LEZERS SCHRIJVEN VROUWENPOLDER HEEFT EEN FRAAI, NIEUW GEMEENTEHUIS WALCHEREN Waar zijn onze schepen? JIMMY BROWN opent een rijschool DINSDAG 28 JUNI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MORGEN OFFICIËLE OPENING Verenigingsgebouw met 120 zitplaatsen Het oude, donkere, weinig comfort biedende gemeentehuis van Vrouwen polder is verdwenen. Op dezelfde plaats, waar vorig jaar Augustus het onaantrekkelijke bouwsel viel onder de mokerslagen van de sloper, is thans een nieuw gemeentehuis verrezen, dat in vorm en bovenal door zijn moderne inrichting in niets meer herinnert aan het vroegere. Dit stijlvolle gemeentehuis, dat met recht een sieraad is voor deze Walcherse gemeente, zal zoals bekend morgenmiddag om half drie door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, officieel worden geopend. Voor de inwoners van Vrouwenpolder zal a.s. Zaterdagmiddag gelegen heid bestaan het nieuwe gebouw te bezichtigen. De kosten van de bouw en inrich ting van het fraaie gemeentehuis an nex verenigingsgebouw bedragen on geveer een ton. Het is gebouwd naar een ontwerp van het architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft te Mid delburg en uitgevoerd door de aan nemer S. A. Versluys uit de Zeeuw se hoofdstad. De Lions Club schonk een bedrag van 25 mille, als bijdrage in de bouw kosten van "'het verenigingsgebouw en de aanschaffing van het meubi lair. Gistermiddag werden we door bur gemeester A. de Kam in de gelegen heid gesteld het nieuwe gebouw te bezichtigen. Het meest opvallende was daarbij wel de efficiënte inde ling en de overvloed van daglicht in alle vertrekken. Boven de imposante hoofdingang prijkt het wapen van Vrouwenpolder, uitgevoerd in glas mozaïek op een schild van kunstbe- ton. Door de hoofdingang komt men in een ruime hal met rechts de sec retarie. Voorts is op de benedenver dieping ondergebracht een kluis, een ontvangkamer, keuken, vestiaire, toi. letten en de burgemeesterskamer. In deze kamer staat een licht eiken houten bureau, dat door een simpele beweging verlengd kan worden tot conferentietafel. Het ligt in de be doeling van burgemeester De Kam in dit vertrek de vergaderingen van B. en W. te houden. De binnenmuren van het gebouw zijn uitgevoerd in fijn schuurwerk met muurverf. Aparte sfeer Een brede trap leidt naar de eer ste verdieping, waar aan de voor zijde de raadzaal, die ook voor trouwzaal dienst zal doen, is ge legen. Ifteze zaal is van royale afmetingen. De prachtige wand- betimmeringen en de schouw van Franse kalksteen geven aan dit vertrek een aparte sfeer. De raadzaal heeft een zadeldak met open kapconstructie, terwijl de vloer bestaat uit Cambala, een don kerkleurige Afrikaanse houtsoort, voor een deel bedekt door een ne gerbruin moquette tapijt. Fonkel nieuwe stoelen met een lichte blauw groene bekleding, een zwaar eiken houten tafel van een bijzondere vorm en een hyper-moderne verlichting completeren het geheel, dat zeer voornaam aandoet. Behalve de raadzaal bevinden zich op de eerste verdieping ook nog een garderobe voor de raadsleden, toi letten en een archief- en kadaster kamer. Het gebouwencomplex is van centrale verwarming voorzien. V erenigingsgebouw Het verenigingsgebouw, dat tegen het gemeentehuis is aangebouwd, is ruim en hoog en biedt plaats aan 120 personen. Het podium kan door mid- Waterschapsbenoemingen. Tot gezworene van de Nieuwe an nex Stavenissepolder is benoemd de heer C. E. W. Steendijk te Stavenis- se, en met ingang van 1 Augustus 1955, tot gezworene van het water schap De-Breede-Watering-Bewesten- Yerseke, de heer J. de Groene te We- meldinge. EXAMEN De heren J. Geldhof ambtenaar ter se cretarie te 's Heer Arendskerke, H. Stroo, ambtenaar ter secretarie te Vlissingen, P. Balkenende, ambtenaar ter secretarie te Wissekerke en C. W. Janse. adjunct-com mies ter prov. griffie te Middelburg, slaagden voor het diploma gemeente-fi- del van een harmonicadeur van de zaal worden afgesloten, waardoor een vergaderruimte wordt verkre gen voor kleine verenigingen. De stoelen zhn van een solide construc tie en zitten gemakkelijk. Er is een buffet en een brandvrije filmcabine en achter het podium zijn de kleèdkamers voor de „artisten". Evenals de secretarie, heeft het ver enigingsgebouw een hemelsblauw plafond, dat een zacht contrast vormt met de overige lichte kleuren. Burgemeester De Kam deelde ons tenslotte nog mede, dat het vereni gingsgebouw ook een grote aanwinst betekent voor de badgasten. Op re genachtige dagen zal het namelijk mogelijk zijn voor en in samenwer king met deze tijdelijke bewoners van Vrouwenpolder filmvoorstellin gen, enz. in het gebouw te houden. Nutsspaarbank Middelburg had een gunstig jaar Aantal rekeningen thans 12.737 Het jaarverslag over 1954 van de Nutsspaarbank te Middelburg geeft een niet onaanzienlijke stijging van het aantal inleggers te zien. Er wer den 1510 nieuwe boekjes uitgereikt tegenover 763 geheel terugbetaalde rekeningen, zodat op 31 December 1954 niet minder dan 12.737 spaar ders stonden ingeschreven, met een totaal tegoed van 11.781.009. Ook voor het bijkantoor Oostburg is het een voorspoedig jaar geweest. Het inleggerskapitaal steeg hier tot 1.148.760, terwijl het aantal reke ningen groeide van 1407 tot 1584. De omzet van hoofd- en bijkantoor samen steeg in 1954 met 2.901.019, terwijl het aantal verwerkte posten toenam van 29762 tot 33998. De aan inleggers uitgekeerde ren te bleef in 1954 op 2.4 gehand haafd, tot een maximum bedrag van 10.000. De verlies- en winstrekening geeft een winstsaldo te zien van 69.085. Na enkele afschrijvingen op kantoor inventaris en spaarbusjes kon een be drag van 67.138 aan het reserve fonds worden toegevoegd, zodat dit nu 505.049 bedraagt. Tezamen met de reserve voor koersverschillen be dragen de reserves thans 1.063.145, wat 9 van het inleggerskapitaal uitmaakt (in 1953: 9.6 In 1954 werd een bedrag van 499.800 op hypotheek uitgezet waartegen 212.625 aan aflossingen werd ontvangen. De gemiddelde gekweekte rente van de beleggingen Dedroeg 3.47 Tevens werd vermeld het overlijden van de heer F. J. Haak te IJzendijke op 11 April 1955, die lid was van de commissie van Advies voor het bij kantoor Oostburg. Middelburg Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Middelburg van de Vereniging van Plattelandsvrouwen hield een vergadering in het C.J.M. V.-gebouw te Middelburg. De verga dering stond onder leiding van de presidente, mevrouw Volkers. Mej. W. J. H. Westera van de Stichting voor Maatschappelijk en Cultureel Werk sprak over „Het Bejaarden probleem", waarop een bespreking volgde. De druk bezochte vergadering werd besloten met een verslag van mevrouw Taal over de in Zwolle ge houden jaarvergadering. Jeugdvoetbalwedstrijd De gereformeerde jongensclub Ben jamin te Zierikzee heeft Zaterdagmid dag bij de voetbalwedstrijd op het sportveld te Middelburg met 41 ge wonnen van de gereformeerde jon gensclub Middelburg. EXAMEN Voorhat te-Arnhem, door. de- P.B.N.A. afgenomen examen Waterbouwkundig-te kenaar slaagde de heer J. Wiltenburg te Middelburg. RAAD VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw wordt in gebruik genomen Nadat de raadsleden het nieuwe ge meentehuis en het verenigingsgebouw bezichtigd hadden, kwam de raad der gemeente Vrouwenpolder Maandag in een openbare vergadering bijeen. Het voorstel om een verordening vast te stellen voor het in gebruik nemen van liet nieuwe verenigingsgebouw ontlokte een breedvoerige bespreking maar werd aangenomen. Ook het voorstel om B, en W. de bevoegdheid te verlenen het gemeentelijk vereni gingsgebouw te verhuren werd goed gekeurd. Het buffet in het vereni gingsgebouw zal publiek verpacht worden. De raadsleden verklaarden zich ac- coord met een voorstel tot financiële medewerking aan de bijzondere lage re schooi te Gapinge. De verordening voor het bouwen en bewonen van zo merwoningen in Vrouwenpolder zal een wijziging ondergaan. De huisjes zullen namelijk voortaan van steen opgetrokken moeten worden. Een voorstel een garantie aan de N.V. Bouwkas van Nederlandse ge meenten te verlenen, in verband met de bouw van een woning, annex P.T. T.-kantoortje, werd aangenomen. Alnati 26 200 m. N.O. van St. Vincent. Aagtekerk 27 te Sydney. Alphard 25 te Bremen. Amerskerk p. 26 Gibraltar. Appingea'ijk 27 te Montevideo. Axeldijk 25 van New York. Adonis 26 te Philadelphia. Appingedam 23 te Oporto. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 27 Juni. Aanvoer in totaal 2304 stuks. Vette koeien en ossen 1260; varkens 1044. Vette koeien per kg. in ct. Ie kw. 276— 294, 2e kw. 256—2.76, 3e kw. 210—2.30; var kens (1, g.) per kg. in ct. Ie kw. 160, 2e kw. 157, 3e kw. 152. Vette koeien aanvoer ruimer, handel lui, iets teruglopende prijzen, enkele prima's boven notering: varkens (1. g.) aanvoer groot, handel slepend, dalende prijs, Lich tere iets boven notering, zware afloop minder. GRAANBEURS ROTTERDAM. 27 Juni. Binnenlandse granen, officeuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Zomergerst, goed prijshoudend, naar kwaliteit en vochtgehalte f 25.0026.50. Haver, vast, naar kleur en vochtgehalte f 27.00—29.00, extra blanke daarboven. Peulvruchten: groene erwten onveran derd tot f 57.50: schokkers onveranderd tot f 75.00; bruine bonen onveranderd tot f 47.50. VISMIJN VEERE. 27 Juni. Aangevoerd: 3812 kg export garnalen 105—142; 511 kg schar 2536; 524 kg bot 16—18; 58 kg schol 31—35; 15 kg wijting 2137; 357 kg tong (middel) 2 kg rog 4459. Blijdendtjk 25 te Antwerpen. Britsum 25 van Houston n. Continent. Beninkust p. 27 Dakar. Boschfontein 26 v. Hamburg n. Antw. Cistula 24 te Spezia. Cottica 25 te Paramaribo. Delft 26 v. Hamburg n. Rotterdam. Dongedijk 26 v. Rotterdam n. Londen. Gaasterkerk 25 te Penang. Grootekerk 26 te Hamburg. Gouwe 24 20 m. N. van Gotland. Groote Beer 27 te New York. Kabylïa 24 560 m. N.W. v. Fortaleza. Korovia 27 te Rotterdam. Leopoldskerk 26 van Port Said. Lekhaven 25 v. Las Palmas n. Antwerpen. Maas 24 65 m. N.O. v. Kaap Malea. Malea p. 24 Muntok Maetsuyker 24 van Djakarta. Mataram 26 te Philadelphia Meliskerk 26 te Suez, Mijdrecht 25 100 m. Z.W. v. Mona Passage. Noordam 26 260 m. Z. van Halifax. Ol'denbarnevelt J.v., 26 700 m. N.W. 1% gr. Kanaal n, Fremantle. Oostkerk 27 te Le Havre. Ouwerkerk 24 van Yokohama. Peperkust p. 24 Kaap Vilano. Perna 24 te Liverpool. Rijndam p. 26 Anticostil Eil. Sibajak 26 240 m. O. van Eil. Timor. Schouten 24 te Singapore. Schiedijk 24 te Bremen. Soestdijk p. 26 Gibraltar. Sinabang 27 van Melbourne. Teiresias p. 26 Sokotra. Tegelberg 27 te Kaapstad. Tomori 25 te Colombo. Tjiluwak 25 te Surabaja. Utrecht 26 te Hamburg. Waterman 26 330 m. Z.W. v. Kaap Race. Weltevreden 27 te Port Said Willemstad 25 van Trinidad. Zuiderkruis 26 nm. van Suez. Oost- en West-Souburg Raad komt bijeen. De gemeenteraad van Souburg zal Donderdag 30 Juni a.s. des middags om twee uur in openbare vergadering bijeenkomen. Na afwerking van de korte agenda zal de heer J. Melse wor den gehuldigd in verband met zijn zil veren jubileum als gemeentewerk man. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot aankoop van een electrische hand boormachine voor gemeentewerken, tot het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van banken en leer middelen voor de openbare lagere school en tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. J. Geelhoed als onderwijzer aan de openbare lage re school en als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Veere L. Dingemanse gehuldigd. Zaterdagmiddag werd de heer L. Dingemanse in zijn woning Prinsen straat 5 te Veere hartelijk gehul digd in verband met zijn aftreden als bestuurslid van de vissersvereniging „Draagt Elkanders Lasten". De heer Dingemanse is voormalig schipper van de VI. 25 uit Vlissingen. Hij heeft zijn schip echter verkocht en is uit D.E.L. getreden. Voorzitter L. J. A. Huibrecht bood hem als af scheidscadeau een barometer aan. Hierna bleef men nog gezellig bijeen. Officiële publicaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN. De Wethouder van Sociale Zaken maakt bekend, dat hij op Woensdag 29 Juni a,s. geen spreekuur kan houden. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG Bevallen: W. M. van Sluijs—Blok, d.; G. A. AlewijnseKleijn, d.; C. Kagenaar— Sanderse, z.; A. JacobseBoksïag, z.; A. NooijensScheermeijer, z.; L. de Pagter —Van der Kam, z. Ondertrouwd: J. C. Vreeke. 24 jr. en J. Ch. Engelbert van Bevervoorde 24 jr.; L. W. van der Roost, 24 jr. en Th. Hoek 23 jr.; P. W. Spruijt 27 jr. en A. van Bel- zen 23 j.; C. Bogerd 37 jr. en A. den Hol lander 35 jr.; C. Meliefste 29 jr. en J. C. Dronkers 27 jr.; P. Schoe, 29 jr. en M. A. Baas 22 jr. Getrouwd: J. W. Ellerman 27 jr. en J. Jobse 26 jr.; H. Esveld 23 jr. en L. C, Kamp 28 jr. P. Poppe 21 jr. en J. C. La- brujere 21 jr. 73 „Euterpe" nam afscheid van voorzitter Te Helnkenszand kwamen de leden van de muziekvereniging „Euterpe" in jaarvergadering bijeen, voor de laatste maal onder voorzitterschap van dok ter Staverman. Uit het jaarverslag van dc penning-» meester bleek, dat er een nadelig saldo was van f 73.80. Het totaal aan kasmid delen bedraagt op het ogenblik f 660.59. Uit het jaarverslag van de secretaris kwam naar voren, dat de vereniging thans 34 werkende leden telt en drie adspiranten. Het aantal donateurs liep dank zij een werfactie op tot 342. Er werd 46 maal opgetreden en er werden drie concoursen bezocht. De aftredende secretaris, de heer S, Dekker en de leden van het bestuur, de heren A. Rijk en J. Vermeulen, wer den bij acclamatie herkozen. Met al gemene stemmen werd besloten een tweede repetitieavond te houden. Voorts besloot men om per lid weke lijks vijf cent bij te dragen voor on derhoud en vernieuwing van de uni formen. Er werd een „commissie uni formen" ingesteld, bestaande uit de heren W. Rijk, W. Nijsse en J. de Rei ger. Te zijner tijd zal deze commissie met twee damesleden worden uitge breid. Tot slot van de vergadering nam men afscheid van dokter Staverman. De secretaris bracht de voorzitter hartelijk dank voor het vele werk, dat hij voor „Euterpe" verrichtte. De heer Dekker memoreerde het wel en wee van de vereniging in.de dertien jaren, dat de heer Staverman de voorzitters hamer hanteerde. Uit deze periode somde hij enkele hoogtepunten op, waarna hij de scheidende voorzitter een fraaie foto van de vereniging aan bood. In zijn afscheidswoord dankte de heer Staverman voor de medewerking, welke hij altijd had mogen ondervin den en bond hij de leden op het hart de goede, kameraadschappelijke geest te bewaren. Vlissingse schooljeugd in zevenhandbal-competitie. Bouwen Ewoutsehool heeft bif jongens en bij meisjes de leiding. In Vlissingen is op het ogenblik een zcvenhandbalcompetitie voor de scholen en de handbalclubs aan de gang, waaraan door niet minder dan acht jongensploegen en elf meisjes teams wordt deelgenomen. Dc wed strijden worden op verschillende schoolpleinen gespeeld. De Bouwen Ewoutsehool komt in de ze competitie uitstekend voor de dag, want zij heeft zowel bij de jongens als bij de meisjes de leiding. De jon gens zijn zelfs ongeslagen. De uitsla gen van de tot nu toe gespeelde wed strijden luiden als volgt: Jongens: Neutrale schoolWalche ren A 04; Frans Naereboutschool— Jacob Catsschool 23; Walcheren A Frans Naereboutschool 41; Jacob Catsschool—Neutrale school 72; [OranjeschoolBouwen Ewoutsehool 'l4; MarathonWalcheren B 40; Walcheren AOranjeschool 3—3; Neu trale schoolFrans Naereboutschool 00; Bouwen EwoutsehoolWalche ren B 70; Marathon—Oranjeschool 44; Frans NaereboutschoolWal cheren B 05; Bouwen Ewoutsehool Neutrale school 7—3; Oranjeschool Jacob Catsschool 45; Walcheren A Marathon 51; Frans Naerebout schoolBouwen Ewoutsehool013. Stand: Bouwen Ewoutsehool 48, Walcheren A 47, Jacob Catsschool 36, Marathon 33, Walcheren B 32, Oranjeschool 42, Frans Naerebout school 4—1, Neutrale school 51. Meisjes: Walcheren ANeutrale school 70; Jacob CatsschoolFrans Naereboutschool 14; Neutrale school Jacab Catsschool 3—0; Bouwen EwoutsehoolOranjeschool 42; OlympusWalcheren B 50; Frans Naereboutschool—Marathon 02; Oranjeschool—Walcheren A 18; Fr. NaereboutschoolNeutrale school 7— 4; OranjeschoolMarathon 50, (w.n. o.); Bouwen EwoutsehoolOlympus 2—5; Neutrale school—Bouwen Ewout sehool 29; Jacob CatsschoolOran jeschool 12; EMM—Marathon 50 (w.n.o.); Walcheren A— Walcheren B 20; MarathonNeutrale school 50, (w.n.o.); Bouwen Ewoutsehool—Vin cent van Goghschool 2—2; Olympus— Jacob Catsschool 70. Stand: Bouwen Ewoutsehool 57, Olympus 36, Wal cheren A 36, Frans Naereboutschool 34, Marathon 34, EMM 12, Oran jeschool 32, Neutrale school 52, Vincent van Goghschool 11, Walche ren B 30; Jacob Catsschool 4—0. Op het kerkhof te Vlissingen Als oud-inwoners van Vlissingen verblijven wij op het ogenblik in uw stad. Zaterdag j.l. brachten wij een bezoek aan het nieuwe kerkhof waar bij wij zo in gedachten verdiept wa ren, (lat wij het sluitingsuur verga ten en om 5.10 uur des namiddags het kerkhof wilden verlaten, doch tot onze verbazing vonden wij alle uit gangen gesloten en geen bewaker meer aanwezig. Niemand had ook gewaarschuwd dat het sluitingstijd was. Tenslotte hebben wij een uitgang weten te bewerkstelligen zonder iets te beschadigen. Mijn vraag is nu: zouden een grote klok en bel by de ingang kunnen worden aangebracht en dan ook ge bruikt worden by sluitingstijd om an dere bezoekers te vrijwaren voor wat ons overkwam. Vlissingen. C. H. S. Openluchtbal in Vliasingen Toen ik een kijkje nam by het open luchtbal aan de Hogeweg, alhier, was het daar aardig druk. Maar de helft van de mensen die kwamen kijken, zag er zowat niets van. Waarom kan het nu in Vlissingen ook niet zoals ln de grote steden? Daar kan iedereen iets zien. Het is toch zo eenvoudig. Als men rondom de dansvloer ongeveer vier a vijf meter tussenruimte laat waar niemand staat of danst ,dan kan er nog zoveel publiek aan als het terrein bergen kan, toch ziet ieder er wat van. Als er een wielerwedstrijd is laat men toch ook niet iedereen zijn gang gaan? Zo zijn er toch ook veel men sen die graag het dansen zien en dit kan, mpna inziens, opgelost worden. Ik hoop, dat diegenen die daarover de leiding hebben dit eens onder de loupe willen nemen voor het volgende openluchtbal; ik meen, de politie zal er heus zijn medewerking wel voor willen verlenen en we slaan ook een beter figuur bij de toeristen. Vlissingen. EEN LEZERES. Wielersport Ik weet niet of de Nederlandse Wiehen Unie bij haar jeugdleden, de indeling, pupillen, adspiranten en juniores kent- Ook weet ik niet of er wielersportverenigingen zijn, die kinderen, die de lagere school bezoeken, onder haar leden tellen. Wel kan ik. uit hoofde van mijn beroep beoordelen, wat een kind in de leeftijdsgroep van tot 12 jaar mag en kan presteren. Ten over vloede heeft onze wetgever, dit aan de hand van ervaringen en onder zoekingen door deskundigen laten vaststellen. Vandaar dan ook, leer plannen op het gebied van de licha melijke oefening, voor alle leeftijds- groepen. Iedere-goed georganiseer de sportbond kent de beperkingen voor haar jeugdleden en houdt aieh eraan. De Nederlandse Wielren Unie is een grote bond met zeer gezagheb- Veere—A.Z.V.V. Zaterdag hebben de Axelse kampi oenen hun laatste wedstrijd voor de promotiecompetitie van Zaterdag voetbal gespeeld tegen de reeds uit geschakelde Veerse ploeg. Reeds na twee minuten spelen nam de thuis ploeg de leiding door een fraai schot van Verhulst (1—0). Dit was voor Axel het sein om verwoed aan te vallen. De sterke rechtervleugel sneed door de Veerse verdediging en uit een op maat gesnedeü voorzet maakte de Ruyter op onberispelijke wijze de stand geljjk (11), Een duel met wisselende kansen volgde, waarin A.Z.V.V. na 18 minuten succes had en door Jansen de stand op 12 werd gebracht. Doordat de Veerse middenvoor met een snelle doorbraak de balans weer in evenwicht had ge bracht, ging de pauze in met 2—2. Na de hervatting schenen de gas ten bezield met de vaste wil om te winnen en zij wisten nog tweemaal het doel te vinden. In de twintigste minuut van de tweede helft verklein de Veere de achterstand door een hoog schot (34). De resterende tijd werd er nog fel gevochten, maar tot doelpunten zijn beide ploegen niet meer gekomen. 29 Juni: Vlissingen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 9.29 1,55 10.22 10.35 10.51 1,27 1,46 U.-I-N.A.P. 21.50 1,46 22.37 22.54 23.15 1,81 1,05 1,24 U.—N.A.P. 3.18 1,78 4,12 3.58 4.10 2,08 1,58 1.83 15.39 16.32 16.33 16.42 1,48 1,78 1,25 1,47 38. Jackie was nogal opgewonqen zon vaders slaapka mer binnengekomen, ,,'t Is ongeveer één uur geleden gebeurd, vader", riep hij. „Ik sliep zo half en haif. toen •ik een auto hoorde voorbijrijden. Hij stopte een eindjt verderop en omdat ik nieuwsgierig was of het de nieu we auto van buurman Bietmans was sprong ik uit m'r bed en gluurde door de spleet van de gordijnen naar buiten. Toen zag ik een man onze kant op komen. Eerst dacht ik nog, dat u het was, vr .er. maar hij was veel kleiner en hij droeg zo'n gekke bolhoed. Hij bleef voor ons huis staan en bekeek het van alle kanten, ik zorg de er wel voor, dat hij van mij geen glimp kon ontwa ren. En toen vader, liep hij behoedzaam om zich heen kijkend naar de garageIk kon uit mijn slaapkamer- -aam ni°t zien wat hij ging doen, maar toen ik heel voorzichtig mun raam openschoot en naar buiten keek zag ik. dat ae kerel met een ijzeren staaf be2ig was hel slot van de garage te forcerenEn toen héb ik ge schreeuwd dat ik de politie zou opbellen en dat-ie moest maken dat hij wegkwam1" Jimmy zat recht overeind in zijn bed naar dit verslag te luisteren Een vent met een bolhoedEen van de metgezellen van de baron droeg ook een bolhoed- Dat kon hij zich nog levendig herinnerenEn wat deed die vent toen?", vroeg hij aan Jack. „Ging hij er inderdaad van door?" Jackie knikte. „Hij nam meteen de benen en holde ln de richting van de stad O ja. ik vergat u nog te vertellen dat die auto niet op hem had gewacht. Die is meteen verder freden!" bende bestuurders en nu wil het er bij mij niet in, dat zij wedstrijden propageert, over welke afstand dan ook, waarbij door 8-jarige kinderen een afstand moet worden afgelegd in de kortst mogelijke tijd en, om de zaak voor het publiek nog wat attractiever te maken, worden er premiesprints ingelegd om waarde bonnen. Dit waarde lezers hebt u j.l. Dinsdagavond in het Bellamy- park kunnen aanschouwen. Een grote wedstrijd voor onze school jeugd. Dit kan paedagogisch niet verantwoord zijn en nu zwijgen wij nog over de lichamelijke gevolgen, die een en ander voor deze onvol- gioeide, lichamen kan hebben. De wielersport is in onze stad nog be trekkelijk jong, maar m.i. zijn de voor deze wedstrijd van j.l. Dins dag verantwoordelijke ouderen, op de verkeerde weg. De redactie dan kend voor de plaatsruimte. Vlissingen. W. S. MIJNHEER Leraar M.O. lich- oef. Wij moeten opmerken, dat de wielerwedstrijd voor jongens, die Dinsdagavond rond het Bellamy- park werd gehouden, niet werd ge organiseerd door de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, maar door de organisatoren van de Vlis singse Zomer Show. Ook stond deze wedstrijd niet onder auspiciën van de K.N.W.U. Redactie PZ.C. Konijnenfokkersbond in Zeeland koos voorzitter. In de algemene vergadering van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Konijnenfokkersbond, welke in Ter- neuzen werd gehouden, is de heer C. Vermeulen te Lewedorp tot voorzit ter gekozen. De heer Vermeulen is tevêns voorzitter van de plaatselijke fokkersvereniging. Kentekenbewijzen. De E.V.O. Zeeland schrijft ons: Van verschillende zijden ontvan gen wij klachten dat provinciale nummerbewijzen, die gebruikt wor den voor vrachtwagens zonder aan hangwagens, trekkers met opleg gers en personenwagens door amb tenaren van Gemeente- of Rijks politie worden Ingenomen met de mededeling dat een kentekenbewijs moet worden aangevraagd. De E.V.O. deelt mede, dat dit ab soluut in strijd is met met bepaal de in het Koninklijk Besluit no. 47 van 3 Januari 1955. Dit Koninklijk Besluit vermeldt slechts dat de provinciale nummer- bewijzen van: 1. motorrijtuigen on 2 wielen met of zonder zijspan; 2. motorrijtuigen, Ingericht voor het vervoer van meer dan 8 per sonen, de bestuurder daaronder niet begrepen (autobussen); 3. motorrijtuigen, die worden ge bruikt voor net vervoer van vee (veewagens); .4. motorrijtuigen. door middel waarvan een aanhangwagen wordt voortbewogen (dus ook personenwa gens met een één* of 'twee-assige aanhangwagen) 5. motorrijtuigen, rijdend onder een R-nummer: 6. motorrijtuigen, waarvoor reeds een kentekenbewijs werd afgegeven, doch die nog óp een nummerbewïjs rijden; vervallen in de maand welke ver meld is op deze nummerbewijzen, te rekenen vanaf 1 Maart 1955. District E.V.O. Zeeland, afdeling Voorlichting. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog geheel onver wachts, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw ANNA MARIA THERESIA VIALLE Wed. van de Heer PETRUS JOHANNES VAN OEKEL, in de ouderdom van ruim 71 jaar. Breda: A. C. VAN OEKEL. B. VAN OEKEL TILLEM AN S Goes: D. P. LEUPEN. P. M. H. LEUPEN— VAN OEKEL. Zierikzee: L. P. H. J. CANTERS. J. C. P. CANTERS— VAN OEKEL. Kerkrade: J. VIERGEVER. A. F VIERGEVER VAN OEKEL en Kleinkinderen. Ztten-Leur, 27 Juni 1955. Condoleantie-adres: Lang. Vorststraat 89 Goes. De plechtige uitvaart, gevolgd door de teraar debestelling zal plaats nebben op Woensdag 29 Juni a.s. om 10 uur in de Kapel van het St. Anloniushui» te Leur. Heden overleed onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader JACOBUS EKKEXBÜS, weduwnaar van ANNA MARIA DU RIE, op de leeftijd van 73 laar. Uit aller naam, A. J. EKKENBUS. Breskens, 27 Juni 1955 2de Zandstraat 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7