), K. Exalto cand. te Linschoten. Bedankt voor Hornaar toez.C. van der Wou te Polsbroek. GER. KERKEN Aangenomen naar Emden Ü.Fr.; Dtl. J. G. O. Goert. GER. KERKEN ART. 31 Beroepen t.c Leerdam: W. H. de Boer te Urlt. GER. GEMEENTEN Beroepen te Scherpenisse en te Tho- len: A. Elshout cand. te Rotterdam. signaalafdeling. Onder meer zullen voorts de walsen „Die lustige Witwe" van Franz Léhar en „Wiener Prater- leben" van S. Translateur worden ten gehore gebracht. Middelburg O.K.K. Schoondijke naar „Miniatuur Walcheren". Vandaag concerteert de muziekver eniging „Oefening Kweekt Kunst" uit Schoondijke o.l.v. de heer A. J. Luteyn op de tentoonstelling „Minia tuur Walcheren" in Middelburg. Het programma luidt: Westkapelle mars, P. de Rooy; Les Vespres siciliennens, G. Verdi; Wil helm Teil, ballet. G. Rossini; Wiener Madeln, wals, Ziehrer; The great litt le army, Alford; Fest Ouverture, A. Lortzing; Spaanse schetsen, E. Fül- ling; Stars and Stripes forever, J. P. Sousa. Voor het concert zal een muzikale wandeling door de stad worden ge maakt van de Markt via Lange en Korte NoordstraatKorte Heren grachtMolenwater. Bevorderd Aan de Middelbare Handelsdagschool te Middelburg zijn bevorderd tot de vierde klasse: S. J. Christiaansen te Koudekerke, H. A. Walraven van de Garde te Middelburg, A. Huibregtse te Westkapelle, J. Kooman te Oostkapel- le, P. Slabber te Westkapelle en P. Sorber te Middelburg. Middelburgse gymnasiasten naar Engeland Leerlingen van de derde, vierde en vijfde klas van het Middelburgse gymnasium maken onder leiding van hun lerares Engels, mej. A. L. Hy- mans en de leraar klassieke talen, de heer F. J. E. Tichelman, een aan trekkelijk schoolreisje. Veertien da gen lang zullen zij zich ophouden in jeugdherbergen in Engeland. Via Ostende en Dover gaat de reis naar Canterbury, daarna naar Londen. De universiteitssteden Cambridge en Ox ford worden evenmin overgeslagen. Nadat men nog een kijkje genomen heeft in Shakespeare's geboorteplaats Stratford-on-Avon reist men langs de Theems over Windson, Eton en Henley huiswaarts. Dinsdag 26 Juli zullen de gymnasiasten weer terug zijn. De scnolieren vertrekken Maan dag. Bevorderingen gymnasium Aan het gymnasium te Middelburg wer den bevorderd van de le naar de 2e klas se: Hanneke ter Bals. Annet Edelman, Pim van Geuns, Kees de Jager, Peter Hondius, Daan de Jong. Tonny de Joode, Arle Joosse. Jet Merkelijn, Adriaan Lens van Rijn, Hans de Pagter. Piet Postma, Annie Roth, Remke Tonkes, Jan Vee- ning, Anneke Ventevogel. Piet Wattel en Pim van Willenswaard. Afgewezen wer den 3 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd: Iris van Bergen, Huib Brand. Anneke Colljn, Hans van Geuns, Sjoel*: Gosses. Hans van 't Hof, Co Kooman, Pe ter de Pagter. Eveline Pyckevet, Ineke Sanderse, Henk Staverman, Marten Stol. Herexamen: 1 leerling. Afgewezen wer den 5 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar ó'e 4e klasse: Henk van Bergen. Nlni van Bergen. Ma rijke Ghijsen, Thea Jeurgens, Karei Hahlen, Lucie Kolff, Llesbeth Krips, An ne Marie Pyckevet, Anne Radder, Hono- rée Sandberg tot Essenburg, Adri Sturm, Jef Teske en Wim van Woerden. Afge wezen werden 2 leerlingen. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: Riek van Bennekom, Henk Kok, Dirk Kolff, Anneke Meulenberg, Jasper Rad der, Mielce Snoep, AndTea v. d. Ster. Her examen: 1 leerling. Afgewezen werden 3 leerlingen. Bevorderd' van 5a naar 6a klasse: Siep van de Broeke en Nico Speelman. Afge wezen werden 4. leerlingen Bevorderd van 5b naar 6b klasse: Han neke Hofman en Elsemarie Stork. Her- 1 leerling. Afgewezen: geen. Benoeming leraar Met ingang van 1 September is de heer M. van Lindt van Erk benoemd tot leraar in de Duitse taal- en letter kunde aan het Zierlkzees Lyoeum. Benoeming De heer J. J. van Veenendaal, on derwijzer aan de Openbare Lagere School te Oud-Vossemeer is met in gang van 1 October a.s. benoemd tot hoofd der openbare school te Stave- nisse. Aanrijding In de Axelse straat te Terneuzen ontstond Donderdagmorgen een aan rijding tussen een Belgische perso nenauto en de wielrijder L. uit Ter- neuzen. De fiets werd daarbij vrij ernstig beschadigd, maar de schade kon onderling worden geregeld. Eindexamen H.B.S. Voor het examen HBS-slaagden de volgende leerlingen der RHBS in Middelburg: R. R. Augustijn, S. D. de Bree, F. w. Germing. W. J. Koers, P. de Kraker, G. E. Snip, in Middel burg en P. J. Cevaal en A. C. Wie- land uit St. Laurens. Een candidaat werd Oost- en West-Souburg Voetbalvereniging R.C.S. vergaderde De Souburgse voetbalvereniging RCS kwam in jaarvergadering bijeen. Voorzitter Guiran gewaagde in zijn openingswoord o.m. van de wat te leurstellende resultaten van het afge lopen seizoen. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester wer den goedgekeurd. Het ledental steeg met 6, doch de financiële toestand was minder rooskleurig. Tegen een inkomstenbedrag van 3744,53 stond een uitgaaf van 4255.96, zodat het verenigingsjaar werd afgesloten met een nadelig saldo van 511,43. In de twee bestuursvacatures door het zich niet herkiesbaar stellen van de heren Janssen en Mijnsbergen werd voor zien door benoeming van de heren C. W. de Visser en L. v. d. Bergen. Alle overige bestuursleden werden herko zen. In de elftalcommissie kregen zit ting de heren L. Korff, J. Lammers en Jan Klap, terwijl de heren J. San derse, H. Leeman en Jac. Klap de jeugdcommissie zullen vormen. Koudekerke Vergadering Hervormde Schoolvereniging. De Hervormde Schoolvereniging te Koudekerke hield haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de tweede voorzitter, de heer J. Vos, die in het bijzonder een welkomstwoord richtte tot de nieuwe predikant te Koudekerke, ds J. H. J. Hoffman, en de nieuwe onderwyzer, de heer M. C. Dekker. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden goed gekeurd. Het hoofd der school, de heer Chr. Schipper, deelde o.m. me de, dat één zijner leerlingen een prijs had behaald met de nationale teken en schrijfwedstrijd van Veilig Ver keer. Per 1 September zullen 20 leer lingen de school verlaten, doch er; werden 22 nieuwe leerlingen inge schreven. De aftredende penning meester, de heer J. Jasperse, werd herkozen en in de vacature, ontstaan door het vertrek van ds Van Dijl, werd benoemd ds Hofman. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 7 Juli: Ni- netto Gavarone van Rottera'am; National Servant van Antwerpen: 8 Juli: Mulan van Gent. Van Viissingen vertrokken 7 Juli: Jus tus Haslinger naar Svend'oorg: Ruhrstein naar Antwerpen; Ninetto Gavarone naar Baltimore: 8 Juli: National Servant naar Narvik. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 7 Juli: Wieka van Amsterdam naar Gent: Finlandia van Boston naar Terneu zen; Start van Amsterdam; Zeevaart van Huil; Spirit van Vlaardingen; Neptunus van Rotterdam naar Gent; Pascholl van Brugge naar Gent; 8 Juli: Prins Willem HI van Rotterdam naar Zeebrugge; Fra- ternité van Rotterdam naar Gent. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 7 Juli: Twee Gebroeders naar Man chester van Terneuzen; Vrouwepolder naar Hull van Gent; Henriette naar Goo- le van Terneuzen; 8 Juli; Joost naar Norresundet van Terneuzen; Diana V naar Goole van Gent; Aaltje naar zee van Gent. VEILING GOES 8 Juli. Export- en Industrieveiling. Mad. Moutot 104.50, afw. 85. Jucunda 107.20. afw. 85. Climax 107.10 Aardbeien in kratten per doos Climax I 30—38. Aardbeien In chips per kg. Mad. Moutot I 116—122, II 102—109. Climax I 115—118. II 90—122. Kersen. Earley Rivers n 93101. Hol landers II 96—100. Markiezen II 94. Insp- Leunis II 92. Rode bessen 1 6068, II 5472. Frambozen per doos 2033. Perziken per stuk 13—19. Druiven 260. Groenten. Kropsla All 4. Komkommers AI 20—25, BI 18—22, Cl 1617. Bloemkool AI 32—42. An 31—41. BI 31, afw. 23—37. Doperwten 2937. Dubb. pr. bonen 140 170. Tuinbonen 27—33. Bospeen 1644. Rabarber 10—16. Postelein 2335. Stam- snybonen 110130. Spitskool 1213. Zil ver uien 2736. Andijvie 1720. Uien per bos 20. Waspeen 3647. Kroten 11—12. Eerstelingen 1114, kriel 810. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 8 Juii. Industrie en Export: Aardbeien zonder dop: Mad. Moutot I-n 104.50 106.50, afw. 92.00. Jucunda I 110.30—107.70, II 104.50. Climax I 110.00—111.80, H 99.20. Diverse rassen II 92.00, afw. 85.00. Aardappelen, grote 12.20—14.10, per 100 kilogram. Kersen: Earley Rivers I 90107, n 65 86. Hollanders I 98105, n 7791. Mei kersen I 63—64, II 54—41. Vroege van Werden I 8792, II 61. Suikerkersen II 45. Markiezen I 89103. II 80 per kg. Frambozen: in kratten per doos: Mal ling Promise I 2230, II 1721. Rode bessen in kratten per doos I 15— 24, II 12—17. Zwarte bessen per doos I 36. Rode bessen per kg I 5367, II 3654. Aardbeien in kratten per doos: Climax I 22—31, II 18—23. Bowa II 23. Mad. Le- febre I 17. H 15. Soldwedel I 26. Yden I 22—24. Unicum n 22. Mach. Frühernte I 25. Aardbeien per kg in chips: I 98—129, II 6598, afw. 565. Groenten: Aardappelen grote 1115 Boskroten 4',2—6>A Kropsla 3—5. Andij vie 14—17. Bloemkool 14—35. Dubb. Prin- cessen bonen 119124. Uien 12 p. bos. Ra barber 911. Bospeen 33. Doperwten 32 45. Spitskool 12. Komkommers 1426. VEILING KRABBE.VDIJKE 8 Juli. Industrieveiling. Jucunda 101.30 per 100 kg, afw. 54 per 100 kg. Gewone veiling: Climax I 2334 per doos. II 17 per doos. II 86 per kg. afw. 45 per kg. Mad. Moutot n 7235 per kg. Rode bessen: Jhr. van Tets I 1618 per doos, II 1018 per doos, III 7 per doos. Profilic I 19 per doos. I 5357 per kg. II 11—13, per doos II 3846 per kg. Frambozen: Mailing Promise II 19—23 per doos. VEILING MIDDELBURG 3 Juli. Appelen en fruit: Aardbeien per kg 64—138. Perziken per stuk 5—23. Rode bessen per doos 17110. Kersen 34-^106. Tomaten A 58—64, B 56—58, C 23—47. Vroege aardappelen. Grote en Drielin gen 515. Kriel 38. Bonken 1920. Aanvoer 100.000 kg. Groten: Bloemkool A 1745, B 824, C 916. Sla per stuk 38. Komkommers A 17—25, B 18—25, C 11—20. Dubb. Prin- cessen 140167. Tuinbonen 1824. Sav. kool 618. Spitskool 1022. Doperwten 3372. Bospeen 2852. Boskroten 318. Postelein 2142. Andijvie 327. Snijbo nen 123—142. Peulen 21—109. Spinazie 35 46. Waspeen 20—6a. Rabarber 4—14. Rode kool 22—19. VEILING THOLEN 8 Juli. Eerstelingen bonken 25.00, ge wone 16.32—17.30, poters 14.63—14.75, kriel 7.648.80. Doré gewone 17.1019.04. Aanvoer 60 ton. AARDAPPELVEILING ST. ANNALAND Doré (gewone) 15.3616.17. Drielingen 13.10. Kriel 7.07. Eerstelingen (gewone) 15.40. Drielingen 13.20. Kriel 9.51. Aanvoer 30 ton. Eerste zwarte bessen De zwarte bessenoogst staat weer voor de deur. Vrijdag werden de eer ste in Kapelle geveild. Ze waren af komstig van de firma Klema te Ka pelle en brachten 1.80 per kilogram op. Ze werden gekocht voor de Haag se markt. Over het algemeen wordt een geringe zwarte bessenoogst ver wacht, wel rekent men op goede prij- Walcheren ZONDAG 10 JULI 1955 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Muller; Biggekerke 9.30 ds. v. Duyn, 2 ds. Kwast; Dom burg 10 en 7 ds. Willemsen; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Hoffman; Vliss. straat 7 ds. Hoffman; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Meliskerke 2.30 ds. Durkstra; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Aalders, 7 dr. v. d. Linde; Oostkerk 10 ds. Don; Bioscoop 10 vic. Lingen (jeugddienst); Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Don; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. v. Duyne; „Con cordia" 9.30 jeugdkerk; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. v. 't Hof; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. de Groot; Engelse Kerk 7 ds. Blom; Noorderkapel 9 ds. Maas, 10.30 ds. Maas, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. de Groot; Vrouwen polder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. v. 't Hof, jeugdd.; Zoutelande 9.30 ds. v. Vliet, 7 ds. v. VlietSt. Laurens 10 en 7 (jeugdd.) ds. Kalkman. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Zoute lande 10.30 en 2.30 ds. Vink. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 leesd., 2.30 ds. Pontier; Domburg 10 en 2.30 ds. Flinterman; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dijkstra; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofpl.) 9.30 ds. v. Til, 2 ds. Meister, 5 ds. v. Til; Noorderkerk 9.30 ds. Meister, 5 ds. Meister; Rusthuis 2.30 ds. de Boer; Luth. kerk 7.15 ds. Pontier; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Norg; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs Ver schoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Bloemkolk; Westkapelle 9.30, en 2.30 ds. v. d. Schaaf; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 5 dienst; OostkaDelle 10 en 2.30 leesd.; Vlis singen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10.30 ds. Slagboom; Vlissingen n.o. Ver. v. Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. v. Empel. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen Willem III-kazerne 10 en 5 de heer Langstraat. VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks ln centen: Sla 2.504.60. Per stuk ln centen: Bloemkool A 49—60, B 25—33, C 10—23. Groene komkommers A 20—26, B 25, C 15—20. Witte komkom mers B 29—30, C 22—24. Per bos in centen: Selderij 12—15. Peen II 25—28. Uien 4—5. Per kg in centen: Doré I 12—14, II 7—9, kriel 4. Eerstelingen bonken 17—23, I 10— 17. H 7—13. Eerstelingen kriel 2—7. Andij vie 6—11. Rode Eerstelingen I 10—12.20, II 10—12.60, kriel 2-4. Kassnijbonen 139148. Princ. bonen 150 152. Saxa 141—142. Tuinboen 23—30. Dop erwten 3346. Peulen H 6791. Postelein 29—32. Sav. kool 12—13. Per kg ln centen: Rabarber 2—10. To maten A 52—53, B 51—54. C 42—45. Uien 15—16. Aardbeien: Regina 1 MO. Dutch Evern H 71. Bowa I 1.13—1.15. .Mad. Moutot I 1.03—1.15. II 81—104. afw. 62. Framboos- aardbeien .00. Climax 11 1.08. Witte bessen 66. Rode bessen I 70—83, II 38—76. Kersen II 51—91. VISMIJN VEERE Juli. Export garnalen aanvoer 2251, prijs per kg 120—178. Schar 71, 23—36, Bot HO. 19—28. Middel tong 158, 170—241. Rog 43. 40—50. Kreeft 1 557. Mulo-examens Goes. Voor het Mulo-diploma B slaagden Vrijdag te Goes: L. W. Groote, Hoek, Ph. J. Masel, Terneuzen, C. E. de Smidt, Axel, J. Traas, Nieuwdorp, W. Walraven, Goes, J. Polderman, W. C. Rubé, W. F. Florusse, D. Hardenberg J. H. Casteleijn te Vlissingen. Af gewezen vier candidaten. Het A-diploma werd behaald door: I. Boet en A. Beoij, Kortgene, E. F. Eekhout, D. C. Wallemassy, W. Theu- ne, J. W. Sorgedrager en C. J. Danck- aerts te Vlissingen- C. P. v. Kleunen, Goes, A. v. Riel, Middelburg, K. Brui- noge, Borssele, J. M. Oggel, Axel, H. Schikker, Bruinisse, J. L. Jonker, Haamstede, J. de Feijter, J. v. Lange- velde en M. de Braai. Terneuzen, M. J. Kok, J. Tramper en C. Sonke, Krab- bendijke, M. P. A Dierkx, M. C. Moens en S. D. Bergsma, Oostburg, Luteijn, IJzendijke, C. M. Bolijn, Zierikzee en J. N. Paulusse, Goes.. Afgewezen drie candidaten. Voor het Middenstandsdiploma slaagde M. de Braai. Universitair examen De heer R. Munters uit Middelburg slaagde voor het eerste gedeelte van het prop. examen sociologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Afscheid in kerkcentrum. In het provinciaal kerkcentrum te Middelburg werd Vrijdag afscheid genomen van mej. James uit Amster dam, die tot dusver de supervisie had over de kerkelijke maatschappelijke werksters in de provincie Zeeland. Voorts namen drie van dpze werk sters afscheid, alsmede de bureau secretaresse van het centrum, mej. J. Rot, die een functie bij de Wereldraad voor Kerken te Genève heeft aan vaard. Ds. F. S. Kloosterman, praeses van de provinciale kerkvergadering hield daarbij een afscheidstoespraak, waar na vervolgens nog het woord werd gevoerd door de heer A. W. Strubbe, namens de provinciale diaconale com missie, ds. W. F. Mctz als voorzitter van de culturele commissie, mej. Bouwman namens de maatschappe- lrjk werksters, mej. Sinke uit Middel burg en mej. Sybranda. Er werden enkele kleine geschenken aangebo den. Classisvergadering Geref. Kerken Oost-Zeeland Donderdag vergaderde de classis van de Gereformeerde Kerken, om vattend Tholen, Bergen op Zoom en Oost-Zuid-Beveland, onder voorzitter schap van ds. A. Koning, predikant te Oud-Vossemeer, in de Ger. kerk te Bergen op Zoom. De agenda vermeld de slechts het onderzoek van candi daat Ph. Stoffels te 's-Gravenhage, beroepen predikant te Rilland-Bath. Na het examen, afgenomen door de- putaten, werd geen bezwaar gevon den dat candidaat Stoffels op 7 Au gustus te Rilland-Bath in zijn ambt zal worden bevestigd. Ds. S. van Wouwe te Serooskerke (W.) sprak de jonge predikant namens deputaten toe, waarbij ds. Koning zich uit naam van de classis aansloot. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Vlissingen: de heer M. J. A. Bil, Singel 88, telefoon 619; Middelburg: de heer H Ruiter, Langcviele 49, telefoon 2637;- Kou dekerke. Zoutelande en Westkapelle: de heer H. Frirna, Duinweg 59 Zoutelande. telefoon K 1186282: Veere, Serooskerke en Oostka lelie: de heer P. J Bom, Dorps straat 2. Oostkapelle. telefoon K 1188— 276 Apotheken Vlissingen: Engerink, Sin gel 60, tel. 2025; Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, telefoon 2789. Spelers van Holland Sport' op transferlijst Het nieuwe bestuur van „Holland Sport" heeft Vrijdag de spelers G. Krist, J. Koers, C. Rijshouwer, L. Bijker, C. de Jong, J. Everse, W. J. van Zuylekom jr, J. J. Heyster, B. A. Versprille en H. J. Broeders bij de K.N.V.B. op de transferlijst ge plaatst. Meegedeeld wordt, dat de gang van zaken van de club op de normale manier zal worden voortgezet. Het nieuwe bestuur beraadt zich over een aantal vraagstukken van organisa torische aard. Men hoopt hierover te zijner tijd mededelingen te doen. Meegedeeld wordt voorts, dat Feye- noord, de club die in de afgelopen weken herhaaldelijk genoemd is" in verband met de reorganisatie van Holland Sport, generlei bemoeienis zal hebben met de verdere exploitatie van Holland Sport. Junioren-tou'-nooi. De voetbalvereniging Goes organi seert in het kader van haar jubileum viering Zondag een juniorentournooi, waaraan door 14 elftallen wordt deel genomen. De wedstrijden beginnen 's morgens om negen uur en duren voort tot 's middags zes uur. Alle wedstrqden duren 2 x 20 minuten, met uitzondering van de beide fina les, die een speeltijd van 2 x 30 mi nuten zullen hebben. De indeling luidt als volgt: A-junioren: groep A: Patrijzen A I, Middelburg A I en Vlissingen A H; groep H; Vlissingen A I, Hulst A I en Goes A I. B-junioren: Goes B I, Vlissingen - 1 en B II, Middelburg B I, Terneu zen B I .Oostburg B I, Axel B I en Hulst B I.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15