GERUCHTEN OVER ZWEMBAD TE MIDDELBURG ZONDER GROND WALCHEREN MARKTBERICHTEN SCHOOLARTSENDIENST IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN VRIJDAG 8 JULI 1955 PROVIN 01ALE ZEEUWSE OOURANT ONDERZOEK WORDT INGESTELD Ontsmettingsmiddel in het water geen oorzaak van oorklachten. In Middelburg- doen de laatste dagen merkwaardige geruchten de ronde over het nieuwe zwembad. Sommige kinderen, die in het bad hadden ge zwommen, kwamen thuis met branderige ogen en oorklachten en zelfs werden enkele oorontstekingen geconstateerd. Uiteraard is men in zulke gevallen snel geneigd om verband tussen beide zaken te leggen, maar bij een grondige informatie bleek ons evenwel, dat hiervoor geen enkele reden bestaat en dat zeker niet zonder meer kan worden betoogd zoals reeds werd gedaan dat het ontsmettingsmiddel in het water de oorzaak van de klachten is. De directeur van Gemeentewerken, de heer A. J. W. Matthijssen, verze kerde, dat het ontsmettingsmiddel o-eheei volgens de voorschriften van de pharmaceutïsche inspectie in het water wordt gedaan. Nadat het wa ter uit het kanaal in het bad is ge pompt, wordt er in totaal slechts 45 S-ram van het middel ingebracht. Bo vendien wordt bij warm weer het water dagelijks ververst en bij „nor maal" weer om de andere dag. De analyses van het water zijn volko men goed en geven geen aanleiding tot maatregelen. Dit laatste bevestig de ook de geneeskundige inspecteur voor de volksgezondheid, dokter J. Goesse gezelschappen gaven uitvoering te Domburg. Op uitnodiging van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Dom burg heeft het Zuid-Bevelandse Da meskoor Woensdagavond een uitvoe ring gegeven op het recreatieterrein te Domburg. De volksdansgroep van de gymnastiekvereniging „Kaspor- go" te Goes, pas teruggekeerd van een succesvolle buitenlandse tournee, verleende medewerking; aan deze avond. Het gebodene viel bij de toe schouwers zo in de smaak, dat het optreden van beide gezelschappen volgende maand herhaald zal wor den. Schooltandartsendienst. In het bericht over de uitreiking van saneringskaarten door de Stichting Schooltandverzorging „West Zeeuwsch Vlaanderen" opgenomen in de P.Z. C. van Donderdag werd gemeld, dat deze dienst de eerste plattelands dienst van Zeeland was. Men wijst ons er thans op, dat deze zinsnede, die was overgenomen uit de aankondiging van de Stichting Schooltandverzorging „West Zeeuwsch-Vlaanderen", onjuist 'is. Er werd reeds eerder op dit terrein gewerkt, o.a. op Walcheren, waar de eerste saneringskaarten reeds een jaar geleden werden uitgereikt. Coöperatie-kinderfeest Ter gelegenheid van de jaarlijkse Internationale Coöperatieweek, die dit jaar voor de zestigste keer wordt fehouden, heeft de VlissingseMid- elburgse Verbruiks-coöperatie „De Broederband" voor de kinderen van de leden en verbruikers een feest middag georganiseerd en wel op het landgoed „Toorenvliedt" aan de Kou- dekerkse weg. Zaterdag zullen de deelnemende kinderen uit Vlissingen en Souburg onder geleide per auto bussen worden vervoerd naar de Dam te Middelburg, waar zij zich zullen aansluiten bij hun Middelburgse vriendjes. Vandaar wordt gezamen lijk gewandeld naar het openlucht theater „Toorenvliedt", waarbij de stoet zal worden begeleid met twee muziekcorpsen, nl. „St. Caecilia" uit Vlissingen en „Excelsior" uit Middel burg. Op het landgoed zullen de kinderen worden onthaald op een kin dermiddag, waar het Haagse gezel schap „Harlekijn" een imitatie-cir cusvoorstelling zal verzorgen. Het is een circus van volwassenen voor kin deren. Clowns en acrobaten zullen hun medewerking verlenen. Om twee uur zal de stoet vanaf de Dam vertrekken langs de volgende route: Korte Delft, Lange Delft, Lan- geviele, Domburgs Schuitvlot, Lange- vieleweg, Koudekerkse weg, Tooren vliedt. De kinderen zullen op de speelweide worden onthaald op ver versingen. Indien onverhoopt het weer van dien aard zal zrjn, dat de openlucht-voorstelling niet zal door gaan, vindt de bijeenkomst plaats in het Veilinggebouw van de Walcherse veilingvereniging. Men verwacht plm. 850 kinderen, die de voorstelling zullen bijwonen. R. van de Borgh, die de analyses had bestudeerd. Dokter C. F. Frumau, die gister middag in het zwembad in overleg met het bestuur een onderzoek instel de, heeft voor alle zekerheid mon sters van het water opgezonden naar Utrecht voor nader onderzoek. Hij meende evenwel, dat het ontsmet tingsmiddel in een te geringe hoe veelheid wordt gebruikt om de oor zaak te kunnen zijn van de klachten. ANDERE REDEN Er is bovendien een andere reden aan te wijzen: er wordt namelijk de laatste tijd door bijzonder veel kin deren gebruik gemaakt van de hoge wip. Zy duiken daarbjj niet, maar springen rechtstandig naar beneden en komen daarby met vry grote snel heid in het water terecht. Met grote kracht dringt het water daarbij in neus en oren, waardoor drukverschil len optreden. Kinderen, die wat ver kouden zijn of die gevoelige slijmvlie zen hebben, krijgen vrij spoedig last van lichte ontstekingen. Wanneer Kleuter speelde met lucifers Met een doosje lucifers, dat hij had weten te bemachtigen, heeft het vier jarig zoontje van de heer Van D. in de Nieuwstraat te Goes Donderdag morgen omstreeks kwart voor negen de gcrdynen in brand gestoken. Voor de brand zich echter had kunnen uit breiden wisten politie en een brand weerman het vuur snel te doven. De brandweer, die reeds gewaarschuwd was, hoefde geen dienst te doen. zij niet springen, maar duiken, dan gïydt het water langs het lichaam, waardoor de gesignaleerde verschijn selen niefc optreden. Dokter Frumau adviseerde dan ook de ouders hun kinderen te verbieden van de hoge plank te springen, waardoor waar schijnlijk klachten worden voorko men. De vraag rijst nu vanzelfsprekend, waarom in de oude zwemschool deze verschijnselen niet optraden, en het antwoord daarop is vrij eenvoudig: de hoge wip werd daar veel minder gebruikt, omdat de waterstand in het kanaal erg laag was. Alleen ge oefende zwemmers durfden van de ze hoge plank in het kanaal te sprin gen. In het nieuwe bad evenwel is er voldoende water met het gevolg dat iedereen maar springt. Het ontsmettingsmiddel kan dus gezien de grote „plas" van het zwem bad moeilyk invloed hebben. Dokter Frumau vroeg zich zelf af of het niet mogelijk was het middel geheel weg te laten, niet alleen omdat de hoeveelheid klein is, maar ook omdat het water toch zout is. De beslissing hierover zal ook afhangen van het onderzoek in Utrecht. De conclusie van dit alles is ten slotte, dat er absoluut geen reden voor is om de kinderen thuis te hou den. Gevaar is er niet in het minst aanwezig, maar wel verdient het aanbeveling niet te springen van hoge plank. Vlissingen Veilig Verkeer organiseert veiligheidsrit. De Vereniging voor Veilig Verkeer te Vlissingen organiseert, zoals ge meld, Zaterdag in het kader van de Zomershow een vaardigheids-veilig- heidsrit voor automobilisten. Er zijn reeds verscheidene aanmeldingen bin nen, maar de organisatoren hopen op bijzonder veel deelnemers, niet zozeer om het sportieve element, maar ook omdat met name de verkeersveilig heid er mee gediend is. Van alle zij den is reeds medewerking toegezegd en ook het aantal prijzen is groot. De vaardigheidsproef wordt afgelegd op de oprit van de President Roosevelt- laan naar de Boulevard, terwijl de fi nish van de veiligheidsrit bij de Leeu- wentrap is vastgesteld. In andere plaatsen van Nederland, waar men dergelijke evenementen organiseer de, bleek dit een groot succes te zijn. Vlissingse turners demonstreerden Met bewondering, soms zelfs met verbazing hebben honderden Vlissin- gers Woensdagavond in het Bellamy- park de acrobatische verrichtingenga- degeslagen van de leden van de „Vlis singse turnvereniging" en „Oranje Nassau", die daar aantrekkelijke turndemonstraties lieten zien. De da- mens en heren van beide gymnastiek verenigingen voerden op vaak perfec te wijze oefeningen uit aan bruggen, evenwichtsbalk en paard. Vrije oefe ningen en matspringen maakten het programma afwisselend. Knotsoefe ningen en een Tiroler dans comple teerden de demonstratie. Gevonden De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 29 Juni tot 6 Juli 1955, de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevon den zijn gedeponeerd': paar herensokken, ceintuurs, verschillende sleutels, glacé handschoenen, vulpotlood, bril, koker m. plattegrondtekening, schakelarmband, speelgoedbeestje, drïewielfietsje, kinder kous, rolschaatssleutel, plastic kindertas je, postidentiteitskaart, enige rijwielen en autopeds; en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn 'te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: verschillende sleutels, kinder sokje, kinderarmbandje, badhanddoek, passer in etui, bal, geblokte handdoek, muntbiljet, dasklem. paar kinderlaarsjes, teddy-beertje, springtouw, kindertasje, vulpen, padvindersportemonnaie en staaf je soldeer. Oost- en West-Souburg Opening speeltuin Collecte De collecte voor het Groene Kruis te Grijpskerke heeft 32.06 opge- VEILING KAPELLE 7 Juli. Industrie- en exportveiling: Aardbeien zonder dop: Mad. Moutot 1 en 2 87.60—88.30, afw. 76. Jucunda I 91.40 —92.70, 2 86.70. Climax I 95. 2 87.70. Di verse rassen 2 75—82.10, afw. 54.50. B'locveiling van aardappelen grote 13.80 —13.90. Gewone veiling. Kersen: Earley Rivers 1 71—102. II 37—73 Hollanders I 86—96. 2 61—87. Meikersen 1 5254, 2 4555. Vroege van Werden 1 86, 2 72. Markiezen 1 88, 2 64. Suikerkersen 1 63 Frambozen in kratten per doos van 2 ons: Malling Promise 1 28—39, 2 24—30. Rode bessen in kratten per doos van 2 ons: 1- 16—23, 2 14—19, 3 9—10. Rode bes sen per kg: 1 65—67, 2 45—47, 3 33—33. Aardbeien in kratten per doos van 2 ons: Climax 1 18—21, 2 17. Bowa 1 18, 2 1318. Mad. Moutot 2 14, Soldwedel 1 18 Mad. Lefebre 1 17. Aardbeien in chips per kg 1 88—94, 2 55 —89, afw. 49—60. VEILING GOES Export- en industrieveilïng. Mad Moutot 89.10—90,15, afw. 75. Jucunda 95, afw. 75. Climax 96.60. Aardbeien in kratten per doos: Mad. Moutot I 18. Climax I 19—26. Soldwedel I 24. Aardbeien ln chips per kg: Mad. Mou tot I 95—101. Soldwedel II 69—71. Kersen: Earley Rivers II 82—85. Hol landers II 82—92, III 70. Markiezen II 71 VISMIJN VEERP 7 Juli. Export garnalen, aanvoer 2431, prijs per kg 150—193. Schar 322, 40—51. Bot 234, 37—44. Wijting 16. 29—38. Middel tong 314, 173—227. Rog 57, 23-47. VEILING KRABBENDIJKE 7 Juli. Industrieveiling. Jucunda 86.80 per 100 kilo. Afw- 45 per 100 kilo. Gewone veiling. Aardbeien Mad. Mou tot 2 64.00 per kilo. Regina 2 18 per doos. Climax 2 1417 per doos. Climax 2 C5— 68 per kilo. Rode bessen Jonkh. van Tets 1 19—20 per doos. Jonkh. van Tets 2 1419 per doos. VEILING „WALCHEREN" W. A. MIDDELBURG 6 Juli. Aardappelen en fruit: Aardbeien per kg. 68105, Perziken per stuk 3—24, Rode bessen per doos 30105. Kersen 36— 92, Tomaten A 6265. idem B 5170, idem C 27. Vroege aardappelen: grote en drielingen 718. kriel 511. bonken 17—20. Aanvoer: 75.000 kg. Groenten: Bloemkool A 10—29, idem B 522, idem C 813, Sla per stuk 37. Komkommers A 1824, idem B 1522, id. C 1417, Dubb. Princessen '.10124, Tuin bonen 1520, Savoyekool 5—8, Spitskool 1416, Doperwten 3651, Bospeen 2347. Boskroten 5—9, Postelein 17—32, Andijvie 3—16, Snijbonen 97—143, Peulen 62—109, Spinazie 1243, Waspeen 18—58, Rabarber 1112, Rode kool 19. Na ongeveer een jaar van voorbe reidende werkzaamheden zal de Sou- burgse Speeltuinvereniging Zaterdag 9 Juli om 3 uur haar speeltuin ope nen. De speeltuin is gelegen aan de Van Turnhoutstraat hoek Wilhelmina- straat. Op de openingsdatum zullen de vol- tende speelwerktuigen aanwezig zijn: !en glijbaan van 4 m hoogte met een afglïjlengte van 13 meter, een vaste wip en een babywip, beide plaats biedende aan 4 kinderen, een schom- mélstelling voor 4 en één voor 2 kin deren, een draaimolen voor 4 kinde ren, een glijbaan van 1 m hoog, een hobbelpaard voor 4 kinderen en za bakken. De tuin is gedurende de maanden Mei t/m September, behoudens op Zon- en feestdagen, dagelijks geo pend. Er is dagelijks toezicht aan wezig. Kinderen, die op de middag na de opening in de tuin willen spelen, moe ten om kwart voor drie op het Oran jeplein aanwezig zijn. De muziekver eniging „Vlijt en Volharding" ver trekt op dat tijdstip vanaf het Oran jeplein, voor een muzikale rondwan deling door het dorp naar de speel tuin. Na aankomst van de muziek, zal de opening plaats vinden. Veere CARILLONCONCERT. Het wekelijkse carillonconcert op de Raadhuistoren te Veere, begint a.s. Zaterdagavond weer om 8 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Fantasie, P. Benoit. 2. Menuet in Es, Mozart (arr. Nces). 3. Pizzicato, L- Dé- libes. 4. a. 2 kinderliederen, A. Lijsen, b. Wiegenlied, Flies. 5. Gebet uit „Frei- schütz", Weber. 6. Diverse geestelijke li.ederen. 7. Ave Maria, J. Denijn. 8. a. Wenn sich zwei Herzen scheiden, b. Es ist bestimmt, Mendelssohn. Vrouwenpolder Muziekuitvoering. De muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Vrouwenpolder gaf voor haar donateurs een uitvoering in het nieu we verenigingsgebouw. Na een ope ningswoord door voorzitter P. Lou- wense Hz. werd het programma op vlotte wijze afgewerkt. Hierna werd het toneelstuk „Het wereldwonder" opgevoerd. Westkapelle Oudste inwoonster overleden Te Westkapelle is op 97-jarige leeftijd de oudste inwoonster van het dorp, mevrouw de wed. W. Roelse Roelse overleden. Rubbertentoonstelling voor scholen. Donderdagmiddag om half vijf heeft mr. C. Wolf, inspecteur van het La ger Onderwijs te Goes, in het V.G.L. O.-gebouw aan de Boudewijn de Witt- straat te Goes de rubbertentoonstel ling van de Stichting „Onderwijsten toonstellingen" officieel geopend. In zijn openingswoord wees mr. Wolf er op, dat het aanschouwelijk onderwijs steeds meer terrein wint. Hij achtte dit van groot belang, daar met het be vorderen van het aanschouwelijk on derwijs de zelfwerkzaamheid gestimu leerd wordt en zich zodoende meer ontplooien kan. Bij de opening waren o.m. aanwezig mr. H. R. Bouwman, namens het ge meentebestuur van Goes en tal van leerkrachten van lagere en MULO- scholen uit Goes en omgeving. Deze tentoonstelling, welke in sa menwerking met de Hevea-fabrieken en de Rubberstichting te Delft tot stand is gekomen, beoogt de school jeugd een meer uitgebreide kennis ee geven van de Nederlandse industrie en haar producten. De rubbertentoon stelling geeft een duidelijk beeld van de wijze, waar en hoe rubber verkre gen wordt en waarvoor men rubbei gebruikt. In de komende dagen zullen de leerlingen van de scholen uit Goes en omgeving onder leiding van hun onderwijzeres de leerzame tentoon stelling bezoeken. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: H. P. Bos-Hoekema. z.; N. Goedbloed-Verhage, z,; F. J. Jobse-Lu- dikhuize, d.; A. de Vos-Haanstra, z.; T. van der Meule-Louws. z.; M. S. de Jonge- op 't Land, d.; A. J. Klercq-van Lare, z.; G. Abrahamse-Goeö'egebwe, d.; M. C. Tax-Janssen, z.; G. J. M. Wattel-Boone. d. Ondertrouwd: A. Kasse. 25 jaar, en M. H. van den Dool, 24 jaar; A. Smaardijk, 23 jaar, en J. J. Koeman 17 jaar; J. G. van Hemert, 25 jaar, en A. C. van Dors- selaer, 18 jaar. Getrouwd: M. van Westen, 29 jaar, en I. M. Schaalje, 20 jaar. Overleden: H. J. Jansen, 79 jaar, echt genoot van M. L. Jongepier; J. C. W. Pluijmers, 81 jaar, weduwnaar van M. A. Schardus. VLISSINGEN. Bevallen: E. R. v. d. Eeden-Dlerikx, z.. L. van Rooijen-v. d. Driest, z.; G. H. v.' d. Sana'e-Heeres, z.: M. Fagg-Hijman, z.; M. P. Verhage-Heijstek, z.; T. Boer- Bijlsma, z.; A. Schoonen-van Dongen, d.; M. A. Streijers-Florusse, d. Ondertrouwd: A. van der Welle, 24 jaar, E. Kooger, 20 jaar; G. Mater, 21 jaar, en J. G. Hamelink. 18 jaar; J. Lefeber, 22 jaar. en J. J. Kuijpers, 24 jaar; M. G. W. Wiessner, 28 jaar, en P. de Bruijne, 20 jr. Getrouwd: C. van der Burght, 24 jaar, en H. M. Zeilstra, 23 jaar; A. C. van Dam, 25 jaar, en E. Korteweg, 22 jaar; D. Schaap, 45 jaar. en A. E. van Druten, 30 jaar. Overleden: J. L. van Leeuwen, 90 jaar, weduwnaar van E. Sohier; M. Geelhoed, 81 jaar, weduwe van P. Kuijper; P. Sor- gedrager, 14 jaar. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: J. S. Bruijnooge-van Hane- gem, z.; J. E. Borremans-Kalle, z.; A. N. Kranenburg-Cijsouw, z.; P. Kaljouw-Kal- jouw, d.; M. Goedegebure-Spruit. z. Ondertrouwd: M. A. Andoetoe, 29 jaar, en S. S. Kiemeney, 20 jaar; A. C. Houte kamer, 49 jaar, en C. M. van der Est, 47 jaar; M. C. van Fiierenburg, 24 jaar, en L. D. de Grave, 22 jaar. Getrouwd: F. Zielman, 24 jaar, en M. Francke, 30 jaar; J. J. Huson, 24 jaar, en B. N. Wandel, 24 jaar; K. van Leeuwen, 26 jaar. en P. Cevaal, 23 jaar. Overleden: W. W. Bosloper, 79 jaar, echtg. van D. van der Klooster. SENT LAURENS. Bevallen: C. Karstanje-Fükweert, z.; C. Francke-de Visser, d. Getrouwd: L. L. van Osselaer, 38 jaar, en C. C. v. d'. Voorde, 31 jaar-, B. Kruit, 28 jaar, en M. v. d. Bosse, 26 jaar; C. P. Passenier, 33 jaar, en A. A. Kessler, 28 jaar; N. J. Boon, 25 jaar, en J. Lorier, 25 jaar. OOSTKAPELLE. Bevallen: C. Wondergem-de Voogd, z.; G, Willeboordse-Ruissen, d.; T. v. d. Meule-Louws, z.; J. F. de Rüke-Volmer, z. Ondertrouwd: P. Maljaars, 31 jaar, en P. Louws, 25 jaar. Getrouwd: A. van der Meule, 23 jaar, en S. T. Louwerse, 28 jaar. Overleden: A. M. Franken, 71 jaar; H. v. d. Kamp, 89 jaar, weduwnaar van C. D. BUteux. Jaarverslag over 1954. (Slot van pagina 1) De schoolarts voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, L. J. A. Adriaansens, maakt in het jaarverslag enige op merkingen betreffende de inrichting en vernieuwingen, welke ln vele scho len hebben plaats gevonden. Wat de verlichting betreft ziet men vooral in oudere gebouwen onvoldoen de toestanden én ook de vloeren, ven tilatie en verwarming laten in de GRIJPSKERKE. Bevallen: D. C. Cevaal-Hup, d. Ondertrouwd: J. Meijers, 59 jaar, en J. P. Geertse, 56 jaar. Overleden: M. Huijsman, 71 jaar, echt genote van M. Francke; C. W. Bierens, 77 jaar, echtgenoot van J. J. J. J. Ver burg. AAGTEKERKE. Overleden: H. J. Peper. 11 dagen. RITTHEM. Bevallen: C. P. Dekker-Barentsen, d.; P. C. Wisse-de Visser, z. Ondertrouwd: A. Cevaal, 28 jaar, en J. J. Goedhart, 22 jaar. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Bevallen: J. v. d. Slikke-Koolstra, d. Getrouwd: I. de Lange, 22 jaar, en M. E. J. Janse, 22 jaar. ARNEMUIDEN. Bevallen: F. Boogaard—Cornelisse. z.; A. de Fouw—Bras, d.; S. de Nooijer—Van de Ketterij, z.; G. PleijteSchroevers, z.; T. Marijs—De Ridder, d. Getrouwd: B. Siereveld, 20 j. en P. Ver- sluijs, 19 j.; B. Davidse, 23 j. en T. te Rid der, 19 j. Overleden: J. de Ridder, 81 j., weduwn. van H. Marijs. KOUDEKERKE. Overleden: D. v. d. Peijl, 88 jaar, we duwnaar van Sparrentak; A. Verhoek, 82 jaar, echtg. van R. Arnoïdi; M. J. Post, 79 jaar, wed. van D. Luijten; L. Wijk huis, 89 jaar, weduwnaar van M. Kop- pejan; E. Houterman, 84 jaar, weduwe van Soelen; C. Koppejan, 73 jaar, wedu we van A. de Wijze; M. Kempe, 86 jaar, weduwnaar van J. de Fever; A. J. Pison, weduwe van De Paauw, 74 jaar. DOMBURG. Bevallen: L. P. Janse-Francke, d.; D. Jobse-de Visser, z. Ondertrouwd: J. Passenier, 35 jaar, en C. Versluis, 30 jaar. Getrouwd': C. de Visser, 26 jaar. en J. Minaerhoud, 22 jaar; W. Koops, 26 jaar, en P. Brand, 26 jaar; J. Provoost, 23 jaar, en E. Boogaard, 22 jaar. Twee nieuwe Zeeuwse records verbeterd. Tijdens athletiekwedstrijden te Vlissingen. Op de Vlissingse sintelbaan hebben tal van Zeeuwse athleten en athletes Donderdagavond een interessant sportprogramma afgewerkt. Tijdens deze wedstrijden, die georganiseerd waren door „Marathon", gelukte het Willy Cijsouw een nieuw Zeeuws re cord te vestigen op het nummer speer werpen meisjes A. Zij gooide de speer 28.73 meter ver. Bea van Weyde ves tigde op het nummer kogelstoten meis jes A een nieuw Zeeuws record (11.65) De uitslagen van deze athletiekwed strijden luiden: Speerwerpen meisjes A. 1. W. Cij souw (Mar.) 28.73 meter (Nieuw Zeeuws record). 2 v. d. Weijde (Mar.) 20-80 m. Speerwerpen jongens A; 1. Luitwie- ler (Mar.) 41.50. 2. Swint (Zeeland Sport) 35.6. Discuswerpen heren. 1. v. d. Linde (Zeeland Sport) 29.60 m.2 De Brij- ne (Zeeland Sport) 28.58 m. 3. Johan- isse (Hellas) 27.65 m. 4. Smits (Z.S.) 25.65 m. Jongens B. Vèrspringen. 1. Fruijtier (M.) 5.65 m. 2. Beuninck (EMM) 5.42 m. 3. Boot (Z.S.) 5.38 m. 4. Swint (Z, S-4.95 m 800 meter heren. 1. J. J. Sinke (H.) 2.13.4. 2. R. Mondeel (E.) 2.13.5. 3. B. Walker (Z.S.) 2.14.2. 4. Zwartepoorte (E.) 2.22. Hoogspringen meisjes B. 1. v. Ooïjen (Z.S.) 1.30 m. 2. H. Cijsouw (M.) 1.25. 3. v. Gelderen (M.) 1.25. 4. Elich (M.) 1.25. 5. Elve (M.) 1.20. 6 Schipper (H.) 1.20. Jongens A. Vèrspringen. 1. Luitwie- ler (M.) 5.95 m. 2. Woudstra (E.) 5-65 m. 3. De Dreu (E.) 5.06 m. Heren 3000 meter 1 Dobbelaere (M. 9.13.3. 2. Bilius (Z.S.) 9.17.5. 3. Huich (M.) 10.59. 4. Jeras (E.) 10.34. Heren kogelstoten. 1. v. d. Linde (Z S.) 10.71 m. 2. Bos (EMM) 10.19 m. 3. Johanisse (H.) 10.01 m. 4. De Brij- ne (Z.S.) 9.08 m. 5. v. Ginkel (Z.S.) 8.98 m. 6. Boot (Z.S.) 7.86 m. Kogelstoten meisjes A. 1. v. d. Weij de (M.) 11.65 m. (Nieuw Zeeuws re cord). 2. Takema (H.) 8.80 m. 3. Tam- minga (H-) 8.66 m. Vèrspringen heren: 1. Johanisse (H.) 6.09 m. 2. Smits (Z.S.) 5.99 m. 3. v. Ginkel (Z.S.) 5.69 m. Hoogspringen meisjes A. 1. W. Cij souw (M.) 1.45 m. 2. v. d. Weijde (M.) 1.35 m. 3. Takema (H.) 1.25 m. 4. Elen- baas (Nep.) 1.15 m. 5. S de Jager iNep.) 1.15 m. Meisjes B. 60 meter. 1. A- Schipper (H 8.6 2. Jansen (M.) 8.9. 3. De We- j ver (M.) 8.9. 4. Tamminga (H.) 9.2. Meisjes A. 80 meter. 1. W. Cijsouw, 10.6. 2. Rosseel (M.) 11.2 3. Takema ■H.) 11.4, 4. Cornelisse (Nep.) 12.4. Jongens A. 100 meter. 1 Luitwieler (M Il.8 2. Koole (E.) 12.5, 3. Woud stra (E.) 13.4. 4. De Dreu (E.) 13.4. Heren 100 meter. 1. v. Ginkel (Z.S.) 11.7.' 2. Johanisse (H.) 12.2 3- B. Bosch (E.) 12.5. 4. v. Olm (Z.S.) 13. Jongens C. 60 meter. 1. Boot (Z.S.) 8.1. 2. Mulder (E.) 8.4. 3. Houwelink (Z.S.) 8.7. 4. Reinhoudt (Z.S.) 9. Jongens B. 80 meter. 1. Fruitier (M.) 10.1. 2. Beuninck (E.) 10.4. 3. Mondeel (E.) 10.5. 4. Bouwens (E.) 10.5. Meisjes C. 60 meter. 1. Weeland (M.) 9.1. 2. Roose (Z.S.) 9.2. 3. Elve (M.) 9.4. 4. Oudenaarde (M.) 9.7. „Vlissingen" start Zondag in promotiecompetitie. De eerste wedstrijd van de promo tiecompetitie voor de amateurs 1ste klasse, tussen Vlissingen en R.K. O.N.S. wordt Zondag op het terrein aan de Bosweg gespeeld. Blijkens binnengekomen aanvragen uit geheel Zeeland mag een enorme drukte wor den verwacht. Van de gelegenheid om van te voren toegangsbewijzen te ko pen, wordt dan ook reeds een druk gebruik gemaakt. De wedstrijd begint 's middags om vijf uur en zal worden voorafgegaan door een wedstrijd tussen de pupillen van Vlissingen en Zeeland Sport. Zoals bekend, zal de winnaar van deze wedstrijd op Zondag 17 Juli de strijd aanbinden tegen Maurits. Wordt Vlissingen winnaar, dan wordt deze wedstrijd in Lutterade gespeeld. Wint R.K. O.N.S., dan komt Maurits in Schaesbergen op bezoek bij R.K. O.N.S. Dit laatste zal ook het geval zijn bij een eventueel gelijk spel. Door dit systeem is het onmogelijk, dat de gehele beslissing reeds na twee wedstrijden is gevallen. Wel kan dan een van de drie clubs reeds zeker zijn van promotie, maar over de tweede plaats wordt nu in alle gevallen eerst in de laatste wedstrijd beslist. Zeeuwse volleyball-ploeg naar Amsterdam. In Augustus zal het eerste volley- ballteam van de Rijkspolitie-sportver eniging „Luctor" naar Amsterdam trekken om daar deel te nemen aan een volleyball-tournooi van het district West van de» Nederlandse Politie Sportbond. Deze eer valt aan Luctor te beurt omdat dit team als beste te voorschijn is gekomen uit een compe titie, waaraan deelgenomen werd door drie zestallen van de Zeeuwse rïjkspolitiesportvereniging Donder- dagmidag moest Luctor 1 het in het Goesse lyceum opnemen tegen Luctor II. Doordat de tweede ploeg van Luc tor niet volledig opkwam viel de overwinning reeds reglementair aan Luctor I ten deel. Laatstgenoemde ploeg nam echter alle eventuele twij fel weg door Luctor II overtuigend te verslaan door van de zes games er vijf te winnen. Het zestal van Luctor 1. dat in Au gustus Ln Amsterdam de Zeeuwse kleuren zal verdedigen, zal gekozen worden uit de volgende spelers: J. M- Bartelse (Oostburg), J. Casteleijn (Zuidzande). J. C. L. van Hest (Sas van Gent), J. Bruijnooge (Rilland Bath), F. P. A Amendt (Lamswaarde W. Kristalijn (Middelburg), D. Draaij- er (Axel), W. A. Bruggemans (Schoon- dijke) en R. van Egdom (Yerseke). oudere scholen vaak veel te wensen over. Gelukkig ziet men ook op vele plaatsen belangrijke verbeteringen en in verschillende gemeenten ook ge heel nieuwe scholen verschijnen. Gezien het aantal nieuw te bouwen scholen in de komende jaren en de vele grote verbeteringen, hier en daar al aangebracht, of nog aan te bren gen, ziet de schoolarts voor de jeugd van het gewest, wat betreft de behui zing in de scholen, een veel zonniger toekomst, dan voorheen het geval was. Ten aanzien van het lichamelijk onderwys wordt echter vaak nog belangrijk tekort geschoten. In de oudere gebouwen dienen verder ln de hygiënische voorziening in vele geva'llen verbeteringen te worden aangebracht. Aan het periodiek systematisch on derzoek werden in totaal 2734 kinde ren van 21 scholen onderworpen. On geveer 8 daarvan werd verwezen naar de huisarts voor directe behan deling. Bij het onderzoek op tubercu lose werden tijdens het verslagjaar geen belangrijke afwijkingen van tu berculeuze aard gevonden. Bij het pirquetteren reageerden 226 leerlin gen positief. De algemene lichamelij ke toestand van de groep, welke werd onderzocht is goed te noemen. Een aantal kinderen in zeer slechte alge mene conditie en voedingstoestand werd uitgezonden naar een gezond heidskolonie. waarvan de meesten in betere conditie terugkeerden. Het uitgebreide jaarverslag geeft verder onder meer de gedetailleerde bevindingen by liet periodiek syste matisch onderzoek. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 6 Juli: Wiema van Antwerpen. Bernd van Antwerpen. Irmgard Pleuger van Ciudad Trujilïo/ Middelburg. Hydra van Antwerpen. 7 Ju li: Justus Haslinger van St. Malo. Vlissingen vertrokken. 6 Juli: Malken naar Aarhus. Atlantic Ocean naar Yoko hama. Larrivet naar Gent. Lies naar Gent/ Middelburg. Wiema naar Leith. 7 Juli: Hydra naar New Castle. Gepasseerd naar Antwerpen, 6 Juli: Joost van zee/Tem. Henriette van Sho- reham/Tern. Antje van Goole Nimrod van Oxelosund. Vivo van zee/Gent. 7 Juli: Jo hannes van Londen. Arram van Mistley/ Gent. EIda van zee/Gent. Gepasseerd van Antwerpen, 6 Juli: Ohve naar Edinburgh. Averdjjk naar Zeebrugge/Vliss. rede. Gre naar Lor.den. Anóa naar Aarhus. 7 Juli: HA.S.T. I n. Boulogne/Gent. Duurt naar Boston/Gent. Wim naar Goole/Gent. Maas naar Goole/ Gent. KERKNIEUWS Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. De generale synode der Ned. Herv. kerk ging niet accoord met het voor stel van de raad voor de herderlijke zorg om bij herkiezing van kerke- raadsleden herbevestiging af te schaf fen. De synode besloot in het artikel han delend over de bevestiging van lid maten, de woorden „bij voorkeur op Palm-Zondag" te schrappen. Van een aanwijzing wanneer de bevestiging bij voorkeur dient te geschieden, wil de synode niet weten Woensdag besprak de synode de noodzakelijke technische wijzigingen in de ordinantie voor het diaconaat. Bepaald werd, dat er naast de bestaan de secties (ziekenzorg, kinderbescher ming en reclassering, gezinszorg en gezinsverzorging), ook een sectie voor het gevangeniswezen zal bestaan. Voorts bepaalde de synode dat een aantal diaconieën zich tot regionale samenwerking kan verenigen. Dit o.m. met het oog op stichting en be heer van bejaardentehuizen. Besloten werd in de ordinantie voor het opzicht tot uitdrukking te bren gen dat ambtsdragers, die ontzet zijn uit hun ambt, onder de aandacht van de visitatoren-generaal dienen te blij ven. NED. HERV. KERK. Beroepen te Waal en Koog (Texel) (toez.): A. W. F. Waardneburg, %nc. te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN. Beroepen te Berlikum: D. Loosman te Stad aan 't Haringvliet. GER. KERKEN. Beroepen te Hallum: H. van der Plaats te Oudega W. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Apeldoorn T. Dorre- stein te Opheusden en A. Elshout cand. te Rotterdam. Nagekomen advertentie.- C. F. FRUMAU arts. Middelburg. Zaterdag AFWEZIG. VERENIGING VOOR VEILIG VERKEER te Vlissingen. AAN DE LEDEN. ln samenwerking met de auto- en motorclub „De Dol fijn" organiseert de Vereni ging voor Veilig Verkeer Zaterdag a.s. een vaardigheids-veilïgheidsrit voor automobilisten. De vaardigheidsproef wordt afgelegd 'op de oprit Presi dent Rooseveltlaan naar de Boulevard. De finish van de veiligheidsrit is bij dc Leeu- wentrap. Aanvang 14.30 uur. Wij nodigen onze leden en alle belangstellenden uit deze vaardigheidsproef by te wo nen. HET BESTUUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3