BOSCH H-0 Zeeuwse Muziekschool heeft in September ruim 2000 leerlingen voor de hele dag RECHTBANK VOND PASSEND ONDERKOMEN IN RAADSZAAL Um\m Almanak EEN „KOUDE FLENSJESOORLOG' IN ZIERIKZEE 4genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 30 JUNI 1955 GROTE BELANGSTELLING OVERAL Aantal leraren wordt van 27 op 40 gebracht Ifc- 7. se Muziekschool telt thans 1040 leerlingen en 27 leraren, maar de verwachting is dat met ingang van het nieuwe cursusjaar het aantal leerlingen zich minstens zal verdubbelen, zodat men zich bij het samen- stollen van begroting enz. voor 1955-'56 baseert op 2138 leerlingen. Dit be tekent tevens, dat het aantal leerkrachten moet worden uitgebreid tot 40. Uiteraard stelt deze sterke groei bestuur en directeur voor grote pro blemen, ook waar het de financiële zyde van de school betreft, maar men is thans bezig te trachten tot een nieuwe financierings-regeling te komen. Van de 1040 huidige leerlingen studeert het grootste aantal piano, namelijk niet minder dan 494 een landelijk verschijnsel overigens. Het volgende vak, dat het meest onder wezen wordt, is algemeen vormend muziekonderwijs, waarvoor 243 leer lingen zijn ingeschreven, maar hier bij moet in aanmerking worden ge nomen, dat bij een nieuw cursusjaar een deel hiervan overgaat naar in strumentale lessen. Dit vormend on derwijs is namelijk mede bedoeld als onderbouw voor de instrumentale vakken, zodat men hier regelmatig „doorstroming" heeft. Voor orgel en harmonium bestaat eveneens grote belangstelling: daar voor zjjn 108 leerlingen ingeschre ven. Voor de andere vakken zijn de aantallen aldus: blokfluit 94; viool 30, solozang 24; cello 15, guitaar 10, trompet 8, muziektheorie 6, cornet a piston 2, trombone 2, tuba 2, di rectie 1, en muziekgeschiedenis 1. De inschrijvingen per plaats zijn aldus verdeeld: Middelburg 253, waarvan 48 uit buitengemeenten; Goes 234, waarvan 66 uit buitenge meenten; Oostburg 147, waarvan 81 uit buitengemeenten, Vlissingen 135, die allen uit Vlissingen komen; Zie- rikzee 102, waarvan 16 uit buiten gemeenten, Tholen 100, waarvan 48 uit buitengemeenten en Hulst 69, waarvan 31 uit buitengemeenten. Uit deze cijfers blijkt, dat bij de spreiding van het muziekonder wijs Oostburg de belangrijkste rol van verzorgingscentrum vervult, Reeds meer dan 50 jaar <k. Bougie voor iedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn HUÏIEAIME8WEG «5 - AMSIUDAM-W - TEL Mill (7 UMBO VAN ^WU1 omdat ruim 55 pet. van het aan tal leerlingen uit de buitenge meenten afkomstig is. Voor Tno- len is dit aantal 48 pet., voor Hulst 44 pet., voor Goes 28 pet., Middelburg 18 pet. en Zierlkzee 15 pet. Vussinge was tot dusver geheel op eigen gebied aangewe zen. Sterke stijging De sterke stijging van leerlingen, die per 1 September wordt verwacht houdt o.m. verband met het feit, dat de klassen voor Algemeen vormend muziekonderwijs in Middelburg en Vlissingen hangende de beslissingen inzake samenwerking met de Mid delburgse Zangschool van de Ko ninklijke Vereniging „Uit het Volk Voor het Volle" en de Vlissingse Zangschool dit cursusjaar nog niet werden gevormd. Ook met het ballet- onderwijs zal pas in September wor den begonnen, terwijl de vacature le raar solozang in Zierikzee eveneens per 1 September zal worden bezet. De dirigentencursus start pas bij voldoende deelneming. Er meldden zich ook leerlingen voor fluit, hobo, clarinet, fagot en saxofoon, doch plaatsing daarvan zal pas in Sep tember kunnen geschieden na de be noeming van leerkrachten voor deze instrumenten. De belangstelling van de zijde der harmonie en fanfare korpsen is verhoudingsgewijs gering, maar de belangstelling voor de vak studie d.w.z. de opleiding tot mu sicus is niet onbevredigend, zeker niet wanneer men in aanmerking neemt, dat een aantal adspirant- musici bij de opening der school reeds een opleiding buiten Zeeland volgde. In Middelburg was tot dusver nog geen gebouw, zodat een groot deel van de lessen by de leraren thuis werden gegeven. Per 15 Augustus a.s. zal echter de ver bouwing van de Concert- en Ge hoorzaal gereed zijn, waardoor de Middelburgse afdeling hier kan worden gevestigd. Op 2 Juli a.s. zal in Tholen een leerlingenuitvoering worden gege ven van de afdeling aldaar, die in 't kader van de Zeeuwse Muziekschool wordt gegeven. Het ligt in de bedoe ling van de directeur om te zijner tijd, wanneer de plaatselijke leerlin genuitvoeringen zijn gegeven, te trachten met de beste leerlingen hiervan in diverse plaatsen van Zee land een soort „extra-leerlingen avond" te geven. De opgroeiende jeugd maar ook de ouderen hebben recht op een goed, degelijk, gezond ontbyt. Laat H-O havermout daarom op geen enkele ontbijttafel ont breken. UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR havermout Het complete ontbijtl 'T IS EEN BEETJE BEHELPENMAAR Mr. W. J. E. Crommelin werd plaatsvervangend Kantonrechter „Al heeft de rechtbank deze spreuk de rug toegekeerd, toch zal zy er beslist rekening mee houden". Dat zei Woensdagmorgen de Presi dent van de Arrondissements-Recht- bank, mr. C. R. F. van Roggen, in een toespraak ter gelegenheid van de eerste rechtbankzitting in de. raadszaal van het Middelburgse stadhuis. Mr. Van Roggen doelde op de op de muur geschilderde spreuk „Wie sal 't maecken dat niemant 't, kan laecken?" Uit het presidentiële inleidings woord bleek, dat de civiele zittingen etc. gedurende de verbouwing van het gerechtsgebouw in de raadszaal en de strafzittingen in het Kanton- gerechtsgebouw gehouden zullen worden. Wel is de acoustiek hier niet zo best, zei mr. Van Roggen, maar daar staat tegenover dat er koffie geschonken wordt! Na de leden van de balie nog eens op de voor hen zeer goed zichtbare spreuk aan de wand gewezen te hebben, deelde de president mee, dat de Rechtbank verheugd was over het besluit van de balie, toch in toga te verschijnen. Aanvankelijk was overwogen niet in toga te komen, daar de advocaten nog geen beschikking hadden over een kleedruimte en zich dus in de dienstdoende rechtszaal in het ambts gewaad moeten steken, doch binnen kort komt er een ruimte vrij, want de daarin thans nog opgeslagen stoe- TOT HERTENKAMP „UITGEBREID" Het aan vele Zeeuwen welbekende hertenkamp te Groede heeft in de loop van deze week een „uitbreiding" ondergaan. In de nacht van Maandag op Dinsdag werden er namelijk twee damhertjes geboren. Een byzonder aspect is wel, dat de ouders van deze hertentweeling zelf ook in het herten kamp te Groede werden geboren. Bin nen korte tijd mag ook de geboorte van een edelhertje te Groede worden verwacht. BRANDWEERAUTO BRAK AS. Toen de brandweer van Sint Jan steen dezer dagen moest uitrukken, had zy wel pech. Nabij het pompsta tion van de N.V. Waterleidingmaat- TREINTJE Sinds enkele jaren is het bijna tra ditie om bij feestelijke gelegenheden een miniatuurtreintje door stad of dorp te laten rijden. De jeugd pleegt dit vervoermiddel over het algemeen uitstekend te kunnen waarderen, het geen nog onlangs in Souburg, tijdens de sportweek, is gebleken. Dagelijks bestond er bijvoorbeeld gelegenheid om één of meer ritjes naar Ritthem te maken. Tot verdriet echter van de Ritthem- se jeugd Want voor de Ritthemse jeugd was er geen plaats in het treintje. Totdat een ingezetene van Ritthem zich er voor spande. Toen stond op zekere dag, na schooltijd, het treintje gereed. Alle schoolkinderen, nog versterkt met broertjes en zusjes, mochten een rit maken, die een uur lang duurde! Reken maar, dat de Ritthemse jeugd genoten heeft! Trouwens, dat kan ook haast niet anders, gezien de animo waarmede volwassenen vaak zo'n feesttreintje i bestormen schappij 3tonden een jeep en een met vlas geladen aanhangwagen in brand. De bi-andweer spoedde zich er heen, maar op het kruispunt Wilhelmina- straatHoofdstraat brak één der as sen van de brandweerauto. Behulp zame lieden stonden evenwel een vrachtauto af, waarop het brandweer materiaal werd overgeladen. Daar mede was evenwel de pech niet ten einde, want toen men op de plaats van de brand kwam, kon niet worden geblust, omdat er geen water was WACHTMEESTER BEVORDERD. De wachtmeester der Rijkspolitie H. Duine te Vrouwenpolder is met ingang van vandaag geen wacht meester meer. De minister van justitie bevorderde hem namelijk per 30 Juni 1955 tot wachtmeester eerste klasse. RIJTOER OUDEN VAN DAGEN. Met een groot aantal personen auto's maakten de ouden van dagen uit Sluis een tocht langs de Belgische kust. De lange file werd besloten door een bus met bewoners van „Roozen- oord". Via Brugge reed men naar Oostende, waarop volop werd genoten van de wafels. De muziekvereniging „Apollo" bereidde de oudjes bij hun terugkeer in Sluis een feestelijk ont haal. len zullen met een dag of veertien verdwenen zijn. Hierna begon de eerste zitting. In het stadhuis, waar in vroe ger eeuwen de vierschaar werd gespannen, vielen de eerste von nissen: vijftig gulden boete, subs. 10 dagen hechtenis tegen de sla ger P. F. V. uit Terneuzen, die een Belgische bromfietserhad aangereden, waardoor deze voor acht weken werd „uitgescha keld." De neven J. S. en C. S. uit Tholen, die met hun mosselscheepjes hadden gevist in het perceel van hun buur man in de Waddenzee, werden ont slagen" vhh rechtsvervolging.1 'Hoètoel de rechtbank er van overtuigd was, dat het feit wel was gepleegd, acht te zij het niet strafbaar. Ook de gros sier J. B. uit Hulst werd vrijgespro ken. Hem was overtreding van de drankwet ten laste gelegd. De kan tonrechter in Terneuzen had de man vrijgesproken, waartegen de ambte naar O.M. geappelleerd had. Voordien wag mr. W. J. E. Crom melin, burgemeester van Domburg, door de president van de rechtbank beëdigd tot Kantonrechter-:Plaatsver- vanger in Middelburg'. De wacht meesters der rijkspolitie De Regt uit Eikerzee en Verwijs uit Burgh wer den beëdigd tot onbezoldigd rijksre chercheur. Honderd en eerste verjaardag! In het gebouw „St. Anthonius" te Oostburg vierde mevrouw de weduwe L. DhontJacques Woensdag haar honderd en eerste verjaardag! Dit opmerkelijke feit werd o.m. luister bijgezet door een zanghulde, haar gebracht door 95 leerlingen van de kleuterschool. Mevrouw Dhont, die een nog goede gezondheid geniet, op tijd van een snoepje houdt en nog een levendige belangstelling koestert voor hetgeen rondom haar geschiedt, ont ving deze dag o.m. bezoek van fami lieleden uit Aardenburg waar zij tot haar 86e jaar woonde en uit Antwerpen. Zij ontving een gelukste legram van de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en gaf zelf de wens te kennen een telegram te stu ren aan Z.K.H. Prins Bernhard, die gisteren immers eveneens verjaarde! Op haar zaal was het - bovendien dubbel feest! Mevrouw C. de Mey v. d. Kerkhoven uit Sluis (86 jaar oudkreeg bezoek van een getrouwde dochter, die in Amerika woont en die zij in acht jaar niet gezien had. Toelatingsexamen voor gymnasium Middelburg Voor het toelatingsexamen van het Gymnasium te Middelburg slaagden de volgende candidaten: Ronny van Amerongen, Hendrik Jan ter Bals, Ronald Fukken, Huib Ghijsen, Jos van Hooydonk, Arnold Klokke, Son ne Renéman, Kees Ringeling, Wouter Scheltens, Marlien van Wijk, Ada Rutgers van Rozenburg (allen Mid delburg); Hans Gelderblom (Nieuw- dorp); Marlies Gosses (Goes); Jan Geu Grootenhuis ('s-Heer Arends- kerke); Pieter Haandrikman, Iman Sprenger (Oostkapelle). Afgewezen drie candidaten. Jaarverslag over 1954 van stichting „Vrederust" Nog steeds personeelstekort De vereniging tot Christelijke ver zorging van geestes- en zenuwzieken In Zeeland houdt Woensdag' 27 Juli a.s. in de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom de 51ste jaarverga dering. Uit het jaarverslag blijkt, dat op 31 December 1954 11.223 leden stonden ingeschreven bij de vereni ging. Vorig jaar bedroeg het ledental 11.092. Verder werden in het begin van dit jaar 312 mannen en 282 vrouwen ver pleegd in de gestichtsafdeling, terwijl in de aangewezen afdeling 159 man nen en 154 vrouwen verzorgd wer den. Het aantal verpleegdagen over het afgelopen jaar bedroeg voor man nen 174.967 en voor vrouwen 159.637. De gezondheidstoestand van de ver pleegden was ook dit jaar goed. Helaas is het personeelsvraagstuk nog steeds niet opgelost. Nog steeds heeft de stichting met een tekort te kampen. Voor ontspanning van de patiënten kon veel gedaan worden, onder meer op het gebied van sport, arbeidstherapie, uitvoeringen. De re sultaten van de aan het gesticht ver bonden boerderij staken gunstig af bij het voorgaande jaar. Op 1 Jan. waren 130 stuks vee aanwezig. In financieel opzicht was het jaar 1954 voor de vereniging niet gemak kelijk, aldus het jaarverslag van de penningmeester. Er moest dan ook. een rekening varidë inrichting over-* 'gelegd worden met een nadelig saldo' van 56.794.10. De totale lasten be droegen ruim 143.000 meer dan in 1953. Dit werd onder meer veroor zaakt, door loonsverhoging voor het personeel, het aanschaffen van nieu we geneesmiddelen en prijsverhoging van diverse artikelen (voeding enz.). Het gevolg hiervan is, dat de ver- pleegprijs met ingang-van 1 Januari 1955 verhoogd moet worden tot 6.29 per dag. De verlies en winstrekening sluit met een nadelig saldo van 25.488,61. Het verenigingsvermogen nam toe van 126.402,36 tot 159.543,47. Met erkentelijkheid wordt gëwag gemaakt van het feit, dat contribu ties, collecten en giften ten opzichte van 1953 stegen met 3.794,60 tot een bedrag van 18.050,19. EXAMENS. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het propaedeutisch exa men Theologie de heer M. Ruster te Borssele. Aan de Chr. Kweekschool te Middel burg slaagden de volgende dames voor het examen onderwijzeres: mej. A. C. Du- vekot te Goes; mej. S. J. Geelhoed te 'Hoek; mej. D. Janse te St. Laurens; mej. L. van Kleunen te Goes; mej. G. de Lange te Middelburg en mej, A. F. Munters te Middelburg. r Aavertentte. De sigaar die in een goede reuk staai Aantal ingenieurs was gast van P.Z.EM. Regen verstoorde programma De tientallen leden van het Konink lijk Instituut van Ingenieurs, afde ling electrotechniek, die Woensdag naar Zeeland waren gekomen, trof fen wel byzonder slecht weer. De re gen verstoorde het oorspronkelijke programma in ernstige mate. Om streeks elf uur arriveerde het gezel schap in Middelburg. Met drie autobussen ging het naar Domburg. In het Badhotel werd een koffiemaaltijd gebruikt. Het onge veer 80 personen tellende gezelschap kon wegens het slechte weer, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, ver schillende bezienswaardigheden in deze badplaats niet bezichtigen. Hierna gingen de dames en heren uiteen. De vrouwelijke leden van het gezelschap reden naar Middelburg, waar zij, ook al weer vanwege de re- fen, geen bezoek aan de „Miniatuur" rachten, maar een kijkje namen in de Provinciale Bibliotheek, waar de heer Van de Koorde een interessante uiteenzetting gaf. Daarna werden de abdy-complexen en het stadhuis be keken, het laatste onder leiding van de heer Mulder. De heren waren inmiddels naar Vlissingen gegaan om de Centrale Zeeland van nabij te zien. Dames en heren troffen elkaar weer in „Britan nia", waar door de PZEM een thee werd aangeboden. De leiding van de ontvangst was in handen van ir. T. Michielsen, ge assisteerd door ir. H. Everwijn, ir. R. Froyen en ir. H. Broekhof. De dames werden geleid door mevrouw M. C. MichielsenAlma. Tijdens de lunch en de thee sprak ir. J. L. Bonebak ker, directeur van de „Heemaf" in Hengelo, een dankwoord. Zeldzame vis in de Oosterschelde Haaiachtige „zee-engel" 'liet uit Yerseke in de Oos terschelde, het Z.O. deel dat te boek staat als Koeiengat, een vreemde vis gevangen. Bij nader onderzoek bleek deze vis, die er rogachtig uit zag, te behoren tot de haaien en wel tot de z.g. schoorhaaien, een overgangsvorm tussen haai en rog. Het dier draagt de naam zee engel, hoewel het er niet bepaald engelachtig uitziet. In de oudere uitgaven van Brehm (Ned. bewer king) wordt ook de volksnaam zee duivel opgegeven. Dit brengt echter maar verwarring, daar de Neder landse naam zeeduivel is gereser veerd voor een vis van heel andere aard en klasse-indeling. De zeeëngel onderscheidt zich bij oppervlakkige beschouwing direct van de roggen, doordat de sterk verbrede borstvinnen niet met de kop zijn vergroeid en de minder brede buikvinnen wat overdekken. Hij vertoont zich dus als een vier- vinnige rog. Redeke vermeldt voor de Zeeuwse wateren enkel voorkomen in de Ooster-Schelde uit de mededelingen van Bottemanne .zodat tussen dit stuk 1883—'84 en 1941 (Redeke) geen zeeëngel in de Zeeuwse stro men schijnt te zijn vermeld. Het in Yerseke bewaarde dier meet 22 cm, de soort kan ongeveer een meter lang worden. Onlangs maakte een groepje vooraanstaan de Rotterdammers een tochtje met de R.T.M. naar Zierikzee en be sloot daar te lunchen. Als toetje prefereerde men flensjes, die er blijkbaar zó smakelyk uitzagen, dat twee por ties werden besteld. De afrekening echter bracht de Rotterdam mers uit hun financiële evenwicht, want voor twee porties d.w.z. vier flensjes) werd drie gulden plus bedienings- geld betaald. Een der bezoekers van Zierik- -.ee, wiens naam in de Nederlandse zaken wereld een grote klank heeft, berekendedat een flensje per stuk op 92 centen kwam en schreef aan alle instan ties die hier wat in te zeggen hadden V.V. V., A.N.W.B., Horecaf, enz. een protest- schrijven. Ook zouden er geen prijslijsten zijn geweest. Toen de voor zitter van de Zierik- zeese V.V.V., notaris P. Heering, echter con stateerde dat er, behal ve de prysaankondigin- gen op de muur van het restaurant, nog 12 boekjes voorhanden waren, bleef de Rotter dammer niets anders over dan zijn toornig gemoed te luchten in een grote advertentie waarin de Zierikzeeë- naren werden opgewekt onder het doorzichtige motto „Discordia" naai Rotterdam te schrijven. „Een dubbeltje is daar roei aan te wagen" dachten velen op Schouwen-Duiv eland en zo bracht de post Woensdagmorgen in ve le gezinnen een uitge breid schrijvenwaarin met grote woorden de ijselijke afzetterij by de Zierikzeese flensjes- verkoper y wordt gehe keld. De betreffende restaurateur echter weet niet wat de schrij ver met deze actie voor heeft, daar aan alle formaliteiten is vol daan. In het Rotter damse schrijven is weer een antwoordpostzegel gevoegd zodat al deze porti de Rotterdamse familie zoveel kosten zal, dat voor hetzelfde bedrag levenslang iede re dag gratis flensjes gegeten kunnen wor den. Die kunnen dan nog wel duurder, zijn dan 'n portie'van twee voor f 1,50 KUNST Amerikaans koor zong in Aardenburg ST. BAAFSKERK. Het optreden van het Amerikaanse „Atlanta Baptist Choir", gisteravond in de St. Baafskerk te Aardenburg, kon men moeilijk als een concert in de gangbare zin van het woord be schouwen: het had de vorm van een zangdienst, waarbij de gemeente slechts een passieve rol vervulde en het koor domineerde. Dit nu zou voor een recensent aanleiding kunnen zijn om niet in de beoordeling van deze avond te treden, omdat immers over een eredienst vrywel nooit in critische zin wordt geschreven. Maar aan de andere kant geeft het optreden van dit Amerikaanse kerkkoor een goede gelegenheid om even een vergelijking te maken tussen de opvattingen, die in Nederland thans over protestantse kerkmuziek bestaan en de praktijk daarvan in de Verenigde Staten. Die gelegenheid mag men niet voorbij la ten gaan omdat maar al te vaak in Nederland schouderophalend wordt gesproken over de muziek daarginds. Doch gisteravond bleek duidelyk, hoe onjuist deze houding is. Eerlijk gezegd waren onze ver wachtingen niet hoog gespannen: het vermoeden ging in de richting van geestelijke liederen met een sterk sub jectieve inslag, geharmoniseerd in de zoet-romantische trant, die het ook in Europa nog altijd zo goed doet. En toen het koor 75 dames en heren plechtig in blauwe toga's met witte banen gehuld, de kerk binnenschreed en plaats nam op een speciaal podium, dat een voortreffelijke opstelling althans van het standpunt van de toeschouwer uit bekeken waar borgde, jatoen bleven alleen maar duistere voorgevoelens... Doch gelukkig werden zij niet bewaarheid. Want onder de voortreffelijke leiding van George D. Crawford zong het koor bewerkingen van kerkliederen, getoonzet door hedendaagse Ameri kaanse componisten, die werkelijk de moeite van het luisteren dubbel en dwars waard waren. Dit was poly foon gedachte muziek, met vaak ge durfde harmonische verbindingen en wars van suikerzoete effectjes. Wel iswaar geen werk van hemelbestor mers en nieuwlichters, die onbegre pen over deze wereld wandelen, maar in elk geval eerlijke muziek, waarin de componisten zeker niet de weg van de minste weerstand kozen. Zo was er een opvallend werkje van Dickin son „Great and Glorious Is the Name of the Lord", waarbij de stralende koormuziek en de virtuoze orgelbege leiding kort voor het einde werden onderbraken door het a capella ge zongen „O God, our help in ages past". Het schijnt ons, dat deze Ame rikaanse kerkcomponisten zich min der dan hun Nederlandse collega's verdiepen in allerlei beschouwingen over het hoe en het waarom van de kerkmuziek, maar als lid van de ge meenschap slechts muziek maken. Vandaar dat hun werk vaak preten tieloos is, maar in elk geval van hart tot hart gaat. Men is er blijkbaar niet bang, zoals in Nederland helaas wel eens voorkomt, om gewone, maar toch goede gebruiksmüziek te schrij ven. Niet iedereen kan. immer^'als pionier optreden, zeker niet bij de huidige ontwikkeling van toonkunst Maar men kan als toondichter „ge woon" zijn zonder te vervallen in smakeloosheden. Gisteravond vielen eigenlijk slechts twee bewerkingen uit de toon, namelijk de negro-spiri- tuai „There is a Balm in Gilead en vooral „Beautiful Saviour", waarin enige potten „harmonieën-hpning" waren gebruikt Natuurlijk waren er bepaalde za ken, die voor Nederlandse oren vreemd klonken. Zo eindigde een slot- accoord van een kerstliedje met een toegevoegde sext, een afsluiting, die een Nederlands componist wellicht verontwaardigd zou doen vragen of hij soms in de bioscoop zat. Trouwens, het gehele optreden was uiteraard Amerikaans: de kleding, de opstelling, het optreden van de liturg (prof. dr. Charles A. McGlon), die uit de Bijbel las, maar ook declameerde, de spreek koren, kortom dit alles getuigde er van, dat deze Amerikanen begrijpen hoeveel een goede show waard is. Show hier geenszins denigrerend be doeld Over de zang zelf kan men kort zijn: het koor zingt uitstekend en kan zich meten met de beste Nederlandse kerkkoren. Voorts verdient met waar dering te worden vermeld het werk van de' organiste, miss Margery Ro binson, die het nieuwe orgel van de St. Baafskerk met grote bekwaam heid bespeelde. De belangstelling voor deze avond was vrij groot. de K. VANDAAG: Middelburg Electro: „Het dagboek van een dorpspastoor", (14 jaar), 19 en 21.15 uur; Nadorst: sportontmoetlng C.O.A.K. Middelburg—C.A.D. Meche- len; Schuttershof: Provinciale toog- dag Ned. Chr. Landarbeidersbond, 10 uur, Vlissingen Alhambra: „Vergif", (18 jaar) 19 en 21- uur; Luxor: „Geef dat kind een kans", (alle leeftijden), 20 uur. Goes Grand'; „Always in my heart", (alle leeftijden), 20 uur; De Koren beurs: autoshow Renault, 1022 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2