KA PP IE EN DE WEERMAKERS Plan Eden wordt in Bonn door de deskundigen aangepast Bevelandse onderwijzers hielden algemene vergadering WOUT WAGTMANS EN VAN EST NIET NAAR TOUR DE FRANCE? NIESTEN DUIDELIJK SNELSTE IN RONDE VAN VLISSINGEN Van der WERFF 5 HUBRECHJ „DUEL IN THE SUN", EEN BEFAAMDE OUDE BEKENDE BALASTORE 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 JULI 1955. EEN LEERZAME DAG „Vrijheid en gebondenheid in opvoeding en onderwijs" De Vereniging van Onderwijzers in Zuid- en Noord-Beveland hield Vrij dag in het Schuttershof te Goes haar 117e algemene vergadering. Het werd een leerzame en aantrekkelijke dag, niet in het minst omdat men de heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs te Middelburg, op bezoek had. In een boeiend betoog heeft deze onderwijs-man-in-hart-en- nieren namelijk met de vrij talrijke dames en heren gesproken over „Vrij heid en gebondenheid in opvoeding en onderwijs". Op heldere wijze heeft hij daarbij zijn visie gegeven over de plaats, welke de onderwijzer heeft in te nemen. Voordat het woord was aan de heer Leenhouts, heeft de vergadering eerst nog enkele huishoudelijke zaken af gehandeld. De voorzitter, de heer J. Glerum uit Yerseke kon o.m. twee ere-leden, de heren F. Mays en Joh. Harthoorn, alsmede de schoolarts, de heer I. D. Fransen van de Putte, wel kom heten. De secretaris, de heer F. J. A. L. Visser uit Goes, bracht ver slag uit over de verrichtingen van het bestuur, terwijl de heer J. C. M. Ma- zure uit Goes, als penningmeester kon melden, dat er een batig saldo van f 21,01 was. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Mazure 'herkozen, ter wijl als nieuw bestuurslid werd ge kozen mej. J. F. de Bert uit Hans- weert. De heer Leenhouts begon daarop zijn lezing met erop te wijzen, dat de op voeding een kwestie van bezinning is. Men moet de kinderen van de klas eens observeren; dan leert men hen kennen. Ook zal de onderwijzer die nen te bedenken, dat de opvoeding een tweezijdig proces is, een ontmoe ting tussen individuen, waarbij het leeftijdsverschil tussen leerkracht en leerling geen rol speelt. Het moet niet zo zijn, dat er eigenlijk maar één per soon, de onderwijzer, in het lokaal is. „Onze verhouding moet niet zijn als die van een sergeant-majoor tot de recruut". Bij het beschouwen van de klas zal men tevens dienen te beden ken, dat het geen select gezelschap is, doch kinderen met verschillende aan leg. Spreker, die verschillende voorbeel den uit zijn jarenlange practijk aan haalde, zag als de juiste paedagogie: het zoeken van de weg naar de harten van de kinderen. Sociale element In de opvoeding dient het sociale element sterk naar voren te komen. De laatste eeuwen hebben onze ideeën over de sociale opvoeding van de ge meenschap een sterke ommezwaai ge maakt. Gewaakt zal echter moeten worden voor uitersten. Er is veel cri- tiek op de oude, z.g. luisterschool, waar alleen de meester aan het woord was. Anderzijds was spreker van me ning, dat de mogelijkheden niet uit het kind worden gehaald, door dit al leen maar zijn gang te laten gaan. De heer Leenhouts geloofde niet in een zuiver naturalistische opvoeding; het kind moet leiding hebben. Heeft dan de leerkracht, die aandacht heeft besteed aan het physieke en het sociale, volle dig zijn plicht gedaan? Spreker beantwoordde deze vraag ont kennend. Speciaal in deze tijd, gezien de gespletenheid van de ze wereld, het nihilisme e.d., kan hiermee niet worden vol staan, Ver boven het sociale vlak van elke dag, staat de idealistische philosophie. De onderwijzer wordt gedragen door een soort idealisme, een hoger ideaal. In dit verband wees de heer Leen houts tenslotte op de grote verant woording, welke op de opvoeder rust. Op de met grote aandacht beluisterde lezing volgde nog een geanimeerde ge- dachtenwisseling, waarbij de heer Leenhouts gelegenheid kreeg op kele punten nader in te gaan. Poppenspel Na een gezamenlijke koffiemaaltijd bracht in de middagvergadering een groepje leerlingen van de openbare school te Oudelande onder leiding van het hoofd der school, de heer C. J. Christiaansen, een opvoering van het poppenspel „Hoe Jan Klaassen de zie ke graaf geneest". In zijn inleiding vertelde de heer Christiaansen iets over het theater, dat door de leerlin gen van de vijfde en zesde klas zelf werd vervaardigd. Het doel van de poppenkastvoorstelling is voor de spe lers meer ontwikkeling van hun taal gevoel en expressievermogen te krij gen. Leerlingen van de eerste en twee de klassen van de Jan Ligthartschool en de prof. dr Kohnstammschool te Goes woonden deze opvoering bij. Na afloop van de voorstelling werd nog enige tijd van gedachten gewis seld over het op deze wijze ontwikke len van het taalgevoel van het kind. CONFLICT PELLENAARS/K.N.W.U. Goddet seint: Laat ze meedoen Tengevolge van een conflict tussen Pellenaars en de KNWU bestaat de kans, dat de renners Wout Wagtmans en Wim van Est niet zullen deelne men aan de Tour de France. Pellenaars, de Nederlandse ploegleider heeft ziel' via de vertrouwensman Piet van Ierlant tot de leiding van de ronde van Frankrijk gewend met het ver-zoek of men er in Parijs mee accoord ging, dat de reserves Gelissen en Roks aan de Tour zullen deelnemen in plaats van Wagtmans en Van Est. Pellenaars deed dit naar aanleiding van het feit, dat de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie Wagtmans en Van Est heeft laten meerijden in de wedstrijden om het kampioenschap van Neder land over 100 km achter motoren. Beide renners werden gelokt door de hoge startgelden 1500 voor Wagtmans en 750 voor Wrim van Est). Uiteraard verzette Kees Pellenaars zich fel tegen deze gang van zaken. „Op mijn advies", aldus de ploeglei der, „is Wout Wagtmans in de win ter vacantie gaan nemen teneinde volkomen uitgerust en geestelijk op gefrist het nieuwe seizoen te begin nen. En nu gooit de K.N.W.U. roet in het eten, grijpt naar twee wegrenners zonder ook maar een ogenblik reke ning te houden met onze representa tie in de Tour de France en met alle moeite en zorg, waarmee de voorbe reiding is geschied". De heer Van Ier lant, vertrouwensman van de ronde van Frankrijk schaarde zich aan de zijde van Pellenaars en verklaarde, dat hij de handelswijze van de sport- commissie van de KNWU en die van Wagtmans en Van Est niet kon goed keuren. De door Pellenaars aangevoerde bezwaren, werden door de heer John van Eek overdreven geacht. De tour start pas Donderdagmor gen en de heer Van Eek zag niet in, waarom de renners niet Maan dagavond aan de Nederlandse kampioenschappen te Amsterdam kunnen deelnemen. De deelnemers aan de ronde van Frankrijk dienen echter Dinsdagmorgen reeds in Le Havre te zijn, waar de tour start. ZOMERSHOW Eerste Zeeuw op derae plaats Er waren Vrijdagavond vele honderden Vlissingers, die zich niets aan trokken van de mistroostige regenbuitjes en die zich enthousiast schaarden langs de Badhuisstr. en de Boulevard Bankert/Evertsen om de wielerwed strijd voor nieuwelingen te zien, die daar verreden werd. Die talrijke be langstellenden hebben niet voor niets hun regenjassen aangetrokken, want de grote schare wielrenners zorgde voor een spectaculaire wedstrijd. Tegen het eind van de race, die in het kader van de Vlissingse Zomer Show werd n-eliouden klaarde het weer op en het was dan ook weer droog, toen een triomferende Niesten uit Beverwijk stormachtig werd toegejuicht terwijl hij als eerste over de eindstreep ging. Op het lange parcours (2400 meter), De uitslag luidt: 1. C. Niesten uit dat door de Badhuisstraat, de Glacis- straat, over de Boulevard Bankert/ Evertsen en door de Kenau Hasse laarstraat leidde en dat 25 keer moest worden afgelegd, gebeurde in de eer ste ronden maar weinig opwindends. Weliswaar gelukte het Van de Meulen uit Badhoevedorp en J. G. Schoen uit Zaandam een geslaagde demarrage uit te voeren en enkele tientallen me ters voorsprong te nemen, maar het zette HÉja peloton zette er zo'n hoog tempo in, dat het grote veld al spoedig de uit lopers wevi' opslokte. Beter ging het met de vlucht van een zestal renners, dij wel weer door het peloton inge haald werden, maar die door hun vlucht er toch de oorzaak van waren, dat het veld werd uitgerekt tot een lange sliert van renners. De koplo pers in dit veld hadden zodoende een goede gelegenheid een sprong te wa gen. Er waren nog vier van de vijf en twintig ronden te rijden, toen C. Nies ten en L. v. d. Meulen van die gele genheid gebruik maakten en in hoog tempo enkele tientallen seconden voorsprong op de rest van de renners namen. Op de laatste drie honderd meter bleek Niesten onmiskenbaar over meer reserve-krachten te beschikken dar v. d. Meulen. want zijn sprint was zo onweerstaanbaar, dat hij gemak kelijk met ruim verschil als eerste over de eindstreep vloog. D. J. van de Flier beheerste het grote veld en won de sprint van het peloton. Tijdens de ze race kwam de renner C. Mors uit Amsterdam ten val. Bij deze val brak hij waarschijnlijk zijn knieschijf. Hij werd opgenomen in het Bethesda-zie- kenhuis. De uitslag Beverwijk; 2. L. v. d. Meulen; 3. D. J. v. d. Flier uit Hansweert (eerst aan komende Zeeuw)4. M. Verdoorn uit Rotterdam; 5. J. Srjthoff uit IJssel- monde; 6. A. van Iersel uit Rotter dam; 7. G. M. Kreukniet uit Rotter dam. T elegram De directeur van de Tour de Fran ce, Jacques Goddet, heeft zich tele grafisch gewend tot dr. P. van Dyk, de voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie, in verband met het conflict, dat gerezen is tus sen de sportcommissie van de Unie en de ploegleider Pellenaars over het contracteren van Wout Wagtmans en Wim van Est voor de wedstrijd om het stayers-kampioenschap, die voor Maandagavond a.s, in het stadion.te Amsterdam is vastgesteld. KI-TRA van door en door -geschuimd PLASTIC, de ideale matras voor moderne x 190 i 1 KERKNIEUWS Congres Advent-kerk In het in de Waalse Kerk te Am sterdam gehouden vierjaarlijks con gres van de Advent-Kerk, waarin ook drie gedelegeerden uit Amerika en twee uit Engeland aanwezig wa ren, werd in de vacature ontstaan door het vertrek van ds. J. Brinkman naar Paramaribo tot voorzitter van de Raad der Advent-Kerken in Zuid- Nederland benoemd, ds J. A. de Rui ter, vroeger in Middelburg woon achtig. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Vlissingen, cand. A. Elshout te Rotterdam. Trabert won de titel in het heren enkelspel De titel in het heren enkelspel van het tournooi te Wimbledon is gewon nen door de Amerikaan Tony Tra- bert. In de eindstrijd versloeg hij de Deen Nielsen met 6-3, 7-5, 6-1. Italiaanse ploeg voor Ronde van Frankrijk Binda, ploegleider van Italië voor de ronde van Frankrijk heeft mede gedeeld dat de Italiaanse ploeg defi nitief zal bestaan uit Astrua, Baroz- zi, Benedetti, Bartoglio, Agostino Coletto, Fantinï, Fornara, Giudici, Monti en Pezzi. Voetbalprogramma KNVB voor a.s. weekeinde Om het kampioenschap van Neder land: PSV-NAC; Willem II-Eindho- ven. Beslissingswedstrijden: le klas se C: NOAD-Haarlem; le klasse D: DFC-RBC. Advertentie) Indonesische Specialisten sinds 1899 Beursbericht no 139 is verschenen GUntzel Schumacher. De inhoud van dit telegram luidt als volgt: Wij zijn zeer ontsteld over het incident, veroorzaakt door het vaststellen van het Nederlands kam pioenschap voor stayers op de baan. Dringen er met grote kracht op aan, dat de deelneming aan de Tour de France van Wagtmans en Van Est wordt gehandhaafd. Wij ontheffen hen van de verplichting Dinsdagavond in Le Havre aanwezig te zijn, om U in de gelegenheid te stellen de moeilijk heden op te lossen en de beste ploeg naar de Tour de France te zenden. Wij hopen op uw persoonlijke aanwe zigheid in de tour. Getekend: Goddet. Jean Garnault, de secretaris-gene raal van de Tour de France heeft zich in een telegram gewend tot de heer Piet van Ierlant, de vertrouwensman in Nederland, waarin hij de persoonlij ke tussenkomst vraagt van Van Ier lant'in dit conflict en "het resultaat ér van telegrafisch tegemoetziet. FILMS IN ZEELAND Gina Lollobrigida in „Het grote spel Deze week brengt het filmprogram ma een goede en terecht befaamde oude bekende, namelijk „Duel in the sun" (LUXOR, Vlissingen), met in de hoofdrollen louter spelers van naam. Een boeiend verhaal, onder regie van King Vidor voortreffelijk verfilmd. De geschiedenis speelt zich af in Texas en behandelt een strijd tussen twee broers, die liefde koesteren voor hetzelfde meisje. De sfeer in deze rolprent is uitstekend getrof fen, de spanning en geladen atmos feer wordt op vakkundige wijze naar een dramatisch hoogtepunt ge voerd en er wordt subliem spel te zien gegeven. Voor dit laatste zor gen o.a. Jennifer Jones, Gregory Peck, Joseph Cotten en Lionel Bar- rymore. „Duel in the sun" werd op genomen in technicolor. Niemand minder dan de zo lang zamerhand wel bijzonder populaire Gina Lollobrigida vertolkt een hoofd rol in „Het grote spel" (Electro, Middelburg). Het is het verhaal van een succesvolle jonge advocaat, die echter teveel aandacht schenkt aan zijn geliefde, moeilijkheden krijgt en in het Vreemdelingenlegioen ver dwijnt. Daar ontmoet hij dan een meisje, dat hij verwart met zijn vroe gere geliefde en dit leidt tot een con flict, dat hem opnieuw in het Vreem delingenlegioen drijft. Een goed uit gewerkt gegeven, met knappe ka raktertyperingen en met rake teke ning van het leven in en rond het legioen. Zaterdag- en Zondagmiddag draait in Electro „Walt Disneyfestival", 'n opgewekt tekenfilm-programma voor de jeugd. Alhambra (Vlissingen) brengt thans de reeds besproken boeiende film „The high and the mighty", vervaar digd naar het gelijknamige boek van Ernest K. Gann, dat in het Neder- CONFERENTIE IN GENÈVE Voor vrije verkiezingen in geheel Duitsland De West-Duitse bondsregering heeft haar personele voorbereidingen voor de conferentie van Genève reeds getroffen. Ambassadeur Blankenhom, de permanente vertegenwoordiger der bondsregering bij het hoofdkwartier der N.A.V.O., zal de West-Duitse delegatie leiden. Onderwijl werkt in Bonn een groep onder leiding van staatssecretaris Hallstein aan de coördinatie van alle met de conferentie samenhangende vraagstukken. Sinds een week neemt een Duits—geallieerde groep van deskundigen het oude plan-Eden onder de loupe. Het plan werd in 1954 in Berlijn aan de Russen voorgelegd, doch het had toen geen reële kansen. Het voorziet in een systeem voor vrije verkiezingen in heel Duitsland die tot de vorming van een regering zouden moeten leiden, welke met de geal lieerden over een vredesverdrag zou kunnen onderhandelen. De kern van het plan is, dat de po litieke vrijheid van zulk een Duitse regering bij voorbaat zou moeten worden gegarandeerd. Daarom ook was het voor de neutralisatiewensen der Russen niet aanvaardbaar. De in Bonn werkende deskundigen hebben de opdracht het plan aan de nieuwe situatie aan te passen. Verwacht wordt, dat zij daartoe begin volgende week hun aanbevelingen zullen opstellen- Het herziene plan-Eden zal, naar de berichten uit Londen doen verwach ten, worden ingelast in een groter plan voor veiligheidsverdragen tus sen Oost en West. In Bonn heeft men daar terstond de oude suggestie van Churchill in herkend, die indertijd on der het motto „Oost-Locarno" werd gedaan. Advertentie j Woning, werkplaats, school, kantoor... alles schreeuwt om DOORZICHTIGE ZONGORDIJNEN Stemmen uit de Kerken. (Slot van pag. 3) zal dan een tussenschakel kunnen zijn tussen de overheid en degene die hulp nodig heeft. Bovendien is er dan een mogelijkheid dat bepaalde groe pen mensen die hulp nodig hebben, zoals blinden en andere geheel of ge deeltelijk gebrekkigen, in meerdere mate geholpen worden dan het nu ge schiedt. Wij in ons land schijnen in dit opzicht ver achter te zijn bij an dere landen. Maar het kernpunt van deze con ferentie is toch wel geweest de vraag over de betekenis van een vernieuwd diaconaat voor de gemeente. Het werk der diakenen, zoals het vroeger was. is helemaal verschraald. Wat is er over gebleven van de vroegere on dersteuning, sinds de sociale maatre- .gelen van dé regering in werking zijn getreden? Is er dan voor de diaconie geen arbeidsveld meer? Wanneer wq het willen zoeken op de oude wijze, moeten we zeer beslist een ontken nend antwoord geven. Het diaconale werk der Kerk wil zijn en moet zijn: dienst aan de mens in nood om Christus wil. In dit werk moet iets uitstralen van de liefde van Christus. Is er dan tegenwoordig geen nood meer? We horen op allerlei wij ze uitbazuinen dat we nu leven in een volkomen veranderde wereld. Dat is waar ook. Dagelijks kunnen we dat bemerken. Doch wil dit zeggen dat er tegenwoordig geen „nood" meer is? Wanneer we denken aan nood als gebrek aan het dagelijks le vensonderhoud, dan is deze er nage noeg niet meer, of beter gezegd, ze zou er niet behoeven te zijn. De ver anderde wereld heeft echter andere nood naar boven gebracht. Waar moet een gezin hulp vandaan halen, 42. Nadat de tollende bol over de Middellandse Zee was getrokken, vloog het ding over een woestijn. Bo ven de gloeiende vlakte nam de wervelstorm in kracht af zodat de bol weer zoetjesaan omlaag kwam, om tenslotte op een uitste kende rotspunt te landen. Hier bleef bij nog een ge zellig poosje natoliën tot groot ongemak van ci'e inzit tenden. Toen dit gedraai eindelijk was afgelopen schoof het luik opzij en Kappie en de Maat kropen duizelig naar buiten. Na <Sén stap te hebben gedaan la gen zij al omver. Een tijdje bleven zij zo zitten met ver draaide ogen en een groeni ge kleur. „Het is me ja wat" zucht te Kappie toen hij eindelijk weer een beetje was bijge komen. „maar die mallemo len zijn we tenminste uit". „En Ik ga er nooit meer in!" mekkerde de Maat, „m'n maag zit in m'n baard. Bah! En ik heb toch altijd een hekel aan draaimolens gehad!" lands verscheen onder de titel „De dood vloog mee". Regisseur William A. Wellman maakte een verant woord gebruik van CinemaScope- mogelijkheden en er wordt uitste kend gespeeld door o.a. John Wayne en Claire Trevor. Een knap gemaak te film! „Vera Cruz" eveneens reeds be sproken is thans te zien in Grand (Goes). Burt Lancaster en Cary Cooper als Amerikaanse vrijbuiters in het Mexico van 1866 op zoek naar geld; dat geeft spannende avontu ren èn romantiek te over Zondagmiddag draait in Grand „De Prins-Piraat", een ietwat ver ward avonturenproduct, spelend in het Lombardije omstreeks het jaar 1000. Er wordt danig gevochten en de Mooie Vrouw ontbreekt evenmin. Misdaad en liefde vormen het the ma van „Besmeurde liefde" (Scliouw- burgbïoscoop. Middelburg), 'n gang sterfilm in optima forma, waarbij griezelen aan de orde van de minuut is. Uitsluitend voor toeschouwers met sterke zenuwen Belgische militairen behaalden ruime zege De jaarlijkse sportontmoeting tus sen de militaire .administrateurs van België en Nederland, de Centrale Ad ministratieve Dienst uit Mechelen en de COAK uit Middelburg, die voor de negende maal in Middelburg werd gehouden, is in een zware Ne derlaag voor de Nederlanders geëin digd. Vorig jaar kwam de COAK defini tief in het bezit van de wisselbeker, nadat de eerste trophee reeds eerder definitief door de Belgen was ge wonnen. De derde wisselbeker, door België geschonken, werd nu voor het eerst ingezet en gaat in ieder geval tot September naar Mechelen. De Nederlanders legden slechts op één nummer beslag op de eei'ste plaats. Het was Janssen, die hier voor zorgde bij het hoogspringen. Overigens nog op het nippertje, want de sprong van 1:75 meter werd ook nog gemaakt door twee Belgen, zij het dan met een foutsprong meer. Het krachtsverschil was zo groot, dat de Nederlanders er zelfs op de tweede plaatsen niet aan te pas kwamen. De uitslagen waren: 800 meter: 1. Geysx (B) 2.17; 2. Materne (B) 2.19; 3 sgt. van Hove (B) 2.20; 4. Otte (N)5. Posthuma (N); 6. Bos (N). Vèrspringen1. sgt. van Hove (B) 5.97; 2. sgt. Focan (B) 5.91; 3. Son- nenschein (N) 5.89; 4. Bousché (N) 5.84; 5. van den Bosch (B); 6. Laan (N) 5.77. Hoogspringen: 1. Janssen (N) 1.57; 2. Bos3chaerts (B) 1.57; 3. Schroe- der (B); 4. sgt. Focan (B) 1.52; 5. v.^L Made (N) 1.52; 6. Bousché (N) 100 meter: 1. Somja (B) 11.6; 2. sgt Coppens (B) 11.7; 3. v. d. Graaf (N) 11.9; 4. Lescrauwaet (B) 12.5; 5. Laan (N) 12.7; 6. Visser (N) 12.8. 1500 meter: 1 sgt. Wotron (B) 4.40.7,2. Buyl (B) 4.47; 3. Tolleneer (B) 4.48.2; 4. Westerhof (N); 5. de Wit (N); 6. Raes (N). Volleybal: NederlandBelgië 5 10. Voetbal: NederlandBelgië 14. De totaal uitslag was 9545 in het voordeel van België. De Comman dant van de COAK, majoor Potte- boom, reikte na afloop de wisselbe ker aan de Belgen uit. De tegenont- moeting in Mechelen zal in Septem ber worden gehouden. wanneer moeder de vrouw niet meer kan en wie kan nog een behoorlijke hulp betalen? Er zijn tegenwoordig zoveel mogelijkheden om te kopen op afbetaling. Wat een nood kan er zijn wanneer een huisgezin daardoor vast komt te zitten. Wie moet er zorgen voor de bejaarden, die zichzelf niet helemaal meer kunnen redden en voor wie geen hulp te krijgen is? Hoeveel meerdere moeilijkheden zijn er tegen woordig niet in de gezinnen en wat is het vraagstuk van de opvoeding der kinderen niet oneindig veel inge wikkelder geworden? Welk een nood hangt niet samen met het woning probleem? Hoeveel jongeren weten geen rechte lijn in hun leven te vin den en laten dit verlopen in een slin- feren langs de straat? Hoeveel mecr- ere conflicten zijn er tegenwoordig niet tussen ouderen en kinderen We zouden zo nog wel een tijdje kunnen voortgaan. Wie durft er nog beweren dat er te genwoordig geen nood meer is? Wan neer we hiervan overtuigd zijn, dan hebben we ook reeds het antwoord gegeven op de vraag of er voor het diaconale werk der Kerk nog wel een taak is. Daarom moet er met. kracht gewezen worden cp de noodzakelijk heid van een vernieuwd diaconaat! Gezinszorg en gezinsverzorging is no dig! Voor de bejaarden moet het een en ander worden gedaan! Er moet steeds meer sociale jeugdzorg ko men! We moeten heen naar een me disch opvoedkundig bureau en een bu reau voor gezins- en levensmoeilijk heden! Dit zullen de nieuwe wapenen moeten zijn, waarmee de Kerk de te genwoordige nood kan bestrijden. Of de bommenwerpers van ons le ger verouderd zijn, kunnen wij niet beoordelen. Maar we menen wel enigs zins een oordeel te kunnen uitspreken over het wapen-arsenaal van de dia conie. Dat hèeft vernieuwing hard nodig! H.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8