KAPPIE EN DE WEERMAKERS Raadhuis en verenigingsgebouw te Vrouwenpolder geopend WALCHEREN MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 30 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 „DE POLDERKOMT NIET MEER ACHTERAAN" Eerste bruidspaar vanmiddag reeds in nieuwe trouwzaal Wanneer men algemeen aanneemt, dat de bouw van een gemeentehuis in deze tijd ongeveer neerkomt op honderd gulden per inwoner en dat dit een gemeente als Vrouwenpolder dus op omstreeks een ton zou komen, mag wel worden geconcludeerd, dat men er in Vrouwenpolder vrij voor delig af is gekomen. De gemeente heeft namelijk kans gezien om voor een bedrag, dat rond de honderdduizend gulden ligt een raadhuis en een ver enigingsgebouw neer te zetten. Deze beide voor de gemeente bijzonder be langrijke gebouwen, verenigd onder één dak, werden Woensdagmiddag door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jmr mr A. F. C. de Casembroot, officieel geopend. Waar vroeger het oude schoolgebouw stond, waarin tot voor kort de gemeente-secretarie was ondergebracht, is thans een gebouwen complex verrezen, waarop Vrouwenpolder trots mag zijn, dit mede dank zij de goede zorgen, die er aan werden besteed door de architect, ïr Rot huizen uit Middelburg. Burgemeester A. de Kam, die een welkomstwoord tot de vele genodig den sprak, uitte woorden van dank baarheid voor het gereedkomen van dit gebouw. Eerst evenwel las hij de tekst voor van een telegram, dat hij namens de gemeente wilde zenden aan Z.K.H. prins Bernhard en dat als volgt luidde: „Het gemeentebestuur van Vrouwen polder, in vèrgadering bijeen ter ge legenheid van de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis, biedt zijn hartelijke gelukwensen aan bij de vie ring van uw geboortedag". De burgemeester getuigde van de dankbaarheid, die het gemeentebe stuur vervulde jegens God en allen, die hebben medegewerkt aan de tot standkoming van het nieuwe gebouw. Het vroegere schoolgebouw dateerde uit het midden der negentiende eeuw en thans is daarvoor een gemeente huis en verenigingsgebouw in de plaats gekomen, waarop vele gemeen ten jaloers kunnen zijn. Spreker dank te de raad voor de medewerking in de uitwerking en uitvoering van de plan nen en hoopte op een bestendigde sa menwerking tussen hem en de raad der gemeente. De bouw is geen lijdensweg geweest, zo verzekerde de burgemeester, inte gendeel; hij was van mening, dat op rozen gewandeld was- De noodzake lijkheid van een verenigingsgebouw was nijpend, maar men heeft zich lang bezonnen op de financiële consequen ties. Van verschillende zijden is ech ter grootse hulp geboden en in het bijzonder noemde de burgemeester in dit verband de vorstelijke bijdrage van de „Lions International". De heer De Kam memoreerde nog de vlotte samenwerking met de Provinciale Dienst voor de Wederopbouw, de ar chitect, de aannemer en de uitvoerder. Tenslotte richtte hij zich met enkele woorden- in hét Engels tot enkele Amerikaanse gasten, die de opening bijwoonden. Jhr. mr. De Casembroot Jhr mr De Casembroot hield een geestige speech, waarin hij zijn erken telijkheid uitdrukte voor het feit, dat ook het gemeentebestuur van Vrou wenpolder heeft leren zien, dat Ged. Staten en de gemeentebesturen colle ges zijn, die niet tegen, doch naast elk aar werken. „Ged. Staten zijn de on bezoldigde advocaten voor de gemeen ten", meende de Commissaris. Hij con stateerde, dat in vele gemeenten nog een grote achterstand bestaat op het gebied van verenigingsgebouwen en raadhuizen. Hij bracht hulde aan de architect voor de inrichting van het gemeentehuis, dat is ingesteld op de gemoedelijke sfeer van het platteland. Voor een bescheiden bedrag is een goed resultaat bereikt. Ook zette de Commissaris der Ko- ninging uiteen op welke motieven de gift van de „Lions International" is gebaseerd. Het was namelijk de be volking van Vrouwenpolder, die tij dens en na de rampnacht in grote ma te heeft medegewerkt tot het behoud van Walcheren door intensieve arbeid aan de dijken. Jhr De Casembroot hoopte, dat het gebouw aan de verlan gens zou voldoen en verklaarde het vervolgens voor geopend. Namens de gemeenteraad sprak het oudste raadslid, de heer J. Janse. Hij gaf uiting aan de dankbaarheid en blijdschap, waarvan ook de gemeenteraad is vervuld en hoopte, dat het verenigingsgebouw in dank baarheid zal worden gebruikt. Men moet, zo zei hij, de inrich ting van het gemeentehuis en in het bijzonder van de raads- en trouwzaal niet als een bijzon dere luxe zien. De sfeer van de trouwzaal noemde hij van gro te betekenis. De heer Janse dankte B. en W. voor de vele arbeid, die zij voor het pro ject hebben verzet en vestigde nog de aandacht op de nieuwe Dorpsstraat en de riolering, die zo goed als voltooid is. „Den Polder" komt niet meer in alles achteraan, zo besloot hij zijn toespraak. Namens de raad bood hij mevrouw De Kam bloemen aan en de burgemeester een prachtige voorzit tershamer. Mr A. J. Roest Crollius uit Den Haag, district governor voor Nederland van de „Lions International", meende, dat het door de „Lions" beschikbaar ge stelde'geld niet beter besteed had kun nen worden. Ook memoreerde hij nog de houding van de Vrouwenpolderse bevolking tijdens en na de ramp. Uit het volk Ook uit de bevolking had zich een commissie gevormd voor de aanbie ding van een geschenk en deze com missie werd o.m. vertegenwoordigd door de heren M. van de Broeke en A. P. Wouters. Zij boden een geschenk aan uit het volk en voor het volk, na melijk twee stoelen voor de trouw zaal, één voor de bruid en één voor de bruidegom. De door de gemeente naren geschonken statïefoto van het vorstelijk huis was nog niet gereed- Voorts werd nog het woord ge voerd door de gemeente-secretaris, de heer A. T. den Boer, die namens het gemeente-personeel een schilderij voor de raadszaal aanbood, door de heer E. Visser namens de badgasten, die eveneens een schilderij ten ge schenke gaven en tenslotte door bur gemeester J. L. Dregmans van Kou- dekerke namens de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen door de architect, de heer Rothuizen. Na de toespraken, die in het ver enigingsgebouw werden gehouden, be gaf het gezelschap zich paar de in gang van het raadhuis, dat door de Commissaris der Koningin symbolisch werd geopend door het ontsluiten van de voordeur. Vervolgens bezichtigden de vele genodigden het prachtige ge bouw. Het eerste bruidspaar, dat in het nieuwe gemeentehuis in de echt zal worden verbonden, zal reeds vanmiddag de trappen naar de trouwzaal bestijgen. Het zijn de heer J. J. van de Velde en mej. J. Corbijn, die de eer te beurt vallen het eerst plaats te nemen in de bijzondere fraaie voor bruid en bruidegom gereserveer de stoelen. Nadat het raadhuis was bezichtigd hield het gemeentebestuur in het ver enigingsgebouw een receptie. De opening van het raadhuis en ver enigingsgebouw werd verder o.m. bij gewoond door de leden van Ged. Sta ten, de heren mr dr A. J. J. M. Mes, A. Schout en mr A. J. van der Weel, burgemeesters van omliggende ge meenten, vertegenwoordigers van de „Lions International", van de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk en van de Polder Wal cheren. Middelburg Benoemd De heer G. de Jong, leraar aan de Chr. H.B.S. voor Walcheren te Mid delburg en ouderling van de Her vormde gemeente van Middelburg, is met ingang van 1 September a.s. tot leraar benoemd aan de Chr. Kweek school te Sneek. Oogst van de straat Bij het bureau van politie in Middel burg zijn inlichtingen te bekomen over de volgende, in het tijdvak van 21' tot en met 28 Juni 1955, gevonden voorwer pen: sleutels, portemonnaies met en zon der inhoud, handschoenen, gymnastiek schoen, nagelvijl, zilveren ringetje, bruine herdershond, zilveren manchetknoop, si garenaansteker, zonnebril, bol rode wol, kanarie, handwagen, blauwe parkiet, ludhtfilter van bromfiets, zonnebril in etui, windjack, rode ballpointpen, broche, polshorloge, zwarte haarkam, grijs met blauwe sweater, grijze shawl', speelgoed- beer, bruine damestas met inhoud, huls- werkschrift, gebloemde ceintuur, brulnè broek, handfietspomp, ceintuur van man tel, rode shawl, bruine bal, damesrijwiel, oude grijze winterjas, doublé polshorloge, kinderjack, duimstok, zilveren armband, rode zwembroek en blauwe handdoek, zakje met geld, groen met witte ceintuur, vermoedelijk zilveren armband, rood met grijze shawl, kanarie, zilveren ring met blauwe steen, gereedschapsleutel, grijs konijn, sigarendoos inhoud schaar en vul pen en zwembroek met handdoek. „Vlijt en Volharding" Zaterdag op Miniatuur De fanfare „Vlijt en Volharding" uit Souburg concerteert a.s. Zater dagavond 8 uur op tentoonstelling Miniatuur Walcheren in Middelburg. Het programma luidt: 1. B.B. en C.F., mars J. Or d'Hume; 2. Orphee aux Enfers, J. Offenbach; 3. Weense Parels, P. Herthom; Selec tie uit werken van Strauss en Suppé; 4. Rose Marie, R. Friml arr. F. Sala- bert; 5. Amparito Roca, J. Texidor; 6. National Emblem, mars, E. C. Bag- ley; 7. Selectie uit werken van Ros sini, arr. J. Bauwens; 8. Nabucco, G. Verdi; 9. A Handelian Suite, Denis Wright; 10. Jubelklange, Ernst Uebel. Na aankomst in Middelburg zal een muzikale rondwandeling worden ge maakt van Plein 1940, Markt, Nieu we Burg, Koorkerkstraat, Lange Delft, Dam, Molstraat, Koepoort straat, Molenwater. Dr. C. van der Meer over „Het leven in de zee" Vrijdagavond 8 uur houdt dr. C. van der Meer uit Delft in restaurant Wöhler in Middelburg een lezing over „Het leven in de zee" voor de leden van de aquariumhoudersvereni- ging „Barbus Conchonius". De le zing zal met kleurendia's worden verlevendigd. Examens Voor het examen Nuttige hand werken aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden de dames M. Seijbel en M. E. C. Verbeek, Middel burg en C. de Voogd, Oostkapelle. Eén candidate werd afgewezen. Vlissingen E.H.B,O.-examen Voor de te Vlissingen gehouden E.H.B.O.-examens slaagden de da mes P. M. Bommeljé-Joziasse, G. Eekman, S. Grootjans-Jellema, M. G. Jol, Ch. Pierens en C. de Smit en de heer F. Benveld. Voor het examen elementaire ver pleegkunde slaagden de dames P. M. Bommeljé-Joziasse, G. Eekman, K. C. Geluk, A. M. van de Grijp, M. C. Jol en Ch. Pierens. Raadsvergadering De gemeenteraad van Vlissingen zal zijn eerstvolgende maandelijkse vergadering houden op Vrijdag 22 Juli a.s. des namiddags om twee uur. Waarschijnlijk zal nog een tussen tijdse bijeenkomst van de raad wor den belegd ter bespreking van de plannen voor het nieuwe raadhuis aan de Nieuwe Markt. Openluchtbijeenkomsten Leger des Heils In verband met het 90-jarig be staan van het Leger des Heils zal Zaterdag 2-Juli a.s. in Vlissingen om 2 uur 45 des middags een grote openluchtsamenkomst worden gehou den in de muziektent op het Bella- mypark, tezamen met korps Middel burg, waarbij de verenigde muziek korpsen en verschillende korpson derdelen medewerking zullen verle nen. Onder andere zal worden opge voerd een proloog getiteld „Voor Christus en de mensen", een mas saal getuigenis. Via geluidsinstalla ties zal alles duidelijk te volgen zijn. Zaterdag 9 Juli a.s. zal te Middel burg op de Markt om 7.30 uur 's avonds een soortgelijke samenkomst worden gehouden, met medewerking van het korps Vlissingen. Concert in Bellamypark Zaterdag a.s. concerteert de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" in 't Bel lamypark te Vlissingen. In verband met de feestweken is een aantrekke lijk programma samengesteld. Onder leiding van de heer Plet de Rooij zal naast enkele marsen met de signaal afdeling 't volgende programma wor den uitgevoerd. „Bevfijdingshymne", G. Boedjjn (op verzoek); „In school en huis", potpourri van Nederlandse liede ren, F. Jakma; „In een Chinese Tempeltuin", A. W. Ketelby; „Wie ner Blirger" Walzer, C. M. Ziebrer; „In 't Zuiden", Negerschets, W. H. Mydleton, (met zang)„Potpourri Populaire", A. I. A. Delbecq; „Op Mars", Marsen potpourri", W. Ciere. De tentoonstelling „Sterk in opkomst" Op de tentoonstelling „Sterk in op komst", welke Zaterdagmiddag a.s. om drie uur ïn het Stedelijk Museum te Vlissingen zal worden geopend, zullen o.m. de plannen worden ge toond van het nieuwe tehuis voor be jaarden. Verder ligt het in de bedoe ling op bescheiden schaal de voorlo pige plannen voor de bouw van een Lagere Technische School te expose ren. RAAD SINT LAURENS Koulijden bij bushalten spoedig van de baan Leegstaande huizen sneu voor woningzoekenden.... Over een paar weken, in ieder ge val voordat het „natte seizoen" be gint hoeven de inwoners van Sint Laurens niet meer bij een vijftal bus halten onbeschut te staan uitwaaien. De raad van St. Laurens, die Woens dagochtend driekwartier bijeen was onder voorzitterschap van burge meester W'. Baas, wijzigde de ge meentebegroting zodanig, dat de aan schaf van vijf zgn. „wachthuisjes" mogelijk is. De huisjes komen op on geveer 500 per stuk. Door de overige agendapunten werkten de raadsleden zich snel heen. De bouwverordening werd gewijzigd. Dit betekent weer een belangrijke besparing van de bouwkosten. De interimregeling ziektekosten gemeen- tepersoneel werd' vastgesteld, een perceel gemeentegrond aan de Noord, weg werd voor in totaal 17,70 ver pacht en diverse pensioengrondslagen werden vastgesteld. Een stuk ge meentegrond werd verkocht voor 50. „Over het algemeen vind ik het niet zo prettig als de begroting gewijzigd wordt" zei de heer J. Riemens, (A.R.), doch ditmaal ben ik er helemaal voor." De heer Riemens was verheugd over de grote voortvarendheid die B. en W. aan de dag leggen en vond dat deze begrotingswijziging voor het aanschaffen van „wacht huisjes" een flinke stap vooruit is. Wethouder P. Boon vertelde hierna nog het een en ander over deze begrotingswijziging. De heer Riemens merkte tjjdens de rondvraag op, dat er enkele wo ningen in de gemeente leeg staan, o.m. een grote woning, die al meer dan anderhalf jaar onbewoond is. Hij vond dat erg sneu voor de woning zoekenden en was van mening, dat dit in een tijd van woningnood niet verantwoord is. Burgemeester Baas antwoordde dat er aan gewerkt wordt en dat de woningen weer spoedig bewoond zullen zijn. Nadat was gesproken over de noodzaak van regelmatige controle der brandblusapparaten, kwam nog het plaatsen van een lantaarn bij de Leliëndaalseweg, de voormalige „uit- valweg", ter sprake. RAAD BIGGEKERKE Luidklok voor toren In de gemeenteraadsvergadering van Biggekerke werden de volgende voorstellen van B. en W. aangeno men: De verkoop van een perceel ge meentegrond aan P. Schreijenberg; de overname van een herbouwplicht van J. Wegeling te Driebergen en wijziging van de Bezoldigingsveror dening, vastgesteld op 4 Februari 1955. Het aangaan van een rekenings- courantovereenkomst, met de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gem., in ver band met de aanstaande kerkrestau ratie, ontmoette geen bezwaren, even min als de vaststelling van de pen sioengrondslagen van de gemeentese cretaris en de ambtenaar van de bur- geljjke stand. Enkele begrotingswijzigingen wer den goedgekeurd. Een verzoek om premie voor wo ningherstel werd ingewilligd. Enkele wijzigingen in de voor schriften van Bouw- en Woningtoe zicht werden aangebracht. Besloten werd tot aanschaf voor de straks gerestaureerde toren van een VEILING GOES. 29 Juni. Export- en industrlevclllng: Madame Moutot 97,80—99,20; afw. 59,90; Jucunda 97,40; afw. 55,10; Climax 98,40. Aardbeien ln kratten per doos: Solt- wedel I 27; Rcgina I 26; Madame Moutot I 22; Mach. Frühernte I 22; Climax I 27—35. Aardbeien per kg: Soltwedel 1 101; II 78 —01; Reglna II 91; Madame Moutot I 105—:13; n 81—105; Mach. Frühernte I 91; Climax 1 104—105; H 91—93. Kersen: Early Rivers II 110—111: UI 76; Perziken 6—19. Groenten: Kropsla A II 34- Komkom mers A I 38: B I 30—35; C I :9-^-23; Bloem kool A I 28—36; A U 15—29; B I 13—14; afw. 916; Doperwten 5764; Peulen 130; Dubl). Prlncessebonen 160; Tomaten 80— 90; Boswortelen 4619; Boskroten 5—7; Rabarber 5—13; Spinazie 30; Postelein 34 40; Wagenaarsbonen 95; Saxa bonen 120: Tuinbonen 3839; Gr. Savoye kool 16: Spitskool 14; Eerstelingen 1722; drie lingen 1517. EIERVEILING GOES. Bericht van handelaren: kipeieren cent.; eendeieren 7 cent; poelje-eieren 8 cent; kalkoen- en ganseieren 15 cent. Oost- en West-Souburg Benoemd Mej. A. Munters, die dezer dagen slaagde voor het examen onderwij zeres, is benoemd tot onderwijzeres aan de Julianaschool (hoofd de heer J. Deij) in Oost- en West-Souburg. RAAD SEROOSKERKE Bouwverordening gewijzigd In de raadsvergadering te Seroos- kerke werd een interimregeling zie- tekosten-ambtenaren 1955 vastge steld voor het daarvoor in aanmer king komende gemeentepersoneel. De rekening van de Vleeskeuringsdienst kring Oostkapelle, werd goedgekeurd. Het aandeel in het nadelig slot. voor deze gemeente bedraagt 306.78. Het bedrag der vergoeding voor de Ge reformeerde School voor 1954 werd vastgesteld op 4288 en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven op 4450.38. Deze bedragen werden voor de Hervormde School vastgesteld op respectievelijk 2933.33 en 2863,58. Dit heeft tot gevolg, dat de Gereformeerde School nog 309,33 uitbetaald krijgt, terwijl de Hervormde School 213,34 moet terugbetalen. De bouwverordening werd gewijzigd. De vrije hoogte voor het hoofdwoonvertrek moet voortaan minstens 2.50 m bedragen en die van de slaapvertrekken minstens 2.30 m. Deze wijziging werd vastgesteld om een nog grotere besparing op bouw kosten te verkrijgen. De raad verleen de nogmaals een crediet van 575,84 aan B en W. voor het verlenen van premiën voor woningverbetering voor een tweetal gevallen. Op een verzoek om beschikbaarstelling van een subsidie van 18 voor een op 8 Juli a.s. te houden sportdag in Dom burg, waaraan leerlingen van de Her vormde School zullen deelnemen, werd afwijzend beschikt. Aan Monu mentenzorg zal een aanvullende sub sidie worden gevraagd voor de kos ten van torenrestauratie. luidklok. Deze komt in de plaats van de klok, die in de oorlog door de be zetter is weggehaald. Bij de rondvraag kwam nog eens het verkeer op het Kerkplein ter spra ke. Verder werd er van gedachten gewisseld over de verzorging van de graven op het plaatselijk kerkhof. Alnati 27 1440 m. N.O. van Recife. Aagtekerk 26 te Sydney. Akkrumdijk 29 te Le Havre. Amerskerk p. 28 Ouessant. Arendskerk 29 te Hongkong. Averdijk 27 1070 m. N.W. v. Fayal. Applngedam 27 20 m. N.O. v. Kaap Villano. Adonis 28 te New York. Bali 27 270 m. N.O. v. Finisterre. Banka 27 930 m. Z.O. v. Calcutta. Blijdendijk 27 105 m. Z.W. v. Land's End. Britsum 28 225 m. N.W. v. Key West. Beninkust p. 29 Las Palmas. Blommersdijk 29 te Calcutta. Boissevain 29 te Belawan. Cistula 27 van Spezia n. Piraeus. Crania 27 130 m. N.W. van Fayal. Eos 27 van Istanbul. Elmina 29 te Rotterdam. Groote Beer 27 te New York. Ivoorkust 28 v. A'd'am n. Hamburg. Kalylia 27 200 m. N.O. v. Recife. Kota Baroe 27 500 m. W. van Sabang. Katelysia 27 625 m. N.O. v. Tristan da Cunha. Kota Gede p. 28 Flores (Azoren). Krebsia 28 van Punta Cordon n. Perth. Kota Inten 27 330 m. Z.O. van Padang. Larenberg 27 80 m. N.W. v. Finisterre. Laurenskerk 28 op rede van Vlissingen. Leopoldskerk 27 583 m. Z.O. v. Catania. Lekhaven 27 260 m. W. v. Kaap St. Vincent Limburg 28 v. Alexandrië n. Halifax. Lissekerk 27 te Umm Said. Maas 27 270 m. O. van Algiers. Mataram 29 te New York. Macoma p. 27 Cape Paimas. Muiderkerk 29 van Port Said. Merwede 27 270 m. N.O. v. Abaca Eli. Oranjefontein 28 te Amsterdam. Ouwerkerk 26 van Kobe. Peperkust p. 27 Las Palmas. Raki 29 van Singapore. Rijndam 28 300 m. N.O. v. Kaap Race. Schie 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Slieörecht 27 70 m. N.O. v. St. Maarten. Statue of Liberty 29 te Port Said. Soestdijk p. 26 Gibraltar. Tjibodas 27 v. Nagoya n. Kobe. Tegelberg 28 van Kaapstad. Telamon 26 gestrand1 Kanaal v. Zaparita. Waterman 28 650 m. W. v. Scillys. Westland 27 285 m. Z.W. v. Kaap Blanca. W. Alton Jones 26 560 m. Z.W. v. Fayal. DE BEST GEMENGDE HALF ZWARE SHAG 40 Meegezogen door de windhoos vloog de weerbol al tollend ooor dé lucht. De wind loeide hoe langer hoe luider en steeds sneller draaide de bol in het rond. Het was duizelingwekkend om te zien, maar nog erger om er in te zitten.... Daar konden Kapple en de Maat van meepraten Draaierig klemden zij zich vast, tot zij door de middelpuntvlie dende kracht tegen de bui tenwand werden geslingerd en daar als vliegen tegen aan bleven plakken „Ik wil er uitl" kermde de Maat, „laat me uit deze bollende toleh tollende bol!" „Hallo, hallo!" klonk de stem van Arnoldus uit de luidspreker, „hier zendsta tion Kraak, Jullie moeten niet zo draaien! Haal de groene hefboom over OVER! „Dat noem ik treiteren" gromde Kapple „Ik zit hier vastgeplakt als een kraai op EERSTE RODE BESSEN AANGEVOERD. Op de velling te Kapelle werden Woens dagmiddag de eerste rode bessen van het ras Jonkheer van Tctst aangevoerd. Aan voerders waren de heren Joh. Walrave te Kapelle en Jan Hoogstrate Mzn te Hansweert. Ze brachten de prijs op van 34 tot 52 cent per doos van 200 gram. VISMIJN VEEKK. 29 Juni. Aangevoerd: 2801 kg export- garnalen 113—144; 330 kg schar 2440; 309 kg bot 17—21; 3 kg schol 27; 9 kg wij ting 30—33; 173 kg tong (middel) 118— 199; 38 kg 'rog 38—53; 3 kg visiever 136; 3 kg kreeft 380—652. Mevrouw Coty ontving Schouwse kinderen Mevrouw Coty. de echtgenote van de Franse president, heeft Woensdag in het Elysee een groep van 24 kin deren ontvangen, afkomstig uit een aantal van de kleinste gemeenten uit het voormalig rampgebied van Schouwen-Duiveland. De kinderen waren in Parijs op de terugweg van een verblijf in een Frans vacantie-oord (even over de Franse grens op Zwitsers gebied), dat hun was aangeboden door de vereniging France-Hollande. Een van de kinderen, de elfjarige Cato Han son, heeft voor mevrouw Coty na mens haar reisgenootjes een klein speechje gehouden, waarbij zij een boeket veldbloemen aanbood, dat bij eengehouden werd door linten met de Nederlandse en Franse kleuren. Op verzoek van mevrouw Coty zongen de Zeeuwse kinderen enige oud-Ne derlandse liederen. De aan mevrouw Coty aangebo den bloemen waren 's morgens in Nederland geplukt en per vliegtuig naar Parjjs verzonden. Aanbesteding vishal in Breskens afgekeurd In de Woensdagavond te Breskens onder voorzitterschap van burgemees ter J. A. Eekhout gehouden raadsver- zegt me die wetenschapsklont dat ik niet draalen moet en aan groene hefbomen moet trekken." gadering werd medegedeeld, dat de aanbesteding voor de nieuw te bou wen vishal door de minister van we deropbouw is afgekeurd. De laagste inschrijving was nog 15.000 boven de begroting. Een voorstel van B. en W. om af wijzend te beschikken op een verzoek tot aansluiting bij de P.Z.E.M. van enkele percelen, in het kader van de voorziening in de onrendabele gebie den, werd na stemming met 5 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stem den de heren Th. P. Cambier, C. D. de Feijter en F. G. M. Goethals. Middelburg onderzoekt het verkeersprobleem Een commissie gevormd Op initiatief van B. en W. van Middelburg zal een commissie .wor den gevormd, die het hele verkeers probleem zal onderzoeken. Voorzit ter is mr. dr. N. Bolkestein, burge meester van Middelburg, en secreta ris is de heer J. F. Bastiaanse, chef tweede afdeling van de gemeente secretarie. Namens de Vereniging voor Veilig Verkeer neemt zitting de heer E. Visscher, voorzitter der vereniging. B. en W. van Middelburg vinden dat het verkeer veel te onoverzich telijk wordt en dat er van een „sys teem" weinig sprake is. Temeer daar verschillende Verkeersbesluiten krachtens het Wegenverkeersregle ment met ingang van 1 Januari a.s. vervallen. Het grote aantal verkeers borden van allerlei soort, dat in de loop der tijden is aangebracht, heeft aan de overzichtelijkheid ook niet veel bijgedragen. Tijdens een bijeenkomst van het bestuur der Vereniging voor Veilig Verkeer, waarop deze mededelingen werden gedaan, en die o.a. door de secretaris van het Verbond voor Vei lig Verkeer, de heer C. J. van Wijn gaarden van Rees werd bijgewoond, kwam het programma van de con gresdagen, die op 28 en 29 Septem ber a.s. in Middelburg gehouden worden, ter sprake. De heer Wijn gaarden van Rees besprak een sta tutenwijziging van het* Verbond, dat de instelling van districten beoogt. Daartoe moet het ook in Zeeland ko men. De mededeling dat de voorzitter, de heer Visscher, benoemd is tot vi- ce-voorzitter van het landelijk ver bond, werd met hartelijk applaus be groet. Landbouwers bespraken „Particulier initiatief" IN „HEDENESSE" BIJ CADZAND Dinsdag werd in „Hedenesse" in Cadzand een bespreking gehouden met West Zeeuwsch Vlaamse land bouwers over het onderwerp „Parti culier initiatief en Overheidsbemoei ing". Ir. J. Bos uit Goes leidde de be spreking in met een uiteenzetting van de oorzaken, die een verschuiving van particulier initiatief naar „rege ling van bovenaf" bewerken. Met na druk werd echter vastgesteld, dat men niet moet menen, dat er geen mogelijkheden voor eigen initiatief meer zouden zgn. Men laat evenwel de kansen nog te dikwgls voorbij gaan, aldus spr. De nabespreking werd voorbereid door een viertal discussiegroepen. Hierbij bleek, dat men algemeen in ziet, dat de boeren niet alleen ver antwoordelijkheid moeten dragen voor het eigen bedrijf, maar ook voor de dorpsgemeenschap. Tevens werd een krachtig beroep gedaan op meer algemene vorming van de boeren- jeugd. De samenkomst werd geleid door de heer M. de Bruyne uit Zuid- zande, die in zijn slotwoord consta teerde, dat dit soort besprekingen on getwijfeld waard zijn "herhaald te worden. Officiële publicaties VLISSINGEN. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER VOLKSHUISVESTING. De Wethouder van Volkshuisvesting te Vlissingen is Donderdag a.s. verhinderd spreekuur te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7