ZEEUWSCH-VLAANDEREN KLOPT AAN DE DEUR VOOR EEN U.T.S. WALCHEREN Waar zijn onze schepen? GOES HEEFT THANS MODERNE BRANDWEERKAZERNE JIMMY BROWN opent een rijschool DONDERDAG 7 JULI 1955 PROV IN 01 ALE ZEEUWSE OOURANT 5 (Slot van pagina 1). zal zijn dan elders. Spreker vroeg dan ook dringend de aandacht van de staatssecretaris voor de pogingen die in liet werk worden gesteld om in Zeeuwsch Vlaanderen een U.T.S. te stichten. De directeur van de school, de heer A. de Nie, wees op het belang van de omgeving, waarin het onderwijs wordt gegeven. Verder wees hg nog op het belang van sociale vorming van de opgroeiende jeugd. Tenslotte bracht hij dank aan allen, die de uit breiding van de school mogelijk maakten. WAAR De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, verklaar de onder meer, dat hg nog steeds even grote eerbied heeft voor het oude ambacht als voor de nieuwe techniek. Ten aanzien van de U.T.S. merkte de Commissaris op, dat het provin ciaal bestuur met enige angst de vraag tegemoet ziet, in welke plaats deze school zal moeten komen. Beter ware het zijns inziens inplaats van één twee uitgebreide technische scho len in Zeeland te stichten en hy vroeg ook te dien aanzien de aan dacht van de staatssecretaris. Jhr. De Casembroot sprak tenslotte de hoop uit, dat de afgestudeerde leerlingen straks in Zeeland zouden blyven werken en dat niet de beste krachten zouden wegtrekken om naar „Holland" te emigreren. Na een rondgang door het uiterst doelmatig ingerichte gebouw, waarbn ook het door de heer A. Zweerts uit Amsterdam vervaardigde mozaiek bgzonder de aandacht trok, voerden nog verscheidene sprekers het woord In het bgzonder trok daarbg de aandacht de toespraak, die de voor zitter van de Kamer van Koophan del en fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen, ir C. A. L. Horstman, hield en waarin deze o.m. op het gro te nut van de technische scholen wees, niet alleen voor de grote en de kleine nijverheid, doch zelfs ook voor de jeugdige landbouwbevolking. Er is, aldus deze spreker, in onze streek een zo groot gebrek aan vaklieden, dat de industrieën noodgedwongen genoegen moesten nemen met een te laag geschoold personeel. Het is niet mogelgk in cgfers uit te drukken wat hier door verloren gaat aan producti viteit, ondoelmatige reparaties, grondstoffen en producten. Naar sprekers mening zullen maatrege len moeten worden getroffen om het aantal leerlingen aan de tech nische scholen te vergroten en hij zag hiervoor slechts één doelmatig middel, namelijk grotere spreiding van de lonen tussen ongeschoold en geschoold personeel. Alleen daardoor zal de toeloop vergroten. De heer Horstmann uitte verder de wens een chemische afdeling aan de school te verbinden, daar de kanaal- Gevonden voorwerpen. Bij de gemeentepolitie in Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Bruin zadeldek, verschillende porte- monnaie's met inhoud, reservewiel van auto, zwart jongensjasje met capuchon, bruine portefeuille inh. snuisterijen, huis sleutel, blauwe trainingsbroek, enkele muntbiljetten, étui verm, van schuif- maat, zwarte vulpen, badmuts, zwem broeken en handdoeken, gummistrand- emmer, doos inh. zwemkaart. rode bail- pointpen, wit halssnoer, licht metalen schakelarmband, zijden shawl, kunstge bit, houten duimstok, doublé halsketting, schoolétui, kaboutermuts, kinderarmband, dubbele bruine fietstas, tas inh. draad en zink, lichtmetalen halsketting, soksleutel, groene bal, paar wit zijden handschoenen, halsketting (gevlochten), rijwielvlaggetje, bril met hoornen montuur, bruine dames handschoen. poppenwagen, bril, bruine dameshandschoen, zilveren ringetje, arm bandje verm. zilver, drlewlelig jongens rijwiel, postduif, tasje van stroo, wieldop van auto, nagelvijl. Nieuw- en Sint Joosland BEVORDERD. Met ingang van 30 Juni j.l. is de wachtmeester der Rijkspolitie J. L. Traas te Nieuw- en Sint Joosland be vorderd tot wachtmeester eerste klas industrie chemisch is en dus kapi taal-intensief. Ten aanzien van de UTS merkte ir Horstmann o.m. op, dat men in Zeeuwsch Vlaanderen een stichtings bestuur voor de oprichting van een UTS heeft. Voor de vestigingsplaats van deze school zou spreker een be roep willen doen op Terneuzen, om dat men daar zyns inziens de nodige leerkrachten voor de algemene vak ken heeft, de technische school een zeer uitgebreide en kostbare appara tuur bezit, die mede aan het UTS-on- derwijs dienstbaar zou kunnen wor den gemaakt en omdat de afstand naar Terneuzen geen bezwaar is. Het woord werd verder nog gevoerd door de heren J. H. L. van Kimmena- de, voorzitter van de vereniging van directeuren van nijverheidsscholen, G. Smink namens de leraren, wethouder M. de Vos namens het Terneuzense gemeentebestuur, die eveneens een lans brak voor de vestiging van een UTS, de architect, D. de Bruijn, drs A. Jansen, rector van het openbaar lyceum, burgemeester H. D. Trimpe namens de naburige gemeente Zaam- slag en C. Hamelink namens het C. N.V. Nutsspaarbank Middelburg. Eind Juni bedroeg het tegoed bij de Nutsspaarbank Middelburg 12.841.610,54. Begin Juni was dat 12.782.634,79. Vorig jaar waren de ze cyfers resp. 10.926.276,79 en 10.842.206,56. Het aantal rekeninghouders be droeg per eind Juni 12.991 (vorig jaar 12.285). Onderverdeeld over Middelburg, Oostbwrg en Oostkapelle zyn deze cgfers: Middelburg eind Juni 10.665.011,06, begin Juni 10.624.696,41, vorig jaar resp. 9.327.651,53 en 9.247.223,90; Oost burg eind Juni 2.176.599,48, begin Juni 2.157.938,38, vorig jaar resp. 1.598.625,26 en 1.594.982,66; Oost kapelle: inleg tijdvak 4724,56, te rugbetaald tijdvak 4005, vorig jaar resp. 9486,14 en 4711,50. De cgfers voor sehoolsparen lui den: tegoed eind Juni 54.083,74, te goed begin Juni 54.096,82, vorig jaar resp. 45.360,03 en 45.193,98. Middelburgs echtpaar in het goud. Vandaag, Donderdag, is het voor het echtpaar L. SimonseA. O. Si- monseAcda, Pluimstraat 22 in Mid delburg een grote dag. Het is name lijk precies een halve eeuw geleden, dat de echtelieden in het huwelgks- hootje stapten. Het zal het gouden paar vandaag natuurlijk niet aan be langstelling ontbreken. Middelburg „Excelsior" concerteert. Het programma van het Molenwa terconcert, dat op 7 Juli a.s. te 8 uur in Middelburg wordt gegeven, luidt: Mars, The thin red line, K. J. Alford. Ouverture „Drusus", Fr. Jakma. MüncHener Kindl, wals, H. Komzak. Fantasie „The Geisha", S. Jones. Ju- belklange, mars, E. Uebel. The Mid- dy-mars, K. J. Alford. Fantasie „Ro- samunde", SchubertJakma. Sere nade „Napolitaine", G. Winkler. Fan tasie „Le Trouvère", G. Verdi. Appèl aux trompettes, G. Ney. Leger des Heils bestaat 90 jaar. Het Leger des Heils herdenkt in de week van 29 Juli zijn 90-jarig be staan als wereldorganisatie. In dit verband houdt de afdeling Middelburg Zaterdagavond om 8 uur een grote openluchtsamenkomst op de Markt in de muziektent. Opgevoerd wordt een proloog „Voor Christus en de mensen". Medewerking verlenen het muziekkorps en zangkoor van het Leger des Heils. Spreker zal zijn brigadier L. Nijman, de tolk van Billy Graham. BENOEMD Tot onderwijzer aan de Minister De Visserschool voor C.V.O. te Heer len werd benoemd de heer E. P. D. van Oogen te Middelburg. Openbare leeszaal en bibliotheek Middelburg. Het boekenbezit van de Openbare lees zaal en bibiiothèek in Middelburg is uit gebreid met de volgende werken: Breda, Van, 't Geluk wacht bij de evenaar: Buiiren, Van, Pam Roorda; Gras- hoff, Moeilijkheden om Sala; GreupRol- danus, Een vrouw in rook en regen; Jon- gejanDe Groot, Jocke's offer; Kampen, Van, Incident op Corsica; Maas, Onder zeven zeeën; Martin, De verre weg; Nef- kens. Eerst komt de droom; Siebesma, In de ban van de bollen; Wertheim, Vorst van de ballingschap; Zuurveen, Vonken om Mac; Costain, De zilveren beker; Heyes, De indringers; Oterdahl, Bouquet in de herfst; Patton, Goedemorgen Juf frouw Duif; Slaughter, Het huwelijkspro bleem van Dr. Spencer; Tetzner. Het zwervende schip; Ullman, De berg der verschrikking; Ullman, Dokter Windom's keuze; Baanen. Op reis door de bergen; Bosschard, Conflict en intrige in het na bije Oosten; Consequenties, Planologische, van d'e plaats der dammen in het Delta plan; Eekman, Joegoslavië; Graham, Vre de met God; Grote, Deutsche Kunst im zwanzigsten Jahrhund'ert; Hartog, Dans kunst; Jonckheere, Fierra Caliente; Jo nes Stanley. Overvloedig leven; Lahaye en Cordiez, De postduif; Quilici, Het blau we Continent; TademaSporry en Tade- Kamelen en kolibries; Tenzing en Uilman, Een droom werd 'werkelijkheid; Vriend, Bouwen, dl. 2; Vries, De, Padde stoelen; IJsseling en De Kiefte, De jonge veldbiolöog. Vlissingen Aagtekerk 6 van Sydney. Aalsum 4 van Port Sudan. Abbekerk 1 te Mombasa. Albireo 5 v. Hamburg n. Narvik. Alphard p. 4 Ouessant. Ahvakl 4 te Madras. Alamak 4 te Kuweit. Aimüijk 4 450 m. Z.W. v. Kaap Hatteras. Amsteldijk 2 van Havana. Appingedam 4 te Zeebrugge. Arenkskerk 360 m. Z. van Formosa. Averó'ijk 3 op rede van Vlissingen. Axeldijk 1 v. Buenos Aires n. New York. Alphacca 5 van Santos n. New York. Alnati 4 te Rio de Janeiro. Baud 2 te B'elawan. Blijdendljk 4 340 m, Z. van Kaap Race. Britsum 4 540 m. Z.W. v. Kaap Race. Beninkust 5 te Amsterdam. Boschfontein 6 van Amsterdam. Bolssevaln 4 30 m. N.O. v. Singapore. Cistula 4 te Istanbul. Cottlca 5 330 m. N.O. v. Paramaribo. Crania' 2 te Liverpool. Delfshaven 1 te Diamante. Dongedijk 4 te Londen. Eos p. 6 Gibraltar. Elmina 3 te Hamburg. Esso - Amsterdam p. 5 Malta. Gaasterkerk 4 te Iloil'o. Groote Beer 5 540 m. W. v. Scillys. Haulerwijk p. 4 Land's End. Heemskerk 3 600 m. N.W. v. Fremantle. Indrapoera p. 6 Kaap Finisterre. Kellia 3 300 m. N.O. v. St. Maarten. Krebsia 4 van Perth (USA). Kalyd'on 4 245 m. Z.W. v. K. Guardaful. Korovina 4 165 m. N.W. v. Oran. Kota Baroe 5 van Singapore. Katelysia 5 te Eva Peron. Kota Gede p. 5 Malta. Kota Inten 4 450 m. Z.O. v. Ponte de Galle Krebsia 4van Perth (USA). Loppersum 4 v. Port Talbot n. Meliia. Larenberg 5 van Port Talbot. Laurenskerk 3 te Bremen. Lawak 3 530 m. Z.O. v. Los Angeles. Lutterkerk 3 te Bremen. Leopoldskerk p. 6 Gibraltar. Lekhaven 3 te Bremen. Liberty Bell 4 320 m. Z.O. v. Kaap May. Lievevrouwekerk 3 270 m. Z.O. v. Bombay. Limburg p. 3 Gibraltar. Maas te Rotterdam. Maashaven 28 Juni te Montevideo. Marisa 4 120 m. Z.O. van Suez. Macoma 2 te Luanda. Meerkerk 4 van Las Palmas. Meliskerk 4 te Marseille. Muiderkerk 4 van Marseille. Mijdrecht 4 230 m. N.O. van Miami. Molenkerk 6 van Colombo. Oostkerk 5 te Marseille. Oldenbarneveit J. v., 4 925 m. N.W. v. Fremantle. Ondina 4 te Singapore. Oranje p. 5 n.m. Malta. Oranjefontein 4 120 m. N.W. v. Lissabon. Ouwerkerk 6 te Manilla. Pendrecht 5 van New York. Polydorus 2 van New York n. Alexandrië. Peperkust 4 te Takoradi. Perna 1 te Hamble. Raki 5 van Penang. Rond'o 4 van Kuweit. Rotula p. 4 Luzon Straat. Sibajak 5 van Priok. Schie 6 te Rotterdam. Sarangan 2 te Durban. Schouten 3 350 m. Z. van Colombo. Soestdijk 5 van Suez n. Djeddah. SJnabang 3 420 m. N.O. v. Townsville. Stad Leiden p. 5 Kaap Guardaful. Teiresias 4 te Beiawan. Tjibodas 3 van Osaka n, Hongkong. Tjementeng 4 850 m. Z.W. v. Mozambique Tjlbadak 1 750 m. W. van Sabang. Tjisadane 4 te Santos. Tjiluwah 4 van Djakarta. Tegelberg 4 1040 m. Z.O. v. Rio de Janeiro Verslag gemeentelijke volkscredietbank. De Gemeentelijke Volkscrediet bank te Vlissingen verleende in 1954 op 456 aanvragen een totaal crediet van 125.244. Dit komt dus neer op een gemiddelde van 275 per aan vraag. In vergelijking met vorig jaar geeft dit cijfer een stijging van 51 aan, dat in het jaarverslag wordt toegeschreven aan het feit, dat in 1954 het aantal aanvragen voor meu bilair en wasmachines naar verhou ding is gestegen. Op 31 December 1954 was het saldo van de rekening-courant die de bank met de gemeente heeft 89.507,98. Het aantal bg de bank aangesloten winkeliers steeg in 1954 van 88 tot 97, onder welke 90 middenstandsza ken, 6 grootwinkelbedrijven en 1 coöperatie. In het algemeen werd vastgesteld, dat de samenwerking naar tevreden heid van beide partijen verloopt; klachten van enig belang hebben zich niet voorgedaan. Geen enkele leveran cier trok zich terug. Behoudens een enkel geval verliep de aflossing der credieten regelmatig. De achter stand bedroeg aan het eind van het jaar slechts 1.7 tegen 2 in het voorafgaande jaar. Eén enkel geval moest in handen van de deurwaarder worden gegeven en in één geval moest tot inhouding van een deel van het loon bij de werkgever worden overge gaan. Per 1000 inwoners der gemeente werden in 1954 18 leningen verstrekt tegen 17 in 1935. P. Sorgedrager ten grave gedragen. Dinsdagmiddag is onder grote belang stelling het stoffelijk ovei'schot van de veer tien-jarige Piet Sorgedrager, die Zondagmiddag bg het zwemmen in het bad bij de Keersluisbrug ver dronken is, op de algemene begraaf plaats van Vlissingen ter aarde be steld. Behalve vele familie-leden en bekenden, waren talrijke mede-scho lieren van de overledene, die leerling was van de tweede klas der Christe- lgke ULO-school, op het kerkhof aanwezig. Door leerlingen der vierde klasse van deze school werd de baar van de aula naar het graf gedragen. Aan het graf werd onder meer het woord gevoerd door ds W. M. Maas, hervormd predikant, en door de heer A. Joritsma, hoofd van de Christeiy- ke ULO. „St. Caecilia" concerteert. Vrijdagavond a.s. om 9 uur concer teert de harmonie „St. Caecilia" te Vlissingen in het Bellamypark. Het is dan tevens voor de laatste maal dat de harmonie zonder uniform in het openbaar optreedt. Het programma bevat o.a. de mar sen „IJzer en staal" en „Hoera de muziek", verder o.a. de ouverture „Graziëla" en de wals „Donauwel- len". Zaterdag 16 Juli a.s. des namiddags ,1 de burgemeester van Vlissingen, r B. Kolff, in het Maarten Luther- huis de uniformen aan ide vereniging overdragen. Examens Voor het door P.B.N.A. te Arnhem afge nomen examen Adspirant Constructeur slaagde de heer G. J. de Rooij te Vlissin gen. ©van DE RtgiNe GE^oeöews DES tevens De vacantie tegemoet met Spencer 'g Dit jaar trekken 1.468.917 Neder- landers mét vacantie naar het buitenland. Waar U ook heengaat naar de Noorse fjorden of naar de Zwitserse meren, per Rheingold Expres of per brommerwij wensen 11 goede reis. Is er een heerlijker traditie dan die om er één heer per jaar eens helemaal uit te breken Eén goede raad: gaat U naar het buitenland, vergeetdan Uw Spencer niet. U wilt immers een volmaakte vacantiel En hoe sou dal kunnen wanneer het edele product van de beste Virginia traditie soudl Scho oltan dverzorging in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Bijeenkomst op 12 Juli te Oostburg. Op 7 April 1349 werd de Stichting Schooltandverzorging „West Zteuwsch-VJaandcren" in het leven geroepen. Het was de eerste dienst van die aard in Zeeland en tevens een der eerste in het gehele land. Thans is het zo ver, dat deze maand de eer ste gesaneerde leerlingen, die dus zes achtereenvolgende jaren onder behan deling zijn geweest, hun sanerings- kaart zulen ontvangen. Dit feit, alsmede het grote belang van de nazorg, zijn voor het bestuur aanleiding geweest om op 12 Juli a.s. te Oostburg een byeenkomst te hou den, waarvoor talrijke personen en instanties zgn uitgenodigd. Op deze dag zullen enige gesaneerde kinderen worden gecontroleerd door prof. dr. H. M. J. Scheffer, hoogleraar-direc- van het *nstituut voor de Tandheel kunde van Rijksuniversiteit te Utrecht. Prof. dr. Scheffer is tevens voorzitter van de Nederlandse ver eniging voor Sociale Tandheelkunde. Voorts zullen causerieën worden fehouden door mevr. C. J. Mijs- turm over de kleutertandverzorging en door dr. J. J. Backer Dirks, direc teur van de schooltandverzorging, over de nazorg voor de gesaneerde kinderen. UNIVERSITAIR EXAMEN Aan de gemeentel yke Universiteit te Amsterdam slaagde voor het eer ste gedeelte van het artsexamen de heer D. C. Bom uit Yerseke. Toelatingsexamen R.H.B.S. Bergen op Zoom. Voor het toelatingsexamen aan de Rijks HBS te Bergen op Zoom slaag den Maddy Beukelaar uit Tholen; Daan Bijl uit Scherpenisse; Piet Dan sen uit Rilland Bath; Joop van Gor- sel uit Tholen; Jan de Graaf uit Sta- venisse; Maja de Jong uit St. Maar- tensdyk; Marien Kakebeeke uit Ril land Bath en Jan Quist uit Oud Vos- semeer. Zoutelande Concert. Zaterdagavond geeft de muziek vereniging „Luctor et Emergo" te Zoutelande o.l.v. de heer A. Joosse haar tweede zomeravondconcert op de tent om 8 uur. Het programma is als volgt samengesteld: Onze kom pels, P. B. Bisselink. Partita Piccola, G. Boudgn. Pinksterbloemen (fanta sie) P. B. Bisselink. En Garnison, J. B. Minne. Champion, mars, S. W. Ord. Hume. Manoeuvre, mars, P. H. Stenz. Song Parade (populaire pot pourri), G. Vonk. The happy wan derer F. W. Möller-Zaroe. De Garde mars C. Z. N. Cori. Semper Fidelis, Sousa. Sint Laurens Examens. De heer M. Vinke te Sint Laurens slaagde voor het te Arnhem gehou den examen electro-technisch teke naar. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de School met de Bgbel te Souburg is benoemd mej. D. Jansen te St. Laurens. Gapinge Ringrijderij. Zaterdag a.s. wordt een ringrgderg gehouden op de weide van de heer M. Goedbloed te Gapinge. Hieraan zullen 18 rg'üers deelnemen. Collecten De Rode Kruiscollecte te Gapinge bracht f 61.60 op. Oost- en West-Souburg Bevorderingen. De wachtmeesters der Rijkspolitie C. de Rgke, H. W. Remijnse en A. Wolf, allen te Oost- en West-Souburg, werden bevorderd tot wachtmeesters der eerste klasse. t Examen Voor het te Arnhem gehouden examen adspirant electro-technisch opzichter slaagde de heer J. Looise te Oost- en West-Souburg. NA RUIM EEN JAAR Zaterdag officiële overdracht. Zaterdagmiddag om drie uur zal burgemeester mr. W. C. ten Kate de nieuwe brandweerkazerne van Goes officieel aan de gemeente-brandweer overdragen. Hiermede krijgt de Goes- se brandweer dan de beschikking over een schitterende en uiterst moderne brandweerkazerne, die in vergelijking met vele andere grotere gemeenten de toets der oritiek kan weerstaan. De totale kosten van dit bouwwerk be droegen 85.000, Woensdagavond heeft de heer J. Oranje, directeur van Gemeentewer ken te Goes, tijdens een bijeenkomst voor de pers een en ander over de bouw en inrichting van de nieuwe ka zerne verteld. Reeds in 1951 had men de plannen voor de nieuwe kazerne klaar en na vele besprekingen kon Maart van het vorig jaar op het ter rein bij de Brouwersgang met de bouw worden aangevangen. Verschillende oorzaken, waaronder de lange vorst periode van de afgelopen winter, had den tot gevolg, dat de bouw later klaar kwam dan verwacht werd. Zoals het gebouw er momenteel staat komt het nog niet volkomen tot zijn recht. De nieuwe kazerne heeft namelijk een front, dat aan het stads beeld is aangepast, maar aangezien het belendende schoolgebouw en de vroegere brandweerkazerne nog niet gesloopt kunnen worden, zal de fraaie lijn van de frontgevel pas later vol doende uitkomen. Op de begane grond bevindt zich de garage, welke plaats biedt aan vier flinke wagens, eventueel met trekker. Iedere wagen beschikt over een eigen uitrit. Naast de garage is een werkplaats, terwiji op de begane grond ook een modern geoutilleerde wasgelegenheid, een manschappenkamer, en de cen trale meldingspost werden onderge bracht. Op de tweede verdieping treft Juli U.+N.A.P. Vlissingen 3.50 Terneuzen 4.16 Hansweert 4.59 Zierikzee 5.23 Wemeldinge 5.34 HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 2.12 16.01 2.26 2.40 1.50 1.77 16.29 17.08 17.33 17.51 2.10 2.24 2.38 1.33 1.60 N.A.P. 10.03 10.31 11.05 10.42 11.06 2.Ö4 1.46 1.67 22.37 23.04 23.38 23.11 23.30 2.09 2.21 2.39 1.81 2.05 46. De waard was tamelijk dreigend op Jimmy af ko men lopen. Deze bleef rustig zitten, maar geen beweging van de ander ontging hem. De waard keek hem kwaadaardig aan. „Ik ben heel erg benieuwd naar jouw bedoelingen, ventje", gromde hij. En voordat ik die haar fijn weet, laat ik je het huis niet uit". De man draalde zich plotseling om, liep naar de buitendeur en sloot deze afDit ging zo snel in zijn werk, dat het Jimmy totaal overviel. Aileen zag Jimmy nog, dat de waard de sleutel van de buitendeur in de zak van de blauwe sloof die hij droeg, liet glijden. Jimmy beheerste zich en bleef achter zijn tafeltje zitten „Ik wist niet, dat freule Kitty mij naar een gekkenhuis had gestuurd", zei hij spottend.... De waard reageerde hier niet op. Hij liep weer i.aar zijn tapkast en bukte zich even. Jimmy heeft heel scherpe oren en daarom hoorde hij, hoe er achter in het huis een electrisch belletje weerklonk. „Kan je 't alleen niet af?" vroeg hij rustig. De waard deed alsof hij deze vraag niet hoorde. Hij begon met zijn grote harige handen op de zinken toog van de tapkast te trommelen. Op hetzelf de ogenblik hoorde Jimmy de voetstappen van iemand die snel kwam toegelopen. Er ging een deur open en er kwam een man binnen die meer weg had van een gorilla dan een mens. Jimmy had in zgn leven heel wat ongunstige individuen ontmoet, maar dit heerschap spande wel de kroon. „We hebben bezoek Hein", zei de waard grijnzend. „Iemand die de groeten komt overbren gen van de freule". En toen begon hjj bulderend te la chen.... men een kamer met slaapgelegenheid aan voor het brandpiket, een magazijn en een instructielokaal. Het instructie lokaal beslaat een oppervlakte van cir ca 50 vierkante meter en werd gerie felijk ingericht. Een der muurvlakken werd voorzien van een wandschilde ring, vervaardigd door de heer Joh. de Dreu, bouwkundig opzichter bij de Gemeentewerken. De schildering toont een oude paardenspuit in contrast met een nieuwe brandweerauto. Het zeventien meter hoge torentje dient als droogschacht voor de brand weerslangen, maar aangezien het ook voor springoefeningen gebruikt zal worden zijn op drie verdiepingen naar buiten openslaande deuren aange bracht. In de garage is een slangen- goot van circa 25 meter lengte, welke dient voor het schoonmaken van de slangen. Het gehele gebouw wordt verwarmd door middel van centrale verwarming met uitzondering van en kele kamers, welke men niet constant nodig heeft. Aangezien van vele zijden verzocht werd de brandweerkazerne te mogen bezichtigen heeft de gemeentelijke brandweer gemeend Zaterdagavond van 7 tot 9 uur de gelegenheid hier voor open te moeten stellen. Mulo-examens Goes. Voor het Mulo diploma B slaagden Woensdag te Goes: H. Mommaas, J. W. Mijnsbergen en G. F. Dewasme te Vlissingen; S. L. Meerman, Hoek; A. J. Wieles, Ter neuzen; J. S. Klap, YVaarde; M. I. Platschor, Kortgene; D. L. Huissoon, 's-Gravenpolder; C. A. v. d. Kamer, M. J. de Jonge en N. P. Littooy, Mid delburg; J. G. de Klerk, Souburg; M. J. de Jager, Wilhelminadorp en A. M. Rombout tc Goes. Afgewezen 2 can didates Het A diploma werd behaald door: C. G. Vogelaar, Krabbendijke; J. F. Zeilstra en H. Kasten te Vlissingen; D. Tazelaar, Kats; V' J. A. Verburg, Kortgene; F C. Swels en S. T. Schie dam, Axel; E. J. Tjebbes, Sluiskil; J. E. Riemens en C. M. v. d. PeSL Ter neuzen; C. H. Huissoon en J. F. Note- boom, Wolfaartsdgk; J. Hoogstrate, Kapelle; M. v. d. Weele en A. M. v. d. Visse te Goes; M. Ph. Melieste, Sas van Gent; J. F. C. Ockè, Hoek; C. Krgger, Driewegen en J. J. le Grand, Kloetinge; J. M. M. Kok, L. J. Kesse- ling, J. Bglevelt en J. P. van Riel te Middelburg. Afgewezen 2 candidates Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 5 Juli: Arnouds- polder van Antwerpen. 6 Juli. Larrivet van Duinkerken. Amstelborg van Kota/ Middelb. Maiken van Gent. Atlantic Ocean van zee. Vlissingen vertrokken. 5 Juli: Black Hawk naar Rotterdam. 6 Juli: geen. Gepasseerd naar Antwerpen, 5 Juli: Vrouwepoïder van Zeebrugge/Gent. Ar- noudspolder van Lissabon. Egbert Wagen borg van Pitea. Anda var. Boston. Ap pingedam van Zeebrugge/R'dam. Maas van IJmuiden/Gent. 6 Juli: Prinsengracht van A'dam/Tern. Diana V van Lonc'en/ Tem. Gepasseerd van Antwerpen: 5 Juli: Confiance naar Bohus/Tern. Taurus naar Thameshaven/Gent. Schie naar Rotter- dam/Vliss. rede Venus naar Goole/Gent. Lacra naar Londen/Gent. 6 Juli: Nassau- haven naar Goole/Gent. Deni naar Lon den/Gent. Maymere naar Londen. Marktberichten VISMIJN VEERE 6 Juli. Export garnalen, aanvoer 2201, prijs per kg 87—195. Schar 224. 46—58. Bot 213, 36—47. Wijting 2, 42. Middel tong 239, 167—266, Rog 40, 35—51, Tarbot 2. 55.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3