KAPPIE EN DE WEERMAKERS mm PIJN OF GRIEP! RESTAURATIE VAN THOOLSE STADHUIS AANBESTEED WALCHEREN tPlipfariive A BELANGSTELLING VOOR WERK VLISSINGSE JEUGDRAAD GROEIT üit de AETHER WOENSDAG 6 JULI 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 G. S. VERLEENDEN TOESTEMMING Ingrijpende veranderingen geprojecteerd. Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft het gemeentebe stuur van Tholen toestemming verleend tot de onderhandse aanbesteding van het Thoolse raadhuis over te gaan. De fa. Hührman te Delft, die het werk gegund is, ziet zich thans voor de taak gesteld, dit eeuwenoude mo nument dat vooral de laatste jaren in bouwvallige staat verkeerde, van binnen 'een geheel nieuwe indeling te geven en een doelmatige verdeling van de plaatsruimte te projecteren. Die veranderingen zullen inderdaad ingrijpend zyn! De raadzaal, burge meesterskamer en het secretarie zullen alle van plaats verwisselen en in nieuwe, moderne en toch door de oudheid sfeervolle ruimten worden on dergebracht. Wat nu de raadzaal is wordt in de toekomst secretarie, waar men voor alle inlichtingen, aangiften en verder gemeentelijke zaken terecht kan. De raadzaal komt nu boven te lig gen en kan via de hal met een trap worden bereikt. De secretarie wordt in de toekomst burgemeesterskamer, zodat veel van het kleine-trapjes- klimmen verdwijnen zal. De kamer die thans als kluis dienst doet, wordt dan een keukentje, zodat ook bij een nieuw interieur de ambtenaren op tijd hun koffie zullen hebben. Ook zal men binnenkort niet meer gezellig het secretarie binnenstappen en als een beklaagde in de verdachtenbank worden gehoord, maar zullen loketten in de gang direct naar de betreffende ambtenaar wijzen. Vanzelfsprekend heeft ook de dienst monumentenzorg het een en ander in de verbouwing te zeggen gehad, maar men is uitein delijk tot een uitstekende oplossing gekomen waarbij het historische en Dractische deel van de taak van het ■Thoolse stadhuis niet verwaarloosd is. DE GESCHIEDENIS Hoewel een juiste datum ontbreekt neemt men aan, dat het gothische stadhuis van Tholen omstreeks 1460 gebouwd is. In het jaar 1452 teister de een grote brand het stadje Tho len, waarbij de poorten van de stad, het stadhuis en het stadshospitaal in de as werden gelegd. Daar de vroede vaderen van Tholen in die dagen met de handen in het haar zaten, waar het geld om de schade te herstellen vandaan moest komen, verleende Phi lips van Bourgondië enige voorrech ten. Hierdoor werden de bestuurders van Tholen in staat gesteld, door het mogen berechten van manslag, welke buiten de stadsvrijheid werd begaan, het verkopen van lijfrenten, het hef fen van boeten bij uitbanning uit het stadsgebied en het in erfpacht geven van de molens en maalderijen, een behoorlijke som gelds bij elkaar te krijgen. Het 15e eeuwse stadhuis geldt zo wel wat het uiterlijk als de fraaie hal betreft, als een mooi voorbeeld van de 15e eeuwse wereldlijke bouw. In vroeger tijden bezat het stadhuis een achteruitgang, welke uitkwam op de Grote Markt. Hierlangs werden mis dadigers geleid voor het ondergaan van openbare bestraffingen. In later tijd vond men deze weg Waarschijn lijk te lang, want omstreeks het mid den van de achttiende eeuw werden de „boosdoeners" op het vierkante plein voor het stadhuis gestraft. In het jaar 1758 werd het stadhuis enigszins verbouwd en werd er voor het stadhuis een bordes aangebracht, waarvan het ornamentele gedeelte door De schutsluis te Zierikzee. PLANNEN WORDEN BESTEK KT, AAR GEMAAKT Het gemeentebestuur van Zierik zee heeft aan het ingenieursbureau Witteveen en Bos te Deventer op dracht gegeven de plannen bestek- klaar te maken voor een schutsluis met sectordeuren van 12 meter breed. De sluis zal worden gebouwd in de havenmond. Zoals bekend be sloot de raad enige tijd geleden tot de bouw, nadat van de minister van Verkeer en Waterstaat bericht was ontvangen, dat hij instemde met de bouw van een keersluis. De hogere kosten voor een schutsluis komen nu voor rekening van het gemeentebe stuur. Eindexamen H.B.S. te Middelburg. Aan de R.H.B.S. te Middelburg slaagden voor het eindexamen A de dames W. S. Taal, Middelburg, M. A. Pouwer, St. Laurens, L, C. Minder- houd, Aagtekerke, en de heren C. Hondsmerk, W. F. de Pagter, W. Reij- nierse en D. de Vries, allen te Middel burg. Afgewezen geen. Geslaagd in Delft. Geslaagd te Delft voor het propae- deutisch examen scheikundig inge nieur de heer A. van Langevelde te Sint Laurens. Geslaagd te Delft voor het propae- deutisch examen voor werktuigkundig ingenieur: W. J. C. de Clercq, Aarden- burg; A. T. J. M. Smals, Vlissingen; J. H. de Visser, Zonnemaire. Ontslag en benoeming. Aan de heren M. A. Geuze te Poort vliet en A. Minderhoud te Willielmi- nadorp is op hun verzoek eervol ont slag verleend als lid van de Raad van Beroep in de zin van de Herverkave- lingswet Walcheren 1947. Tot plaats vervangend lid van dit college werd benoemd mr. M. Tycteman te Westka- pelle. Afscheid directeur R.L.W.S. Schoondijke. In ons verslag over het afscheid van de heer Van Dijk aan de Rijks- landbouwwinterschool te Schoondijke, vermeldden wij abusievelijk, dat" bur- femeester F. A. van Rosevelt van choondijke namens het bestuur van de RLWS een tuinameublement aan bood aan de vertrekkende directeur. 1 ,er Van Rosevelt bood dit ge schenk echter aan namens het be stuur van de lagere landbouwschool. de heer Nicolaas Nuts uit Mid delburg werd uitgevoerd. Bij latere wijzigingen en uitbrei dingen zijn links en rechts de aanlig gende woningen van het gemeente huis getrokken. In het monumentale torentje be vindt zich een carillon met vyftien kleine en drie grote klokken, welke door Michaël Burgerhuys werden ge goten. Het luidklokje dateert uit 1458 en de speeltrommel uit de zestiende eeuw. Het klokkenspel werd in de laatste wereldoorlog uit de toren ge haald doch keerde na de bevrijding gelukkig weer in Tholen terug. Hulst viert in Augustus het 775-jarig bestaan. Door burgemeester A. L. S. Locke- feer is het initiatief genomen om te trachten festiviteiten te organiseren ter gelegenheid van het 775-jarig be staan van Hulst. In het gemeentehuis vond een be spreking plaats tussen de besturen van de Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer, de Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten", De St. Joseph Ghesellen, het R.K. Z. Vlaams Toneel, het Rondreizend Z. Vlaams Toneel en de Kon. Sted. Harmonie, teneinde in onderling overleg iets te kunnen bereiken. Men stelt zich voor om van 20 tot en met 28 Augustus de volgende festiviteiten te organise ren: een muziekfestival met de deel nemende verenigingen uit het Rei- naertland; middeleeuwse wagenspe len op verschillende punten in de stad, een oudheidkundige tentoonstel ling in de burgerzaal, zo mogelijk een historische optocht met medewerking van de buurtverenigingen en organi saties, terwijl daarnaast van over heidswege voor een bepaalde omlijs ting zal zorg gedragen worden. Er zal een organisatiecomité gefor meerd worden, waarvoor ook zullen worden aangetrokken vertegenwoor digers uit de Middenstand, de K.A.B., de Boerenbond en St. Adelbert. Men zal trachten de benodigde gelden bij een te krijgen door een lijstcollecte, terwijl door V.V.V. reeds een ruim be drag werd toegezegd. Op een binnenkort te houden ver gadering zullen de definitieve plan nen worden vastgesteld. Middelburg Sportdag gymnasium Middelburg. Tijdens de Dinsdag gehouden wedstrij den zwemmen schoolslag 50 meter op de door het gymnasium in Middelburg ge houden sportdag werden d'e volgende uit slagen genoteerd: 1. A. Ventevogel 57.04, meisjes 15 j. en ou der L. Kol'ff 50.03, jongens 12—15 jr., L. H. van 't Hof, 60.01, j. 15 jaar en ouder, I. D. Kolff 45.02. Meisjes vrije slag H. Hofman 48.05, jon gens D. Kolff 39.09, 2. S. v. d. Broeke, 43.01. Driekamp athletiek 1. A. Ventevogel 3 p., 2 H. v. Bas, 9 p., meisjes 15 jaar en ouder 1. M. Snoep, 3 p., 2. A. Pijckevet, 10 p., jongens 12—15 jaar 1. K. Hallen, 9 p., jongens 15 j. en ouder 1. P. Minderhout, 3 p. Vlissingen Concert „Crescendo", in Finales worden Vrijdag gehouden. Maandagavond werden op de Sin gel in Vlissingen onder grote belang stelling de voorwedstrijden in het rol schaatsen gehouden, die door de mid denstanders in het teken van de zo- mershow werden georganiseerd. De deelnemende kinderen waren verdeeld in de leeftijdsgroepen 67, 810 en 11—13 jaar. Het programma werd in snel tempo afgewerkt en er werd door de jongens en meisjes met veel animo en vaak zeer hard gereden, waarbij enkele valpartijen niet te ver mijden waren. Vrijdag worden in de Brouwenaar- straat de finales gehouden, waarin de volgende kinderen uitkomen: Meisjes van 6^-7 jaar: J. Klink, T. de Groot, J. Huizinga. Jongens van 67 jaar: T. Alewijn- se, W. de Vries. Meisjes van 810 jaar: S. Swint, J. Buys, P. v. d. Berg, G. de Klerk, A. Kuiper, I. Letzer, J. den Outer, G. van Eenennaam, M. Goedhart. Jongens van 810 jaar: L. Dinge- manse, K. v. Eijk, J. Leer, H. San ders, T. de Groot, P. Vierhout, J. But, J. Prins, R. de Jager. Meisjes van 11—13 jaar: T. Vente vogel, E. Oelilers, R. van Belzen, A. Verdonk, J. Letzer, N. v. d. Linden. Jongens van 1113 jaar: M. Hol lander, B. Vermeulen, T. Kuiper. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" WA., MIDDELBURG. 4 Juli. Aardappelen en fruit: Aardbeien per kg. 45—122. Perziken per stuk 3—26, Rode bessen per doos 28—89, Kersen 20 81, Tomaten A 72, idem B 5870, idem C 33—62. Vroege aardappelen: grote en drielin gen 10—25, Kriel 5—12, Bonken 20—25, Groenten: Bloemkool A 1126, idem B 8—11, idem C 8—10, Sla per stuk 2—5, Komkommers A 1925, idem B 1622, idem C 14—16, Dubb. princessen 137—157, Tuinbonen 9—27, Savoijekool 6—11, Spits kool 15—20, Doperwten 45—57, Bospeen 14 —35, Boskroten 6—13, Postelein 7—28, An dijvie 16—34, Snijbonen 94—115, Peulen 90120, Spinazie 2347, Waspeen 46—56, Rabarber 11—12. VISMIJN VEERE 5 Juli. Export garnalen aanvoer 2151, prijs per kg 160240. Schar 166, 4960. Bot 228, 38—57. Wijting 4, 41—47. Middel tong 189, 142—232. Rog 8, 33—37. Griet 2, 101. Tarbot 5, 170. De accordeonvereniging „Crescen do" te Vlissingen geeft a.s. Zatei-- dagavond om 8 uur onder leiding van de heer W. Meulmeester een concert in het Bellamypark. Het programma luidt: IJzer- en Staalmars, D. B. Muller; Tussen palmen en varens (wals), R. Wassenaar; Concert Ouverture, K. H. Moed; Landler (wals); Accordeonis tenmars P. v. Es; pauze; Rood, Wit, Blauw en Oranje (Paso Doble), D. Blokker; Succes wals, H. Langerak; Donauwellen (wals) I. Ivanovici; Pot pourri, arr. W. Meulmeester; Marche des Travailleurs, R. Bourmarch. Examen Geslaagd voor radiotelegrafist 2de klas de heren W. W. Glassehaert en C. Huis- son, beiden leerlingen der „De Ruyter- school" te Vlissingen. Zoutelande „Zomeravondstilte". Woensdagavond om 8 uur wordt in de Hervormde kerk te Zoutelande de tweede Zomeravondstilte gehou den. De meditatie wordt gehouden door ds. J. F. Wagener. Muzikale me dewerking wordt verleend door de zangbrigade en het muziekcorps van hel Leger des Heils te Middelburg. Winkelactie. Onder het motto: „De Zoutelandse middenstand biedt U" wordt in de week van 915 Juli a.s. (mede in het plan der verdere, in dit blad reeds eerder genoemde feestelijkhe den) door 15 deelnemende zaken een winkelactie gehouden. Aan deze actie zullen twee wedstrijden verbonden zijn: een voor het winkelende pu bliek, dat in de gelegenheid gesteld zal worden om door het verzinnen van een slagzin een der 15 beschik baar gestelde prijzen te winnen, en een etalagewedstrijd voor de deelne mers zelf. Voor deze wedstrijd, waar bij het winkelende publiek als jury zal fungeren, wordt een wisselbeke'r in het vooruitzicht gesteld. Op Za terdag 9 Juli a.s. zal de winkelweek om 3 uur n.m. door de burgemeester van de gemeente worden geopend. Veere Patiënten ontsnapten. Dinsdagmiddag arriveerde te Veere een autobus met patiënten uit een in richting voor zwakzinnigen. Deze men sen stonden onder toezicht van enkele begeleiders. Op het moment, dat de bus weer uit Veere zou vertrekken, bleek, dat twee patiënten waren ver dwenen. De politie op Walcheren werd nadat men enige tijd had ge zocht van het gebeurde in kennis gesteld en des. avonds gelukte het de politie te Serooskerke de beide ver misten aan te houden. Prijswinnaars provinciale wedstrijd Veilig Verkeer. Twee leerlingen uit de 5e klas van de Chr. H.B.S. te Middelburg werden provinciale prijswinnaars van de na tionale schrijf-, teken- en kleurwed- stry'd, uitgeschreven door het Ver bond voor Veilig Verkeer te Utrecht. Het zijn Corrie Jacobse, die de eerste prijs, 50 won en Kees Jacobse die de derde prijs, 15 in de wacht sleepte. Abram Maipauw, leerling van de Herv. school te Koudekerke won de 2e prijs, 25! (Advertentie) 4 geneesmiddelen helpen elkaar en doen dan ook wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwaehl. De combinatie Chelarine „4 doel werkelijk wonderen en brengt baal waar andere middelen falen I m TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 et Afscheid Louis Heymans Gymnasium Middelburg. Louis Heymans, docent en beel dend kunstenaar, heeft Dinsdagmid dag in de docentenzaal van het Mid delburgs gymnasium als tekenleraar aan deze instelling afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Hoe onwaar schijnlijk de gedachte voor velen is, dat de 'vitale en energieke kunstenaar Heyman thans ambtelijk „klaar" is, werd wel in duidelijke bewoordingen geschetst door de wethouder van fi nanciën en onderwijs in IMiddelburg, de heer J. K. Kögeler, die de aanwe zigen, reetor, curatoren, docenten en leerlingen tevens voorhield, dat het werk van de scheidende tekenleraar ook door de tijd zijn waarde blijft be houden. In dezelfde geest sprak de secreta ris van het curatorium, dr. B. H. D. Tellegen Azn. Er is geen eindpaal be reikt, zei hij, maar een mijlpaal. Ik hoop dat U nog vele jaren de kunst kunt dienen. Namens de vereniging van ouders wees dr. M. J. Mol op de paedagogi- sche kwaliteiten van de heer Hey mans. „U bent een groot paedagoog", zei hij en hij merkte op dat de kunst het echtpaar Heymans jong heeft ge houden. Namens de vereniging over handigde hij een geschenk. De rector van het gymnasium, dr. H. W. Fort- gens, vestigde in zijn afscheidstoe spraak nog eens de nadruk op het stempel, dat de scheidende op de schooljeugd heeft gezet. Het aantal lessen aan de school was omgekeerd evenredig aan de kwaliteit en de in vloed er van, aldus de rector, die her innerde aan een door de leerlingen uitgedachte „wijsheid" „Van Gogh is groot en Heymans is zijn profeet!" Namens het docentencorps bood hij een geschenk aan. Voor mevrouw Heymans waren er bloemen. Tenslot te beklemtoonde de ab-actis van „Ni hil sine labore", de heer P. Minder hout de goede samenwerking tussen leraar en leerlingen. Ook hij liet zijn toespraak vergezeld gaan van een af scheidscadeau. In een persoonlijk woord dankte de heer Heymans voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Hij deelde mede een plan te hebben opgesteld, waarin de eisen zijn vervat, waaraan het tekenlokaal van het te bouwen gymnasium moet voldoen. Allen ontvingen tenslotte een zelf portret van de scheidende leraar. (Slot van pagina 1) bevrijdingsdag op 5 Mei jl. en het re sultaat hiervan was zeer goed. In de komende winter zal het be stuur trachten cursussen te organi seren voor leiders van de aangeslo ten jeugdorganisaties in handenar beid, zang, muziek, spel, sport enz. Het bestuur van de Vlissingse Jeugdraad bestaat momenteel uit de neren A. H. Ie Feber, voorzitter, H. Hofman, secretaris, S. Prins, pening- meester, kapelaan C. J. van Haastert en de heer C. S. Luitwieler, leden. De heer L. de Priester is adviserend lid van het bestuur. Subsidie Van de 5000 aan subsidie, die de gemeenteraad voor dit werk vo teerde, ging 3000 naar de verschil- Oost- en West-Souburg Muzikale mars. De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" te Souburg zal Donderdag avond om half acht starten van het Mamixplein voor een muzikale mars door West-Souburg. De route is: Kerklaan, Van Doornlaan, Mamix plein, Tuindorp, Vrijburgstraat, Nw. Vlissingseweg, Abeelseweg, Nieuwe Vlissingse weg tot grens. Officiële publicaties Beslissing gemeenteraad. B. en W. van Middelburg vestigen de aandacht op de bekendmaking aan het publicatiebord betreffende: beslissing ge meenteraad van 28 Juni 1955 op de aan vraag ingevolge artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 van het R.K. School bestuur. KERKNIEUW: Ger. Gemeenten Tweetal te Marknesse J. B Bi Krabbendijke en A. Elshout cand Rotterdam te Dordrecht M. Blo); Rotterdam C. en A. Elshout cant Rotterdam. Beroepen te Utrechi Vlissingen en te Scheveningen Elshout, cand. te Rotterdam. RAAD SCHOONDIJKE Geen overeenstemming over percentage straatbelasting. Raad keerde onverrichter zake huiswaarts. De gemeenteraad van Schoondijke is Dinsdagavond wederom in openbare vergadering bijeen geweest ter behan deling van het voorstel tot invoering van een straatbelasting, waarover vo rige week Donderdag de stemmen staakten. En wederom is men niet tot een oplossing kunnen komen. B. en W. hadden hun voorstel in die voege gewijzigd, dat niet werd ge sproken over het invoeren van een straatbelasting enkele leden vonden deze uitdrukking onsympathiek maar over een verordening in de zin van art. 280 der gemeentewet, hetgeen uiteraard op hetzelfde neerkomt. In principe werd wel het besluit genomen de belasting in te voeren, maar thans kon men het over de percentages niet eens worden. Het voorstel van B. en W- sprak van 6 procent voor het on gebouwd en 3 procent voor het ge bouwd, maar dit werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Een suggestie van de heer Risseeuw-Manneke om al leen het gebouwd te belasten met 11 procent sprong af met 4 tegen 3 stem men, omdat enkele leden er tegen wa ren, dat ook de inwoners van de ge meente buiten de bebouwde kom moesten meebetalen. De vergadering werd daarop geschorst en men tracht te achter gesloten deuren overeen stemming te bereiken, maar dit had evenmin het gewenste resultaat, zo dat de raadsleden onverrichter zake huiswaarts keerden. Mulo-examens Goes. Bij de Maandag in het „Schuttershof* te Goes gehouden Mulo-examens slaag den de volgende candidaten. Diploma B: Th, M. J. de Vrieze,Oost-Souburg, M. Janse, Vlissingen, M. Burger, J. J. Diele- man- en P. Haak, Axel, P. Boogaard, Grijpskerke. Afgewezen twee candidaten. Diploma A: E. L. G. Janssens, J. van Luijk, P. N. Th. Zuidweg te Vlissingen, J. A. Oggel', F. Francke, J. v. tf. Hout en K. van Langevelde te Axel, P. Wissel, M. C. Hamelink, J. M. Klaassen en H. H. Kole te Terneuzen, W. J. Eversdijk, M. Faasse, C. M. Joosse, A. M. Karelse, C. L. F. Koeïjers, C. C. W. Matla en S. J. van Hoeve te Goes. S. A. Dhont en A. G. de Priester, Middelburg, H. C. Wolfert, Waar de, J. Zuidweg, Krabbendijke, G. J. Kloos terman, Kapelle, C. M. J. Kopmels, Kat- tendijke, J. C. de Feyter, Kloosterzande, L. A. C. Soeters, Sluiskil, W P. de Vries, Sas van Gent. A. J. van Eldik, Koudeker ke, P. J. Punt, Brekens. Afgewezen 6 can didaten. Voor het middenstandsexamen slaag den tevens C. M. Joosse, A. M. Karelse, en C. L. F. Koeijers te Goes en G. J. Kloosterman te Kapelle. Voor het diploma B slaagden Dinsdag te Goes: B. de Regt, W. Scheele en H. L. Versluijs te Axel. J. P. de Looff en K. A. van Hoven te Wissenkerke. C. J. Ne- lisse en A. M. Filius te Kamperland. G. Prummel, Renesse en A. Anker, Zierik zee. T. Huisman, Terneuzen. 2 candidaten werden afgewezen. Het A-diploma werd behaald door: W. M. Lankester, Kloetinge, L. P. Mèulen- berg, 's H. Arendskerke, A, A, van Donk en S. Maljaars te Goes. J. Mieras, H. A. Risseeuw en C. L. Vinke te Axel. R. D. Vermavie te Kemzeke (België). J. M. Hooftman, M. J. Poortvliet en W. Mou- lop te Middelburg. S. C. Nieuwenhuizen en M. J. van Gorsel te Krabbendijke. A. J. Stevense, Schore, M. G. Feijtel, Krui- ningen. K. M. L. van Es, C. F. Cornelis- se en J. Everse te Yerseke. J. Fraanje, Lewedorp, J. Huisman, Terneuzen, M. Dekker, en P. M. v. Overbeeke te Wol- faartsdijk. Afgewezen 5 candidaten. 7 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.AP. U.+N.AJ». U.N.AT. 3.20 3.46 4.27 4.53 5.04 2.11 2.24 2.39 1.47 1.74 15.30 15.59 16.36 17.05 2.11 2.24 2.37 1.35 9.32 10.01 10.35 10.11 10.34 1.72 1.83 2.02 1.51 1.72 U- •N.A.P. 22.02 2.05 22.30 2.16 23.04 2.35 22.40 1.78 22.56 2.02 45. Juichend dansten de woestijnbewoners rond de weerbol en zelfs de sta tige Bar el Knor ging zich te buiten aan enkele hup pelpasjes. „Het is feestl" riep hij. „Maagden van Bi- gaiom, komt af van de heu velen en laat ons de Gren- go's ten dans voeren". „Kijk die kerels in hun jur ken eens springen", zei dt Maat, „waarom zijn ze zi blij?" „Omdat het regent", ant woordde Kappie. „Dat kom hier wat minder voor dat bij ons in het Noorden." Bar el Knor, die dezi laatste opmerking hoorde keerde zich stralend om. „Wij minnen de regen, c zonen van een plensland" zei hij. „Daarom is die ijze ren dadel, die regen maaki zo'n groot geschenk voor ons!" „Geschenk??" herbaalde Kappie. „Ja, een groot geschenk," zei Bar el Knor, „en uit dank zult gij de rest levensdagen in ons midden doorbrengen als kamelen- hoeders. Uw „Deksels", dacht Kappie, „dat beschikt over de rest van m'n levensdagen alsof het niets is, Nooit de '<vaak meer zienaltijd dadels etennee, dat lijkt me niks!" De Maat begon te huilen. hoedënl" jammerde hij. wil geen kamelen lende verenigingen hetgeen neer komt op ongevèer 2-50 per lid 1500 naar de belde organisaties, die voor de „massa"-jeugd werken en 500 naar de jeugdraad zelf. Oók voor de komende jaren is een ge meentelijke subsidie in het vooruit zicht gesteld. Thans is echter reeds gebleken, dat 5000 weliswaar een welkome aanvulling is voor het werk van de Vlissingse Jeugdraad, maar by lange na niet toereikend. Het ge meentebestuur is bij het vaststellen van zijn bijdrage evenwel moeten uitgaan van globale schattingen en hetzelfde geldt voor de verdeling er van. Ongetwijfeld zal de jeugdraad zelf bij een volgende begroting met meer reële cijfers op tafel kunnen komen bij het uitbrengen van zijn ad vies. Het programma van de Vlissingse jeugdraad is in het reglement als volgt samengevat: 1. het leggen van contacten tussen de jeugdleiding van de aangesloten or ganisaties; 2. het samenwerken der aangesloten organisaties bij nationale feesten, al gemene hulpacties e.d.; 3. het samenwerken der aangesloten organisaties op het gebied van sport in de meest uitgebreide zin; 4. het organiseren van samenkomsten en cursussen op absoluut neutraal febied; het optreden als contactorgaan tussen de aangesloten organisaties enerzijds en de overheid anderzijds. Buiten deze genoemde punten zal de jeugdraad zich ook met andere werkzaamheden bezighouden indien deze in het belang der Vlissingse jeugd zijn en alle vertegenwoordi gers der aangesloten organisaties zich er mee kunnen verenigen. De aangesloten organisaties op het ge bied van het jeugdwerk hebben alle één of twee afgevaardigden in de jeugdraad; het gemeentebestuur wordt er in vertegenwoordigd door de wethouder van sociale zaken, de heer J. Post. Eigenlijk is het doel van de orga nisatie in het kort samen te vatten als: de algehele verheffing der Vlis singse jeugd. Men wil voorts trachten voor de vele moeilijkheden, waarmede de jeugdorganisaties te kampen heb ben, zoals gebrek aan leiding en aan ruimten voor de beoefening van han denarbeid, sport, spel, enz., een oplos sing te vinden. Door de intensieve samenwerking zal de mogelijkheid worden geschapen om aan de Vlis singse jeugd een goede vorming en een juiste vrijetijdsbesteding te ge ven. Hieraan zullen dan echter de jongeren zelf en de ouderen, die er de capaciteiten voor hebben, moeten meewerken I DONDERDAG 7 JULI. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Canadese muz. 11.35 Gram. 11.45 ,,'s Werelds achtste wonder" klankb. 12.00 Orgelspel. 1225 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. Als Intermezzo: Rep. Tour de France. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.05 „Spel met marionetten", hoorspel. 14.45 Instr. trio. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. (Inter mezzo: Rep. Tour de France). 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Prof. Dr. Ir. J. G. Kools: „Bosbouw in het Midden Oosten". 18.00 Nws. 18.15 Rep. Tour de France. 18.25 Mu- sette-ork. 19.00 Gesproken brief uit Lon den. 19.05 Pianospel. 1920 Sportproblemen. 19.30 Lichte muz. 19.55 Fototips. 20.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Kamerork. 21.10 „Zijn held", hoorspel. 22.40 Rep. Tour de Fran ce. 22.50 Sportact. 23.00 Nws 23.15 Gram. 23.25—24.00 Lichte muz. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14,00— 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.20 Idem. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch- conc. (12.30 Land- en tumb. meded. 12.33— 12.40 Wij van het land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Bariton en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Intern. Orgeiconcours 1955. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Intern, orgeiconcours 1955 (verv.). 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Promenade ork. en solist. 18.45 Le ger des Heilskwartier. 19.00 Nws.- en weer ber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant 20.20 Radio wedstrijd. 21.30 Gram. 21.45 Tijdschriften- kron. 21.55 Holland Festival 1955: Radio Philh, ork en groot koor. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15— 24.00 Holland Festival 1955: Radio Phiih. ork. en groot koor (verv.). TELEVISIEPROGRAMMA'S. N.T-S.:Eurovlsie: 16.28—18.00 Intern. Concours Hippique VARA: 20.15 Circus Franz Althoff. 21.20 Act. 2U5 ..De Hoop" filmcioeumentaire. Nagekomen advertentie. Het i.estuu. van de Polder „Oud St. Joos- land" geeft met leed wezen kennis van het overigden van de Heer J. DINGEMANSE tn de ouderdom van 71 laar. De overledene heeft 35 jaar als gezworene de belangen van de pol der met toewijding ge diend. Nieuw- en St. Joosland, 5 Juli 1955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7