PREDIKBEURTEN ZEEUWSE GRAANHANDELAREN VERGADERDEN IN THOLEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 2 JULI 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 ANDER PRIJSBELEID GEWENST Lezing over de verzilting De vereniging van handelaren in granen, zaden en peulvruchten in Zee land, hield Vrijdag in hotel „Zeeland" te Tholen haar 39e jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer C. Duvekot uit Goes. In zijn openings woord gaf deze een historisch overzicht van het stadje en het eiland Tho len, om vervolgens enige punten te bespreken, die in het afgelopen jaar de graanbeurs beheersten. Onder meer de prijsschommelingen en de op heffing van het vervoersverbod van tarwe, waarbij spreker de hoop uit sprak, dat de regering met de prijsbeheersing een andere weg zal inslaan. De besprekingen over de C.A.O. hebben tot het opstellen van een concept overeenkomst geleid, maar bij de enquête bleken de prijzen zó uiteen te liggen, dat voorshands nog geen definitieve regeling te verwachten is. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat thans 98 leden bij de ver eniging zijn aangesloten. De bestaan de contributieregeling a 10 gulden per jaar wordt ook het volgend jaar, on danks het verminderde kassaldo, ge handhaafd. Bij de verkiezingen wer den de heren P. Polderman (Walche ren), P. A. Ribbens Schouwen-Dui- veland) en L. van- Damme (Noord- Beveland) herkozen. In de vacature van de heer P. Snoep (West Zeeuwsch Vlaanderen) werd de heer L. Groos- man uit IJzendijke gekozen. Besloten werd de jaarvergadering van 1957 in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen te houden. Aan het einde van de morgenverga dering vertelde ir J. A. van 't Leven over de verdroging en de verzilting van de Zeeuwse gronden. In een kort en met gekleurde kaarten verduide lijkt betoog, belichtte spreker de ve le problemen, die zich in Zeeland met betrekking tot het zoute water voor doen. De verzilting in bet polderwater be tekent voor de aardappelteelt geen schade, maar geeft bij de fruitteelt door bladverbranding elk jaar een verlies van 1.500.000 gulden in Zee land. Door de remming in de groei van vee en de melkproductie gaat in Zeeland jaarlijks zo'n 1.000.000 gulden verloren. Behalve op West-Schouwen, Kapelle-Biezelinge en Wemeldinge, waar nog zoet water wordt aangetrof fen, levert de Zeeuwse bodem na an derhalve meter zout water op. Ir Van 't Leven verwachtte dan ook na de voltooiing van het Deltaplan Breskens (zeehaven) en de omzetbelasting Het Tv/eede Kamerlid de heer Van de Wetering heeft aan de staats secretaris van financiën schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1 Kan de staatssecretaris mededelen, wat de reden is, dat de uitvoerings beschikking der wet omzetbelasting 1954 de gemeente Breskens wel in lijst B aanwijst als zeehavenplaats, doch dat lijst C Breskens in verband met de vrijstelling van omzetbelas ting niet noemt? 2 Kan de staatssecretaris voorts me- dedelen, welke oorzaken zich hebben voorgedaan, dat in deze uitvoerings beschikking is afgeweken van de be slissing van de minister van finan ciën, zoals deze ter kennis werd ge bracht in diens antwoord, ingezon den 29 December 1950, op ter zake door ondergetekende gestelde vra- fen? Is de staatssecretaris niet van oor deel, dat het niet opnemen van deze Westelijket zeehavensplaats in Z. Vlaanderen discriminerend werkt t. a.v. andere zeehavens in dit gebied, terwijl de ontwikkeling van de haven van Breskens daardoor wordt be lemmerd 4 Is de staatssecretaris bereid om, evenals dit in artikel 12, sub. 5 en 18. van het besluit omzetbelasting 1940 het geval was, de gemeente Breskens alsnog aan te wijzen als zeehavenplaats, waarvoor vrijstelling van omzetbelasting wordt toegekend en zodoende de beslissing van de vo rige minister van financiën te hand haven? met de verzoeting van de Zeeuwse stromen een belangrijke verbetering, al zal in de lage polders het zoute water door zijn gewicht het zoete? wa ter voor zich uit stuwen. Op deze cau serie volgden enkele vragen, waarbij uiteraard de toekomst van de graan handelaar en zijn producten een be langrijke factor waren. Na een gezamenlijk diner, waaraan vele en hartelijke woorden gespro ken zijn, werd een rondrit over het eiland Tholen gemaakt, waarbij in Stavenisse en Sint Maartensdijk ge stopt werd om de herbouw in ogen schouw te nemen. De door de burge meester van Stavenisse georganiseer de filmvoorstelling kon geen door gang vinden. Vereniging van Water bedrijven Jaarvergadering te Utrecht In het huishoudelijk gedeelte van de gisteren in Utrecht gehouden jaarvergadering van de veneniging van exploitanten van waterbedrij ven in Nederland zijn de jaarstuk ken goedgekeurd en de aftredende bestuursleden drs F. J. W. Gijzeis en ir. H. G. Noordman herkozen. De vergadering stond onder lei ding van het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland mr A. J. J .M. Mes. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte hield de hoofdingenieur van het rijksinstituut voor drinkwater voorziening ir. C. van Rooijen een lezing over de drinkwatervoorziening in Nederland. Hij gaf een overzicht van de ont wikkeling van de bemoeienis van het rijk met de drinkwatervoorziening en hjj lichtte de wijze van subsidiëring toe van de gebieden waar de exploi tatie van een waterbedrijf onrenda bel zal zijn. Hij maakte melding van het voornemen van de regering naar de nog overblijvende gebieden een nader onderzoek in te stellen. Deze gebieden zullen na gereedkomen van het thans in uitvoering zijnde tien jarenplan nog zes zeven procent van onze bevolking bevatten. Uit de zeer uitvoerige discussie na de voordracht, bleek hoezeer de aan sluiting aan de waterbedrijven, ook van de verst afgelegen percelen waaronder vele voor onze export be langrijke bedrijven de aandacht van de leden van de vereniging heeft. Middelburg Kerkelijke benoeming Inplaats van de heer A. W. Strub- be te Middelburg, werd tot secreta ris van de Diaconie der Hervormde gemeente benoemd, de heer J. F. Bastiaanse. scriba en diaken in wijk- gemeente I. Wedvlucht „Zeelandia" te Middelburg hield een wedvlucht van Pt. St. Maxence (Fr.). De eerste 10 prijzen werden behaald a'oor: -, 4 en 6 J. J. Snoep: 2 M. Jungblut en Co.; 3 P. Pantus; 5 A. Hooftman; 7 J. Vetter; 8 en 9 J. Kruft; 10 G. de Blaeij. Benoeming Tot plaatsvervanger van het twee de lid van de pachtkamer van het kantongerecht te Middelburg is voor de tijd van vijf jaren benoemd de heer H. C. de Kater te Wissekerke. Vlissingen Oudjes maken boottocht Ongeveer twee honderd Vlissingse ouden van dagen zullen Woensdag a.s. een boottocht maken op de Schel de. Het schip vertrekt s morgens vanaf de Houtkade bij het stadhuis. Het doel van de tocht is Antwerpen. Een jeugdafdeling bij „Ons Genoegen"? Bij de koninklijke harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen bestaat het voornemen om een jeugdafdeling in het leven te roepen. De leeftijdsgrens voor gegadigden zou men willen stel len van tien tot achttien jaar. Indien er voldoende animo bestaat, zal on der deskundige leiding geoefend worden. Binnenkort hoopt men de plannen nader te bespreken. Westkapelle Uitstapje ouden van dagen De bejaarden van Westkapelle reis den Woensdagmiddag per bus door Walcheren en Zuid-Beveland. Ook werd een bezoek gebracht aan minia tuur Walcheren. Dit uitstapje 'was georganiseerd door de afd. Westka pelle van de Plattelandsvrouwenbond. Walcheren ZATERDAG 2 JULI. Ned. Herv. kerk. Middelburg: (Koor kerk) 88.30 Interk. avondgebed. Vlissingen: (Engelse kerk) 7.308 Interk. avondgebed. Zevendedags Adventisten. Vlissin- fen: 9.15 ,ds. v. Drongelen, 10.15 Bij- elstudie. ZONDAG 3 JULI. Ned. Herv. kerk. Arnemuiden: 10 ds. Otte, 2.30 en 6 cand. den Boer. Domburg: 10 (Voorb. H. Av.) en 7 ds. v. Willenswaard. Gapinge: 2 ds. de Boer. Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Wisse. Kleverskerke: 10 vie. Don (Voorber. H.A.). Koudekerke: 10 ds. Hoffman (H.D. en voorber. H.Av.) 10 jeugdkerk, 7 ds. v. d. Voet, Vliss. str. 2.30 ds. Durkstra. 't Zandt: 10 ds. v. d. Voet. 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Hoffman. Meliskerke: 2.30 ds. Maas. Middelburg: Nieuwe kerk 10 ds. v. Woerden (H.D.), 7 ds. Sneller, Oost- kerk 10 ds. Don. Bioscoop 10 vic. Koole. Nieuw- en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk. Oost- en West-Souburg: 9.30 en 11 ds. v. Duij- ne, 7 ds. van 't Hof, 9.30 jeugdkerk in Concordia. Oostkapelle: 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Richard. Ritthem: 10 ds. van 't Hof. 7 ds. Haitjema (jeugdd.). Serooskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Wind (H.A. en dankz.). Vee- re: 2 vic. Don (Voorber. H. Av.). Vlissingen: St. Jacobslterk 10 ds. Kloosterman (H.A.), 7 ds. Maas (jeugdd.). Noorderkapel 9 en 10.30 ds. v. Dijk, 7 ds. Kloosterman (H.D. en Voorber. H. Av.). Havendorp 10 ds. Maas (Voorber. H. Av.). Vrou wenpolder: 10 ds. de Boer. Westka-, pelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. Oosthoek (H.D.). Zoutelande: 9.30 ds. Wage- ner, 7 ds. Kalkman. Sint Laurens: 10 ds Kalkman. 2.30 ds Wagener. Eglise Wallonne. Middelburg: 7 dans 1' Eglise Mennonite Monsieur le Pasteur Risseeuw. Gereformeerde kerk. Middelburg: (Hofpleinkerk) 9.30 ds. de Boer Voorber. H. Av. 2 en 5 ds. van Til. (Noorderkerk) 9.30 ds. van Til, 5 ds. de Boer. Luth. kerk. 7.15 ds. van Wouwe. Ar- 2 en 6.30 leesd. nemuiden: 10 en 2.30 ds. le Cointre. Domburg: 10 en 2.30 ds. Scheele. Ga- pine: 9.30 ds. Spoelstra, 2 ds. Bloem kolk. Grjjpskerke: 3 0 en 2 30 ds. Goumare. Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. van Nes, Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Derck- sen. Bed. H. Av. en Dankz. Seroos kerke: 10 en 2.30 ds. van Wouwe. Soubui'g: 9.30 en 2.30 ds. Brederveld, voorm. voorber. H. Av. en bev. ambtsdragers. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Boon. Veere: 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf. Vrouwenpolder: 10 ds. Bloemkolk, 2.30 ds. Spoelstra. West kapelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. de Boer. Geref. Gemeente. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd. Vrijdag 8 Juli 7.15 ds. Steen blok. Meliskerke: 9.30, 2.30 en 7 lees- d. Middelburg, 9.30, 2 en 6.30 leesd. Oostkapelle: 10, 2.30 en 7 ds. Rijksen. Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesd. Zou telande: 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. kerk. Arnemuiden: 6.15 ds. de Hertog. Middelburg: 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrijz. Hervormden. Mid delburg. 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kring: Vlissingen: geen dienst. Evangelisch Luth. gem. Middel burg: 10.30 ds. Richard. Doopsgezinde gemeente. Middel burg: geen dienst. Vlissingen: 10 ds. Snaayer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente. Vlissingen: (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk Vlis singen: (Kasteelstraat) 10 en 5 open bare Eredienst, prof. H. Verheij ('s- Gravenhage). Leger des Heils. Middelburg: 10 heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 8 Verlossingssam., o.l.v. kapt. v. Gre- ven. Vlissingen: 10 heil. dienst, 3.30 openl. samenk.. 6.45 radioreportage Billy Graham, 7.45 Verlossamenk. o.l. v. kapt. Eikenaar. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen: kazerne „Willem Hl" 10 en 5 ds. v. Weizen. G.G.N. Middelburg: (veiling) 9.30, Ritthem Uitstapje De Ritthemse vrouwenvereniging maakte een auto-tocht naar Noord- Brabant, waar o.a. „De Efteling" te Kaatsheuvel en het dierenpark te Tilburg werden bezocht. Het laastt stopte men te Bergen op Zoom, waar nog gelegenheid werd gegeven om iets te kopen voor „thuis Begunstigd door het fraaie weer werd het een zeer geslaagde dag. Grijpskerke Collecte De collecte voor de Zending in de Ned. Herv. Kerk te Grijpskerke heeft opge bracht f 184. RAAD SOUBURG Openbare lagere school krijgt nieuwe 4de klasse De raadsleden van Souburg, die Donderdagmiddag in openbare ver gadering bijeen kwamen, konden met het mooie weer van die dag kenne lijk niet goed binnenzitten, want twintig minuten na opening van de vergadering viel de laatste hamer slag reeds en verlieten de raadsleden het gemeentehuis. Die snelle behan deling van de tien punten tellende agenda was mogelijk, omdat er maar weinig problemen aan de orde ge steld werden, die discussie konden uitlokken. Alleen het voorstel om gelden be schikbaar te stellen voor de aankoop van leermiddelen en banken, die no dig zijn voor de uitbreiding van de openbare lagere school met een nieu we vierde klasse, bracht enkele ton gen in beweging. De heer W. Huson had graag een beter uitgewerkte specificatie van de bedragen gezien en vond bepaalde posten aan de ho ge kant. Zijn mening werd gedeeld door de heer G. J. Janse. Burgemees ter A. H. S. Stemerding zegde toe in het vervolg voor een uitgewerkte specificatie te zorgen. Betreffende de hoge bedragen merkte hij op, dat zowel de inspecteur van het onder wijs, als het schoolhoofd van mening zijn, dat de bedragen zeer bescheiden zijn. De heer Stemerding was dan ook van mening dat de opgave alles zins betrouwbaar genoemd kan wor den. Hierna werd het voorstel aan genomen 2884,85 beschikbaar te stellen. Aan de heer L. Minderhoud te Westkapelle werd een stukje grond aan de Poortugaalstraat verkocht. Gemeentewerken krijgt een elee- trische boormachine, want het voor stel dit apparaat aan te kopen, werd aangenomen. Eervol ontslag als on derwijzer aan de openbare lagere school en als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs werd verleend aan de heer A. J. Geel hoed. De raad had geen protest voor de wijziging van de verordening, die de bezoldiging van het gemeente- personeel regelt. Wijzigingen op de gemeentebegrotingen 1954 en 1955 werden eveneens aangenomen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer C. W. de Visser electrische lei ding op de sportterreinen aan te brengen. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Vlissingen: de heer C. C. Sluiiter, Julia- nalaan 9, telef. 2225. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: de heer M. A. v. d. Sl'uijs, Veere, Markt A :55, telef. K 1181—271. Mid delburg: J. C. B. Simons, Vlissingsesingel 38, tel. 219. Koudekerke. Zoutelaptie en Westkapelle, de heer L. Sloos, Middel burgsestraat 1, Koudekerke, telef. K 1185 —231. Apotheken: Middelburg, Van Hummelen. Markt 69, telef. 2134, Vlissingen: apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066. Duitse verpleegster was op roof uit in Middelburg Amsterdamse in tea-room miste 1700,- De 53-jarige Duitse verpleegster H. N. uit Keulen, Westduitsland, die sinds begin Juni in een hotel op een der Waleherse dorpjes was gelo geerd, heeft In Middelburg getracht de Amsterdamse mevrouw E. S., die eveneens haar vacantie op Walche ren doorbracht, van 1700 te bero ven. Toen zij op het punt stond het geld uit te geven, werd zij echter ge vat. Aan de Middelburgse politie heeft ze een volledige bekentenis af gelegd. De verpleegster, die onge huwd is en gekleed was in een bruin uniform, is Vrydag voorgeleid. In de tearoom van de heer De V. in Middelburg „veroverde" de Duit se een onbeheerd staande damestas, die mevrouw S. per abuis had laten staan. Zij spoedde zich met de buit naar een andere tea-room, waar zij zich van het tasje ontdeed, na het geld 1700 er uitgehaald te hebben. Na deze manipulaties bracht zij een bezoek aan de kunsthandel van de firma H., eveneens op de Markt. Hier probeerde de kunstlievende die vegge een deel van het geld uit te geven, doch de inmiddels gewaar schuwde Middelburgse recherche greep in. De Amsterdamse dame, wier va cantie op onaangename wijze scheen te worden onderbroken, ontving haar eigendommen terug. R.K. Onderwijzersdag te Terneuzen Voor de 23e R.K. onderwijzersdag in Zeeland, die in het Luxor-Theater te Terneuzen werd gehouden, be stond zeer grote belangstelling. Na een H. Mis in de Terneuzense paro chiekerk, opgedragen door deken A. Lievegoed uit Oostburg, volgde de opening van de dag door de voorzit ter van de commissie voor de Katho lieke onderwijsdagen, de heer J. C. Cornelis. Deze wees er o.m. op dat de deelname aan deze dagen nog steeds een stijgende lijn vertoont. Vervolgens sprak pater dr. N. Per- quin S. J. over „Opvoeding tot verant woordelijkheid". Spreker besprak daarbij de verschillende middelen wel ke ten dienste staan om de kinderen, die in deze maatschappij al spoedig in het volle leven worden geplaatst, een groter verantwoordelijkheidsge voel oij te brengen. De heer E. Verstrepen, landelijk secretaris van de V.O.V. in België, gaf een uiteenzetting over de school strijd in België. Hij vond een aan dachtig gehoor. Na de middagpauze werd in het Concertgebouw een zeer goede opvoe ring gegeven van het toneelstuk „Me vrouw Pilatus" van Willem Putman. Deze uitvoering werd verzorgd door de toneelgroep Herman Bruggen uit Brussel. De dag werd besloten met een collegiaal en geanimeerd samen zijn in de zalen van Grand Hotel Rot terdam. Diploma-uitreiking aan MTS te Vlissingen In de De Ruyterschool te Vlissin gen werden Vrijdagmiddag de diplo ma's uitgereikt aan de leerlingen, die aan de afdeling MTS het eind examen voor werktuigbouwkundige met goed gevolg hadden afgelegd. De directeur van deze school, de heer P. Vijn, feliciteerde de geslaag den met het succes en hij prees hiïn goede gedrag in het laatste jaar. Na zijn toespraak, waarin hij er de nadruk op legde, dat zij er nog lang niet waren en pas aan het be gin van hun carrière stonden, reikte hij aan iedere leerling persoonlijk het begeerde document uit. De voorzitter van het schoolbe stuur, ir. C. Kapsenberg, raadde de jonge werktuigbouwkundigen aan, om voor hun eerste werkkring een betrekking uit te zoeken, waar zij wat kunnen leren. Tenslotte bedankte een van de leerlingen namens allen voor het goe de onderwijs, dat zij hadden genoten en tevens nam hij van alle leraren en gecommitteerden afscheid. De namen van de geslaagden zijn: J. A. Bal jeu, Middelburg; M. Berre- voets, Zierikzee: J. P. Egeraat, Goes: R. A. Eisner, Hengelo; J. M. Flipse, Middelburg; A. M. Geljon, Middel burg; A. C. F. Groosman, Westdor- pe; J. C. v. d. Grijp, Vlissingen; H. P. Harent, Den Haag; J. B. Kerpe- stein, Vlissingen; J. Lefeber, Vlissin gen; J. A. M. de Maat, Vogelwaarde; M. A. Marterjn, Middelburg; J. E. Meijers, Souburg; A. J. Nooijens, Vlissingen; A. W. Nijsse, Arnemui den; B. J. Pontier, Vlissingen; J. Roelse, Westkapelle; J. van Sabben, Vlissingen; A. J. Simpelaar, Bigge- lcerke; J. P. Smaardijk, Middelburg; J. G. Smits, Schore; M. F. Sturm, Serooskerke; J. H. Valk, Goes; H. A. A. M. de Waal, Vlissingen; A. Wattel, Middelburg; J. Wattel, Goes; M. Wisse, Vlissingen. Zeven candi- daten werden afgewezen en één heeft zich teruggetrokken. Vergadering „Zevibel" De stichting „Zeeuwse Visserij Belangen" houdt Zaterdag 9 Juli haar algemene ledenvergadering in „de Prins van Oranje" te Goes. In de morgenvergadering, welke om kwart over tien aanvangt, zal drs. J. Floor, economisch medewerker van de stichting van de Nederlandse Vis serij, spreken over het onderwerp „Gaat ook het visserijbedrijf aan vljjt ten onder?" VEILING GOES. I Juli. Export- en industrieveiling: Madame Moutot 94,40—101.50; afw. 55; Ju- cunda 96.60—102,20; afw. 62,10; Climax 98.20. HOOG EN LAAG WATER Juli U.+N A.P. U.+N A.P. U—N A.P. U.—N •A.P. Vlissingen 0.51 1.73 13.10 1.82 7.08 1.65 19.33 1.73 Terneuzen 1.15 1.89 13.39 1.98 7.35 1.77 20.01 1.85 Hansweert 1.44 2.06 14.09 2.14 8.08 1.95 20.31 2.03 Zierikzee 2.08 1.23 14.33 1.34 7.46 1.56 20.14 1.54 Wemeldinge 2.23 1.46 14.49 1.59 8.06 1.79 20.30 1.78 4 Juli Vlissingen 1.29 1.91 13.46 1.93 7.45 1.66 20.12 1.83 Terneuzen 1.54 2.06 14.14 2.08 8.13 1.78 20.41 1.95 Hansweert 2.25 2.23 14.47 2.22 8.48 1.96 21.13 2.13 Zierikzee 2.53 1.31 15.15 1.36 8.26 1.56 20.52 1.62 Wemeldinge 3.05 1.56 15.29 1.62 8.45 1.79 21.08 1.85 De haven van Yerseke is te klein Adres van schippers aan gemeenteraad In verband met het feit, dat er voor zesentwintig Yersekse schepen geen plaats is in de haven van Yer seke, hebben de senippers zich thans met een adres tot de gemeenteraad gewend. In dit adres wordt aange drongen op spoedige vergroting vau de haven. Verwacht mag worden, dat het adres bij de eerstvolgende gemeenteraad op Maandag 4 Juli bij de behandeling van de ingekomen stukken zal worden besproken. Reeds vele malen is het voorgekomen, dat een groot aantal geladen schepen bij hun thuiskomst buiten een lig plaats moest zoeken, wat vooral in de wintermaanden moeilijkheden gaf. Als oplossing voor de vergroting van de haven ziet men een mogelijk heid in het omleggen van de Noord- Westelijke havenaam over een af stand van ongeveer honderd meter. Hierdoor zou wel de werf binnen de haven komen te liggen, doch dit wordt geen bezwaar geacht. Het leggen van een nieuwe Oostelijke dam stuit op bezwaren in verband met de aldaar gelegen oesterputten. RAAD AAGTEKERKE Uitbreidingsplan werd goedgekeurd Donderdagavond kwam de raad van de gemeente Aagtekerke in ver gadering bijeen onder leiding van burgemeester J. Geuze. De bouwver ordening werd zodanig gewijzigd, dat de minimum vrije hoogte van te bou wen woonvertrekken van 2.60 m op 2.50 m en de hoogte van slaapka mers van 2.40 op 2.30 m werd ge bracht. De salariëring van de ambtenaar ter secretarie werd overeenkomstig de beschikking van het ministerie van binnenlandse zaken gewijzigd en verhoogd met een bedrag van 468 per jaar. Besloten werd voorts ver lenging te vragen voor de aflopende kasgeldlening van 50.000. De be groting 1954 werd gewijzigd overeen komstig het ontwerp-besluit en aldus vastgesteld. Na lange tijd van voor bereiding, zo deelde de voorzitter mede, is thans behoudens enige klei ne wijzigingen, goedkeuring ontvan gen op het voorgestelde uitbreidings plan. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 28 Juni 1955 aan A. J. de Mulder, inspecteur van het Belgisch Loodswezen te Vlissingen, in deze vertegenwoordigende de Belgische Staat onder de daarbij gestelde voor waarden vrgunning is verleend tot het oprichten van een inrichting voor het autogenïsch lassen en snijden van meta len, waarin 2 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 2 P.K. gebezigd zullen worden, alsmede een opslagplaats van vloeibaar gas in stalen ylinders, in het perceel Breewaterstraat hoek Noord- zeestraat. VLISSINGEN. Aangifte van leerlingen voor de Openbare V.G.L.O. school aan de Bouwen Ewoutstr. B. en W. van Vlissingen brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat alsnog ge legenheid bestaat tot aangifte van nieu we leerlingen voor de Openbare V.G.L.O. school alhier. (Hoofd de heer J. G. Smits), elke werkdag van de eerste week in Juli a.s. (uitgezonderd Zaterdag van 4—5 uur in het schoolgebouw aan de Bouwen Ewoutstraat. Aardbeien in kratten per doos: Climax I 35—40; Soltwedel I 31—32. Aardbeien in chips per kg: Madame Moutot I 115—135; II 89—123; Climax H 106—115; Soltwedel II 96—109; Diverse rassen aardbeien II 96100. Kersen: Early Rivers I 103—120; H 101 105; III 46—59; Insp. Leunis I 83. Frambozen per doos 4953; Jonkh. van Tetst per doos 57; per kg 190—230; Per ziken 11—23. Groenten: Kropsla A I 4—5; Komkom mers A I 29—33; B I 21—27; C I 16-20; Bloemkool A I 30—33; A II 16—32; B I 18—25; afw. 13—17; Doperwten 47—64; Peulen 94114; Dubb. Princessebonen 150 —180; Tomaten 85—102; Bospeen 26—52; Boskroten 513Rabarber 11—12; Spina zie 31—39; Eerstelingen 17—22; drielingen 1216; Gr. Savoye kool 712; Spitskool 12; Tuinbonen 31—35; Stamsnijbonen 110 —130; Andijvie 22—24. VISMIJN VEERE. 1 Juli. Aangevoerd: 1246 kg export- garnaien 163—190; 61 kg schar 26—29; 3 kg wijting 21; 175 kg tong (middel) 126— 212; 41 kg rog 31—44. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Met droefheid geven wij kennis van het on verwacht overlijden van onze geliefde en zorg zame vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der JOHANNA CORNELIA MARIA JEELOF geb. DE RIJK op de leeftijd van 71 jaar. Middelburg: JOH. JEELOF. J. PH. JEELOF. Vlissingen: J. P. JEELOF. C. JEELOF— DE GROOT. JOHNNY en ROBBIE. Middelburg, 1 Juli 1955. Lange Noordstraat 26. Nog geheel onver wacht is van ons heen gegaan onze geliefde Zuster en Tante JOHANNA CORNELIA MARIA JEELOF geb. DE RIJK op de leeftijd van 71 jaar. Middelburg: H. C. A DE RUK. J. DE RUK— VREEKE. Hoorn: J. J. DE RIJK. A. A. DE RIJK- VAN DER VEN. Leiden: M. A. E. VAN KATWUK DE RIJK. W. G, VAN KATWUK. Middelburg: C. A. DE RIJK. J. F. DE RUK— GELDOF. vlissingen: J. A. VAN HERCULES DE RIJK. M. J. VAN HERCULES. Neven en Nichten. Middelburg. 1 Juli 1955. Wegens sterfgeval is de da meskapsalon van JOH. JEELOF, Lange Noordstraat 26, Middelburg, Dinsdag 5 Juli de gehele dag gesloten. Heden nam God tot Zich mijn lieve Man en onze lieve Vader en Grootvader in de ouderdom van bijna 70 jaar de Heer PIE TER SCHEELE, Ridder in de orde van Oranje Nassau. Kapelle E. L. SCHEELE— DE PUTTER. Wissekerke R. J. SCHEELE. J. SCHEELE KRUIDENIER MARIJKE. PIET. ESKE. Eiezelinge P. SCHEELE. J. J. SCHEELE—BLOK. DIENT JE. PIET. ESTHER. HENDRIE KJE. Kapelle L. E. A. SCHEELE. (Zuid-Rodesia) E. A. SCHEELE Sinoia en Verloof du- Kapelle, 1 Juli 1955. De begrafenis zal plaats vinden op Dinsdag 5 Juli a.s. des namiddags om 1 uur op de Algeme ne Begraafplaats te Kapelle. Namens de vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Kapelle, Biezelinge en Eversdgk, ge ven het Bestuur en het personeel kennis, dat het de Heere behaagd heeft plotseling tot Zich te ne men onze hooggeachte voorzitter de Heer PIE TER SCHEELE Zeer vele jaren heeft hij met de liefde van zijn hart aan onze school en onze schoolvereniging zijn beste krachten gegeven. Hij was een echte kinder vriend. Moge de Heere zijn Echtgenote en Kinde ren kracht en troost geven om dit verlies te dragen. Namens het Bestuur: W. BOGAARDS, 2e voorz. P. G. VERMAJRE, secretaris Namens het personeel: J. C. KEIM, hoofd der school Kapelle-Biezelinge, 1 Juli 1955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3