TWEEMAAL EEN AFSCHEID BIJ DIENST GEMEENTEWERKEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN VRLJDAU 1 JUL,! 1055. PRO VIN CI ALE ZEEUWSE COURANT 4 WAARDERING EN GESCHENKEN De heer W. H. M. Bleijenberg vertrok naar Renkum en de heer J. H. Kramer naar Wassenaar Ten kantore van de Dienst Gemeentewerken te Middelburg werd Don derdag afscheid genomen van de adjunct-directeur, de heer W. H. M. Bleijenberg, wegens vertrek naar Renkum, en van de heer J. H. Kramer, technisch hoofdambtenaar wegens vertrek naar Wassenaar. Tot beide ambtenaren werden vele waarderende woorden gericht, tervvyl bovendien enkele geschenken werden aangeboden. De directeur, de heer A. J. W. Mathijssen herinnerde er aan, hoe bij de komst van de heer Bleijenberg een frisse wind, soms wel eens een storm door Gemeentewerken had ge waaid. „Deze storm heeft voor de opbouw van Middelburg en voor de dienst nuttig gewerkt" meende de heer Mathijssen, die de heer Bleij enberg een stuwende kracht noem de voor Gemeentewerken en voor de Dienst Herbouw Middelburg, van welke laatste instelling de scheiden de als directeur optrad. „Uw vertrek betekent voor ons niet alleen het verlies van een bekwame ambtenaar, maar ook van een goed vriend", al dus de heer Mathijssen. Tenslotte bood hij namens de dienst een ge schenk aan. Wethouder L. J. van 't Westende roemde eveneens het werk van de heer Bleijenberg. „Middelburg is veel aan U verplicht. Met name de belangen van de getroffenen hebt U gediend en met succes". Tenslotte bood de wethouder de heer Bleijen- berg een persoonlijk geschenk aan. De heer W. Jobse sprak namens het personeel van de Dienst Herbouw Middelburg en ir. B. C. Roeters van Lennep als directeur van de Gemeen tebedrijven. De heer J. Visser, oud directeur van de Dienst Herbouw Middelburg, herinnerde er aan, dat de heer Bleijenberg nu een streep zet onder zijn „herbouwcarrière", waarna de heer J. M. Geljon, admi nistrateur van dë dienst, in een kort persoonlijk woord de heer Bleijen berg en zijn gezin 't beste toewens te in Renkum. De heer Bleijenberg dankte de sprekers en betoogde, dat alle lof hem toegezwaaid voor het grootste deel aan zijn medewerkers toekwam. Hij had in Middelburg on der prettige verhoudingen gewerkt en dankte allen met wie hij in de af gelopen jaren had samengewerkt. AFSCHEID VAN DE HEER KRAMER. Vervolgens werd afscheid geno men van de heer Kramer. De heer Mathy'ssen releveerde de loopbaan van de scheidende technisch hoofd ambtenaar, die zich in de loop der ja ren ontwikkelde tot een uitstekende kracht bij Bouw en Woningtoezicht. Wetten en verordeningen op dit ge bied werden door hem met grote soepelheid toegepast, aldus de heer Mathijssen. Ook de heer Kramer wenste hij in zijn nieuwe loopbaan 't allëfbéste toe. Namens de dienst bood de heer Mathijssen een geschenk aan.. De heer Van 't Westende verklaar de, dat B. en W. het op prijs stelden dë heer Kramer te danken voor zijn werk, omdat men er grote waarde- RAAD WOLFAARTSDIJK Verkeersborden bij scholen De raad der gemeente Wolphaarts dijk kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester S. A. N. van Oeveren. De lagere landbouwschool te 's-Heeren- hoek ontving de door haar gevraagde subsidie van 16.81 voor éen leerling uit Wolphaartsdijk, die .de school be zoekt. Het bestuur van de School met de Bijbel aan de Papeweg had een verzoek ingediend tot medewerking voor het aanschaffen van een stofzui- fer. Op voorstel van B. en W. werd esloten aan dit verzoek te voldoen. Ook voor de o.l.s. te Oud-Sabbinge zal een stofzuiger worden aange.- schaft. Een voorstel van B. en W. om bij de vier scholen in de gemeente waarschuwingsborden voor net ver keer te plaatsen werd met algemene stemmen aangenomen. Een verzoek van de muziekvereniging „Advendo" en van de zangvereniging „Looft den Heer" om een muziektent in de ge meente te doen plaatsen werd in han den gesteld van B. en W. ter nadere uitwerking. De voorzitter meende, dat momenteel nog geen plaats kan worden aangewezen om de muziek- kiosk te plaatsen. Een strookje van 25 m2 grond aan de toegang tot het bad huis werd aangekocht. Een voorstel van de voorzitter om Prins Bernhard, die op de dag der raadsvergadering zijn verjaardag vierde, een gelukwenstelegram te zenden, werd met enthousiasme be groet. Het telegram werd verzonden. Bij de rondvraag vroeg de heer J. J. van de Velde, of het misschien aan beveling verdiende in de toekomst een verplaatsbare muziektent aan te schaffen. B. en W. zullen dit idee in gedachte houden. De heer C. Alme- kinders meende, dat de grasmat van het sportterrein veel te lijden had ge had doordat de kinderen er op spelen. De wethouder deelde deze opvatting niet en schreef de beschadigingen toe aan de weersinvloeden. Na de raadsvergadering werd de heer J. J. van de Velde (CH), die in de raad de plaats van wijlen de heer J. Hannewijk zal innemen, beëdigd en door de burgemeester als raadslid ge ïnstalleerd. Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft te Wolphaartsdijk 694.25 opge bracht. De Pinkstercollecte in de Ned. Herv. kerk te Wolphaartsdijk bracht ruim 580 op. Hansweert Slopen van kazerne Binnen enkele weken zal de oude marechausseekazerne te Hansweert, welke bij de overstromingsramp ernstig werd beschadigd, worden ge sloopt. Bij de aanbesteding heeft de fa. C. Westdorp te Goes dit gebouw voor 6200 aangekocht. ring voor heeft. De wethouder over handigde de heer Kramer eveneens een persoonlijk geschenk als herinne ring aan de samenwerking in de af gelopen jaren. Nadat de heer H. G. Bruggeman namens Bouw en Woningtoezicht en voorts de heer Geljon nog een kort woord hadden gesproken dankte de heer Kramer alle sprekers waarbij hij op humoristische wijze in het licht stelde hoe „soepelheid" bij Bouw en Woningtoezicht op verschillende wij zen kan worden geïnteresseerd. Na dit officiële gedeelet bleef men nog enige tijd bijeen. Kwaliteitseisen voor uien worden gewijzigd Mede ten gevolge van de toenemen de concurrentie bij dc afzet van uien, is het Uitvoer-Contröle-Bureau voor Tuinbouwproducten ertoe overgegaan wijziging te brengen in de tot nu toe voor dit product geldende kwaliteits- voorschrlften. Speciaal ten aanzien van de kleur van het product zal in het vervolg een strengere keur toegepast worden. Voor export aangeboden partijen die nen blank van kleur te zijn. Teneinde de nodige bekendheid aan de nieuwe voorschriften te geven, worden door de Stichting Nederlandse Uien-Federatie in overleg met het U. C.B. in de belr ïgrijkse uiengebïeden een aantal bijeenkomsten georgani seerd. Naast het geven van een toelichting omtrent het in de practijk toepassen van de gewijzigde voorschriften, zal ook gesproken worden over de te treffen maatregelen teneinde aan de nieuwe eisen te kunnen voldoen. Voorlopig wordt een drietal bijeen komsten belegd en wel op 7 Juli a.s. des namiddags 2 uur in Hotel „De Korenbeurs" te Goes en op 8 Juli (eveneens om 2 uur) in Hotel Spee te Sommelsdijk. De op het eiland Tho- len te houden vergadering zal op 14 Juli des avonds 7 uur in café I. Rijn berg te Sint-Annaland plaats hebben. Middelburg Middelburgse bejaarden waren een dagje uit Dank zij de goede zorgen van een aantal UW-dames uit Middelburg maakten dezer dagen talrijke leden van de Bejaardensociëteit Middel burg een bustocht door Nederland. 's Morgens werd met twee bussen vanuit de Zeeuwse hoofdstad naar Arnhem vertrokken, waar gedineerd werd. Via de Grebbeberg ging het op Rotterdam aan, waar een aantrek kelijke koffietafel wachtte. Hoewel het weer nogal wat te wensen over liet was de stemming van het uit ongeveer negentig personen bestaan de gezelschap opperbest. Het was reeds avond toen de be jaarden en hun leidsters in Middel burg arriveerden. Gewoontegetrouw werden zij bij het station opgewacht door „Excelsior". Gezamenlijk werd toen in wandeltempo naar de Markt gereden, waar een vrolijk rondedans je werd gemaakt. Een der Middel burgse ingezetenen, die zojuist van een zakenreis uit België was terug gekeerd, vond dit voorval zo grappig dat hij aan het hele gezelschap een versnapering aanbood. De leiding van de uitstekend geslaagde dag tocht berustte by de dames E. Brou wers en A. van Nieuwenhuijzen. Hervormde vrouwen bijeen Voor de afdeling Middelburg van de Hervormde vrouwenvereniging „In Dienst der Kerk" sprak zuster Haaycr uit Rotterdam in de Bogard- zaal over „Ervaringen in de evangeli satie-arbeid onder gevangenen". De vergadering stond onder leiding van de presidente, mevrouw Don Verboon. Mej. Haayer, die reeds talrijke ja ren als evangeliste bij de Hervormde evangelisatie „Het Vischnet" werk zaam is, vertelde over haar bezoeken in gevangenissen en ziekenhuizen. Met deze causerie werd het verga derseizoen van de Herv. Vrouwenver eniging besloten. Examens De heer F. G. C. Rothuizen te Mid delburg slaagde voor het overgangs examen naar het derde studiejaar van de M.T.S. te Amsterdam, afdeling bouwkunde. Vlissingen Rolschaatswedstrijden In Vlissingen gaat men voor de tweede maal rolschaatswedstrijden voor de schooljeugd organiseren. Werden deze wedstrijden voor de eerste maal ter gelegenheid van de bevrijdingsherdenking gehouden, dit maal gebeuren ze in het kader van de Zomershow. Ook nu is het aantal deelnemers zo groot, dat er voorwedstrijden no dig zijn. Deze worden gehouden op Maandag 4 Juli op de Singel tussen de Paul Krugerstraat en de Dis- hoeckstraat en beginnen 's avonds om zeven uur. Er zal weer op drie banen worden gereden. De deelne mers zijn gesplitst in drie leeftijds groepen. namelijk 6 en 7 jaar, (60 meter), 8, 9 en 10 jaar (80 meter) en 11, 12 en 13 jaar (100 meter). In totaal hebben ruim 350 deelne mers ingeschreven. Van hen zullen er 32 in de finale komen, die op Vrij dag 8 Juli wordt verreden m de Brouwenaarstraat, eveneens 's avonds om zeven uur. Op deze avond wordt tevens de wedstrijd in het schoon- rijden gehouden, waarvoor drie jon gens en veertien meisjes hebben in geschreven. Alle finalisten krijgen een prijs. Alle deelnemers aan de voorwedstrij den krijgen een versnapering. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissin gen werden de volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd: 1 brilleglas, clips m«-t steentjes, rode portemonnaie, zakkam, vulpen, pak lucifers, padvindersmes met schede, rood geblokte baddoek, twee rode zwempakjes en kinderstepje; en omtrent de volgende gevonden voor werpen zijn aan het bureau inlichtin gen te bekomen: wit babyschoentje, corsage met prijskaartje, schopje en emmertje, bruine damesportemon- naie met inhoud, blauw zwembroekje met rood truitje, lcinderportemonnaie met inhoud, blauwe handdoek en zwembroek, strandbal, fluwelen jon gensjasje, speelgoedbootje, donker bruine gummivoetbal, zwarte dames- portemonnaie met inhoud, wit kin dersokje, rose badhanddoek, rose doekje, Zeeuws knoopje, lipssleutel, rozenkrans in doosje, blauw geribd jasje, ring met 3 sleutels, geruite portemonnaie met rits. herenvest, ro de damesportemonnaië met inhoud, rose wollen dekentje, grijze tas met badgoed, vulpen, groen kinder jasje, broche, huissleutel, blauw-grïjs kin- dervest, wit wollen damesvest, blau we overall en rose kinderjurkje. Legaat Mevrouw L. HarpeKoppejan (vroeger te Vlissingen) overleden te Nijverdal, heeft aan de Geref. kerk te Vlissingen gelegateerd een obliga tie ad 1000.waarvan 500. voor de kerk en 500.voor de zen ding. Vergadering „Vrederust" Woensdagavond hield de afdeling Vlissingen van „Vrederust" in ge bouw Noordstraat 34 een ledenverga dering, waarin als spreker optrad de heer F. Boon, propagandist van „Vre derust". De opzet van deze bijeen komst was de thans wel zeer kwij nende afdeling zo mogelijk nieuw le ven in te blazen en te trachten het ledental op te voeren. De heer Boon wees er in zijn toe spraak op, dat Vlissingen in het ver leden een bloeiende afdeling bezat, doch geleidelijk daalde het aantal le den tot 22. De afdeling is thans zon der bestuur en slechts vertegenwoor digd door een correspondent. Het aantal patiënten op „Vrederust" uit Vlissingen is groot en de belangstel ling der bevolking voor het zegen- rijke werk van „Vrederust" dient veel groter te worden: Spreker wees op de nauwe samen werking tussen de verschillende ker kelijke gezindten, waardoor een groots werk wordt instand gehouden. Ook besprak de heer Boon het te kort aan verplegend personeel, waar door zelfs een aantal R. Kath. zusters, ingeschakeld moest worden. Hij' be treurde het dat practisch uit de Zeeuwse steden geen enkel meisje roeping gevoelt om op „Vrederust" te. werken. Gelukkig zijn de twee pavil-' joenen, die uit personeelstekort gèslo-1 ten waren, thans weer in gebruik ge steld. Het ledental, dat enkele jaren geleden daalde tot 3500, is thans weer gestegen tot ruim 11.000. Als ideaal noemde spr. de gemeente 's-Graven- polder, waar alle gezinshoofden lid of begunstiger zijn van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Gees- tes- en Zenuwzieken in Zeeland („Vrederust"). De aanwezigen gaven de toezeg ging te trachten ook in Vlissingen de afdeling weer tot bloei te brengen. Een voorlopig bestuur werd ge vormd, hetwelk nog aangevuld zal worden, terwijl de propaganda krach tig ter hand zal worden genomen. Als afgevaardigde naar de jaarver gadering op „Vrederust" werd aange wezen de heer A. C. Boon. Uitslag etalage-wedstrijd Donderdagmiddag zijn in het „Strandliotel" te Vlissingen de diplo ma's en medailles uitgereikt aan de" winnaars van de etalagewedstrijd, welke gehouden werd in het kader van de Vlissingse Zomer Show. Uit het publiek waren rond 200 beoorde lingen binnengekomen, waaruit de volgende rangorde kon worden opge steld: le prijs Fa C. J .v. d. Hemel; 2e prijs Fa H. G. Daalhuizen („De Meermin"); 3e prijs Modehuis Bobbe v.h. Goedvolk; 4e prijs Fa F. J. M. Weijens (manufacturen en woningin richting); 5e prijs Bloemenmagazijn P. L. Dagelinckx. Aanbesteding Door B. en W. van Wolphaartsdijk werd aanbesteed het aanleggen van een nieuwe straat tussen ae Dorps straat en de Julianastraat. Ingeschre ven werd als volgt: L. van de Klippe, Vlissingen, 16.500. L. van Boven, El- lewoutsdijk, 15.000. J. Verduyn, Souburg, 14.725. Fa. Duinhouwer, Goes, 13.913. Aannemersbedrijf Zee land, Middelburg, 12.900. Gebr. Knuist. Goes, 11.986. Fa. Bos en Doornik, Heinkenszand, 11.710. Het werk werd aan de laagste inschryf- ster gegund. T eraardebestelling J. A. Gossije Donderdagmiddag werd te Oostburg het stoffelijk overschot van de heer J. A. Gossrje, bij leven concierge van het Koningin Wilhelmina-lyceum, ter aarde besteld onder overweldigende belangstelling. Gedragen door leden van de harmonie in uniform werd de baar gevolgd door talloze familiele den en vrienden, de rector en bijna al le leraren der school, het bestuur, ve le leden van de harmonie en honder den leerlingen. Als eerste spreker voerde de rector van het lyceum, de heer A. Hoolhorst het woord. „De heer Gossije heeft iets van zijn leven ge maakt door iets te zijn voor zijn naaste". Begonnen 'als landarbeider, werd hij later conciërge. Hij vond zy'n geluk in de arbeid, ook in de moei lijkste omstandigheden. Hij was reeds jaren de leider van de schoolmuziek en -zang en hij nam hierdoor een gro te plaats in het hart van de leerlingen in. De heer Hoolhorst wenste de we duwe en de kinderen sterkte toe by dit zware verlies. Hierna sprak me- viouw E. J. van den Broecke-de Man, namens het district West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Partij van de Ar beid. Nadat ds. H. van Dalen seen ge deelte uit de Bijbel gelezen had, wees hij er op, dat het leven altijd zin heeft en dat de overledene de arbeid zo lief had, dat ook de Duitsers hem niet van zyn werk konden scheiden, waarna hij met het „Onze Vader" besloot. „Zomershow-man" In de straten van Vlissingen zal zich binnenkort eer „Zomer Show man" bewegen. Deze grote onbeken de zal voorbijgangers aanspreken en vragen om vertoon van de koopkaart van de. koopactie, die in het kader van de Vlissingse Zomer Show gehouden wordt. Indien deze kaart een mini mum van tien geplakte zegels heeft, zal de „Zomer Show-man" ter plaatse een premie van 2.50 uitkeren! Serooskerke (W.) Verkoping Mi'. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg, heef-fe-Woensdagmiddag te Serooskerke publiek vei-kocht het huis met schuurtje, erf en tuin aan de Dorpsstraat 49 te Serooskerke, Foot 8.15 are. Koper werd de heer A. Sanderse te Grijpskerke voor 90000.—. 'Veere - Beiaardconcerl ,.,Het beiaardconcert dat de stadsbei- airdïer van Veere a.s. Zaterdagavond op het carillon van de raadhuistoren te Veere zal geven, begint om 6.30 uur, om de plaatselijke fanfare gelegen heid te gevpn later op de avond te coneertéren. Het programma is als volgt samen gesteld: 1. Gavotte, W. de Fesch; 2. Rondo, J. Teichler; 3. Le tambourin, Rameau; 4. Diverse bekende liederen; 5. Höchzeitsmarsch, Mendelssohn; 6. a) Theina uit „Alceste", Ch. W. Gluck; ;b) Jagerslied uit „Der Freischütz", Von Weber;' e) Thema uit „Zampa", Héröld; 7; Rondino, Kersbergen; 8. Lied'mhne Worte, Mendelssohn9. Ma poupée chëriè, De Sévérac;; 10. Twee Italiaanse volksliederen; 11. Die Nacht, F. Schubert. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 29 Juni: Ja- lakantawan rede van Vlissingen; 30 Juni: Orion van Rouen. Van Vlissingen vertrokken 29 Juni: Ja- lakanta naar de rede van Vlissingen. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 29 Juni: Diana V van Londen: Lim- fjord van Rotterdam; Edaystone van Goole; Zeevaart van Londen; 30 Juni: Barcarola van Vlaardingen; Uranus van Goole naar Gent; Nasauhaven van Rot terdam; Marjan van zee naar Gent. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 29 Juni: Boschfontein naar Amster dam; Wega naar Londen; Westkust naar Stockholm van Gent; Wiema naar Goole van Gent. Alnatl 29 180 m. N.O. v. St. Paulsrock. Alphacca 28 te Santos. Abbekerb 29 te Zanzibar. Alphard 29 te Rotterdam. Almdijk 29 te New Orleans. Amsteldijk 28 te Havannah. Appingedijk 27 te Montevideo Annekerk 28 van Suez. Adonis 28 te New York. Bali p. 29 Gibraltar. Blijdendijk 28 340 m, Z.W, v. Valentia. Koschfontein 29 te Amsterdam. Boissevain 29 van B'elawan. Crania 28 240 m. N.O v. Fayal. Delfshaven 28 v. Buenos Aires. Delft 27 te Rotterdam. Gaasterkerk 27 te Port Swettenham. Groote Beer 29 v. New York n. Rotterdam. Heemskerk 28 900 m. Z. v. Ceylon. Indrapoera verm. 2 Juli v. Rott. n. Tj. Priok. Japara 29 te Hollandia. Kieldrecht 28 te Bombay. Kabyl'la 28 490 m. Z.O. v. Recife. Kalijdon 27 van Durban. Korovina 2 Juli van Rott. n. Singapore Kota Baroe 30 te Belawan. Katelysia 28 330 m. N.O. v. Tristan da Cunha. Koratia 29 v. Pto Cordon n. Gibralar. Kota Inten 28 te Padang. Laurenskerk 29 te Rotterdam. Lutterkerk p. 28 Vliss. n. Hamburg. Leopoldskerk 29 te Catania. Lekhaven 28 80 m. W. v. Oporto. Liberty Bell 28 420 m. W. v. Gibraltar. Lievevrouwekerk 29 te Cochin. Maas p. 28 Algiers. Marisa 29 v. Djibouti. Macoma 28 250 m. N. v. Abidjan. Meerkerk 28 320 m. Z.O. v. Monrovia. Meliskerk 27 van Port Said. Mijdrecht 29 te New York. Merwed'e p. 29 Key West. Molenkerk 28 40 m. O. v. Pulu Weh. Noordam 29 440 m. N.W. v. Fl'ores. Oldenbarnevelt J. v„ 28 230 m. N. v. Cha- gos Eil. Ondina 28 v. Singapore n. Miri. Ouwerlcerk 28 te Shanghai. Oostkerk 27 te Havre. Pendrecht 28 28 v. Puerto la Cruz n. New York. Polydorus 26 te New York. Peperkust 28 100 m. N. v. Kaap Blanco. Perna 29 v. Liverpool n. Falmouth. Rondo 27 te Bahrein. Rotula 28 v. Singapore n Yokohama. Rijndam 29 1000 m. W. v. Valentia. Sibajak 28 te Surabaia. Sarangan 28 v. Port Elizabeth. Schouten 29 van Singapore. Sinabang 27 te Sydney. Tjisadane 27 v. Montevideo. Teiresias p. 30 Ceylon n. Penang. Tjimenteng 27 van East London. Tomori 29 v. Colombo n. Aden. Tjibadak 25 te Colombo. Tjihnvah 27 te Makassar. Van Spilbergen 27 te Morovïa. Waterman 29 510 m. N.W. v. Fayal. Westland 30 v. Las Palmas n A'dam. Weltevreden 28 van Suez. Waerwijck van, 29 te Surabaia. W. Alton Jones 28 260 m. Z.O. v. Kaap Race. Willemstad 28 v. Curagao. Zuiderkruis 28 150 m. N.O. v. Derna VEILING KAFELLE. 30 Juni. Export- en industrie veiling: Aardbeien zonder aop Madame Moutot I en H 104,20—104,70; afw. 85,20; Jucun- da 1 106,10—106,20; 11*95; Climax I 110,10; I 89,90; Dutch Evern I en II 103.10: Mach. Frühernte 95: Regina 80; Soltwedel 79,80; Diverse rassen afw. 61,90. Kleine veiling: Rode bessen: Jonkh. van Tetst 48 per doos; Kersen: Early Rivers I 90—105; II 50—89; II 44 per kg; II 18 per doos; Frambozen: Malling Promise I 52 61 per doos. Aardbeien in kratten per doos: Climax I 36-44; II 21—36; Regina I 33—40; II 22—32; Mach. Frühernte 30—33 II 22— 24; Dutch Evern I 30—33: II 22—25; Ma dame Moutot I 33—35; II 23; Madame Le- febre I 25—26; II 19—22; Jucunda I 28— 29; Bowa I 32—45; H 28; Soltwedel I 32 —39; II 23—28; Yden I 29—37; II 26—27 Unicum I 34. Aardbeien ln chips per kg: Diverse rassen I 96—143; II 68—111; afw. 45—81. VEILING KRABBENDIJKE. 30 Juni. Industrieveillng. Aardbeien: Jucunda 100 per kg; afw. 45 per kg. Gewone veiling: Dutch Evern II 20 per doosje, 66 per kg; Climax I 23—24 per doosje, 4749 per kg; II 22 per doos je; Madame Moutot II 80 per kg; Jonkh. van Tetst II 4147 per'doosje. VEILING GOES. 30 Juni. Export- en industrieveiling: Madame Moutot 106,20; afw. 86,10; Ju cunda 107,30; afw. 78,10; Climax 113,60. Aardbeien in kratten per doos: Mada me Moutot 25- Climax 22—37; Soltwedel 23—25. Aardbeien ln chips per kg: Regina II 99—100; Madame Moutot I 117—128; II 107—106; Climax I 108—120; H 83—96; Soltwedel I 108: II 94—97; Aardbeien afw 79—92. Kersen: Early Rivers 1 114—117; H 90 94; III 6572; Rode bessen: Jonkh. van Tetst I 55 per doos, 230 per kg. VEILING „WALCHEREN" W.A., MIDDELBURG. 29 Juni. Groenten: Bloemkooi A 12 32, idem B 10—25. idem C 4—13, Sla. per stuk A 2—5. Komkommers A 19—30. idem B 11—26, idem C 11—23, Idem D 13—15, Dubb, princessen 131—150, Boskroten 2— 10. Savoyekool 4—14. Spitskool 6—16, Tuinbonen 27—33, Bospeon 18—51, Spina zie 3241, Postelein 13—38, Doperwten 47 —65, Andijvie 21—41, Waspeen 47—54, Ra barber 4—9, Snijbonen 121—147, Peulen 57 —145, Zilveruien 1543, Bosradijs 8—17. Fruit: Perziken, per stuk, 3—28, Aard beien. per doos, 27—42, idem. per kg., 92— 136. Tomaten A 92—94, Idem B 83—85. id. C 74, Rode bessen, per doos, 60—62. Aardappelen. Grote en drielingen 12— 25, Kriel 5—14. VISMIJN VEERE. 30 Juni. Aangevoerd: 2857 kg export garnalen 149—172; 265 kg schar 33—38; 201 kg bot 18—24; 8 kg wijting 16—27; 135 kg tong (middel) 127—200; 39 kg rog 3145; 4 kg kreeft 476—695. KERKNIEUWS De heer M. Grashoff, theologisch candidaat, wonende te Voorburg heeft het beroep naar de Gerefor meerde Kerk te Aardenburg aangeno men. Expositie over de groei van Vlissingen In het „Jan van Bovenhuis" in het Bellamypark te Vlissingen wordt mo menteel een bescheiden expositie in gericht, onder het motto „Sterk in opkomst", dat ook gebruikt wordt voor de Vlissingse Zomer Show. Met behulp van een groot aantal foto's, welke zowel „de goede oude tijd" als verwoesting en herstel in beeld brengen, en van uitvoerige sta tistieken over woningbouw en loop der bevolking, zal de bezoekers de groei van Vlissingen getoond worden. Daarnaast zullen uitbreidings- en wederopbouwplannen geëxposeerd worden, alsmede schetsplannen voor het nieuwe bejaardenhuis, het toe komstige raadhuis en enkele voorlo pige schetsen van een nieuw te bou wen lagere technische school. Uit de statistieken blijkt o.m., dat in Vlissingen sinds 1945 1965 woning wetwoningen en 640 particuliere wo ningen gebouwd werden. Zo zyn er ook interessante statistieken over vestiging en vertrek en over de loop der bevolking, vergeleken bij die van rijk en provincie. De tentoonstelling zal Zaterdag middag om drie uur officieel worden geopend. Zeeuwen voor kantongerecht in Bergen op Zoom Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom stond Donderdagmorgen te recht P. M. uit Goes, die op 9 Maart jl. op het Stationsplein te Roosendaal had gereden, zonder dat zyn auto was voorzien van 2 koplichten, die volde den aan de verkeersreglementen. Conform de eis werd verdachte ver oordeeld tot 10.subs. 2 dagen hechtenis. J. O. uit Rilland Bath had op 12 Februari jl. op de Beukendreef te Bergen op Zoom geen voorrang ver leend. De theorie bleek hij wel te beheer sen vond de ambtenaar van het O. M., maar in de practijk paste hij het niet toe. De eis was f 50.subs. 10 dagen. De kantonrechter veroordeelde O. tot 30.subs. 6 dagen. Examens Aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg werd de ondenvijzersacte behaald door de dames W. P. Varel te Ritthem en C. J. J. Voogd te Mid delburg en de heren J. M. Blanken- burgh te Vlissingen, A. Dronkers te Grijpskerke, A. van Haru te Spui (Terneuzen) en J. Kloostermau te Biezelinge. Te Wageningen slaagden voor het examen landbouwwerktuigenkenms de heren L. A. van Sichem uit West- kapelle, A. van de Vrie uit Goes, J. R°inhout uit Nieuw- en St. Joosland, A. Sturm uit Middelburg, F. Janse uit Kruiningen, K. de Kam en J. Han newijk, beiden uit Wolphaartsdijk, J. Koens uit Heinkenszand, P. J. Dob belaar uit F"™""'" T •-=' Aardappelveilingen Het ligt in de bedoeling, om Vrij dag 1 Juli te beginnen met het vei len van vroege aardappelen. EERSTE FRAMBOZEN. Donderdag was er op de veiling te Kapelle wederom een primeur. Door de kwekers M. L. Eversdijk, C. Mal- lekote en J. Ruissen te Kapelle wer den de eerste frambozen aangevoerd. Het betrof een kwantum van 9 kg van het ras Malling Promise. Ze brachten de prijs op van 52(jl cent per doos je van 200 gram, hetgeen neerkomt op f 2,60 tot f 3,05 per kg. Kloetinge Concert Vrijdagavond half acht hoopt de muziekvereniging „Excelsior" te Kloetinge tot 9 uur een concert te geven in de tent op het Marktveld. Hierna worden de schoolkinderen, die deze dag hun jaarlijks reisje maken, door „Excelsior" aan de kom der gemeente met muziek opgewacht. Muzikale wandeling De muziekvereniging „Excelsior" te Kloetinge maakte Woensdagavond een muzikale rondwandeling door de gemeente, in verband met de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Yerseke Schoolvoetbalmiddag Woensdagmiddag werd op het ge meentelijk sportterrein te Yerseke de plaatselijke schoolvoetbalmiddag gehouden. De openbare school trad in het veld tegen de Hervormde School en won met 10. Door deze overwinning legde de Openbare School wederom oeslag op de wis selbeker. Concert Woensdagavond gaf de harmonie „Mozart" te Yerseke een concert in rent op de Paardenmarkt. Onder leiding van de directeur, de heer P. Huijsse werd een populair program ma uitgevoerd met als slot een gro te taptoe. Middelbare landbouwschool voor boerenzoons (Slot van pagina 1) speciaal op de landbouw afgestemde natuurkunde, landmeten en waterpas sen, met daarnaast de gewone HJ3.S- vakken als ojti. wiskunde, scheikun de, boekhouden, staatsinrichting en de moderne talen. Als toelatingsexamen worden ge steld het diploma 3-jarige H.B.S. of Mulo-B. Jongelui, in het bezit van het diploma 5 j. H.B.S., worden direct tot de tweede klasse toegelaten. Niet- boerenzoons moeten echter voordien tenminste een vol jaar werkzaam zijn geweest op een gemengd landbouw bedrijf, terwijl de leerlingen tijdens de 3 cursusjaren ongeveer 7 maanden in praktijk op de boerderij moeten door brengen. Helaas is de situatie in de Neder landse landbouw zo, dat niet iedere boerenzoon de leiding over een eigen bedrijf kan krijgen. Het diploma Mid delbare Landbouwschool biedt echter ook goede mogelijkheden voor jonge lui om zich een middelbare betrekking op landbouwgebied te verwerven. Voorts is de school een uitstekende vooropleiding voor de Landbouwhoge school te Wageningen en de faculteit der veeartsenijkunde te Utrecht. In het modern ingerichte schoolge bouw aan de Oranjelaan te Dordrecht hebben in de afgelopen vijftien jaren reeds vele jongelui een gedegen op leiding ontvangen, die hen een goede plaats in de landbouw bezorgde. Dat er nog velen dit voorbeeld mogen vol gen! De landbouw kan er slechts mee gediend zijn. Heeft in het verleden en ook he den nog het algemeen vormend on derwijs voor boerenzoons niet vaak te weinig waardering genoten NAtiKKlIYll.N Heden overleed in de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom onze trouwe huisgenote PIETERNELLA DAVIDSE op de leeftyd van 70 l'aar. Namens de Familie, J. J. VERTREGT— HERDINK. Middelburg, 30 Juni 1955. Korte Noordstraat 1. Heden overleed nog onverwachts, onze ge- iiefde zorgzame Moe der, Behuwd- en Groot moeder MARIA GEELHOED. Weduwe van PIETER KUIJPERS, in de ouderdom van 83 jaar. Amsterdam: P. KUIJPERS. H. KUIJPERS— LöDING HANS. Vlissingen: J. P. KUIJPERS. Vlissingen, 30 Juni 1955. Van Dishoeckstr. 71. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 4 Juli a.s. des nanvddags 2 uur vanaf h-t sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15