Rode Kruis-vertegenwoordigers bezochten Zeeland VICE-VOORZITTER DER Z.L.M. PLOTSELING OVERLEDEN Kilo's slanker BonKorets AANDEELHOUDERS „ZEELAND" VROEGEN HOGER DIVIDEND IV Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 JULI 1955. TWEE DAGEN IN VOORMALIG RAMPGEBIED Dank voor geboden hulp Vijf vertegenwoordigers van buitenlandse Rode Kruisverenigingen heb. ben Vrijdagnamiddag, onder de indruk van de verwoestingen welke zij hadden aanschouwd, na een tweedaags bezoek aan de voormalige ramp gebieden, Zeeland weer verlaten. Het gezelschap dat bestond uit mile de Bonvouloir (Frankrijk), Jens Mei- nich (Noorwegen), Axel Rörström Zweden), A. L. Tauber (Zwitserland) en A. J. Small (Canada), kwam in ge zelschap van luitenant-generaal A. G. J. M. F- v. d. Kroon, le onder-voorzit ter van het Ned. Rode Kruis en jhr Beelaerts van Blokland, hoofd van de afdeling buitenland, de heer H. D. Louwes, voorzitter van de coördinatie commissie voor de Hulpverlening Wa tersnood 1953, en diverse vertegen woordigers van het Landbouwschap, o.w. ir D. C. de Ridder, arriveerde Donderdagmiddag op Schouwen-Dui- veland. Zoals gemeld, was er des mor gens een plechtigheid in de Lairesse- zaal te Den Haag, waaraan de verte genwoordigers van de Rode Kruis verenigingen namens de Nederlandse landbouw, uit erkentelijkheid voor de aan de agrariërs verleende hulp,' een Delfts blauw bord werd aangeboden. Te Zijpe werd het gezelschap ver welkomd door de heer G. van Waes, voorzitter van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap, ir G. Dorst, provinciaal voedselcommissaris, ir L. Eelkema, hoofd van de herverkave ling Schouwen-Duiveland en de heer W. Goeman, adjunct-secretaris van de provinciale raad van het Landbouw schap. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan een deel van de herverka- velingswerken bij Sirjansland en rond de gemeente Nieuwerkerk. Ir Eelkema en de heer Joh. van Nieuwenhuijze, voorzitter van de plaatselijke commissie Nieuwerkerk, gaven hiel'bij een explicatie. Tijdens de maaltijd in het „Wapen van Zeeland" te Zierikzee heeft des avonds de heer Van Waes, namens Rode Kruis-verenigingen dank ge bracht voor de vorstelijke hulp, welke zij in de vorm van werktuigen en ge- rcedsehappen aan de getroffen agra riërs hebben geboden- De heer Van Waes betrok in zijn dankwoord ook de provinciale voedselcommissaris, ir Dorst, alsmede de heer Goeman, die een groot aandeel Iieèft gehad in het verdelen van de werktuigen. Na de maaltijd heeft ir Dorst nog een uiteenzetting over de gevolgen van de ramp gegeven, een en ander toegelicht met kleurendia's. Bedrijven bezocht De Vrijdagmorgen werd benut voor het bezoeken van een drietal getrof fen bedrijven. Nadat burgemeester J. Romeijn, de buitenlandse gasten te Ouwerkerk had verwelkomd, en de herstelde dijk met de caissons was be zichtigd, begaf men zich naar het in aanbouw zijnde bedrijf van de heer J. van de Stolpe, voorzitter van de plaatselijke commissie, die ook verder de dag meemaakte voor het geven van explicatie. Vervolgens reed men naar Nieuwer kerk, waar na een ontvangst in het verenigingsgebouw door de waarne mend burgemeester, wethouder S. Overbeeke, het gesaneerde bedrijf van C. J. Kleemans. in ogenschouw werd genomen. Tenslotte werd een bezoek gebracht aan het totaal vernielde be- drijf van de heer K, J. K. v. d. Slik- ke te Ellemeet. Hier waren het wet houder J. M. Dalebout en de gemeen te-secretaris, die de gasten officieel verwelkomden. Tijdens de lunch te Zierikzee heeft de heer H. D. Louwes des middags nogmaals een dankwoord gesproken namens de coördinatie-commissie, ter wijl de heer Jens Meinich (Noorwe gen) op zijn beurt getuigde van de grote indruk, welke de vernielingen op de buitenlandse gasten hadden ge maakt. Des middags werd overgestoken naar Zuid-Beveland, waar voor de Franse gaste nog een kort bezoek werd gebracht aan de Franse militaire begraafplaats te Kapelle. Via Yerse- ke ging het daarop naar Kruiningen, waar in het gemeentehuis burgemees ter A. Schipper, in tegenwoordigheid van de heer J. Glerum, lid van de pro vinciale herstelcommissie, de gasten ontving en dank bracht voor de hulp welke het buitenland ook aan zijn ge meente schonk. Luitenant-generaal Van der Kroon, le onder-voorzitter van het Ned. Rode Kruis, dankte na mens de gasten voor de hartelijke ont vangst. Nadat nog een korte rondrit door de polder Kruiningen was ge maakt, waarbij o.a. de Zweedse wo ningen en de veerhaven werden be zichtigd, verliet het gezelschap de pro vincie. GROOT VERLIES VOOR ZEEUWSE LANDBOUW De heer P. Scheele was zeer geziene figuur In de ouderdom van bijna zeventig jaar is Vrijdagavond in zijn woi te Kapelle plotseling overleden heer P. Scheele. Bij het vernemen deze droeve tijding zal er een van ontroering door Zeeland g: want met dc heer Scheele is een geziene en minzame figuur uit het le ven weggerukt. Een persoon, met vele goede eigenschappen. Zwaar treft de ze slag in de eerste plaats zijn vrouw en kinderen- Zij verliezen in hem een man en vader, die door zijn optreden steeds een lichtend voorbeeld is ge weest. Groot is ook het verlies voor de Zeeuwse landbouw. Onverbrekelijk zal zijn naam ver bonden blijven aan de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij, welke hij onge veer een kwart eeuw als bestuurslid heeft gediend, waarvan de laatste ja ren als vice-voorzitter. Als sterk'idea listische figuur heeft de heer Scheele in deze organisatie steeds met zijn vol le persoon op de bres gestaan voor de belangen van de Zeeuwse landbouw. De Z.L.M. had een bijzondere plaats in zijn hart. Hij heeft hiervoor dan ook gestreden wanneer dit nodig was. In het jubileumboek van de Z.L.M., waarin onder andere wordt beschre ven hoe boerenleider Roskamp in 1941 een poging deed om de Z.L.M. bij de landstand in te lijven en een beslis sing hiertoe wilde forceren, staat het zo tekenend voor de heer Scheele ver meld, dat deze zich niet van zijn stuk liet brengen en rustig opmerkte: „Wij zitten hier allen nog als Z.L.M.-ers". Hij wilde de statuaire weg blijven be wandelen en eerst de kringen hier- VAN Ifvin TOT Wijfie GOED AFGELOPEN Al spelende viel te Sas van Gent het zesjarige meisje J. M. bij het zo genaamde „Oude Sluisje" in het ka naal. Twee voorbijgangers doken on versaagd in het water en slaagden er in het kind, toen het voor de twee de maal boven kwam, te grijpen. Het meisje ondervond geen nadelige ge volgen van het angstige incident. IN HET NAUW Een ander „water-incident" speel de zich eveneens in Sas van Gent af. De nabij het douanekantoor gemeer de parlevinker kwam in het nauw, toen er een tankboot passeerde, met als gevolg, dat een eveneens gemeer de vrachtboot begon te slingeren. Het drijvende winkeltje kwam danig in de verdrukking, maar de schade bleef gelukkig beperkt tot het verlies van wat limonade. ZWEMLES Om in deze warme dagen nog even „op het water te blyven"; in Oostburg gaan tweemaal per week 112 enthousiaste leerlingen van FEESTELIJKHEDEN In Vlissingen viert de feestelijkheid nog steeds hoogtij. Nog altijd is er zomershow en dat steken de inwoners van de nijvere Scheldestad bepaald niet onder stoelen of banken! In het centrum kan men dagelijks via een aantal luidsprekers opgewekte feest muziek beluisteren en wat is beter ge schikt om een festijn luister by te zet ten dan muziek? Vooral de winke lende huismoeders, die in de middag uren de centrwnstraten voornamelijk vullen> profiteren van dit klankrijke feestvertoon, maar ook de toevallige voorbijganger wordt in een goede stemming gebracht! In de avonduren zorgt de feestver lichting voor een extra aantrekkelijk stadsbeeld en zo viert Vlissingen nu al veertien dagen het feest van de zo mershow, met vele attracties voor iedereen! De komende veertien dagen de tweede helft van de show zullen zeker evenzeer bewijzen, dat Vlissin gen nog steeds sterk in opkomst is. drie lagere scholen onder leiding van enige moeders naar Aarden burg. Daar nemen zij zwemles, want helaas beschikt men in Oost burg nog niet over een zwemin richting, hetgeen in Aardenburg wél het geval is. REIZEN EN TREKKEN En dan tot besluit weer een respectabele opsomming van al de genen, die er op uittrokken! De ouden van dagen uit Colynsplaat hadden ondanks een (reeds ge meld) auto-ongeval een genoeglijke dag, toen zij naar Zeeuwsch Vlaan deren reisden. Te rYerseke maakte de buurtvereniging Bekhofstraat een autotocht naar Zuid-Limburg. Terug reisde men via Antwerpen. De „E 55" in Rotterdam werd bezocht door de leerlingen uit de hoogste klassen van de openbare lagere school in Nieuw en St. Joosland en door de le den van de R.K. Reisclub „St. Chris- toffel" te Axel. De ouden van dagen uit Nieuw en St. Joosland maakten een tocht met 31 personenauto's over Perkpolder, St. Niklaas en Antwer pen naar Kruiningen. De muziekver eniging „Onda" was bij thuiskomst present voor een muzikaal welkom. De reisvereniging Oude Wijk en Wal- straat in Axel tenslotte trok naar de Belgische Ardennen en naai de Maasvallei. P. SCHEELE. over raadplegen. Later vormde hij zelfs een oppositiegroep. Zo was de gehele levenswandel van de heer Scheele. Sterk prin cipieel en wanneer het nodig was, wist hij van geen wijken. Onmiddellijk na de bevrijding van het grootste deel van Zee land begon de heer Scheele weer met de wederoprichting van de Z.L.M., waarvan hij slechts node een vergadering miste. Nog op de laatste zomer vergadering te Hulst was het de heer Scheele, die op de van hem bekende vriendelijke wijze zich tot de jubilerende algemeen voorzitter richtte. Dit jaar zou de heer Scheele wegens het bereiken van de zeventigjarige leeftijd als bestuurslid zijn afgetre den. Helaas, het heeft niet zo mogen zijn. Moeilijk zal het ook voor de le den van de kring Oostelijk Zuid-Beve land zijn, om zich in te denken, dat straks niet meer onder de bezielende leiding van de heer Scheele zal kun nen worden vergaderd. Zwaar is ook het verlies voor de Zeeuwse paarden fokkerij. Jarenlang was hij onder an dere bestuurslid van de afdeling Zee land, van de Koninklijke Vereniging Het Nederlandsche Trekpaard en voorzitter van de Bond van Zuid-Be- velandse paardenfokkers. Zelden ook ontbrak de heer Scheele op een hoog tijdag van de paardenfokkers. En zo was hij ook j.l. Wo.ensdag nog aan wezig op de paardenfokdag te Goes. Voorts bekleedde de thans, overledene ook in de plaats zijner inwoning tal loze functies. Als een van de belang rijkste hiervan zij genoemd het voor zitterschap van de Christelijk Natio nale school. Ook was hij dijkgraaf van de Calamiteuze Willem-Annapolder en plaatsvervangend lid voor Zuid-Beve land van de Pachtkamer. De heer Scheele was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De teraarde bestelling is bepaald op Dinsdag 5 Juli a.s., op de begraafplaats te Kapelle. Uitvoering jachtwet De minister van 1 ndbouw, visserij en voedselvoorziening heeft als amb tenaar, belast met de uitvoering van de jachtwet, die bevoegd is ter uit oefening van zijn taak, alle gronden te betreden, benoemd, de heer P. J. A. Dootjes te Goes. INLICHTINGEN GEVRAAGD. De groepscommandant van de Rijkspolitie te Kloetinge verzoekt ieder, die getuige was van de aan rijding, waarbij op 29 Juni 1955 om streeks half drie op de 's-Graven- polderseweg in de gemeente Kloetin ge een meisje een armbreuk be kwam, zich persoonlijk of telefonisch met hem in verbinding te stellen (K 1100—2029 of 2740) of zich te mel den bij de politie zijner woonplaats. Beschonken wegpiraten op bromfiets in Middelburg Vriendelijke weggebruiker hardhandig afgeranseld De 26-jarige Middelburgse brom fietser W. M. is Donderdagavond 't slachtoffer geworden van een twee tal onbesuisde wegpiraten, die hem als dank voor zijn goedbedoelde waarschuwing een duchtig pak ran sel gaven. Tegen de daders, de 18- jarige C. C. B. en de 24-jarige J. G., beiden uit Vlissingen, is proces-ver- baal opgemaakt. Omstreeks half negen reed het tweetal „onder invloed" op een brom fiets door de drukke Middelburgse winkelstraat de Lange Viele. Zij slin gerden daarbij van de ene kant van le weg naar de andere. Een bezorg- le bromfietser, de heer W. M., voor zag brokken en waarschuwde het tweetal. De heer M. zag zijn vriendelijk heid beloond met een hardhandig pak slaag, waardoor hy o.m. bloe dend aan het gezicht werd verwond. De Middelburgse politie heeft zich toen maar over het ongezeglijke duo ontfermd. De bestuurder van de bromfiets, C. C. B., kreeg twee pz'o- cessen-verbaal, een wegens het be sturen van een brommer „in kenne lijke staat" en een wegens mishan deling. Zijn duo-passagier, J. ^G., kreeg er een wegens mishandeling. De stadsbusdienst in Goes De exploitant van de stadsautobus dienst Goes heeft aan het College van B. en W. een overzicht gezonden, waaruit blijkt dat de bus v.an 1 De cember 1954 tot en met 30 Juli jl. in totaal 12.971 passagiers vervoerde. Gezien de bescheiden dienstregeling en in aanmerking genomen dat deze dienst nog slechts in opbouw is, mag zeker worden geconstateerd dat de bus in behoefte voorziet. De uitbreiding van de dienst naar het ziekenhuis „St. Joanna" wordt door. velen gewaardeerd. Op veler verzoek werd besloten de eerste rit door te rijden naar St. Joanna, zodat er des morgens ook verbinding met de stad is. Het aantal passagiers voor en van Plan West is nog niet groot. Waar schijnlijk vindt dit mede zijn oorzaak in het feit, dat men hier geen verbin ding op de treinen heeft,terwijl de afstand naar het station en de stad ook niet zo groot is. Daarom is het mogelijk, dat binnenkort niet meer van en naar Plan West wordt gere den, zodat dan het station weer eind punt wordt. Dezer dagen wordt de 15.000ste passagier verwacht, die een smake lijke verrassing zal' ontvangen. Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens het principe van deliy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaais voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u is een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, f. 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES VERGADERING IN DEN HAAG Er zijn nieuwe schepen nodig In de Vrijdag te 's-Gravenhage gehouden algemene vergadering van aan- deelhouders der Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" N.V. is de kwestie van de hoogte van het dividend ter sprake gekomen. Van de zijde der aan deelhouders werd uiting gegeven aan de tevredenheid over het beleid van het bestuur bij de exploitatie van het bedrijf, maar men vroeg zich af, of het dividend, dat volgens de voorstellen van het bestuur voor de gewone aandelen 8 procent en voor de preferente aandelen TA procent zal be dragen, (vorig jaar resp. 7 en 6% procent) niet wat hoger zou kunnen zijn. Men vestigde er in dit verband de aandacht op, dat het voor de dividend uitkering benodigde bedrag (274.140 gulden) nog kleiner is dan de van de beleggingen gekweekte rente en de uit koersverschillen voortvloeiende beleg gingswinst, die tezamen f 291.524 be dragen, zodat de aandeelhouders feite lijk geen deel hebben in de exploita tiewinst. Het bestuur deed echter op merken, dat de beleggingsinkomsten slechts door de sterke liquiditeits positie mogelijk zijn geworden, die toch ook een resultaat is van de ex ploitatie. Deze inkomsten zullen bo vendien verdwijnen, zodra de maat schappij tot de aanschaffing van nieuw varend materieel overgaat- Overigens werd er de aandacht op gevestigd, dat de grote liquiditeit de balanspost kas, kassiers en schat kistpapier bedraagt bijna 15 millioen gulden slechts in schijn „rijkdom" is. Voor de aanschaffing van een nieuw schip zal 15 tot 16 millioen gul den nodig zijn en het zal reeds bin nen enkele jaren nodig zijn tot deze aanschaffing over te gaan. Dit is ook de reden, waarom de liquiditeit ruim moet blijven. Het schip, dat vervan gen moet worden, is de „Mecklen burg", maar ook de beide andere schepen, de „Koningin Emma" en de „Prinses Beatrix" zijn reeds van mid delbare leeftijd. Nog geen emissie Desgevraagd deelde het bestuur ver der mee, dat de maatschappij nog niet aan een aandelen-emissie toe is. Mocht het evenwel zover komen, dan kunnen de aandeelhouders verzekerd zijn van een redelijke en behoorlijke behandeling. Op een andere vraag werd meege deeld, dat er in de balanspost credi teuren, die ruim 4,7 millioen gulden bedraagt, een stille reserve van onge veer 2,5 millioen gulden schuilt. Op een vraag naar de waarheid van gf- ruchten over een fusie met de N.V. Wm H. Muller en Co. werd gezegd, dat hierop niets meer kon worden me degedeeld dan dat de directie der ven nootschap in handen is van de N.V. Müller en Co. en dat de relaties tus sen beide vennootschappen van strikt zakelijke aard zijn. In verband met het feit, dat in 1958 het contract met de British Railways afloopt, zal voordien het gehele ver keer met Engeland moeten worden herzien, maar over deze aangelegen heid kunnen nu uiteraard nog geen nadere mededelingen worden gedaan. Voor zover men aan de hand van de tot dusverre verkregen resultaten kan nagaan, verwacht het bestuur, dat het jaar 1955 niet minder goed zal zijn dan het afgelopen jaar. Met betrekking tot de 4Vè procent winstdelende - preferente aandelen, waarvan er slechts 33 onder het pu bliek uitstaan en de rest in handen van de staat is, waardoor het moeilijk is notering hiervan ter beurze te ver krijgen, zegde het bestuur op aandrin gen van een aandeelhouder toe, dat nagegaan zal worden, of het in over leg met de regering en de Vereeniging voor den Effectenhandel niet moge lijk is alsnog tot beursnotering te ko men. De vergadering keurde de jaarstuk ken eh het dividend-voorstel goed. Zij besloot tot herbenoeming van de aan de beurt van aftreden zijnde commis saris, prof. dr mr F. de Vries. Eindexamen H.B.S. Voor het eindexamen afd. B. aan de R.H.B.S. te Vlissingen zijn ge- Rudi Brest van Kempen, Wim Du- mon-Tak, Friedei Erdelmann, Piet van der Graaf, An je de Graaff, Hans Kamermans, Gerard Kars, Gerrit Kelder, Frans Meyers, Ko Paauwe, Fred van Straaten, Bertus Veldhuij- zen, Bram Visser, Hans Woltering en Dick Zandee. Twee candidaten werden afgewezen. Eindexamen Chr. Lyceum voor Zeeland Voor het eindexamen Gymnasium voor Zeeland te Goes zijn 'geslaagd: Voor diploma A: de dames M. Ba- rends te Goes en H. J. de Schipper te Nisse en de heren J, Davidse, A. A. Laport en H. J. de Smit te Goes en J. F. Sinke te Yerseke. Voor di ploma B: W. Jobse te Middelburg. Twee candidaten werden afgewe- iM o')!'^ri o »r~ QQ 6U ék. l falyd nLïnhM881» met Publicatie Nederlands Zulve melk meer mans bureau. *5 Grovenhage 20 Geslaagde vooravond van pijperfestival in Goes „Jubal" uit Dordrecht bracht {iguurmars De Zeeuwse Pijperdag, welke van daag Zaterdag in Goes in ver band met het 25-jarïg bestaan van het tamboer- en pyperkorps „Excel sior" wordt gehouden, is reeds Vrij dagavond op enthousiaste wyze inge zet. Onder grote belangstelling gaf allereerst de harmonie „Scheldegalm' uit Hansvveert een uitstekend con cert in de muziektent en later op de avond voerde het 130 leden tellende tamboer- en pijperkorps „Jubal" uit Dordrecht een figuurmars uit. Een uitgebreide taptoe vormde de finale van de vooravond van het pijpersfes tival. Omstreeks half acht vertrok van de Patijnweg het fraai geüniformeer de „Scheldegalm", voorafgegaan door de eigen, uit jeugdige leden bestaan de signaalafdeling'. Na een muzikale rondwandeling door de stad, werd van acht tot negen uur een populair concert ir. de muziektent gegeven. De Goessenaren konden kennis maken met de uitstekende muzikale presta tie vair dit korps, dat terecht de trots van Hansweert uitmaakt. Omstreeks negen uur begaven de muzikanten zich met het bestuur van het jubilerende Goesse pijperkorps „Excelsior" naar het parkeerterrein aan de Westwal om de Dordtse gas ten te verwelkomen, waarna onder vrolijke marstonen naar het slot Os- tende werd gemarcheerd. De voorzit ter van „Excelsior", de heer A. J. de Beste, sprak hier een welkomstwoord tot de leden van „Jubal" en memo reerde tevens het grote aandeel van deze vereniging in de pijpersdag. Tegen tien uur werd de Grote Markt door middel van schijnwerpers in een zee van licht gezet. Nadat de harmonie „Scheldegalm" met enkele marsen een muzikaal afscheid had genomen, kondigden de tamboers en pijpers van „Jubal" zich aan. Met een indrukwekkende, keurig uitge voerde figuurmars gaf „Jubal" een voorproefje van hetgeen vandaag te wachten staat. Hierna volgde o.m. een taptoe met vaderlandse liederen. Met het spelen van het Wilhelmus werd de openingsavond van het pij- jberfestival besloten. Middelburgse kioskroof na 5 jaar opgehelderd! Bijna vijf jaar geleden, op 2 Augus tus 195Ó, werd in de toenmalige Mo lenkiosk op de Markt in Middelburg een diefstal gepleegd, waarby ver schillende voorwerpen werden ont vreemd. Eerst thans is de politie er in geslaagd de dader van deze dief stal, de 27-jarige M. N. B., uit Rot terdam, te arresteren. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Bij het in 1950 direct na de diefstal ingestelde onderzoek door de Middel burgse politie stuitte men op vinger afdrukken. Deze betekenden voorlo pig een van de voornaamste aanwij zingen, doch de centrale dienst, die zich met het napluizen van vinger afdrukken bezig houdt, kon de vin gerafdrukken niet thuis brengen. De politie gaf de moed echter niet op eri haar ijverig speuren is, juist een paar weken voor de diefstal het „eerste lustrum vierde", beloond ge worden. Het spoor leidde naar de Maasstad, waarna de dader kon wor den ingesloten. Advertentie. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Besmeurde liefde", 20 u., 18 j. Electro: „Walt Dis ney Festival", 15.30 u„ a.l. „Le Grand jeu'", 19, 21.15 u., 18 jaar. Van Bent- hem en Jutting: Opening tentoonstel ling lithograaf Honoré Daumier, 16 u. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 10 24 uur. Concert fanfare „Vlijt en Volharding" uit Souburg, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „The High and the Mighty (14 jaar), 19 en 2L15 uur. Luxor: „Duel in the sun" (18 jaar) 19 en 21.15 uur. Goes Grand: „Vera Cruz" (14 jaar) 19 en 21 uur. Korenbeurs: 10—22 Autoshow Renault. Pijperdag: Schuttershof 20 u. optreden diverse pijpercorpsen. MORGEN. Middelburg Schouwburg: „Besmeurde liefde", 14.30, 20 uur, 18 jaar. Electro: „Walt Disney Festival", 15.30 u„ a.l'. „Le Grand' jeu", 19 en 21.15 uur. 18 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 10—24 uur. Vlissingen: Alhambra „The High and the Mighty" (14 jaar) 15. 19 en 21.15 u. Luxor: „Duel in the sun" (18 jaar), 15, 19 en 21.15 uur. Goes Grand: „Vera Cruz" (14 jaar) 19 en 21 uur. „De prins-piraat" (14 jaar), 15 uur. Prins van Oranje: 10.30 Landdag Vrijz. Protestanten en V.P.R.O.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2