Groepje jonge Middelburgers wijdt zich aan schermsport WEINIG VERRASSINGEN IN KLEIN PROGRAMMA JIMMY BROWN opent een rijschool 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 JUU 1955. SPEL VAN SIERLIJKE BEHENDIGHEID Zij zijn enige beoefenaars in Zeeland ELKE WOENSDAGAVOND kan men in het gymnastieklokaal van de Nieuwe Havenschool in Middelburg een trotpje jonge en enthousiaste hoofdstedelingen zien schennen. Gehuld in witte kleding, het masker voor het gezicht, do rechterhand, die het wapen voert, gehandschocnd beoefenen zij daar als enige Zeeuwen in verenigingsverband de schermsport. Scherm sport, indtrdaad, want z\j trainen zich niet om ten strijde te trekken. Zü zyn zuiver liefhebbers van een zuivere sport. En een mooie sport! Want wie er eenmaal mee is begonnen, wil niet meer ophouden. Dit spel van sierlijke behendigheid, waarby een groot reactie-vermogen wordt geëist laat hem of haar niet meer los. Het is daarom eigenlek verwonder lijk, dat er in Nederland zo weinig beoefenaars van de schermsport zyn. Het schermen verdient grotere belang stelling, hoewel het zeker nooit een volkssport zal worden. Als alle verenigingssporten is ook het schermen reeds zeer oud. Eigen lijk al zo oud als de mensheid. De mens uit de oudheid, die zich verde digen moest togen dieren en mede mensen vervaardigde zijn eigen wa pens. Bij schermen echter, denkt men omniddellijk aan een duel. Reeds de Grieken keudien zulke tweegevech ten. In de Middeleeuwen kwamen de eerste tournooien, waarin niet zozeer behendigheid, maar de zwaarte van de wapenen en de lichaamskracht het belangrijkste waren. In de late Middeleeuwen ontstonden scherm scholen, waar men zich in deze tak van krijgsverrichtingen kon bekwa men. De 17e en 18e eeuw betekenden voor West-Europa en met name voor Duitsland en Italië bloeitijdperken voor het schermen. Later kwam ook Frankrijk op. Italiaanse meesters hadden grote invloed op de ontwikke ling van deze sport. Bediende men zich aanvankelijk van zware wape nen, geleidelijk' werden deze, de „blanke wapenen" lichter en lichter, als gevolg van de ontwikkleling der vuurwapenen. In de vorige eeuw pas na het tijdperk van de duels werd het schermen een sport, die men terwille van de sport beoefende. Waren liet in vroeger eeuwen de ridders, die op het zwaard hun man netje stonden en daarna de officie ren, mede onder invloed van de maatschappelijke ontwikkelingen gin gen zich aan het eind van de 19e en m deze eeuw hoe langer hoe meer „gewone burgers" voor do scherm sport interesseren. Sabel, degen en floret werden hun wapenen. En zo kon het geschieden, dat ook Zeeuwen zich gegrepen voelden door de lust deze sport van behen digheid en sierlykheid te gaan be. oefenen. Omstreeks de eeuwwisse ling ontstond beoefening in vereni gingsverband. T raditie Het waren leden van de in 1891 op gerichte Middelburgse Gymnastiek vereniging „Medioburgum die het blanke wapen opnamen. Als gevolg daarvan werd ae vereniging een Gymnastiek- en Schermvereniging. Ook thans heet zy nog zo en de schermers van thans zyn dan ook voortzetters van een voor Zeeland vrij oude traditie. Toch is er een klein hiaat ontstaan, toen na de oor log geen animo bleek te bestaan. Eerst in 1953 kreeg „Medio" er weer een schermafdeling bij. Met enkele heren begon instruc teur A. H. G. Pierhagen, die men wel de „promotor" van deze sport in Zee land mag noemen. In October van het vorige jaar voegde zich daarby een aantal dames. Thans zijn er 15 actie ve beoefenaars, onder wie vijf dames. Men schermt met de floret zeer licht en ideaal voor de dames met de degen en met de sabel. De oefe ning op het laatste wapen is eerst kort geleden begonnen. Zo'n schermavond in Middelburg duurt ongeveer drie uur en na afloop daarvan is men vermoeid. Dat kan ook niet anders, want slechts zij, die over enig uithoudingsvermogen be schikken en dit dan nog weten op te voeren kunnen zich in deze sport begeven. Trainer Pierhagen neemt eerst met zijn pupillen geza menlijk de theorie van een bepaald onderdeel door. Daarna komt de prac- tyk: Men zoekt een tegenstander en begint een partfl, Veiligheid In een party gaat het niet om de houwen en de slagen of om het terug dringen van de wederparty, maar om de treffers. Wie het eerst een be paald aantal treffers heeft gegeven, wordt winnaar. Van dat treffen dient men zich een niet bloedige voorstel ling te maken. Het betekent slechts het aanraken met de punt van het trefvlak bn de „vijand". Dit vlak be slaat slechts de romp boven de heup, niet de armen. De veiligheid is ver zekerd, want behalve het masker en de handschoenen is de punt van het wapen nog van een rubberdop voor zien en bestaan er voor dames bo vendien borstpantseringen. Uiteraard zijn de mensen, die hier aan het werk zijn nog leerlingen. Maar wie hen aan het wtrk ziet, wordt ook door hun enthousiasme gegrepen. Hy krijgt dan ook een dui delijk beeld van de manier waarop wordt geschermd Gracieus gaat het toe en uitermate sportief. Trainer Pierhagen, die zyn leerlingen aanwij zingen geeft, hoopt dan ook, dat in de toekomst meer jongeren naar dit wapen zullen grijpen. Bij deze oefen- meester, die zelf reeds 80 jaar schermt van zyn 15e jaar af zullen zij welkom zyn! Zeeuws Dagblad wandeltocht. Zaterdagmiddag hebben 544 wande laars deelgenomen aan de „Zeeuws Dagblad-wandelmarsen" over 10, 15 en 25 kilometer. Tegen half vier vertrok ken de wandelaars vanuit het Schut tershof te Goes, waar zij door de ver schillende pijpercorpsen uitgeleide werden gedaan. Voor de tien kilome ter-mars voerde de route via Kloetinge terug naar Goes. De deelnemers aan de 15 kilometertocht liepen in de rich ting 's Gravenpolder tot aan de Vier- linden en door het Hogeland via Kloetinge weer naar Goes. Talrijke wandelaars liepen de 25 ki lometertocht langs 's Gravenpolder naar de zeedijk en later naar Kapelle, waar in café „De Zwaan" werd ge rust. Via Kloetinge ging het daarna op Goes aan. De uitslagen waren: 10 kilometer- tocht: 1 Goesse Kabouters (padvinde rij); 2 Kasporgo; 3 Welpen Jac. Valckegroep; 4 Wandelsportvereniging Kruiningen; Obadja, Kapelle; 6 Chr. School, Kruiningen. 15 kilometer-tocht: 1 Kasporgo; 2 Gymnastiekver. O.K.K., Goes; 3 „Tu- ni", Nieuwdorp; 4 Wandelsportver eniging Kruiningen; 5 Chr. School, Kruiningen; 6 Wandelsportvereniging Hansweert7 „Atlas", Oost-Souburg. 25 kilometer-tocht: 1 Goesse padvin- sters; 2 Nat. Reserve, Goes; 3 Vrede rust dames; 4 Vrederust verplegers; 5 Wandelgroep Oostkapelle; 6 Wandel- sportvereniging Kruiningen; 7 Zuid Westers, Oost-Souburg; 8 Vrederust heren. De Goesse padvindsters kregen met deze prestatie de wisselbeker definitief in hun bezit. Bij geen der drie marsen moesten uitvallers genoteerd worden. Vriendschappelijke wedstrijden. In Terneuzen werden Zaterdagmid dag enkele vriendschappelijke voet balwedstrijden gespeeld. De uitslagen luidden: Terneuzense Boys ISluiskil 84; Terneuzense Boys—Zaarnalag I 1—5. (Advertentie) GEZOND ROKEN KAVEEWEE Eerste rit voor de KNMV-competitie Aan de eerste rit voor de K.N.M.V.- competitie, een oriënteringsrit door Walcheren over een afstand van 70 km, welke met een voorgeschreven gemiddelde snelheid van 3o km per uur moest worden gereden, werd door 26 ryders deelgenomen, die allen kon den worden geklasseerd. De uitslag was: Soloklasse: 1 A. Bouwens, Middel burg, 5 straf punten; 2 Gerand, Kat- tendijke 10; 3 A. Eversdyk, Goes 10; 4 W. Janse, Middelburg 10; 5 Dekker, Middelburg 11; 6 De Pagter, Middel burg 12; 7 Dees, Axel 13; 8 J. Parent, Souburg 16; 9 De Klerk, Middelburg 20; 10 Geldof, Serooskerke 20; 11 Crucq, Middelburg 23. Duoklasse: 1 F. de Visser, Middel burg 6; 2 Den Hollander, Seroosker ke Y; 3 Kayser. Axel 12; 4 Huissen, Borssele 12; 5 Van Hyfte, Krabben- dyke 12; 6 Wattel, Serooskerke 16; 7 Baan, Middelburg 19; 8 Jongepier, Serooskerke 32. Autoklasse: 1 Lenstra, Goes 4; 2 P. Tilroe, Vlissingen 73 Meeueen, Axel 14; 4 De Ruysscher, Vlissingen 19; 5 Allewijn, Hoedekenskerke 416 Haak, Souburg 63; 7 J. A Leys, Kapelle 90. Bilius op 5000 meter naar A-klasse. Zondag hield de Rotterdamse atle tiekvereniging Pro Patria internatio nale wedstrijden ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van deze vereniging. De tijd die de Engelsman Foord maakte op de 5000 meter nl. 14 min. 42.5 sec. was zeer goed. Op dit nummer promoveerde Bilius van Zeeland Sport naar de A klasse met een tyd van 15 min. 51.6 sec. Henk Visser van AAC won ver springen met 7.47 meter. Verder klopte Rulander van Vlug en Lenig zijn clubgenoot Saat op de 100 me ter heren in 10.6 sec. De junior Haus van PSV nam de 800 meter jongens voor zyn rekening met de tijd van 1.57.1 sec. Op de 800 meter heren werd fel om de eerste plaats gestreden door de Duitser Setman en de Engelman Beesly gestreden. De Duitser won in de tijd van 1 min. 54.4 sec. Corry Huygen van Hollandia ves tigde wederom een nieuw Nederlands record op het nummer discuswerpen met de afstand van 44.70% meter. Hier heeft oefenmeester Pierhagen zyn pupillen op een rijtje gezetin de karakteristieke uitgangshouding, de rechterarm met het waven schuin omhoog, de linkerarm gebogen op waarts. De heer Pierhagen heeft nu gelegenheid de wapens te richten en onjuistheden in de stand te corrige ren. Uiterst rechts Pierhagen junior, al een even groot scherm-enthousiast als zyn vader! (Foto: P.Z.C.) Veel spanning in de waterpolocompetitie. Het ziet er naar uit, dat de water polocompetitie in de 3de klasse N een spannend verloop zal hebben. Baro nie moest in de derby tegen Surea 2 met een 33 gelijk spel genoegen ne men, maar ook Luctor bracht het in eigen bad tegen T.Z.V. 2 niet verder dan een puntendeling, want geen van beide teams kon het net vinden (00). Hierdoor bleef de situatie aan de kop ongewijzigd. Bruinvis begon de competitie met een 63 nederlaag tegen T.Z.V. 2. De stand is nu: Baro nie 3—4; Luctor 3—4; T.Z.V. 2 4—4; Surea 2 32; Bruinvis 10. Bij de heren in de Kring Zeeland eindigde de strijd om de tweede plaats tussen S.Z.V. en Zeehond 2 in een dui delijke 40 overwinning voor de Sou burgers. De stand is hier: Zeehond I 3—6; S.Z.V. 2—4; Zeehond II 2—2; Scheldest'room 10; Luctor II 10; Schelde 10; Bruinvis II 20. Bij de dames handhaafde Zeehond zich ongeslagen en zonder verliespun- ten aan de kop door Luctor II in Mid delburg'een 04 nederlaag te bezor gen. De stand is: Zeehond I 36; Luctor I 2—2; Schelde 3—2; S.Z.V. 10; Luctor II 10. Om het handbalkampioen- schap van Zeeland Beslissingswedstrijd nodig. De strijd om het handbalkampioen schap van Zeeland 1ste klasse da mes krijgt nog een staartje. Nadat Walcheren in Goes met 65 van To- nido had verloren, wisten de Vlissing- sen de thuiswedstrijd, die bijzonder spannend en aantrekkelijk was, met 4—2 te winnen. Hierdoor bleef de be slissing dus uit. Beide ploegen zullen elkaar nu op 12 Juli op neutraal ter rein voor de derde maal ontmoeten. Hein van Breenen is in een wegwedstrijd 342 Km. voor de drielandentrofee der de geworden met een tijd van 6 uur 28 ZEEUWSE KORFBALBOND Animo II naar onderste plaats gezakt Verrassingen heeft het betrekkelük kleine korfbalprogramma van deze week niet opgeleverd of het zou OÏympla 2 in 8 D moeten zyn, dat een fikse nederlaag van Luctor 2 kreeg te slikken. Dat Togo vry gemakkelijk van De Poel zou winnen was te voorzien. In 2 A heeft Elto het doelgemid- delde wat opgehaald ten koste van Eendracht, terwijl Swift 3 niet geheel onverwacht juist de punten binnenhaalde op Top. In 2 B behaalde Animo een gemakkelijker overwinning op Scampolo dan werd verwacht en Lnctor deed Zuidwesters met grote cijfers de terugweg aanvaarden. Uitslagen en standen. Uitslagen en standen: Eerste klasse: TogoDe Poel 92. De stand is ongewijzigd gebleven en is dus: Swift 16 uit 8; Togo 12 uit 7; Scampolo 8 uit 6; Volharding 7 uit 7; Tjoba 5 uit 7; Zeelandia 4 uit 8; De Poel 4 uit 8 en Olympia 2 uit 7. Tweede klasse A: EltoEendracht 12—0; Top—Swift 3 2—3. De stand is nu: Swift 2 10 uit 6; Elto 10 uit 7; Vopo 10 uit 8; Swift 3 7 uit 6; Top 7 uit 8; Vios 2 2 uit 5 en Eendracht 0 uit 6. Tweede klasse B: Scampolo 2 Animo 05; Luctor 1Zuidwesters 1 70. De stand is: Luctor 12 uit 7; Vitesse 12 uit 8; Vios 10 uit 6; Animo 8 uit 6; Zuidwesters 5 uit 7; Togo 2 4 uit 6; Scampolo 2 4 uit 7 en Dxos 1 uit 9. Derde klasse A: In de week ge speeld: B.K.C.A.K.C. 111 en At lasAnimo 2 70. Zondag gespeeld: StormvogelsMadjoe '55 33, Atlas B.K.C. 2—11. A.K.C.—Animo 2 7 2. De stand is hier: K.V.L. 12 uit 8; Swift 4 lOuit 7; A.K.C. 7 uit 5; B.K.C. 8 uit 7; Stormvogels 5 uit 7; Madjoe '55 4 uit 4; Atlas 4 uit 8 en Animo 2 2 uit 6. Derder klasse B: Swift 5Zuid westers 2 32, Swift 6—Top 2 84. De stand is: Swift 5 13 uit T; Swift 6 43. Toen om precies zes uur in de morgen de wekker naast Jimmy's oor begon te ratelen, had deze veel zin het lawaaierige ding met één zwaai van zijn arm van het nachtkastje te zwiepen. Maar eensklaps realiseerde Jim my zich dat hjj moest opstaan, daar hij anders grote kans liep, door de klabakken van commissaris Van Koeieneren opgepakt te worden. Jimmy sprong uit zijn bed, waste zich, kleedde zich aan en liep op zijn tenen naar beneden om Miebet en Jackie niet wakker te ma ken. Nu de kans dat hij Jackie wakker zou maken was niet groot, want dit jongmenswas niet thuis. Maar dat kon zijn vader niet vermoedenJimmy sneed snel een paar boterhammen, smeerde er wat, nam een paar happen en stak de rest in zijn zak na er een papiertje omheen gewikkeld te hebben. Hij verliet het huis, sloot de garage open en stapte in zijn „Mercuria". De motor begon direct te brommen en behoedzaam reed Jimmy de wagen naar buiten. Zijn plan stond vast. Hij moest en zou weten wat er met deze „Mercuria" aan dc hand was en wie d'e werkelijke of de vorige eigenaar was geweest. Maar eerst zette hij koers naar de garage van Klaas Klepsteel, in de hoop, dat de man nu eindelijk eens zou zijn thuis gekomen. Doch toen hij had aange beld, verscheen er een heel' verdrietige juffrouw Klep steel in de deuropening. Zij vertelde Jimmy, dat ze de hele nacht geen oog had toegedaan, want Klaas was niet thuis gekomen en hij had taal noch teken van zich laten horenJimmy knikte. „Juffrouw Klep steel", zei hij, „ik ga op onderzoek uit en ik zal niet rusten, voordat ik uw man heb gevonden, laat dat u ge zegd zijn!" 10 uit 8; Zuidwesters 2 7 uit 7; Ani mo 3 5 uit 6; Top 2 4 uit 7; Zuidwes ters 3 1 uit 5. Derde klasse CKatsTogo 3 60. We krijgen daardoor de volgende stand: Kats 11 uit 7; Blauw-wit 10 uit 7Tjoba 2 8 uit 7; Vopo 2 6 uit 6; W.K.V. 5 uit 6; Togo 3 4 uit 7 en Zee landia 2 0 uit 6. Derde klasse DDe Poel 2Blauw wit 2 11-0, Elto 2Scampolo 3 61, Olympia 2Luctor 2 16. De stand is nu: Volharding 2 16 uit 8; De Poel 2 9uit 5; Luctor 2 9 uit 6; Olympia 2 10 uit 9; Elto 2 9 uit 9; Vitesse 2 5 uit 8; Scampolo 3 2 uit 8; Blauw-wit 2 0 uit 7. Adspiranten-A: Door een 70 over winning op Swift B bleef Swift A aan de kop, doch Tjoba deed niet minder door met 170 van De Poel adspiran- ten te winnen, en aldus goede tweede te blijven. Ad spiranten C: Hier waren de Olympia adspiranten de gast van Blauw-wit en wisten op Kloetinge met 60 te winnen. Adspiranten D: Door een overwin ning van Swift vlug op Animo B met 30 bleef Swift vlug aan de leiding. raoe door Amerikaans jacht gewonnen In 20 dagen de oceaan over. Het Amerikaanse jacht „Carina H" is als eerste door de finish gegaan in de transatlantische race om de beker van de koning van Zweden. Het werd ongeveer drie uur later gevolgd door het enige andere Amerikaanse jaoht dat aan de wedstrijd heeft deelgeno men, de „Circe". Het klassement voor deze race van Newport, Rhode Island, naar Mar- strand (Zweden), de eerste die sinds 1935 is gehouden, wordt berekend met inachtneming van de lengte van de boten en het zeiloppervlak. En kele andere jachten, die Zaterdag morgen nog niet binnen waren, had den volgens het handicapsysteem be tere kansen dan de twee Amerikaan se boten. De „Carina" heeft voor de tocht van 3450 zeemijlen 20 dagen 8 uren 16 minuten 28 seconden nodig gehad. Slechts twee dagen scheen de zon, en het betrokken weer was een van de grootste moeilijkheden van de tocht aangezien de sterren slechts zelden zichtbaar waren. De zwaarste dag was de 22e Juni toen er een wind stond van 70 mijl per uur en de gol ven in het midden van de Atlantische Oceaan hoger dan 3 meter waren. FEUILLETON „Ja, maar 't is zo", protesteerde zy. „Ik houd van allebei veel. Misschien het meest van Buzzer, maar dat kan wel zijn, omdat hij geen geld heeft, wat me een kameraadschappelijk ge voel geeft! Aan de andere kant voel ik er weinig voor, iemand zonder een penny te trouwen, want als wo trouw den, zou ik kinderen willen hebben en als je niets op de wereld bezit, is het moeilijk, ze groot te brengen". „Dat kon wel eens zo zjn". „O zeker. Ik heb er veel over na gedacht. Zie je, ik dacht, dat twee jongens en twee meisjes een mooi spannetje zouden zijn. En je moet ze niet alleen grootbrengen, met schoe nen, schoolboeken enz. zelfs wan neer het hele onderwijs kosteloos is maar je moet ze ook de wereld instu ren en zorgen, dat ze een baan kry- gen. Daarom geloof ik, dat het niet verstandig zou zijn, Buzzer te trou wen. al wildi ik liet ook. En ik zou het een beetje min vinden, om met Tip te trouwen, juist ter wille van zyn vele geld". „Lieve kind. als je probeert, met één van beiden te trouwen, zal ik er protest tegen aantekenen". „Hoe zou je dat doen?" vroeg Do rinda belangstellend. „Ik heb er geen idee van, maar. zal wel trachten, er achter te ko- door PATRICIA WENTWORTH men. Je zou beter doen met je uit alle macht tegen zo'n huwelijk te verzetten en elke morgen vijf minu ten voor de spiegel je te oefenen in „neen" zeggen! Je kunt toch onmo gelijk met iedereen trouwen, die een aanzoek doet". „Maar niemand heeft dat echt ge daan, behalve Tip. Die arme Buzzer zei juist, dat hij het niet kon, niet voordat hij een goed baantje had. Hij wilde, dat ik op hem zou wach ten. Ik weet niet, of je dit een aan zoek kunt noemen". „Het andere noem ik evenmin zo. Wil je me iets beloven?" „En wat dan?" „Je met niemand te verloven voor or met mij over te spreken. Haast je vooral niet. In 't algemeen ge sproken, komt het er op aan, jc niet te verloven voor je denkt, werkelijk te zullen trouwen en om niet te trouwen voordat je je ertoa genoopt voelt. Heeft je tante Mary jo dat nooit verteld?" Terwijl hij dit zei, glom een spontane glimlach in zijn ogen. „Tante Mary heeft me gezegd, dat ik nooit moost trouwen", ant woordde Dorinda oprecht. „Och, ze had een anti-mannen-complex. Dat kwam door de Boze Oom". „Ik heb tante Mary nooit ontmoet maar het moet een onaangename vrouw geweest zijn!" Dorinda kwam plichtmatig voor de nagedachtenis van haar tante op. „Neen dat was ze niet. Het was heel lief van haar, mij groot te brengen. Niemand anderr dacht er aan, maar zij beschouwde het als haar plicht. Ik was toen pas twee jaar en moet haar veel zorg hebben gegeven". Wanneer Justin al vertederd was door de gedachte aan een lachende tweejarige Dorinda, liet hij het toch niet blijken. Zijn enige reactie was, dat hij nog minder met wijlen mrs. Porteous ophad. Intussen ging Dorinda op het on derwerp door. „De Boze Oom was inderdaad een buitengewoon slecht mens. Hij placht eensklaps te verdwijnen en uit de band te springen, waarna hij te rugkwam, alles meenam wat zij be zat en er opnieuw vandoor ging". „Er is een wet, die de eigendom van de gehuwde vrouw beschermt, waarom liep zo niet van hem weg?" „Daarover heeft zo mij toen ze ziek was, alles verteld. Ik denk, dat ze een beetje ijlde en niet precies wist wat ze zei, maar ze bedoelde het goed. Ze zei: „Trouw nooit, Do rinda, want als je het doet, geef je een man de macht om je hart toe te knijpen". Een andermaal zei ze weer: „Hij was door en door slecht". Ze vroeg mij, of ik me hem herin nerde. Ik zei, dat ik nog wist, hem Oom Glen te hebben genoemd, dat hij onrustige donkere ogen had en een rond, wit litteken op zijn pols, Toen antwoordde zij bitter: „Hij had wat de mensen „charme" noemen. En hij zou lachend iemands laatste druppel bloed en zijn laatste cent hebben genomen". Ze voegde er aan toe, dat hij al haar geld had weten te bemachtigen, behalve haar lijf rente en de vijftig pond 's jaars, die ze mij naliet. Ik moest zorgen, dat hij daar nooit een penny van kreeg". „Is hij dan niet dood?" „Ze wist het niét. En toen zij ten slotte erg in de war was, wilde ze me laten beloven, dat Ik nooit zou trouwen, maar natuurlijk weigerde ik". „Justin, weet je wat ik geloof? Je zegt daar zo iets. Het is werkelijk erg moeilijk voor een meisje om zelf altijd „neen" te moeten zeggen. Ik heb dikwijls gevoeld, dat het nut tig zou zijn een streng familielid of iemand anders achter de hand te hebben, om dat voor mij te doen. Zou je werkelijk...? „Ik wil... ik zal. Je kunt desnoods een oogje in hot zeil houden, maar ik voel, dat ik het goed zal doen. Wil je ijspudding?" Dorinda keek hem verwijtend aan. „Natuurlijk, Justin! 't Is een heer lijk diner". „Geniet ervan, kindlief. En luister nu eens. Ik heb eens geïnformeerd naar die Oakley's. Hij heeft een massa geld verdiend in de oorlog. Theoretisch zou dat vanwege de Oorlogswinstbelasting onmogelijk zijn, maar in werkelijkheid hebben een massa mensen het klaar ge speeld. Martin Oakley is er één van". „Ja, ik zei je immers al, dat hij rijk was. Mrs. Oakley zei het zelf. Zij is van die kracht... ze vertelt alles". „Dan zorgt Martin Oakley er waarschijnlijk wel voor, dat zo niets bijzonders weet te vertellen. Hoe dan ook, men neemt aan, dat hij, financieel gesproken „safe" is. Op haar valt niets te zeggen; er schijnt dus niets tegen.dat je die betrekking aanneemt". Een prettige blos steeg Dorinda naar de wangen. Justin had waar schijnlijk de moeite genomen, naar de Oakley's te informeren, omdat zij bij hen in betrekking zou komen. Dat was heel lief van hem, zei ze. „Omdat, behalve ikzelf, niemand an ders het zou doen. En natuurlijk is het veel prettiger, om een streng familielid of wie dan ook achter de hand te hebben; je weet wat ik be doel". Justin glimlachte. „Ik bedank er absoluut voor, als streng familielid te fungeren". Dorinda keek hem pelnzend-waar- derend aan. „Nee, je hebt meer de leeftijd voor een beste broer, nietwaar?" Zijn antwoord verraste en ver schrikte haar een beetje door de toon, waarop het werd uitgesproken. „Ik mag hangen, als ik je broer zou willen zijn, Dorinda!" Bij haarzelf schreef zij die uitval toe aan haar ongelukkige blauwe japon. Natuurlijk zou Justin's zus ter die nooit hebben gekocht, om dat ze van de kleur hield. Zij zou een volmaakte smaak hebben gehad en zou hem nooit beschaamd hebben doen staan in het publiek. Argeloos merkte ze op: ,,'t Spreekt vanzelf. Als je een zuster had, zou die helemaal niets van mij hebben". Justin hulde zijn gezicht in een geheimzinnige glimlach. „Wat ik zal zijn, doet er niet toe" zei hij. HOOFDSTUK IV De volgende dag reed Dorinda naar Mill House in een reusachtige Rolls Royce, waarin verder gezeten waren mrs. Oakley, de gouvernante Floren ce Cole, Marty en, naast de chauf feur, de kamenier, die er uit zag als een oud-gediende, maar in werkelijk heid eerst een week bij mrs. Oakley was. Inderdaad scheen niemand lang bij haar geweest te zijn, behalve dan Marty. Florence Cole was er nu tien dagen en als Dorinda het goed zag, stuurde zij er op aan, tegen het einde var de maand te vertrek ken. 't Geld mocht dan goed zijn, maar Marty was rondweg onuit- staanbaars (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4